PwC Polska

Opinie o PwC Polska

kons

Cześć, czy A1/A2 dostają bonusowe marchewki przy ocenie meets expectations?

@kons

Zdarza się, ale to jak jest miejsce w budżecie i Twoi przełożeni Ci coś wywalczą - natomiast nie jest to standard wynikający z systemu bonusowego

Pracownikkk

Firma nie ewidencjonuje ani nie wypłaca nadgodzin. Na każdego pracownika założona jest utajniona „teczka” w której zapisuje się przewinienia. :)

@Pracownikkk

Nie żebym bronił, ale: a) nadgodziny ewidencjonujesz Ty jako pracownik (w iPower jeszcze swego czasu się to robiło - może teraz jest inaczej) b) firma może Ci tych nadgodzin co najwyżej nie wypłacić z jakiegoś powodu (chociaż nie powinna of course) - co mi się nigdy nie zdarzyło W kwestii "teczek" uważam, że piszesz bzdury: a) po pierwsze cała Twoja praca i tak jest ewidencjonowana w różnych systemach i na mailach więc nie ma potrzeby zakładania żadnej teczki - po prostu jak niestarannie i nierzetelnie wykonujesz swoje obowiązki to wszystko to widać w mgnieniu oka, b) po drugie nie wierzę, że w całej firmie miałby istnieć "niepisany" zwyczaj ewidencjonowania wszystkich Twoich potknięć - pracowałem w PwC kiedyś i gdybym miał wyłapywać i zapisywać każdy fuck-up swojego zespołu to by mi czasu na pracę nie starczyło. Poza tym jakiś mało konkretny ten Twój komentarz: jakie miasto/biuro, jaki dział, jaki zespół itd.?

Specjalista ds it

Na jaki zarobek może liczyć osoba na tym stanowisku ? Jest rekrutacja i nie wiem czy składać :)

Cześć, chciałabym się zorientować jakie są wynagrodzenia dla AS1/ AS2 w zespole tax. Czy stawki rzędu 8/9k brutto są realne?

@Kandydat

as1 zależnie od doświadczenia do 7k... as2 do 9,5k

Raczej mało przyjemna rozmowa z rekruterką, bez chemii, sucha. Po przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji, dostałem zaproszenie na rozmowę. Chociaż powinienem raczej powiedzieć przesłuchanie. Jak nie wykujesz się własnego CV na blachę, to jesteś w ich oczach nieprofesjonalny. Potrafili się doczepić o każdą datę przy doświadczeniu zawodowym. Udało im się nawet mnie obrazić. Ostatecznie nie dostałem się, ponieważ nie spodobał im się wygląd mojego CV (co uważam za dosyć kuriozalny powód) oraz błędnie odpowiedziałem na jedno pytanie merytoryczne. Podsumowanie: Raczej odradzam, chyba, że macie ochotę wysłuchiwać nieprzyjemnych docinek na wasz temat oraz być przesłuchiwanym przez ponad godzinę, gdzie każdy szczegół ma dla nich znaczenie. Dodatkowo, bardzo nieelastyczna firma, brak możliwości wybrania sobie godzin pracy, co, było dla mnie dużym zdziwieniem, ponieważ liczni pracodawcy to oferują.

Dużo o wiedzę - I to wszystko na stanowisku praktykanta... - Chyba raczej pracownika zamaskowanego pod nazwą praktykanta/ stażysty. Ponieważ oczekują, że będziesz dla nich dostępny przez 40 godzin tygodniowo albo raczej 45 godzin, bo praca 8:30- 17:30. Nie interesuje ich to, że musisz czasem podejść do egzaminu na uczelni.

Uczeń

Jakie jest obecne wynagrodzenie w Taxach na A1? Zespoły wciąż wyciskają jak cytrynę pracowników sugerując im pracę po 10-12h i 24/7 pod telefonem?

