Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
kuiu - 2009-05-13 09:22:56 odpowiedz | cytuj
anonim przeciez na stronie erdberhof pisze skąd i kiedy wyjezdzają autobusy wiec po co sie pytasz.Z tego co wiem to i tak jedzie z krakowa więc sie ciesz.Bo w tam tym roku ani jeden autobus nie jechał ze sląska,i musiałam specjalnie jechac do krakowa.Pod Twoj dom na pewno nie przyjedzie to nie taksówka.
zdjecie uzytkownika
kuio - 2009-05-13 09:24:17 odpowiedz | cytuj
Noar9 to jest wątek o firmie erdberhof osterloh,jesli chcesz dowiedzieci sie cos o swojej firimi,to przeszukaj forum albo zalóz nowy watek:)
zdjecie uzytkownika
noar9 - 2009-05-13 11:39:28 odpowiedz | cytuj
witam chciałbym sie cos wiecej dowiedzieć o firmie SPARGEL & BEEREN BAUMANN, czy ktoś tam pracował, jakie są warunki, jaki pracodawca ?z góry sredeczne dzieki za odpowiedzi ?
zdjecie uzytkownika
anonim - 2009-05-13 11:59:16 odpowiedz | cytuj
hej to twoje ostrzeganie juz sie nudzi!!! jak ci bylo zle to jedz gdzies w inne miejce albo najlepiej nigdzie sie nie wybieraj bo pewnie wszedzie bedzie dla ciebie zle.
zdjecie uzytkownika
Ktos - 2009-05-14 14:39:30 odpowiedz | cytuj
Ktos jedzie z Krakowa? Pisac gg: 4598461 Marcin
zdjecie uzytkownika
agusiaaa - 2009-05-14 19:31:00 odpowiedz | cytuj
czy jest na tym forum ktoś kto zaczyna od 28 maja???a miał zacząć od 1 czerwca.
zdjecie uzytkownika
Bartek - 2009-05-14 20:31:32 odpowiedz | cytuj
witam wszytkich mam pytanie czy ktos z was jedzie na 15 czerwca napiszcie co zabieracie zesoba i jak naprawde tam jest i czy ktos z was jedzie z okolic gdańska lub z województwa pomorskiego oto moje gg1185843 lub mejl cku-szkola2@wp.pl
zdjecie uzytkownika
iga - 2009-05-14 20:34:32 odpowiedz | cytuj
Ja wyjeżdżam z siostrą 27 maja.Szukamy dwóch spokojnych niepalących współlokatorek.
zdjecie uzytkownika
agusiaa - 2009-05-16 18:46:09 odpowiedz | cytuj
a skąd Iga jedziecie?
my wyruszamy z Zamościa
zdjecie uzytkownika
agusiaa - 2009-05-16 18:46:11 odpowiedz | cytuj
a skąd Iga jedziecie?
my wyruszamy z Zamościa
zdjecie uzytkownika
agusiaa - 2009-05-16 18:47:33 odpowiedz | cytuj
a skąd Iga jedziecie?
my wyruszamy z Zamościa
piszcie na gg 12394280.
zdjecie uzytkownika
agusiaa - 2009-05-16 18:47:36 odpowiedz | cytuj
a skąd Iga jedziecie?
my wyruszamy z Zamościa
piszcie na gg 12394280.
zdjecie uzytkownika
Nieznajomy - 2009-05-20 17:52:31 odpowiedz | cytuj
Jedzie ktosik z Krakowa? gg:4598461 Andrew:P
zdjecie uzytkownika
nick - 2009-07-20 00:04:27 odpowiedz | cytuj
W halter tego roku byłam pierwszy raz i chce ostrzec młodych ludzi wybierajacych sie tam,przed własnymi rodakami bo potrafia uprzykszyc zycie. Praca jak to praca fizyczna w tym roku nie mozna bylo narzekac na nadmiar bo nie bylo az tyle truskawki. Chciałabyodychm trafic szczegolnie do mlodych ambitnych osob nie wybierajcie sie tam bo sie rozczarujecie spotkacie sie z chamstwem starszych osob np dwuch pan pracujach na hali ktore wyrzywaja sie na nowych ludziach ze az sie odechciewa chodzic do pracy PS pewnie w Pl sa to kury domowe nie majace nic do powiedzenia bo nie swieca inteligencja ,ta akurat tasme to sie dobrały. Co tu duzo pisac tam trafiaja ludzie po protekcji pracuja tam małzenstwa nadwyraz okropne. Poza tym ze nie ma tam sprawiedliwosci tylko licza sie układy, nie wszytkich mozna barac pod wspolny mianownik sa tam tez osoby ktore pomoga . Ludzie którzy tam jezdza pare lat maja zjechana psychike sa nastawieni na wyłaczny zysk po trupach do celu. Wiec przed podjeciem decyzji o wyjezdzie tam zastanowicie sie czy jestescie gotowi na znoszenie cudzych komentarzy i humorow innych.Tam wiel rajkowych dobrze nie potrafi sie wysłowic a panosza proponuje po przyjezdzie z halter wziazc lekcje polskiego a pozniej wybierac sie do pracy za garanice.
zdjecie uzytkownika
agusiaaa - 2009-07-29 17:11:15 odpowiedz | cytuj
siemka.a ja byłam w tym sezonie w Halter i mi sie podobało.ludzie spoko no może kombajni trochę daja się we znaki ale mi osobiście to wisiało.ktoś kto był tam pierwszy raz mogł spotkać się z antypatią kilkuletnich pracowników którzy myślą że jak są tam już np 4 raz to im wszystko można ale i takich da się znieśc. ogólnie gospodarstwo jest COOL a Pani(usunięte przez administratora) to kobieta z którą naprade można się dogadać.dajcie więc spokój rajkowym bo jeśli nawet wracają po zostawione truskawki to robią to żeby ktoś nie dostał minusa od Melity.pozdro
zdjecie uzytkownika
Karolina - 2009-09-22 14:23:01 odpowiedz | cytuj
