counter
2 685 1790 5 1
Olka Nowy wpis

PP to przepaść czasowa. Urząd w kto3 praciwalam przez miesiąc( choć i to zasług) ogromny bród, wszystko się klei, całe stanowiska pracy w okienku to bród. Na zapleczu socjalnym rozpadające się szafki w kuchni, stara pordzewiała lodówka, ogolnopanujacy bałagan. Za to olbrzymie wymagania, restrykcje i odpowiedzialność kasowa za wynagrodzenie poniżej najniższej krajowej.

tomciodr Nowy wpis
Klient

wszystkim odradzam branie usług kurierskich przez firmę polska poczta czekałem, na przesyłkę powyżej 7 dni

Jacol

Czy legalnym jest fakt, że poczta Polska daje pracownikom umowy na 2450-2500zl mimo, że minimalna wynosi 2600?

Samo życie.
@Jacol

Tak to normalne w tej instytucji. Dodatki śmieszne dają tzw premie której nigdy nie ma. Wytrzymałam miesiąc w obsłudze kl i złożyłam wypowiedzenie.

Tak1Nie
Luksio
@Samo życie.

Premia jest zawsze, chyba że ktoś się nie wyrabia

T2
@Jacol

to co do sądu ich podasz, na ULICĘ WYJDZIESZ, PODPALISZ Urząd??? jest TO LEWE ALE G... ZROBISZ IM.

T2 Nowy wpis
@Jacol

Poza tym pp daje umowę na pół etatu zazwyczaj. To na pól muszą dac mniej,

Karimba Nowy wpis

Poczta Polska to nie jest Ciechocinek, a nawet Otwock

sonia1968
Klient

Firma (usunięte przez administratora) i kłamczuchów biorących tylko pieniążki za usługi których nie realizują

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Wojtek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.
Klient

Urzedy pocztowe i te ich cale sortownie w Warszawie to najwiekszy syf,nieporozomienie i tragedia.Paczka trafie tam i ginie juz TYDZIEN jak tam trafila i sluch zaginol.Kto tam pracuje ??????ZWOLNIC TO CALE (usunięte przez administratora) nic dziwnego ze w kraju balagan skoro nawet poczta w wawie jest DNEM.

Jacek

Takiej firmy nie widziałem nigdzie i nigdy. Pijaństwo, niekompetencja, (usunięte przez administratora) Zatrudnia sie tam ludzi bez żadnej wiedzy, awansuje sie młodych bez wykształcenia nie potrafiących nic , ale za to przynoszacych flaszkę dla kierownika. Druga zmiana to regularne chlanie bo juz wiadomo że nikt nie zobaczy. Samochody naprawiane na zasadzie chybił trafił, części z najgorszego sortu(byleby taniej), żadnego wsparcia tzw "mistrzów" bo niby skąd maja cokolwiek wiedziec skoro awansowali za picie wódy z kierownikiem a w zyciu nie mieli do czynienia z techniką. Jak ta firma ma w ogóle funkcjonowac z takimi kadrami. Pozbywaja sie każdego kto tu trafi z jakąs wiedza bo to dla nich zagrożenie, do tego lewe serwisy przeprowadzane przez firmowy warsztat to norma. W Lublinie awansowali chłoptasia który nawet poprawnie mówic nie umie, ale oczywiście załoga sie cieszy bo razem z nim mozna pic wóde . Do tego srodki czystości to jakas komuna , jakas pasta BHP z epoki komuny i papier szary . Omijac ten (usunięte przez administratora) szerokim łukiem. O zarobkach nawet szkoda wspominac, no ale z czego maja byc te zarobki, jak tu nikt zarzadzac firma nie potrafi.

Wendy
@Jacek

Niektórzy powinni trzymać się z dala od dzieci

Nala

Brak mi słów zatrudniacie złodziei i macie to gdzieś. Człowiek czeka na paczkę za którą zapłacił a tu cześć paczka niby dostarczona a jej brak a poczta ma(usunięte przez administratora)

TakNie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Poczta Polska S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Nju
@Pytanie

Wszystko w odcinku płacowym. I po problemie :)

@Pytanie

W większości nie są płatne i nie można ich odebrać. Po prostu pracujesz dłużej za darmo

Samo życie.
@Pytanie

Chyba to jakiś żart. Nikt nie płaci nadgodzin to tzw. Wolontariat.

