PwC Polska

Opinie o PwC Polska

Wynagrodzenie

Hej. Jakich widełek można się spodziewać na stanowisku orazAnalyst with German in Financial Crime Unit oraz Senior Analyst with German in Financial Crime Unit? Czy na drugim stanowisku jest znacznie większa odpowiedzialność?

Mogę prosić o opinie o stanowisku księgowy (TRS)? Czy duża liczba nadgodzin, jaka stawka?

Jarekm

Czy na stanowisku managera IT (konkretnie od Clouda) mogę liczyć na 25k brutto? Czy raczej 20k?

nie znam sie
@Jarekm

25k dostają Senior Managerzy raczej

BoloYoung
@Jarekm

Zależy od działu i jakie maja ciśnienie. 22-26 jest realne, śle pamiętaj ze w pvc będziesz nie tylko pracował technicznie, ale non stop dbał o utylizację i reve jako sprzedawca obwoźny niczym w egipskim Siouku

Pawel

Jakies opinie odnosnie dzialu Geospatial?

Raczej mało przyjemna rozmowa z rekruterką, bez chemii, sucha. Po przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji, dostałem zaproszenie na rozmowę. Chociaż powinienem raczej powiedzieć przesłuchanie. Jak nie wykujesz się własnego CV na blachę, to jesteś w ich oczach nieprofesjonalny. Potrafili się doczepić o każdą datę przy doświadczeniu zawodowym. Udało im się nawet mnie obrazić. Ostatecznie nie dostałem się, ponieważ nie spodobał im się wygląd mojego CV (co uważam za dosyć kuriozalny powód) oraz błędnie odpowiedziałem na jedno pytanie merytoryczne. Podsumowanie: Raczej odradzam, chyba, że macie ochotę wysłuchiwać nieprzyjemnych docinek na wasz temat oraz być przesłuchiwanym przez ponad godzinę, gdzie każdy szczegół ma dla nich znaczenie. Dodatkowo, bardzo nieelastyczna firma, brak możliwości wybrania sobie godzin pracy, co, było dla mnie dużym zdziwieniem, ponieważ liczni pracodawcy to oferują.

Dużo o wiedzę - I to wszystko na stanowisku praktykanta... - Chyba raczej pracownika zamaskowanego pod nazwą praktykanta/ stażysty. Ponieważ oczekują, że będziesz dla nich dostępny przez 40 godzin tygodniowo albo raczej 45 godzin, bo praca 8:30- 17:30. Nie interesuje ich to, że musisz czasem podejść do egzaminu na uczelni.

Czy mógłby ktoś coś napisać o stanowisku Azure Architect i samym dziale Cloud? Jak praca w zepole? Jak managerowie? Jak podwyżki? Jakszanse na rozwój?

Mogę prosić o podanie jakiś widełek dla AML Operational Specialist z 3/4letnim doświadczeniem i włoskim?

X
@Karolina

Nie wiem czy akurat włoski przyda się na którymś projekcie ale może docenią przy rekrutacji, 8-10k na spokojnie

AML/KYC dept.

Czy w zespole pracuje się full zdalnie? Głównie chodzi mi o lokalizacje GDA i WWA. Czy 8-10k brutto na Analyst FCU jest realne z kilkuletnim doświadczeniem?

X
@AML/KYC dept.

Cześć, zależy od projektu, są takie gdzie klient wymaga bycia w biurze codziennie, są mieszane (2 dni zdalnie, 3 dni w biurze), nie znam projektu w FCU który byłby full zdalnie. 8k z 2-3 letnim doświadczeniem na spokojnie, warto powalczyć o więcej na starcie ;)

Pytam

Cześć, powiedzcie mi proszę, czy w PwC są podwyżki, jak przekroczy się wiek 26 lat? Chodzi mi tu o sytuację w której pracownik zaczyna odprowadzać podatek dochodowy, czy w takiej sytuacji kwota jest wyrównywana do takiej jaką miało się w przypadku pitu 0?

Ola
@Pytam

Nie jest, dlaczego miałaby być? Umawiasz się z pracodawcą na kwotę brutto i raczej to Twoja sprawa jakie i kiedy masz preferencje podatkowe.

kiedyś A2

a dlaczego miałyby być podwyżki? jak korzystasz z ulg podatkowych i dostajesz zwrot podatku to dzielisz się nim z pracodawcą? :)

JJ

Serdecznie nie polecam pracy w podatkach - managerowie maja się za bogów, mimo ze wszystkiego oczekują od konsultantów, dodatkowo zlecają zadania, dla których nie ma jeszcze założonego kodu - co wiąże się z tym ze do poprawienia wskaźnika utylizacji nic nie wpadnie. Nie występuje tez żaden przejaw appreciation, chamskie odzywki sa na porządku dziennym - bardzo żałuje czasu zmarnowanego w tym miejscu.

@JJ

Pracowałem w trzech spółkach z big 4 i mogę jedynie powiedzieć, ze jeśli chodzi o atmosferę i stosunek „managerów” do młodszych stażem kolegów i koleżanek jest zdecydowanie najgorszy.

GH
@JJ

Niestety powyższe opinie są prawdziwe - ja uciekłam bardzo szybko ze względu na brak szacunku do pracownika, teraz od kilku lat pracuje w biznesie i wiem, ze nie będę chciała podejmować współpracy wiedząc jak pracownicy są tam traktowani.

All

Hej, a o jakim dziale mowa ? CIT, VAT, TAX DEALS ?