Jdb

Wszystko jest tutaj źle - od wynagrodzeń poniżej rynkowej, zabierania dodatków, obniżania bonusów rocznych, zaniżania przy tym rocznych ocen, po traktowanie pracownika przez management, cięcia bonusów, kontrolę pracownika jak w szkole - trackowanie każdego działania, praca na punkty, kontrolowanie czasu pracy co do minuty - w biurze kontrola wychodzenia do toalety, czy zakaz wychodzenia na kawę do kuchni z kolegami z pracy. Ta firma to żart. Wkrótce jednak, aby zatrzymać ten festiwal żenady, powstanie związek zawodowy. Skończy się łamanie praw pracownika, a nadejdzie regulacja. W firmie jest ogroma rotacja, bo ludziom nie chce się walczyć o podstawowe prawa, np. godne wynagrodzenie. Spokojnie - mi się chce.

anon

odpowiedzi odmowne podczas rekrutacji bez uzasadnienia. Nie wiesz na czym się wyłożyłeś.

Mirek

FCU? Słyszałem legendy o tym miejscu, na ile są one prawdą, a na ile fikcją?

@Mirek

Niestety tak, FCU. Atmosfery tam nie ma w ogole. Nie istnieje cos takiego jak team spirit. Kazdy samemu, ludzie falszywi, teksty jak spod trzepaka. Managerowie kumple, klepie sie po plecach i traktuja pracownikow jak gorszy sort. Nie wiem naprawde jak tak znana marka jak PwC moze w ogole na cos takiego pozwolic.

Ola

Czy może ktoś się wypowiedzieć jak wyglądają warunki/atmosfera pracy i zarobki. Aplikuje na stanowisko Senior Accountant i zastanawiam się jak się pracuje w zespole TRS Accounting. Każda opinia się przyda :)

Jak wygląda obecnie praca w audycie? Ile dni w biurze, ile u klienta, ile można zdalnie z domu? Jakie stawki dla kogoś z 1.5 rocznym doświadczeniem w księgowości? Pzdr.

Orka
@Zainteresowany

W biurze/domu ile chcesz, u klienta - ile klient chce, u mnie np. ok. 10 dni w roku wypadało u klienta. Z doświadczeniem w księgowości pewnie okolice 9k.

Foma200

Ta firma to nieporozumienie. Zawracają głowę wysoko wykwalifikowanym kandydatom, przeprowadzają kilka etapów rekrutacji, a potem milkną. Trzeba się do nich dobijać tylko po to, żeby po dwóch etapach rekrutacji dostać automatycznego maiła, że sorry, ale nie. Nie warto tam startować, strata czasu.

FSI
@Foma200

zgłoszą się do Ciebie jak będą Cię potrzebować (czyt. jak ktoś inny zrezygnuje), czyli za 3-4 msc.

Jak tam nastroje po dzisiejszym streamie? Całkowite olanie opinii pracowników i dodanie obowiązkowych dni w biurze…

Home office ftw

Tragedia, najgorszy stream od czasu braku awansów w pandemii. Beznadziejne argumenty na sile dopasowane do decyzji, ominięcie wszystkich kluczowych pytań uczestników.

CoSieDzieje

w jakim dziale pracujesz? Audyt? tax?

Żart z kandydatów.

Kpina z potencjalnych kandydatów. Na portalu dla kandydatów moje podanie na wskazany etat od ponad miesiąca wisi jako "under review". Wszelkie testy analityczne czy językowe przeszedłem i dostałem maila potwierdzającego dostanie się do kolejnego etapu, który z przyczyn ogromnego zainteresowania ofertą odbędzie się "w bliżej nieokreślonej przyszłości". Od ponad tygodnia oferta na to samo stanowisko powróciła i wisi na pracuj.pl. Postanowiłem złożyć swoją kandydaturę na analogiczne stanowisko z poprzedniej firmy i co się okazuje? Nie zostałem wybrany na tożsame stanowisko w PWC.

