2 Dodaj opinię
2 607 1425 5 1

Opinie o Poczta Polska S.A.

Arczi Nowy wpis

Poczta Polska To jakieś nieporozumienie zamówiłem paczkę tydzień temu kurier Niby był ale wcale go nie było a sms-a dostałem że nieudane dostarczenie paczki Czekam już 4 dni i po paczce ani śladu

Mario Nowy wpis

Co to za ,,sledzenie"przesyłki Otwieram i czytam Nadejście przesyłki Terminal przeładunkowy,Wysłanie presyłki Terminal przeładunkowy.Nadejscie itd....Można i tak tylko trzeba jeszcze podać planetę na której ten terminal się znajduje????

Pioter

Dostajesz nic za kosmiczną odpowiedzialność przy zerowym szkoleniu i wsparciu firmy. Szczegóły poniżej. 1. Na rękę dostajesz jakieś 1870 zł. Jak ktoś pisał poniżej pomyłka z listem poleconym z sądu może Cię kosztować o wiele więcej. Kara dla Ciebie w sytuacji gdy go zgubisz lub wydasz nieuprawnionej osobie, to połowa średniego krajowego wynagrodzenia brutto wg GUS. Na moment pisania tego posta, to około 2500 zł. Nie muszę wspominać, że odpowiadasz za powierzone pieniądze na przekazy pocztowe, to jeszcze musisz wyrabiac plan sprzedażowy. 2. Teoretycznie masz dwutygodniowe szkolenie z opiekunem stażu. W praktyce kto inny Cie uczy, niż masz w papierach. Codziennie jesteś na innym rejonie, a po 4 dniach już oczekują od Ciebie samodzielnej pracy w terenie. W konsekwencji nie znasz rejonu, nie znasz ludzi i masz sieczkę z mózgu. 3. Naczelniczki/naczelnicy to z reguły osoby, które zatrzymały się mentalnie w PRLu (jak 70% personelu PP). Mój naczelnik zwany Gogusiem przez listonoszy nie ogarniał nic. Do tego nie raz wprowadził mnie w błąd. 4. Załoga - jak pisałem wcześniej - w większości "późny Gomułka" Nic nie muszą. Nic nie pomogą. Młodzi bardziej skorzy do pomocy. Ale pracują z reguły krótko, bo jest ogromna rotacja. 5. Najlepsze są pozory rozwoju PP. Mój naczelnik jak się przyjmowałem do pracy opowiedział mi o tabletach. Jak firma HP jeszcze o nie dbała w ramach gwarancji to jako tako działały. Po gwarancji z 9 ładowarek zostały 3, a tablety brudne i poniszczone. Oczywiście PP o bateriach do rysików tez nigdy nie pamiętała i listonosze kupowali za swoje. Po co brac tablety z magnetycznymi rysikami, jak można kupić droższe na baterię... Do tego system (zrobiony samodzielnie przez pocztę, a oficjalnie przez firmę informatyczną z grupy Poczta Polska) na tabletach zrobiony jak strony www lat 90. O określeniu przyjaznego i intuicyjnego interfejsu możesz zapomnieć. 6. Ogólnie chaos! I jeszcze raz chaos! Panie z dyspozycji przez 3 dni moje polecone wypisywały na kogoś innego i nawet nie miałem ich jak pobrać z serwera na tablet. Taki XXI wiek na poczcie. Słowem podsumowania. Jeśli lubisz ryzykować swoim zdrowiem i finansami, a do tego lubisz mieć mętlik w głowie, to ta praca jest dla Ciebie. A jeśli używasz choć 10% mózgu, to unikaj tego miejsca jak ognia.

Tak9Nie
Kazik Nowy wpis
@Pioter

Możesz coś powiedzieć o pracy kierowców, chodzi mi o kierowców kat B. Ostatnio widziałem ogłoszenia.

Maćko Nowy wpis
@Pioter

Zostaw awizo ojcu dyrektorowi

Ktoś

Kompletny brak szacunku względem kandydata. Zapraszają na dwu godzinną rozmowę składająca się z wstępnej rozmowy o kandydacie, testu z wiedzy o PZP i jakiegoś zadania analitycznego. Obiecuja, że feedback będzie na pewno. Ale nie dotrzymują słowa. Nie wspomnę, że propozycja wynagrodzenia i "benefitow" jest żenująca. Szkoda czasu.

Nazwa działu: Handlowy

Czy ktoś z was płacił taka karę 2000, za źle wydana przesyłkę EPO?

