Poczta Polska S.A.

Opinie o Poczta Polska S.A.

Waleria

Poczta przy ul. Mościckiego 1 a w Katowicach powinna być zlikwidowana. Pracują kiedy kiedy chcą i jest czynne 1 okienko. Starsi ludzie stoją jak kołki w płocie. Brak dojazdu . Poczta jest położona poza centru osiedla. Nie jeżdża tam żadne autubusy.

Oskar

Tragedia odradzam wszystkimi kradną paczki paczka 24h doszła po 11 dniach ludzie stoją pod sortownia paczek wer Warszawa po kilka godzin żeby odebrać paczkę za którą zapłacili (usunięte przez administratora) obowiązkiem poczty jest dostarczenie pod adres życzę szybkiego upadku tej żałosnej organizacji

Aga

W dniu 21.11.2017r. została wysłana do mnie paczka z Wielkiej i Brytani i ślad po niej zaginął. Bardzo niemiłe panie na poczcie powiedziały, że skoro przesyłka jest wysłana bez możliwości monitorowania to normalne że może zaginąć. To jakaś kpina przecież poczta pobrała opłatę za dostarczenie. Wygląda na to że tańsza możliwość wysłania przesyłki bez możliwości śledzenia jest wprowadzona tylko po to aby okradać klientów!!!!! Innego wytłumaczenia nie ma. Teraz wszyscy umywają ręce a poczta jest bogatsza o koszty wysłania i zawartość mojej paczki!!! Jednym słowem (usunięte przez administratora)

Mister93

A ja się pytam gdzie są niby miejsca na pracę w okresie świątecznym? 3 razy wysyłałem zgłoszenie ani razu nie dostałem odpowiedzi na takie zgłoszenie. A podobno szukają kierowców.. szkoda gadać

anonymous

Poczta Polska to (usunięte przez administratora) Ukradli z mojego konta 18000 zł .Pobrali te kwotę jako zaległy abonament. Po wnikliwej analizie dokumentów okazało się , że dług należał do innej osoby z tym samym imieniem i nazwiskiem. Mimo wyjaśnienia sytuacji Poczta Polska ni kwapi się z oddaniem pobranych pieniędzy. Pani z którą rozmawiałam każe mi napisać pismo z" prośbą" o zwrot pieniędzy. A o wyliczeniu należnych odsetek można zapomnieć. Pieniądze pobrano mi z konta w expresowym tempie, ale zwrócić ich nie ma komu.!!!!!!! Jolanta Kowalska Środa Wlkp.

wALEK

Zaginęła paczka wysłana przeze mnie do Austrii. Po prostu nie dotarła do adresata z powodu błędnej jednej cyfry kodu pocztowego. Austriacy zaznaczyli, że paczkę doręczono w terminie, ale - nie podali komu. To można było sprawdzić w Internecie. Złożyłam więc na poczcie wypełnione skomplikowane zgłoszenie o zaginięciu przesyłki. Po miesiącu przyszło pismo z Biura Wsparcia Klientów ul. Łączyny 8 w Warszawie, że "paczka została doręczona w terminie do adresata". Ani numeru telefonu, ani adresu E-mail. Na telefon odnalezionej centrali nie można się dodzwonić, bo jest wciąż zajęty lub nikt nie odbiera. Pozostaje podroż osobista. Biuro Wsparcia Klientów Poczta Polska S.A. mieści się w miejscu. do którego trudno dojechać miejskim środkiem lokomocji. Za to znajdują się tam dwa nowiutkie ogromne biurowce mocno strzeżone przez ochronę. Z Biurem Wsparcia Klientów ów wspierany klient nie ma bezpośredniego kontaktu: może tylko zadzwonić wewnętrznym telefonem, żeby się dowiedzieć, że... ma napisać pismo! Napisałam, wysłałam za potwierdzeniem odbioru. Po niecałym miesiącu otrzymałam odpowiedź z Działu Odwołań Biura Wsparcia Klientów. Nawiasem mówiąc, akurat ten dział mieści się w centrum Warszawy (ul. Świętokrzyska 31) i nawet inwalida mógłby tam dotrzeć bez problemu. Tym razem przyznano mi zwrot wartości zawartości i kosztów przesyłki. Jedno krótkie zdanie przeprosin też było. Postanowiłam odpuścić, bo w mojej paczce były tylko drobiazgi dla wnuka. Ale gdyby było w niej coś ważniejszego - dokumenty, leki etc? Co się stało z zawartością paczki i do kogo trafiła? Dlaczego z powodu błędu w kodzie nie szukano odbiorcy wg adresu dostarczenia? Czemu przesyłka nie wróciła na adres nadawcy? Tego nigdy się pewnie nie dowiem. Jedno co mogę zrobić - ostrzec potencjalnych klientów Poczty Polskiej S.A. UWAŻAJCIE Z WYSYŁANIEM PACZEK - NIE ODPUSZCZAJCIE, JAK PACZKA ZAGINIE!

