Opinie o BPS (Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.) w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawa

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie
Grimi123

Po ponad roku pracy chciałbym się podzielić opinią o Banku BPS SA w Warszawie: SKANSEN, SKANSEN i jeszcze raz SKANSEN! Miliony ton papierów, bzdurnych prezentacji i raportów. Wsparcie od przełożonych? ZERO! Bicie piany, dziesiątki maili, których nikt nie czyta, a na końcu? BRAK DECYZJI! Nawet jeżeli przełożony podejmie decyzję, to lepiej żeby jej nie podejmował. Technologie informatyczne pamiętają początki lat dwutysięcznych. Szkolenia wdrożeniowe? BRAK! szkolenia wewnętrzne? e-learning w grafice z początku XXI wieku... Wszechobecne kolesiostwo, układy i układziki! Wsparcie "helpdesk" dla użytkowników? Spółka córka, gdzie pracuje banda niekompetentnych kolesi - nie do ruszenia -> oczko w głowie zarządu: błąd za błędem, błędem pogania! Na realizację zleceń trzeba czekać dniami lub tygodniami, a i tak to co zrobią zrobią źle. QA nie istnieje! Totalny chaos i regularne opóźnienia, a na końcu i tak okazuje się, że "zrobiłeś kawał nikomu niepotrzebnej roboty"! Statusy? W teorii są, ale nic z nich nie wynika! Nikt się nie przejmuje ustaleniami. Współpraca z zewnętrznymi dostawcami? Jest ograniczona lista firm i poza nią nie można wyjść, co w konsekwencji skutkuje przepalonymi kwotami za realizację. Oprócz tego mobbing i publiczne poniżanie. Z plusów pracy w centrali: dostajesz komputer (najczęściej używany) - ja dostałem z uszkodzoną klawiaturą i nie mogąc doprosić się jej naprawy, musiałem kombinować z załatwieniem sobie klawiatury zewnętrznej. Komórka do celów służbowo-prywatnych zapomnij. Podczas urlopu masz całkowity zakaz odpalenia kompa czy komórki. Jedyny pozytyw pracy w tym banku to: UoP i terminowa wypłata. Premia roczna uzależniona od focha twojego przełożonego w I roku pracy. Tak samo podwyżki pensji. Szkolenia zewnętrzne uzależnione od twojego szefa/szefowej. W teorii są... Delegacje i noclegi płacone 100%. Generalnie ilość plusów nie przeważa MINUSÓW! Jeżeli jesteś osobą młodą i samotną, która szuka "poważnego" wpisu do CV aplikuj. Jeżeli jesteś osobą z kilkunastoletnim stażem w corpo OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM oferty pracy Banku BPS SA! Chyba, że jesteś leniem lub wazeliniarzem... to "trafiłeś pod dobry adres".

Askier
@Grimi123

Chłopie coś ty chciał robić na służbowym kompie czy komórce na urlopie zamiast grzać ptaka na plaży? Układy i kolesiostwo masz w każdej większej instytucji.. Sorry ale to Polska właśnie...

Allan
Kandydat

ściema z tymi waszymi ogłoszeniami o pracę. Spełnione wszystkie kryteria i zero jakiegokolwiek odzewu. Jak tak funkcjonujecie jak rekrutujecie to powodzenia w trwaniu na rynku bankowym..

Oliwka
@anonim

A wiesz czy poza tą rozmowa miały być jeszcze jakieś inne etapy rekrutacji? Cała miała odbywać się zdalnie? Wyjaśnili powód wstrzymania rekrutacji? Wiadomo czy jak ją wznowią to do was się odezwą czy będą dawać nowe ogłoszenie?

specjalista

Zarząd niekompetentny, brak szacunku dla pracowników szczególnie tych z wieloletnim stażem pracy, zarobki marne. Zwalniają pracowników tuż przed ochroną. Dyskryminują pracowników posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Zdecydowanie nie polecam

@specjalista

Firma sama z siebie nie robi pracownikom podwyżek? Każdy na własną rękę musi się o to upominać? Może Pani napisać, jaki miała zakres obowiązków za to wynagrodzenie?

