Reklama
Najnowsze artykuły
Artykuły w kategorii

Kariera

Wybór własnej drogi zawodowej to trudne zadanie. W kategorii Kariera” staramy się nieco je ułatwić. To miejsce, w którym czytelnicy mogą znaleźć wiele przydatnych i interesujących tekstów związanych z rozwojem zawodowym. Doradzamy zarówno osobom znajdującym się na początku swojej kariery, jak i tym, które planują się przebranżowić. Wiele publikacji dotyczy kwestii awansu, szkoleń, czy wyboru właściwego kierunku studiów. Kategoria stanowi inspiracje dla tych, którzy dążą do realizacji swoich celów zawodowych niezależnie od branży i stopnia doświadczenia.

Zarobki

Wynagrodzenie to ważne kryterium przy wyborze zawodu. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące zarobków specjalistów i fachowców na różnych stanowiskach. Prezentujemy dane dotyczące m.in. branży budowlanej, IT, czy logistycznej, a także popularnych pracodawców, jak sieci handlowe i restauracje. Poruszamy również zagadnienia związane z emeryturą, podatkami, PPK i zasiłkami. Z zamieszczonych w kategorii publikacji dowiesz się także, jak oszczędzać, a czytając raporty płacowe, będziesz na bieżąco ze zmianami finansowymi na rynku pracy.

Rozwój osobisty

Jeśli stoisz przed podjęciem decyzji w sprawie własnego rozwoju, artykuły zamieszone w tej kategorii pomogą rozwiać wątpliwości. W kategorii poruszamy tematy związane z życiem zawodowym, ale i prywatnym. Doradzamy, jak zachować work-life balance, radzić sobie ze zmęczeniem, czy niepowodzeniami w pracy. Z naszych publikacji dowiesz się, jak zwiększyć efektywność pracy, jak zmotywować się do działań oraz, czy pewne cechy charakteru mogą przysparzać w pracy trudności. To miejsce dla osób, które poszukują inspiracji do zmian.

Rozmowa kwalifikacyjna

Rekrutacja to proces, który może składać się z wielu etapów. Najważniejszym z nich jest jednak rozmowa kwalifikacyjna. To moment, w którym zarówno kandydat, jak i firma robią na sobie pierwsze wrażenie. W kategorii publikujemy wskazówki związane z rozmową o pracę. Doradzamy, jak przygotować się do spotkania pod względem merytorycznym, jakie znaczenie ma mowa ciała, czy jak radzić sobie z trudnymi pytaniami. Dowiesz się, jakie cechy charakteru cenią pracodawcy podczas rozmowy oraz co zrobić, by doskonale wypaść w oczach rekruterów.

Prawo pracy

W tym miejscu poruszamy najważniejsze przepisy wynikające z Kodeksu pracy i innych aktów prawnych, które mają wpływ na zatrudnienie. Wyjaśniamy różnice między umową o pracę a umowami cywilnoprawnymi. Publikacje poruszają zagadnienia związane z urlopami, zwolnieniem lekarskim, wymiarem czasu pracy. Dowiesz się, w jakich okolicznościach możesz wypowiedzieć umowę oraz kto jest objęty ochroną przed zwolnieniem. Przybliżamy prawa i obowiązki zarówno pracowników, jak i pracodawców.

CV i list motywacyjny

Dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne zwiększają szanse zatrudnienia. W kategorii doradzamy, jak napisać CV i list motywacyjny, tak, by przykuły uwagę pracodawcy. Koncentrujemy się zarówno na dokumentach uniwersalnych, jak i dopasowanych do konkretnego stanowiska pracy. Podpowiadamy, jak napisać CV programisty, architekta, czy sprzedawcy. Oprócz porad w tekstach znajdziesz również przydatne wzory. Zastanawiasz się, w jakiej kolejności wymienić poprzednie miejsca pracy? Ile stron powinien mieć list motywacyjny? Czy warto dodać zdjęcie do CV? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w artykułach kategorii.

Wiadomości

Prawo pracy i sytuacja gospodarcza kraju ulegają zmianom. Dzięki kategorii Wiadomości” możesz być na bieżąco z najważniejszymi zmianami dla pracowników i pracodawców. Podajemy najświeższe informacje na temat wynagrodzeń, podatków, strajków, czy zmian w znanych firmach. Poruszamy także informacje kluczowe dla biznesu. Chcesz wiedzieć, ile może dorobić emeryt, kiedy nastąpi zwrot podatku lub jak sytuacja gospodarcza wpływa na rozwój firm? Jesteś we właściwym miejscu.