Nula
@wALEK 12.09.2017 11:21

Nie wiem dlaczego ma Pani pretensje do Poczty polskiej skoro blad popelniono juz na miejscu?

blablabla
@Nula 24.11.2017 19:56

Ty albo jesteś głupi albo udajesz?

anonymous

Poczta Polska to (usunięte przez administratora) zabrali z mojego konta pieniądze za zaległy abonament osoby o moim nazwisku . Tytuł windykacyjny wystawiony zupełnie na inny adres. Nie pofatygowano się by dopełnić wszystkich formalności. Teraz mimo uznania ,mojej skargi , czekam dwa miesiące na zwrot moich pieniędzy, ale nie kwapią się z jej oddaniem.

@anonymous 08.12.2017 08:36

Nie podpisałam się , nie chcę być anonimowa . Moje nazwisko Jolanta Kowalska Środa Wlkp.

Arkadiusz Kalinowski 1981.

Dramat. Oferta dla nowego pracownika w Stolicy. Okineko czyli obsluga klienta 2300brutto +200zl premi Brutto. Umowa o prace i 13 pensja Tak samo listonosze. TO JEST DRAMAT a nie wypłata.

Nalczelnik poczty

TO JEST STRONA DO OPINII JAK SIE PRACUJE CZY PRACOWAŁO W POCZTA POLSKA A NIE OPINIE NA TEMAT USŁUG !!!

Andrzej

czekałem w lwówku Śląskim na pieniądze niby poczta polska oferuje konto jak w banku a jednak trzeba czekac na pieniadze zanim ludzie wpłaca taki jest Lwówek Śląski (dolny Śląsk)

@Andrzej 07.12.2017 00:06

Do Bolesławca naj bo Lwówek to biedna poczta i czeka na kase od płacących.... Taka prawda.

Andrzej

Jak we Lwówku Śląskim chcem pobrac wypłate przelew był a mowia ze pieniedzy nie maja co to za poczta skoro przelew byl a i tak kasy nie maja...

anna

Tragedia wysłałam paczkę do Edynburga w sierpniu i dość ,że nie potrafią odpowiedzieć gdzie jest ta paczka i co się z nią dzieje to jeszcze złożyłam reklamację 8.09 i 3 dni zostało do okresu miesięcznego odpowiedzi na reklamację a ja nic dalej nie wiem .Jeździłam na pocztę gdzie wysłałam i dzwoniłam ciągle słyszę ,że oddzwonią i nigdy nie oddzwaniają.Nigdy w życiu już nie wyślę a poczty polskiej.tyle paczek od lat wysyłałam prze innych kurierów i w życiu mi się to nie zdarzyło.Tragedia z tą całą pocztą polską.Nikt nie ponosi odpowiedzialności.

Związkowiec

Istnieje możliwość poinformowania o wszelkich nieprawidłowościach występujących u pracodawcy ANONIMOWO elektronicznie pod adresy: wzz@walka.org.pl , walka-biuro@poczta.pl lub telefonicznie pod numerem: 511 181 786 niezwłocznie poinformujemy urzędy kontrolne jak Państwową Inspekcję Pracy, Izbę Skarbową czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy też Sanepid.

