TU EUROPA S.A.

Wrocław

Opinie o TU EUROPA S.A.

Alicja

@FELEK, ale to chyba zależy od firmy ubezpieczeniowej, a nie od samej Tu Europa. Czy źle myślę? Wcześniej pisaliśmy o dość dobrym socjalu proponowanym przez nich i jakichś nagrodach im przyznawanym. Ryzykowaliby takimi posunięciami mając taką pozycję na rynku?

FELEK

Oszuści i naciągacze!!! Posiadam ubezpieczenie typu hospitalizacja. Tydzień czasu spędziłam w szpitalu i zgłosiłam się to TU Europa o wypłatę świadczenia. Otrzymałam odmowe wypłaty ponieważ mój pobyt związany był z choroba która została zdiagnozowana kilka lat wcześniej niż data zawarcia ubezpieczenia. Mimo, że konsultant w momencie zawierania umowy stwierdził, że dotychczasowy stan zdrowia nie ma znaczenia ponieważ ubezpieczenie dotyczy pobytu w szpitalu. Niestety nie posiadam nagrania rozmowy i nie jestem w stanie udowodnić oszustkwa ze ztrony TU Europa. DLATEGO OSYTZRGAW WSZYSTKICH - TRZYMAJCIE SIĘ JAK NAJDALEJ OD TYCH OSZUSTÓW!!!

Jakub

Normalna firma szkoda, że pracownicy nie utożsamiają się z nią.

Jadzia

Brak kompetencji i współpracy z pracownikami. Kombinatorstwo i myślenie o tym żeby przetrwać.

Jakubas

TU EUROPA S.A. jest zwycięzcą w rankingu "PRZYJAZNA FIRMA " czy wiedzieliście o tym? Ale opinie o firmie jak widzę są skrajnie podzielone i już mnie nie to nie dziwi.

Gość

Hej, czy może ktoś napisać co teraz obecnie się w tej firmie? Zastanawiam się nad wysłaniem CV. Z góry dziekuję :)

Alicja

Odnośnie tego o czym wcześniej pisaliśmy @dim, nie widziałam tego wcześniej ale na goworku jest wywiad ze strony TU EUROPA i można w nim przeczytać o tych benefitach. Wspomniane były kursy językowe, premie, prywatne przychodnie czy jak wszędzie pakiety sportowe. Podsumowując jest tego sporo, ciekawe jak z zastosowaniem w praktyce.

Jakubas

Mają jak widzę trochę ofert pracy. Może mi ktoś podpowie jaka jest atmosfera w firmie ? Jakie wymagania na start stawiają?

Alicja

Dzięki za odpisanie samego procesu rekrutacji @dim, tym bardziej, że teraz jest wiele aktualnych ofert w EUROPIE. Co możesz powiedzieć o warunkach jakie Ci zaproponowali? Czy są duże benefity, które można uzyskać poza wypłatą?

dim
@Alicja 31.08.2017 11:02

W deklarowanym czasie otrzymałem propozycję zgodną z moimi oczekiwaniami. O benefity nie pytałem, piszą o nich w ofertach, a mnie interesuje jedynie opieka medyczna.

dim

Jestem w końcówce procesu rekrutacyjnego na stanowisko administratora i opiszę, jak to wyglądało w moim przypadku. Otrzymałem propozycję w znanym serwisie na literę L. Po rozmowie z panią z zewnętrznej firmy rekruterskiej po kilku dniach przystąpiłem do testu (SQL, PL/SQL itp.). Test nie za bardzo skomplikowany, czas 1 godzina. Po 2 dniach otrzymałem pozytywną ocenę i propozycję rozmowy już w Europie. Rozmowa trwała niecałą godzinę, uczestniczyła osoba z HR i dwie osoby z IT. Pytania z zakresu obowiązków wymienionych w ogłoszeniach oraz dotyczące mojego doświadczenia i przebiegu kariery, żadnego lania wody, przyjazna atmosfera. Na moje pytania otrzymałem konkretne odpowiedzi. Dodatkowo wykonałem krótki test psychologiczny. Obiecano mi odpowiedź w ciągu 2 tygodni.