Rumcajs

Dołączyłem do PwC całkiem niedawno, bo słyszalem dobre opinie + na onboardingu było sporo ludzi powracających, więc kolejny powód, by przychylnie spojrzeć na ofertę. Po jakimś czasie niestety moja opinia zmieniła się o 180 stopni. Na moim projekcie miałem 2h szkolenia online, bez reverse shadowingu (procesujesz a doświadczony analityk patrzy, czy robisz to dobrze i na bieżąco koryguje), ale wymagania dotyczące jakości pojawiają się od poczatku. Oczywiście wypłynęły w międzyczasie ogromne zaległości, ciągnące się od ubiegłego roku, przez co nowym osobom zostały zabrane osoby wspomagające je w pracy (!). Ogłoszenie dotyczące zaległości było takie, że mamy zasuwać a osoba ogłaszająca na koniec dodała, ze idzie na urlop, ale jestesmy w dobrych rękach. Osoba przełożona pyta, czego potrzeba do dobrej pracy. Po odpowiedzi dostaję informacje, ze tego nie będzie, mam procedure i żebym robił. Rozmowa kwalifikacyjna była z monitoringu transakcji (mam w tym doświadczenie) a trafiłem do zespołu stricte zajmującego się KYCem. Na komunikowanie, że mam zerowe doświadczenie w KYCu, przełożona zrobiła wielkie oczy, więc i to kuleje. Doświadczona osoba na innym projekcie też narzeka, że wiele się pozmieniało. Wynagrodzenie dostałem mniejsze niż u poprzedniego pracodawcy, ale dałem "zbajerować się" opiniom i opowieściom, jaka to fajna atmosfera panuje na projektach. Nie wiem oczywiście jak jest wszędzie i być może gdzieś jest normalna ścieżka wdrażania dla nowych pracowników, ale ze swojej strony na start akurat PwC odradzam, bo trafia się do maszynki do mięsa

Junior w PwC
@Rumcajs

Mam taka sama opinie. Dołączylem w czerwcu na pozycji juniora. Zero wsparcia odrazu na gleboka wode. Presja z gory tlumaczenie sie I duzo niefajnych doświadczen. Teraz pracuje jako specialista z Pensja juniora. Sugerowalem sie rozpoznawalna marka niestety teraz zaluje tej decyzji... odradzam wszystkim.

Szukający nowej pracy

Przymusowy powrót do biura stanowczo zachęcił mnie do szukania innego pracodawcy. Do tej pory wszelką pracę wykonywałem w 100% zdalnie i nikt nigdy nie miał z tym problemu. Nie mam zamiaru marnować czasu na dojazd do/z miejca pracy, a tym bardziej nie dam się naciągnąć na zostawanie po godzinach w biurze by "coś dokończyć", aby następnie rzekomych nadgodzin nie mieć bądź odbierać je jako wolne.

haj

Czy wiadomo coś o podwyższeniu ilości dni z biura?

Jaj
@haj

2 dni z biura w tygodniu wymagane ???? „bo inne firmy tak robią”

(Jeszcze) pracownik FCU

Niestety, firma zmierza w bardzo zła strone, jesli chodzi o warunki pracy. Widac, jak brane sa pod uwagę wyniki tych wszystkich śmiesznych ankiet w firmie, gdzie ludzie postulują zwiększenie możliwości pracy zdalnej do 100% czasu. Co robi PwC? Narzuca przymus przychodzenia do biura 2 dni w tygodniu. Na szczescie na rynku nie brakuje ofert pracy 100% zdalnej, a PwC takimi ruchami skutecznie motywuje do zmiany pracodawcy.

FCU

Na minus: - brak mozliwosci wziecia workation, - praca z biura oznacza pracowanie ponad 8 h (bezpłatnie) - nadgodziny - mozliwy jedynie odbiór, nie wyplacają za nie - PR oparty na mniejszosciach narodowych, rasowych itd - brak mozliwosci negocjowania podwyzki - zwiększenie liczby obowiazkowych dni z biura uzasadnione lepszym zrozumieniem sie zespolu Na plus - zespol - poczatkowo projekt

Zdziwiony

Dlaczego na pracuj.pl są na okrągło publikowane te same oferty pracy od Pwc? Czyżby aż tak duża rotacja pracowników? Pamietam ze zaaplikowalem na jedno stanowisko już kilka ładnych miesięcy temu, (dostałem zwrotkę w mailu, ze nie są mną zainteresowani, mimo, że znam niemiecki bardzo dobrze i mam doświadczenie), a te same oferty pojawiają się co tydzien…

