Opinie o Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. w Starogard Gdański

Jesteśmy największym polskim producentem leków i liderem rynku farmaceutycznego. Działamy na rynkach Europy Środkowo-wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej i zatrudniamy ponad 7000 osób w Polsce i za granicą. Portfolio grupy Polfarma obejmuje około 600 produktów, w tym leki ratujące życie. Naszym mottem jest hasło: "Ludzie pomagają Ludziom".

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. w Starogard Gdański

quiet quitting

Wszystkie zapewnienia o "wartościach" jakimi kieruje się firma, to puste słowa. W tej firmie nie działa żaden system wartościowania pracowników, chociaż HRy uważają, że robią dobrą robotę. Dodatkowo, firma nie przestrzega prawa w zakresie BHP i się nawet z tym nie kryje. Nie polecam.

Xxx

Jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku przedstawiciela aptecznego (podstawa+prowizja)? Plany są realne do zrealizowania? Jak wygląda taka praca? Ile wizyt w aptekach dziennie?

Zainteresowany pracą

Witam, chciałbym aplikować w niedalekiej przyszłości CV. Jakiej stawki mogę oczekiwać na stanowisku produkcyjnym? Czy jest dobra atmosfera? Jak wygląda to z premiami świątecznymi itd? Pozdrawiam

Jak wygląda ścieżka awansu w Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.?

Nikt

Zależy kto pyta i jakie ma plecy... ;-)

przewaznie nie ma.. blokują przejscia miedzy działami.. blokują przejscia do polpharrmy biologics.... ogólnie brak śnieżki kariery ;(

@pracownik

Tak, blokują. Później HRy jeszcze zawiadamiają Twojego przełożonego, że tam aplikowałeś. To tyle w kwestii RODO i możliwości rozwoju.

@Mirek

To akurat się zmieniło od czasu, gdy byłeś tutaj zatrudniony. Nie jest już wymagane wcześniejsze poinformowanie przełożonego o udziale w rekrutacji na inne stanowisko w firmie i ludzie z tego korzystają.

Wiktoria
@@Mirek

o ! czyli jednak cos sie zmienilo jak nie trzeba informowac ... a jak sie dowiaduja ze chcesz zmienic stanowisko i jednak go nie dostaniesz to są jakies kwasy,nieprzyjemnosci potem ?

@@Mirek

To od stycznia 2022 coś już się zmieniło? Tak szybko? Zazwyczaj decyzyjność w tej firmie była na bardzo kiepskim poziomie....ale żarty na bok. W moim przypadku okazało się, że uczynił to Dział HR bezpośrednio dzwoniąc do mojego przełożonego. Domyślam się, że dlatego to już nie jest wymagane, bo z pracownika przenieśli to na HRy i jak widać robią to skutecznie.

Edyta
@Mirek

A nie było jakiś rozmów z szefostwem by coś zmienić? Jak reagowali?

Pracownik kj
@pracownik

Zawsze można się zwolnić i wtedy aplikować do Gdańska :)

@Pracownik kj

A tam co ciekawego? ;)

Iyg

Jaka ścieżka awansu? Chyba nie rozumiem pytania ;) W praktyce to czekasz kilka lat słysząc że JESZCZE nie zasługujesz i że w ogóle są zaskoczeni pytaniem :D oczywiście wylistują przy tym wszystkie niedociągnięcia

Rozmowa przebiegła bardzo szybko i sprawnie.

Było kilka pytań odnośnie wykształcenia i doświadczenia, ale była to tylko formalność bo pracę załatwił mi już wcześniej znajomy pracujący w dziale.

logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
logo firmy Pomocnik Mechanika Samochodowego
Azet Olgierd Odyniec
logo firmy Ślusarz, spawacz stocznia za granicą
ATN Service ApS
Agata

Przeszłam na emeryturę w 2022 i jestem szczęśliwa że nie muszę oglądać tego (usunięte przez administratora) , zarobki na produkcji marne, liderzy to niekompetentne osoby, organizacja pracy coraz gorsza, wymagania idityczne , ciągle nowe prcedury, zatrudniają ludzi z zewnętrznych firm na najniższej krajowej bez uprawnień a odpowiada za nich pracownik etatowy. Przepaść między pracownikami umysłowym a fizycznymi to istny kosmos, dyrektorów jest jak kusych psów chyba ze trzydziestu aż dziw bo to firma prywatna, nie polecam, chyba że do pracy umysłowej A to inna bajka.