Witam Wszystkich Serdecznie ;)
Ja coś moge na ten temat powiedzieć o Halter ponieważ byłam w tam tym roku.Więc tak jeżeli chce ci się robić to zarobisz dobre pieniądze o ile jest ta truskawka.Ale chciałam podkreślić że za wszystko musisz tam płacić nocleg,obiady,chleb,nawet napoje.Gdzie moim zdaniem wode mineralną to powinni dawać za darmo.Tak jak Np.były niesamowite upały jak przyjechaliśmy i nie zdążyliśmy kupić wody tam u nich a odrazu po Przyjezdzie do Halter idziesz do pracy zostawiasz Bagaże i do Pola.Więc padaliśmy tam jak Kawki od tego upały.Następną rzeczą jest to że nie wierzcie że bedziecie pracować na początku po 8 czy 10 godzin bo to jest nieprawda jak Pamiętam jak na początku był zbiór to od godziny 5 bo tak zaczynaliśmy bo o 4 była pobudka ubrać się wypić kawe o ile zdąrzyłaś i były 3 autobusy i miałeś numer i po tym numerze wsiadałeś do wyznaczonego autobusu jak Psy tresowane normalnie.Więc licząc od 5 rano to na początku pracowało się do 21.Więc sami zobaczcie ile jest to godzin i nie ma tu żadnej sciemy bo byłam więc wiem.Było tak mówione że na obiad schodzimy z Pola tak o 14 badz 15 a jak się okazywało to nawet była godzina 17. Fakt faktem że mogłeś sobie wziasc swoje kanapki do Pola i zjesc ale znowu jak jadłeś to cię przeganiali i kradli ci truskawki gdzie potem ty nie mialas co zbierac badz zielone zostały.A chciała bym wam jeszcze zaznaczyć bo nie wiem czy wiecie kto to jest Kombajn to osoba która tam jezdzi od lat badz bardzo szybko zbiera więc jeżeli znajdziesz się obok takiej osoby to masz pecha bo ona cię wyprzedzi badz on i zbierze ci te piękne duże truskawki a zostawi zielone badz zgnite nie ma sprawiedziliwosci tam cię traktują gorzej niż Murzyna.A te całe rajkowe oczywiscie nie wszystkie bo spotkałam się z 4 fajnymi oczywiscie nie bede tu po imieniu wymieniac ale reszta tych Rajkowych czyli osob ktore chodza za toba z Patykiem i sprawdzają czy dobrze zbierasz truskawki to nawet nie ktore sa takie ze ty bedziesz na koncu juz pola a ona potrafi cie wrocic o pare truskawek Blisko paczątku są niektore takie.Ale musicie sami jechać żeby się przekonać jak tam jest.Acha i pilnujcie sobie jedzenia które sobie przywiezieie z Polski bo jak jestes w Polu to jakieś osoby potrafią nawet krasc konserwy.SKANDAL.
zdjecie uzytkownika
Natalia - 2009-09-22 15:13:19 odpowiedz | cytuj
Witam wszystkich Serdecznie;)
Więc może zaczne od tego co do tych zarobków więc tak: jeżeli jest truskawkach i chce ci się pracować to zarobisz ale to jest krótki okres gdzie jest dobra truskawka.Tylko pamiętajcie że jadac tam musicie się liczyć z tym że za wszystko trzeba płacić ja byłam rok temu i wiem coś na ten temat.Za to że masz gdzie mieszkasz musisz płacić,za to że zjesz obiad też musisz płacić za wszelakie napoje również musisz płacić nawet za chleb co jest żenada ponieważ chleba i soli nie powinno się żałować ale widocznie oni mają tam inne zasady.Co do tych (usunięte przez administratora) to jest KATASTROFA ponieważ uważasz się tam za wielkie Panie a tak Naprawde one tak samo jak i my zbierali truskawki a nawet co nie ktore zbierały hehehe nie moge powiedzieć na 3 Panie które były rajkowymi to nic zlego nie moge powiedziec poniewaz były uprzejme i do dziś je dobrze wspominam oczywiscie nie bede tu nazwiskiem i imieniem wymieniać.Co z tego że są kontenery jak jest ciasno jak cholera przez cały pobyt masz ciuchy w torbie praktycznie pomięte,pognięcione bo oczywiscie była tylko jedna szafa i to nie duża na 4 osoby katastrofa.I tam jest wyjazd do Koscioła co Sobota ale czy oni nie zdają sobie z tego sprawy jak ma człowiek jechać do Koscioła wymięty może oni widocznie tak lubią.(usunięte przez administratora).I nie słuchajcie że tam się pracuje od 8 do 10 godzin bo jak na początku przyjedziesz to pracujesz od 4 do 20 a nieraz 21 więc sami sobie zobaczcie ile jest to godzin.Obiad planowany jak mówiono miał być o 12-13 w tych granicach a jak się okazywało to zjezdzalismy na 15-16.Obiady ochydne nie wiem czy Pies chciał by zjesc no może przez cały mój pobyt miesiac jadłam 3 razy dobry posilek;/;/oczywiscie ludzie w kolejce po Obiad się kłucą bo dlaczego ty się pchasz i wogole sami sobie wyobrazcie.Ale kolejki 6 metrowe jak nie więcej;/;/ ŻENADA Oczywiscie Rajkowe jak wam może wiadomo to osby które pilnują na pole byś dobrze zbierał/ała truskawki to one nie musiały mieć kolejki bo się wtryniały przed nas a oczywiscie sie nie narobiły ale co