PwC Polska

3.5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PwC Polska

Paskuda

Mamy połowę 2021 roku natomiast pensje w FCU stoją dalej w miejscu. Inflacja w Polsce na poziomie 5% (i być może jeszcze wzrośnie), wszystko drożeje w niebotycznym tempie. Tak naprawdę zarobki bez zmian od kilku lat. Wielokrotnie temat był poruszany podczas streamów z leaderami, jednak dalej bez echa. Pensja, która była w miarę ok w 2017 roku dzisiaj coraz mocniej odstaje od realiów rynkowych. PwC to przecież Big4 czyli marka sama w sobie, dlatego też powinna wyznaczać pewne standardy, między innymi jeśli chodzi o podejście do własnych pracowników. Nie ulega wątpliwości, że zatrudnieni tutaj specjaliści to starannie wyselekcjonowani ludzie, pełni profesjonalizmu i ze sporą wiedzą. PwC powinno stawiać na jakość także w tym aspekcie. Te minimum 1000zł netto podwyżki dla każdego szczebla to według mnie najlepszy sposób aby okazać wdzięczność ludziom, którzy przynoszą coraz większe zyski dla firmy. Myślę, że wiele osób się ze mną zgodzi. Pokażmy ilu nas jest!

Były
@Paskuda

Tysiak podwyżki to może na juniorze zrobi robote. Obecnie analityk w innych firmach zarabia więcej niż senior tutaj. I te tysiąc netto nie zrobi rocznicy. Pwc powinno podniesc pensje o 30-40%, wtedy dobije do średniej rynkowej. Tysiąc złotych netto to jest nic.

Zjz12
@Paskuda

Rozumiem ze junior dalej 3k anal 4 a senior 5k w gdansku przynajmniej?

@Paskuda

Całkowicie się zgadzam, firma chwali super wynikami a zarobki stoją w miejscu. Zarobki na stanowisku juniorskim to śmiech na sali patrząc na to jak praca w FCU jest wymagająca (ciągła nauka, nowe procedury, różnorodność spraw). Klienci światowi, PwC wielka korporacja a tak mało płaca ???? Mogę jednak powiedzieć, że oprócz zarobków wszystko inne jak dla mnie na plus (atmosfera itd).

@Zjz12

Tak

Karamba
@Paskuda

Hej, po pierwsze to chyba sie troche zagalopowałeś używając argumentu "BO TO BIG4". FCU to oddzielny twór sygnowany logiem PwC. To co się dzieje w biurze FCU w Gdańsku ma sie nijak do tego jaki poziom, klimat i profesjonalizm (oczywiście z wyjątkami) panuje w biurze w Warszawie. Nie chce nikogo obrażać ale taka jest prawda. FCU to (usunięte przez administratora) do robienia kejsów na projektach KYC - nic wiecej. Po to FCU powstało żeby sprzedawać klientom drogie projekty a robić je za jak najmniejszą kasę przez ludzi z FCU. dlatego podwyżek nie dostajecie i pewnie nie dostaniecie w najbliższym czasie. pozdr.

NICK

Red Ale
@NICK

Ja tylko nadmienię, że FCU notuje najlepsze wyniki pośród wszystkich działów w PwC, dlatego nie ferowałbym takich wyroków co do poziomu profesjonalizmu ludzi tam pracujących. No ale niestety muszę się zgodzić - podejście kierownictwa tegoż działu jest takie, aby jak najwięcej kejsów klepać jak najmniejszym kosztem.

NICK
@Red Ale

Banki płacą niewiarygodne pieniądze za te projekty bo mają nóż na gardle itp itd stąd wyniki. Natomiast chodziło mi o kulturę pracy, podejście do pracownika. W Gdańsku nie szanuje się nikogo, ludzi traktuje jak maszynki do klepania. Nic więcej. Kadrę zarządzającą tym przybytkiem pominę bo aż szkoda klepać w klawiaturę.

DKs
@Paskuda

Dokładnie, wzrost pensji jest konieczny jeśli chcemy zatrzymać dobrych ludzi u siebie (a ostatnio sporo odejść było).

Zjz12
@Abc

To współczuje od kiedy tam pracowałem jakos 3 lata temu nic się nie zmieniło. Ale uniwersytet obok świeże mięso zawsze się znajdzie kuszone mitycznym doświadczeniem.

NowskiKali
@DKs

To chyba najlepsi się znajdą w tych urzędach pracy gdzie FCU szuka pracowników xD murarze, tynkarze plus każdy kto jest z zagranicy brany jest bez szemrania :D każdy kto ma choć odrobinę oleju w głowie omija tą firmę szerokim łukiem.

