Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Znamy konkretne kwoty brutto

Ile można zarobić w Biedronce? Na pensje kasjerów w tym popularnym sklepie ma wpływ rodzaj stanowiska i staż pracy. Ponadto, od 2018 roku pracownicy na stanowisku sprzedawca-kasjer mogą otrzymać nagrodę za obecność. Znamy konkretne kwoty i wiemy, ile płacą w Biedronce.

Ile zarabiają kasjerzy w biedronce?

Wynagrodzenia pracowników w Biedronce są wyższe już od stycznia bieżącego roku. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez biuro prasowe Biedronki, właściciel sieci Jeronimo Martins Polska, z końcem 2020 roku podniósł wynagrodzenie pracowników o 200 zł brutto miesięcznie w sklepach należących do sieci oraz o 150-500 zł w centrach dystrybucyjnych.

Czy opłaca się złożyć CV i list motywacyjny kasjera do tej sieci? Stanowiska, które otrzymały podwyżkę pensji w Biedronce to sprzedawcy, sprzedawcy-kasjerzy, magazynierzy, magazynierzy kompletacji i inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych. Jedynym warunkiem do otrzymania większego wynagrodzenia jest uzyskanie oceny co najmniej „zgodnie z oczekiwaniami” za ubiegły rok pracy.

Zarobki w Biedronce. Ile zarabiają kasjerzy?

Większość sklepów Biedronka w Polsce oferuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Od stycznia 2021 roku osoby początkujące zatrudnione na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer mogą zarobić od 3250 do 3600 zł brutto. Takie zarobki to świetny start dla osoby niemającej żadnego doświadczenia i dopiero rozpoczynającej swoją karierę zawodową.

– Pracownicy sklepów Biedronki standardowo mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. I tak w przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce, wysokość miesięcznych zarobków (wraz z nagrodą za obecność) od stycznia 2020 r. wynosi od 3200 zł do 3650 zł brutto. Pracownicy sieci Biedronka mogą otrzymać też miesięczne premie uznaniowe uwzględniające wyniki sklepu i jakość obsługi. Ten dodatek do wynagrodzenia również w ramach podwyżek rośnie i od stycznia wynosi do 270 zł brutto (do tej pory było to 200 zł brutto) – powiedziała w rozmowie z GoWork Barbara Kryś, menedżer ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka.

Kto dostaje podwyżkę?

Podwyżki stażowe w Biedronce są uzależnione od stażu pracy (po pierwszym oraz trzecim roku pracy) i stanowią świetną formę wynagrodzenia swoich stałych i sumiennych pracowników. Ponadto, zgodnie z wypowiedzią Biura Prasowego Biedronki, pracownicy sieci Biedronka mogą otrzymać miesięcznie premie uznaniowe na podstawie wyników sklepu i jakości obsługi.

Praca w sklepach dyskontowych jest obecnie jedną z najbardziej stabilnych. Osoby zatrudnione w sklepach sprzedających produkty pierwszej potrzeby np. żywność czy artykuły higieniczne nie muszą martwić się o utratę swojej pracy i stałego dochodu finansowego.

Sprawdź również: Płaca minimalna w 2020 roku. Jaka jest pensja minimalna brutto i netto? Ile na godzinę? Czy żyje się lepiej?

Oceń artykuł
3.1/5 (17)