PwC Polska

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PwC Polska

kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.
Kandydat

chciałbym zmienić pracę w ga na audyt mniejszych spółek. czy w pwc mają taki zespół? mają aktywną rekrutację?

Łysy grzyb

W taxach podwyżek inflacyjnych w tym roku nie będzie bo za słabe wyniki (przychody wzrosły bodaj o 16% w porównaniu z zeszłym rokiem). Od kilku lat stawki w big4 to żart w porównaniu do rynku. Na S1 obecnie standardem jest <10 marchewek. Pracy dużo, nadgodziny niby można brać i są wypłacane ale w rzeczywistości ze zgoda managera bywa różnie. Ciekawe jak długo big4 będą mogły tak ciągnąć, bo sama renoma nie starczy zwłaszcza ze już teraz jest problem z nowymi pracownikami (a 30zl na praktykanci to tez niezły temat, bo potem przy awansie na c1 dostaje się mniej na rękę XD, no ale patrząc po tym jak partnerzy traktują u nas pracowników to co się dziwić)

marzenie
@Łysy grzyb

Jako ex intern chciałbym dostawać 30/h xD było 25 i to jeszcze w te wakacje. Renoma się już kończy, ludzie mają internet i zaczynają zamykać tabu pieniądza. Teraz już wiadomo, że firmy poniżej big4 płacą lepiej :)

Czerstwa bulka Nowy wpis
@Łysy grzyb

Wiesz może jakie widełki proponują po zakończeniu praktyk przy przejściu na a1? Obiło mi się o uszy, że teraz od 6,5 do 7,5 ze skórką proponują na start, prawda to?

Łysy Grzyb Nowy wpis
@Czerstwa bulka

Jakieś 6,8 marchewki z tego co wiem - bo poniżej ludzie na praktykach zarabialiby więcej XD

Ciekawski
Kandydat

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w taxach jako konsultant z 2-u letnim doświadczeniem?

Sylwia
@Ciekawski

Cześć, też bym chciała wiedzieć coś o zarobkach u nich, ale na razie nawet ofert nie widzę żadnych. A na to stanowisko, co mówisz, to rekrutują teraz? Czy tak po prostu pytasz?

Tomaszego2
@Ciekawski

Obecnie po podwyżkach konsultant z 2 letnim doświadczeniem czyli A2 zarabia 12k marchewek do tego bonus roczny w wysokości 15-20% rocznego i co kwartal bonusik kwartalny 1,5k marchewek. czy to dużo czy to mało ocen sam

Tom
@Tomaszego2

W którym zespole taxowym A2 zarabia niby 12k?

ciekawe
@Tomaszego2

nie wierze w to ze przeskok z a1 na a2 to 100% podwyzki - mam a1 i 6k z rocznym doswiadczeniem... premia roczna dla mnie nie istnieje tak samo jak bonusy kwartalne

Yolo
@Tomaszego2

Wg mojej wiedzy zarabiają dużo mniej.

Ela
@Tomaszego2

A nie masz czasem na myśli S2 ?

Tomaszego2
@Tom

W zespole VAT, jak masz mniej to slabo negocjujesz. A do kolegi co ma A1 ma 6k, negocjuj, ja mialem 8k

Katarzyna
@ciekawe

Strasznie rozbieżności w tym co tu piszą... Mnie interesuje czy zarówno A1 jak i A2 to praca 100% zdalna. Możesz dać znać?

Ania
@Katarzyna

sorry, ale nie wierzę, że na A2 PwC płaci 12 tys. brutto.... taka stawka jest osiągalna, ale na S1/S2

ciekawe
@Katarzyna

ja dostałem na a1 6k, wiem że są ludzie co dostają do 7,2k na A2 widziałem pensje nawet 9,8k -- dużo zależy od doświadczenia pewnie

Dorota Nowy wpis
@ciekawe

tylko od doświadczenia czy czegoś jeszcze? 9,8k przy tej szóstce wygląda całkiem inaczej... nakład pracy inny? wiesz ile doświadczenia mogła mieć ta osoba właśnie?

Ja

Nadal tu pracuję ale w IFS, nie mam kontaktu z klientem zewnętrznym. Praca jest wymagająca, ale nie czuję tu żadnej presji, stresu, nacisku.

Kandydat

Słyszałam ze w PWC pracuje się od 9:00 do 17:30 (8,5h) czy to prawda? W korpo raczej już wszędzie jest ten czas skrócony do 8h.