Nula

Proszę opisać sytuację kiedy Panu paczka nie doszła!?

Zuzanna

@Piotr En niestety pisanie zażaleń klientów Poczty Polskiej S.A. nie jest łamaniem regulaminu. Ja rozumiem, że osoby szukające pracy nie mogą znaleźć informacji o pracodawcy, ale może klienci nie wiedzą, gdzie mogą napisać swoje zażalenia. Przykro mi. Mogę jedynie motywować pracowników firmy, by częściej się wypowiadali na forum i żeby to była większość ich komentarzy. @Sopel takie słownictwo nie ma prawa pojawiać się na forum. Regulamin zabrania obrażania innych użytkowników. Wszystkich proszę o jego przestrzeganie. @niepracujtu nie próbowałaś sama wyjść na przerwę, która Ci się należy? Czy często się zdarzało, że ktoś nie mógł wyjść na przerwę?

Szczęśliwy

Pracowalem na PP 9 lat. Mialem juz dosc tej pracy i odszedlem. Minol juz ponad rok od odejscia i nie zaluje swojej decyzji. O 9 lat za duzo tam spedzilem. Teraz pracuje po 8 godzin i do domu. Ostatnia wyplata w okolicach 4000 netto. Nie warto pracowac na PP chyba ze ktos lubi zarabiac 1600 netto. Szczerze to sie dziwie ludziom ktorzy tam pracuja. Wystarczy troche poszukac i znajdzie sie lepsza prace za normalne pieniadze. Pozdrawiam

greg

Zboże a nie "zborze" oraz szlag a nie "szlak". Jeśli zaadresowała Pani list tak jak Pani pisze to nie dziwię się, że nie dotarł. Masakra.

Bolek

jest dużo korespondencji z Chin. Za mało pracowników żeby obsłużyć taką ilość.

niepracujtu

Na poczcie pracowałam 2 lata. Był to straszny czas. Pracodawca nie ma żadnego szacunku do pracownika, który wykorzystywany jest jako siła robocza za marne grosze. Często nie zachowywany jest odpoczynek dobowy, w ostatnich dwóch miesiącach pracy nie miałam nawet przerw na śniadanie, mimo że w regulaminie jest mowa o przerwie 30 minutowej. Kierownictwo zupełnie nie interesuje się pracownikami. Nikogo nie obchodziło, że nic cały dzień nie jemy. Brak pracowników powoduje nadmiar pracy, która nie należy do obowiązków pracownika. Na "dzień wolny", nie można sobie nic zaplanować, bo najczęściej dostaje się telefon i trzeba przyjść do pracy. Pracodawcy nie interesuje, że mamy swoje plany prywatne. Na poczcie, życie prywatne nie istnieje. Wszystko trzeba poświęcić pracy. Według pracodawcy najważniejszy jest klient, ktory nie rzadko jest bezczelny, przeklina i wyzywa pracowników, a pracownik okienkowy musi grzecznie się uśmiechać i przepraszać za nic. To jest wręcz śmieszne, gdzie ta firma ma swoich pracowników. Za każdy błąd, nawet nie ze swojej winy trzeba oddawać z własnej kieszeni. Co miesiąc płacić pieniądze za ukradzione gazety, mimo że kradzieże nie są winą pracownika. Jedynym plusem jest fajna ekipa, niektóre przyjaźnie zawarte w tej pracy zostaną na lata.\ ZDECYDOWANIE ODRADZAM PRACĘ W POCZCIE POLSKIEJ.

zainteresowany pracą

Ludzie !!! Ten portal jest po to żeby pracownicy wypowiedzieli się na temat warunków pracy, a nie do wylewania żalu, jest jakiś problem to złożyć reklamacje, w Polsce wszyscy na wszystko marudzą. Pytanie do pracowników obsługi klienta, jaka płacą czy jest szansa na premie, jak atmosfera ???