Jarosław
@Agata

Piszesz min. o przepaści między pracownikami umysłowym a fizycznymi. Jak to się przekłada na zarobki? Wspomniałaś też o wymaganiach firmy wobec etatowych pracowników. Jak więc wynagradzają za ich realizację?

EndoA

Witam, Jak wyglada praca pomocnika operatora? Jak wyglada z wynagrodzeniem oraz benefitami? Jaka jest ścieżka rozwoju oraz czy warunki pracy są odpowiednie lub świetne? Czy kobieta poradzi sobie na stanowisku pomocnik operatora?

eldvin
@EndoA

Pomocnik operatora?! To co ty właściwie robisz? Przecież to operator jest od roboty.

Opokkayy

Jak wygląda praca w Laboratorium KJ? Możliwe awanse oraz elastyczne godziny pracy ?

@Opokkayy

Nie polecam. Najgorsze miejsce pracy jakie można sobie wyobrazić, a i pensja nie jest powalająca.

Szkoda_zdrowia_psychicznego
@Opokkayy

O elastycznych godzinach pracy zapomnij. Obowiązuje 8 godzinny system, co do równej godziny. Jeżeli pracujesz od 7 do 15 to nie możesz przejechać o 7.01 bo to już jest spóźnienie. Wyjść o 14.55 też nie możesz, nawet jeżeli jesteś w pracy od 6.55... A i wyjść o 15.00 też nie możesz bo o tej godzinie schodzisz ze stanowiska pracy, a teoretycznie jeszcze potrzebujesz kilku minut żeby dojść do bramek :D W kwestii awansów zależy czym się zajmujesz. Jeżeli pracujesz laboratoryjne to możesz nawet kilka lat przepracować na stanowisku młodszego specjalisty/laboranta z podwyżką 100 zł brutto raz w roku (o ile zostanie Ci przyznana taka "nagroda"). Ogólnie, praca w KJ jest ciekawa ale planowanie jest takie, że czasami nie masz nawet czasu pójść do toalety/na stołówkę. Wszystko jest na wczoraj, wszystko szybko, "przecież to takie proste - dlaczego tego nie zrobiłeś/aś?". Podsumowując, jeżeli chcesz tylko zdobyć doświadczenie to może i warto na chwilę się zahaczyć ale zastanów się czy nie szkoda zdrowia. Moim zdaniem są inne laboratoria, w których można zdobyć nawet większe doświadczenie analityczne (jeżeli nie zależy Ci na standardzie GMP).

Justyna
@Mirek

a czemu aż najgorsze miejsce? jest aż tak źle?

Quite quitting
@Justyna

Nawet gorzej...warunkiem zatrudnienia (jednym z najważniejszych) jest charakter pisma. Jeżeli masz brzydkie pismo to nawet nie warto startować do rekrutacji. I nie. To nie jest żart. Powodzenia!

@Quite quitting

Opisana sytuacja nie powinna mieć miejsca. Prosimy o bliższe informacje, byśmy mogli ją wyjaśnić. Dziękujemy i czekamy na kontakt na nasz bezpośredni adres: rekrutacja@polpharma.com Zespół Rekrutacji

Kasperle
@Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Sytuacja nie powinna mieć miejsca ale ... na niektórych stanowiskach powinna mieć miejsce. Jest coś takiego jak raport szarżowy który operator przygotowujacy płyn musi od początku do końca wypełnić odręcznie. Czasem to była katastrofa - dział Zapewnienia Jakości odrzucał raporty jako nieczytelne i trzeba było poprawiać do skutku.

Myszka

Czy jest możliwość otrzymania pracy w polpharmie po ukończeniu szkoły zawodowej?

Kandydatka

Witajcie, podobno Polpharma nie zatrudnia ludzi puszystych, z nadwagą na stanowiskach handlowych PA, PM. Czy to prawda, spotkaliście się z czymś takim? Dziękuję za odpowiedź.

Operator

Witam czy mogły ktoś przedstawić realne zarobki i obowiązki operatora technicznego ? Pojawiło się ogłoszenie w Sieradzu na dane stanowisko i zastanawiam się czy w firmie jest opłacalne?

Jak wygląda ścieżka kariery w Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Majordomus

Ścieżka jest prosta, ale osiągalna tylko dla niektórych. Hasło "potrzeba biznesowa" i ze specjalisty stajesz się kierownikiem praktycznie z dnia na dzień. W innym przypadku możesz pozostać na tym samym stanowisku nawet kilkanaście lat. Nie zawsze kompetencje brane są pod uwagę. Częściej bywa, że musisz mieć odpowiednie kontakty, aby zdobyć upragnione stanowisko/awans. No i porządnego Managera, który nie blokuję Twojego rozwoju (a takich jest mało).