Praca w zależności do działu Od 9 do nawet 18:30. Zazwyczaj od 9 do 17:00

tak
@Nowy

tak, praca jest od 9 do 17:30 - 30 minut hr tłumaczy na przerwę obiadową, z której możesz zrezygnować przedstawiając im pismo :)

Takieżycie
@Nowy

30 minut wynika z przerwy 30minutowej, którą pracodawca "daje" pracownikom. Można z niej zrezygnować, ale pytanie kto jest wstanie zjeść coś w 15 minut :)? Więc wygląda to tak, że 30 minut pracujemy dłużej, ale mamy to 30 minut przerwy więcej, więc finalnie mamy 45 minut przerwy, bo jeszcze 15 minut ustawowe :) Od stycznia do marca pracujemy po min 9.5h

@Takieżycie

Okej, dzięki :) a jak oceniacie pracę w PWC? Jesteście zadowoleni? Wiecie w jakich przypadkach można otrzymać 10- 12 000 brutto?

@Takieżycie

Dzięki :) a jak oceniacie pracę w PWC? W jakich przypadkach można otrzymać 10 - 12 000 brutto?

@tak

Okej, dzięki. :) a jak oceniacie pracę w PWC? W jakich przypadkach można otrzymać 10 - 12 000 brutto?

tak
@Nowy

10k od S1 na 100%.. praca w pwc jest ok nic niesamowitego - powtarzalnosc, presja i ciagle dokladanie zadan

@tak

O co chodzi z tym S1? jakieś poziomy/stopnie stanowiskowe?

@Nowy

Tak, odnosi się do grade'u na którym jesteś. S1 w tym przypadku to bodajże Senior Manager

nope
@Anonim

s1 to senior associate 1 a nie SM.. senior manager zarabia z 2 z przodu ;) 25k np

@nope

Dzięki za wyjaśnienie, masz rację :)

hello
Kandydat

W jakich widełkach $$ pracują S1 w taxach?

ola

to chyba dane sprzed 2-3 lat albo wcześniej, prawie tyle to mogą wyciągnąć teraz C2 :)

Koczkodan
@ola

C2 dostaje 8k. S1 dostaje 10k. Stawki w taxach. Pensje stoja w miejscu. Żenada

ichezzer
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.
Kandydat

Jakie widełki wynagrodzeń proponują na stanowisku Cyber Security Analyst - SOC L1?

Dawid

To nie jest dobra firma na takie czasy

Why
@Dawid

Dlaczego to nie jest dobra firma na takie czasy?

Opiar
@Dawid

Akurat najlepsza, bo w audycie wiecznie brakuje ludzi i żeby Cię zwolnili to naprawdę trzeba się wykazać ;)

SKA
@Why

Lepiej założyć własną mafię. W tych czasach to byłby patriotyczny czyn.

Audyt

Czy można liczyć na jakieś podwyżki inflacyjne od stycznia? Trochę te stawki się zrobiły śmieszne przy tych cenach…

Ela
@Audyt

nie, zmiany wynagrodzeń są wyłącznie na koniec roku finansowego. W BIG4 nigdy nie było instytucji "podwyżek inflacyjnych"

AFS
@Audyt

Nic nie słyszałem, z tego co mówią osoby poniżej to też nie.

D
@Ela

@Ela Oczywiście, że była, całkiem niedawno w PwC.

SKA
@Audyt

Powiedz to copy na good content, zapraszam na full time job. Możesz odlecieć w kosmos, bez rakiet Elona Muska.

Kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.
Kandydat

Jaka jest stawka dla Specjalisty z 2 letnim doświadczeniem, w PWC Service Delivery Center w finansach?

Kandydat

Jaka stawka dla A1 w FCU?

A1
@Kandydat

Zlecenie na 4-5 marchewki Potem umawiasz się na stale 5.5-6 marchewek

Kandydat

Jakie są zarobki na stanowisku senior accountant/samodzielny księgowy? Czy to rzeczywiście praca w 100% zdalna? Czy polecacie pracę w tej firmie na tym stanowisku?

Aleksandra123
@Nowy

Pracowałam na tym stanowisku jeszcze 0.5 roku temu i powiem że ze zdalną to zależy, są osoby co pracują zdalnie prawie 100% czasu ale to zależy od team ledeara i projektow. Możesz mieć przelożonego co jednak nakaże chodzić np. 2 dni w tygodniu (a podczas rekrutacji nic nie wspomną i nawet nie poznasz człowieka) + możesz mieć projekty pozwaljące full zdalnie, a możesz mieć projekty wymagające wyprawy do innego miasta np. 1/2 razy w miesiącu. Więc są osoby co pracują zdalnie 95% czau, a są takie co tylko 40% (nie z własnej woli). Zarobki - w Warszawie są na pewno lepiej płatne miejsca. 10/11 ton marchwi (czy dużo czy mało zastanow się), do tego firma narzeka na inflację i że cofną bonusy kwartalne itd (a kasę na projektach robią sporą). Ogólnie miejsce pracy takie 6 na 10 :)

Olek
@Aleksandra123

Pracowałaś w dziale stricte księgowym, czy tax reporting&strategy ? Wspominasz o bonusie kwartalnym - ile on wynosi ? Jest kwotowy czy procentowy, od czego zależy jego przyznanie ?

