PwC Polska

3 Dodaj opinię
PwC Polska
3 247 594 5 1

Opinie o PwC Polska

Pracodawca

 Aktualność
W Gdańsku działa nasze centrum kompetencyjne - Financial Crime Unit (FCU), gdzie w ciągu dwóch lat planujemy zatrudnić kolejnych 300 pracowników. Jeśli lubisz morze, dołącz do naszych ekspertów którzy namierzają nielegalne pieniądze organizacji terrorystycznych i przestępczych!

Poniżej uchylamy rąbek tajemnicy naszego biura w Gdańsku ;)
 
Pomocna?
Tak12Nie12

Pracodawca

@Kierownik IT

Sytuacja firmy jest na stabilnym poziomie, zachęcamy do zapoznania się z raportem ->https://www.pwc.pl/pl/media/2018/2018-0-10-02-wyniki-finansowe-pwc-2018.html

Pomocna?
Tak6Nie9
ewka

Firma stwarza bardzo dobre warunki i możliwości rozwoju dla pracowników. Doświadczenie tam zdobyte jest bardzo cenione na rynku. Polecam! Lubię atmosferę w PwC Polska za: Swobodna, luźna atmosfera.

Pomocna?
Tak17Nie14
Zgłoś

Pracodawca

@Kandydatka

Dziękujemy, staramy się zadbać o miejsce pracy naszych pracowników, a w Gdańskim FCU zatrudniamy już 500 osób. Na naszej stronie możesz znaleźć więcej informacji o tym, czym zajmuje się Financial Crime Unit oraz link do aktualnych ogłoszeń ->https://www.pwc.pl/pl/kariera/studenci-i-absolwenci/pwc-advisory-center-of-excellence.html

Pomocna?
Tak12Nie9
to__bit_o Nowy wpis

trzymajcie kciuki czekam na wyniki rekrutacji ;)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
duszek

Czy można prosić o jakieś info odnośnie rekrutacji?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
duszek
@duszek

Każda informacja bedzie super cenna i tak na prawde wszystko mnie interesuej od przebiegu rozmowy po pytania jakie padają etc

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Lizza981
@duszek

Pytaj konkretnie to może ja pomogę:)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Performa
@Lizza981

jak sprawdzany jest ang?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Performa
@Performa

W sensie czy przez jakiś program czy na żywo, można gdzieś o tym pooczytać?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Nowy wpis

Pracodawca

@Performa

Cześć, więcej o naszym narzędziu do sprawdzania j.angielskiego znajdziecie tutaj: https://www.pwc.pl/pl/kariera/studenci-i-absolwenci/aplikuj/proces-rekrutacji/hirevue.html

Pomocna?
TakNie
Iguana Nowy wpis
@PwC Polska

dodam tylko że to całe hirevue jest bardzo ok

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Igła

Wie ktoś może jak dobrze należy znać angielski by móc tu pracować?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Uls Nowy wpis
@Igła

no trzeba znać i to dobrze, ale ja byłam noga z angielskiego a pochodziłam trochę na kursy, korki i teraz idzie mi na prawde dobrze wiec skoro mnie sie udalo to nie ma rzeczy niemozliwych ;)))

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Gonzo

W ostatnim czasie aplikowałem do FCU w Gdańsku i z przykrością muszę stwierdzić, że jak na tak prestiżową organizację jaką jest PwC, poziom "operacyjny" rekrutacji jest beznadziejny. Jeśli chodzi o samą rozmowę - case study + interview - tutaj nie mam nic do zarzucenia. Rozmowa jak każda inna, uprzejmie, rzeczowo. Wydawało mi się, że poszło mi całkiem nieźle. Jednak pomimo zapewnień pani Rekruterki, że odpowiedź - niezależnie od wyniku - otrzymam w przeciągu tygodnia, po upływie dwóch tygodni wciąż cisza. Zdecydowałem się wysłać maila z zapytaniem o feedback - bez odpowiedzi. Ponowiłem po kilku dniach - również bez rezultatu. Dopiero po kolejnych kilku dniach za trzecim razem udało mi się w końcu dodzwonić do osoby przeprowadzającej rekrutację - tutaj otrzymałem informację, że "przecież kilka dni temu otrzymałem feedback" - sprawdzam pocztę - nic, przeczesuje spam, podfoldery etc. - też nic. Nazajutrz otrzymałem emaila, że jednak nie zostałem przyjęty. Rozumiem, że tak duża struktura każdego dnia otrzymuje dziesiątki kandydatur, ale wysłanie krótkiego maila zwrotnego chyba nie powinno być żadnym problemem dla firmy, która akurat powinna świecić przykładem w zakresie kultury biznesowej. Naprawdę nie przemawia przeze mnie żal, że nie zostałem przyjęty, ale szanujmy się. Podejrzewam, że w dużej części do procesów rekrutacyjnych w FCU podchodzą ludzie z odpowiednim wykształceniem, doświadczeniem i wiedzą, którzy również wkładają pewien wysiłek w zaprezentowanie się z jak najlepszej strony i być może nawet jeśli nie zostaną przyjęci ich drogi z PwC gdzieś tam w życiu mogą się zawodowo przeciąć, więc elementarna doza kultury i szacunku, byłaby wskazana, a zamiast tego przez kilka tygodni cisza i się sam domyśl człowieku "odrzucili Cię i milczą czy wciąż się zastanawiają etc.?"