Listonosz

To co Poczta wyprawia to tragedia, wszystko ładnie pięknie na rozmowie z Naczelnikiem pensja rzekomo ma być minimalna, dzwoni kadrowa, proszę przyjechać na szkolenie BHP i wypełnić dokumenty no ok... BHP'owiec mówi swoje, przychodzi kadrowa z umową... Kwota wynagrodzenia to chyba żart, sprzątaczki lepiej zarabiają z mniejszą odpowiedzialnością. Przyjąłem pracę, no bo co.... jest krach na rynku pracy to przyjmę i w między czasie poszukam sobie coś innego. Oczywiście, obiecanki cacanki o swoim rejonie, jak przychodzi co do czego to masz(usunięte przez administratora) na różnych rejonach, listonosz nieobecny a ktoś upchał listy do sortownicy. Przychodzi czas na tzw podkladnie listów, ogólnie każdy ma swoją technikę według trasu chodu. Gdy jakiś listonosz jest nieobecny a nie daj Boże dwóch i nie ma nikogo więcej kto może obskoczyć drugi rejon to bierz jeden i część drugiego... Nie mieści się w torbie? Nie idź do kierownika zmiany, bynajmniej w mieście zlokalizowanym w centralnej Polsce zwanym miastem włókienniczym... bo zaraz jest reprymenda że masz wszystko wepchnąć do torby i nikogo nie obchodzi że robisz nadgodziny, w dodatku niepłatne. Kadry niezbyt chcą zatrzymać pracownika, od razu jak zgłosisz bezczelne, obraźliwe zachowanie kierownika bądź Naczelnika, proponują rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Praca w teorii jest w godzinach 7:30-15:30, rzeczywistość to przychodzenie na 7 bądź 6:30, oczywiście nie jest to płatne, i praca do 18 również niepłatna. Stałe rejony dostają najczęściej wazeliniarze i,, uprzejmie donoszę ", taki Pracownik to raj dla Kierownictwa a ile ma wtedy ulg... pozostawia w całym rejonie awizacje wróci o 11 na urząd, wróci do domu po 12 i nikt się nie doczepi ale jak szeregowy wróci wcześniej to już idzie tzw notatka do akt i zmuszanie do pisania wyjaśnień dlaczego tak wcześniej wrócono na Urząd oraz dlaczego wszystkie listy są nie rozniesione a nie oszukujmy się, są takie ulice patologiczne że raz strach tam wejść a dwa nie ma jak zostawić listu czy awiza, bo przyjdzie taka Karyna z Sebusiem i Jessicą albo Bryankiem, drą te swoje... a później lądujesz na dywaniku za wyciek danych (pozostawienie listu np na ulicy adresata, powiedzmy parapet okienny). Odpowiedzialnosc jest ogromnie nieadekwatnie duża w stosunku do wynagrodzenia (finansowa, za powierzone mienie, listy, zwrotki, przekazy... za wszystko kara odliczana od pensji). Nie wiem czy istnieją gorsze firmy, ale tutaj to szok, firma Panstwowa a wszystko jakby stanęło w czasie, rozwój żaden.

Tak10Nie
j3
@Listonosz

Nadgodziny niepłatne to u norma, zapisuj sobie bo będzie sprawa sądowa ogółnokrajowa,

abc
@Listonosz

nie musisz pracować do 18 ,po porostu zostawiasz listy na następny dzień , zbiegiem czasu nabierzesz wprawy i będziesz kończył rejon o 12 , praca listonosza to jedna z najprostszych prac na rynku i na dodatek mało płatna

Tak1Nie4
hyh
@Listonosz

zes (usunięte przez administratora) jak w Łodzi pracy nie mozesz znalezc i sie zapisales do tego czegos ja to mieszkam w prawdziwen dziurze i norze i musialem to przyjac bo to jedyna robota byla poza dino i biedronka pracowalem pol roku na zastepstwo i cale szczescie listonosz wrocil i juz nie podpisalem kolejnej umowy, jakbym mieszkal w takiej Łodzi to nigdy nie poszedlbym na listonosza