Aleksandra123
@Olek

Dokladnie dzial uslug ksiegowych (trs accounting). Kwartalne zgodnie z moim stanem wiedzy 2 tony marchewek brutto dla seniora. Bonus jest uznaniowy, aby go dostac trzeba miec minimum odpowiednia utylizacje na projektach klienckich (uwaga wszelkie urlopy itd obnizają utylizację). Drugi warunek to z uwagi ze bonus jest uznaniowy to Twój team leader musi go zaakcpetowac (jak cos mu w Tobie nie pasuje to nie da). Ale to stan mojej wiedzy, bo jak wiem od koleżanek i kolegow oraz z mojej końcówki w tej firmie chyba chca go zlikiwdowac.

Pawel
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.
Kandydat

Jak wyglada praca na data analyst z SQL i PowerBI? Jak zarobki? Pytanie o Gdansk.

Milena
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.
Kandydat

Cześć, czy ktoś się orientuje jakie są widełki na stanowisko Business Process Analyst?

JJ

Serdecznie nie polecam pracy w podatkach - managerowie maja się za bogów, mimo ze wszystkiego oczekują od konsultantów, dodatkowo zlecają zadania, dla których nie ma jeszcze założonego kodu - co wiąże się z tym ze do poprawienia wskaźnika utylizacji nic nie wpadnie. Nie występuje tez żaden przejaw appreciation, chamskie odzywki sa na porządku dziennym - bardzo żałuje czasu zmarnowanego w tym miejscu.

@JJ

Pracowałem w trzech spółkach z big 4 i mogę jedynie powiedzieć, ze jeśli chodzi o atmosferę i stosunek „managerów” do młodszych stażem kolegów i koleżanek jest zdecydowanie najgorszy.

GH
Klient
@JJ

Niestety powyższe opinie są prawdziwe - ja uciekłam bardzo szybko ze względu na brak szacunku do pracownika, teraz od kilku lat pracuje w biznesie i wiem, ze nie będę chciała podejmować współpracy wiedząc jak pracownicy są tam traktowani.

All
@Były pracownik

Hej, a o jakim dziale mowa ? CIT, VAT, TAX DEALS ?

AD
@All

Podejrzewam, ze chodzi o CIT - tam z moich doświadczeń wynika ze managerowie czepiają się o największe głupoty, wypisują w godzinach nocnych i dodatkowo nikt z nich nie gra tam zespołowo - gdyby mogli to by wrzucili wszystkich pod autobus ;) każdemu konsultantowi zwłaszcza w Warszawie powinna być zapewniona stała opieka psychoterapeuty

Kandydat audyt A2
Kandydat

Czy warto przejść w audycie z second tieru do Big4 ? Jaki mniej wiecej zakres jest na stanowisku A2? Czy faktycznie wymagany jest biegły angielski i większość klientów jest anglojęzyczna? Jaka odpowiedzialność jest na stanowisku A1 i A2? Czy A2 prowadzi projekty? Jeśli tak to jakie? Jak to wygląda?

Opiar
@Kandydat audyt A2

Angielski to podstawa nawet nie ze względu na klientów i niektórych pracowników, którzy nie znają polskiego, a sama dokumentacja, szkolenia i wszystkie treningi są prowadzone po angielsku. A2 prowadzi małe projekty seniorskie. I dostaje za to 8900zł brutto. Pozdrawiam :)

Nick
Użytkownicy czekają na odpowiedź 37 dni.
Kandydat

Jakie stawki dla Sap consultant?

Nick
Kandydat

Czy firma oferuje jakieś premie/dodatki świąteczne?

Kcin
@Nick

W zeszłym roku chyba 250 zł xD

@Nick

Dodatek tak - nie w gotówce - doładowanie tzw. kafeterii. O premiach świątecznych nie słyszałem.

ktos

Gdyby ktoś pytał o rotację - w ostatnim czasie 1500 osób przyszło do pracy, a zwolniło się/ wyleciało 900. Niech każdy sobie odpowie, czy taka rotacja jest w porządku - a czy tłumaczenie że PwC ma prace sezonowe niczym truskawki i maliny to normalna argumentacja?

pytający
@ktos

O którym dziale mowa ? Niepokojące jest określenie "wyleciało" - czy PwC na tzw. porządku dziennym są również zwolnienia?

