Skrivanek sp. z o.o.

Opinie o Skrivanek sp. z o.o.

Joanna

Na stronie internetowej firmy można wyczytać, że Skrivanek organizuje ogólnopolski konkurs lingwistyczny dla studentów filologii angielskiej, germańskiej i kierunków pokrewnych. Nagrodą są m.in. 3-miesięczne płatne praktyki zdalne, w trakcie których zwycięzcy otrzymują realne zlecenia tłumaczeniowe. Czy po takim stażu będzie możliwość zatrudnienia w firmie?

Joanna

Z jakich etapów składa się proces rekrutacji? Jakie wymogi stawiacie Państwo przed kandydatami? Na specjalistów ze znajomością jakiego języka jest obecnie największe zapotrzebowanie? Odpowiedź na te i więcej pytań znajdziecie w wywiadzie, którego dla naszego portalu udzieliła Manager szkoły językowej Skrivanek. (http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,66492,wywiad-magdalena-marcinkowska) Zachęcam do zapoznania się z jego treścią.

Ropucha

Mam szczescie byc czescia kadry Skrivanka od ponad 9 lat. Bardzo dziwia mnie opinie niektorych tlumaczy, gdyz moze sie kazdemu zdarzyc jakies potkniecie. Ja od 9 lat nie mialam zadnych problemow z platnosciami. Zawsze punktualne. Poza tym, na poczatku wspolpracy trzeba sobie zasluzyc na zaufanie, wiec w miare uplywu czasu i dobrych wynikow, liczba tlumaczen wzrasta. Wspolpraca z zespolem jest bardzo profesjonalna, pomoga, doradza i sa dyspozycyjni na 100%. Smieszy mnie opinia o ekspresowych termianch, pracy w stresie itp. Skrivanek nie zmusza do niczego. Wysyla zapytanie do tlumacza z wymaganym terminem wykonania zlecenia i to sam tlumacz decyduje czy jest w stanie czy nie na przyjecie zlecenia. Nie rozumiem tych tekstow. Poza tym teksty przechodza wiele faz kontroli, w zaleznosci od decyzji klienta, i sa one zawsze sprawdzane przez sam personel, a wiadomo lepiej dwie pary oczu niz jedna. Gwarantuja komfort pracy, sa uprzejmi, same plusy. Nie od razu zbudowano Rzym, wiec trzeba sobie naprawde zasluzyc na zaufanie. Czasami potrzeba na to wielu lat, ale warto. Mialam mozliwosc wspolpracy z innymi firmami i wierzcie mi, to naprawde solidna firma, ktora pozwala na rozwijanie umiejetnosci, ktora oferuje dobra wspolprace i dobry zarobek. Oby tak dalej;-)

hali hali

pracuje od roku, stawki sa ok, jestem zadowolona, wyplaty regularne, nie wiem skad tyle zlych opinii, ja narazie zlego slowa nie moge powiedziec.. lepiej niz w konkurenci gdzie pracowlalm 3 lata i w koncu przeslam calkowiecie do skrivanka

Edyta

Pracuję w Skrivanku od 1,5 roku. Na okresie próbnym miałam niższą stawkę, ale wszystkie moje tłumaczenia były weryfikowane, a weryfikatorom i korektorom też trzeba zapłacić. Poza tym zawsze dostawałam informację zwrotną na temat mojego tłumaczenia: na co uważać na przyszłość, gdzie popełniłam błędy, itp. Nie wiem, kto wypisywał wcześniejsze opinie i jakie miał doświadczenie w pracy dla agencji tłumaczeń (chyba że zlecenia łapał sam, to wtedy oczywiście zarobki miał większe), ale stawki są normalne. Praca jest wymagająca, nie wystarczy przetłumaczyć 2-3 stron dziennie, żeby zarobić 2000-3000 miesięcznie, ale 7-8 godzin uczciwej pracy daje dobre wynagrodzenie. Spółka płaci terminowo a współpraca układa nam się bardzo dobrze :)

Nika

Jestem zdziwiona poprzednimi opiniami - współpracuję ze Skrivankiem już ponad pół roku na stanowisku tłumacza. Stawki może nie są powalające, ale ilość zleceń to równoważy. Kadra profesjonalna i miła, współpraca OK. Płatności też zawsze w terminie.