@hyh

Lepiej iść do biedronki niż na pocztę. Przynajmniej zarobki lepsze

von Krajan

Cytat z "GW" (25.07.2020): "Ustalono, że osoba niebędąca pracownikiem Poczty Polskiej S.A. dokonała w przebraniu pracownika nieuprawnionego wejścia na teren Centrum Logistycznego i dokonała kradzieży znajdujących się tam ruchomości”. Firma dziurawa niczym przysłowiowy ser szwajcarski. Byle typ ze skwerku czy inny pomysłowy hochsztapler bez jakiejkolwiek umowy z PP, może robić żywnie co mu się podoba. (usunięte przez administratora)

Grzes
Klient

20.06.2020 nadałem List Priorytetowy na Ukrainę mamy dziś 23.07.2020 zaginą. W trakcie nadania zostałem poinformowany 5 dni roboczych???? no chyba że chodziło o o 5 lat kalendarzowych???????? Szybciej by było pieszo to zanieść!!!!!!

Tak1Nie1
Wasyl

POCZTA POLSKA S.A. to jeden wielki syf i bagno . Takiego szamba , nie ma nigdzie .

Tak2Nie2
Klient

Jakaś parodia z tą poczta w środę list polecony wysłany z urzędu jeszcze nie dotarł do adresata ile można czekać na polecone listy max na 2 dzien powinien być na miejscu a tu nawet na placówce nie ma żenada

Przedostatni Mohikanin
@Klient

Z klientami bywa różnie. Zaś reklamacje są rozpatrywane zaskakująco często na ich korzyść. No chyba, że chodzi o typowe roszczenia z ubezpieczenia. Tutaj już trochę trudniej. Jako listonosz spotkałem się z różnymi "numerami" swoich klientów. Przykładowo, jeden z seniorów ściągnął mnie z rejonu do urzędu twierdząc, że zostawiłem awizo podczas gdy był w danym czasie w domu. I faktem jest, że takie powiadomienie zostało wrzucone do skrzynki, acz nie mogłem znaleźć w tym wszystkim swego błędu. Wszak nie pominąłem jego mieszkania, zadzwoniłem do drzwi dwukrotnie i odczekałem w granicach rozsądku. Tak czy siak, senior zdążył zmieszać z błotem wszystko co wiązało się z Pocztą Polską i żądał wypłacenia należnej gotówki tytułem przekazu. Co ostatecznie zostało zrealizowane. W następnym miesiącu senior dopadł w sklepiku pod swoim blokiem. Zaczął od reprymendy w nielichym uniesieniu. Miałem zapamiętać, że w dniu emerytury on będzie oczekiwał na listonosza. Powtórzył jeszcze kilkukrotnie, zapewne dla lepszego efektu wobec klienteli sklepu. Kiedy już przybyłem do seniora z przekazem, nie mogłem dodzwonić się czy dopukać do drzwi. Nikt nie otwierał. I już miałem wypełnić druczek awiza, gdy coś zakotłowało się za drzwiami i stanęła w progu jakaś kobieta. Na jej twarzy malował się wyraz wzburzenia i zaczątek furii. Zawołała seniora, który ukrywał się w głębi mieszkania, pomstując przy tym tęgo. Ot, figlarz miał w planie wyprawę do urzędu pocztowego z awizem i występy w ramach reklamy. Niestety, coś nie wypaliło. A są jeszcze tacy, którzy odbierają pieniążki z przekazu i powiadamiają policję o podejrzanym typie, który podaje się za listonosza. "Bo Alojz to zawsze rower zostawiał tam, a do sklepu zaszedł" i takie tam atrakcje dla nowego w rejonie. Do tego dochodzą klienci podający się za adresatów, "klienci" (czytaj: (usunięte przez administratora) bandyci, dilerzy i gangsterzy) będący na rozpoznaniu miejsca lub "na robocie", klienci roszczący sobie nienależną usługę, np. tzw. "erkę" dla poleconych bez potwierdzenia odbioru, a więc opatrywanie skrzynki własną naklejką, bez umowy z PP. I cała masa innych przygód, nie wyłączając pomysłowości samych pocztowców ;)