JP
@specjalista

Nie ma tu czegoś takiego, jak podwyżki stażowe? Ile w takim razie płacą i na czym polegają praktyki dyskryminacyjne wobec osób z orzeczeniem, o których nadmieniasz?

@JP

Pracownicy ponad dwadzieścia lat pracy pensja brutto 4000-5000. pracownicy z orzeczeniem nie otrzymują podwyżek bo krócej pracują i mają więcej urlopu. Tak przynajmniej było w moim przypadku ( 10 lat bez podwyżki). Jak się upomniałam o podwyżkę to zostałam zwolniona z przyczyn ekonomicznych po 27 latach pracy w BPS. Niecałe pół roku później szukają osoby na moje miejsce.

LD Nowy wpis
Inne

I tego zarobku po 27 latach pracy u nich miałaś 4-5 tyś zł brutto? Co usłyszałaś od osoby u której byłaś o podwyżkę wynagrodzenia i w jakich okolicznościach wręczono Ci wypowiedzenie?

specjalista Nowy wpis
@LD

Pani Dyrektor powiedziała, że pracuję siedem godzin i mam więcej urlopu ( mam umiarkowany stopień niepełnosprawności) i z tego powodu nie da mi podwyżki, Wysłałam skargę do Prezesa ale pani dyrektor wszystkiemu zaprzeczyła. Apotem dostałam wypowiedzenie z przyczyn ekonomicznych.

Kandydat Nowy wpis

Pytanie Nowy wpis

Jakie są warunki zatrudnienia w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.?

Sławomir
Inne

Czy zarząd informuje pracowników z jakiego powodu nie robią podwyżek wynagrodzeń? Jakie to na dziś mogą być kwoty, poczynając od najgorzej opłacanego stanowiska lub kogoś, kto dopiero zaczyna pracę, po osoby z większym stażem po jakiś tam awansach?

JF
Inne

Kiedyś sam korzystałem z tego banku, ogólnie widzę tutaj krytykę tych systemów, ale nie wiem nic o tym, jak to wygląda od strony pracownika. No i właśnie chciałbym się dowiedzieć, jeśli jest możliwość, jakie są narzędzia dla osób zatrudnionych. Bo szukają Specjalisty ds. Compliance, ale żadnych szczegółów tam nie ma w ogłoszeniu.

Klient
Inne

Byłem otworzyć konto w tym banku. Podziwiam pracowników. Musiałem ręcznie wypisywać wniosek, nie istnieje wpisanie do systemu wszystko na papierze. Plus do tego milion innych kartek do wypełnienia i podpisania. Pani zaczęła zakładać konto z bankowością internetowa. Trwało to prawie DWIE godziny. Bankowość internetowa i aplikacja na telefon to archaizm. Osobną aplikacja do blika i kart. Ogólnie porażka. Trafiłem przez przypadek bo załatwiałem sprawę w okolicy i to był błąd. Epoka kamienia łupanego. Nic dodać nic ująć.

Asia
Inne

W oddziale w Warszawie poszukiwany jest pracownik na stanowisko Specjalista ds. Administracji. Sporo benefitów zostało przedstawionych w ogłoszeniu, dla mnie natomiast najważniejsze są główne zarobki. Jak z podstawa finansową zatrudnienia? 8 tyś netto to realne oczekiwania? Współpracownicy w porządku?

Grimi123

Askier
@Grimi123

Na jakie wsparcie w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Allan

Zosia1976
@Allan

Złożyłam dokumenty 20.06.2023. Niby na stronie jest zapotrzebowanie. Po kontakcie telefonicznym się dowiedziałam, że jest rotacja wewnątrz i być może kogoś z zewnątrz zatrudnią. Tydzień później dostałam informację że rekrutacja jest wstrzymana do odwołania.

Sebastian
@Zosia1976

Sami do Ciebie zadzwonili, że wstrzymują się z poszukiwaniami, czy to tylko i wyłącznie Twoja inicjatywa? No i, czy określono w ogłoszeniu zakres wynagrodzenia, wyszczególniono, co wchodzi w skład pakietu socjalnego - jeśli jest -, by podtrzymać zainteresowanie firmą? Zwłaszcza teraz, w przypadku oczekiwania na wznowienie procesu rekrutacji?