Pomocna?
Tak3Nie2
Zgłoś
Bezimienny
@Gonzo

Spotkałem się z identycznym podejściem, gdy pierwszy raz aplikowałem - co prawda do FCU w Warszawie, ale rekrutacja też była prowadzona przez ludzi z Gdańska. Rozmowa i case study - na plus, ale ogarnięcie tego później przez HR, to już inna para kaloszy. Również miałem spore nadzieje na zatrudnienie z uwagi na fakt, że zadania wydawały mi się banalne. Co więcej, jeśli wyczerpującym feedbackiem jest informacja "not selected" w systemie workday uzyskana po 3-4 tygodniach, a nie po tygodniu, to bądźmy szczerzy - nie warto próbować ponownie. Kontakt bezpośredni z pracownikami rekrutującymi to też porażka - nie uzyskałem żadnej odpowiedzi od osób, do których pisałem (tak, było ich kilka). Spotkałem się z dobrymi opiniami od pwc, ale sam jednak odradzę komukolwiek podchodzenia do procesu rekrutacji w FCU.

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Gonzo
@Bezimienny

Dokładnie, samo interview + case study - bez zarzutów, pytania bardzo proste, zwłaszcza, że na codzień w pracy zawodowej muszę sobie radzić z dużo bardziej skomplikowanymi przypadkami. Samo ogarnięcie od strony organizacyjnej to totalna amatorszczyzna. Ale nie o żal tu chodzi, to ja aplikowałem do nich, a nie oni do mnie i w 100% rozumiem, że mogłem im nie "podejść" na przykład, nie wiem, typem osobowości czy czymkolwiek. To pracodawca decyduje z kim chce współpracować. I z tym moim zdaniem nie ma co nawet dyskutować. Rzecz chodzi tylko o to, że w tak prestiżowej organizacji jest przyzwolenie na taki brak profesjonalizmu już w pierwszych kontaktach z firmą. To wygląda tak jakby zakładano, że jeśli kogoś nie przyjmują to znaczy, że jest głąbem i taka osoba nie jest warta uwagi i można ją "zlewać". I tu się rekruterzy z PwC bardzo mylą, bo uderzają tam raczej ambitne osoby, które jak nie dostaną się tam, to wcześniej czy później zwrócą na siebie uwagę innych struktur, a negatywna opinia o PwC pójdzie w eter. "Fajny" PR :) ... Myślałem, że coś się zmieniło w ostatnim miesiącu, ale widać, że poziom rekrutacji tam to "never ending story" - ostatnio bliska mi osoba uczestniczyła w procesie na podobne stanowisko do FCU Gdańsk i ta sama historia - interview bardzo ok, potem gorące zapewnienia pani rekruterki, że w przeciągu tygodnia decyzja niezaleznie od "werdyktu", co więcej przyślą szczegółową ocenę rozmowy. Potem cisza - brak odpowiedzi na emaile, nieodbieranie telefonów, na koniec po 3 tygodniach wygenerowana z systemu informacja, że się nie udało. Rozumiem tłumaczenia "okresem urlopowym", ale czytając opinię tutaj, można stwierdzić, że HR-y w PwC mają 24h/7d holiday.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Bezimienny
@Gonzo

W pełni się z Tobą zgadzam. Pytałem nawet znajomych z PwC jak to jest z "ichniejszymi" HR-ami, no i tutaj nie było zaskoczenia - "nie przepracowują się". Skoro taka opinia krąży w samej firmie, to wcale nie dziwi mnie, że podobna opinia niesie się po świecie. No nic, temat raczej wyczerpaliśmy. Powodzenia w kolejnych rekrutacjach, życzę też poważniejszego traktowania od strony potencjalnych pracodawców - to rzadkość jak widać ;)

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś

Pracodawca

@Bezimienny

Mocno przepraszamy za Wasze doświadczenia i dziękujemy za feedback, zwrócimy uwagę zespołowi rekrutacji z Gdańska.

Pomocna?
TakNie
Szok
@Bezimienny

wy chyba bardziej się nie przepracowujecie niż ich HRy ???? zawsze się zastanawiałem, kto ma czas na pisanie tych wszystkich komentarzy na forach o pracodawcach i żalenie się.