Ola
@Zdziwiony

Jest spore zainteresowanie tą firmą, bo dużo płacą. Dlatego też mogą sobie przebierać w CV

W
@Ola

Dobry żart, biorą praktycznie każdego, byleby umiał coś po angielsku powiedzieć. Płacą śmiesznie mało. Konkurencja ich dawno wyprzedziła z zarobkami

Aga
@W

Bzdura, etapy rekrutacji są trzy w tym 2 po angielsku. Trzeba rozwiązać merytoryczne problemy, i od tego i biegłości ang zatrudnią Cię albo nie. Płacą bardzo dobrze. Szczególnie jak ktoś studiuje i nie płaci podatków. Masz komputer iphony, kartę do Go sportu, ubezpieczenie w Luxie. Zniżki na obiady w firmowej knajpie i przerwę na ten obiad. Nadgodziny są płatne.

W
@Aga

Bzdura powiadasz? Na entry level biorą dosłownie każdego, wiem, bo miałem takie osoby u siebie w zespole, bez żadnego doświadczenia, wiedzy, które to zdobywali dopiero w trakcie szkoleń. Testy praktyczne są i to nie zawsze, zresztą, banalnie proste. Trzeba być kompletnym ignorantem aby polec. W zasadzie wszystko rozbija się o znajomość angielskiego - co w dzisiejszych czasach też nie jest jakimś wielkim osiągnięciem. "Płacą bardzo dobrze. Szczególnie jak ktoś studiuje i nie płaci podatków." - no to dokładnie jak w innych firmach! - gdzie tu przewaga pwc? Wymienianie tego jako zalety firmy to spory poziom żenady. A co do wysokości samych zarobków - zmienisz pracę, sama zobaczysz. "Masz komputer iphony, kartę do Go sportu, ubezpieczenie w Luxie" - służbowy laptop i telefon i do tego opieka medyczna to standard w 90%+ korpo w Trójmieście. Pochwal się lepiej ile dostajecie miesięcznie kasy na platformie benefitowej - 50, 100zł? Kpina. W innych firmach w miesiąc uzbierasz na takowej platformie więcej niż tutaj przez kwartał. "Zniżki na obiady w firmowej knajpie" - masz na myśli aplikację MyOlivia? Całe OBC z tego korzysta :)) "Przerwa na obiad" - to prawdziwa wisienka na torcie :)) łaskawy pan pwc daje przerwę na obiad :)) Mogło być gorzej, do niedawna 8 godzinny dzień pracy to było tak naprawdę 8h pracy + 0,5-1h przerwy (i nie, nie można było sobie zrobić takowej na sam koniec dnia, aby wcześniej wyjść) "Nadgodziny są płatne" - I co jeszcze? Wypłata na czas? Szkolenia stanowiskowe? Serio, myślisz, że w 2023 roku robi to na kimś wrażenie? A wracając do samych nadgodzin - nie zawsze i nie w każdym dziale - albo w ogóle ich nie ma, albo są tylko do odbioru. Są też "nieoficjalne" nadgodziny, tj. "delikatnie sugerują" zostanie po godzinach, aby dokończyć kejsa - o tym co się dzieje w gdańskim FCU mało kto już nie słyszał, skoro nawet odpowiednie instytucje państwowe zajęły się tym problemem. Koleżance radzę zmienić perspektywę - chwalisz coś, co jest w standardzie każdej firmy, która nie jest totalnym januszeksem z Polski B. Pwc może i było dobrym miejscem do pracy - ale jakieś 8-10 lat temu. Teraz to równia pochyła. Konkurencja im dawno uciekła. Pozdrawiam z konkurencyjnej firmy, gdzie lepiej płacą i dają więcej benefitów. Nie wspominając o atmosferze i lepszych leaderach.

Czy wiadomo coś o kolejnej edycji CDI? W tym roku również będzie możliwe dostanie się do pracy/praktyki w tym systemie? Na jakie zarobki można liczyć jako konsultant w FCU?

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 402.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 9 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Polska?

Kandydaci do pracy w PwC Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Polska