Deutsche Bank

Opinie o Deutsche Bank

Kasia

Jak wygląda szkolenie DB w Warszawie?

crx
@Kasia 15.11.2017 12:49
Jak wygląda szkolenie DB w Warszawie?

Byłem na rozmowie o prace w oddziale. Zaproponowano mi stanowisko doradcy w tym oddziale. jak się okazało jest to doradca mobilny zatrudniony przez agencje pozyskujący kredyty gotówkowe. Wmawiają, że jest to agencja banku natomiast w rzeczywistosci zwykla agencja zewnętrzna . Najlepiej jak masz bazę własną z poprzedniego banku ze swoimi klientami i sam starasz się pozykać klientów bo jak nie to niestety nic nie zarobisz . Mozesz wspolpracowac z posrednikiem, a nawet musisz jeśli nie masz pomysłów na pozyskanie klienta lub nie masz bazy. Prowizje zarabiasz na przychodzie jaki uzyska bank. Teraz zacyctuje to co powiedział mi dyrektor tego oddziału: "Za karte kredytową masz ok 150 zl brutto wiec sie nie opłaca i nikt sie w to nie bawi bo za jeden strzał możesz zarobić 10 tysięcy." Jak spytalem co ze szkoleniem to takiego czegos w ich pojeciu nie ma. Zapytano mnie jak wyobrazam sobie 1 dzien w pracy, co bede robil, jakie mam pomysły na pozyskanie klienta itd. Stawka pencji podstawowe jest taka jaką sobie wynegocjujesz. Będą pytać ile zarabiałeś w poprzednim miejscu pracy. I zazwyczaj dają taką samą. Samochodu służbowego brak- jesli masz swój to super możesz jeździc ale zwrotu za paliwo nie ma. Dla najlepszych karta paliwowa na kwote 300 zł. Benefity takie jak wszedzie : lux med, multisport itd. Tak więc bez szału.

John

Witam Przeczytałem w opiniach poniżej o mobbingu, molestowaniu w pracy i gwałtach na imprezach integracyjnych. Przeraziły mnie te opinie. Czy ktoś może to potwierdzić? Moja żona od niedawna pracuje w DB !!!

Maciek
@John 03.11.2017 08:59

Jestem na szkoleniu i jakoś żadna mnie nie molestuje :(

Ka
@Maciek 08.11.2017 11:09
Jestem na szkoleniu i jakoś żadna mnie nie molestuje :(

Jak wygląda to szkolenie? Ile osób się szkoli, gdzie i jaki hotel zapewniony?

Xidex@

Praca w sieci nie polecam, zmniejszaja stawki niskie podstawy lub ich brak. Koordynator to stanowisko tylko po znajomosci I na ukladzie - nie pomaga nie wspiera. Najgorzej jest w Katowicach tam koordynatorem jest facet, ktory pracowal z moja kuzynka w Pocztowym-mobbing molestowanie wyludzenia tyle mozna o nim powiedziec . Takich ludzi zatrudniaja . Ten bank to zenada pod kazdym wzgledem!!!

@Xidex@ 22.09.2017 22:36

Czy molestowanie jest powszechne? Moja żona niedawno zaczęła tam pracę i jak czytam niektóre wypowiedzi zaczynam się martwić. A co się dzieje na imprezach integracyjnych?

Tomek
@John 03.11.2017 08:30

To zapytaj Żony ;)

Banker

Mam zamiar aplikować do DB ale troszkę martwi mnie, że mają tak długa listę ofert pracy? Zastanawiam się jaka jest tego przyczyna bo bez powodu nie byłoby tak! Czy to nowy projekt czy czy to inny powód?

@mariogress 14.09.2017 22:04
pracowałem tam ale w kredytach szkoda gadać nie ma co dzwonić ale co sie dziwić jak go sprzedają trąbia o tym w necie.Słabe szk...

Co masz na mysli, że na imprezach integracyjnych gwałcą? Moja żona od niedawna tam pracuje i troszkę mnie przeraziła twoja wypowiedź.