Rof
@Paskuda

Podpisuję się obiema rękami!

PQ
@Paskuda

W wielu firmach normą jest coroczna podwyżka. Szkoda że nie w pwc

NB
@Paskuda

Proponuję ten temat poruszyć aż do skutku na każdym streamie.

@NB

Właśnie teraz, jak co roku w czerwcu rusza proces Performance & Rewards. Zawsze też ma charakter indywidualny. Zachęcamy do kontaktu z Team Leaderem lub HC Business Partnerem w przypadku dodatkowych pytań. Dzięki za komentarz. Doceniamy wszystkie uwagi.

Ork
@PwC Polska

Pwc, chyba nie zrozumieliście o czym autor mówi.....

Dmarcin1
@Ork

co oni mają rozumieć, zawsze napiszą dyplomatycznie, pensje jak były żenujące tak są, oni doskonale o tym wiedzą a również to że na rynku gdańskim jest konkurencja w postaci może jednej innej firmy. Nie ma co się spodziewać wielkich zmian.

Kejsbykejs
@DKs

Dokładnie, jeżeli pwc chce zatrzymać pracowników powinno podnieść pensje, jest bardzo mało ludzi na projektach którzy sobie radzą z ciągłymi zmieniającymi się procedurami, większość ludzi totalnie nie ogarnia

+1 ode mnie!

DE
@Paskuda

Kolejny rok finansowy się skończył i po raz kolejni kierownictwo nie będzie mogło wyjść z zachwytu jacy to wspaniali jesteśmy. To, oprócz pensji, nie zmienia się od lat :)

JBCpwc
@DE

Po co dalej siedzicie w tej firmie krzak? Ja nie pracuje tu już od 2 lat. 2 lata temu dostałem ofertę z zarobkami dużo lepszymi niż senior w pwc (7 ton marchew) a dostałem od innej firmy w 2019 10 ton marchew na seniorze. Oczywiście teraz mam dużo więcej bo obecną firma daje podwyżki bo pracownicy są szanowni. Rzuccie wypowiedzenie i pożegnajcie ten kolchoz. Po co dalej tu siedzicie? Na rynku pracy jest dużo konkurencji

Kersy
@JBCpwc

Hej JBC, problem polega na tym, że jeśli przynajmniej o 3miasto chodzi to w AML nie ma zbytnio dużej konkurencji co do PwC.

Kot
@PwC Polska

Hej pwc, kiedy sprawa podwyżek zostanie przez was należycie rozpatrzona? Jak długo można udawać, że nie ma tematu? Sami zobaczcie ile jest łapek w górę pod tym postem.

@Kot

Podobno podwyżek nie będzie, czas uciekać z tej firmy

@Abc

Jak wiecie, obecnie - tak jak co roku w tym czasie - trwa Performance Process, w trakcie którego podejmowane są decyzje o podwyżkach, awansach i bonusach. Oceniana jest realizacja celów indywidualnych i ogólnofirmowych. Informacje w tym temacie trafią do pracowników w najbliższych tygodniach, a przekażą je Team Leaderzy, do których możecie na bieżąco zgłaszać swoje pytania.

Wojt30
@PwC Polska

My mówimy o ogólnych podwyżkach a nie że ktos tam u was dostanie 400zł podwyżki bo wyrobił 150% targetu i ma ocene roczną. Kto normalny chce przyjsc do firmy w której na start dostanie 3000zł po studiach znając 2-3 języki? Taka polityka zaprowadzi do tego że albo zawiniecie wszystkie projekty do krajów wschodu albo będa u was pracować kompletnie randomowi ludzie bez wykształcenia. Zacznijcie być konkurencyjni - ale nie z supermarketami tylko w swojej branży.

@PwC Polska

Ale w tym wszystkim nie chodzi o awanse. Podstawy pensji nie były podnoszone od kilku lat, a trochę się czasy zmieniły + inflacja. W każdej szanującej pracowników firmie podnoszone są pensje tylko nie w wielkim PwC. Zarobki gorsze niż w pierwszym lepszym markecie. Szkoda bo atmosfera w pracy jest fajna a wiele osób zwalnia się tylko ze względu na zarobki. 3/4 tysiące to może było ok kilka lat temu ale nie przy tej inflacji i rosnących kosztach.