Mistrz

Również odradzam jakąkolwiek współpracę. Kadra rekrutująca i nadzorująca bardzo zadufana i niesympatyczna. Tłumaczenia wymagane są na już, stawki głodowe. Praca bardzo stresująca i nieopłacalna. Niesprzyjająca atmosfera. Tłumaczyłem dla nich kilka miesięcy i jedyny plus to płatności w terminie, ale stawki żenujące za specjalistyczne tłumaczenia w trybie ekspres. Nie potrafią docenić wkładu pracy.

alamo

a co w takim razie mogą zaoferować asystentowi działu obsługi klienta?>

Heike

Problem z tą firmą jest taki, że wymagają wiele, nie dając tego samego w zamian. Oczekują odpowiedzi natychmiastowej, ale sami na maile nie odpowiadają; co więcej - nawet jeśli odpowiem natychmiast, to i tak okazuje się, że zlecenie jest nieaktualne. Wymagają ciągłej gotowości, a zlecenia wysyłają raz w tygodniu albo i to nie. Zlecają wykonanie korekty tekstu, który faktycznie wymaga redakcji, płacą oczywiście jak za korektę i dziwią się, czemu to tyle trwało.

akim

wpisuje co chce....

Adam

To sztuczny moloch a skoro moloch to i bałagan. A skoro moloch to i nędzne stawki. Tak na zdrowy rozum, dostaniesz techniczny tekst wymagający szperania, konsultacji itd. Jedna strona zajmie Ci 2-3 godziny czyli ile masz na godzinę? Nie wierzę aby nawet tłumacz znający dobrze branżę z Tradosem itd zrobił stronę w godzinę

Karolina

Ja wypełniłam wielki formularz na lektora jęz. ang., mam ogromne doswiadczenie, uczę od 10 lat, ukończyłam anglistykę, i co? Nic :) Nikt się nie odezwał, nawet, gdy poprosiłam o informację zwrotną, czy są zainteresowani. Nieładnie.

Poroo

Skrivanek oferuje tłumaczenia i kursy językowe. Zastanawiam się czy szanse na pracę u nich mają tylko osoby po studiach lingwistycznych, czy takie które z pasji zajmują się językami obcymi również? Jest to dosyć istotne dla mnie, ponieważ nie mam żadnego uczelnianego papierka, a język angielski techniczny mam w małym palcu.

kwiatek

Uważam tak samo, jak wszystkie poprzednie opinnia, moja jest identyczna na temat tej firmy. Wykorzystują tłumaczy, nie liczą się z nimi, każą im pracować ponad siły, a stawki są mierne!!! Miałam okazje kilka razy z nimi współpracować. Przy tłumaczeniach ustnych podczas konferencji np. nie zapenili tłumaczowi noclegu na ostatnią noc. Kazaliby wracać o północy z kilkoma przesiadkami. Umawiali się na nadgodziny, a nie chą ich wypłacić!!!! Żenujące. Na wypłatę czeka się miesiącami!!!!! Wszystkim tłumaczom i korektorom odradzam jakąkolwiek współpracę z nimi!!!!

ruk

Skrivanek-dużo by mówić. Wszystko na początku cacy- świetne stawki dla lektorów a po pol roku obnizenie drastyczne stawki- bo im sie nie oplacasz, bo mają wielu innych lektorów , wiec jak sie nie zgadzasz to wypad. I kto sie nie zgadza- nikt,skoro nie mozna znaleźc tylu godzin w polowie roku? I robisz jak wól za polowę stawki bo postawili cie pod scianą.Dalej- metodyk w tej szkole to chyba jest cieciem-dobór podrecznków fatalny-a może szkola ma 10 procent zniżki za zakup niepopularnych podreczników. Dalej- niektórzy to w ogóle podręczników nie dostają -tylko wersje elektroniczna- bo im sie nie opłaca kupować książek -niech sobie lektor wydrukuje, a co tam! Komunikacja z biurem jest sporadyczna, na odpowiedź na jedno pytanie czeka się tygodniami.Wyzysk, oszustwa, cięcie kosztów kosztem lektora.Nie polecam z całego serca.