tam przecież my nie jestemy najważniejsi tylko one żeby pojadły.Ale czy nie zastanowiła was może dlaczego dają obiady??to ja wam odpowiem na to pytanie bo gdyby nie było obiadów to nikt by im do pola potem nie poszedł.Proste.Obiad czy zjadłeś czy nie zjadles i tak był ci liczony a nawet wyobrazcie sobie ze mialam tak 2 razy że nie doastałam obiadu ponieważ ktoś sobie wzioł dokładke i dla grupy która ostatnia zjechała nie wystarczyło a mimo wszystko zostało nam to policzone tak jak byśmy zjedli obiad.;/;/ Osób jest tam bardzo dużo i już pod koniec dniówki jak się zchodziło z pola oczywiscie każdy marzył by wziasc prysznic to oczywiscie musiałas czekać z godzine zeby kolejka była mniejsza.Mogła bym tu tak wszystko wymieniać aleja uważam że ktoś musi tam jechać żeby zobaczyć jak cię tam traktują.Aha i jeszcze jak sobie u nich nie kupisz picia mineralnej badz kto woli to niestety ale czeka cię cały dzień w polu na tym upale bez jakiego kolwiek napoju więc wyobrazcie sobie co po połowie dnia się znami dzieje oczywiscie jest to jasne mdlejemy bo nasz organizm nie wytrzymuje.;/;/;/ Tam Polak Polaka gnoji Polak tam by ci nie pomógł a jeszcze zabił by cię jak byś mu truskawke wzioł z jego rajki.;/;/
zdjecie uzytkownika
ANONIM - 2009-09-22 17:47:21 odpowiedz | cytuj
Polecam tą firme www.karls.pl" rel="nofollow">www.karls.pl ponieważ jest o 100 razy lepsza za nic nie płacisz a nie tak jak w Halter za wszystko a tam za nic sam sprawdz www.karls.pl" rel="nofollow">www.karls.pl
zdjecie uzytkownika
Olinka - 2009-11-16 01:30:25 odpowiedz | cytuj
Witam wszystkich,którzy pisali te posty i dziękuje Im za dostarczenie mi tak świetnej lektury.Czytając to szczerze się ubawiłam.Sama jeżdżę na zbiory truskawek do Niemiec i wierzcie mi nigdy nie spotkałam się z Polakami,którym we wszystkim by się dogodziło.Pracuję w innej firmie niż tu którą opisujecie ale praca jest taka sama i u nas.Większość z Was narzeka na warunki,na płacę,na rajkowych itp.Niestety nigdzie za darmo nie płacą.Sama muszę się dobrze naharować żeby zarobić. W mojej firmie nie dają obiadków,napoi chleba itp.Trzeba po pracy samemu sobie lecieć do sklepu zrobić zakupy i ugotować.Będąc pierwszy raz na truskawkach byłam tak jak większość z Was załamana,wściekła i źle nastawiona do polskiego personelu.Bez przerwy byłam kontrolowana przez rajkowych,przez wagowych.Niejednokrotnie z nerwów popłakałam się w rajkach.Czułam się bezsilna.Nie mogłam zrozumieć czemu jedni są bez przerwy wracani a inni nie.Jednak się nie poddawałam i wiedziałam że muszę wytrwać do końca.Zarzekałam się,że jest to mój pierwszy i ostatni wyjazd na truskawki.I tu się pomyliłam.Gdy przy odjeździe do domu dostałam wypłatę znikła pamięć o bolesnych i popękanych dłoniach,o bolących plecach i kolanach.Znikło wszystko,została tylko gotówka,której w Polsce bym nigdy w tak krótkim czasie nie zarobiła.Gdy nadszedł następny sezon pokusa zarobienia sporej kasy była większa niż ból i bezradność poprzedniego sezonu.Oczywiście pojechałam.Bałam się trochę,że znowu zacznie się tyrania,cofanie itp.Jednak mile się zaskoczyłam.Było mi dużo,dużo lżej gdyż rozumiałam już na czym co polega.Rajkowi okazało się ze są takimi samymi ludzmi jak my wszyscy.Od nich też wymagają i też są(usunięte przez administratora)za niedopilnowanie grupy.Nie leniłam się w rajach,dokładnie zbierałam i miałam spokój,Nikt mnie nie tępił bo nie miał za co,Polubiłam zbiory.I od tamtej pory jeżdże co roku i z każdym rokiem wspomnienia są coraz milsze.Gdy chce się zarobić a nie boi się pracy można naprawdę czegoś się dorobić.Nie przesądzajcie pracy po pierwszym podejściu bo można się grubo pomylić a ludzi których nazywacie tyranami mogą okazać się jeszcze waszymi przyjaciółmi.Wiem to z własnego doświadczenia.
zdjecie uzytkownika
OLo - 2009-12-28 01:46:16 odpowiedz | cytuj
ja jade jeszcze nie wiem gdzie nawet,kumpel zalatwia.wiem tyle ze do helmuta.jade 1 raz,nie jestem typem człowieka którym można pomiatać wiec będzie ciężko jeżeli za byle co będą się czepiać ;/. robota na umowę itp warunki pewnie takie jaki opisujecie ale tym się nie martwie.Czy mógłby ktos napisać ile tak naprawde można zarobić,kumpel mówi ze 7-8 tys[zł] ale jaka jest prawda? robotę załatwia kumpla kuzyn i jedziemy w 7 busem własnym,jego kuzyn juz tam 3 lata jeździ.Wyjazd mam jakos na 15 czerwca ['09] wiec jeszcze troche czasu.
zdjecie uzytkownika
olenka - 2010-01-04 15:07:56 odpowiedz | cytuj
siekacz - 2009-12-30 01:01:05

