PwC Polska

Opinie o PwC Polska

Juls

Cięcie pensji na awansach półrocznych - każdy skok w górę powinien być 1.5 marchewki (b) w górę, a dali nam 0,9 marchewek bez jakiejkolwiek wcześniejszej informacji; rozjeżdżają się pensje - jako Junior zarabiałam 3.9 marchewek na rękę po podwyżce inflacyjnej w zeszłe wakacje, teraz jako pełnoprawny Analityk ze zdaną wewnętrzną certyfikacją - 4.4 marchewek... pozostali analitycy, którzy dostali awanse w zeszłym roku mają wyższe pensje; podobno wyszło to od Partnerów, ale dowiedzieliśmy się o tym po awansie, więc wyobraźcie sobie, że szykujecie się na 5 kilo marchewek, a dostajecie to; nierówne traktowanie, brak możliwości jakichkolwiek negocjacji. Nie polecam.

@Juls

Stawka nie pozwalajaca zyc tak naprawde.. Rozejrzyj sie juz lepiej w innych firmach gdzie na start masz wiecej

A2 Audyt

Co jak będę miała złe lub średnie oceny, czy teoretycznie mogę być na poziomie A1-A2 przez kilka lat i nie awansować? Jak się na to patrzy i czy wiele osobom się zdarza?

@A2 Audyt

Teoretycznie nic się nie dzieje, możesz siedzieć na grade. W praktyce jest to droga do opuszczenia firmy, zazwyczaj z inicjatywy pracownika.

cinkciarz

Ile teraz dostaje a1 w podatkach?

kandydat

Czesc, jakie sa zarobki na Contact Center Specialist? widze ze szukaja ale nie wiemczy warto aplikowac. Jakie sa tam wyzwania?

Raczej mało przyjemna rozmowa z rekruterką, bez chemii, sucha. Po przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji, dostałem zaproszenie na rozmowę. Chociaż powinienem raczej powiedzieć przesłuchanie. Jak nie wykujesz się własnego CV na blachę, to jesteś w ich oczach nieprofesjonalny. Potrafili się doczepić o każdą datę przy doświadczeniu zawodowym. Udało im się nawet mnie obrazić. Ostatecznie nie dostałem się, ponieważ nie spodobał im się wygląd mojego CV (co uważam za dosyć kuriozalny powód) oraz błędnie odpowiedziałem na jedno pytanie merytoryczne. Podsumowanie: Raczej odradzam, chyba, że macie ochotę wysłuchiwać nieprzyjemnych docinek na wasz temat oraz być przesłuchiwanym przez ponad godzinę, gdzie każdy szczegół ma dla nich znaczenie. Dodatkowo, bardzo nieelastyczna firma, brak możliwości wybrania sobie godzin pracy, co, było dla mnie dużym zdziwieniem, ponieważ liczni pracodawcy to oferują.

Dużo o wiedzę - I to wszystko na stanowisku praktykanta... - Chyba raczej pracownika zamaskowanego pod nazwą praktykanta/ stażysty. Ponieważ oczekują, że będziesz dla nich dostępny przez 40 godzin tygodniowo albo raczej 45 godzin, bo praca 8:30- 17:30. Nie interesuje ich to, że musisz czasem podejść do egzaminu na uczelni.

Ergohest3

Czy mając 3 lata doswiadczenia w ksiegowści moge zostać A2 w audycie? Czy jednak bede musiał zacząć od A1?

@Ergohest3

Zależy co do za doświadczenie, jeśli praca wyłącznie z prostymi dokumentami to A1, plus dla Ciebie jeśli zarządzałeś w jakimś stopniu zespołem ludzi. Bez doświadczenia w audycie raczej trafia się na A1, ewentualnie A2 i w kolejnym roku A3 i dopiero potem awans.

Audyt ogólny

Zaciekawiła mnie oferta pracy na asystenta i starszego asystenta w audycie ogólnym. Proszę o informację jakie są obecne stawki na tych stanowiskach? I czy jest jakieś pole negocjacji? Dodatkowo czym konkretnie różnią się te dwa stanowiska? Czy faktycznie wyczerpujący jest sezon? A jak poza sezonem? Czy można kończyć pracę o normalnych porach?

audytor
@Audyt ogólny

Odpowiedz brzmi nie i nie. Praca w tym dziale = brak jakiegokolwiek zycia prywatnego, a jak masz pecha to sezon trwa 6 miesiecy w roku.

audyt ogólny
@audytor

A jaka lokalizacja? Bo mnie interesuje Łódź. Czy nadgodziny są raportowane i do zapłaty czy do odbioru? Jaka jest różnica między A2 i A1?