AD
@All

Podejrzewam, ze chodzi o CIT - tam z moich doświadczeń wynika ze managerowie czepiają się o największe głupoty, wypisują w godzinach nocnych i dodatkowo nikt z nich nie gra tam zespołowo - gdyby mogli to by wrzucili wszystkich pod autobus ;) każdemu konsultantowi zwłaszcza w Warszawie powinna być zapewniona stała opieka psychoterapeuty

MM

To prawda, z tym czlowiekiem wspolpraca jest bardzo ciezka - ogolnie w podatkach w PwC nie ma dobrej atmosfery.... takich on spotkalem co namniej kilku - niestety na stanowiskach managerskich - powinni dodatkowo badac tych ludzi pod katem psychiki, bo moga niszczyc innym zycie

Urzędas

Pytanie z innej beczki - czy zdarzają się rekrutacje osób z przedziału 40-50 (wiek), z doświadczeniem w administracji publicznej, kontroli finansowej, audycie itp... ? Jeżeli tak - czy startują od A1, czy można się wstrzelić wyżej, czy stawki są wyższe od początkujących itp. ?

UKS
@Urzędas

Pamiętam, że kiedyś zatrudnili byłą kierowniczkę/dyrektorkę jakiegoś UKSu bo potrzebowali akurat kogoś z takim doświadczeniem do działu podatkowego. Także zdarza się, ale musi być uzasadnienie biznesowe.

jola

ktoś wie jakie stawki są na Software Testera?

Tester
@jola

Ja dostałem rok temu 6k na rękę ale pasowałem z umiejętnościami. Ogólnie nie polecam. Jak dla mnie straszne parcie na szkło mają. Jak chcesz pracować żeby zarabiać a nie doktoryzować się to szkoda czasu.

MH

A ktoś się wypowie jak atmosfera w cenach transferowych i na jakie zarobki można liczyć?

były kandydat

Firma prowadzi castingi miesiącami, robi spotkania ze studentami, nie dając jakiejkolwiek odpowiedzi kandydatom. Po ponad godzinnej rozmowie z managerami po angielsku (na której są do wykonania taski) na drugim etapie mieli się odezwać w ciągu 2 tygodni - minęło kilka miesięcy. Jeżeli ktoś ma dwie oferty i czeka na odpowiedź z Pwc, może się nie doczekać.

Nadal tu pracuję ale w IFS, nie mam kontaktu z klientem zewnętrznym. Praca jest wymagająca, ale nie czuję tu żadnej presji, stresu, nacisku.

KasiaK.

Mogę prosić o podanie jakiś widełek dla kogoś z 3/4letnim doświadczeniem?

@KasiaK.

nie mam takiego poziomu jeszcze - jesli a2 to myślę że w okolicach 8 tys. jak sa1 to myślę że bliżej 10 tys. - kwestia negocjacji

@ja

Co Ty gadasz, z niemieckim na poziomie A2 masz 8 rys brutto?

@Marta

ja mówie o gradzie.. nie o języku. btw a2 w jezyku nie jest niczym nadzwyczajnym..

Marcin84

na jakie zarobki mozna liczyc na stanowisku Application Support Specialist

audytor

Czy w audycie są bonusy roczne? Ktoś wie czy tak i od czego zależne?

Bonus
@audytor

Tak są - zależne od stanowiska i oceny rocznej

kiedyś A2
@audytor

Tak są, zależą od performance'u i ocen rocznych.

Worki

Czy przyjmują do pracy osoby bez studiów ale z doświadczeniem?

Kikut
@Worki

Tak

Hej, jakie widelki na stanowiska typu specialista do spraw procesu/administracji/księgowych z językiem niemieckim? Jakie pytania na video teście z j.niemieckim?

kandydat

rekruter na stanowisko programisty c# zachowywał się chamsko i oczerniał obecny stosunek pracy, używając zbywających/negatywnych zwrotów. wychodząc z rozmowy rekrutacyjnej zostałem upokorzony, bo widocznie 5 marchwi dla nich to za dużo, a pracownik powinien z[]ać 16 godzin dziennie oddając się całkowicie firmie za głodowe stawki i nie mieć ani życia osobistego ani okazji do freelancowania na boku. totalny (usunięte przez administratora)

@kandydat

stawka i tak slaba z tego co piszesz, wyjdzie na lepsze szukac gdzie indziej podsumowujac ta sytuacje. powodzenia

Audyt

Czy można liczyć na jakieś podwyżki inflacyjne od stycznia? Trochę te stawki się zrobiły śmieszne przy tych cenach…

Ela
@Audyt

nie, zmiany wynagrodzeń są wyłącznie na koniec roku finansowego. W BIG4 nigdy nie było instytucji "podwyżek inflacyjnych"

AFS
@Audyt

Nic nie słyszałem, z tego co mówią osoby poniżej to też nie.

D
@Ela

@Ela Oczywiście, że była, całkiem niedawno w PwC.

SKA
@Audyt

Powiedz to copy na good content, zapraszam na full time job. Możesz odlecieć w kosmos, bez rakiet Elona Muska.

@Audyt

Podwyżki są, nie inflacyjne, ale są - ostatnio dostałem takową :)

Ciekawy
@xyz

Na jakim stanowisku i jakiego rzędu była to podwyżka?

@Ciekawy

Consultant, podwyżka 15%

@Ciekawy

Consultant; o 15%

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 402.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 9 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Polska?

Kandydaci do pracy w PwC Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Polska