Eh
@John 03.11.2017 08:35

To sie zglasza na policje. Pies nie weźmie jak S nie da, tyle

Tomson

Pracuję w DB na stanowisku Doradcy Klienta zamożnego, w niedużym mieście od 2012 roku. Informacje o sprzedaży banku raczej odchodzą do lamusa-nic nie wskazuje na to,aby miało do tego dojść. Nie ma premii-odkąd pamiętam, system motywacyjny w tym banku nie działa,ale są za to fajne podstawy. Pracuje się na przychodowosci na portfelu. Moja pensja to 6500 brutto na umowę o pracę-druga umowa była już na stałe. Odkąd rozpocząłem zatrudnienie, miałem łącznie 2 podwyżki, zaczynałem od pensji 5000 brutto. Każdy ma telefon komórkowy, a za największy wynik w miesiącu masz auto służbowe do prywatnego użytku na miesiąc. Jestem bardzo zadowolony z wyboru-poprzednia praca to PKO BP oraz BZWBK. Obecny bank najlepszy.

Szczypior

Nie polecam pracy w call center. bez perspektyw, okropna atmosgera pracy. wyzysk i wycisk w polaczeniu z poczuciem nieustajacej frustracji ze strony innych pracowników oraz przełożonych.

Edyta

@@Xidex@ to forum dotyczy firmy Deutsche Bank w Warszawie a nie w Katowicach. @Ratunekproszę o pozostawianie informacji na temat pracy i warunków pracy w Deutsche Bank. @Zuzka321@ czy umowa o pracę nie jest realna po jakimś czasie pracy?

Ave

Miałam dziwną sytuację, po której wnioskuję, że mają tam niemały bałagan... otóż pewnego pięknego dnia odebrałam telefon od pracownika DB z propozycją spotkania rekrutacyjnego. Aplikowałam na Koordynatora Zespołu, porozmawialiśmy chwilę i zaczęliśmy omawiać szczegóły spotkania i tutaj okazało się UWAGA ze Pan zaprasza mnie na rozmowę do Warszawy, a ja aplikowałam na Poznań. Pan przeprosił grzecznie tłumacząc to otrzymaniem złej informacji z działu HR. Zapewnił mnie że z Poznania z pewnością ktoś się odezwie. Tak też się stało... po tygodniu zadzwonił inny Pan z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną. Rozmowa odbyła się w jednym z oddziałów DB w Poznaniu, jednak jakie było moje zdziwienie, kiedy w trakcie rozmowy okazało się, ze poszukują doradców mobilnych. Przypominam że aplikowałam na Koordynatora. Mój rozmówca zapytał czy aby na pewno aplikowałam na koordynatora, bo z tego co on wie to w Poznaniu nie szukają... Wytłumaczył się podobnie - ze moje CV otrzymał z działu HR Byłam poirytowana ze straciłam czas i pieniądze na bezsensowną jazdę 30 km w jedną i 30 km w drugą stronę... I tak się zastanawiam czy dział HR w tym banku jest do wymiany? czy rekruterzy zapraszają wszystkich jak leci - a może akurat się ktoś zdecyduje? czy może dają nieprawdziwe ogłoszenia licząc na to że będzie więcej CV? Dziwna sprawa....

luizzi
@Ave 28.09.2017 20:46

To chyba standard w DB, działają jak w ubezpieczeniach wystawiają ogłoszenie na koordynatora a tak naprawdę chcą zrekrutować na doradcę .Miałem niemal identyczną sytuację w Krakowie, a z tego co mi wiadomo jest tam obecnie 6 koordyntorów i żadnego nowego nie potrzebują:( ściema i tyle

Edyta

@Tomek czy aplikowałeś do firmy Deutsche Bank? @Xidex@ czy nie można liczyć na żadną premię? Jesteś pewien, że chodzi o mobbing? Pamiętaj, że mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników. Czy ktoś jeszcze odczuł mobbing w firmie Deutsche Bank?

@Xidex@
@Edyta 28.09.2017 18:38

Edyta doskonale wiem co to mobbing i nie mówię, że jest tak wszędzie ale tak niestety jest w Katowicach bo jeżeli zatrudnia się kogoś kto miał sprawę w sądzie za molestowanie i mobbing pracując na podobnym stanowisku w innym banku to tutaj taka osoba nie zmieni się od razu. A po za tym gdyby nie koneksje bo pewnie pracy by nie dostał nigdzie. Żenadą jest, że w tym banku to standard poza tym co to za bank który zatrudnia przez własnego pośrednika Sales Group gdybym chciał pracować w pośrednictwie to bym się do niego zgłosił . Przychodzisz do banku a wychodzisz jako pośrednik z zakazem konkurencji.