bebe

Praca na poczcie. Masakra. Ciagle kary dla pracowników za wszystko. Oczywiście pieniezne!!! Wysylanie w okresie szczytu swiatecznego tajemniczych klientow. Gdzie nawet nie ma czasu na klepanie o ksiazkach jakiejs tam siostry! Zenada robic cos takiego. Czepianie sie byle czego pisanie durnych raportow np ze w worku kasecie odszedl o jeden list za duzo. Oczywiscie to wina pracownika okienka ze odprawa nie przyjechala na czas!!! Za to tez sa kary! A teraz sie ta upierdliwosc zacznie..bo swieta tuz tuz Zapraszam ta osobe ktora wymysla te glupoty na okienko zobaczymy ile wytrzyma w takim stresie.

Pracownie9

Praca na poczcie nie jest łatwa,bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Jednak mimo wszystko naprawdę można ją lubić! Wszystko psują przyglupawi klienci,którzy wiecznie mają pretensje o wszystko bo najwidoczniej co drugi z nich to jest totalny baran nie ogarniajacy,że zaginiona przesyłka to nie jest wina pań z okienka czy listonosza a telefonu nikt nie odbiera bo NIE MA NA TO CZASU a nie dla własnego widzi misie.. Co drugiemu klientowi przydałaby się chociaż chwilowa praca przy obsłudze klienta to może nauczyli by się szacunku.. Praca naprawdę fajna jeśli lubi się prace pod presją czasu tylko Ci klienci.. Co z resztą widać po komentarzach na tym forum..

kie

Ja sie nie dziwię ze panie na loczcie sa niemiłe. Po pierwsze sami ludzie robio sztuczny tlok lecoc po listy tego samego dnia co dostali avizo. Stoja w tych kolejkach jakby conajmniej milion byl wvtych kopertach. Zenada. Po drugie sa poczty gdzie sa 2 okienka i o pewnych vodzinach trzeba odrslac paczki i listy wiec pracuje jedno okienko. I znowu barany stoja i wykrzykuja ze musza czekac Zenada! Ja tez chodze na pocz e ale jeszcze nigdy nie stalam w kolejce poprostu wychodze i wracam jak jest pusto! Mam przecież 14 dni na odebranie listu. Po trzecie ludzie nawet nie umieja zaadresowac koperty wypisac druku i tez zajmuja zbedny czas! Ludzie zachowujcie sie normalnie... A nie jak bydlo!! A i jeszcze placa grosze za list a wymagaja cudow.

Nikola

Poczta Polska z tego co słyszałem przymierza się do jakiegoś nowego projektu. Na razie nie znam szczegółów ale jest szansa, że poprawią swój byt. Ciężko jest teraz pracować na poczcie, bardzo duży stres!

Ewa

Poczta w jerzmanowicach to najgorsza poczta jaka może być paczki odsyłają przelewy pieniężne trafiają pod nie właściwy adres albo zwracają paczki bo tak im się podoba... jednym słowem dno .. obsługa o naczelnik też dużo do życzenia nie umia problem rozwiązać poprostu żal. . Radzę wszystkim omijać ta pocztę szerokim ukiem

Lech

Oceniam starachowice ul pilsudskiego na 0 naciagaja tam niezle ludzi w innych placowkach za ta sama paczke place 680a na pilsudskiego 10zl masakra

Michal Z

Nie wywiazuja sie z tego co mówią , malo kompetentna firma Przesylki ktore mialy byc dostarczone w 2 dni szly 10 dni przesylka za extra doplata Nie polecam lepiej zamowic DHL lub innego kuriera

AllByte_System

Firma krzak nie polecam Państwówka - zarząd do wymiany. Paczka wysłana do oddalonego o 40 km miasta znalazła się 300 km od celu. Trzeba było jeździć aby z łaską ją przekierowali dodam że adres był od początku poprawny. Moja firma w wyniku działań Poczty poniosła straty na 500 PLN przez niedotrzymanie terminu. Napisałem reklamację stwierdzili że zgodnie z ustawą o prawie pocztowym żadne zadość uczynienie mi nie przysługuje... Kpina.... Nigdy więcej nie będę korzystać z ich usług.