Mg
@Abc

Jak zaczynałam pracę w audycie w Big4 w 2008 dostałam 5k brutto beż doświadczenia... wtedy nie było łatwo bo pracując 12- 16 godzin na dobę, to wychodziła marna stawka. widzę że po 13 latach jest gorzej... współczuję

Ik
@Paskuda

Ale przecież właśnie dostaliśmy podwyżkę i to jaką xD

Ebik
@Ik

Jaka była podwyżka w pwc?

Marl
@Ebik

200 zł brutto...

Nick
@Zjz12

Ale brutto czy netto?

Zenek
@Marl

Napiwek, który nie zniweluje inflacji...

ATPUB
@Kot

Od 1. października wchodzą podwyżki (oprócz awansów), pensje ze słabych stały się przyzwoite.

Ciekawy
@ATPUB

To ile teraz analityk czy senior zarabia?

@ATPUB

Wow, dla całego PwC? W jakiej wysokości?

@ATPUB

Też słyszałem o podwyżkach, ale miały one być niestety tylko symboliczne. Póki co październik za pasem i dalej jedna wielka niewiadoma...

@Patryk

Podwyżki w PwC są związane z corocznym procesem ocen. Każdy pracownik otrzymuje komunikację od swojego TL w kontekście zarówno zmiany wynagrodzenia podstawowego, jak również premii rocznej. Pozdrawiamy

ATPUB
@Ciekawy

@Ciekawy A1-S3: 6/6.5, 8, 10, 11.5, 13 ton marchewek (ze skórką). @Patryk czy dla całego PwC to nie wiem.

fg
@Paskuda

FCU, najbardziej dochodowy ze wszystkich działów w ostatnim roku dostał właśnie 200 marchewek (ze skórką) więcej. Bez komentarza...

Marlboras Nowy wpis
@fg

A wiesz ile inne działy dostały? Bo faktycznie, jesli więcej to trochę słabo...

Nie ma tego złego

Głoszone na „prawo i lewo” wartości PWC to jakaś kpina i mydlenie ludziom oczu. To organizacja, w której nie ma miejsca na żadne „diversity”. Kiedy mówisz głośno o swoich (innych niż obecnie) celach zawodowych w długim okresie, potrafią z dnia na dzień Cię wyrzucić, bez podania powodu, bo miałeś odwagę powiedzieć głośno, ze coś Ci się nie podoba. W audycie praca w chorej liczbie nadgodzin oraz konieczna praca w weekendy, bo ilość zadań do wykonania nie do porównania z ilością czasu z bookingu. Oczywiście lepiej nie wpisywać nigdzie, ze siedziałeś dłużej, niż projekt tego wymaga, ponieważ kierownictwu nie będzie zamykał się budżet. W związku z tym jedenastą czy dwunastą godzinę siedzisz już w ciągu dnia za darmo i tak przez kilka miesięcy w każdym roku, co mocno odbija się na zdrowiu psychicznym. Podsumowując, przerażona faktem utraty pracy, obecnie uważam, ze nic lepszego nie mogło mi się przytrafić. Ciężar psychiczny, który ta sytuacja zdjęła z moich barków, był ogromny. Radzę każdemu 10 razy dobrze się zastanowić, zanim zadecyduje o rozpoczęciu tu pracy. Za te same pieniądze można zajmować stanowisko, któremu nie poświęca się zdrowia, prywatnego czasu i relacji z bliskimi.

dramaqueen
@Nie ma tego złego

Niestety nie tylko stricte w audycie tak jest. Pracowałam tu w dwóch działach i niestety żaden nie był nawet w 5% pracą normalną. W jednym z działów - kolesiostwo i nic więcej. Wszyscy chorują tu na "utylizację", masz zapieprzać jak świr, a jak dział cierpi na "low season" to szukać sobie roboty, bo jeśli nieogarnięci menago zatrudnili Cię dla umiejętności, które się tutaj w ogóle nie przydają, to jest Twój problem a nie ich. Ma Cię być widać i słychać, bo jak siedzisz cicho i wykonujesz robotę to zawsze będziesz chłopcem do bicia, a jak będziesz miał pecha, to uznają, że czas się pożegnać bo "chyba jesteś nieefektywny". No chyba że jesteś przydupaskiem jednego z menago. Wtedy będziesz kryty choćby nie wiem co. Każdy inny ma zapieprzać, dla Ciebie nie ma roboty (albo byłaby pod kimś innym), ale Ty jesteś nietykalny więc ukochany menago wpisze Ci w kalendarz kupę bzdur i pseudo projekcików, które dziwnym trafem znikają od razu gdy pojawia się solidna robota. Wieczny stres, wieczna spina. Menago kochają siebie tak, że są nietykalni a zwrócenie im uwagi oznacza koniec TWOJEGO zatrudnienia. Zamiast sprzedawać projekty, chamsko plotkują o młodszych członkach zespołu i wymyślają kolejne wewnętrzne strategie zamordyzmu, żeby aby nikogo nie awansować lub pochwalić. Struktura sztywna jak kij, póki ktoś nie odejdzie to wyżej nie wskoczysz bo jest "za dużo menagerów" lub "za dużo seniorów". Drugi dział - niby ludzie spoko, ale robota nienormalna. Po 16-18 godzin dziennie bo chore deadliny a menago ma misję się wykazać. Work-life balance tutaj nie istnieje. Jeśli ktoś chce zachować resztki zdrowia do 30 roku życia, lepiej stąd zwiewać, albo w ogóle nie przychodzić. A ci którzy zostają - albo jesteście dziwni, albo nigdy nie spróbowaliście życia poza pwc.