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.
Nazwa działu: Handlowy

Czy ktoś z was miał przypadek że płacił 2000 tys za źle wydana przesyłkę EPO?

leszek

Zostawiają awizo o przesyłce , mimo że odbiorca jest w domu , musiał wleźć na klatkę do skrzynki aby zostawić awizo , pytam się to po co bierze przesyłkę do samochodu jak jej nie doręcza . żadnej informacji że przesyłka jest do odebrania po 18.00 przy okienku na poczcie , 40 minut czekania i odprawiony z kwitkiem że przesyłką do odebrania po 18.00 . To lekceważenie klienta po raz ostatni skorzystałem z usług poczty wolę zapłacić parę zloty więcej i mieć doręczone do rąk .

Anka
Nazwa działu: Finanse

Żenada.Przelew idzie 3 dni.Następnym razem skorzystam z banku, w którym odbiorca ma konto gdyż przez Pocztę Polską nie będę świecić oczami i się tłumaczyć.

Banek

Tak to jest prawda jesli ktos ma słabe nerwy to ta praca nie jest dla niego. Duzo stresu. Najlepiej mają ci co palec w (usunięte przez administratora) trzymają kierownictwu/naczelnikom kablują a potem są nietykalni wszystko im wolno a ty potem się będziesz męczyć psychicznie bo cię naczelnik zjedzie do parteru. Masz dobry układzik z górą jestes ok pracowałem prawie3lata i powiedziałem DOSYĆ takiego traktowania nie mam zamiaru palca w (usunięte przez administratora) komuś trzymać i być konfidentem jak inni. Także chcesz sie wykończyć psychicznie to polecam ci właśnie pracę w firmie poczty polskiej

Mikołaj
@Banek

Powiedz proszę, czy oprócz kiepskiej atmosfery i komunikacji w firmie były jakieś plusy pracy w Poczcie Polskiej? Może było to wynagrodzenie albo pakiet socjalny? Daj proszę znać.

TakNie2
Nick
 Problem
@Mikołaj

Wynagrodzenie plusem ? Żenada teraz to poniżej planowanej płacy minimalnej. Która ma wynieść 2600 brutto? Pakiet socjalny? Śmiechu warte. Żadnych propozycji . Premie 50 zł brutto miesięcznie. Jak wciśniesz komuś znicze i inne glupty. Dodatkowo brak podstawowych rzeczy typu herbata w pokoju socjalnym woda z dystrybutora to w wielu firmach podstawa. Brak gąbek do maczania znaczków długopisy też we własnym zakresie trzeba było mieć, które klienci poczty pożyczali i nie oddawali. Towar typu pocztówki książki wystawiony przed kasy , oczywiście wielu klientów zapomniało za to zapłacić.decyzja o wystawionym towarze to decyzja kierownika a szeregowy pracownik ma potem płacić. I to z własnej kieszeni. A poczta powinna to wrzucić w koszta. A nie obwiniać pracowników. Wszystkie braki spłaca pracownik . Same plusy.rzeczyeiscie Generalnie nie polecam.

Milena

Ci kurierzy to porażka jak ktoś mieszka w bloku to nawet nie ma szans na odebranie przysylki za pierwszym razem bo pomino tego że jest się w domu kurier nawet nie raczy wejsc na piętro a co dopiero zadzwonić. Pomimo tego że pofatygowalam się na pocztę 2 razy po przesyłkę nie została mi wydana ponieważ kurier nie wie gdzie jest i za kilka dni zostanie podjęta próba kolejnego doręczenia.

Agnieszka
@Milena

I tu się zgadzam w 100% olewają sobie wszystko. A mówiąc to na poczcie, usłyszysz, to proszę porozmawiać z kurierem lub listonoszem, ( bo oni postępują tak samo) żeby na przyszłość tak nie robił. Inteligentna pani z poczty doradziła panu składającemu skargę. Brawo Poczta Polska - BRAWO.

Osoba pracująca na okienku
@Agnieszka

Nie mamy wpływu na to co robią listonosze i kurierzy -oni listy i paczki biorą z urzędu głównego lub/i magazynu a my jak widać pracujemy w filiach urzędu a nie magazynie.Jedyne co możemy zrobić to sprawdzić państwu na stronie emonitoring gdzie jest paczka i jaki ma status jeśli podacie nam jej numer .A to, że kurier czy listonosz nie zostawi awiza nie jest naszą winą -nawet mamy innych przełożonych więc Wasze skargi nawet nie da się przekazać.Zatem zanim wydrzecie się na asystenta (jesteśmy urzędnikami!) poproście o numer do przełożonego kierowców (jeśli to kurier) lub listonoszy i po problemie.Nie bądźmy sobie wrogami wzajemnie.Wy Państwo też w pracy nie chcielibyście obsłuchać za robote kolegi?