Cześć.
Ja mam pytanie innego pokroju a mianowicie ile Wam w przeciągu godziny udawało się średnio uzbierać kg a jak wyglądała dniówka. Czy faktycznie jest szansa uzbierać 120-150 kg jeśli ktoś naprawdę ma dobre tempo czy jest to próg jedynie dla kombajnów ?
Dd kiedy zazwyczaj się zbiera czy sierpień to już po zbiorach czy nie?.
Pozdrawiam

To zależy od ilości truskawek.Przy minimalnym nakładzie pracy to lekko uzbiera się 4 skrzynki.Kombajny uzbierają 10.
zdjecie uzytkownika
takienic - 2010-01-28 15:27:53 odpowiedz | cytuj
a po co Ci polski jak pracujesz z Polakami, gwara, słownictwo zapożyczone(usunięte przez administratora).. wie skąd ,inteligencja ? to do teatru., tu zwykli ludzie od wideł i gnoju ,,inteligentów trzeba ,by im pokazać jak praca ciężka wyglądawięć należy ich gnoić przyszłych inżynierków i magistrów .Truskawki to nie instytut czy biuro , znój mozół ,przeżyć sezon zdrowo i liczy się kasa by się na wsi pokazać jakie to pieniązki sie zarabia za granicą ?......
zdjecie uzytkownika
BETI - 2010-02-10 23:42:45 odpowiedz | cytuj
Olinka - 2009-11-16 01:30:25