@Nie ma tego złego

Może warto powiedzieć że w Audycie/Assurance jest low season i high season. Przez około pół roku jest 9.5 h/d a przez pozostałe 6.5 h/d. W Tax jest 8h/d przez cały rok. Jeśli projekty nie spinają się czasowo i jest to ukrywane - ostatnio było szkolenie jak postępować w przypadku znęcania.

Był pracownik audytu
@PRACOWNIK

Warto dodać, że w high season 9.5 h pracy jest tylko na papierze ;) pracuje się do upadłego, do północy albo i dłużej a jak chcesz wyjść o normalnej porze tzn. nienormalnej bo np. o 20 to się koledzy krzywo patrzą. Przynajmniej w Łodzi.

Xxxx.1
@Nie ma tego złego

Czy polecasz pracę gdzie można spokojnie i bezstresowo pracować za podobną lub lepszą pensję i mają ciekawą ścieżkę awansów?

Nie ma tego złego Nowy wpis
@Xxxx.1

Tak, znam takie miejsce z podobnymi zarobkami, ale pozostawię je dla siebie - zrozumiałe ;)

przyszły_pracownik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.
Kandydat

Cześć! Mam pytanie odnośnie stanowiska Junior Analyst w FCU w Gdańsku. Ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat tego stanowiska? Chodzi mi o codzienność (zadania, obowiązki) itp. Czy przygotowują pracownika od podstaw? Będę wdzięczna za informacje na jakie wynagrodzenie można liczyć na tym stanowisku. Z góry dzięki!

Kandydat

Hej, znajomy ostatnio dostał oferte w PwC na Konsultanta jedynke, zapropnowali mu 6,5 k marchewek, wydaje mi się że to więcej niż jeszcze w tamtym roku, wie ktoś może czy stawki tam jakoś uległy zmianie?

konsultancik
@Zainteresowana

helloł, nom - były wyrownania teraz wynagrodzen wiec sytuacja duzo lepsza. miłe zaskoczenie.

@konsultancik

@konsultancik i na wszystkich poziomach wyrównali? do seniora?

@konsultancik

i na wszystkich poziomach wyrównali? do seniora?

Stam
@konsultancik

200 marchewek więcej to wcale nie dużo lepsza sytuacja. Chyba, że inne działy dostały więcej, bo FCU dostało ochłapy...

konsultancik Nowy wpis
@Zainteresowana

raczej u wszystkich, ale wiem o konsultantach i seniorach. wpaździerniku wchodzą nowe wynagrodzenia, więc na dobry poczatek sezeonu ;))

Praktykant
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Dziwne, wręcz nieprofesjonalne podejście... Aplikowałam na praktyki, wszystkie testy przeszłam pozytywnie, zostałam zaproszona na rozmowę. Ze względu na sytuację z COVID-19, obie strony zdecydowały się na rozmowę on-line. Jakie było moje zdziwienie, gdy dosłownie 10-15 minut przed rozmową weszłam na swój profil (żeby odświeżyć sobie ofertę) I... status "not selected". Pomyślałam, że być może to błąd systemu, bo nie marnowali by swojego czasu na rozmowę z kimś, kogo I tak nie przyjmą I wiedzą to przed rozmową. Rozmowa trwała 30-45 minut, nie pamiętam dokładnie. 5 dni później weszłam na swój profil, status nadal "not selected" a ponadto nowa oferta pracy IDENTYCZNA jak ta, na którą aplikowałam dodana, uwaga, w dzień mojej rozmowy on-line. Napisałam maila, niestety status się potwierdził. Stąd moje pytanie, drogie PwC... po co marnowaliście mój czas, równie cenny jak Wasz, skoro już przed rozmową wiedzieliście, że Wam nie odpowiadam? Naprawdę wolałabym dostać 30 minut przed planowaną rozmową telefon z informacją, że się rozmyśliliście. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek zdecydowała się aplikować do tak niepoważnej firmy ponownie, skoro tak podchodzą do kandydatów I każdemu będę to odradzać.

