Opinie o Pekao w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Bank Pekao. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Bank Pekao o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bank Pekao w Warszawa

Rubinek

Niestety nie polecam pracy w Banku Pekao. Zatrudniają ludzi, czasami po 1,5 miesiąca się czeka na sprzęt do pracy wiec teoretycznie nie robi się nic. Dużo działów widmo powstało dla potrzeb zatrudnienia ludzi z IdeaBanku. Szefostwo jest ok, koordynatorzy już niekoniecznie, zatrudniają, szkolą aby po okresie próbnym nie przedłużyć umowy bo Bank ma już inne plany które co chwila się zmieniają. Praca mega niestabilna i nie pewna. Ktoś kto szuka stabilizacji to na pewno nie tu.

Mika
@Rubinek

Mogę się podpisać pod tym tekstem, wystawiają ofertę pracy, tworzą stanowisko, pracownik się szkoli,stara, angażuje, wykonuje należycie i profesjonalnie swoją pracę, posiada dużą wiedzę, motywację i doświadczenie,po czym po roku umowy na czas określony dostaje informację,że baj baj...., zupełnie bez sensu,bez konkretnych argumentów,bo nagle koncepcję zmienili,że już nie potrzebują dobrego pracownika, może wolą istnieć nadal w marazmie jakim istnieli,bez nowości, świeżości i uniwersalnośći. Jak dla mnie ,w mojej opinii, tak, duży bank,i nieprofesjonalne potraktowanie człowieka, który przez rok tak naprawdę był chyba wykorzystany. Ciężko powiedzieć,jakie intencje bank ma tworząc stanowisko,po czym je likwidować,po roku czasu. Bardzo, ale to bardzo nieprofesjonalne podejście do pracownika i tym samym brak szacunku. Nigdy z czymś takim nie miałam/em do czynienia. Warto dwa razy się zastanowić, zanim podejmie się pracę na danym stanowisku,w tejże instytucji.

Cześć, Na początku zaznaczę, że miażdżąca większość opinii zamieszczanych tutaj pochodzi od osób, które z jakichś powodów odeszły z pracy (tak jak ja), dlatego dla czytających sugestia, musicie mieć to na uwadze i patrzeć na oceny przez ten pryzmat. Pracowałem tu 1,5 roku . Od początku zaznaczę, że tego pracodawcę (jak chyba wszystkie korporacje) można oceniać z dwóch poziomów: ogólnego jak i departamentu. Ja się skupię na poziomie ogólnym, bo departament znam tylko jeden i to pewnie zależy gdzie trafisz. Zacznę jednak od tego, dlaczego odszedłem. Gdy się zatrudniałem, zażądałem określonej kwoty i taką otrzymałem. Po mnie do naszego zespołu przyszło jeszcze kilka osób. Okazało się, że w określonym zakresie naszych kompetencji ja mam największą wiedzę i doświadczenie (również spośród tzw. "starych pracowników" zatrudnionych przede mną). Ta wiedza wyszła i po ok. pół roku od zatrudnienia dostałem do opieki swój projekt. Robiłem z Niego szkolenia innym pracownikom, zajmowałem się trudniejszymi przypadkami. Z rozmów z przełożonym wyszło, że zarabiam mniej niż inni, zacząłem podsłuchiwać co mówią ludzie i okazało się, że osoby, które ja szkolę, którym zabieram trudniejsze przypadki, zarabiają więcej niż ja. Poszedłem na rozmowę z przełożonym i powiedziałem, że rozumiem, że zażądałem za mało, ale jeśli się wykazałem, jeśli pokazuje swoje doświadczenie i wykorzystuję tutaj wiedzę zdobytą gdzie indziej, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mnie docenić. Nie oczekuję zarobków wyższych od moich kolegów, ale chociaż takich samych. Spotkałem się z odmową. Złożyłem CV i w innej firmie otrzymałem ile chciałem, zatem jeśli liczysz na to, że pracodawca Cię doceni, to nie tutaj. Tu panuje postkomunistyczne myślenie w tym zakresie i ciekaw jestem co pracodawca zrobi, gdy wejdą odpowiednie przepisy unijne. Podam przykład jednego minusa z mojego departamentu, który ponoć jest charakterystyczny dla całego Banku (bo rozmawia się z innymi pracownikami również) - otóż na jednego pracownika przypada tyle pracy, że można by nią oddzielić kilkoro ludzi, więc to, że nie mieścisz się w 8 godzinach jest raczej normą, trzeba tego mocno pilnować. I jeszcze jeden minus - pakiet medyczny (zależny od właściciela Pekao). Ktoś przyzwyczajony do innych standardów prywatnej opieki medycznej będzie musiał zejść na ziemię (tu np. horrendalnym wyzwaniem jest zdobycie kolejnej recepty przy chorobie przewlekłej, jeśli wystawi ją placówka współpracująca). Mimo wymienionych wad, oceniłem pracodawcę pozytywnie, bo: - mimo tego, że moje zarobki były niższe niż moich kolegów z zespołu, to były stosunkowo wysokie jak na standardy rynku (choć dostałem wyższe w innej firmie), - są coroczne podwyżki dla pracowników i są one realne (w ostatnim roku objęły wszystkich pracowników, w poprzednim był wymóg określonego stażu pracy). Jak to kiedyś czytałem w jednym z artykułów branżowych, zarobki nie są najważniejsze, ale nimi najłatwiej pracodawca może przysłonić inne mankamenty i tak właśnie jest w tym wypadku. Gdybym zażądał odpowiednio wyższej kwoty na początku, pewnie przez myśl by mi nie przeszło odchodzenie z tej pracy. Żądajcie więc dużo - "Sky is the limit" ;) I warto pamiętać o jeszcze jednej korporacyjnej zasadzie - "trawa zawsze jest bardziej zielona tam, gdzie nas nie ma".