Tomek

Zuzka321@
@Tomek 28.09.2017 09:17
Jaka jest podstawą i premia dla nowych pracownikow? Umowa przez zew. Firmę dajcie znać proszę Pozdrawiam słoik z Warszawy...

Po pierwsze dostajesz umowę z firmą zewnętrzną i chcą Cie przekonać do działalnośći, jeśli się nie zgadzasz proponują umowe o pracę 1800zł na ręke plus prowizja. Brak jakichkolwiek narzędzi do pracy dramat. Nie polecam:(

Bider888

Zgadzam sie z twoja opinia chcialam zmienic pracodawce obecnie pracuje w Raiffeisenie ale po rozmowie z Panem Z i po tym jak uslyszalam kilka opini podziekowalam. Slyszalam tez ze zatrudnia firma posrednictwa nalezaca do grupy a nie Deutsche Bank wiec tak naprawde pracujesz w posrednictwie:(

bankowiec

Na czym tak naprawdę polega zatrudnienie w DB "przez firmę zewnętrzną (umowa o pracę)" ? - tak jest w ogłoszeniu. Rozmawiałam z rekruterką i powiedziała, że to jest "taka normalna umowa o pracę". Ale jak jest w rzeczywistości ? jest niższa pensja od tych zatrudnianych wprost przez DB, czy brak oskładkowania czy jeszcze jakieś inne problemy i cuda na minus ? PILNE!

nie_polecam

Dwa słowa o pracy na infolinii DB - nie polecam. :)

Edyta

@DB mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym, czemu jesteś niezadowolony? Powiedz dokładniej o jakie traktowanie chodzi? @Daniela widzę, że jesteś zadowolona z pracy w Deutsche Bank. Powiesz coś o warunkach pracy w firmie? @Obecna czyli, dobrze Ci się tu pracuje. W takim razie czy mogłabyś napisać coś więcej o dobrych stronach pracodawcy?

Daniela

Mam już pewien staż w DB i jestem bardzo zadowolona. Jeśli mogę poradzić coś to powiem, że osoby które w pracy przykładają się będą miały dobrze w firmie.

DB

Pracowałem w wielu firmach. Mniejszych i większych. Ale to najgorszy pracodawca. Nieznośne jest dzielenie pracowników na lepszych i gorszych. To się szumnie bankiem nazywa. Ryba psuje się od głowy. Część kierownictwa jest do wymiany za kolesiostwo i traktowanie ludzi jak śmieci. Powiem szczerze niektórzy powinni podać się do dymisji zamiast się obżerać i dosłownie tyć za czyjeś pieniądze

Obecna

Jeśli ktoś woli zielona trawkę to zawsze może tam iść. Ja wolę tu pracować i jeśli nawet coś się zmieni to miło wspominam.

Cecylion

Czy ma ktoś informacje jaka jest przyczyna tak długiej listy ofert pracy? Czy to nowy oddział powstaje czy może jest inny powód takich potrzeb kadrowych? Mam nadzieję, że jest to dobra oznaka tak jak i to, że DB jest dobra firmą. Warto tu pracować chociaż nie jest lekko.

aaaaaaa
@Cecylion 28.07.2017 21:59

ile dostajesz za wpis??? pracownicy DB niedługo zakończą swoją pracę tak jak pracownicy Nordei, BPH czy Kredyt Banku i paru innych bankow. Teraz rola zz w wywalczeniu jak najwyższych odpraw od właściela z Niemiec dla pracowników.

antek

nie spinaj się chłopie, już niedługo a zieloną trawkę..

Bonusik

Jeśli dostałabym się do tego banku to już bym starała sie tak pracować żeby później bank chciał mnie zatrudnić. Po co to tak rozpisywać się z detalami, albo ktoś działa i coś ma albo siedzi w kącie i będzie dalej marudził. W życiu trzeba działać i tyle.

konsultant

Słabe jest właśnie to dzielenie na lepszych i gorszych. Przychodzisz do pracy, gdzie zatrudniła Cię firma pośredniczająca a dowiadujesz się, że połowa osób ma umowę od DB. Konsultant TS w 1szych trzech miesiącach próbnych otrzymuje 1850 zł. ŚMIECH NA SALI. Dziwicie się czemu ludzie odchodzą w trakcie szkolenia? Praca koszmarna, a klienci w większości roszczeniowi. Jedyne co mogłoby tam trzymać to zarobki, ale tego nie jesteście w stanie zapewnić. Na szkoleniu mydlenie oczu jaką to możesz wyrobić premię... haha- dla naiwnych. Jak uda Ci się po 3 miesiącach wyrobić 200/300 zł to będzie sukces.