Audyt
@audyt ogólny

Lokalizacja tu nie ma znaczenia. Nadgodziny są raportowane (ale raczej nie wszystkie). Z reguły większa część do wypłaty (wypłaty są 3 razy w roku), ale można też część odebrać. A1 to pierwszoroczny asystent - stanowisko dla osób po praktykach lub świeżo po studiach, A2 to drugoroczny asystent - stanowisko dla osób, które już mają jakieś doświadczenie w audycie.

audytor
@audyt ogólny

Jak pracujesz w core audycie to przez te 5-6 miesiecy zycia nie ma. Wszystko zalezy od projektu ale dotyczy to wiekszosci z nich.

@audytor

Dzięki za informację. A jak wygląda czas po sezonie i przed badaniami wstępnymi? Czy w tym czasie kończy się o normalnej porze? Dodatkowo czy różnica między A2 i A1 dotyczy tylko złożoności robionych obszarów i pozycji SF? Czy A2 też nadzoruje i kontroluje prace A1 i prowadzi w jakimś zakresie projekty?

@Kandydat

Adwójka Adwójce nierówna ale można założyć, że prowadzi już małe projekty samodzielnie, na większych zleceniach pomaga lead seniorom np podczas badania wielu spółek w ramach grupy kapitałowej. Oczywiście przeplata to z projektami stricte asystenckimi i tu znowu; w mniejszych zespołach pracuje samodzielnie pod nadzorem seniora, w większych nadzoruje prace młodszych pracowników.

@Kandydat

Adwójka Adwójce nierówna ale można założyć, że prostsze projekty prowadzi samodzielnie a na bardziej złożonych wspiera lead seniora np nadzorując pracę na jednej / kilku spółkach w ramach badania grupy kapitałowej. Oczywiście przeplata to z projektami stricte asystenckimi i tu znowu; w mniejszych zespołach pracuje bezpośrednio z seniorem, w większych nadzoruje prace młodszych pracowników ale nie jest zaangażowana w zarządzanie projektem.

@kiedyś A2

Dzięki za informacje. Na A2 mozliwe 9k? Czy raczej 8?

możliwe ale bez doświadczenia w audycie raczej ciężko wskoczyć od razu na A2

Zwariowany Jhonny

Na jakie wynagrodzenie może liczyć Intern w działach Tax? Jak wygląda sytuacja przy przejściu na stanowisko Consultanta? Można spodziewać się dużej podwyżki?

po stazu
@Zwariowany Jhonny

kazdy na stazu ma 25zl/h później możesz dostać "awans" na pracownika i dostawać 6k ~ dla studenta na reke wychodzi podwyzka 560zl

Łysy grzyb

W taxach podwyżek inflacyjnych w tym roku nie będzie bo za słabe wyniki (przychody wzrosły bodaj o 16% w porównaniu z zeszłym rokiem). Od kilku lat stawki w big4 to żart w porównaniu do rynku. Na S1 obecnie standardem jest <10 marchewek. Pracy dużo, nadgodziny niby można brać i są wypłacane ale w rzeczywistości ze zgoda managera bywa różnie. Ciekawe jak długo big4 będą mogły tak ciągnąć, bo sama renoma nie starczy zwłaszcza ze już teraz jest problem z nowymi pracownikami (a 30zl na praktykanci to tez niezły temat, bo potem przy awansie na c1 dostaje się mniej na rękę XD, no ale patrząc po tym jak partnerzy traktują u nas pracowników to co się dziwić)

@Łysy grzyb

Jako ex intern chciałbym dostawać 30/h xD było 25 i to jeszcze w te wakacje. Renoma się już kończy, ludzie mają internet i zaczynają zamykać tabu pieniądza. Teraz już wiadomo, że firmy poniżej big4 płacą lepiej :)

Czerstwa bulka
@Łysy grzyb

Wiesz może jakie widełki proponują po zakończeniu praktyk przy przejściu na a1? Obiło mi się o uszy, że teraz od 6,5 do 7,5 ze skórką proponują na start, prawda to?

Łysy Grzyb
@Czerstwa bulka

Jakieś 6,8 marchewki z tego co wiem - bo poniżej ludzie na praktykach zarabialiby więcej XD

@Czerstwa bulka

ja po stazu dostalem 6 ;c

Bułeczka
@marzenie

@marzenie Targowałeś się? 6k to ledwo więcej od praktykantów, za taką stawkę bym się nie zgodził

Herakles
@marzenie

Jakie firmy pod big4 płacą niby lepiej? Big4 standardem na s1 jest 10-11k marchwi. Ale jaka firma z pozycji big8 jest w stanie placic wiecej? Tam pensje sa jeszcze bardziej smieszne, pracy wiecej, mniej mozliwosci rozwoju. Juz widze jak g t czy b d o placa lepiej od PWC czy innych big4 hahaha

Srazam
@Herakles

Mazars płaci więcej

@Bułeczka

tak targowałem się.. i nic, nawet teraz rozmowa o podwyżce była od razu niechętnie odebrana

Kajzerka
@marzenie

Czyli te bajki o dostaniu powyżej 6k po stażu można włożyć między bajki. Stała stawka 6k z marchewką i targowanie się nie wchodzi w rachubę. Trochę mało jak na BIG4.