Pytania

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
cisi
Kandydat

Hej, mam pytanie odnośnie praktyk w PWC. Ktoś może powiedzieć jak wyglądają praktyki SAP Academy? Czego można się na nich spodziewać i jak przebiegają? Na jakie wynagrodzenie można liczyć w trakcie praktyk przy pełnym etacie?

Elllizaaaa
@cisi

Całkiem fajnie, sporo wiedzy i materiałów szkoleniowych, fajni ludzie. Dużo szkoleń wewnętrznych i tłumaczenia, od samego początku praca w systemie. W porównaniu do moich poprzednich praktyk, to czułam się jak na etacie

cisi
@Elllizaaaa

Dzięki za odpowiedź! Możesz powiedzieć jak wyglądało to z nadgodzinami? Jak wygląda wynagrodzenie na praktykach i czy jest możliwość zostania w firmie na stałe po ukończeniu stażu?

Adam
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.
Kandydat

Jakie są widełki na seniorze w Gdańsku?

Candidate
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.
Kandydat

W moim odczuciu firma nie szanuje czasu kandydata. W piątek miałam rozmowę z rekruterem i umówiliśmy się na briefieng call na godzine 12. Przez 30 min czekałam na telefon w ramach lunch break i nie zadzwonił nikt. Mój czas jest dla mnie cenny i jesli już na wstępie kandydat jest traktowany w ten sposób to co będzie później? Nie wyobrażam sobie spóźnić się na Interview, lub przesunąć je ot tak nie informując o tej zmianie rozmówcy. Niby poważna firma, wielka czwórka a podejście totalnie level entry. Nie polecam.

Amyk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.
Kandydat

Jakieś opinie o pracy w PwC IT Services? Jakie są projekty, atmosfera, zarobki?

Kandydat

Hej, nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy osoby piszące tutaj o zarobkach rzędu 3/4/5 tysięcy mówią o zarobkach brutto czy netto? Ile można się spodziewać na stanowisku seniorskim?

Martyna
@Kandydat

Zależy od działu. W audycie na seniorze 9-12,5k brutto.

daniel
Kandydat

widze sporo ofert z marketing automation -czy moze ktos cos powiedziec o zespole? na ile mozna liczyc w zaleznosci od seniority?

graza
@daniel

podbijam tez chetnie sie dowiem

-.-
@daniel

A1 - 5500 brutto A2- 6500 brutto Senior 9000 brutto

Audrey

Pracowałam w firmie przez jakiś czas. Typowe korpo. Ludzie mega nieogarnięci, szczególnie menagerowie. Nie wiedzą co, jak i kiedy ma być załatwione i zrzucają swoje zadania na innych. W ogóle jest przerzucanie zadań między działami w stylu "my tego nie robimy, wy róbcie". Ciężka współpraca z menagerami, ignorują prośby, kiedy np. potrzeba jest aby wypełnili jakiś formularz potrafią olewać człowieka 2 tygodnie i potem mieć pretensje do niego że sprawa jest nie załatwiona. Ogólnie trochę (usunięte przez administratora) na kółkach, nikt nic nie wie, ciężko cokolwiek załatwić. Na plus ładne biuro z fajnie wyposażoną kuchnią i dużo szkoleń do wyboru.

Kris
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.
Kandydat

Hej, czy ktoś może powiedzieć jak wygląda praca w PwC IT Servces? Jakie są przeciętne zarobki na stanowiskach juniorskich i seniorskich? Jaka jest atmosfera w pracy?