Alicja

@Anna skoro proces rekrutacyjny jest Twoim zdaniem, tak nieprofesjonalny, to czy mogłabyś go w skrócie opisać? Dla każdego potencjalnego pracownika liczą się fakty, więc na pewno zainteresowani, chcieliby wiedzieć jak to wygląda, bez czyjeś oceny.

Anna

To co się tam dzieje to koszmar. Proces rekrutacji na specjalistę aplikacji biznesowych to dno i kawał mułu. Nikt tam nie chce pracować nawet z przyjmowanych osób, bo od razu wystawiają nowe ogłoszenia dot tych samych stanowisk. Skoro Departament Informatyki to gówno i dno, to co dopiero Administracji. Życzę szybkiej upadłości i wygrania dla osób składających pozew zbiorowy przeciwko Tu coś tam.

Alicja

A czy ktoś wie @jamatin na czym ten program naprawczy ma polegać? To rzeczywiście informacja, która napawa optymizmem. Pytaniem kluczowym jednak w tej chwili jest to, co w pozycji pracownika firmy się zmieni.

JakManiek

Jeśli jest jakiś program naprawczy to zawsze warto próbować. Dobrze że ktoś chce to robić i ratować firme oraz stanowiska pracy! Pewnie potrzeba też mobilizacji ze strony załogi, dobrej i wydajne pracy.

jamatin

Ostatnie badanie opinii pracowników wypadło bardzo słabo, znacznie poniżej średniej w Polsce, średniej w branży i wyników z poprzedniej takiej ankiety - to mówi samo za siebie. Zarząd chce wprowadzić program naprawczy ale nie czarujmy się dobre czasy w tej firmie już się skończyły, teraz to już tylko nadmiar pracy, niedobór etatów, słabe pensje, brak możliwości rozwoju.

Jakubas

Jaki jest powód, że tak mało aktywni jesteście na forum? Mam nadzieję, że pracuje się dobrze i atmosfera poprawiła się i dlatego nikomu nie chce się już pisać? Firma ma ostatnio spore zapotrzebowanie na pracowników!

Alicja

Zastanawiacie się jak przebiega proces rekrutacyjny do TU EUROPA S.A.? Na stronie internetowej firma opisuje ten proces krok po kroku: http://tueuropa.pl/kariera.htm#rekrutacja

Nowy

Dużo pracy, mało ludzi, trzeba liczyć głównie na siebie. Jako nowy pracownik nie można liczyć na wsparcie i pomoc. Koledzy z departamentów mają tak dużo swojej pracy, że nie mają czasu, aby przy przyuczyć nową osobę. Trzeba uważać na ludzi. Są nieszczerzy.

Alicja

@krawczyk myślę, że nazwa pokoju 'sala operacyjna' jest ciekawa i nietuzinkowa. I z pewnością nie ma nic wspólnego z prawdziwą salą operacyjną :)

krawczyk

dyrekcja mało sympatyczna, pracownicy śmieszni w swym lansie no i jeszcze nazwa pokoju 'sala operacyjna':):):) odradzam;)

Alicja

TU EUROPA S.A. stawia również na ludzi młodych i chętnie poszukuje do pracy studentów/stażystów! Więcej informacji możecie dowiedzieć się z wywiadu - http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,80232,wywiad-marta-jarosz Co o nim sądzicie?

monia

hejka, czy ktoś u was może ma doświadczenie w pracy jako asystent albo asystentka zarządu? bo widzę oferta pracy się pojawiła i zastanawiam się czy warto wysłać do nich cv, przede wszystkim interesuje mnie czy będzie mi się to opłacało finansowo i czy duża presja jest

ONA

Wie ktoś może jak wygląda praca na stanowisku specjalisty ds administracji? jakie wynagrodzenie oferują? czy są możliwości awansu?

spikuś

cos czuje, że ostatnie komentarze @spiko i yy są pisane przez wynajętych przez spółkę pracowników - słabe to strasznie, no ale jakoś trzeba podreperować wizerunek:) Idzicie, szybko sie przkonacie jak jest kolorowo i jak z wami bedzie sobie firma pogrywała...

pietrek

nie polecam, chyba że jesteś studentem i ma to być twoja pierwsza praca to ok. Bardzo słabo płacą (jako specjalista miałem nieco ponad 2000 netto) :), atmosfera słaba, wymagania jakby sie zarabialo conajmniej 7000 i najlepsze jest to, ze mimo wypracowywanych przez spolke duzych zysków corocznych brak podwyzek (podwyzki trafiaja tylko do kieszeni tych na najwyzszych stołkach). Fima ma slaby pakiet socjalny, nawet jako firma ubezpieczeniowa nie maja dobrego ubezpieczenia NNW dla pracowników - wstyd.