@Majordomus

Jest kilka ścieżek. W zależności od rodzaju należy spełnić inne wymogi. Operator, Laborant, PM, Specjalista, Manager, Ekspert ogólnie klasyka jak to w Korpo. Jednak co zrobić, aby piąć się po szczeblach to już inna historia.

Nicky
@Majordomus

To prawda, że bardziej liczy się sieć kontaktów, to nawet w ostatnich materiałach na temat rozwoju zawodowego przygotowanego przez HR jest wprost napisane.

@Nicky

Tutejszy HR te badania ogarniał?

Nicky
@Olga

Jakie badania?

Wariactwo . Powoli przekształcają caly zaklad form stałych i nie tylko na 4 ZMIANÓWKE tym samym wykluczając ludzi z życia rodzinnego i towarzyskiego bo weekend wolny wypada Ci jak dobrze pójdzie co 2 miesiące . Pieniądze nie rekompensują straconego czasu . Ludzie są wykończeni ciągłym rygorem , rosnącymi obowiązkami i szybkością z jaką trzeba pracować a tu jeszcze takie zmiany wprowadzają. Nie polecam zakładu i sam szukam pracy .

@paulla

Jak wygląda praca na operatora produkcji?

Tol

Firma robi sobie fantastyczny PR, ale tak naprawdę to jeden wielki januszex. Brak awansów, pensja marna, za to jakie wymagania... Ostatnio są bardzo duże rotacje, chyba już każdy się przekonuje jak to wygląda. Na każdym dziale jest podobnie.Na plus jedynie to, że osoba świeżo po studiach moze sobie tu zdobyć doświadczenie, potem zazwyczaj wszyscy odchodzą. Benefity też są fajne.

Irena
@Tol

A to jakie te benefity tam macie?

Quite quitting
@Tol

Święte słowa. Celne uwagi. Przedsiębiorstwo wpisuje się w ramy: odchodzę od menedżera a nie od firmy. Zastanawia mnie fakt, że następuje zmiana pokoleń (na rynek pracy wchodzi pokolenie Z, które pracuje żeby żyć), a w PPH struktury są tak skostniałe jakby firma i król Rohanu Théoden mieli tego samego doradcę. Średni szczebel kierownictwa jest tak nieudolny w wyciąganiu wniosków, że aż zatyka człowieka ze zdziwienia. Ciągle panuje kultura poddaństwa, gdzie słowo kierownika jest jak amen w pacierzu (nawet jeżeli to pośrednio działa na szkodę firmy). Najbardziej irytujące jest jednak to że co dla zwykłych pracowników jest proceduralnym nakazem dla wyżej ustawionych w hierarchii co najwyżej wskazówką.

Ona85

Moja znajoma ubiega się o pracę w dziale formulacji, zespół tabletkowania. Czy ktoś może napisać mi coś więcej, na czym polega praca na takim stanowisku? Jak wygląda forma przyznawania premii produktywnosciowej, czy można na nią liczyć co miesiąc czy raczej rzadko dostępna na tym dziale?

Witam. mam pytanie odnośnie pracy w systemie 4-zmianowym, jak to wygląda u Was w praktyce?

Starszy

Wyzysk ludzi fizyczny i psychiczny . Zarobki nie adekwatne za umiejętności , odpowiedzialność i narastające obowiązki . Z dnia na dzień ludzi rzucają na 4 zmianowke ( nie mylcie z 4 brygadowka ) . Liczy się tam ilość jak w fabryce cukierków . Ludzie mlodzi przyjmują się i odchodzą co daje dużo do myślenia . Firma straciła już dawno na swojej świetności i mianie firmy światowej .

Czyli co
@Starszy

Ile za te pracę dali wynagrodzenia konkretnie,bo wszędzie ta Polfa jawi się jak kura złote jajka niesie

Abc
@Czyli co

Od najniższej krajowej dużo nie ma .

Nowy pracownik
@Starszy

Mam pytanie co masz na myśli pisząc o 4-zmianówce? Jestem kandydatem i zastanawia mnie jak wyglata u was ten system pracy? Z gory dzieki za odpowiedz.

