Bilans w rachunkowości – co to jest? Jak go budować?

Czym dokładnie jest bilans i jakie cechy powinien on posiadać? Co obowiązkowo musi zawierać bilans? Jakie są zasady sporządzania bilansu?

Wiadomości

Interesują Cię najświeższe informacje ze świata biznesu? Chciałbyś się dowiedzieć, co dzieje się na światowych giełdach? Jeśli tak, to nie mogłeś lepiej trafić. Wiadomości publikowane w naszym serwisie przybliżą Ci sytuację na lokalnych rynkach zatrudnienia, opowiedzą o bieżącej sytuacji gospodarczej i pospieszą z wyjaśnieniem najnowszych doniesień ze świata finansów. Dowiesz się także o istotnych zmianach w prawie, prognozach dotyczących inflacji, a także o tym, o jakie świadczenia możesz się starać.

Porady biznesowe

Treści tworzone w zakładce porad biznesowych, kierujemy zarówno do przedsiębiorców, którzy chcą zintensyfikować i usprawnić swoje działania na rynku, jak i do osób, które ceniąc sobie własną niezależność marzą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Podpowiadamy w jakich branżach warto otworzyć biznes i jak to zrobić krok po kroku. Omawiamy w szczegółach zasady inwestowania na giełdzie, prawo podatkowe i pokrewne, a także wszelkie inne zagadnienia, istotne dla ludzi biznesu.

Rozwój zawodowy

Rozwój zawodowy to coś, o co zadbać chce każdy zmotywowany pracownik, marzący o lepszej pracy i wyższej pensji. W ramach artykułów tworzonych w tej serii, podpowiemy, jak stworzyć idealne CV, które zachwyci pracodawców, czy jaką ścieżkę edukacji obrać, by zapewnić sobie jak najlepszą pozycję na rynku pracy. Ocenimy rozmaite sektory pod kątem ich perspektywiczności i udzielimy wielu porad na temat budowania osobistej marki.

Employer Branding

Employer Branding to stosunkowo nowa dziedzina, kompleksowo traktująca o polityce zatrudnienia w firmie, ukierunkowanej na stworzenie jak najlepszego wizerunku pracodawcy w oczach obecnych i przyszłych pracowników przedsiębiorstwa, oraz wywarcie realnego, pozytywnego wpływu na komfort pracy osób zatrudnionych. Przedsiębiorcy i pracownicy HR znajdą tu szereg porad, podpowiedzi i zbiór najnowszych trendów, a pozostali czytelnicy dowiedzą się, czego mogą oczekiwać od pracodawcy.

Ciekawostki

Ciekawostki prezentowane na łamach naszego serwisu dotyczą zarówno szeroko pojętego biznesu – tak lokalnego, jak i światowego – jak i skupiają się na zagadnieniach związanych z zasłużonym odpoczynkiem po pracy. Gdzie udać się na urlop? Jak przygotować się na imprezę firmową? Ile zarabiają znane z telewizji i internetu osobistości? Jakie choroby zawodowe Ci grożą? Na to wszystko odpowiada GoWork, łącząc naukę z zabawą.