Matura84
@Osoba pracująca na okienku

Emonitoring Poczty Polskiej nie działa - brak przesyłki w systemie lub dane są szczątkowe... Stan z dnia 04 i 05 listopad 2019 r.

Szmugler

Dwulicowość - level: World Class

Mario

Jestem klientem tej najgorszej instytucji w Europie.Już lepiej wynająć żółwia.No i inteligentniejszy.Paczka do Zabrza z Komornik jest posyłana do Warszawy by i tak trafić do Zabrza,bo,,z jedną przesyłka nie warto wysyłać samochodu".A robić przesyłce wycieczki krajoznawcze warto????

Karolina

Tragedia !! Czekam na paczke a jej nie ma po tygodniu wchodze na internet sprawdzic co sie dzieje z paczka a tam informacja ze 3 dni temu byla proba dostarczenia. Fajnie tylko ze 3 dni temu mialam wolne i bylam w domu caly dzien... zadnego sms z informacja ni nic. Najlepsze jest to ze niby zostawiono avizo ktorego do tej pory nie widzialam na oczy... to nie pierwszy raz lecicie w (usunięte przez administratora) z ludźmi !!! A jak czlowiek dzwoni do oddzialu to zadna (usunięte przez administratora) nie odbierze nawet telefonu

Iwona
@Karolina

To samo z moją paczką wysłana do córki, do Anglii, podpisują umowę z najtańszym przewoźnikiem, od klienta drapią kasę za szybkie dostarczenie przesyłki, a potem (usunięte przez administratora), paczka wyszła z polski, my mamy czyste ręce. Ale nie zemną takie numery, jeszcze nie wiedzą na kogo trafili. Ja zawsze wszystkie swoje sprawy doprowadzam do samego końca. Zapłacą mi za to. i to drogo!!!

TakNie2
Pracownik poczty

Mam pytanie dotyczące 13ki , a mianowicie jaki jest okres rozliczeniowy ? Przepracowałam rok no ale takiej dodatkowej kasy nie otrzymałam, pomimo tego że w każdym ogłoszeniu o pracę jest taka inf ?

D.D.
@Pracownik poczty

Bo na poczcie jest na to haczyk.Jeśli byłaś zatrudniona od maja 2018 r (lub wcześniej)minimum na jednej umowie pół roku to dostaniesz 13stkę lub jej proporcjonalny do przerobionych miesięcy %.Ja robie od października 2018 i też nic nie dostałam.

Tak1Nie3
Postman
@Pracownik poczty

Żeby uzyskać prawo do 13 musisz być bez przerwy zatrudniona na umowę o pracę od co najmniej 01.10.2018 roku. No i oczywiście nic nie przeskrobać w międzyczasie.

Tak4Nie
@Postman

Co za firma , masakra . Dzięki za odpowiedź Pozdrawiam

@D.D.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

Klient PP

Ludzie, to jest nie firma, a folwark. Trzech kierowników na jednego pracownika. Siedzi takie ku.rwiszcze Joanna W. na stanowisku zmiany. Grube babsko, nieakceptowalne przez świat zewnętrzny, z pełną pulą kompleksów tolerujące tylko lizodupów, które odnalazło się w tym [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Nic nie potrafi zrobić, zero reakcji na reklamację klienta. Dobra w gębie. Jedno co potrafi, to dobrze wychlać, ale ma gdzie lać, bo bebzun ma jak grucha od betonu. Chla nawet w pracy. Mam nadzieję, że przeczyta to ktoś z zarządu i wyleje to gówno na zbity pysk.

Tak11Nie

Marek
@Klient PP

A dokładne nazwisko albo strona gdzie widnieje?

Mateusz

Cześć czy ktoś wie kto jest kierownikiem na sortowni Wer w Warszawie? Kiedyś był facet i dwie kierowniczki ja potrzebuje wiedzieć jak się nazywała blondynka która była kierowniczką w 2015 ale może do dzisiaj robi?