Pomocna?
TakNie3
Zgłoś
Ktosia
@Szok

Jak sie ma w tym kraju cokolwiek zmienić jak kazda konstruktywna uwaga spotyka się z zarzutami nieróbstwa. Napisanie komentarza zajmuje minutę - to tylko tyle i aż tyle, żeby starać się coś zmienić na lepsze w relacjach pracodawca - kandydat

Pomocna?
Tak7Nie
Zgłoś
Bezimienny
@Ktosia

@Ktosia - w punkt :)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
karolka

dla ambitnych osób praca w pwc będzie bardzo satysfakcjonująca :)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
AudytJakiePlace
Nazwa działu: Finanse

Jakie jest obecnie wynagrodzenie w audycie na rynkach regionalnych w zależności od stanowiska? Dajmy na to pierwsze 5 lat. Jest możliwość zmiany miejsca zatrudnienia na np. Azję w przyszłości i po jakim czasie (senior wystarczy?) ( jakiś projekt itp)?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
isstean

Ktoś może coś wie na temat tego HireVue??

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
isstean
@isstean

chodzi o to narzędzie przez które sprawdzają angielski przy rekrutacji do pwc

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
MISHA

hej odpowie ktos na jaki socjal dla pracowników można liczyć? jest prywatna opieka???

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Toel
@MISHA

Jest prywatna opieka , multisport, szkolenia, programy płatnych poleceń pracownicznych, konferencje, konsultacje z anglika, dofinansowanie do okularów, owoce i napoje w biurze, można tak wymieniać i wymieniać, dba się tu o takie rzeczy.

Pomocna?
Tak1Nie4
Zgłoś
Miłosz
@Toel

Benefity medyczne czy sportowe nigdy nie zastąpią podwyżek albo chociaż jednorazowych premii. Również wyjazdy integracyjne nie zbudują na siłę dobrej atmosfery w firmie między pracownikami niższego szczebla i kierownictwa. To dotyczy oczywiście wszystkich korporacji nie tylko PwC. Jasne PwC to fajna firma i bardzo prestiżowa, ale nie da się ukryć, że to typowe wielkie warszawskie korpo w pełnym rozumieniu tego słowa czy to w centrali w Wa-wie czy w oddziałach terenowych.

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
yellowtoy
@Miłosz

oczywiscie, że nie zastąpią ale sa miłym dodatkiem i pokazuja ze pracodawca sie stara by pracownik zadbal tez o zycie poza praca. a podwyzki? ja na swoja podwyzke pracowalem ciezko i sie oplacilo, nikt mi jej nie odmowil. atmosfery w firmie tez budowac nie trzeba bo ta jest akurat ok - chyba ze ktos celowo nie chce sie zgrywac z pracownikami no to juz jego problem

Pomocna?
TakNie4
Zgłoś
Nikita
@yellowtoy

Szkoda gadać nawet. Są ludzie, którym wszędzie będzie źle.

Pomocna?
TakNie3
Zgłoś1
Sebastian
@yellowtoy

Masz rację. Dobrze jest wiedzieć, że pracodawca stara się poprawiać relację pomiędzy zatrudnionymi pracownikami. To bardzo ważny aspekt, który mam nadzieję, będzie pomocny w podjęciu decyzji o ewentualnym aplikowaniu przez potencjalnych kandydatów. Ja natomiast chciałbym dowiedzieć się, jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska? Trudno jest awansować w firmie PwC Polska?

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś1

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
iskandel
@Sebastian

jak się starasz, rozwijasz i nie stoisz w miejscu to jest wręcz bardzo łatwo. Doceniają tu pracowników

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
pettttter
@iskandel

a kasa dobra?????

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Jagus
Nazwa działu: IT
@pettttter

Pewnie, a jeżeli masz odpowiednie umiejętności i trochę zaangażowania w to, w jaki sposób pracujesz to i awans się może pojawić na horyzoncie ;)

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Adam
@Jagus

W PWC doceniają pracownika takie moje zdanie. Wiem bo sam awansowałem w dość krótkim czasie

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
ważka
@Adam

powiesz jak Ci się to udało? czy po prostu ciężka pracą?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Carbon8877
@ważka

Nie musi być ciężka ważne żeby się było zaangażowanym a nie myślało w robo o niebieskich migdałach. Głowa do góry, pracuj jak umiesz najlepiej, dbaj zeby w miejscu nie stać i wcale ciężko awansować nie będzie

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
loko
@Carbon8877

Przyda się tu też jakaś pasja do pracy i zainteresowanie dobrze widzieć że ludzie idą nie tylko odklepać godziny w pracy ale też czerpią z tego jakąś satysfakcje.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
stasiu

hej. czy ktokolwiek moze napisac parę słów na temat fcu gdańsk? jaka atmosfera, zarobki i możliwości awansu?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Mar78
@stasiu

Podbijam pytanie też chciałbym się czegoś dowiedzieć

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Bożena
@Mar78

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w firmie PwC Polska to aktualnie ogłoszenia dotyczące ofert pracy możesz znaleźć tutaj: https://www.pwc.pl/pl/kariera.html Wysokość zarobków na pewno różni się w zależności od wykonywanej pracy. Jakim stanowiskiem byłbyś zainteresowany? Masz już doświadczenie w branży?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Candidate2121