Jakub
@ktos

Oczywiście ze taka rotacja nie jest w porządku. Ale jak wspomniałeś praca sezonowa jest zwykle na kilka miesięcy i pewnie po to zatrudniają ludzi a potem ich zwalniają jak robota się kończy. Ktoś z tych tymczasowych pracowników w ogóle zostaje na stałe czy wszyscy do odejścia?

PrawdeMówie
@ktos

zwalniają się, bo myśleli, że praca 9-17 i zamykają laptop :) Praca nie dla słabiaków i tyle. Odpadają mamisynki

@pytający

ogólnie w całym pwc, większość to wypowiedzenia i kończące się umowy stażystów

@Jakub

mały % stażystów zostaje, tania siła robocza w zamian za gloryfikowaną pozycję w CV

Bukaj
@ktos

ale ściema z tymi stażystami xD ja dostałem od razu umowę i sobie pracuję, a to że ktoś jest słaby i się obijał to już jego wina

Ok
@Bukaj

No ja tez dostałam do podpisu umowę po sezonie (w lutym 2021), ale z przerwą do kolejnego sezonu i stawka 5,5 marchewek ze skórka więc XD coś się zmieniło poza stawkami? Już nie każą stażystom szukać sobie roboty na kilka miesięcy zanim znowu zaczną być potrzebni?

@Bukaj

doskonale wiem jaki jest przemiał stazystów.. oczywiscie ze czesc zostaje.. ale znaczna wiekszosc nie ma przedluzanej umowy :)

Ed
@ktos

A tak swoją drogą, to gdzie się zgłasza wypowiedzenie w korpo? Ledwo zacząłem, a już mam dość xD

Gosc
@Ed

W jakim dziale tak strasznie?

Kasiulka
@Gosc

Mogę się wypowiedzieć apropo audytu ogólnego gdzie pracowałam: tragedia niestety

pogadaj ze swoim TL, papiery musisz zlozyc do HC

@Gosc

Ogólnie mentalność w biznesie jest taka, że należy zasuwać i nadgodziny to nic nowego. 9h to minimum jeśli chcesz gdzieś zajść w tej części PwC.

Tak
@ktos

no 9h w sezonie są narzucane i fakt to minimum, ale za to w wakacje masz piątki wolne :)

@Jakub

Mało ludzi zostaje.

New
@Kasiulka

Aż tak źle?

M
@ktos

Czy inwestują w rozwój pracownika- szkolenia?

Monika
@Kasiulka

Powiesz coś więcej

Andrzej Kula
@PrawdeMówie

Bo tak wygląda praca. Zamyka się komputer i robi to o czym tak dumnie głoszą na tych szkoleniach w PwC - dbanie o zdrowie psychiczne. Nie odpadają słabiaki, tylko zostają ludzie uwięzieni w syndromie sztokholmskim.

@Ed

W tym korpo np w Workday-u. Albo u managera. Albo z zaskoczenia do HC.

Podwyżki

Hej, dołączyłem do Firmy we wrześniu 2022. Słyszałem, że w poprzednim roku w zwiazku z "wysoką" inflacją (która była 3x niższa niż obecna) były jakieś drobne podwyżki. Czy ktoś słyszał cokolwiek o kolejnej rundzie na ten rok? Albo może chociaż jakiś jednorazowy benefit świateczny czy cokolwiek.

romanek
@Podwyżki

jak cos bedzie to w czerwcu

ej no
@romanek

a oceny w styczniu? też wtedy są podwyżki i bonusy

KM
@ej no

Podwyżki i bonusy są we wrześniu. Do września 2023 bez waloryzacji.

@KM

Moment moment... Rok "szkoleniowy" pokrywa się z rokiem finansowym, od 1 lipca do 30 czerwca następnego roku. Oceny są podawane w sierpniu, pieniądze wynikające z podwyżki we wrześniu albo październiku. W tych samych terminach są ogłaszane także promocje. Premia, która zależy od oceny rocznej, wyników firmy, działu także jest podawana do wiadomości w sierpniu. Wszystko w tzw. "liście". W styczniu jest ocena półroczna. O podwyżkach i bonusach zimą nigdy nie słyszałem. Ale to może kwestia IFS.

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 266.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 7 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 37 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Polska?

Kandydaci do pracy w PwC Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Polska
Przejdź do nowych opinii