Maja

Cieszmy się, że mamy taką firmę, która zajmuje się naszymi listami!!

Zuzanna

@Pat jestem moderatorem forum gowork.pl i moje zadanie nie polega na usuwaniu negatywnych opinii, skoro nie złamały regulaminu. Wpisy usuwa administrator tylko wtedy, gdy wpis złamał regulamin lub naruszył dobre imię firmy. Rozumiem Twój żal, bo właśnie po to jest ten wątek, żeby móc się dowiedzieć takich informacji jakich szukasz, ale każdy ma prawo wypowiedzi, więc nie możemy tego usuwać.

Pat

Czy ktoś jest w stanie wyrazić swoją opinię o PP jako pracodawcy? Interesuje mnie stanowisko Ekspedient pocztowy. Może ktoś ma doświadczenie na takim stanowisku i byłby skłonny coś napisać. Z drugiej strony bardzo dziwię się moderatorom tego działu. Większość wpisów to żale na złą obsługę poczty czy wręcz konkretne przesyłki. Czy to naprawdę jest miejsce na "koncert zażaleń"? Czy naprawdę nie można usunąć tych wpisów?

Cxx

Stanowczo nie polecam !!!! Moje 220zl poszło sie ... to był pierwszy i na pewno ostatni raz. Gdy dzwoniłam dowiedzieć sie co mam zrobić żeby odzyskać pieniądze, każdy mówił co innego ???? śmiech na sali.

Jan

to nie jest infolinia poczty pacanie tylko opinie o pracodawcy. Ogólnie PP to obóz pracy :) wyzysk, chore pieniądze i system.

Maliniak

Normalna firma tylko niestety wykonująca mało dochodowe zajęcia, których nikt nie chce robić jako prywatna firma.

DRAMAT

znam kilku pracowników poczty, dramat tyle mam do powiedzenia, lepiej mają w biedronce, skandal

Zuzanna

@Dostarczyciel możesz wypowiadać swoją opinię na temat Poczty Polskiej, ale nie za pomocą wulgaryzmów. Forum ma regulamin http://www.gowork.pl/regulamin i zabrania on uzywania wulgaryzmów. Taki komentarz może zostać usunięty przez admina forum. Poproszę o opinię i aktualizacje jak wygląda sytuacja w firmie w sposób merytoryczny, by osoby poszukujące tam pracy szybko mogły znaleźć odpowiedź.

bolojank

Dlaczego Poczta nie ma konkurencji? Bo nikt nie chce sie bawic w agencje i listy dla ludnosci. Pozostalym firmom zalezy tylko na kontraktach z Sądem, ZUSem i innymi gigantami.

bolojank

Feliks

Z cała pewnością Poczta Polska nie należy do instytucji idealnie zorganizowanych ale gdyby poprawa ich funkcjonowania była prosa to sądzę, że znalazł by się ktoś kto by zreorganizował. Już nie raz zastanawiałam się dlaczego tak mało jest osób przy okienkach?

pietrek

Niech szlag trafi poczte polska Na dojscie przesylki poleconej potrzebuja tygodnia czas Do pokonania bylo 40 km Teraz pytanie kiedy laskawie dostarcza adresatowi Rozgonic bande sku..wysynow na 4 wiatry

zdzich

Czekałem na ważny polecony, listonosz przyszedł jak nikogo w domu nie bylo, zostawił awizo, a nastepnego dnia pani na stanowisku nie mogła znaleźć nigdzie mojego listu. Przy mnie przeglądała wszystkie te śmieszne połamane koszyczki na pranie, w których listy trzymają. Czy prezesostwu tak ciężko jest popracować nad sortowaniem listów i ustalić jakiś standard? Nie no, bo przecież jaśnie dyrektorzy muszą sobie premie poprzydzielać, a na poczcie jest pier...dolnik i każdy układa listy i paczki jak im się podoba. A list odebrałęm dopiero nastepnego dnia, bo dopiero wtedy go znalazły.