baba
@ruk 10.10.2014 12:52

No i co z tego:)

peperoni

Zgadzam się z powyższą opinią.Tragiczne stawki dla tłumaczy i korektorów poniżej logicznej przyzwoitości. Zaszczuwają ludzi, żeby się sami zwalniali sami albo zwalniają kogoś dobrego, bo im się nie podoba, że ma własne zdanie. Wciąż szukają współpracowników, żeby między nimi dowolnie sobie przebierać, rotacja jest bardzo wysoka, bo nowo zatrudnieni szybko się orientują, jak się tam pracuje i za jakie stawki, więc szybko odchodzą. Człowiek się stara przez kilka lat, jest na każde gwizdnięcie, pedantyczny do bólu, a zwolnią cię z przyczyn nieuzasadnionych lub wysnutych z palca, bo im się nie opłaca zatrudniać na ludzką umowę i ZUS-u płacić. Żenująca kadra, wyzysk [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

babajaga

Nic dziwnego, że szukają, bo najpierw pozwalniali najlepszych pracowników, albo tak ich zaszczuli, że sami odeszli. Jest to obecnie bezduszne korpo, dlatego zdecydowanie odradzam, chyba że ktoś ma ochotę na swojej pracy tuczyć właściciela Czecha

absolutnie nie polecam

Moja współpraca ze skrivankiem była męcząca, żenująca i nieopłacalna. Mimo tego, że specjalizuję się w okreslonej dziedzinie, w której podobno również przyjmują dużą liczbę zleceń, na okresie próbnym notorycznie przysyłano mi do tłumaczenia teksty z dziedzin technicznych, mocno najeżone słownictwem bardzo technicznym, o których nie mam, i nigdy nie twierdziłem że mam zielone pojęcie. Po co w takim razie firma przeprowadza test z tłumaczenia obejmujący kilka dziedzin, skoro i tak przysyłają coś innego? Na dodatek, że jest to okres próbny zleceń tych nie można odrzucać. Stawki są żenujące 3-6 gr za słowo. Terminy są "na wczoraj", wszystko musi być wykonywane w tempie ekspresowym. Wymagają szybkiego kontaktu, podczas gdy sami odpowiadają na maile po bardzo długim czasie albo wcale. Wypłata tych grosików, które płacą zalega miesiącami. Uciekajcie tłumacze jak najdalej od tego miejsca, bo szkoda Waszego czasu, możecie z łatwością zarobić godnie w innych miejscach.

Anonim

Niestety nie tylko tłumacze i korektorzy mają przechlapane pracownicy tez nie mają pod górkę. Roboty full kasa marna i tez z opóźnieniem

to tlumacze macie i tak dobrze :) korektorzy maja o wiele gorzej....

Nie polecam współpracy: notoryczne opóźnienia w płatnościach, minimalne stawki, wykorzystywanie: robisz "na już", a zapłatę dostajesz... kiedy im się zechce.

User

Zgadzam się z poprzednią opinią, pieniądze kiepskie, duże problemy z wypłatami, zdarzało się czekać około 3 miesięcy na przelew. Odradzam.

grześ

Bardzo fanatyczna kadra, wręcz sekciarska. Liczy się tylko obrót, nieważny klient i jakość tłumaczeń. Wykorzystywanie tłumaczy, stawki poniżej 18,00, płacone teoretycznie na koniec miesiąca (faktycznie opóźnienia w zapłacie do 2 miesięcy!!!). Nie polecam, wręcz odradzam. Trzymajcie się daleko od tego babińca.

Zostaw opinię o Skrivanek sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Skrivanek sp. z o.o.