Opinie o Europa Ubezpieczenia (Tu Europa S.A.) w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TU EUROPA S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie TU EUROPA S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TU EUROPA S.A. w Wrocław

Run

Firma bardzo niestabilna z beznadziejną perspektywą na przyszłość. Nie polecam!

Łukasz
@Run

W jakim sensie niestabilna? Chodzi Ci o wypłatę wynagrodzeń, czy rodzaj podpisywanych umów. Jeśli chodzi o perspektywy, to może propozycja atrakcyjnych kursów lub szkoleń mogłaby zmienić twoje nastawienie i bardziej Cię zmotywować. Co o tym myślisz?

Run
@Łukasz

Łukaszu dziękuję ze sam wymieniłeś powody niestabilności tej firmy. Szczerze to nie spodziewałem się, ze jest aż tak jest źle - niestabilność wynagrodzeń to bardzo poważna sprawa :(

Kick
@Run

Wynagrodzenie akurat jest na czas, a nawet i czasem wcześniej. Umowa o pracę lub zlecenie. Za to wiele innych rzeczy jest do zmiany.

Łukasz
@Kick

Napisz co chciałbyś zmienić lub poprawić w firmie. Tego typu wskazówki mogą ułatwić innym potencjalnym pracownikom decyzje, czy będą chcieli aplikować do firmy. Jak długo pracuje się na umowie zleceniu i czy taka umowa obowiązuje tylko podczas okresu próbnego. Daj znać jak to wygląda.

Mike

Byłem ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Asystenta ds. floty samochodowej. Sama w sobie oferta wydawała się ciekawa ale po odbyciu rozmowy miałem mieszane odczucia. Na rozmowie była 1 osoba z HR + kierowniczka. I tu muszę wspomnieć o dziwnym prowadzeniu rozmowy przez kierowniczkę, zadaje pytania wprowadzające osobę odpowiadającą w zakłopotanie. Pytania są bardzo szczegółowe a przecież to stanowisko asystenckie. Gdybym dostał odpowiedź pozytywną to musiałbym się zastanowić czy chcę z taką osobą pracować. Bo mam wrażenie, że w tej pracy musiałbym wiecznie się stresować tj. na rozmowie kwalifikacyjnej.

Sylwia

Cieszę się, że zechciałeś podzielić się z innymi użytkownikami forum swoją opinią, ale musisz jednocześnie pamiętać, iż na forum staramy się raczej unikać używania danych personalnych. Jedno mnie zastanawia. Skoro twierdzisz, iż Dyrektorka, o której nadmieniłeś, stosuje mobbing, to dlaczego nie zgłosiłeś tego osobie jeszcze wyżej postawionej w strukturach firmy TU EUROPA? Wyjaśnij nam to proszę.

Czemu tak często ogłoszenia? Jak widać po ogłoszeniach to chcą samych studentów, czy jest tam aż tak źle ?

@Gość

Tam jest bardzo źle.. wielu pracowników się ewakuuje! Lepiej tam nie aplikować

@Gość

Odradzam serdecznie. Płaca minimalna, wyzysk człowieka na poziomie ponadstandardowym. Doświadczeni ludzie nie wytrzymują napięcia i zwyczajnie odchodzą, Europa nie próbuje ich zatrzymać. Nie oferują nic od siebie.. może oprócz kłamstw.

kongo
@Karaluch

I pewnie cie jeszcze batem zmuszaja do roboty. Jp czlowieku jak w 2019 pracujesz za mininalna we wroclawiu to tylko swiadczy o tobie.

@kongo

Nikt nikogo nie zmusza do niczego.. na szczęście już tam od pracuje choć lubiłem to co robię.. a porzucić pracę, którą się lubi w tych czasach.. chyba świadczy to o czymś.. i nie są to prawidłowości :) pozdrawiam!

Karaluch

Firma, w której awans jest praktycznie niemożliwy, podwyżka po 4 latach zostaje anulowana. Współpracownicy nie potrafią powiedzieć zwykłego "cześć" na korytarzu, większość skupiona na donosach. Kadra menadżerska niewykwalifikowana, w kółku wzajemnej adoracji po kątach obrabia pupę innym osobom. Nie polecam. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zacznijcie wymagać od wszystkich pracowników wypełniania swoich obowiązków.

