Reklama

Zarobki w Biedronce — ile zarabia się w Biedronce? Znamy konkretne kwoty

Zarobki w Biedronce nie są owiane tajemnicą. Na to, jakie wynagrodzenia otrzymują pracownicy Biedronki, wpływa m.in. rodzaj zajmowanego stanowiska i staż pracy. Firma oferuje także szereg benefitów dodatkowych. Znamy konkretne kwoty i wiemy, ile zarabia kasjer w Biedronce. Jesteś zainteresowany pracą w popularnej sieci handlowej? Zanim złożysz CV, poznaj zarobki w Biedronce.

Ile zarabiają kasjerzy w biedronce?

Biedronka należy do grona jednych z największych pracodawców Polsce. To jedno z niewielu przedsiębiorstw, które, przed złożeniem oferty współpracy, informuje kandydatów o dokładnych zarobkach swoich pracowników. Na stronie Biedronki znajdują się aktualne informacje na temat tego, jakie są zarobki w Biedronce na poszczególnych stanowiskach. Wynagrodzenia pracowników w Biedronce stopniowo wzrastają, a polityka firmy od lat staję się coraz bardziej przyjazna kandydatom i osobom zatrudnionym.

Czy opłaca się złożyć CV i list motywacyjny kasjera do tej sieci? Najniższe zarobki oraz stanowiska, na których otrzymano w ostatnim czasie podwyżkę pensji w Biedronce – wiemy, jakie to kwoty i kto cieszył się ze zwiększonego wynagrodzenia. Były to osoby zatrudnione na stanowisku magazyniera, sprzedawcy-kasjera, sprzedawcy, magazyniera kompletacji oraz inspektora ds. administracyjno-magazynowych. Więcej informacji poniżej.

Praca w Biedronce – czy warto?

Praca w sklepach wielkopowierzchniowych często kojarzy się przede wszystkim z pracą sprzedawcy. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie takich stanowisk znajdziemy najwięcej w przypadku przeglądania ofert pracy w Biedronce czy w innych sieciach. Praca na stanowisku pracownika sklepu nie wymaga ukończenia specjalnej szkoły, studiów czy posiadania wysokich kwalifikacji, dlatego jest świetną opcją pracy dla osób, które nie mają doświadczenia czy dopiero rozpoczynają swoją przygodę zawodową.

Sprzyja im stosunkowo niski próg wejścia do zawodu związanego z handlem. Praca sprzedawcy/kasjera świetnie nada się dla osób, które lubią kontakt z klientem i doskonale radzą sobie w sytuacjach stresowych. Choć obowiązki mogą na początku wydawać się trudne i wymagające (zwłaszcza fizycznie), to jednak z każdym zdobytym doświadczeniem, łatwiej wyrobić sobie odpowiedni rytm pracy.

Z pewnością praca w Biedronce jest cennym doświadczeniem zawodowym w sprzedaży i obsłudze klienta, a dla wielu pracowników to także szansa na znalezienie stabilnego zatrudnienia z adekwatnym wynagrodzeniem oraz licznymi benefitami pracowniczymi. Biedronka, jako pracodawca, ciągle się rozwija i dostosowuje swoje działania emplyer brandingowe do współczesnych standardów. Z pewnością warto rozważyć podjęcie pracy w takiej firmie, choć wiele zależy także od osobistych ambicji każdego kandydata – nie tylko finansowych, ale także zawodowych.

Jak mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka:

Jesteśmy dumni, że jesteśmy największym pracodawcą w Polsce. Natomiast liczymy się z tym, że spoczywa na nas odpowiedzialność nie tylko za naszych pracowników, ale również ich rodziny.

Zarobki w Biedronce – jawna wysokość wynagrodzenia pracowników

Poszczególne zarobki pracowników biedronki uzależnione są oczywiście od wielu czynników, m.in. od rodzaju zajmowanego stanowiska. Choć sieć handlowa głównie kojarzy się z pracą w charakterze kasjera, to sklep oferuje znacznie więcej różnych ról. Można tu podjąć pracę m.in. jako inspektor ds. administracyjno-magazynowych czy kierownik sklepu. Będziemy mówić także o odmiennych zarobkach pracowników zatrudnionych jako pracownicy centrali, biur regionalnych, centrum usług wspólnych czy centrów dystrybucyjnych.