Nie polecacie nawet, żeby załapać się na start w branży? Jest nabór Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta. Jakoś nie mogę uwierzyć, że w każdym oddziale byłby taki ponury klimat, czy brak poszanowania. Swoją drogą chętnie dowiedziałabym się, gdzie konkretnie jest ta placówka w W-wa, do której jest aktualny nabór. Dla pracownika dzielnica i dojazd ma kluczowe znaczenie...

@aaa

Faktycznie aż tak zła jest atmosfera między pracownikami? Myślałam nad praca w banku ale zdalną i nie mogę znaleźć informacji czy jest to w ogóle możliwe ? Wtedy w sumie nie ma się aż tak kontaktu z ludzmi a pasowałaby mi praca z domu

Klakier

Cześć słyszałem że u Was da radę złapać kilkadziesiąt tys premii rocznej. Prawda to? Od czego to jest zależne? Sprzedawca firmy i bankowość private.

jeszcze pracownik Nowy wpis
@Klakier

zależy od segmentu firm. Jeśli MŚP 10-60 to jak najbardziej realna premia roczna nawet do 84 brutto, ale zależna też od wyniku banku. Za poprzedni rok z konkursami przekroczyłam 100 tys premii brutto, zaznaczę, że wyniki TOP10 w Polsce.

z konkurencji

witam, nie powinno mnie tu być bo pracuję w konkurencji a jednak mam do Was pytanie? Moze słyszeliście o naszych podwyżkach które mają wejść od 01/07? Wszyscy pracownicy są oburzeni …. Czy możecie mi powiedzieć ile zarabia w Waszym banku starszy doradca ze stażem ok 20 lat?

Z konkurencji
@z konkurencji

Tu nie ma podziału na młodszych i starszych doradców. Zarobki są różne.

z konkurencji Nowy wpis
@Z konkurencji

to znaczy? Mi chodzi o staż pracownika i doświadczenie… tyle samo zarabia osoba pracująca rok i 20 lat?

