PwC Polska

4 Dodaj opinię
PwC Polska
counter
4 304 867 5 1

Czym się zajmujemy?

Jesteśmy siecią firm działającą w 157 krajach. Zatrudniamy ponad 276 tys. osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura i oddziały w 8 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu. PwC w Polsce zatrudnia ponad 6000 osób.

  • 1990

    Rok założenia

  • 6000

    Liczba pracowników

Dżozef
 Pytanie

Czy ktoś może wie ile czasu zajmuje analiza CV na stanowisko seniora przed pierwszym interview w obecnych warunkach wirtualnej rekrutacji. Składałem swoje CV 4 tygodnie temu i nie widzę żadnych zmian w statusie oprócz tego, że została otrzymana.

ktos
Nazwa działu: Finanse

Opinia o rekrutacji do oddziału w Gdańsku. Nie polecam, szkoda waszego cennego czasu. Zmarnowane prawie 2h na rekrutację online (btw niezbyt profesjonalnie przeprowadzoną) - po wszystkim automatycznie wygenerowany mail jako ''feedback''. DOdam, że rekrutacja odbyła się z dnia na dzień, bo pan rekruter napierał na jak najwcześniejszy termin. Naprawdę nie polecam, firma kreuje się na lepsza niż jest w rzeczywistości. Tak naprawdę wydaje sie byc jednym z gorszych korpo (usunięte przez administratora). Szkoda mi tylko cennego czasu, bo rozmowa trwała naprawdę dlugo. W sumie po tym co się dowiedziałam, jak wyglądają ''procesy'' to niezbyt mam czego żałować, ale zawsze to jednak 2 h wyjęte z zycia.

Zaciekawiona
 Pytanie

Cześć, zobaczyłam ostatnio ofertę pracy Project Management Specialist w Gdańsku. Czy ktoś się orientuje jak wygląda rekrutacja i na jakie wynagrodzenie można liczyć? Jaka atmosfera w pracy? Pozdrawiam!

Zobacz wszystkie opinie (867)

Praktykant 2020-03-31 19:23 przez Malinowa

Przebieg rekrutacji

Dziwne, wręcz nieprofesjonalne podejście... Aplikowałam na praktyki, wszystkie testy przeszłam pozytywnie, zostałam zaproszona na rozmowę. Ze względu na sytuację z COVID-19, obie strony zdecydowały się na rozmowę on-line. Jakie było moje zdziwienie, gdy dosłownie 10-15 minut przed rozmową weszłam na swój profil (żeby odświeżyć sobie ofertę) I... status "not selected". Pomyślałam, że być może to błąd systemu, bo nie marnowali by swojego czasu na rozmowę z kimś, kogo I tak nie przyjmą I wiedzą to przed rozmową. Rozmowa trwała 30-45 minut, nie pamiętam dokładnie. 5 dni później weszłam na swój profil, status nadal "not selected" a ponadto nowa oferta pracy IDENTYCZNA jak ta, na którą aplikowałam dodana, uwaga, w dzień mojej rozmowy on-line. Napisałam maila, niestety status się potwierdził. Stąd moje pytanie, drogie PwC... po co marnowaliście mój czas, równie cenny jak Wasz, skoro już przed rozmową wiedzieliście, że Wam nie odpowiadam? Naprawdę wolałabym dostać 30 minut przed planowaną rozmową telefon z informacją, że się rozmyśliliście. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek zdecydowała się aplikować do tak niepoważnej firmy ponownie, skoro tak podchodzą do kandydatów I każdemu będę to odradzać.

Pytania

.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Pracodawca

 Aktualność

W PwC staramy się funkcjonować w myśl #LessWaste

W czerwcu odbyła się I edycja kampanii Less Waste w PwC, w której uczestnicy otrzymali Less Waste KIT (materiałowa torba na zakupy, materiałowe woreczki, bidon wielorazowy) i przez cały miesiąc starali się ograniczyć jednorazowy plastik w życiu codziennym. Rezultat? Dzięki regularnemu używaniu Less Waste KIT, przez 4 tygodnie udało się zużyć o 50 % mniej plastikowych butelek i kubków oraz o 76% mniej plastikowych toreb i foliówek!
Na co dzień wykorzystujemy kosze do segregacji odpadów, wodę z dystrybutorów oraz szklanych butelek, a także organizujemy zbiórki ubrań i elektrośmieci. 

PwC Polska