Szukacie pomysłu na biznes, który połączy Waszą miłość do czworonogów z dochodową firmą? Z tego tekstu dowiecie się, jak otworzyć hotel dla zwierząt i prowadzić go z sukcesem. Hotel dla zwierząt – czy to się opłaca? Tłumaczymy!

Pomysł na biznes – hotel dla zwierząt

Od dziecka marzyliście o wykonywaniu zawodu związanego ze zwierzętami? Hotel dla zwierząt – to może być świetny pomysł nas biznes dla Was!

Jak założyć hotel dla zwierząt, aby odniósł sukces i zagwarantował nam stabilne zatrudnienie? Jak przy zakładaniu każdej firmy, tak i tutaj trzeba będzie trzymać się kilku złotych zasad. Z tego tekstu dowiecie się, jak otworzyć hotel dla zwierząt i szybko zdobyć stałych klientów!

Pierwszy, konieczny warunek, jaki należy spełnić? Kochać zwierzęta! Jak twierdzą właściciele hoteli dla zwierząt, rynek usług tego typu wciąż rośnie, podobnie jak zainteresowanie hotelami właścicieli czworonogów. Pomimo tego nie wszystkie przybytki potrafią utrzymać się na rynku. Z czego to wynika? Zdaniem „psich hotelarzy”, zbyt często za otwieranie takich firm biorą się osoby, nie mające pojęcia o zwierzakach. A to błyskawicznie wyczują zarówno klienci, jak i ich pupile!

Hotel dla zwierząt – czy to się opłaca?

Jak założyć hotel dla zwierząt, aby dobrze na nim zarobić? Po pierwsze, jak wspominaliśmy, trzeba nie tylko „lubić” zwierzęta, ale również wiedzieć, jak się nimi prawidłowo opiekować. Hotel dla zwierząt to coś więcej, niż miejsce, do którego właściciele podrzucają swoich podopiecznych. Pamiętajcie – usługi tego typu miejsc nie należą do najtańszych, dlatego inwestują w nie z zasady dosyć zaangażowani w opiekę nad czworonogiem właściciele. A ci będą mieć swoje wymagania!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Hotel dla zwierząt – czy to się opłaca w takiej sytuacji? Oczywiście! Wystarczy, że Wasza oferta będzie zaprojektowana z sercem i wykonywana bez błędów. Pozostawionymi pod Waszą opieką zwierzakami opiekujcie się po prostu tak, jakby były Wasze. Kolejnym istotnym czynnikiem, który wpłynie na dochodowość Waszego hotelu dla zwierząt, będzie jego lokalizacja.

Jeśli swój hotel planujecie otworzyć daleko od najbliższego większego miasta, biznes może się nie zwrócić. W mniejszych miejscowościach trudno o bazę stałych, wypłacalnych klientów, inwestujących w tego typu usługi. Co innego wielkie miasta! Tam klientów hotelu dla psów, kotów albo innych zwierząt zdobędziecie tak szybko, jak tylko zadbacie o odpowiednią reklamę i korzystne promocje.

Jak założyć hotel dla zwierząt?

Jak otworzyć hotel dla zwierząt, jeśli mamy już pewność, że to coś dla nas? Jeśli wybraliście już korzystną pod kątem pozyskiwania klientów lokalizację, pozostaje kupno odpowiedniego obiektu.

Najlepiej, aby była to przestrzeń podzielona na kilka dużych, wygodnych pokoi. To w nich zaaranżujecie boksy dla zwierząt, sale zabaw, czy przestrzeń magazynową oraz kuchnię. Niestety, tanio nie będzie. Jak twierdzą doświadczeni właściciele hoteli dla zwierząt, odpowiednie wyposażenie lokalu jest kluczowe dla zapewnienia psim i kocim gościom bezpieczeństwa.

SPRAWDŹ TEŻ: Jak założyć hodowlę psów?

Zanim więc zdecydujecie się na otwarcie hotelu dla zwierząt, zbierzcie odpowiedni kapitał. Koszt budowy ok. 10 boksów dla futrzastych podopiecznych wynosi nie mniej niż 20 tys. zł.

Jak otworzyć hotel dla zwierząt? 

Zanim otworzymy nasz hotel dla zwierząt, dobrze również sprecyzować, jakich gości chcemy w nim przyjmować. Okazuje się bowiem, że do hotelu właściciele oddają nie tylko psy i koty! „Złym pomysłem jest łączenie hotelu dla psów z hotelem dla kotów, chyba że jesteśmy w stanie wydzielić zupełnie odrębną strefę dla zwierząt – tak aby się nie widziały i nie słyszały. Zdarza się, że przyjeżdżają do nas króliki, szczury czy nawet papugi. Takie zwierzęta nie mieszkają w hotelu z psami, gościmy je u siebie w domu, aby zminimalizować stres związany z nowym miejscem, a przede wszystkim nie narażać ich na ewentualne niebezpieczeństwo ze strony psów” – tłumaczyła w wywiadzie dla portalu MamBiznes.pl Patrycja Piasecka, właścicielka hotelu dla zwierząt „Psia Arkadia”.

MAMY TEŻ DLA CIEBIE: Praca Łódź

Hotel dla psów i kotów

Jak otworzyć hotel dla psów?

Jeśli decydujemy, że to właśnie psi hotel dla zwierząt interesuje nas najbardziej, przygotujmy idealną przestrzeń dla naszych gości! Psy bywają bardzo energiczne i muszą się „wybiegać”, dlatego warto zadbać o odpowiednią liczbę zabawek a także spacerów.

Jak otworzyć hotel dla kotów?

Tu z kolei możemy przemyśleć budowę fantastycznych kocich placów zabaw! Tunele, drapaki, a nawet zwykłe… kartony mogą dostarczyć wiele radości naszym podopiecznym. Warto pamiętać i o tym, że naszymi gośćmi będą zwierzaki, tęskniące za właścicielem i pozostawione w nowym miejscu. Aby zaskarbić sobie serca klientów, dobrze więc przygotować taką ofertę swojego hotelu dla zwierząt, aby pozostawiani w nim domowi pupile nawet nie poczuli rozłąki!

Oceń artykuł
0/5 (0)