Byla pracownica Nowy wpis

Jako była pracownica, która pracowała ponad 1,5 roku powiem - że po pracy w tym w Banku mam same traumy. Gdy miałam oddać telefon służbowy i karty dostępowe to myślałam o tym, że się popłaczę tam. Masz się skupić na kredytach, telefonach i innych produktach kredytowych, a kiedy jest jakiś problem to nagle każdy umywa ręce. Dyrektorzy inwigilują pracowników na każdym kroku, miałam nawet wyliczony czas ile byłam w toalecie. Nie było czasu aby nawet zjeść posiłku, indywidualne odprawy na których jesteś (usunięte przez administratora) i wpaja Ci się, jak bardzo jesteś bezużyteczny mam nadzieję - że ten bank pod względem pracodawcy upadnie i coś się zmieni.

Roko Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Jakie są zarobi za stanowisku specjalisty da sprzedaży i obsługi kl.?

logo firmy Presales Specialist
logo firmy Koordynator grupy inwentaryzacyjnej
Ostrów Mazowiecka
inwentury.pl
logo firmy Kasjer-sprzedawca
D. Wiśniewski i Wspólnicy sp.j.
logo firmy Specjalista/tka ds. telesprzedaży
Epil Care Sp. z o.o.
Mikil

Pracowałem w tym banku rok- wiec opowiem jak to wyglądało z mojej strony . Na początku zacznę od tego iż moja Pani Dyrektor nie miała wyższego wykształcenia (w ofertach jest napisane iż to jest wymóg konieczny ) niestety ale było widać braki w wykształceniu . Niestety kobieta potwornie się bała regionalnego - nie potrafiła obronić pracowników pomimo że były wyniki bo niestety nie miała wykształcenia - no ale cóż się dziwić skoro pani pracująca w fabryce na taśmie została dyrektorem . Nie łudźcie się że w innych oddziałach jest inaczej . Zero szacunku do pracownika . Już nie wspomnę o podejsciu regionalnego do nas pracowników - byliśmy traktowani jak (usunięte przez administratora) . Bank ma bardzo dużo spraw o (usunięte przez administratora) ponieważ ludzie nie wytrzymują tego . Jestem bardzo zdziwiony że dział HR na pewnie sprawy nie reaguje - moje drogie Panie nie piszcie bzdur na temat sytuacji w banku oraz jak to się super pracuje - bo to jest kłamstwo - i teraz zachodzi pytanie czy wy nie wiecie co się dzieje w terenie czy jestescie tak głupie i nie reagujecie na to . Nie polecam tej pracy nawet dla osób zaczynajacych kariere - BARDZO MAŁE PIENIEDZE SIĘ ZARABIA A JESLI CHODZI O PREMIE TO LECĄ W ...... Dodatkowo jest notoryczne okłamywanie klientów (brak informacji o opłatach dodatkowych ) ....Nie liczcie że w innych oddziałach jest inaczej i nie ma sie co (usunięte przez administratora) - staraca czasu i moich nerwów na ten bank - pensja na minimalnym poziomie .....ja nie polecam . Dlatego odszedłem z pracy bo za te pienidze rachunków nie opłacisz

Nie polecam pracy na Analityka IT. Dają taki zakres obowiązków że jesteś ALL IN ONE (analityk biznesowy to systemowy, tester, wdrożeniowiec, PM i fajnie jak by jeszcze programował), a projektów duzooo a ludzi mało.

Rupert
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.

Witam, mam pytanie o ofertę pracy "Ekspert w Biurze Infrastruktury" a konkretnie działka IT. Czy ktoś może podzielić się opinią, przemyśleniami? Jakie widełki, czy jest praca z domu? Ile trwa okres próbny?