Gada

Osobiście odniosłam złe wrazenie. Ogłoszenie na specjalistę dot. podatków zawierało szereg wymagań, natomiast gdy zgosiłam swoją kandydaturę z dużym doświadczeniem w dziedzinie podatków, wynagrodzenie jakie zaproponowali, jest w mojej ocenie troszkę śmieszne do wymagań. Również mam duże zastrzeżenia odnośnie sposobu rekrutacji

Sophie

Firma robi nieprofesjonalne i kiepskie wrażenie już na etapie rozmowy rekrutacyjnej, strach pomyśleć co będzie dalej... Odradzam, bo szkoda czasu.

Święty Mikołaj

- niekompetenta kadra zarządzająca - brak benefitów - brak możliwości rozwoju - senna atmosfera (ludzie bez energii czekający tylko na to kiedy wybije 16.00)

Migotka

Jeśli jestes osobą, która chce sie rozwijać, to nie masz czego szukać w TU Europa.

Nick

Nie polecam firmy. Oferują mało benefitów, a do tego tną właśnie ostro koszty. Przez to np. nasz dział IT jest ledwo co działający, tak jak by zatrudnili tam samych studentów (sociologii, bo nawet nie informatyki). Jeżeli chodzi o możliwości rozwoju, to też słabo. Awanse są średnio co 2-3 lata i dopiero razem z nimi idzie jakaś śmieszna podwyżka. Atmosfera natomiast zależy od departamentu, ale z powodu dużej ilości kobiet w firmie często ktoś na siebie gada. No ale to jak wszędzie. Jedyny duży plus to lokalizacja w SkyTowerze.

Maksio

Jak tak spojrzeć po możliwości ubezpieczenia się od wszelkiej szkody to nie tylko TU Europa ma taką możliwość ale coraz więcej firm, które działają w tej samej działce. Ubezpieczenia od inwestycji czy dla rowerzysty Niech ludzie najpierw nauczą się organizacji i przestrzegania apotem można oferować cały wachlarz ubezpieczeń.

many

Ta.... nowatorskie.... libra, pareto, polisolokaty .... od ch.... nowatorskie...... zlodziejskie raczej

jurek1704

Jeśli ktoś chce stracić kapitał zainwestowany w ubezpieczenie inwestycyjne LIBRA III Ja wpłaciłem i straciłem nigdy bym ni polecił......

frank

szczerze mówiąc , aż tak to by mnie nie zdziwiło gdyby była to prawda . Różni ludzi pracują w finansach i często są to buce. Co do pracy w Tu Europa to firma przyjmuje obecnie na stanowiska asystenckie do obsługi funduszy czy też wdrożeń. Po za tym zawsze pozostaje aplikowanie na praktyki do firmy...

Krzyś

Jestem pracownikiem w tej firmie i nie mogę czytać tych bzdur, pomijając błędy ortograficzne (wogule?? - proponuję podszkolić się z j.polskiego). Firma istnieje, ma się całkiem nieźle, to co napisał rzecznik to prawda, ale jak interpretujecie to w taki sposób cyt. "Wynika więc ze Europa ma taki problem bo zalega z płatnościami " to lepiej do nas nie przychodźcie do pracy bo takich osób to my nie chcemy.... Co do tego jak tutaj jest - to zależy. Zapewne znajdzie się osoba, która będzie narzekać jak i taka, która będzie wychwalać pod niebiosa. Zależy od departamentu, stanowiska, podejścia do pracy i do ludzi. Dla mnie jest ok.

