Home staging – czy to dobry pomysł na biznes? Jak zacząć?

Home staging to umiejętne zaaranżowanie nieruchomości wystawionej na sprzedaż lub wynajem. Dzięki temu dane mieszkanie może wydać się bardziej atrakcyjne w oczach potencjalnego klienta, doprowadzając do szybkiej i udanej transakcji. Czy jest to dobry pomysł na biznes? Jak go zacząć?

home stager

Home staging – co to jest?

Home staging to profesjonalna aranżacja mieszkania/domu na wynajem lub sprzedaż w celu zwiększenia i podkreślenia jego atrakcyjności w oczach potencjalnych klientów. Umożliwia to szybszą sprzedaż nieruchomości i zawarcie korzystnej dla obu stron transakcji.

Na czym polega zawód home stagera?

Home stager ma za zadanie wyodrębnić z mieszkania same jego zalety, jednocześnie nie ukrywając jego mankamentów, które powinien przed sprzedażą lub wynajmem niezwłocznie naprawić. Jego praca łączy ze sobą elementy sztuki i psychologii, które pomogą mu zaprojektować przestrzeń w przestronny, funkcjonalny i gustowny sposób. Idealny home stager powinien posiadać wysoki zmysł estetyczny i wyobraźnię przestrzenną. Dlatego w tym zawodzie najlepiej sprawdzą się projektanci wnętrz, pośrednicy nieruchomości oraz artyści.

Czy home stager zajmuje się także remontem?

Home stager nie zajmuje się remontem. Jego praca ogranicza się jedynie do koniecznych i niskobudżetowych prac, które na przykład dotyczą pomalowania ścian czy zdarcia starych tapet. Niestety, często zdarza się, że mieszkanie wymaga generalnego remontu. W takim wypadku zadaniem Home stagera jest wizualizacja wnętrz w taki sposób, aby klient mógł przedwcześnie zobaczyć potencjał danej nieruchomości. Dlatego tak ważna jest umiejętność logicznego myślenia, połączona z dobrą organizacją i zarządzaniem.

Praca Home stager – jak zacząć?

Jeśli chcesz zacząć pracę home stagera warto wdrożyć się w social media. To właśnie dzięki nim możemy efektywnie wypromować swoją markę i szybciej dotrzeć do potencjalnych klientów. Następnym krokiem jest założenie swojej strony internetowej, która zostanie dobrze wypozycjonowana w internecie. Pamiętaj, aby zawsze, czy to w social mediach czy na własnej stronie, podawać swój adres e-mail oraz numer telefonu. Jest to niezbędne, jeśli zależy ci na zdobywaniu klientów i różnych ofert.

Możesz również zaproponować współpracę różnym biurom, które pośredniczą w sprzedaży nieruchomości, albo wysyłać zapytania ofertowe do osób szukających nabywców na swoją nieruchomość.

Ile zarabia architekt? Zarobki na stanowisku

Home staging – kurs

Jeśli nie ukończyłaś/eś studiów na kierunku projektanta wnętrz, a masz wysokie poczucie estetyki i uwielbiasz dekorować mieszkania, świetnym rozwiązaniem na nabycie wiedzy praktyczniej i teoretycznej będzie ukończenie kursu home stagingu. Dzięki temu zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego zawodu. Jak szukać kursów? Wystarczy, że w swoją wyszukiwarkę internetową wpiszesz frazę taką jak “home staging kurs” dołączając do tego nazwę swojego miejsca zamieszkania. Obecnie coraz więcej placówek oferuje tego typu szkolenia, co umożliwia nam szeroki wybór różnych ofert i dopasowanie ich do naszych osobistych wymagań.

Sprawdź również: 

Wedding planner – jak nim zostać? Jakie są wymagania na tym stanowisku?

Oceń artykuł
5/5 (3)