Junior Analyst AML 4000zl brutto serio??? oferta pracy otrzymana kilka tygodni temu

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
Velvet
@Candidate2121

Wynagrodzenie zwykle zależy od doświadczenia i umiejętności. Zresztą ja wychodzę z założenia, że warto negocjować jeśli coś nam nie odpowiada. Sama chcę się dostać do Pwc i podczas procesu rekrutacji byłam bardzo mile zaskoczona podejściem, rozmową i perspektywami. Obecnie nie posiadam dużego doświadczenia i zastanawiałam się niejednokrotnie jakiego wynagrodzenia oczekiwać

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Kandydatka

Bardzo nieprofesjonalne zachowanie pani rekruterki! Poświęciłam swój czas, i nawet wydawało mi się, że rozmowa poszła mi dobrze, a mimo to nie dostałam nawet krótkiego maila z informacją zwrotną, chociaż zostałam zapewniona, że takową informacje dostane. Sama napisałam maila z prośbą o feedback, bo bardzo mi na tym zależało, ale niestety bez rezultatów. Nie piszę tego z żalu, że nie zostałam zatrudniona, ale jest mi po ludzku przykro, że w taki sposób dział rekrutacji traktuje kandydatów, zero szacunku i przyzwoitości.

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś1

Pracodawca

@Kandydatka

Dzień dobry, jeśli nadal nie otrzymała Pani odpowiedzi prosimy o kontakt na adres: kariera@pl.pwc.com - obecnie jest sezon urlopowy i rzeczywiście niektóre odpowiedzi od konkretnych rekruterów mogą być opóźnione, za co serdecznie przepraszamy.

Pomocna?
TakNie2
Kandydatka
@PwC Polska

Rekrutacja miała miejsce w marcu więc raczej nie sezon urlopowy jest tutaj problemem.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Ex-Kandydat
@Kandydatka

@Kandydatka - jesli mozna spytać, do którego oddzialu PwC próbowałaś się dostać? Ja aplikowałem do FCU w Gdańsku i mam bardzo podobne do Twoich wrażenia z odbytego interview. Sama rozmowa bardzo przyjemna, case do przedstawienia ciekawy, ogolnie pozytywne wrażenia i wydawało mi się, ze bardzo dobrze mi poszło, ale pomimo zapewnień Pani rekruterki nie otrzymałem obiecanej informacji zwrotnej w przeciągu tygodnia, odczekalem kilka dni i wysłałem e-maila - również cisza. Dopiero, gdy wyslalem SMS-a z prośba o odpowiedz, dostałem informacje mailem, ze nie zostalem przyjęty. Nie pisze tego z żalu, ale ze swojej strony włożyłem wysiłek i czas, by przedstawić sie z jak najlepszej strony, z natury mam tak, ze gdy obiecuje komuś odpowiedz w danym terminie to dotrzymuje danego słowa, a gdy jednak z przyczyn obiektywnych termin odpowiedzi się przesuwa, to informuje o tym pisemnie podając kolejny termin. Tak mnie uczono i to nic nadzwyczajnego - ot, zwykła kultura biznesu.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Gogi
@Ex-Kandydat

ja jak się okazało podałem im zły numer, dosłownie inna cyferka... i też się wkurzałem, że co to w ogóle ma być, w końcu zadzwoniłem i się wyjaśniło, do tej pory mi trochę głupio...

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
ewka

Firma stwarza bardzo dobre warunki i możliwości rozwoju dla pracowników. Doświadczenie tam zdobyte jest bardzo cenione na rynku. Polecam! Lubię atmosferę w PwC Polska za: Swobodna, luźna atmosfera.

Pomocna?
Tak17Nie14
Zgłoś
Gogi
@ewka

ciezko sie w sumie nie zgodzić

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Bezimienny

Rekrutacja w PwC to totalna porażka. Brak kontaktu z HR, brak feedbacku mimo "najszczerszych" zapewnień. Jeśli liczysz na profesjonalną rekrutację - tutaj niestety jej nie uświadczysz. Szanuj swój czas - na rekrutację w pwc tylko go niepotrzebnie stracisz.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś1

Pracodawca

@Bezimienny

Prosimy o informacje na kariera@pl.pwc.com i podanie stanowiska, na jakie aplikowałeś/aś. Pozdrawiamy

Pomocna?
TakNie
Bezimienny
@PwC Polska

Myślę, że szkoda czasu na wywlekanie brudów. Dodam tylko, że zostałem potraktowany w podobny sposób dwukrotnie, więc nie jest to raczej odosobniony przypadek :)

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
qq
Nazwa działu: Produkcja

Kilka lat temu dwa razy mnie nie przyjęli na A1, W innym kraju, bez znajomości języka, przyjęli mnie na A2. Widocznie tak duży potencjał w narodzie, że na tle innych krajów jesteśmy centrum audytorskim NASA.