Jak czytamy na stronie sieci handlowej Biedronka posiada jasny system wynagrodzeń, dzięki czemu każdy kandydat wie, jakie warunki finansowe przysługują mu na danym stanowisku. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pracownicy dokładnie wiedzą, jakich zarobków mogą się spodziewać. Dzięki temu da się podjąć świadomą decyzję, co do zatrudnienia, zgodną z własnymi oczekiwaniami finansowymi. Oprócz wynagrodzenia podstawowego Biedronka wzbogaca pensje pracowników o wypłatę dodatków.

Praca w Biedronce wiąże się z różnymi premiami czy nagrodami. Premia przyznawana pracownikom Biedronki jest uzależniona od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych. Z kolei nagroda przysługuje za nieprzerywaną obecność w pracy. Ponadto pracownikom Biedronki przysługują dodatki za nadgodziny, przepracowane godziny nocne i dodatek za pranie odzieży roboczej. Sieć przyznaje także nagrodę roczną czy inne świadczenia finansowe w postaci e-kodów lub voucherów.

Szczególną formą doceniania pracowników są podwyżki stażowe, przyznawane po roku oraz po trzech latach pracy w Biedronce. Czasem Biedronka decyduje się na przyznanie dodatkowych środków, tak jak na przykład w 2022 roku, gdy pracownicy otrzymali premię uznaniową w wysokości 1500 zł lub rabaty na zakupy w Biedronce w wysokości 1000 zł. Dodatkowo pracownicy otrzymują także dodatki na święta i paczki dla dzieci. Co więcej, nawet osoby rozpoczynające swoją przygodę na stanowisku początkującego sprzedawcy, mogą otrzymać benefity i dodatkowe świadczenia, choć oczywiście szerszy zakres gratyfikacji przysługuje długoletnim pracownikom.

Ile zarabia kasjer w Biedronce? Jakie są zarobki w magazynie?

Większość sklepów Biedronka w Polsce oferuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Od lipca 2023 roku osoby początkujące, zatrudnione na pełen etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera, mogą zarobić tu około 4050 – 4700 zł brutto miesięcznie. Natomiast w przypadku stanowiska pracownika sklepu lub po prostu kasjera, które wiąże się z nieco okrojonym zestawem obowiązków, zarobki to 4000 – 4550 zł brutto miesięcznie.

Takie wynagrodzenia to dobry start dla osoby niemającej żadnego doświadczenia i dopiero rozpoczynającej swoją karierę zawodową. Jednak firma nie stoi w miejscu. Każdego roku pracownik Biedronki uzyskuje wyższą pensję. Biedronka już od kilku lat prowadzi politykę przejrzystych wynagrodzeń i jasnego systemu premiowego. Jeszcze w 2020 roku w rozmowie z GoWork Barbara Kryś, menedżer ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka, zaznaczała, jak wyglądają realia zarobkowe w firmie:

– Pracownicy sklepów Biedronki standardowo mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. I tak w przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce, wysokość miesięcznych zarobków (wraz z nagrodą za obecność) od stycznia 2020 r. wynosi od 3200 zł do 3650 zł brutto. Pracownicy sieci Biedronka mogą otrzymać też miesięczne premie uznaniowe uwzględniające wyniki sklepu i jakość obsługi. Ten dodatek do wynagrodzenia również w ramach podwyżek rośnie i od stycznia wynosi do 270 zł brutto (do tej pory było to 200 zł brutto).

Te słowa znajdują odzwierciedlenie w także w kwotach dzisiejszych zarobków w Biedronce. Po trzech latach od przytoczonej wypowiedzi zarobki w Biedronce na stanowisku początkowym sprzedawcy-kasjera w Biedronce w 2023 r. znacząco wzrosły. Od lipca 2023 roku wzrosły również zarobki na magazynie.

Magazynier z najmniejszym stażem, na początku pracy w Biedronce, zarobi w granicach od 4400 zł brutto do 6920 zł brutto miesięcznie. Do tego dochodzi oczywiście nagroda roczna, dodatki za przepracowane nadgodziny, godziny nocne oraz za pranie odzieży roboczej. Są także podwyżki stażowe po roku i po trzech latach pracy oraz dodatkowe rabaty, programy wsparcia i premie uznaniowe.

Ile zarabia się w Biedronce na stanowiskach kierowniczych?