@Kajzerka

no niestety.. wychodzi na rękę niecałe 600 więcej a większe oczekiwania i odpowiedzialność.. tutaj to tylko po wpis do cv i tyle

Słyszałam ze w PWC pracuje się od 9:00 do 17:30 (8,5h) czy to prawda? W korpo raczej już wszędzie jest ten czas skrócony do 8h.

Praca w zależności do działu Od 9 do nawet 18:30. Zazwyczaj od 9 do 17:00

tak
@Nowy

tak, praca jest od 9 do 17:30 - 30 minut hr tłumaczy na przerwę obiadową, z której możesz zrezygnować przedstawiając im pismo :)

Takieżycie
@Nowy

30 minut wynika z przerwy 30minutowej, którą pracodawca "daje" pracownikom. Można z niej zrezygnować, ale pytanie kto jest wstanie zjeść coś w 15 minut :)? Więc wygląda to tak, że 30 minut pracujemy dłużej, ale mamy to 30 minut przerwy więcej, więc finalnie mamy 45 minut przerwy, bo jeszcze 15 minut ustawowe :) Od stycznia do marca pracujemy po min 9.5h

@Takieżycie

Okej, dzięki :) a jak oceniacie pracę w PWC? Jesteście zadowoleni? Wiecie w jakich przypadkach można otrzymać 10- 12 000 brutto?

@Takieżycie

Dzięki :) a jak oceniacie pracę w PWC? W jakich przypadkach można otrzymać 10 - 12 000 brutto?

@tak

Okej, dzięki. :) a jak oceniacie pracę w PWC? W jakich przypadkach można otrzymać 10 - 12 000 brutto?

tak
@Nowy

10k od S1 na 100%.. praca w pwc jest ok nic niesamowitego - powtarzalnosc, presja i ciagle dokladanie zadan

@tak

O co chodzi z tym S1? jakieś poziomy/stopnie stanowiskowe?

@Nowy

Tak, odnosi się do grade'u na którym jesteś. S1 w tym przypadku to bodajże Senior Manager

nope
@Anonim

s1 to senior associate 1 a nie SM.. senior manager zarabia z 2 z przodu ;) 25k np

Nie

W audycie pracujesz 8-20 oraz soboty

kandydat

chciałbym zmienić pracę w ga na audyt mniejszych spółek. czy w pwc mają taki zespół? mają aktywną rekrutację?

Audyt
@kandydat

Jeśli chcesz badać małe spółki to idź pracować do Januszexa, a nie do Big4

Ciekawski

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w taxach jako konsultant z 2-u letnim doświadczeniem?

Sylwia
@Ciekawski

Cześć, też bym chciała wiedzieć coś o zarobkach u nich, ale na razie nawet ofert nie widzę żadnych. A na to stanowisko, co mówisz, to rekrutują teraz? Czy tak po prostu pytasz?

Tomaszego2
@Ciekawski

Obecnie po podwyżkach konsultant z 2 letnim doświadczeniem czyli A2 zarabia 12k marchewek do tego bonus roczny w wysokości 15-20% rocznego i co kwartal bonusik kwartalny 1,5k marchewek. czy to dużo czy to mało ocen sam

Tom
@Tomaszego2

W którym zespole taxowym A2 zarabia niby 12k?

@Tomaszego2

nie wierze w to ze przeskok z a1 na a2 to 100% podwyzki - mam a1 i 6k z rocznym doswiadczeniem... premia roczna dla mnie nie istnieje tak samo jak bonusy kwartalne

Yolo
@Tomaszego2

Wg mojej wiedzy zarabiają dużo mniej.

Ela
@Tomaszego2

A nie masz czasem na myśli S2 ?

Tomaszego2
@Tom

W zespole VAT, jak masz mniej to slabo negocjujesz. A do kolegi co ma A1 ma 6k, negocjuj, ja mialem 8k

Katarzyna
@ciekawe

Strasznie rozbieżności w tym co tu piszą... Mnie interesuje czy zarówno A1 jak i A2 to praca 100% zdalna. Możesz dać znać?

