PwC Polska

3.3 Dodaj merytoryczną opinię

Czym się zajmujemy?

Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 284 tys. osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6 tys. osób.

  • 1990

    Rok założenia

  • 6000

    Liczba pracowników

Greg
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś mi może powiedzieć na czym polega fenomen HR tej firmy? Jest sobie ogłoszenie (Wawa) - pasuję niemal idealnie do profilu. Spełniam wszystkie wymagania. Na LinkedIn pokazuję mało zgłoszeń na to stanowisko, ogłoszenie pojawia się n-ty raz z kolei. Aplikuje. Pod 2 dniach przychodzi "dziekujemy ale nie zamierzamy z tobą gadać" Serio? Nawet screening telefoniczny przy wysokim dopasowaniu i małej ilości kandydatów ? Serio szukacie drogi HR PwC czy tylko symulujecie działania?

Vandame
Kandydat
 Pytanie

Mam 6 lat doświadczenia w AML z czego 2 lata w roli SME. Mam CAMS, doświadczenie w KYC, TM, Correspondent Banking, CDD EDD. Przez rok byłem też team leaderem. Jakie widełki oferuje PWC na stanowisku SME? Można liczyć na 16-18 tys. brutto?

Tadek
Pracownik
 Pytanie

Ile podwyzki dostana SPS w lutym 2022r.? Bo nie wiem czy oplaca mi sie pracowac z nadzieja, ze za rok bede SPS i cos wiecej zarobie czy lepiej spadac.

Zobacz wszystkie opinie (1261)

Praktykant 2020-03-31 19:23 przez Malinowa

Przebieg rekrutacji

Dziwne, wręcz nieprofesjonalne podejście... Aplikowałam na praktyki, wszystkie testy przeszłam pozytywnie, zostałam zaproszona na rozmowę. Ze względu na sytuację z COVID-19, obie strony zdecydowały się na rozmowę on-line. Jakie było moje zdziwienie, gdy dosłownie 10-15 minut przed rozmową weszłam na swój profil (żeby odświeżyć sobie ofertę) I... status "not selected". Pomyślałam, że być może to błąd systemu, bo nie marnowali by swojego czasu na rozmowę z kimś, kogo I tak nie przyjmą I wiedzą to przed rozmową. Rozmowa trwała 30-45 minut, nie pamiętam dokładnie. 5 dni później weszłam na swój profil, status nadal "not selected" a ponadto nowa oferta pracy IDENTYCZNA jak ta, na którą aplikowałam dodana, uwaga, w dzień mojej rozmowy on-line. Napisałam maila, niestety status się potwierdził. Stąd moje pytanie, drogie PwC... po co marnowaliście mój czas, równie cenny jak Wasz, skoro już przed rozmową wiedzieliście, że Wam nie odpowiadam? Naprawdę wolałabym dostać 30 minut przed planowaną rozmową telefon z informacją, że się rozmyśliliście. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek zdecydowała się aplikować do tak niepoważnej firmy ponownie, skoro tak podchodzą do kandydatów I każdemu będę to odradzać.

Pytania

.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Pracodawca

 Aktualność

W #PwC to wolontariusze tworzą #SocialImpact!
 
W roku finansowym 2019/2020 5️⃣6️⃣1️⃣ pracowników poświęciło aż 4️⃣7️⃣5️⃣7️⃣ godzin pracy na działania społeczne dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach programu wolontariatu, usług pro bono i akcji charytatywnych!

 
10 grudnia świętowaliśmy wspólnie #DzieńWolontariusza, w tym roku wyjątkowo online. Naszym Gościem był Marek Kamiński - podróżnik, zdobywca biegunów, założyciel fundacji   

 
Jeśli bliska jest Ci idea wolontariatu, pamiętaj że w naszej firmie możesz na niego poświęcić 3️⃣ godziny pracy miesięcznie! :)

PwC Polska