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Defender
Nazwa działu: IT

Firma niby płaci z tego co słyszałem od kolegów ale to też zależy komu i w którym dziale. Programistom są w stanie zapłacić gorzej z innymi działami..... Generalnie byłem na rekrutacji na stanowisko regular. Na wstępie rozmawiałem z panią z HR, która była miła ale zasadnicza i sprawdziła krótko język angielski a reszt a była rozmowa o PWC o warunkach umowy i zasadach itp i do tego momentu było całkiem dobrze .... Potem miałem rozmowę techniczną. Z mojego CV wynika że mam doświadczenie 14 lat z czego senior 7 lat w programowaniu pomimo to wystawiono do rozmowy ze mną specjalistę od nie mojej technologi tylko osobę o kompetencjach z innej technologii co ten rekruter sam potwierdził na rozmowie.!!! W tym momencie powinienem był podziękować ale z racji tego że okazało się to w trakcie to dokończyłem z grzeczności rozmowę....oraz byłem ciekaw czy dadzą mi stawkę seniorską na regulara..... Potem ten rekruter zadał mi kilka banalnych pytań algorytmów oraz z programowania a potem przeszliśmy na pytani o technologii na którą miałbym się zatrudnić. W trakcie tych pytań to ja zadawałem pytania rekruterowi skąd wynika to i to i nie za bardzo umiał wybrnąć z tych pytań, a przewagą każdego rekrutującego jest to, że zna wszystkie pytania i powinien też znać wszystkie odpowiedzi na nie oraz przygotować się do testu jeśli już go ma. Generalnie to firma ma core team SalesForce - czyli beznadziejny CRM - APEX - czyli programowanie imperatywne rodem z lat 90 tych bez mechanizmów dziedziczenia i polimorfizmu.Jedyne co to ma ładny front ale to też kwestia dyskusyjna. Reszta zespołów to zależy od sytuacji projektowej ale nic stabilnego na dłuższą metę z tego co zrozumiałem. Od innej osoby słyszałem że nakłamali na rozmowie że będzie robił w nowych technologiach a wrzucili go do javy 7. Od innej osoby z działu nie IT słyszałem, że wyżywają się na pracownikach i każą im pracować bez przerwy obiadowej i nie chcą zatrudnić dodatkowych osób tylko chcą, żeby osoby pracowały po 10 godzin lub więcej. Potem otrzymałem informację że firma zaakceptowała mnie ale wybrałem inną firmę na o wiele ciekawsze stanowisko..... Gdzie są te wartości PWC, które w ogłoszeniach występują ? Generalnie firma zatrudnia chyba na projekt a potem martwcie się .....

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Dropdrop17
Nazwa działu: IT
@Defender

Generalnie tak tu czasem wpadam na forum i czytam te opinie... i trochę czasem uśmiecham się pod nosem. Pierwsze zdanie wygrało wszystko bo "firma niby płaci". Niby miałaby nie? ;) To chyba pracowników zobaczyłbyś na ulicach a nie przy biurkach? ;) Nie zrozum mnie źle, ale opierasz swoją wiedzę na temat pracy w PwC na przypuszczeniach i "bo ktoś mi powiedział". Takie "słyszałem, że.." to trochę za mało bo ludzie mówią różne rzeczy, nie zawsze, jak widzę, do końca prawdziwe.. Opisujesz tu głównie rozmowę rekrutacyjną i to byłoby całkiem trafną wskazówką gdyby jeden zgrzyt. Napisałeś przecież, że sam zdecydowałeś się kontynuować rozmowę mimo, że widziałeś niejasności. Mogłeś od razu to zaznaczyć a nie dokończyć rozmowę "z grzeczności". Narzekasz na rozmowę, którą z własnej woli kontynuowałeś.. trochę to.. słabe? Tak na marginesie, jako długoletni pracownik zapewniam Cię że występują tu tylko prawdziwe płatności, nie niby-płatności ;) a z przerwą obiadową także nie ma problemu ;)

Pomocna?
Tak2Nie4
Zgłoś
Opinia
@Defender

Generalnie pwc nic wspólnego z IT nie ma. Włażenie w zady korporacjom i skupowanie małych firemek - w tym pwc faktycznie jest dobre. Ani to, ani pozostałe trzy z Big4 nie miały, nie mają i nie będą miały nic wspólnego z nowymi technologiami.

