PwC Polska

Opinie o PwC Polska

Maciej

Jakie widełki płac obowiązują na stanowisku Starszy Konsultant w dziale Audytu ?

Widełki

Cześć. Jakie są widełki na stanowisku Developing Senior Associate in Audit? Jaki jest realny zakres obowiązków? Jest dużo nadgodzin? Czy delegacje są częste?

A.

Przecież to ta sama firma... Audyt podlega normalnie pod PwC Polska, nie mylić z SDC, które jest odrębną jednostką.

Abecadło

Czy seniorom z oceną 3 przysługuje roczny bonus? Wiem że teoretycznie bonusy tylko od menago w górę ale praktyka pokazuje że seniorzy w ubiegłych latach też otrzymywali.

romuald
@Abecadło

zalezy od zespolu i czy dobry byl rok, historia zna takie przypadki ale raczej sa to nieduze kwoty, u mnie okolo 50% miesiecznej pensji brutto

Akak

Cześć, Orientuje się ktoś jakie są widełki dla stanowiska Data Governance Specialist w Gdańsku? :)

Raczej mało przyjemna rozmowa z rekruterką, bez chemii, sucha. Po przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji, dostałem zaproszenie na rozmowę. Chociaż powinienem raczej powiedzieć przesłuchanie. Jak nie wykujesz się własnego CV na blachę, to jesteś w ich oczach nieprofesjonalny. Potrafili się doczepić o każdą datę przy doświadczeniu zawodowym. Udało im się nawet mnie obrazić. Ostatecznie nie dostałem się, ponieważ nie spodobał im się wygląd mojego CV (co uważam za dosyć kuriozalny powód) oraz błędnie odpowiedziałem na jedno pytanie merytoryczne. Podsumowanie: Raczej odradzam, chyba, że macie ochotę wysłuchiwać nieprzyjemnych docinek na wasz temat oraz być przesłuchiwanym przez ponad godzinę, gdzie każdy szczegół ma dla nich znaczenie. Dodatkowo, bardzo nieelastyczna firma, brak możliwości wybrania sobie godzin pracy, co, było dla mnie dużym zdziwieniem, ponieważ liczni pracodawcy to oferują.

Dużo o wiedzę - I to wszystko na stanowisku praktykanta... - Chyba raczej pracownika zamaskowanego pod nazwą praktykanta/ stażysty. Ponieważ oczekują, że będziesz dla nich dostępny przez 40 godzin tygodniowo albo raczej 45 godzin, bo praca 8:30- 17:30. Nie interesuje ich to, że musisz czasem podejść do egzaminu na uczelni.

XYZ

Dzień dobry, Czy pracuje ktoś na stanowisku księgowy i mógłby się wypowiedzieć na temat atmosfery, stawki i liczby nadgodzin?

Nickoslaw

Dzień dobry, Zastanawiam się nad przejściem że Stejta do PWC, w jakich działach finansowych można: -nauczyć się przydatnych w tego typu pracy rzeczy -pracowac full zdalnie -dostac się bez odpowiednich kwalifikacji/kursów, które firma później może sfinansowac? Jaka stawka dla A1 z zewnątrz? Liczę na Waszą pomoc Miłego dnia

Chomik
@Nickoslaw

Zależy co robisz w ssb. W Gdansku pwc to raczej samo AML albo cos z it. Dla kogos bez doswiadczenia stricte w tym zakresie, ale z doświadczeniem w finansach 7k osiagalne.

Chris

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w BD & Marketingu ( EMEA, CEE) ? Jak wyglądają szkolenia, ściezka awansu?