Jawne zarobki dotyczą pracowników początkowych, jak i tych zajmujących wyższe stanowiska. Stanowiska kierownicze w Biedronce od lipca 2023 roku również wiążą się z wyższymi zarobkami. Jak możemy przeczytać na firmowej stronie sieci Biedronka, zarobki:

  • Starszego sprzedawcy-kasjera wynoszą 4050 – 4700 zł brutto miesięcznie i obejmują płacę zasadniczą, nagrodę za obecność oraz miesięczną premię, której wysokość zależy od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych. Za każdą przepracowaną godzinę kierowniczą przysługuje dodatek godzinowy.
  • Zastępcy kierownika sklepu wahają się w granicach 4550 – 6500 zł brutto miesięcznie na początek. Kwoty obejmują płacę zasadniczą oraz miesięczną premię, której wysokość zależy od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych sklepu.
  • Kierownika sklepu wahają się w granicach 5800 – 8800 zł brutto miesięcznie na początek i również obejmują płacę zasadniczą oraz miesięczną premię, której wysokość zależy od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych sklepu.

Zarobki w Biedronce – kto dostaje podwyżki?

Jak czytamy na stronie Biedronki, od stycznia 2023 roku pensje 63 tys. pracowników sieci Biedronka wzrosły o minimum 500 zł brutto. Jak mówi, cytowany na stronie Biedronki, członek zarządu sieci Biedronka, zwiększenie wynagrodzeń to forma docenienia zaangażowania pracowników. Nie należy jednak zapominać o zwiększeniu wynagrodzenia za przepracowane lata.

Podwyżki stażowe w Biedronce są uzależnione od stażu pracy i przyznawane po pierwszym oraz trzecim roku pracy. Stanowią świetną formę nagrodzenia stałych i sumiennych pracowników sieci. Ponadto, zgodnie z wypowiedzią Biura Prasowego Biedronki, pracownicy sieci Biedronka mogą otrzymać miesięcznie premie uznaniowe na podstawie wyników sklepu i świadczonej jakości obsługi.

Praca w sklepach dyskontowych jest obecnie jedną z najbardziej stabilnych. Osoby zatrudnione w sklepach sprzedających produkty pierwszej potrzeby, np. żywność czy artykuły higieniczne, nie muszą martwić się o utratę swojej pracy i stałego dochodu.

Dokładne zarobki na danym stanowisku w Biedronce można poznać podczas przeglądania ofert pracy zaminowej i nie tylko. Propozycje zatrudnienie na stronie zawierają szczegółowe informacje o warunkach i widełkach pałacowych na danym stanowisku.

Praca w Biedronce – benefity płacowe i pozapłacowe

Korzyści płynące ze współpracy z Biedronką są znacznie szersze, niż samo wynagrodzenie. Jak czytamy na stronie Biedronki, firma chce być pracodawcą pierwszego wyboru. Zapewnia więc ponad 20 programów socjalnych i benefitów. Opierają się one na 3 filarach, takich jak rodzina, edukacja, zdrowie. W ramach I filaru pracownicy otrzymują paczki świąteczne, czyli paczki dla pracowników i ich dzieci do 18 roku życia.

Zatrudnieni mogą również liczyć na zasilenie e-kodu pracowniczego na zakupy w Biedronce i sieci Hebe. Pracownicy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, mogą otrzymać wsparcie pracodawcy w postaci bezzwrotnej zapomogi dla dzieci zmarłych pracowników. Biedronka obchodzi również dzień dziecka, oferuje dzieciom pracowników poczęstunek ze słodyczami i inne niespodzianki. Pracownicy, którzy stają się rodzicami, otrzymują od pracodawcy wyprawkę dla noworodka.

Biedronka nie zapomina o swoich pracownikach, nawet gdy ci przejdą na emeryturę. Mimo zakończenia pracy wciąż mogą liczyć na zapomogę bezzwrotną, jak i zasilenie e-kodu pracowniczego. Biedronka oferuje również pożyczki na cele mieszkaniowe, jak i pracownicze plany kapitałowe. Z kolei w zakresie II filaru Biedronka oferuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci między 8. a 17. rokiem życia. Jednym z benefitów jest również wyprawka szkolna dla dzieci pracowników przystępujących do pierwszej klasy.

Pracodawca dba o rozwój swoich pracowników i ich work-life-balance, organizując spotkania integracyjne i udzielając dostępu do platformy EdukAcja. Z kolei w zakresie zdrowia oferuje opiekę medyczną dla pracowników i ich rodzin, dofinansowanie kart Multisport, wspólne aktywności sportowe czy zapomogę na leczenie i rehabilitację oraz ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie turystyczne.

Oceń artykuł
3.4/5 (23)