Afa

Jeśli KNF pozytywnie opisuje Tu Europa to nie ma sie co dziwić ze jest jak jest- poza tym czytając opinie pani rzecznik to idę każdy moze złożyć wniosek o upadlosc ale kontrahent który jest uprawniony. Wynika więc ze Europa ma taki problem bo zalega z płatnościami

Bb

Trudno żeby rzecznik napisał co innego - ale to jest portal dla pracownikow. Rzecznik chyba nie ma problemów z zatrudnieniem , No chyba ze szuka nowej pracy... Co moze w tej sytuacji jest całkiem prawdopodobne. Moje zdanie o firmie - nie warto sobie zawracać głowy i lepiej poszukać czegoś sensownego na przyszłość.

TU Europa

Grupa Europa jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Należąc do grupy Talanx International oraz Meiji Yasuda jest częścią drugiej największej grupy ubezpieczeniowej w Polsce. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa S.A. jest wiceliderem rynku ubezpieczeń na życie pod względem składki przypisanej brutto (dane po pierwszym kwartale 2013 r.). Kondycja finansowa spółki jest stabilna i na bieżąco monitorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, a zasadne świadczenia pieniężne są regulowane na bieżąco. Możliwość zgłoszenia w sądzie upadłości firmy, niezależnie od faktycznej kondycji przedsiębiorstwa, posiada zgodnie z polskim prawem każdy kontrahent. Ubezpieczyciele, w przeciwieństwie do np. banków, nie są chronieni prawem przed możliwością złożenia bezpodstawnego wniosku o upadłość, co ma miejsce w tym konkretnym przypadku. Europa to solidny i pewny ubezpieczyciel, co potwierdza również pozytywna opinia wydana przez KNF. Alicja Hamkało, rzecznik prasowy TU na Życie Europa

Aldona

Jak sie juz pojawiają takie opinie i takie sytuacje to widać ze nie dzieje sie dobrze w tej firmie- wystarczy wejść na fora. Nie ma sensu iść do pracy do firmy która będzie potem wyglądała złe w cv. Lepiej poszukać uczciwej pracy

pisior

Wniosek skuteczny o upadłość to raczej tylko zarząd firmy może do sadu złożyć . A w KRS -ie firma figuruje do czasu uprawomocnienia się wyroku o ogłoszeniu upadłości . Zatem dopóki nie ma wyroku to nic pewnego.

Firma istnieje i dobrze sobie radzi. Niezadowolony Klient złożył taki wniosek. Każdy do Sądu wniosek taki może złożyć. Sprawdzajcie w KRS status firmy i już.

Gg

Wniosek o upadłość to nie lipa . Widać tez ze o pracownikow nikt nie dba bo nie wiąże z nimi żadnej przyszłości.

lulu

z upadłością to raczej lipa, ale jeśli składasz papiery do do departamentu niejakiej (usunięte przez administratora). to lepiej idź do biedronki czy lidla na kase. Kobieta ma tyle z menadżera co wielbłąd z żyrafy... (usunięte przez administratora)co nie potrafi komunikować się z zespołem, strzela fochy, plotkuje z dwoma nierobami kierowniczkami o pozostałych osobach z zespołu, wycieczki interpersonalne etc... ja nie dałam rady i uciekłam... a z tego co wiem wszyscy od niej odchodzą, trzeba mieć nerwy ze stali...

Alicja

Ńie warto szukać pracy w firmie wobec której toczy sie postępowanie o ogłoszenie upadłości .a tak jest z tu Europa

ton

dlaczego? uzasadnisz?

Ala

fatalna praca

były pracownik

jak tam się spisuje moja ukochana "koleżanka"(usunięte przez administratora) pozdrawiam byłą załogę

Do DJ

Czarnecki jest większościowym akcjonariuszem TU EUROPA i wcale jej nie sprzedał. Prezesem może być kto inny.

alaa

żeby za chwile ciebie nie sprzedał, słabe masz wiadomości dziecko.

kasia

o ile mi wiadomo to p.(usunięte przez administratora)jest właścicielem a nie prezesem firmy.

Zostaw opinię o TU EUROPA S.A. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie TU EUROPA S.A.