Stivi

Praca w poczcie polskiej to jest jakaś porażka praca dla ludzi o mocnych nerwach

Ciekawy
Nazwa działu: Handlowy

Czy to prawda ze menadżer w dresie z czapeczką kazał się zwolnić jednemu PH na legnice?

Ddd91
 Rekomendacja

Pracuje na okienku i chce się zwolnić jaki rodzaj zwolnienia preferował wasz naczelnik rozwiązanie umowy za porozumieniem stron czy przyją to rozwiązanie za wypowiedzeniem ze strony pracownika?

Ania

Porazka ! Nigdy w zyciu nir skorzystam z uslug poczty polskiej! Nikogo u mnie nie bylo... zamawialam paczke za pobraniem ! Z innych uslug kurierskich paczka docierala następnego dnia! Tutaj czekam tydzien i jeszcze musze chodzic po pocztach ! NIE POLECAM!

Lalka

Czy da się dostać pracę w okienku po liceum, bez żadnego doświadczenia zawodowego?

kasia
@Lalka

Tak, dość łatwo, wbrew pozorom, taką pracę dostać, ale po co? -Najniższa krajowa, -duża odpowiedzialność (przede wszystkim finansowa! Kara za wydanie przesylki sądowej osobie nieuprawnionej jest wyższa od pensji na rękę z wliczoną premią! Zreszta są też kary za inne pierdoły, często sie doplaca do interesu) -brak odzieży roboczej (która jest wymagana :) Jak ubierzesz się z dresscodem, a przynajmniej tak ci sie wydaje, to naczelnik zaraz cie ustawi do pionu, oni to interpretują jak chcą i jak im wygodnie) -ludzie mają cię za nic, bo jestes tylko Panią z poczty, trafiają sie różni dziwacy -praca bywa niebezpieczna, nie mogę pisac o szczegółach, ale kilka wpisow tutaj zawiera informacje o co chodzi, -musisz wciskać jakieś badziewie, są normy na sprzedane kredyty (!!!), na zakładanie kont, na ogólną sprzedaż jakiś produktow sezonowych i usług pocztowych. Korzysci z tego nie masz praktycznie żadnych (to były takie kwoty nagradzania, ze szkoda wspominać.) Jak masz być traktowana poważnie przez klienta jako pracownik urzędu pocztowego, jak masz wciskać jakieś maskotki czy portfele. - jesteś młoda, wiec od razu będziesz traktowana gorzej od pracowników zatrudnionych za czasów PRLu. Oni nie muszą się uczyc, mogą pracować powoli i mieć gdzieś wszystko, ale to ty będziesz pracować ciężej za nich. -ciągle brakuje pracownikow, więc nic nie funkcjonuje jak należy. -codziennie wysluchujesz marudzenia o awiza, dlaczego nie możesz komuś wydać przesyłki sądowej, tłumaczyć czemu coś wychodzi drożej, a czemu tego nie mozna wyslac tak albo siak. Ludzie często przychodzą sie na pracowniku po prostu wyżyć. Pracowałam już z klientem, ale klient na poczcie to kwintesencja janusza i polaka sprzed zmiany ustrojowej. -pracownik jest traktowany jak tania siła robocza, często urzędy są nieogrzewane w zimie tak jak powinny. Sprzęty są przestarzałe. Podwyzki niby mialy byc, ale coś nie do konca je widac. Jak to ktoś napisał o pracy na PP "Zarabiamy jak sprzątaczki, ale one są odpowiedzialne tylko za mopa i wiadro" Przynoszenie nerwów i stresu do domu to norma, zwykle jeszcze zadzwonią do ciebie po pracy bo cośtam się stało, albo trzeba kogoś zastąpić. Szczerze? Moim zdaniem lepiej zatrudnić się na kasie w markecie, nawet pensja będzie wyższa.

Tak47Nie1
otis
@kasia

to prawda, to nie jest firma godna polecenia(usunięte przez administratora)...

Marcin
@kasia

Bzdury piszesz pracodawca w ciągu miesiąca może zabrać na poczet kary tylko jedną dniówkę i nie pisz głupot a jeśli Ciebie spotkało coś innego trzeba było iść z tym do sądu.

