Ile zarabia się w McDonald’s? Czy warto tam pracować?

Zarobki w McDonald’s interesują głównie młodych ludzi, szukających sposobu na znalezienie pracy sezonowej. Jednak praca w popularnych “złotych łukach” może być też sposobem na wieloletnią karierę zawodową. Ile zarabia się w McDonald’s? Czy warto tam zostać na dłużej?

Zarobki w McDonald's

Wiele osób poszukujących zatrudnienia bez doświadczenia, prędzej czy później trafi na oferty pracy w McDonald’s. Jedna z najpopularniejszych sieci fast food na świecie, od lat kojarzy się z pracą dla studentów i wakacyjnym zatrudnieniem. Zarobki w McDonald’s dla początkujących nie należą do najwyższych w kraju. Według doniesień wielu portali informacyjnych –  zarobki w Lidlu i innych dyskontach są bardziej atrakcyjne. Jednak praca dla tak uznanej marki, która zatrudnia aż 20 000 osób w Polsce, ma swoje plusy. Duża rotacja pracowników i obecność lokalu w każdym większym mieście ułatwiają rozpoczęcie swojej kariery zawodowej w branży restauracyjnej. Czy warto zostawać tam na stałe? Jak wyglądają zarobki kierownika w McDonald’s? Sprawdź!

Chcesz porównać zarobki z innym miejscem? Sprawdź, ile zarabiają kasjerzy w Biedronce!

Zarobki w McDonald’s – ile dostaje się na start?

Oficjalnie amerykański gigant nie udostępnia zarobków swoich pracowników. Według doniesień wielu portali regionalnych, takich jak Dziennik Łódzki – początkowe zarobki w McDonald’s nie są najwyższe. Najczęściej pojawiająca się kwota to około 2000 złotych netto na start. Kalkulator brutto netto pozwolił nam obliczyć, że to niecałe 2800 złotych brutto, czyli niewiele więcej niż najniższa krajowa w 2020 roku. Wynagrodzenie zasadnicze na pełnym etacie to tylko jedna strona medalu. Według pracowników restauracji wypłata może być wyższa, jeśli zdecydujesz się na pracę w godzinach nocnych lub wydłużeniu pracy na podstawie stawki godzinowej. 

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile zarabia się w McDonald’s, nie można pominąć kwestii możliwego awansu i różnic w wynagrodzeniu ze względu na lokalizację. Pracownicy zatrudnieni w największych miastach będą mieli szansę na wyższe wynagrodzenie, a według zapewnień firmy – awans w strukturach restauracji jest jak najbardziej możliwy. 

Zarobki kierownika w McDonald’s

Pracę w popularnej sieci fast food można traktować na dwa sposoby. Przede wszystkim, to szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego. Opis kariery na stronie internetowej McDonald’s zapewnia, że każdy pracownik będzie mógł poznać wszystkie aspekty pracy w gastronomii od podstaw. Firma zapewnia zarówno szkolenie podstawowe, jak i zaawansowane kursy, przygotowujące do pracy na stanowiskach kierowniczych. Kursy zaawansowane i dłuższy staż pracy pozwalają na rozwój w strukturach firmy. Według doniesień Wirtualnej Polski, zarobki kierownika w McDonald’s to nawet 5000 złotych netto. 

W zależności od natężenia ruchu i lokalizacji, w restauracjach pracuje od kilku do kilkunastu menedżerów. Utrzymywanie jakości, sprawowanie kontroli nad pracą restauracji i koordynowanie łańcucha dostaw – tym zajmuje się manager w McDonald’s. Zarobki na tym stanowisku (według portalu BiznesInfo) to od 3500 do 4300 złotych netto.  

Jak rosną zarobki w McDonald’s?

Wiesz już, ile się zarabia w McDonald’s na początku. Jak przebiega rozwój kariery zawodowej? Pracownicy restauracji są poddawani ocenie wzrostu kompetencji raz na pół roku. Badania mają sprawdzić jakość pracy, osiągnięcia i poziom nabytych umiejętności. Osoby, których ocena będzie wystarczająco dobra, mogą liczyć na podniesienie wynagrodzenia, a w przyszłości – awans na stanowisko managera restauracji.

Oceń artykuł
3.8/5 (15)