opinie o firmach | GoWork.pl

Kalkulator wynagrodzeń

Zastanawiasz się, jakie masz zarobki brutto netto? Chcesz sprawdzić, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku? Wpisz kwotę w kalkulator płac. Przelicznik wynagrodzenia pokaże, jakie przysługuje Ci miesięczne wynagrodzenie na umowach: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło.

Kalkulator
Umowa o pracę 0 netto (na rękę)
Umowa zlecenie 0 netto (na rękę)
Umowa o dzieło 0 netto (na rękę)
Umowa o pracę 0 netto (na rękę)
Umowa zlecenie 0 netto (na rękę)
Umowa o dzieło 0 netto (na rękę)

Umowa o pracę

Umowa o pracę jest uważana za najbardziej bezpieczną formę zatrudnienia. Chroni przed niespodziewanym zwolnieniem, zapewnia konkretne wynagrodzenie za wykonywaną pracę i gwarantuje prawo do nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego.

Więcej informacji

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna. Jest zawierana na podstawie kodeksu cywilnego. Ze względu na elastyczność czasu i miejsca wykonywania zadań jest dobrym rozwiązaniem dla osób młodych, rozpoczynających swoją karierę zawodową.

Więcej informacji

Umowa o dzieło

Umowa o dzieło jest jedną z umów cywilnoprawnych. Podobnie jak umowa zlecenie zawiera się ją zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego. Warto pamiętać, że to nie proces a efekt końcowy jest rozliczany przez zleceniodawcę.

Więcej informacji
Chcę zarabiać...

Kalkulator wynagrodzeń obliczy za ciebie wynagrodzenie brutto i netto dla każdej z poniższych umów:

 

  • umowa o pracę
  • umowa zlecenie
  • umowa o dzieło

Z jego pomocą sprawdzisz, ile faktycznie dostaniesz “na rękę”. Dodatkowo pozwoli ci porównać zarobki w zależności od typu umowy i może znacząco ułatwić wybór sposobu zatrudnienia. Kalkulator brutto netto w prosty sposób pomoże ustalić, czy kwota zapisana na umowie pokrywa się z faktycznymi zarobkami.

Czym jest wynagrodzenie brutto?

Wynagrodzenie brutto to kwota wynagrodzenia przed odprowadzeniem wszystkich składek. Wysokość składek na ZUS i ubezpieczenie zdrowotne różnią się w zależności o wysokości pensji i typu umowy. 

Czym jest wynagrodzenie netto?

Netto, czyli tyle ile dostajesz “na rękę”. Jest to kwota, jaką pracownik otrzymuje po odprowadzeniu wszystkich składek. Kalkulator policzy za ciebie faktyczną pensję netto w zależności od umowy.

Kwota brutto na umowie, jak sprawdzić ile to netto?

Wystarczy, że do okienka kalkulatora wprowadzisz zaproponowaną kwotę brutto i zaznaczysz opcję “brutto”. Otrzymany wynik to kwota, jaką dostaniesz „na rękę”.

Kwota netto, jak sprawdzić ile to brutto?

Wprowadź kwotę, jaką dostajesz “na rękę”, zaznacz netto i sprawdź ile to brutto. Dzięki temu dowiesz się, czy stawka, jaką otrzymujesz, pokrywa się z warunkami umowy. 

 

Uwaga!
Kalkulator pełni funkcję informacyjną i nie powinien być używany, jako sposób na wyliczanie wynagrodzeń pracowników. Nie uwzględnia przekroczenia pierwszego progu podatkowego oraz może prezentować przybliżone kwoty, dlatego grupa Gowork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie kalkulatora do rozliczania pracowników.