Poldek

Jak firma jest dobra i trzyma standardy wysoko to musi mieć przeciwników.

Bonusik

Jeśli ktoś idzie do pracy w banku to powinien mieć świadomość, że to firma korporacyjna i tu nie jest lekko. Generalnie to jest coś za coś. Albo kasa albo fajna spokojna praca za słabe pieniądze! Po co tak narzekać? Trzeba pracować i wyrabiać nałożone plany.

02-222
@Bonusik 21.06.2017 09:37

Pewnie Anna S. (której trochę sodówka do głowy strzeliła), stara się ocieplić wizerunek Teleserwisu. Nikt za takie gówniane pieniądze pracować nie chce (tym bardziej, że trzeba być dostępnym 24/7, w święta też). Pracownicy zrobili Wam wynik - trzecią infolinię bankową w kraju i od razu potem traktujecie ich jak gówno. Aniu, nawet Twoje koleżanki, które przyprowadziłaś do pracy nie pomogą. :) Pytać się, żeby iść do łazienki? Wracamy do czasów popularnego dyskontu, który kazał kasjerkom nosić pieluchy? Skoro bank ma tak mało etatów dla pracowników, niech pracują tylko Ci, dla których jest etat, a nie ratować się gównianym outsourcerem, który ma takie gówno w HR, że nie potrafią poprawnie naliczyć wypłaty. Mam nadzieję, że niedługo PIP się tym zajmie. Znajomości, znajomości się tylko liczą. To dziwne, że duża część managementu pojawiła się w małych odstępach czasu z innego banku. Nazywasz DB korporacją? Korporacja traktuje normalnie swoich pracowników, aby dla niej jak najdłużej pracowali. Dyrektor stwierdził niedawno, że wymieni sobie całą kadrę w ciągu trzech miesięcy. Trzy miesiące minęły, a jakoś mało nowych twarzy widzę. :) Powodzenia! System premiowy raczej demotywuje, a nie zachęca do pracy.

Bonusik

Czy rzeczywiście nie można napisać nic dobrego o firmie? Jesteście pewni, że Deutsche Bank jest takim złym pracodawcą? Wydaje mi się , że grubo przesadzacie! Praca w banku jest odpowiedzialna i może nie dla wszystkich?

aaaaaaaaa

db zwija się z Polski , powodzenia w szukaniu pracy przyszli bezrobotni

Bodzio

Witam, mam pytanie w temacie stanowiska pracy dla doradcy finansowego. Może ktoś mógłby podpowiedzieć więcej informacji? Jak przygotować się na rozmowę rekrutacyjną?Może powinienem wiedzieć jeszcze coś?

Gal Anonim
@Bodzio 17.05.2017 21:55

Musiz być Jak Pitbull :) i mieć chęć zarobić kasę - a nie stałka stołek i tak pół życia. Zero ambicji. Działalność gospodarcza i jazda po hajs. To możesz mówić na rozmowe.

Gal Anonim
@Bodzio 17.05.2017 21:55

Konsultant Teleserwisu

tragedia!!!!!!!!!!!!!! strasznie duży przemiał pracowników, wiele ludzi odchodzi, wiele nowych przychodzi i już podczas szkolenia sie zwalniają........... tragiczna, głodowa podstawa, cięzko naprawde wyrobic premie, bo cały czas zmieniają regulamin, żeby jak najmniej ludzi ją dostało........ tragiczne, przestarzałe systemy.......

Pracownik32

Praca w teleserwisie byla fajna ale do pewnego czasu. Ludzi dzieli się na lepszych (pracujących na db) i gorszych (pracujących przez firme zewnętrzną) zarobki nie wiele się jednak różnią przynajmniej na teleserwisie. Aktualnie racowników traktuje się źle, wylicza się im wszystko, a o każdą rzecz ma się ma do nich pretensje. Jeśli nie umie się wejść komuś w D... to nie dojdzie się nigdzie. Jak nie robisz wyników to jesteś nikim. Grafik wcale nie jest taki elastyczny bo dla tych co mają układy będzie bajeczny a inni dostają najgorsze zmiany. Musisz sprzedawać produkty, więc starasz się cały miesiąc a możesz z tego dostać wielkie nic bo nie wyrobisz progu do premii

nowa

Zostałam przyjęta, ale właśnie przez firmę zewnętrzną. Jak na razie jestem pełna entuzjazmu, ale jeśli rzeczywiście ludzie zatrudnieni na tym samym stanowisku przez bank będą zarabiać drugie tyle co ja, to stracę ten entuzjazm i się wkurzę.

Masik
@nowa 12.05.2017 20:27

Hejka. I jak teraz się pracuje?

Danuśka

Deutsche Bank ma dosyć dużą listę ofert pracy. Czyżby otwierali jakiś nowy oddział? Może ktoś wie i mógłby podzielić się z pozostałymi. Pracuję tu krótko i ciekawi mnie wiele spraw, poznaję w ten sposób firmę. Moja praca podoba mi się i jak na razie daję sobie świetnie radę.

Konsultant Teleserwisu

W Teleserwisie praca jest w porządku, elastyczny grafik, świetni ludzie, zawsze można liczyć na wsparcie. Ceni się tam ludzi, którzy nie narzekają tylko chcą pracować i wykazują incjatywę. Takie osoby mają właśnie szansę awansu. Dodatkowo jeśli się komuś chce można wyrobić naprawdę niezłe premie, jeśli ktoś szuka pracy to śmiało można wysyłać CV.

byly konsultant teleserwisu
@Konsultant Teleserwisu 25.04.2017 18:33

to chyba opinia jednego z kierowników teleserwisu którzy szukaja pracowników jak sie da. W ostatni czasie z 50 osobowego zespolu odeszlo okolo 20 osob to chyba mówi samo za siebie jak fajna jest to praca i jak bardzo ludzie ja cenia. Płaca jest marna a jak wyrabiasz za duze premie to szukają na sile bledów zeby obnizyc premie. system premiowy zmienia sie praktycznie kazdego miesiaca i to na gorszy. osoby zarzadzajace to koledzy i kolezanki osob wyzej. ogolnie nie polecam pracy na teleserwisie. absolutnie nie mozna licyc na rozwoj ani na nauke czegokolwiek poza praca na kilkunastu przestarzalych systemach ktore i tak wiecej nie dzialaja niz dzialaja. Nowe osoby ktore przychodza to albo rezygnaja w trakcie szkolenia albo w ciagu najblizszych trzech miesiacy. Pracownik jest traktowany jak niewolnik rozliczany z kazdej sekundy!

Natalia

Jakie warunki wstępne musi spełniać osoba chcąca pracować jako konsultant ds.obsługi kampanii kredytowych?

Zniesmaczony

Bardzo dziwny bank. Na początku dzieli na lepszych - pracujących w DB i gorszych zatrudnionych przez firmę zewnętrzną. Różnica w pensji dwukrotna. Ten z DB zarabia, tak jak ktoś napisał, 4000 zł, z zewnętrznej firmy 2000 (kwoty brutto przybliżone)

Zniesmaczony

Iza

@Klient Myślę, że w złym miejscu piszesz. Informacje o które Co chodzi musisz zwrócić się do banku, rozmawiać z pracownikiem. To jest forum dla pracowników.

Klient

Witam, dzisiaj zobaczylem, ze znowu naliczono mi drugi raz w tym miesiacu oplate za obsluge karty. Czy to jakas ich nowa polityka oplatowa? Wczesniej mialem konto w Lloyds i nie ponosilem tylu oplat.

Edyta

Agata, jak wyglądał Twój proces rekrutacji? Jak oceniasz kontakt z osobą rekrutującą Cię?

Edyta

Jak wygląda praca na stanowisku Doradcy Klienta? Czy zakres obowiązków przedstawiony w ofercie pracy jest zgodny z rzeczywistością? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Agata
@Edyta 27.02.2017 12:23

Przeszłam przez wszystkie etapy rekrutacji na stanowisko DK i zaproponowano mi 4 500 zł brutto podstawy. Do tego co pół roku ma być wypłacana premia w wysokości 5% podstawy, czyli 2 700 zł brutto za realizację 100% planu w kwartałach. Nie podjęłam jeszcze decyzji czy rozpocznę pracę w tym banku, bo nacisk na sprzedaż na każdym etapie rekrutacji był ogromny, szczególnie na samodzielnie pozyskiwanie klientów, którym będzie można sprzedać kredyt gotówkowy, oczywiście z ubezpieczeniem. Dołączam się do pytania Edyty - jak w rzeczywistości wygląda dzień Doradcy Klienta w DB?

gość 123321

można prosić o bardziej szczegółowe informacje pracy w teleserwis ? jakie zarobki, ile połączeń w ciągu dnia trzeba odebrać, jak przełożeni,atmosfera itd. z góry wielkie dzięki

Bonusik

Widziałam ogłoszenie dla doradcy klienta zamożnego. Czy to jest aktualne? Czego mogę oczekiwać na rozmowie?

bankowiec

Deutsche Bank.....pracowałam tam długo......aż 8 lat....do momentu kiedy moje stanowisko zamarzyło się panience z centrali. Wtedy mnie po prostu wykopano. Tak normalnie z dnia na dzień, mimo umowy na czas nieokreślony. Oj skłamałabym , najpierw zaproponowano mi pracę w oddziale odległym o 100 km, miałam tam co dzień dojeżdżać !! W wypowiedzeniu same kłamstwa, oszczerstwa. Wszystko dzięki beznadziejnemu tzw.dyrektorowi regionalnemu. Na szczęście Sąd Pracy poznał się na składaniu fałszywych zeznań przez tzw. dyrektora regionalnego i sprawę wygrałam. Ale co z tego.......jestem wrakiem człowieka, zniszczono moje poczucie godności. Żyłam tą pracą, kochałam to co robiłam, na bankowości "zjadłam zęby", uwielbiałam chodzić do pracy , do mojego oddziału, uwielbiałam ludzi z którymi współpracowałam. Oddziału który teraz w rankingach sięga dna......

PJ
@bankowiec 01.12.2016 21:10

Proszę o kontakt (kancelaria@piotrjaniak.pl) prowadzę sprawę o mobbing w miejscu pracy i prowadzę ustalenia na ile praktyki te w DB miały charakter jednostkowy, a na ile była to praktyka powszechna.

Matiu

Najgorsza firma w jakiej do tej pory pracowałem na stanowisku Doradca Finansowy/St. Doradca Finansowy. Mobbingod pierwszego dnia, ład korporacyjny nie istnieje, rotacja 100% oddziału w jeden rok - NIE POLECAM CHYBA ŻE MASOCHIŚCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PJ
@Matiu 21.11.2016 17:58

Proszę o kontakt (kancelaria@piotrjania.pl), prowadzę badania w zw. z prowadzeniem sprawy o mobbing w pracy odnośnie praktyk w DB. Szukam informacji na ile pewne praktyki miały charakter jednostkowy, a na ile była to powszechna praktyka. pozdr. PJ

ergt

no tez mi się wydaje ze najlepiej do tego moemntu poczekac

Piotr Kiljanek

Drodzy, ja bardzo chętnie odpowiem na Wasze pytania. Napiszcie do mnie na służbowego maila: Piotr.kiljanek@db.com. Z każdym też z przyjemnością się spotkam. Praca w sieci agencyjnej to własna działalność lub umowa o pracę. Do wyboru. Twoje wynagrodzenie jest uzależnione głównie od wyników sprzedażowych, ale jest też podstawa. Jak chcecie poznać szczegóły to piszcie :)

Sylwester Barszcz
@Piotr Kiljanek 27.09.2016 10:13

Witam, podepnę się pod wątek - w nawiązaniu do propozycji Piotra Kiljanka z Warszawy. Pracuję w DB jeszcze dłużej, bo od początku 2008 roku. Zaczynałem od stanowiska Doradcy na umowie agencyjnej, obecnie prowadzę zespół składający się z 9 osób. W zespole mam osoby zatrudnione na umowie agencyjnej i umowie o pracę. Co do negatywnych opinii - wiele zależy od zarządzającego. Ja nigdy się spotkałem się z tak nieprzyjemnymi praktykami, o których piszą koleżanki i koledzy wyżej. Myślę, że nigdy także takich sytuacji nie doświadczyli moi pracownicy :) Podobnie jak Piotr rozbudowuję swój zespół i szukam kolejnych Doradców w mieście Łodzi. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o pracy w DB w sieci agencyjnej w Łodzi pozostawiam kontakt do siebie: sylwester.barszcz@db.com. Z chęcią odpowiem na każde pytanie, a z osobami, które chciałby się spotkać i porozmawiać pod kątem zatrudnienia zapraszam do ustalenia terminu spotkania. Pozdrawiam

Piotr Kiljanek

Deutsche Bank stosuje różne nazewnictwo dla różnych stanowisk, ale nie ma to większego znaczenia, bo wszyscy zajmują się mniej więcej tym samym.

Piotr Kiljanek

Witam, Pracuję w Deutsche Bank od 2012 roku. Przez 3 lata byłem Doradcą Finansowym a teraz zarządzam 8 osobowym zespołem sprzedawców. Pracuję w tzw. "sieci agencyjnej/mobilnej" gdzie zajmujemy się pozyskaniem nowego Klienta. To nie jest praca dla każdego. Trzeba być kreatywnym i mieć samodyscyplinę na wysokim poziomie. Bank bardzo pomaga w stawianiu pierwszych kroków, daje pełną elastyczność. Największym plusem są jednak bardzo wysokie zarobki. Wiele opinii, które pojawia się na tym forum dotyczy innych form zatrudnienia i nie powinny być łączone z nami "Siecią Agencyjną". Jeśli ktoś ma jakieś pytania to pozostawiam swój mail służbowy: piotr.kiljanek@db.com Zaznaczam również, że prowadzę właśnie rekrutacje na stanowiska sprzedażowe. Zachęcam do kontaktu! Pozdrawiam

aaa1
@Piotr Kiljanek 16.09.2016 14:25

Na czym polega zatrudnienie w sieci agencyjnej??? Prowadze własną działalność włacznie z opłacaniem składek??? Na jakiej zasadzie są rozliczane cele sprzedazowe???Ile z tego masz Ty jako kierownik??

Agent

Ja tam polecam DB jako pracodawcę. Wprawdzie mogę mówić tylko o sieci moblilnej/agencyjnej ale daje to jakieś pojęcie o pracodawcy. Nie czuć w ogóle korporacyjności, wszystko w Twoich rękach - ile pracujesz tyle zarobisz - bo pensji zasadniczej tzw. podstawy nie liczę. Nie ma widełek - jak z prowizji uciułasz 100 000 to tyle Ci wypłacą. Nie spotkałem się z tak popularnym gdzie indziej "pałowaniem", a dobra atmosfera w pracy to dla mnie podstawa. Stanowisko nad wyraz samodzielne i daje sporo możliwości organizacji czasu pracy pod siebie. Co do rotacji - wszędzie na stanowiskach sprzedażowych jest podobna rotacja - ludzie się wypalają i nie każdy może pracować w sprzedaży. Nic nowego i nic czego nie w jakimkolwiek innym banku czy u jakiegokolwiek innego pracodawcy.

Tom

Praca w Teleserwisie jest spoko. Grafik oddaja miesiąc wcześniej. Jeśli komuś się chce to można naprwde dobrze zarobić .. bo ma system motywacyjny. Pracowałem 2 lata i gdyby nie to ze przeszedłem na studia dzienne robił bym to dalej. Jeśli ktoś myśli o jakims dobym starcie w bankowości to serdecznie polecam bo można się naprawdę dużo nauczyć. Dodam ze wcześniej pracowalme w innym banku tez na call centre i tam była naprawdę kiepska atmsfera a dodatkowo calkowita monotonia .. jak w fabryce ciagle to samo. W DB naucyłem się najwięcej co bardzo pomaga mi w obecej pracy tez w Banku.

Kasia

Obecnie mieszkam za granicą, ale pracowałam w Teleserwisie i mile sobie wspominam ten czas. Praca w miłej atmosferze z ciekawymi ludźmi. Można się wiele nauczyć i bardzo rozwinąć. Jeśli chodzi o kwestie finansowe to również satysfakcjonujące, a do tego elastyczny czas pracy. A i zapomniałam o karcie Multisport i opiece medycznej Medicover. Polecam.

pracuję w Teleserwisie już rok i jestem zadowolny. Całkiem niezła kasa gdy się wdrożysz (premia) i atmosfera na pewno na duuuuży PLUS.

Zostaw opinię o Deutsche Bank - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Deutsche Bank