Mina
@Karaluch

Zgadzam się z każdym jednym słowem. Kadra menagerska nawet nie próbuje wystąpić o podwyżkę dla pracowników z obawy o swoje 4 litery, podwyżkę proponują kadry z chwilą przyniesienia wymówienia, ale to co proponują to są grosze w stosunku do tego co proponuje rynek. W ostatnim czasie odpływ ludzi w firmie jest znaczny, ciemność widzę...

Aplikowałeś do firmy TU EUROPA S.A.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Qwerty

Szukam pracy w finansach. Europa zatrudnia? Bo nie moge znalezc zadnych ogloszen

Oldboy
@Qwerty

Poszukaj uważnie. Rekrutacje są bezustannie. Rotacja straszna. Tygodniowo średnio jeden pracownik dziękuje firmie za współpracę.

Sylwia
@Qwerty

Pomimo tego, że dodałeś swoją opinię już jakiś czas temu, chciałabym pomóc innym użytkownikom forum. Na ten moment TU EUROPA nie prowadzi żadnych rekrutacji. Jednak zachęcam Was do monitorowania strony internetowej firmy, gdzie znajdziecie informacje nie tylko odnośnie ofert pracy, ale również cenne wskazówki, które przydadzą się w przygotowaniach do niej. Dla ułatwienia Waszych poszukiwań, dodaję link: https://tueuropa.pl/dlaczego-tu-europa.htm#jak-wygl%C4%85da-rekrutacja

?
@Sylwia

Wszyscy lecą... w hu a. Tylko nie wiedzą co jest z czym związane hahah ludzików brak pracy opreatorą dodają, a myślą że za 5 będą robić ;) podlejszym razem do ludzi

EOT

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, dostałem informacje, iż w ciągu 2 tyg dostanę odpowiedź niezależnie od jej wyniku. Minęły 3 tygodnie i niestety nikt się nie odezwał, nawet maila, nic. Po co tracić czas na rozmowy, skoro napisanie jednego zdania mailem jest takie trudne?

Borys
@EOT

Może jeszcze gadają z ludźmi? Teraz duzo aplikuje i firmy odzywaja się nawet po miesiącu, ze proces zakonczony i ze dziekuja ale biora kogos innego.

EOT
@Borys

@borys to po co mówią o terminie 2 tyg skoro go nie dotrzymają ? Wypłata też przyjdzie dwa tygodnie później bo ktoś ma dużo pracy? To już na samym starcie stawia pracodawcę w złym świetle. Ja gdybym się spóźnił na rozmowę kwalifikacyjną o 15 minut to nikogo by nie obchodziły powody spóźnienia, liczyłoby się, że o umówionym czasie mnie nie ma.

KualaLala
@EOT

spokojnie, jeszcze się nie zdarzyło, żeby się spóźnili z wypłatą :) Zawsze jest na czas, a nawet zdarza się że i kilka dni przed.

Mieczysław
@EOT

Firmy bardzo często odzywają się tylko do wybranych kandydatów, którzy przeszli pozytywnie weryfikacje. Czy mógłbyś napisać jak przebiegała rozmowa rekrutacyjna i jakich kwalifikacji wymagał pracodawca? Czy miałeś pozytywne odczucia wychodząc z rozmowy? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami forum.

nie polecam

firma bez perspektyw oraz pomysłu na biznes. Nie polecam pracy w niej ze względu na beznadziejną kadrę menadżerską skupioną wyłącznie na sobie i na własnych profitach. Moje sugestie dla TU EUROPA S.A.: większość kadry menadżerskiej do wymiany Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zwracać większą uwagę na to jak panosze się dyrektorzy. Nie liczą się umiejętności i wiedza tylko to czy pracownik potrafi się dobrze podlizywać

Zgadza się
@nie polecam

Podpisuje się, byłem pracownikiem kilku dep i mam te same spostrzeżenia. Większość kadry tzw. menadżerskiej nie dość że nie wspiera merytorycznie to zupełnie nie ma rozeznania co i jak robią ich pracownicy, są pracownicy zawaleni robotą i tacy co nic nie robią a dyr tego nie ogarnia ???? większość dyr się ślizga ładnych parę lat, poza tym czy to dobrze świadczy o firmie w której dyr są ci sami ludzie od 8 i więcej lat, większość z awersją do zmian. Np. Firma dostosowując się do rynku wprowadziła ruchomy czas pracy, wszystkim pasuje tylko ci na wysokich stołkach mają problem...