Tak3Nie4

bylapracownica
@Marcin

Ty nie pisz głupot. To umowa między PP a sądami, taki mieli wymóg żeby przesyłki EPO były dostarczane do rąk własnych adresata, a jeżeli pracownik się pomyli i wyda przesyłkę osobie nieupowaznionej płaci karę 2000 zł. To jest zgodne z kodeksem pracy " Art. 119. Odszkodowanie ustala się w wysokości wyrządzonej szkody, jednak nie może ono przewyższać kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia przysługującego pracownikowi w dniu wyrządzenia szkody."

bylapracownica
@Marcin

Szkoda to w tym wypadku kara jaka zostanie nałożona na PP SA za niedotrzymanie umowy z sądami. A winę za szkodę ponosi pracownik.

Tak6Nie
ania
@Lalka

Oczywiście, że się da. Ja skończyłam Zespół Szkół Łączności w zawodzie technik eksploatacji pocztowo-telekomunikacyjnej i przyjęli mnie bez problemu.

Tak1Nie1

jeszcze pracownik
@kasia

Duża odpowiedzialność materialna niewspółmierna do zarobków. Płacisz za błędy, i ciągle się tłumaczysz za innych nie sumiennych pracowników, zła ewidencja listu w systemie , kurierów niedostarczających paczek, listonoszy zostawiających awizację nie słusznie , walczysz z humorami kierownictwa, grafik? tylko kierownik wie jak przychodzisz do pracy, zmienia się z dnia na dzień albo z godziny na godzinę. urlop planuje ci przełożony. pracujesz na 0,90 tylko na papierku

Tak10Nie

kasia
@jeszcze pracownik

Podpisuję się pod tą wypowiedzą obiema rękami! Zapomniałam wspomniec o urlopie, który mi jako najmłodszej pracownicy wyznaczono na najgorszy okres :) I nie mialam możliwości jego zamiany.

kurier
@ania

W ostatnim czasie zatrudnili też-bez problemu :)- kilkuset więźniów, którzy nie mają technika, a co niektórzy mają problem z czytaniem, więc nie masz czym się szczycić :)

Tak12Nie

Malmi
@kasia

Zeby nie te sprzataczki to bys budem zarosla na poczcie wiecej szacunku dla nich

Tak3Nie5

xxxx
@Malmi

Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź, bo widać, że masz braki w czytaniu ze zrozumieniem.

Tak9Nie

Patryk
@kasia

Pracowałem rok na Poczcie i to co przeczytałem to wypisz wymaluj w 100% praca na Poczcie. Chociaż nie mogę powiedzieć, że była to zła decyzja, bowiem dosyć sporo się nauczyłem, począwszy od kontaktu z klientem, po dokładność i skrupulatność. Obsługując dziennie ok. 100 klientów, z zegarkiem w ręku (bo masz kolejkę 40 osób), musisz nauczyć się być bardzo skupiony, bowiem odpowiadasz finansowo za wszystko.

Tak8Nie
D.D.
@kasia

Zgadzam się!Starsi pracownicy mają w (usunięte przez administratora) ostatnio kolejka jak nie wiem co(minimum 7 ludzi)...z 2 stanowisk ja mam tylko otwarte okienko a koleżanka mimo iż wie, że właśnie ktoś przyszedł z 8 rachunkami , następna osoba też, kolejna ma paczki itd...to siedzi na zapleczu i pier...li z drugą o farszu do pierogów!A ja skupiając się na nr rachunków muszę jeszcze znosić rozmowy (głośne) klientów, komentowanie że kolejka, zawracanie w międzyczasie gitary o koperte, druki itd!Nie mówiąc o pracy na zapleczu miałyśmy się zmieniać a ostatecznie tylko one między sobą się zmieniają.A Ty ryp na obsłudze cały czas!

Tak4Nie
@Lalka

Nie trudno dostać pracę ale licz się z tym, że: 1.Musisz być bardzo dokładna (sprawdzaj po 3 razy numery kont bankowych, adresy itp jak wpisujesz je do systemu i nawet 3 razy przeliczaj przy kliencie pieniądze które Ci daje!) 2.Pytaj nawet po 10 razy o to samo jeśli czegoś nie wiesz albo nie jesteś pewna (listy sądowe wydajesz tylko adresatowi nikomu innemu, to samo mandaty inaczej kara !) Praca na okienku to dobra szkoła życia nauczysz się perfekcyjnie pracować z trudnym klientem co będzie na pewno atutem na przyszłość w pracy i życiu prywatnym. Kasa jak na początek będzie dla Ciebie ok, no i polecą Ci jakieś składki do emerytury.Lekko nie ma, jak w każdej pracy trzeba pracować.