Erwin

Zwolnilem się z pwc w 2019 bo już wtedy stawki w AML były żenująco niskie (warszawa), kto to słyszał 5-6 brutto na analityku wtedy, głośno było o tym że trzeba podwyzki już wtedy itd. A widzę że stawki dalej te same gdzie dzisiaj więcej juniorzy w innych firmach mają xd zenada strasznie bo widać nawet na forum ile jest niezadowolenia a w pwc po staremu... Jeszcze te 30m przerwy do odrobienia xdddd

nowy
@Erwin

a gdzie pracujesz? musisz sie tam chybanudzic ze masz czas wpadac na forum ;D

Erwin
@nowy

Ostatnio sobie o pwc przypomniałem to zajrzalem na forum i aż musiałem napisać moje zdziwienie że wy serio tyle zarabiacie ile kilka lat temu bez żadnych podwyżek xd zresztą gdzieś tu moje wpisy z 2018-2019 się znajdą... Beka ze nic się nie zmienia w tej firmie od lat

Wiki

Typowe korpo. Praca na akord. Jak trafisz na fajnych ludzi, to może być ok. Jak na gnojków, to musisz mieć mocne nerwy, albo się zwolnić.

Kandydat

Jak wygląda forma pracy w zespole People& Organization (praktyki)? Jest możliwość w pełni pracy zdalnej?

Van Perun

Pracuję w tej firmie już całkiem sporo czasu, więc mogę powiedzieć to i owo (FCU Gdańsk, duży, niemiecki projekt). Wynagrodzenie: 5/10 Wynagrodzenie - no cóż, po prostu jest. Da się za te pieniądze wytrzymać, aczkolwiek są na rynku firmy, które pod tym względem proponują więcej. Plus, że zawsze jest na czas, minus za to, że od pensji odciągany jest podatek od nagród, co jest sporym skandalem i przerzucaniem kosztów na pracownika. Nie wspominając o braku premii świątecznej, która w dzisiejszych czasach jest normą w wielu firmach. Ogólnie całe Big4 zostało nieco w tyle za rynkiem. benefity: 6/10 Generalnie jest ok, opieka medyczna na przyzwoitym poziomie, multisport i bony do wszelakich sklepów. Standard, w porównaniu do innych korpo w Trójmieście. Minusem jest dosyć niska pula w programie benefitowym. Atmosfera: 7/10 Jedna z mocniejszych stron, ale pewnie też ocena mocno subiektywna, wiele zależy od zespołu do jakiego się trafi. Ja akurat trafiłem na fajną ekipę, ze świetnym team leaderem. Ogółem większość osób w firmie jest pomocna, uprzejma (poza paroma wyjątkami które z grzeczności przemilczę). Nie ma wielkiej presji, jest współpraca itp. Sprzęt i warunki pracy : 8/10 (sprzęt) 4/10 (warunki pracy) Kolejna mocna strona. Nowoczesny sprzęt, pełen support ze strony IT, dzięki czemu nie ma żadnych problemów pracując na Home Office z dowolnego miejsca. Praca w biurze też była ok, nowoczesny biurowiec, dobrze wyposażony, jedynie drobne mankamenty. Dużo gorzej jest w przypadku pracy stricte projektowej - niech ktoś w końcu zainterweniuje u klienta, aby zwiększono analitykom pamięć na środowisku, bowiem nawet przy znakomitym łączu momentami praca staje się wręcz niemożliwa albo bardzo powolna, co z pewnością ma wpływ na wyniki (nie wspominając o dużej awaryjności systemów). Warunki rozwoju i awansu: 3/10 3 punkty tylko dlatego, że można zdobyć co nieco wiedzy na temat AML oraz podszkolić się z języka. Niestety, większość informacji przyswajanych na tylko zastosowanie w danym projekcie, przez co osoby przechodzące z innych projektów muszą wielu rzeczy uczyć się zupełnie od nowa. Nie wspominając o nieustannie zmieniających się procedurach, klaryfikacjach i innych niezgodnościach, kiedy to nawet QC czy SME nie do końca wiedzą jak dany problem interpretować - a zmiany są notoryczne, dlatego nietrudno o mętlik i chaos. Duży minus za system awansów. Nie wystarczy dobry performance, dobra "produkcja" (to określenie to chyba wymyślił jakiś "geniusz" z HR albo pseudo-manager) oraz zdanie certyfikacji - liczy się (chyba przede wszystkim) dobry feedback, zwłaszcza od osób wzwyż. O tym, czy awansujesz decyduje manager, którego mogłeś w życiu na oczy nie widzieć ani nie mieć z nim ani jednego calla w formie 121. PwC stawia mocno na tzw. kulturę feedbacku - w praktyce sprowadza się to do sytuacji, kiedy wielu ludzi daje sobie feedbacki 5/5 licząc na dokładnie to samo w zamian. Dlatego uważam, że całą tę kulturę należy wywalić do kosza, albo przynajmniej zmienić jej formę - na anonimową, bez ocen liczbowych, z jedynie marginalnym wpływem na ocenę roczną. Inna sprawa - nawet mając znakomity feedback, do awansu może ci zabraknąć jednej, jedynej rzeczy - pracy na projekcie w formie Quality Checkera. Tyle, że takowym zostajesz dopiero po jakimś czasie osiągania znakomitych wyników jakości - w praktyce oznacza to, że na awans pracujesz nie jeden rok, a dwa lata (rok jako analityk, drugi rok jako QC). Godziny pracy: 7/10 Nie miałbym tutaj w zasadzie żadnych zastrzeżeń, gdyż są godziny stosunkowo elastyczne, łatwo o korekty w grafiku, nadgodziny zarówno w formie odbioru jak i dodatkowej kasy są możliwe. Dużym minusem jest tzw. 30-minutowa przerwa na lunch, czyli w praktyce 8,5-godzinny dzień pracy. Ok, inne Big4 mają ten czas wydłużony do 60 minut, co już jest totalnym skandalem, ale nawet tutaj - przypomnę, że 15 minut przerwy na 8 godzin pracy gwarantuje Kodeks Pracy + 5 minut dodatkowe na każde 60 minut pracy przy komputerze, czyli razem 55 minut przy 8 godzinnym dniu pracy. Home Office nie ma tutaj żadnego znaczenia. Ogółem nie jest źle, ale do zachwytów dosyć daleko. Firma dobra na zdobycie wiedzy i doświadczenia. Potem lepiej ruszyć dalej. Pozdrawiam.