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
SyfNaProjekcie
Nazwa działu: IT
@Defender

Mi "lider zespołu" polecił raz stawiać system od nowa bo "on nie wie co tam było robione" a krzywozęba PM napisała donos do PWC , że długo stawiam ich mierny system. Uciekaj.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
ent

hej jest tu na forum ktoś po praktykach w PWC?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
VjakVendetta
@ent

ja ;) co chcesz wiedzieć?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Artur
@VjakVendetta

Jeśli znasz firmę od środka, to może napiszesz jaka panuje atmosfera w zespole, na jakie warunki płacowe można liczyć oraz jak traktowany jest pracownik przez szefostwo? Liczę że posiadasz wiedzę na ten temat i podzielisz się swoimi spostrzeżeniami.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Aneta
@Artur

Płaca zależy od stanowiska, doświadczenia no ale to chyba jak wszędzie. Zespół spoko, ludzie są względem siebie bardzo w porządku. A szefostwo wobec nas jest baardzo fair.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Saeru29
@Aneta

długo pracujesz tu?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Alicja
@Aneta

Chyba każdy przyzna mi rację co do tego, że bardzo przyjemnie czyta się właśnie takie posty. Super, iż w PwC zarobki są uzależnione od wspomnianych przez Ciebie czynników - tak właśnie powinno być. A co z dodatkami pozapłacowymi? Czy macie do jakichś dostęp?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
franky
@Alicja

benefitów jest całkiem sporo

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
franky
@franky

jest i program płatnych poleceń, są szkolenia (takie serio pożyteczne z których można się sporo nauczyć), eventy różnego rodzaju, ofc karta sportowa (są też grupy sportowe), można dostać dofinansowanie do zakupu okularów co też mi się przydało i sam korzystałem

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
J0sta

Priorytetem jest dla mnie stabilna praca, zatem moje pytanie: czy tak można określić pracę w PWC? Proszę o poważne odpowiedzi. Z góry dzięki.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
J0sta
@J0sta

Moje pytanie nadal aktualne, bardzo mi zależy na odpowiedzi

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Mikołaj
@J0sta

Zdecydowanie tak, praca jest rozwojowa i stabilna, zatrudnienie i umowa na dobrych warunkach, no i wynagrodzenie niezłe.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Joanna
Nazwa działu: Finanse

W PwC OD ROKU.Jest i kultura i otwartość i szacunek do pracownika.Mozna zarobic pieniadze, mozna zrobic kariere, benefity na wysokim poziomie, różnorodność szkoleń. Dobre benefity, prosta sciezka kariery.To na plus Na minus, w moim mniemaniu-to co typowe dla korporacji-dziwny i nieco uwłaczający system ocen rocznych,ogrom pracy,czasem ponad normę.Ale ogolnie przyszły takie czasy ze jesli choc troche Ci zależy i pokazujesz że się starasz to praca stabilna i polecam.

Pomocna?
Tak2Nie1
Zgłoś
milka

PWC... fajna praca, fajny czas w moim życiu. Zawsze będę miło wspominała ;)

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
J0sta
@milka

Chciałam spytać o pewne kwestie, myśle o pracy tutaj mogłabyś rozwinać swoją myśl? Zależy mi na rzetelnych opiniach :-)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Adam

Zarobki, praca, atmosfera - ok.

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Majaa33x
Nazwa działu: Handlowy
@Adam

Podpisuje się pod tą opinią

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Paloma
@Adam

A coś więcej możesz powiedzieć, tak konkretniej?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Marek
@Paloma

Też chciałbym dowiedzieć się, jak wygląda poziom wynagrodzeń w firmie PwC Polska, a w szczególności dla nowo zatrudnionych pracowników. Moglibyście to sprecyzować? Będę wdzięczny za rzetelne informacje.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Saszka
@Marek

Niestety, ale tutaj nikt takiej informacji Tobie nie udzieli. PWC jest firmą, która opowiada o tym, że oferuje "konkurencyjne" wynagrodzenie, jednak prawda jest taka, że te wynagrodzenia może i były konkurencyjne, ale tak z 7 lat temu, a biorąc pod uwagę oferowany często w PWC "zadaniowy" czas pracy (co w praktyce oznacza ciągłą pracę na 1,5 - 2 etatach) - wynagrodzenie przez nich oferowane można uznać za niższe od "rynku". Dlatego firma jak ognia unika podawania stawek. Spróbuj np. w trakcie rekrutacji spytać się o oferowany poziom wynagrodzeń - wszyscy nabiorą wody w usta :)

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Morela
@Marek

Pieniądze są tu bardzo dobre ale jak w każdej firmie - zarobki to się różnią w zależności od stanowiska. A w jakim dziale chcesz pracować?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
krysztalova
@Saszka

Serio? Pierwsze pytanie jakie na rozmowie zadałam dotyczyło tego jaka jest pensja - otrzymałam konkretną odpowiedz od razu.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
krysztalova
@krysztalova

i wynagrodzenie można nazwać konkurencyjnym przynajmniej porównując z trzema innymi firmami do których aplikowałam;)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Saszka
Nazwa działu: Finanse
@krysztalova