Witam wszystkich,którzy pisali te posty i dziękuje Im za dostarczenie mi tak świetnej lektury.Czytając to szczerze się ubawiłam.Sama jeżdżę na zbiory truskawek do Niemiec i wierzcie mi nigdy nie spotkałam się z Polakami,którym we wszystkim by się dogodziło.Pracuję w innej firmie niż tu którą opisujecie ale praca jest taka sama i u nas.Większość z Was narzeka na warunki,na płacę,na rajkowych itp.Niestety nigdzie za darmo nie płacą.Sama muszę się dobrze naharować żeby zarobić. W mojej firmie nie dają obiadków,napoi chleba itp.Trzeba po pracy samemu sobie lecieć do sklepu zrobić zakupy i ugotować.Będąc pierwszy raz na truskawkach byłam tak jak większość z Was załamana,wściekła i źle nastawiona do polskiego personelu.Bez przerwy byłam kontrolowana przez rajkowych,przez wagowych.Niejednokrotnie z nerwów popłakałam się w rajkach.Czułam się bezsilna.Nie mogłam zrozumieć czemu jedni są bez przerwy wracani a inni nie.Jednak się nie poddawałam i wiedziałam że muszę wytrwać do końca.Zarzekałam się,że jest to mój pierwszy i ostatni wyjazd na truskawki.I tu się pomyliłam.Gdy przy odjeździe do domu dostałam wypłatę znikła pamięć o bolesnych i popękanych dłoniach,o bolących plecach i kolanach.Znikło wszystko,została tylko gotówka,której w Polsce bym nigdy w tak krótkim czasie nie zarobiła.Gdy nadszedł następny sezon pokusa zarobienia sporej kasy była większa niż ból i bezradność poprzedniego sezonu.Oczywiście pojechałam.Bałam się trochę,że znowu zacznie się tyrania,cofanie itp.Jednak mile się zaskoczyłam.Było mi dużo,dużo lżej gdyż rozumiałam już na czym co polega.Rajkowi okazało się ze są takimi samymi ludzmi jak my wszyscy.Od nich też wymagają i też są(usunięte przez administratora)za niedopilnowanie grupy.Nie leniłam się w rajach,dokładnie zbierałam i miałam spokój,Nikt mnie nie tępił bo nie miał za co,Polubiłam zbiory.I od tamtej pory jeżdże co roku i z każdym rokiem wspomnienia są coraz milsze.Gdy chce się zarobić a nie boi się pracy można naprawdę czegoś się dorobić.Nie przesądzajcie pracy po pierwszym podejściu bo można się grubo pomylić a ludzi których nazywacie tyranami mogą okazać się jeszcze waszymi przyjaciółmi.Wiem to z własnego doświadczenia.