ANik

Nie warto z perspektywy 4 lat jakie tam spędziłem wynika że najbardziej firmie zależy na pokornych bez perspektyw z kredytem we frankach. Nie chcą korzystać z wiedzy i doświadczenia. Próbuja wpadać na pomysły które konkurencja zarzucila.Tzw. menadzerowie wpisują sobie do kpi pomysły uwsteczniające firmę.

Alicja

@Basia, jesteś zainteresowana pracą w firmie? Jeśli tak to znalazłam kilka ogłoszeń na różne stanowiska: specjalista w departamencie zarządzania siecią sprzedaży oraz wdrożeń regulacji, specjalista w biurze do spraw relacji z klientami, młodszy specjalista do obsługi klienta – infolinia przychodząca i inne. Na stronie https://tueuropa.pl/dlaczego-tu-europa.htm#kogo-szukamy można dowiedzieć się jakich pracowników firma poszukuje i jak przebiega rekrutacja. @kongo, Ty jako doświadczony pracownik mógłbyś dodać na jakie umowy mogą liczyć nowo przyjęci pracownicy i czy pracodawca oferuje premie lub inne dodatki do wynagrodzenia? Czekam na Twoją opinię.

Nie ma żadnych powodów. Cały rok pensje zamrożone, awanse poziome i odpływ ludzi, 4-6 miesięcznie i to widać na korytarzu, nowych twarzy brak... Coraz więcej osób odchodzi (w tym często kluczowi i doświadczeni pracownicy), nawet bez nagranej nowej pracy. Po podwyżkę można iść, ale tylko do nowej firmy - w zeszłym roku wolano dać nagrody studentom w jakimś konkursie (pula nagród to 36 000 zł (zwykle w konkursach innych firm można dostać max 3000, a u nas pierwsze miejsce zgarnęło 20 000, a co, stać nas)), z którego ostatecznie chyba nic nie wyniknęło, aniżeli dać podwyżki ludziom - są działy, które od lat nie widziały podwyżek. Nastał czas oszczędności i cięć budżetowych na dosłownie wszystko, choć wyniki po drugim półroczu nie są takie złe.

Nawiązując do Pana wpisu chciałam również przestrzec kolejnych potencjalnych klientów, którzy mieliby zamiar wykupić w tej firmie jakakolwiek polisę na przedłużenie gwarancji na jakikolwiek sprzęt. Od czterech tygodni usiłuję odzyskać należne mi pieniądze za niesprawną lodówkę, orzeczenie serwisu, iż sprzęt jest nienaprawialny. Pozostały mi dwa dni, do upływu ustawowych 30 dni. Zaczynam tracić nadzieję, ponieważ grają na zwłokę, kłamią, zaprzeczają sami swoim wcześniejszym informacjom. (usunięte przez administratora)

Zuza

Może ktoś podpowie czy firma potrzebuje pracowników?

abc

wykupiłem wycieczkę z ubezpieczeniem tu europa od rezygnacji. 8 dni przed planowaną wycieczką zrezygnowałem ze względów zdrowotnych. wysłałem cały stos żądanych dokumentów razem z zaświadczeniem od lekarza. przepadły moje wszystkie zaoszczędzone pieniądze. nie otrzymałem zwrotu ani 1 % wpłaconej kwoty. i firma ciągle czeka na moją opinię. NIGDY NIE KORZYSTAJCIE Z USŁUG FIRMY TU EUROPA!!!!!!!!!!!!!!! (usunięte przez administratora)

Nie odpowiadaj cie na posty ALICJI - to pracownik tej pseudo firmy, który ma za zadanie robić wam wodę z mózgu. Tak jak napisała Jadzia praca tam to walka o przetrwanie, kult jednostki Prezesa oraz niekompetencja przełożonych. Tzw święta trójca (trzy menedżerki) chodzi na obiadki i knuje przeciwko innym. Ciągle przeciwko nim składane są pozwy w sądzie. Nie warto się z nimi wiązać.

Czy ktoś z Was dysponuje nowymi informacjami] o TU EUROPA S.A.? Dawno nikt z Was się nie udzielał w tym wątku.