@Allan

Dokładnie spotkałem się z taką samą sytuacją, wysłanie głupiego maila to kilka minut roboty na które bps sa nie znalazł czasu. Jedynie na plus to przeprowadzanie rozmowy zdalnie dzięki temu człowiek stracił mniej czasu.

Oliwka
@anonim

Jak długo czekaliście na odzew z Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.? Oddzwaniają zawsze?

Karina
@Pytanie

Czesc, odpowiedz jest do miesiaca jesli jest pozytywna

Czy w firmie Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

Anna
@Pytanie

Tak sa regularne szkolenia. Mozna zapisywac sie na szkolenia dla chetnych jest sporo do wyboru.

Pracowałam tam kiedyś

Pracowałam w dziale kadr za czasów, kiedy naczelnikiem była Madzia R. Kolesiostwo popychane kolesiostwem. Zupełny brak umiejętności interpersonalnych. Jedyna rozmowa z pracownikami miała w salce na osobności w atmosferze grobowej. Czy ta osoba nadal jest naczelnikiem w BPS?

Wiktoria
@Pracowałam tam kiedyś

To skoro było tak źle to czemu nie zgłosiłaś tego wyżej? Przecież zawsze jest ktoś wyżej

Janina
@Wiktoria

Widzę kapùś mamy

Myślę
Kandydat

Skarbnik. Jakie zarobki? Miasto 200-300 tys. mieszkańców. Zastanawiam się czy warto rekrutować.

Piotr J
Kandydat

Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko w zespole zarządzania nieruchomościami czy ktoś może coś powiedzieć na temat przełożonego, atmosfery w dziale i czy można tam liczyć na wynagrodzenie powyżej średniej krajowej?

Czy w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

kasia
@Pytanie

nie, normalna umowa o prace na 3 miesiace albo np 6 a potem na rok a potem na stale

po pół roku zwolniony (cała jednostka) nie było innej opcji bo wykazywaliśmy powiązania mafijne

aaa
@1

Napisz coś więcej bo to niesamowite co piszesz

Zdana
Kandydat

Również chciałam powiedzieć o procesie rekrutacji - brak jakiegokolwiek kontaktu pomimo tego, iż obiecano odezwać się do tygodnia - brak szacunku dla kandydata, skoro to się zdarza nagminnie, patrząc na poniższe, to można od razu zaznaczyć, że skontaktujecie się Państwo tylko z wybranym kandydatem, a nie, że oddzwonicie jakakolwiek byłaby odpowiedz.

Jaki jest wkład kierownictwa Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Renia

Absolutnie żaden, wręcz przeciwnie

minionek
@Pytanie

Moja kierowniczka z mrozów jest siłą oderwana od pługa i zbiorów ziemniaków, przez co jest dużo śmiechu...i pozytywnej atmosfery...

Marek
Inne

W jakie godziny pracujecie w weekendy?

adam
@Marek

w weekendy nie pracujemy

Rozczarowany

Szkolenie wdrożeniowe -brak. Możliwość podnoszenia kwalifikacji -brak. Atmosfera-naganna. Silnie rozwinięta hierarchia i kolesiostwo. Mobbing -nacodzien. Brak kultury pracy. Jedyne co się liczy to znajomości. System bankowy zacofany i niezintegrowany. Oferta bankowa bardzo przeciętna. Jedynie czego nie brakuje to pełne szafy papierow i róznych dokumentow. jeden wielki skansen bankowości.

Nick
@Rozczarowany

Dokladnie tak! Wielkie rozczarowanie!

Mateusz
@Rozczarowany

Czy nadal jest tak samo?

Rozczarowana@

Potwierdzam wszystko w 200%

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.?

Kandydaci do pracy w Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

1. GoWork.pl 3 725 514
  2. pracuj.pl 3 349 188
  3. LinkedIn 2 988 252
  4. olx.pl 2 874 042
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
Przejdź do nowych opinii