Kamila

Chyba nie zaskocze nikogo że praca na poczcie to dramat. Obowiązki i odpowiedzialność zdecydowanie nieadekwatna do wynagrodzenia. Dodatkowo problemy przy złożeniu wypowiedzenia. Jako powód nie można broń boże podać za niskie zarobki lub nieodpowiadające warunki pracy bo spotkasz się z odmową. Szczerość nie popłaca. Lepiej powiedzieć że jesteś umierająca. Brak słow. Dopisuje ta pracę do listy moich błędów życiowych

Tak2Nie
Numerator
@Kamila

Najłatwiej jest w Niemczech na budowie

Tak1Nie2
Zadowolona

W tym momencie jestem już byłym pracownikiem PP. Przepracowałam miesiąc za pensje poniżej godnosci. Zwalniając się samemu odczułam ulgę. Praca nauczyła mnie pokory cierpliwości i dokładności. Pozbawiła mnie szacunku do tej instytucji przez zastarzały system, ogólnie panujący bród i olbrzymią odpowiedzialność kasową

Tak5Nie
Jak ta lala

Pracowałam tam wa miesiace. Do pracy da się przyzwyczaić, ale wypłata to porażka jak za taka odpowiedzialność( praca na okienku). Szkolenie dwa dni, nauczysz się totalnych podstaw, ale i tak w trakcie wychodza nowe rzeczy. Jak kasa się nie zgadza(na minus) to płacisz ze swoich. Śmieszne 5zł dziennie przechodzi w ponad 100zł miesięcznie. Jeśli komuś zależy na pracy to zostanie, ktoś kto ma doświadczenie zawodowe poszuka czegoś innego. Wiadomo praca z klientem jest ciężka, ale zdarzali się mili ludzie. Praca na zmiany, weekendy wolne. Przerzucanie z placówki na placówkę,nawet z dnia na dzień. Pani w banku za podobna odpowiedzialność dostaje więcej wypłaty niż pani z okienka. A to że sa kolejki wynika z braku pracowników, więc proszę nie mieć do tych pań pretensji, że wolno, bo musza dokładnie wprowadzić wszystko... że czemu nie ma otwartego okienka- bo nie ma ludzi. Ta praca nauczyła mnie szacunku do tych osób. A wszystkie problemy z paczkami, listami i przekazami wynikaja z nadmiaru pracy na jedna osobę.

Kaja

A na sortowni umowa o prace podstawa 2400 brutto. I jak to się ma do minimalnej krajowej? I jak za to przeżyć kiedy już teraz ceny są z kosmosu i brakuje pieniędzy na kilka dni do kolejnej wypłaty??a ceny rosna a wyngrodzenia obcinają bo niby covid....

Songo
@Kaja

A inpost dyktuje śmieciowe warunki i wszystkim gra tralala I każdy podpisywał papierek o konkurencji

Bezrobotny

Zatrudnienie nie było fikcyjne, ale pozorne. Etat listonosza, za wynagrodzeniem równie groteskowym jak powaga firmy w której każdy uchodzi za naczelnika, o ile nie prezesa. Sami pocztowcy wskazują na listonoszów jako na grupę najbardziej roszczeniowych i trudnych pracowników w PP S.A. Jaśnie państwu brakowało już nie tyle przysłowiowego murzyna, ale kogoś przystającego do kategorii "zła całego świata". I faktem jest, że klimat roztaczał się na miarę placówki penitencjarnej. I takie też było moje pierwsze spostrzeżenie, że poddawany jestem równaniu do gromadki okupującej miejscowe skwerki. Plus ślady jakiegoś daleko idącego zainteresowania typów z kroniki kryminalnej. Notabene mający więcej w urzędzie do powiedzenia ode mnie, nadal w kwestiach ściśle związanych z wykonywanym zajęciem. Śmietnik historii w którym starano się umiejętnie wmanewrować mnie w rolę Zosi-samosi, która nie może posiadać krztyny własnej historii i życia. Sporo agresji, nieporozumień, zbędnych interakcji i prowokacji. (usunięte przez administratora) pań - przy jednoczesnym wymaganiu płaszczenia - zdawało się przeważać. Mroki dawnej epoki i inne ostre cienie mgieł, pcheł, cynkwajsów i pyłu wymieszanego z wirusami całego świata. I proszę nie wytykać mało ukonkretyzowanej w zarzutach treści niniejszego wpisu. Urząd pocztowy w którym pracowałem (że tak nazwę) sąsiaduje z pewną renomowaną placówką lecznictwa, poniekąd zamkniętego. Zdaje się, że tam również nadal panują milicyjne konwenanse.