To chyba oczywiste, ze na etapie juz uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym taka informacja musi w koncu zostac podana, chociazby na etapie zaproponowania oferty :). W moim poscie mialem na mysli informowanie o przewidzianych "widelkach" na dane stanowisko przed etapem przyjscia na bezposrednia rozmowe dodo biura (czasem warto zwerfyfikowac warunki finansowe proponowane przez firme zeby wiedziec, czy w ogole warto na nia sie fatygowac, szczegolnie w przypadku osoby z duzym doswiadczeniem, a nie "swiezaka" po studiach) - takiej informacji tutaj nikt udzielic nie chce. Natomiast wynagrodzenia oferowane w Waeszawie dla osob juz ze sporym doswiadczeniem sa znacznie mniejsze (o kilka tys) od wynagrodzen oferowanych w firmach

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
SyfNaProjekcie
Nazwa działu: IT

Jak tam Ctech? Opanowali już wszystkie warzywniaki w Warszawie ?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
flex
Nazwa działu: IT
@SyfNaProjekcie

Co masz na myśli mówiąc warzywniaki?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
SyfNaProjekcie
Nazwa działu: IT
@flex

Dosłownie warzywniaki.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Mariusz

Kiepska rekrutacja, miałem wrażenie traktowania z rezerwą. Wszystkie informacje są dostępne w CV, a jednak proces rekrutacji był kontynuowany, aby powiedzieć mi, że brakuje mi doświadczenia na wskazane stanowisko, mimo udzielenia poprawnych odpowiedzi w testach i rozmowach przez telefon. W takim razie jaki jest sens w ogóle kontaktować się z kandydatem i tracenia czasu obu stron, skoro od razu widać w CV, że nie spełnia wymogów typu X lat doświadczenia? A jeśli była to jednak inna przyczyna, to jaki jest cel mówienia kandydatowi czegoś innego niż to za co został odrzucony?

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
vix46Tori

Na drugim roku brałam udział w programie praktyk WEX. To był intensywny i bardzo owocny czas, dużo ciekawych szkoleń, spotkań integracyjnych, poznawanie super ludzi no i wsparcie mentora niemal we wszystkim przez cały czas praktyk. Polecam każdemu kto zaczyna swoją karierę zawodową by zaczął właśnie od PwC :)

Pomocna?
Tak2Nie5
Zgłoś
sardynka
@vix46Tori

czekam na dniach na info czy się dostałam bo też aplikowałam do wexa. długo czekałaś na informacje zwrotną?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
mezze
@sardynka

U mnie szybko poszło.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
DrHouse
@mezze

Też pamiętam że to nie trwało jakoś długo ale zestresowany byłem jak nie wiem bo mi zależało bardzo

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
ent
@vix46Tori

mogę kilka pytań zadać w sprawie tych praktyk?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
ancymon44

gdzie mozna znalezc aktualne info o rekrutacjach?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Pracodawca

@ancymon44

aktualne oferty są dostępne na naszej stronie pwc.pl/kariera - zapraszamy serdecznie! ;)

Pomocna?
TakNie
ancymon44
@PwC Polska

rzeczywiście wszystko jest na stronie ale ze mnie geniusz :)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Stachu

Beznadziejna rozmowa rekrutacyjna ze strony prowadzących. Zero zaangażowania w rozmowę. Nie wiem w jakim celu zostałem zaproszony przy takim podejściu, bo zainteresowania nie zauważyłem żadnego. Odniosłem wrażenie, że powinienem po rękach całować, że dostąpiłem zaszczytu spotkania z pracownikami PWC. Banalne pytania techniczne, które nic nie wniosły do rozmowy i w żaden sposób nie nawiązywały do poziomu stanowiska. Po dwóch tygodniach od rozmowy dostaję tylko powiadomienie mailowe automatycznie wygenerowane z systemu (sic!), że moja aplikacja została odrzucona. Serio? To chyba jakaś kpina żeby w procesie rekrutacji na stanowisko seniorskie odprawiono mnie w ten sposób. ŻENADA. Powinniście mnie przeprosić za stracony czas

Pomocna?
Tak19Nie1
Zgłoś

Pracodawca

@Stachu

Cześć, dzięki za feedback. Na jakie stanowisko aplikowałeś?

Pomocna?
Tak2Nie5
Kajetanovic
@Stachu

Hmm ja aplikowałem i wrażenie po rozmowie całkiem inne mam. Rekrutacja wg mnie przeprowadzona na wysokim poziomie, z kulturą, w ogóle nie było czuć żadnego dystansu i pytania dostałem w zasadzie wyłącznie związane ze stanowiskiem ...

Pomocna?
Tak2Nie3
Zgłoś
Radek
@Kajetanovic

Rerkutacja jak rekrutacja na pewno tam nic nieodpowiedniego nie było. Normalne pytania, grzecznie. Co prawda nie dostałem się koniec końców ale i było info zwrotne i cała rozmowa przeprowadzona ok. Próbuje dalej i się nie poddaje bo to tez nie o to chodzi kurde ze jak się ktoś niedostanie to żeby obsmarowywać firmę.. U mnie do poprawy był język, skończyłem kurs intensywny i licze ze tym razem się uda bo przelamalem barierę.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
gosia
@Radek

napisz jak ci poszło

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Kajetanovic
@gosia

tym razem..udało się!!!