Osoba będąca w domu
Nazwa działu: Handlowy

Czy jeżeli płacę za przesyłkę do DOMU i w nim jestem cały dzień, nikt nie dzwonił do drzwi i nagle dostaję sms'a że paczka została awizowana. Przez to że zapłaciłem za dostawę do domu, a nikt nawet nie podjął próby jej dostarczenia to mogę się kłócić o zwrot kosztów przesyłki? A pani przy okienku w placówce przy ul.Opaczewskiej mogła by nie dłubać sobie w zębach jak rozmawia z klientem.

Tak1Nie3
Doom
@Osoba będąca w domu

Zapomniałaś dodać że mieszkasz na 10 piętrze i domofon nie działa? Albo nie masz numeru domu, nie masz skrzynki pocztowej i dodatkowo przed przed posesja stoi znak teren prywatny - zakaz wstępu? To trochę jeszcze poczekasz.

Tak4Nie1
Gośka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.
Nazwa działu: Handlowy

Cześć wszystkim.Mam dwa pytania 1.Czy będąc zatrudniona w umowie jako pracownik ekspedycyjno rozdzielczy powinnam siedzieć na 'okienku' czy na zapleczu?Bo cały czas jestem na okienku... 2.Jeśli jestem zatrudniona od końca listopada 2018 r i cały czas pracuje na PP umowa o prace to dostane w tym roku jakiś % 13stki?

Katarzynka Sa

Pracuje już ponad 10 miesięcy więc uznam, że mogę się wypowiedzieć.Do pracy w PP trafiłam z przypadku, nie mam wykształcenia w kierunku administracji,ale nie jest to moja pierwsza praca z ludźmi. Plusy: -podpisywanie umowy o pracę od zaraz, najpierw 3 m-c a potem rok -z góry chcą Cię zostawić na dłużej -u mnie brak pracy w weekendy, najpóźniej pracę kończę o 18:00 -z urlopem nie ma dramatu chociaż trzeba się czasem naprosić o dany termin -praca nie jest fizyczna -czasem dzwigniesz paczkę, ale raczej siedzisz -praca 'czysta' -dofinansowania na wycieczki zorganizowane przez PP -bilety autobusowe zapewniają jeśli jedziesz na inny urząd do pracy -jasny grafik pracy (od do przynajmniej na początku) -wypłata zawsze w terminie a nawet 2,3 dni wcześniej Minusy: -Brak konkretnego szkolenia z procedur pocztowych, celnych, bankowych, wypełniania papierów pocztowych itp -brak ogólnie szkolenia .Wyznaczony starczy pracownik pokazuje Ci przez tydzień co i jak i to to się od niego dowiesz to jest Twoje...reszta wychodzi w praktyce czasami bardzo kosztownie -np komu można wydać jaki list a komu nie można dowiedziałam się dopiero po ok miesiącu a to powinno być podstawą! -Reszte nauki zdobywasz w praktyce, często w bardzo nerwowej atmosferze -Kilka rzeczy na raz -praca na okienku to nie tylko obsługa klienta -nadawanie paczek, robienie przelewów, płacenie rachunków, wydawanie i nadawanie listów ale także praca typowa jak w sklepie -> zwroty gazet, książek, słodyczy, wykładanie gazet, słodyczy, tych wszystkich pierdół.Rozliczanie listonoszy i kurierów na zapleczu -sprawdzanie czy zgadzają im się zdane pieniądze, listy, stemplowanie, zwroty, awizacja.Zdawanie gotówki dla konwoju. -odpowiedzialność finansowa -jeśli klient coś ukradnie to Ty wykładasz ze swojej pensji, pomylisz się z opłaceniem paczki czy listu również Ty płacisz, machniesz się w numerze rachunku do banku?Wykładaj hajs nie ważne czy to 2 zł, 20zł czy 2000zł. -Nacisk na wyniki -pani wizytująca mimo iż nie było na mnie żadnej skargi, żadnego mojego błędu przyczepiła się, że nie sprzedałam w tym miesiącu...żadnego MYDŁA! O.o -Dresscode -wymagane ubieranie się elegancko -biało, granatowo, czarno -typowo ale bez ekwiwalentu za ubrania czy też munduru! -Zamieszanie ze znaczkami -każdy pracownik ma X wartości w znaczkach.Co jakiś czas sprawdzane jest czy ta kwota się zgadza.Jeśli w znaczkach brakuje komuś X kwoty to również wykłada ze swoich pieniędzy.Mocno trzeba pilnować osoby wydające znaczki...kiedyś w systemie miałam 10 sztuk znaczków po 10 zł a w rzeczywistości otrzymałam 10 sztuk po 10gr gdybym tego nie zauważyła to przy kontroli musiałabym wyskoczyć prawie ze 100 zł chociaż to nie moja wina! -Stary sprzęt -sprzęt non stop się psuje zwłaszcza drukarki -czasami trzeba czekać miesiąc aż to naprawią, zwieszający się system który nie raz doprowadził mnie do zawału -np podczas operacji w Banku Pocztowym -wypłata z konta na kilka tysięcy -gościowi ściągnęło kwote z konta a my nie mamy mu jak w gotówce tego wydać bo system nie wygenerował kwita który ma podpisać...list do zwrotu który jednak jest wydany,... -Przerzucanie po urzędach i filiach -ktoś się rozchorował?Nie ważne, że pracujesz w umowie na ulicy X jutro jedziesz na urząd Y -rzucanie po urzędach.Czasami nawet na wioski co w momencie,gdy jesteś na niepełnym etacie jest do bani, nie mówiąc już o braku samochodu.Góra powie Ci, że jak nie masz czym dojechać to może rowerem?Nie ważne, że jedziesz na godzinę 12;00 25 km i najlepiej w ubiorze eleganckim! Jeśli chodzi o ludzi -to jak wszędzie do urzędu przychodzi każdy typ człowieka jedni mili, inni dziwni, inni tacy że masz ochotę ich wyrzucić...jak wszędzie gdzie ma się do czynienia z ludźmi.Pracownicy PP z którymi miałam do czynienia są w porządku -nie mam do nich nic.Kadra 'wyżej' połowa wie co robi na tym miejscu, jest kompetentna , o niektórych się nie wypowiem -ale jak ktoś nie umie odgadnąć po cenach który list był większy mając wszystkie ceny takie same po za jedną to nie mam pytań xD Praca w PP jest dobra dla osób szukających stabilizacji z nutą dreszczyku od czasu do czasu.Polecałabym głownie osobom zaczynającym, bedącym np na umowie lojalnościowej z innej pracy(tak jak ja) , mamusią które wracają do pracy.Natomiast mając wyniki i wykształcenie nie licz na awans.Jeśli lubisz prace z ludźmi, potencjalny urząd jest blisko Twojego miejsca zamieszkania to polecam spróbować.W najbliższych latach w PP zacznie brakować pracowników do pracy.Może zacznie się coś zmieniać? Ja już widzę inne traktowanie młodych a starych pracowników.Dlatego jeszcze tu jestem, ale do czasu... :)