Nie trać czasu na tę firmę

Najgorsze miejsce pracy jakiego doświadczyłam. Brak rzeczywistych szkoleń. Szkolenia tylko dla firmalnosci polegają na odsłuchiwaniu nagrań. Testy kompetencyjne po zatrudnieniu służą przełożonym do wykazywania za wszelką cenę, że brakuje wiedzy, że jest się mniej kompetentnym niż przełożeni. Okropna atmosfera. SME poniża pracowników.

Była pracownica n

Nie polecam tej firmy. W Centrali panuje bardzo betonowa, zakłamana i zafałszowana atmosfera pracy. Pozoranctwo i formalizm. Wszelkie negatywy zamiatane są pod dywan i ukrywane. Hierarchia władzy jak z czasów PRL. Każdy kto jest wyżej oczekuje podlizywania się i żąda służalczej postawy od współpracowników. SME obrażają członków zespołu poniżając ich i zarzucając brak kompetencji na podstawie wyników testów które są skonstruowane w taki sposób aby wykazać błędne rozumowanie, źle skonstruowane logicznie pytania dopuszczające różne interpretacje. Zdecydowanie nie polecem tej firmy.

Nie polecam pracy w tej firmie, zwłaszcza w centrali. To czego tam doswiadczyłam to szok i niedowierzanie, że może być tak fatalna atmosfera w zespole. Zakompleksiona i niekompetentna kadra usilująca za wszelką cenę udowodnić kazdemu nowemu czlonkowi zespołu, że jest niekompetentny. Szkolenia przeprowadzane na szybko tylko dla firmalności. Pozoranctwo i (usunięte przez administratora) oraz buta SME, (usunięte przez administratora) Woda sodowa uderzyła do głowy także QC, która traktuje z góry nawet osoby dwa razy starsze od siebie i zachowuje sie jakby pozjadała wszystkie rozumy. Dodatkowo totalny brak profesjonalizmu Team Leadera, który niemal codziennie się spóźnia, lekceważy podwładnych a podlizuje się przełożonym i nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu zespołem.

kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć na jaką podstawę może liczyć Doradca Klienta Biznesowego? Jakie są widełki?

Jan

Niestety, muszę wyrazić swoje niezadowolenie z procesu rekrutacyjnego, w którym uczestniczyłem. Po zakończeniu rozmowy kwalifikacyjnej nie otrzymałem żadnego kontaktu ze strony rekrutera, co było sprzeczne z wcześniejszymi zapewnieniami o udzieleniu feedbacku w ciągu dwóch tygodni. Mimo moich starań, aby uzyskać informacje o wyniku rekrutacji, spotkałem się z całkowitym brakiem odpowiedzi. Taka sytuacja jest szczególnie frustrująca, ponieważ włożyłem dużo czasu i wysiłku w przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz byłem zainteresowany ofertą pracy. Brak komunikacji i informacji zwrotnej po rozmowie jest nieprofesjonalny, szczególnie kiedy w mediach Bank Peako jest przedstawiany jako super pracodawca. Mam nadzieję, że w przyszłości proces rekrutacyjny zostanie poprawiony, aby kandydaci byli informowani o statusie rekrutacji, niezależnie od jej wyniku.

kandydatka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Też rozpoczynam za kilka dni pracę w Pekao i czytając opinie zaczynam mieć obawy .Z tego co ja zrozumialam na rozmowach, to nie ma minimum planów jakie trzeba zrobic żeby otrzymac premie.Kasa jest niby naliczana za kazdy produkt+dodatek za trasakcje kasowe. Tak mi mówiono na rozmowie i tak i mówili inni pracownicy Pekao. Czy ja cos źle zrozumiałam?

aaa

Nie bo sama branża się zwija jeśli chodzi o warunki pracy, charakter pracy i samą ilość pracodawców...Zastanów się co chcesz robić w życiu za 5 czy 10 lat.. . Banki z udziałem państwa słabo płacą, mają przerost kadry która nic nie robi poza videokonferencjami a w pakiecie masz klientów emerytów na których nie zrobisz planów.. O atmosferze między pracownikami już nie mówiąc bo jesteś zagrożeniem dla ich miejsca pracy..