@Katarzyna

sorry, ale nie wierzę, że na A2 PwC płaci 12 tys. brutto.... taka stawka jest osiągalna, ale na S1/S2

@Katarzyna

ja dostałem na a1 6k, wiem że są ludzie co dostają do 7,2k na A2 widziałem pensje nawet 9,8k -- dużo zależy od doświadczenia pewnie

Dorota
@ciekawe

tylko od doświadczenia czy czegoś jeszcze? 9,8k przy tej szóstce wygląda całkiem inaczej... nakład pracy inny? wiesz ile doświadczenia mogła mieć ta osoba właśnie?

@Dorota

ja dostałem 6 po stazu czyli pół roku doświadczenia. żeby być na a2 trzeba pracować chyba 2 lata, chyba że ktoś jest wybitny. Do tego dochodzi rodzaj pracy - myślę, że IFS tak jak ja dostaje mniej niz biznes, umiejętności, negocjacje itd.

Ciekawy

Czesc, jakie widelki i godziny pracy dla specialisty ds. procesów administracyjnych z językiem niemieckim? Czy to prawda ze test jezykowy to weryfikacja videonagrania?

hello

W jakich widełkach $$ pracują S1 w taxach?

ola

to chyba dane sprzed 2-3 lat albo wcześniej, prawie tyle to mogą wyciągnąć teraz C2 :)

Koczkodan
@ola

C2 dostaje 8k. S1 dostaje 10k. Stawki w taxach. Pensje stoja w miejscu. Żenada

ichezzer

Jakie widełki wynagrodzeń proponują na stanowisku Cyber Security Analyst - SOC L1?

Dawid

To nie jest dobra firma na takie czasy

Why
@Dawid

Dlaczego to nie jest dobra firma na takie czasy?

Opiar
@Dawid

Akurat najlepsza, bo w audycie wiecznie brakuje ludzi i żeby Cię zwolnili to naprawdę trzeba się wykazać ;)

SKA
@Why

Lepiej założyć własną mafię. W tych czasach to byłby patriotyczny czyn.

Jaka jest stawka dla Specjalisty z 2 letnim doświadczeniem, w PWC Service Delivery Center w finansach?

Jaka stawka dla A1 w FCU?

A1

Zlecenie na 4-5 marchewki Potem umawiasz się na stale 5.5-6 marchewek

Jakie są zarobki na stanowisku senior accountant/samodzielny księgowy? Czy to rzeczywiście praca w 100% zdalna? Czy polecacie pracę w tej firmie na tym stanowisku?

Aleksandra123
@Nowy

Pracowałam na tym stanowisku jeszcze 0.5 roku temu i powiem że ze zdalną to zależy, są osoby co pracują zdalnie prawie 100% czasu ale to zależy od team ledeara i projektow. Możesz mieć przelożonego co jednak nakaże chodzić np. 2 dni w tygodniu (a podczas rekrutacji nic nie wspomną i nawet nie poznasz człowieka) + możesz mieć projekty pozwaljące full zdalnie, a możesz mieć projekty wymagające wyprawy do innego miasta np. 1/2 razy w miesiącu. Więc są osoby co pracują zdalnie 95% czau, a są takie co tylko 40% (nie z własnej woli). Zarobki - w Warszawie są na pewno lepiej płatne miejsca. 10/11 ton marchwi (czy dużo czy mało zastanow się), do tego firma narzeka na inflację i że cofną bonusy kwartalne itd (a kasę na projektach robią sporą). Ogólnie miejsce pracy takie 6 na 10 :)

Olek
@Aleksandra123

Pracowałaś w dziale stricte księgowym, czy tax reporting&strategy ? Wspominasz o bonusie kwartalnym - ile on wynosi ? Jest kwotowy czy procentowy, od czego zależy jego przyznanie ?

Aleksandra123
@Olek

Dokladnie dzial uslug ksiegowych (trs accounting). Kwartalne zgodnie z moim stanem wiedzy 2 tony marchewek brutto dla seniora. Bonus jest uznaniowy, aby go dostac trzeba miec minimum odpowiednia utylizacje na projektach klienckich (uwaga wszelkie urlopy itd obnizają utylizację). Drugi warunek to z uwagi ze bonus jest uznaniowy to Twój team leader musi go zaakcpetowac (jak cos mu w Tobie nie pasuje to nie da). Ale to stan mojej wiedzy, bo jak wiem od koleżanek i kolegow oraz z mojej końcówki w tej firmie chyba chca go zlikiwdowac.

Pawel

Jak wyglada praca na data analyst z SQL i PowerBI? Jak zarobki? Pytanie o Gdansk.

Milena

Cześć, czy ktoś się orientuje jakie są widełki na stanowisko Business Process Analyst?

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 401.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 8 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Polska?

Kandydaci do pracy w PwC Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Polska