Tak15Nie
grenadier
@Katarzynka Sa

Trzeba było jeszcze napisać jaki kolor papieru w kiblu, zostało jeszcze trochę miejsca

TakNie12
Tomasz
@grenadier

Gościu jak Ci się nie podoba to wypad, to jest portal do opisywania warunków pracy.Twój kibel to nie wiem gdzie jest ale na pewno nie tu.

gosia
@Katarzynka Sa

Zwracają kasę za bilety? U mnie nigdy.

@gosia

Jestem radcą prawnym z wykształcenia i znam się na przepisach, wystarczy rzucić odpowiednie paragrafy.To się należy jeśli w umowie jest konkretne miejsce pracy -należy zgłosić to przełożonemu.

Ukrain
Nazwa działu: Handlowy

W dniu 30.09.2019 kurier poczty polskiej w Gryfinie (usunięte przez administratora) żonę przy pobraniu na kwotę 75 złotych.Wykorzystał blady napis na przekazie i zamiast 100 złotych powiedział 160.Również pobranie zawyżył.

Tygrysek

Jestem byłym pracownikiem tej pożal się Boże firmy. (usunięte przez administratora) i wodorosty. Sprzęt z25 letnim stażem itd itp. Ludzie chodzą do pracy chyba z przymusu. (usunięte przez administratora) i malarza. Odradzam korzystanie i prace.

Tak7Nie
@Tygrysek

Zgadzam się w pełnym zakresie

Bastek
Nazwa działu: Produkcja
@Adonis

Święte słowa również się zgadzam.

Klijent

(usunięte przez administratora), nie mają zielonego pojecia gdzie jest przesylka i jeszcze mówią bezczelnie ze jak dojdzie w koncu to musze zaplacic za nia za priorytet polecony a idzie juz 2 tygodnie. To kpina i nic wiecej. Jak sie nie umie przesylrk doreczac to do kopalni.