Tabletka

Witam Pracuję w przedsiębiorstwie farmaceutycznym na produkcji (w Warszawie) i mój staż to kilkanaście lat. Chciałem zapytać o Was o place, premie, dodatki. Niestety u nas różnice płacowe między pracownikami 3, a kilkunastoletnim stażem to są stawki podobne i nie żadko się zdarza, że ten z kilkuletnim stażem, pracujący na produkcji, zarabia mniej. Stawki 3- latka to 5 tys/brutto, a ten z nawet 20 letnim stażem zarobi około 5,5tys/brutto. Czy u Was w firmie płacą pracownikowi za wysługę lat np po kilkunastu, dwudziestu? Nie wypłacili ani grosza podczas pierwszych miesięcy paniki pandemicznej, premia roczna to 1tys brutto. Gdy pracownik poprosi o podwyżkę to prędzej pozwolą mu odejść niż dać dodatek. Jest problem z nowymi pracownikami, starych nie doceniają. Od lat mamy wmawiane jak to ciężko jest na rynku i mamy oszczędzać. Regulacje " podwyżki" to średnio 2,7% z tym, że można także nie dostać nic bądź np 50zł brutto. Czy możecie się podzielić podobnymi informacjami i może ktoś wie jak to wygląda w innych firmach? Pozdrawiam

Pojawiło się ostatnio ogłoszenie o naborze na stanowisko Asystentka/ Asystent Zarządu, czy ktoś z Was może posiada informację czy warto, czy może jednak lepiej odpuścić?

Fala
@Karolina

Lepiej odpuść. Płacą kiepsko a wymagania bardzo duże (wygląd, strój, kultura osobista, znajomość j.angielskuego).

Hyzia

A ja polecam pracę w Polpharmie. Pracuje "w biurze" jako młodszy specjalista. Mamy szkolenia, lekcje angielskiego, wyjazdy integracyjne, fajne premie produktywnosciowe. Jest stołówka i dofinansowanie do posiłków. Spore premie świąteczne, premie na święto chemika, wczasy pod grusza. Czego jeszcze chcecie?

Robert

To świetnie, że firma oferuje dobre warunki pracy i rozwoju. Moglibyście napisać, czy również pod względem obowiązującej atmosfery jest to dobre miejsce pracy?

Hyzia
@Robert

Atmosfera w działach jest fajna. Są wyjazdy integracyjne, wyjście wigilijne i do knajpy (to już działa ustala we własnym zakresie). Pomiędzy działami, z którymi współpracujemy stosunki również są dobre. Znamy się i lubimy, staramy wszystko załatwić tak żeby każdy był zadowolony.

IVI
@Hyzia

Bardzo fajna atmosfera, pod warunkiem, że ktoś lubi być obgadywany za plecami i dowiadywać się ostatni o sprawach, które go dotyczą.

@IVI

Smutne ale prawdzie. W dużej mierze zależy to od departamenu/działu/zespołu. Są takie gdzie warunki i współpraca jest fantastyczna, a są takie gdzie pracują same wampiry energetyczne.

Bożena
@Anglezy

Skoro są takie działy i zespoły, gdzie atmosfera jest, jak to określiłeś fantastyczna to może podzielisz się ze mną, do jakich właśnie działów warto aplikować? No i w tym przypadku ciekawi mnie też, czy w każdy przypadku trzeba mieć wyższe wykształcenie, aby móc tam w ogóle startować.

@Bożena

Trudno jednoznacznie na to odpowiedzieć. Zgodnie ze ścieżką karier nie na każdym stanowisku biurowym jest wymagane wyższe wykształcenie (najczęściej jako młodszy specjalista), ale bez takiego papierka ma się mniejsze szanse. Dobrze widziane jest kiedy ktoś jest w trakcie robienia studiów. A jakie dzialy...odpada Kontrola Jakości, Technolodzy, produkcja, zapewnienie jakości. Całkiem dobrze jest w logistyce (zależy od zespołu) MWS, Kadry, inzyniering.

@Anglezy

Czemu dobrze jest widziane to, że studia ktoś akurat robi jednocześnie? To nie przeszkadza w godzinach pracy przypadkiem?

@Olga

W domyśle mówimy o studiach zaocznych. W przeszłości bywało tak, że osoby zaczynały pracę na produkcji albo w KJ i z czasem przechodziły do pracy w biurze. W takich wypadkach dyplom nie był potrzebny, ponieważ pracownik nadrabiał doświadczeniem. Obecnie raczej poszukiwane są osoby ze studiami (albo w trakcie). Przy czym brak studiów już nie blokuje możliwości awansu na np starszego specjalistę. Mimo wszystko nie ma ogólnych zasad przyjmowania do pracy i ostateczna decyzja zależy od bezpośredniego przełożonego rekrutującego na dane stanowisko.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. - Starogard Gdański

• Jak się pracuje w Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.?

Kandydaci do pracy w Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.