Kejsbykejs

W punkt.

Dr Pai Hi Wo
@Van Perun

Benefity są słabe poza 1 - luxmed i refundowanie dentysty do pewnej nie małej kwoty (kwartalnie). Ja skorzystałem wielokrotnie. Natomiast multikafeteria to śmiech na sali - 150 zł na kwartał.

Em.Wu
@Van Perun

Hej, Bardzo chciałabym porozmawiać z kimś na temat specyfiki pracy w FCU. Czy mogłabym poprosić o kontakt mailowy? marta_wolny@hotmail.com Ogólnie każdy moze napisac gdyż jestem ciekawa kilku kwestii

@Dr Pai Hi Wo

Laptop, telefon bez limitu po całej EU+USA, możliwość przeniesienia nr tel. do PwC za 7 zł/m bez limitu po Polsce, od managera wzwyż auto służbowe. Czasem seniorzy mogą przejąć leasing po odchodzących managerach. W Warszawie przez Covidem w kantynie można było zjeść smaczny obiad za 10, 12 zł. Kawa (z expresu, nie rozpuszczalna), herbata, owoce do oporu (chyba że banany i mandarynki - te znikają). W Luxmedzie tzw swoboda leczenia - refundacja korzystania z lekarzy poza Luxmedem. Niedawno była jednorazowa wypłata na WellBeing ze względu na Covid. Przerwa obiadowa w W-wie - 1h - ale do uzgodnienia z team leaderem. Lekarz w biurowcu 4h dziennie od pn do pt - jak ktoś się źle czuje może się od razu zapisać i mieć wizytę praktycznie od ręki. Pracując odpowiednio długo możliwość odkupu lapka/telefonu poniżej ich wartości rynkowej sprzętu używanego. Bonusy są tylko trzeba ich poszukać.

Był pracownik audytu
@Dr Pai Hi Wo

Serio nadal macie 150 zł na kwartał? W nowej firmie mam 300 zł na miesiąc.

WW
Kandydat

Hej, jak to jest u Was z kartą Multisport? Jest dostępna na platformie benefitowej? Ile kosztuje?

@WW

Cześć, karta multisport jest dostępna w naszej platformie benefitowej. Można ją zamówić korzystając z kwartalnie przyznawanych przez nas punktów ???? Jest również opcja wykupienia karty dla rodziny, czy przyjaciół. Pozdrawiamy

M

Pracuje w PwC 2 lata i uważam że jest to w porządku miejsce pracy. Zarobki jak na 3miasto bardzo fajne, mnóstwo dodatków. Bardzo fajni ludzie, możliwość wyrażenia swojego zdania. Z minusów: obowiązkowa pół godzinną przerwa, która trzeba odrobić (czyli 8,5h w pracy), słabe możliwości rozwoju ( niby są szkolenia, Akademię, ale przy takiej ilości ludzi ciężko się wybić)

Lukasz
Kandydat

Pytania do kolezanek i kolegow z Gdanska.. Czy to prawda, ze w PwC nie ma podwyzek rocznych i mozna siedziec 2-3 lata na tym samym stanowisku za te sama pensje?

Eee
 Problem
@Lukasz

Tak to prawda

Lukasz

Aha

fcu gdn
@Eee

własnie ze nie, po co klamiesz ?

@Eee

Proces podwyżek i bonusów odbył się zgodnie z obowiązującą w firmie polityką procesu rewardowego. Uprzejmie prosimy nie wprowadzać użytkowników w błąd. Pozdrawiamy

Profex
@fcu gdn

w którym miejscu wg ciebie jest kłamstwo?

fcu gdn
@Profex

"nie ma podwyzek rocznych" - podwyzki dostali ci, ktorzy mieli dobre oceny, podobnie z bonusami. na tym polega proces. skoro o to pytasz, nie jestes naszym pracownikiem wiec zastanawiam sie co robisz na tym forum?

Profex
@fcu gdn

Wiesz co oznacza termin "podwyżka roczna"? Jak widać nie. Poza tym jestem pracownikiem, więc słaby z ciebie analityk (jeśli w ogóle nim jesteś, a nie zwykłym ludkiem z HR). Nie wspominając, że to forum jest nie tylko dla pracowników ale także dla kandydatów, byłych pracowników itp. Na szczęście nie tobie decydować kto może wyrażać opinie a kto nie.

no tak
@Lukasz

Ej nieprawda! Już tu nie pracuję, straszna praca, ale jest ot EWIDENTNIE NIEPRAWDA! Są awanse i podwyżki na takich samych zasadach jak przed covidem, tylko termin awansów przedłużył się tylko o 3 miesiące. Zawsze było to w październiku, a teraz po prostu od stycznia. CIESZĘ SIĘ, ŻE TU NIE PRACUJĘ, ALE NIE PISZCIE NIEPRAWDY, BO WPROWADZACIE W BŁĄD W TAK ISTOTNEJ DLA WIELU SPRAWIE!!!!

@no tak

To o czym piszesz to nie podwyżka roczna tylko podwyżka związana z awansem

@Patryk

Nie do końca. Polityka podwyżkowa dość często ulega zmianom. Bardzo dużo zależy od kondycji firmy, i to nie tylko w Polsce ale w regionie byłych KDL-i. Kilka lat temu w .pl było ok ale Rosja sobie słabo radziła i cały region miał zamrożone pensje. Stwierdzenie "nie ma podwyżek" albo "są podwyżki" - nie można generalizować. Raczej - dostałem/nie dostałem podwyżki. Bo ktoś obok mógł ją dostać...

@PRACOWNIK

Jak już to raczej "dostałem awans/nie dostałem awansu". Podwyżka związana z wyższym stanowiskiem jest jak buraki w barszczu. Brak "zwykłych" podwyżek od 4 lat, kiedy niektóre działy PwC bardzo mocno się rozwijały i przynosiły naprawdę spore zyski jest trochę słabe.

Kandydat

Witam. Chciałbym aplikować do PwC. Zastanawia mnie kwestia nadgodzin i ilości obowiązków. Zakładam, że nadgodziny to norma: pytanie czy razem z tym idą pieniądzę czy fikcyjne godziny do odbioru ? Mam niemiłe doświadczenie po firmie w których panowała zasada odbioru. Szkoda tylko, że było to niemożliwe. Bo skoro brałeś/brałaś odbiór to znaczy, że Twoje zadania leżą. Wracasz po odbiorze, a następne dwa dni zasuwasz po 16 h. Prośba, dajcie znać jak to jest w PwC, chodzi o oddział w Warszawie.

Julia
@Kandydat

A Aml ci chodzi czy o inny typowo PwC departament? W aml czyli fcu było możliwie odebrać, jeśli się uprzeć.

Swiazak
@Kandydat

Hej, jestem tu od kilku miesiecy i dowiedzialam sie juz z autopsji ze raczej to odbior. Ewentualnie pod koniec roku 50/50 czyli czesc wyplacają a czesc musisz odebrac. Nigdy calosc. Tez mi sie to nie podoba.

@Kandydat

Dziwne... Jeszcze do niedawna kodeksowo wypracowane nadgodziny trzeba było odebrać w naturze w najbliższym możliwym terminie. Dopiero nowelizacja KP pozwoliła na albo wypłatę albo chomikowanie - o ile się nie mylę... Przedtem trzeba było wybrać a jeśli firma wypłacała to było to rodzajem ryzyka.

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

PwC Polska