Praca w BIG4

Hej, pytanko. Jak wy uzasadniacie rekruterom decyzję zmiany jednej firmy BIG4 na drugą, trzecią, nawet czwartą? Jak odpowiadacie na pytanie: dlaczego PWC, nie KPMG? Wiadomo przecież że wszędzie to samo, i nawet ludzie Ale jednak pada to pytanie

Nie dość że stawki już dawno przestały być rynkowe to jeszcze zaczęli ciąć benefity, a w szczególności jeden z niewielu sensownych jakim jest pakiet luxmed... składam wypowiedzenie w tym miesiącu bo to już są jakieś żarty. Najśmieszniejsze jest, że już nawet ta hejtowana przez wierchuszkę PwC ,,druga liga" dogoniła z zarobkami wielką czwórkę

MV
@Ania

Dokładnie, teraz musimy dopłacać do swoich benefitów zdrowotnych - wyróżniające firmę podejście do nich (jedyna wyróżniająca pracodawcę rzecz) zmieniło się na niekorzyść pracowników.

Barts

Jak wyglądają zarobki QC w FCU?

MV
@Barts

QC zarabia tyle samo, ile zarabia się na swoim poziomie stanowiska - z zostaniem QC nie łączy się żadna gratyfikacja finansowa...

Porażka

"odezwiemy się w ciągu 2 tygodnie, z pewnością szybciej, niezależnie od decyzji" - bullshit jak to w korpo

Pracownik PwC SDC

Hejka, praca w PwC SDC w Katowicach: Ogólnie to polecam tylko i wyłącznie w sytuacji jeśli ktoś chce zdobyć doświadczenie (pierwsza praca, ktoś jest na studiach itd) Patrze na opinie i zgadzam się w 100%. Awans zależy od tego kogo znasz i tak feedbacki (czyli czy ktoś cie lubi czy nie albo na kogo trafisz) przeważają ponad efektywnością. Nie zostawajcie po godzinach ABSOLUTNIE się to nie opłaca. Nie starajcie się - to też się opłaca. Ogrom ludzi przychodzi i odchodzi firma założyła sobie że rotacja pracowników będzie wynosić maksymalnie 15% - według mnie nie do osiągnięcia. Polecam krótkoterminową prace w tej firmie (5 miesięcy, 10 miesięcy). Absolutnie nie polecam pracy dłużej - strata czasu i pięniedzy bo zarobki są naprawdę bardzo średnie. Są oczywiscie fajne opcje np masaże itd ale najgorsze jest to że niektórzy mają na to czas a niektórzy nie mają dosłownie czasu zjeść kanapki. WG BHP przysługuje ci 5 minut odpoczynku na każdą godzinę pracy przed komputerem, czyli 8 h=45 minut przerwy, a nieoficialnie niektórzy wgl sobie nie robią przerw, a inni idą sobie zjeść coś i znikają na 1h. Jeśli masz znajomego który tam jest Team Leadem albo wyżej jak najbardziej polecam tam iść. Nie bedziecie musieli dużo robić. Jeśli nikogo nie znacie to absolutnie nie polecam :)

Mag

hej, jaka jest atmosfera w zespole podatków pośrednich? może wiecie jakie stawki dla konsultanta :)

kanasct

jak wygląda kwestia bonusa rocznego? Czy dostają wszyscy, czy zależy od oceny? I czy wysokość jest raczej na poziomie miesięcznego wynagrodzenia, czy powyżej?

Jhgf
@kanasct

O jaki dział pytasz?

Prośba o informację

Jakie są widełki na stanowisko Developing Senior Associate in Audit?

KK

Application Support Specialist - czy warto, jakie zarobki i atmosfera?