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
malgo
@Kajetanovic

no to gratki i jak jest?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
malgo
@malgo

w sensie teamy, atmosfera?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Kajetanovic
@malgo

Narazie wszystko gra, obowiązki i sama praca pokrywają się z tym co było w ogłoszeniu i na rozmowie, ludzie kontaktowi można się dogadać ale za wiele nie chce mówić narazie żeby nie zapeszać ;)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Patrycja

Ładne biuro ale nudna praca

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś1
robocop
@Patrycja

oo a powiesz czemu tak? przeszło mi przez głowę żeby spróbować tutaj złożyć cv ale ja lubie wyzwania..

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Adi
@robocop

Dla mnie to zupełnie odwrotnie, mega dynamiczna robota, ale moze zalezy od działu

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
booggyman
@Adi

ja tam się w pwc nie nudziłem nigdy chyba byłem za bardzo zajęty pracą ;)

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
mariusz

konkretnie - ile dostanie na rękę junior legal analyst?

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
zdzichu

pytanko. konkretnie, ile dostaje się na start jako junior legal analyst i moze ktos ma jakies porady dot. tego stanowiska lub procesu rekrutacji?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Wiktoria

tu pracuje sie dla ludzi, dla pozytywnej atmosfery ktora daje kopa do dzialania, ze az chce sie do pracy przychodzić

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Selb
@Wiktoria

Potwierdzam!

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
M

Srednia wieku to chyba 28 lat-to kompromitacja, znaczy to, ze zatrudniaja prawie samych studentow i absolwentow bez wymagan.Znaczy to tez, ze ci szanowni absolwenci w ogole nie zagrzewaja tam miejsca, oczekiwania bardzo duze, zarobki male, procz tych co maja zarobic, czesto glupszych od szeregowego studenta. Rozmowa rekrutacyjna jest taka, ze testuje was baba z hr,ktora nie ma zadnych kompetencji jezykowych,zadaje pytania jakby nie czytala waszego cv,nie polecam. Ciekawi mnie zawsze jak ludzie z hr sami dostaja prace, to nowa zagadka milenijna, na rok 3000.

Pomocna?
Tak21Nie
Zgłoś
Śmiech_na_sali
@M

Zgadzam się w większości. Pracowałam tam. Dobre na 2-3 lata max. Siedzą później takie cwaniaki z gi lem pod nosem, rozdmuchanym ego i zerową wiedzą. Problem polega na tym, że umiejętności poza laniem wody raczej nie uczą tam żadnych. Koleżkowie w Advisory, naprawdę sądzicie, że tworzycie wartość dla klienta slajdami w PowerPoint? Wiecie wy tak naprawdę czego potrzebują wasi klienci? Zarabiacie tylko dlatego, że młoty ze Spółek Skarbu Państwa wam za to płacą, bo żaden szanujący się biznes prywatny tego nie zrobi. Peace & Out.

Pomocna?
Tak9Nie
Zgłoś

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Halina
@Śmiech_na_sali

Firma na swojej stronie internetowej zaznacza, że raz w roku razem z przełożonym pracownik wyznacza cele, które konsekwentnie realizowane prowadzą go do awansu na coraz wyższe stanowiska. Czy taki rozwój po szczeblach w firmie jest w rzeczywistości możliwy do osiągnięcia w PwC Polska?

Pomocna?
Tak2Nie1
Zgłoś
Olja
@Halina

To zależy od jakiego zaczynasz stanowiska; jeśli od specjalisty to jest kilka "grade'ów" i tak sobie rok po roku możesz awansować. Jak jesteś Managerem, to potem masz tylko Senior Managera i Dyrektora, więc wiadomo że o awans trudniej.

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Śmiech_na_sali
@Halina

To wydmuszka tak samo jak program PwC Alumni. Na papierze jest, w praktyce nie działa.

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Jedi
@Śmiech_na_sali

Kurde, pracuję prawie 10 lat i przez te 10 lat w advisory zrobiłem JEDEN projekt dla spółki skarbu państwa. Reszta - wszystko dla firm prywatnych... widać zależy co się robi? A wartość slajdów jest taka, jaka jest wartość wiedzy i informacji zawartej na slajdach. Jak ktoś leje wodę i nic nie wie, to i najpiękniejsze slajdy tego nie naprawią. Ale jak wie, to w połączeniu z dobrym medium przekazu robi wrażenie.

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś

Zostaw opinię o PwC Polska - Warszawa

Chcę opublikować:

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie
Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda zgloszenie@gowork.pl

Joanna Koczaj-Dyrda
Joanna Koczaj-DyrdaOfiara mobbingu - Radca prawny
PwC Polska