gość

To są jakieś żarty, została nadana paczka ekspresem 24, za którą zapłaciłam 40 zł a ważyła tyle co nic, pani na poczcie była przekonana, że paczka dojdzie następnego dnia, bo na tym najbardziej mi zależało. Po 24h dzwoniąc na infolinię dostaję informację od pani konsultantki, iż ona nie wie dlaczego paczka nie została przekazana kurierowi. Paczka przyszła za 2 dni, na dodatek kurier nawet nie raczył do mnie zadzwonić, tylko sobie po prostu paczkę zostawił. Wstyd, kompletna nieodpowiedzialność i niekompetentność pracowników.

krystek

Nie polecam list polecony priorytetowy idzie z Warszawy już 10 dni i jej nie ma, ale a jakoś z Szwecji przyszła w ciągu 5 dni do Warszawy totalna masakra

zofia

pracownicy poczt nie powinni dorabiac w godzinach pracy , powinni robic to co moga zrobić w godzinach w poborach bo jeśli przełożeni otworzyli sobie w godzinach agencje ubezpieczeniowe z prowizja dla siebie to kiedy mają czas wykonywać inne czynności przeciez pracodawca zatrudniając nie przewidziła tej dodatkowej czynności to jest firma w firmie

Sandra
@zofia 26.07.2017 18:24

Asystenci i listonosze jeszcze nagarniają im klientów żeby wyrobić plan. A oni mają drugą wypłatę!

zuza

dziwi mnie ilośc pracowników obsługujących klenta w stosunku do ilości osób poruszających się po urzędzie w trakcie obsługi , czynne jedno okienko kolejka długa , a chodza wychodza naczelnicy jacys kontrolerzy zabieraja listy przynosza itd a dla klenta tylko jedna osoba czy ktoś tam wewnątrz nie wdzidzi że poczta jest dla klienta zamist posadzic tez ta reszte na okienku i niech pomagja dobra i godzina , powinni rozliczyc kazdego pracownika z tego co robi w kazdej godzinie

alicja

dziwie się że poczta ma pieniądze na takie ulotki typu zmieniamy się dla ciebie ! pracownicy bez uprawnień , niekompetentni naczelnicy , brak nadzoru przełozonych na okienku , filie agencje gdzie nie można nic kupic ani nic nadac z uług pocztowych listonosze nie umieja wypisac awiza kuriejrzy nie podają nr paczek nie umieja liczyć terminów przy awizowaniu paczek nie wiem kiedy mam paczke odebrac i do kiedy itd naprawcie

darek

piszecie o tych nadgodzinach dlaczego pracodawca jednym za nadgodziny płaci a drugim oddaje wolnym , na tych samych etatach i wykonującym prace w jednym urzedzie a moz np pracownik wolałby kase niż wolne dawane wg życzenia naczelnika

radek

pracownicy poczty maja narzucone plany wiem bo czasami kupuja wieksza ilośc znaczków na firme , jak mnie widza bo wiedza po co przychodzę zabijaja sie od drzwi żeby mnie do siebie przyciągnac , dziwi mnie ten fakt że jeden klient może rozwiązac pracownikowi problem takiego planu , a drugi może cały miesiąc załatwiac klentów i tak nie będzie miał tyle przychodu co ten cwanszy w 10 minut , to jakas głupota miec dwóch takich klientów i tylko do mnie do mnie , i mozna reszte miesiąca nic nie robic , czy na tej podstawie można oceniac pracownika

jan

ta strona to chyba dla pracowników , których nikt nie słucha którzy nie mogą się wypowiedzieć ani na wewnętrznych stronach ani na żadnej społecznościowej bo sa zastraszani przez przełożonych , którym wszystko wolno

dawid

pracownicy pracują po 10 godzin do 12 dziennie plus soboty , nie wiem jak to możliwe i kto na to zezwala sa zmęczeni i wypalenie , co od nich wymagac

Zostaw opinię o Poczta Polska S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Poczta Polska S.A.