@Klijent

Tu poczta Polska: Mamy w du...ie Twoją paczkę

gw50

Niestety miejsce mojego zamieszkania przydzieliło mnie do fatalnej placówki poczty w Zielonej Górze na ul.Waryńskiego.Listonosz wielokrotnie nie dostarcza przesyłek zostawiając awizo w skrzynce pocztowej ,podczas gdy ja jestem w domu.Wielokrotnie też dostawałam powtórne awizo do odbioru przesyłki poleconej o charakterze administracyjnym.Po udaniu się na pocztę i długim oczekiwaniu w kolejce (otwarte tylko jedno okienko na istniejące trzy )okazywało się ,że to pomyłka bo przesyłka była już wcześniej odebrana prze ze mnie.Ostatnio nadałam 11.09.2019 o godz.9.00 rano list polecony do banku w Gdańsku i do dnia dzisiejszego tj 24.09.2019 nie dotarł on do adresata.Czy ten list idzie do Gdańska przez Australię ? A może Poczta Polska przesyłki wysyła pocztą konną ?

@gw50

Teraz powiedz ile byś była/był w stanie zrobić za 1990 zł ? Potem pomyśl, jak wielu chętnych jest do pracy na poczcie. Następnie wyjdzie Ci z tego równania prosta odpowiedź na Twoje skargi. Większość zatrudnionych na poczcie, to leśne dziadki czekające na emeryturę, reszta ma wy....ne.

BEBISKA

Przedstawiam drogę jaką pokonuje przesyłka do Zgorzelca nadana POCZTEX-em KURIER 48 Status przesyłki: Nadanie 2019-09-13 14:37 DER Gorzów Wielkopolski Zarejestrowano 2019-09-13 14:39 DER Gorzów Wielkopolski Wysłanie przesyłki 2019-09-13 14:42 DER Gorzów Wielkopolski Wysłano powiadomienie sms 2019-09-13 14:50 Centralna Baza Danych ZST Wysłanie przesyłki 2019-09-13 18:36 WER Komorniki Nadejście 2019-09-13 19:33 WER Komorniki Nadejście 2019-09-13 23:19 Centralna Sortownia Wysłanie przesyłki 2019-09-17 01:17 Centralna Sortownia Nadejście 2019-09-17 08:59 WER Warszawa Wysłanie przesyłki 2019-09-19 01:50 WER Warszawa Nadejście 2019-09-19 09:13 WER Wrocław To jest kpina. Od Gorzowa do Zgorzelca jest ok. 200 km a paczka "idzie" okrężną drogą przez Warszawę by wrócić do Wrocławia. Pocztex-em Kurier 48 paczka powinna być dostarczona na 3-ci dzień roboczy a jest w drodze tydzień.

Mona
@BEBISKA

Czy to jest informacja dotycząca pracy na poczcie? Złóż kobieto reklamacje. To nie miejsce na wpisy o Twojej paczce, nikogo to tu nie obchodzi!

Tak4Nie2
Z Strzelin
Nazwa działu: Handlowy

Jak ma być dobrze skoro nasza Pani opiekun średnio 50 proc przebywa na l4?, na początku roku będąc u nas się chwali że właśnie dostała na czas nieokreślony umowę i szczerze powiedziała że teraz nie będzie jej w żadne święta, wakacje itp bo ma taką możliwość "są przecież l4" praca marzeń?, ok tylko niech szanowna poczta zapewni zastępstwo bo takie rzeczy nie powinny się przytrafić. Układu w firmie i wolne to jedno, ale klient powinien być na pierwszym miejscu, a to nie dociera niestety do nikogo.

Tak12Nie
Tomek
@Z Strzelin

Pani Opiekun która ciągle je :) :) :) :) dziewczyna L4 każde święto, wakacje, ferie chora ???????????? która płakała że skończył się strajk nauczycieli bo mówiła że "Łosie" pozwolili jej na pracę z domu, a ona może z 30 minut siedzi przed komputerem ???????????? - jej słowa teraz umowa na stałe więc mogę szaleć z l4 - gratuluję Poczto pracowników ????????????

Tak6Nie
Strzelin Gmina
@Z Strzelin

Ta Pani może z 10 proc w tym roku pracowała, ale jak przyszła do nas na początku to mówiła że dostała umowę na stałe, więc planuje w tym roku dużo odpoczynku - cała poczta.

Zostaw opinię o Poczta Polska S.A. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie