Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

2 Dodaj opinię
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
2 75 113 5 1

Czym się zajmujemy?

Jesteśmy największym polskim producentem leków i liderem rynku farmaceutycznego. Działamy na rynkach Europy Środkowo-wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej i zatrudniamy ponad 7000 osób w Polsce i za granicą. Portfolio grupy Polfarma obejmuje około 600 produktów, w tym leki ratujące życie. Naszym mottem jest hasło: "Ludzie pomagają Ludziom".

  Mels
  Nazwa działu: Produkcja

  To gdzie wy pracujecie napewno nie na produkcji

  pm

  przedstawiciel medyczny niecałe 7000 brutto podstawy, z prowizjami ok. 100k brutto rocznie.

  Nikola
  Nazwa działu: Handlowy
   Pytanie

  Witam, czy znajdzie się ktoś kto ma doświadczenie w firmie lub wiedzę na temat posady przedstawiciela handlowego? Jestem bardzo ciekawa jak się u nich pracuje. Dziękuję

  Zobacz wszystkie opinie (113)

  Architekt IT 2020-03-26 14:13 przez joshep

  Przebieg rekrutacji

  Rozmowa telefoniczna (1,5h) z osobą z HR. Osoba z HR, z którą rozmawiałem nie zadawała żadnych konkretnych pytań, trzeba było opowiedzieć o sobie i o swoim doświadczeniu. Niestety po rozmowie otrzymałem informację że nie kwalifikuję się do kolejnego etapu. Po jakim czasie dostałem również telefonicznie feedback, z którego wynika że osoba z HR, która ze mną rozmawiała nie dowiedziała się w trakcie 1,5h rozmowy wystarczającej liczby "konkretów" na mój temat i to było głównym powodem braku zaproszenia do kolejnego etapu. Oczywiście bardzo dziękuję za sam feedback, bo w dzisiejszych czasach nie zawsze można na niego liczyć, aczkolwiek muszę przyznać że nie do końca zgadzam się z tym że w trakcie 1,5h nie było czasu dowiedzieć się na mój temat tego czego firma/rekruter chcieli wiedzieć, tym bardziej że mieli do dyspozycji mój profil i moje CV więc nic nie stało na przeszkodzie żeby tak poprowadzić rozmowę aby zadać kandydatowi pytania o te aspekty które firmę najbardziej interesują. Na pewno wyciągnę wnioski z tej rozmowy oraz feedbacku który został mi udzielony i w tym zakresie uczulam również inne osoby które będą prowadziły rozmowy z POLPHARMA - dowiedzcie się dokładnie na samym początku czego rekruter oczekuje po pierwszej rozmowie. Ja osobiście byłem zawsze przyzwyczajony do tego że na pierwszej rozmowie z osobą z HR, o ile nie ma żadnych konkretnych pytań, to weryfikuje się podstawowe kwestie a właściwa rozmowa merytoryczno/techniczna odbywa się na kolejnym etapie/etapach. W POLPHARMA wygląda to chyba jednak trochę inaczej i jak pokazuje mój przypadek to pierwsza rozmowa jest decydująca. Dodam że z informacji które otrzymałem, w ramach feedback, wynika że stanowisko nadal nie jest obsadzone i w sumie "wygasła" potrzeba na zatrudnienie takiej osoby. Z jednej strony więc trochę przykro że "tak wyszło" i firma nie dowiedziała się o mnie "konkretów" które pozwalałyby na udział w dalszych (właściwych) etapach rekrutacji, z drugiej jednak strony może to jednak dobrze że nie kontynuuję tego procesu, bo takie mam wrażenie że POLPHARMA sama do końca nie wie kogo poszukuje. Nie wiem czy takie podejście to tylko domena IT czy całej firmy a być może tylko moje mylne wrażenie, proponuję jednak osobom które będą ubiegać się o pracę w tej spółce pewien dystans i dozę ostrożności w szczególności na pierwszym etapie - jak się okazuje decydującym w zakresie kompetencji na dane stanowisko.

  Pytania

  Ogólne o doświadczenie, brak konkretnych pytań o umiejętności, znajomość rynku/rozwiązań. Niech Was jednak nie zwiedzie "luźny" przebieg rozmowy wstępnej bo pracodawca/rekruter oczekuje na tym etapie szczegółów i konkretów, choć o nie wprost nie pyta. Myślę że chcieliby usłyszeć listę równoważników zdań - projekt/rola/technologie itd. ale jak mówię o to nie pytają :)

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
  Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.