czy możesz podać nazwę firmy lub miejscowość?
zdjecie uzytkownika
iza - 2010-02-11 14:12:57 odpowiedz | cytuj
a czy mogę prosić adres,telefon lub adres e-mail? jeśli tak to proszę mi przesłać,będę bardzo wdzięczna,sama utrzymuje córkę,wychowywać pomagają mi rodzice-iza.czarnecka1@op.pl
zdjecie uzytkownika
iza - 2010-02-11 14:19:28 odpowiedz | cytuj
czy mogę prosić o adres e-mail, albo numer telefonu,byłabym wdzięczna-iza.czarnecka1@op.pl

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-03-12 14:17:05 odpowiedz | cytuj
miska,hej,jade w to samo miejsce co ty,ponoc to sprawdzona firma,a papiery juz ci przeslali?
zdjecie uzytkownika
r10 - 2010-03-14 21:02:19 odpowiedz | cytuj
Siema. Czy są jeszcze zapisy do tej pracy??
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-04-06 11:15:21 odpowiedz | cytuj
katty - 2008-03-10 18:07:34

co chcialabys wiedziec? ja pracuje w tej firmie

czesc szukam pracy jest cos uwas wolnego
zdjecie uzytkownika
katty - 2010-04-06 13:06:52 odpowiedz | cytuj
niestety nie mamy juz wolnych miejsc
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-05-12 15:39:18 odpowiedz | cytuj
jeśli macie jakieś oferty pracy sezonowej w Niemczech na ten rok bardzo proszę o kontakt, za ofertę mogę nawet zapłacić... pozdrawiam :)
(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
esper - 2010-05-17 23:03:17 odpowiedz | cytuj
ja też jadę pierwszy raz. Mój kolega był już 4 razy i nawet nie narzeka. w końcu jedziecie do roboty a nie na wczasy. I nie wiem po co robić takie halo z chamstwa jakby tego w kraju mało było;) . 2 rajkowych to nauczyciele z mojego byłego gimnazjum :P . Może będę miał jakieś znajomości hehe
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-12-20 15:49:08 odpowiedz | cytuj
ja chcialabym sie czegos dowiedziec blizej o truskawkach jestem zainteresowana pracą w Niemczech
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-01-07 00:00:26 odpowiedz | cytuj
chciałbym wyjechać do tej firmy pracować w sezonie 2012 prosze o podanie mi numeru kontaktu z tą firmą na adress (usunięte przez administratora)bardzo bym prosił
zdjecie uzytkownika
amelka - 2011-04-04 19:53:49 odpowiedz | cytuj
witajcie,
czy mogłabym dowiedzieć się jaki jest adres tej firmy i numer kontaktowy do niej?
pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-04-07 10:39:19 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-12-20 15:49:08

ja chcialabym sie czegos dowiedziec blizej o truskawkach jestem zainteresowana pracą w Niemczech

Ja jade pierwszy raz kuzyn jezdzi co roku. mowi ze jest spox.
zarcie podadza, pranie zrobia, do sklepu zawioza i nad wode, na placu jest boisko do siatki, dziewczyny super laski no tylko robic trzeba!
nawet pizzernia tam jest tak ze jest gdzie bajerowac
do zobaczenia na polu
zdjecie uzytkownika
monia123 - 2011-04-16 10:28:33 odpowiedz | cytuj
HEJ, też chciałabym sie wybrać z chłopakiem ,podacie jakieś namiary ?
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-04-30 00:52:55 odpowiedz | cytuj
agaaa - 2009-06-20 21:24:05

SPARGEL & BEEREN BAUMANN ta firma to obóz pracy.

hmmm...no chyba do pracy jecha�a� a nie na urlop?
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-05-27 14:03:03 odpowiedz | cytuj
no z tymi laskami to mnie przekonałes. JADE ! ;D
alert