Niestety będąc w pracy często odżywiamy się nie zdrowo lub co gorsza nie jemy nic. Pośpiech, stres, brak czasu to najczęstsze powody sięgania po tuczące przekąski. Wśród nich królują batony, zupki chińskie i dania typu fast food. Co powinniśmy jeść w pracy, żeby zachować energię na cały dzień?

lunch

Badania przeprowadzone przez brytyjską firmę Wonderful Pistachios dowodzą, że co druga osoba je śniadania i obiady w biurze. Brak ruchu i nie zdrowe posiłki z pewnością nie wpływają pozytywnie na nasze służbowe obowiązki. W artykule Jak być wydajnym pracownikiem znajdziemy wskazówki, które pozwolą podnieść jakość naszej pracy. Jak dobrze zaplanować swoje posiłki w ciągu dnia, tak byśmy nie zyskali kilku dodatkowych kilogramów przy ciągłym, siedzącym trybie życia? Jest na to kilka sposobów!

przekąska w biurze

Zdrowa przekąska w biurze pozwoli nam zachować energię w pracy.

Małe i częste posiłki

Regularne jedzenie to podstawa zdrowej diety. Lepiej jeśli zamiast jednego, większego posiłku zjemy 5 mniejszych – najlepiej w odstępach czasowych co 3,4 godziny. Stałe pory posiłków gwarantują stały poziom glukozy w organizmie, a tym samym brak napadów wilczego apetytu, senności i rozdrażnienia. Pozwala to także na lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego i sprzyja przyspieszeniu tempa metabolizmu. Dłuższe przerwy między posiłkami powodują, że organizm zaczyna gromadzić zapasy w postaci tkanki tłuszczowej. – komentuje jeden z portali dietetycznych. Już od samego rana powinniśmy uzupełnić energię jedząc pożywne śniadanie – wówczas zachowamy energię nawet do późnych godzin przedpołudniowych. Jeśli rano nie mamy czasu na zjedzenie śniadania, nie chwytajmy w pracy po batony, tylko pomyślmy wieczorem co możemy zjeść – jogurt lub owoc chyba zawsze znajdzie się w naszej kuchni.

W ciągu dnia pamiętajmy także o tym, by pić dużo wody! Nawadnianie organizmu jest niezbędne – usuwamy w ten sposób szkodliwe toksyny oraz regulujemy metabolizm. Najlepsza jest woda niegazowana bądź mineralna. Zrezygnujmy z napojów gazowanych, ponieważ są nie tylko niezwykle kaloryczne, ale również nie dostarczają żadnych wartości odżywczych, które są niezbędne podczas wykonywania pracy.

Autor wpisu: GoWork.pl