Odradzam wszystkim korzystanie z oferty tego "towarzystwa". TU Europa oferuje m.in. ofertę "przedłużonej gwarancji" pod marką uCare(usunięte przez administratora)"Polisy" takie sprzedaje firma X-Kom, a z moich obserwacji na koszt tej polisy składa się: 1. Zysk oferujących ją firm 2. Koszt wynalezienia powodu odrzucenia reklamacji W moim przypadku awaria drukarki usunięta przez producenta w ciągu 3 dni w czasie normalnej gwarancji przez producenta wystąpiła ponownie w okresie "przedłużonej gwarancji". I tu zaczęły się schody - sam proces reklamacyjny ma na celu zmęczenie Klienta i zniechęcegnie go do jakichkolwiek dalszych reklamacji. Zabrano mi drukarkę na 5 tygodni, po czym wróciła z głupawą odpowiedzią, iż "Na etapie serwisowym zdiagnozowano uszkodzenie w wyniku eksploatacji trzech tonerów (CYAN, MAGENTA, YELLOW)." To idiotyczne zdanie miało być niby powodem odrzucenia reklamacji. I UWAGA: z rozmów z owymi "fachowcami" zorientowałem się, iż nie mają oni wielkiego pojęcia na temat sprzętu, który "przyjmują do naprawy". (usunięte przez administratora) TU Europa stwierdziło, iż rozpatrzy reklamację decyzji W CIĄGU 30 DNI (!!!). Moje żądanie, aby drukarka została naprawiona w autoryzowanym serwisie, pozostało bez odpowiedzi. Bez odpowiedzi pozostaje też żądanie dostarczenia (ZGODNIE Z POLISĄ) sprzętu zastępczego. Już 7 tygodni nie mam sprawnej drukarki a TU Europa, uCare, X-Kom nie odpowiadają na moje maile. Ważne żeby wziąć kasę, a potem niech się klient martwi. (usunięte przez administratora)

TU Europa

Grupa Europa jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Należąc do grupy Talanx International oraz Meiji Yasuda jest częścią drugiej największej grupy ubezpieczeniowej w Polsce. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa S.A. jest wiceliderem rynku ubezpieczeń na życie pod względem składki przypisanej brutto (dane po pierwszym kwartale 2013 r.). Kondycja finansowa spółki jest stabilna i na bieżąco monitorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, a zasadne świadczenia pieniężne są regulowane na bieżąco. Możliwość zgłoszenia w sądzie upadłości firmy, niezależnie od faktycznej kondycji przedsiębiorstwa, posiada zgodnie z polskim prawem każdy kontrahent. Ubezpieczyciele, w przeciwieństwie do np. banków, nie są chronieni prawem przed możliwością złożenia bezpodstawnego wniosku o upadłość, co ma miejsce w tym konkretnym przypadku. Europa to solidny i pewny ubezpieczyciel, co potwierdza również pozytywna opinia wydana przez KNF. Alicja Hamkało, rzecznik prasowy TU na Życie Europa

@TU Europa

firma TU Europa to mało liczący się gracz na rynku ubezpieczeniowym w Polsce. Mala ledwo utrzymująca sie na powietzchni firemka. Chwali się udziałami Talanxa, który posiada zaledwie 50% akcji. Chwalicie się wielkością podpinając pod WARTĘ, w której Talanx ma 100% akcji. Jak zwykle mówicie półprawdę.

Alicja

@FELEK, ale to chyba zależy od firmy ubezpieczeniowej, a nie od samej Tu Europa. Czy źle myślę? Wcześniej pisaliśmy o dość dobrym socjalu proponowanym przez nich i jakichś nagrodach im przyznawanym. Ryzykowaliby takimi posunięciami mając taką pozycję na rynku?

FELEK

(usunięte przez administratora)Posiadam ubezpieczenie typu hospitalizacja. Tydzień czasu spędziłam w szpitalu i zgłosiłam się to TU Europa o wypłatę świadczenia. Otrzymałam odmowe wypłaty ponieważ mój pobyt związany był z choroba która została zdiagnozowana kilka lat wcześniej niż data zawarcia ubezpieczenia. Mimo, że konsultant w momencie zawierania umowy stwierdził, że dotychczasowy stan zdrowia nie ma znaczenia ponieważ ubezpieczenie dotyczy pobytu w szpitalu. Niestety nie posiadam nagrania rozmowy (usunięte przez administratora)

Jakub

Normalna firma szkoda, że pracownicy nie utożsamiają się z nią.

Jadzia

Brak kompetencji i współpracy z pracownikami. Kombinatorstwo i myślenie o tym żeby przetrwać.

Zostaw merytoryczną opinię o TU EUROPA S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w TU EUROPA S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy TU EUROPA S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TU EUROPA S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 3 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TU EUROPA S.A.