Łysy grzyb

Wracam z nowym info. Pamietacje, że podwyżki podczas awansów (w połowie roku) były śmiesznie niskie + nie ma podwyżek inflacyjnych. Dodatkowo firma zaczyna obcinać benefity pracownicze - wprowadzają dopłaty do pakietów medycznych, a same pakiety uzależniają do stanowiska. Partnerzy i dyrektorzy oczywiście dostają najlepsze a reszta pracowników nawet jakby chciała to nie może dopłacićdo lepszych pakietów. Może to nie jest wielki problem, ale to już kolejna taka sytuacja. Firma obniża standardy zarówno jeśli chodzi o przyjmowanych pracowników jak i o traktowanie obecnych. Zabieranie benefitów / zamrażanie awansów / zmniejszanie podwyżek - widać jaki jest trend w zarządzaniu tą firmą. Jeśli macie możliwość to ja bym PwC unikał, ja sam (jak i wiele osób na stanowiskach C/SC) planuję niedługo zmianę pracy. Jeśli nic się w firmie nie zmieni to zostaną tam tylko partnerzy i studenci na praktykach (chociaż oni tez już nie dają się tak wykorzystywać jak kiedyś).

Zmęczony grzyb
@Łysy grzyb

A obowiązków coraz więcej, wymagania coraz większe i znacząco pogorszył się work-life balance. Nadgodziny w ostatnim czasie stały się normą + nierzadko praca w weekendy, bo projekty trzeba dopiąć.

KH
@Zmęczony grzyb

Zgadzam się z powyższym - to jest tragedia, szykują się masowe odejścia, bo ta firma to żart - praca za śmieszne pieniądze, nadmierna kontrola z każdej strony, złe traktowanie pracowników...

@Łysy grzyb

Co do pakietów medycznych - pełna zgoda. Co do podwyżek, nie sądzę, aby 15% było śmiesznie niską podwyżką (i nie była ona z racji na awans). A liczba nadgodzin i atmosfera zależą od zespołu, ja w swoim nie narzekam ani na jedno, ani na drugie.

Zadowolony Grzyb
@KH

Bzdury! Powodzenia z odejściem. Patrząc na aktualny rynek pracy i zwolnienia… Kwestia awansów… jak w każdej firmie, dostają najlepsi ????

An on
@…

Który dział dostał 15% podwyżki? Audyt ma środek sezonu i nie dostał nic

Plis,
@Zadowolony Grzyb

Chyba Ci co wygladaja na najlepszych albo mają najlepsze kontakty (czyli nic nowego pod słońcem). Za zasuwanie na trzech stanowiskach usłyszałam, że oni nie widzą perspektyw na awans. Po samych pozytywnych opiniach usłyszałam, że oczekiwano ode mnie więcej. Po wielu latach spędzonych w PwC FCU pod wspaniałymi zarządzającymi (którzy na swoją pozycję ciężko zapracowali) trafiłam na miernoty, które się "wykazywały" i dostawaly awans na kierownicze stanowiska, nie mając pojęcia o kierowaniu zespołem tylko o osiąganiu wyników poprzez presję, kontrolę i zachętę jak w przedszkolu (zrobisz dostaniesz 50 zł). Dziękuję tej firmie za wspaniałe osoby które poznałam, część z nich jeszcze tam jakoś trwa (żychę każgemu co tam przychodzi, żeby na nich trafił), jednak większość dobrych ludzi już zmieniła pracodawcę.

Była
@Zadowolony Grzyb

Odeszłam, jest cudownie. Rynek pracy marzenie. Dobrzy pracownicy, których firma nie chciała nie mieli problemu ze znaleźieniem pracy gdzie indziej.

kaja

Hej. Jakich widełek można się spodziewać na stanowisku AML operations specialist?

Ciekawski

Czy w przypadku awansu ze stanowiska, na którym był bonus językowy, na stanowisko wyższe, ale bez konieczności używania tego języka, PwC stara się zaproponować atrakcyjną finansową alternatywę? Mam na myśli to, że awansować mogą również osoby bez bonusu językowego i np wartość podwyżki może być równa temu bonusowi właśnie. Czy istnieje jakiś system wyrównawczy wówczas czy część osób przy awansie na t samo stanowisko dostaje mniejsze podwyżki a inni większe?

frquant

Jak wygląda praca w FRM (quant)? Jakie widełki, jak atmosfera i nadgodziny? Z góry dzięki!

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 402.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 9 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Polska?

Kandydaci do pracy w PwC Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Polska