Rubin

Praca polega na tym że siedzisz na kasie, co dzień musisz obdzwaniać klientów i umawiać skuteczne spotkania, tłumaczyć się z tego co zrobisz i jeszcze masz plany sprzedażowe. No i ciągle na zastępstwo się gdzieś idzie ale to nie zwalnia z wykonania planu.

@aaa

Co masz na myśli pisząc, że branża się zwija? Ja myślę, że nie tylko to ma znaczenie, co ta kandydatka (chyba) planuje za x lat, ale w jakim kraju będzie żyła za x lat. Jeśli wybory dadzą wynik, jakiego się spodziewam, to kolejne etapy będą polegały m.in. na "odzyskiwaniu" banków i wbrew temu co piszesz, nie tylko emeryci będą w placówkach z państwowym udziałem składać swoje oszczędności. Po prostu nie będzie innego wyboru :) A info o rywalizacji rozumiem i przyjmuje. Gdyby jeszcze padła stawka płacowa, to super :)

olaf

Cześć, interesuje mnie Wasza opinia o stanowisku głównego specjalisty w biurze procesów kyc- czy wiecie może jaka jest atmosfera w zespole, ile dni z biura, jakie widły są na tym stanowisku? każda opinia mile widziana, pozdrawiam

kalina
@olaf

Nie dam sobie ręki uciąć, ale obiło mi się o uszy 4 dni w miesiącu z biura oraz ok 10tys brutto

Nie polecam pracy na stanowisku tzw. Sioka czyli specjalisty ds sprzedaży i obsługi klienta. Dlaczego? Wszystko to co się robi jest przestarzałe. Wyproszenie tabletu do obsługi klienta żywcem ściągnięte sprzed 10 lat z innego banku - tu nowość! Ciągle wieszające się systemy, kadra kierownicza bez wykształcenia, pracownicy, którzy pracują po 15-20 lat uważają się za bogów - przykład - każdy ma rotacyjnie obsługiwać kasowo, a taki wieloletni pracownik stwierdza, że nie bo ma problemu z ciśnieniem i mu obsługa gotówka podnosi ciśnienie ???? donosicielstwo bzdur jest promowane, traktują cię jak małe dziecko - jak w grzewczy sposób wyrazisz niezadowolenie ze ściągnięcia z urlopu jesteś już na czarnej liście, bo się stawiasz. Ot taki bubel - praca tylko dla marionetek i nieświadomych....

Oferty dotyczące Compliance chyba są sztucznie tworzone. Od kilku miesięcy składam cv i mimo kwalifikacji nikt się nie odzywa.

Witam, mam pytanie w sprawie zajęcia komorniczego na koncie pekao , mają Państwo jakaś informacje? Chciałabym się dowiedzieć czy przy zajęciu można płacić kartą i robić normalnie przelwy ? Czy zostaje opcja tylko wypłaty w banku ?

Sara
@Anna

Wypłata tylko w kasie w placówce

Jula

Zaciekawiło mnie opublikowane ogłoszenie Ekspert ds. rozpatrywania reklamacji, szczególnie pod tym kątem, że proponują pracę w trybie hybrydowym, czyli nie trzeba jeździć codziennie. Jak często do firmy jeździcie ogółem?

Lila

Hej, studenci! Ktoś korzystał z IT Banking Champions? Płacą na tych praktykach przyzwoicie? W raporcie banku za 2022 r. znalazłam, że wtedy można było praktykować na stanowiskach: programista, tester, analityk lub administrator, na umowę o pracę na czas określony. O finansach nie wspomnieli :)

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Pekao - Warszawa

• Jak się pracuje w Bank Pekao?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Pekao tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Pekao?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 2 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bank Pekao?

Kandydaci do pracy w Bank Pekao napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bank Pekao
1.6/5 Na podstawie 14 ocen.

Bank Pekao