Tak12Nie
Jan

To co tam się dzieje to jakiś koszmar. Bywało lepiej lub gorzej. Ale obecnie łapy opadają

Alamakota

Poczta Polska nie daje dużej wypłaty jako praca państwowa ale za to różnego rodzaju dodatki. Najlepsze jest teraz to że obcinają na 3 miesiące wypłaty o 1% czyli Spółka Akcyjna "zarobi" aż 480 tys zł. Dla kogoś w starszym wieku jeśli nie ma wymagań ani potrzeb życiowych takie pieniądze starcza a dla młodych ludzi to tylko przystanek bo perspektyw w takiej robocie przy takim wyzysku i zarobku nie ma.

Tak7Nie
Janek
@Alamakota

Akurat przy tych niemiłych nierobach na poczcie, to bardzo dobra wiadomość. W końcu zaczęli wyceniać ich "pracę" rynkowo, a nie socjalistycznie...

TakNie3
j2
@Alamakota

Jakie dodatki? Dadzą ci fitnes jak sam za to zapłacisz z pensji. Oni tylko są w programie promocji klubow sportowych (jak zwał tak zwał) i kupują bilet zbiorowy, co wychodzi taniej. Też możesz się złożyć ze znajomymi i kupić biert zbiowowy np. do kina i powiesz że kino ci daje dodatki? Trochę myśl, Przelicz też wszystkie nadgodziny i ile za to zapłącili by wiedzieć, na ile (usunięte przez administratora)

Tak4Nie
Janek

Akurat pracowałem na poczcie i wiem, ze większość z was jest nierobami, którzy mentalnie zatrzymali się w czasach Gomułki. Ilu jest listonoszy, którzy kończą o 10 rano dzień w dzień, a ma płacone do 15, a nawet nie pomogą młodszemu koledze, który kwitnie na rejonie do 18... No chyba, że renty roznosić, to pierwsi. Oczywiście o tej drugiej wypłacie z przekazów to już nie wspomnicie... Panie z okienek nie lepsze. Co prawda pracują określony czas i nie ściemniają z godzinami pracy jak starzy listonosze, ale o jakości ich pracy krążą legendy/ Legendy, które widziałem na własne oczy. Niestety jesteście prlowskim kołchozem, który nie ma racji bytu w dzisiejszych czasach. Chyba, że się weźmiecie za uczciwą robotę...

Tak6Nie4
max
@Alamakota

poczta jest dobra do robienia wałków przez firmy zewnętrzne a dla pocztowców 2500 brutto i ani grosza więcej ba zaraz wolne za nad godziny KIEDY W KOŃCU KTOŚ ROZLICZY TEN BAŁAGAN BO JA ZA CZASÓW PIS W TO NIE WIERZĘ

Tak5Nie
Warmia und Lodufki
@Janek

Ale 70 milionów się udało i na tym nie koniec. Może będą prenumerować pakiety miesięczne. Zakłady pracy, stadniny koni, parkingowi spod MacdonaldA. A później korespondencyjnie roznoszone formularze spowiedzi. Każdy rejestrowany ze skarbonką za 99,99 z upustem w Popielec. Im więcej innowacji tym więcej wakacji!

Tak1Nie
Artur
@Janek

Trzeba było napisać do PiS, aby karty godzinowe wprowadził. Buhaha.

Zostaw merytoryczną opinię o Poczta Polska S.A. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Poczta Polska S.A.
2/5 Na podstawie 685 ocen.