Generali Polska

2 Dodaj merytoryczną opinię
Generali Polska
counter
2 32 61 5 1
xxx
Pracownik

Po okresie zapaści w Generali Polska kilka lat temu ( firma mało nie zbankrutowana -takie były straty) spowodowanej gównianą jakością kadr zarządu, przez parę lat było ok. Ówczesna krytyczna sytuacja w firmie została bardzo dobrze opisana przez zwolnionych pracowników ubiegających się o świadczenia wyrównawcze oraz agentów na blogu http://generali.work (polecam lekturę wraz z forum). Wydawało się, że sytuacja się unormowała, a w zarządzie nauczyli się w końcu sztuki zarządzania. Niestety od około roku widoczny jest stopniowy rozkład strukturalny i powrót do braku dbałości o szczegóły. Widać, że nikt tego bajzlu należycie nie pilnuje. Być może ma to związek z odejściem z zarządu Jacka Malin...kiego. W dniu dzisiejszym na przykład cała sieć sprzedaży w Polsce nie pracowała - awaria systemu sprzedaży. Niby zdarza się w każdej w korporacji, ale Generali Polska jak coś spierd...li to z rozmachem. Konsultanci dłubali w nosach,a sieć sprzedaży dostała informację mailową, że rzekomo zmieniają im loginy i hasła do logowania. Co okazało się nieprawdą. Jaja jak berety. Trzeba mieć talent, aby takie "harcerskie" numery rodem z filmów Barei na cały kraj wywijać. Przydałby się kolejny aktywny blog pracowniczy, aby dokonania "nieoszlifowanych diamentów" z zarządu regularnie opisywać. Miłej pracy wszystkim.

chcępracowaćwgenerali
Nazwa działu: HR

Dzień Dobry, Szanowni Państwo, na początku czerwca złożyłam CV na stanowisko w Państwa firmie, aplikacja została otworzona- taki status, kilka dni temu zmieniono status na rozpatrywana. Czy w takim razie istnieje prawdopodobieństwo, iż zostanę zaproszona na rozmowę o pracę:)?

Aplikant
Nazwa działu: IT

O pracy w Generali nie mogę nic powiedzieć ale o procesie rekrutacji tak. Niestety nie traktują profesjonalnie kandydatów. Obiecują odpowiedź zwrotną, która po ok 3 miesiącach nadal nie dotarła do mnie. Oczywiście pisałem jaki jest status rekrutacji, otrzymałem odpowiedź, że jest zawieszona ze względu na pandemię, a jednocześnie ogłoszenie na to stanowisko pojawiło się ponownie. Mineły kolejne miesiące a odpowiedzi brak. Naprawdę tak trudno napisać że dana osoba nie pasuje z jakiegoś względu?

Zobacz wszystkie opinie (61)

Pracodawca

 Aktualność

Maciej Fedyna nowym Prezesem Zarządu Generali w Polsce

Warszawa – Podczas dzisiejszego (26 czerwca 2020 r.) posiedzenia Rady Nadzorczej Maciej Fedyna  z dniem 1 lipca 2020 r. został mianowany nowym Prezesem Zarządu spółek ubezpieczeniowych Generali Polska. Decyzja Rady Nadzorczej podlega zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Maciej Fedyna, dotychczasowy Członek Zarządu odpowiedzialny za finanse w Generali Polska, zastąpi Andreę Simoncellego, który został powołany na nowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Generali T.U. S.A., Generali Życie T.U. S.A i Generali Finance Sp. z o.o.

Luciano Cirinà, Dyrektor Regionalny Austrii, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji oraz dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Generali w Polsce, powiedział:

„Dziękuję Andrei Simoncellemu za jego zaangażowanie w przekształcenie Generali Polska w odnoszącą sukcesy firmę. Przez ostatnie pięć lat umacniał on pozycję rynkową Generali i uczynił z niej zdrową oraz rentowną firmę o bardzo wysokim współczynniku wypłacalności. Generali w Polsce nie tylko rozwijało się organicznie, ale także przejęło spółki Concordia Polska oraz weszło na rynek zarządzania aktywami, przejmując Union Investment, obecnie Generali Investments TFI. Andrea Simoncelli zbudował znakomity zespół profesjonalistów, którzy są gwarancją kontynuacji rozwoju Generali w Polsce. Gratuluję Maciejowi Fedynie objęcia tej ważnej funkcji i życzę mu powodzenia w nowej roli. Gratuluję również wszystkim członkom zarządu doskonałych wyników osiągniętych w ostatnich latach. ”

1 lipca 2020 r. Maciej Fedyna obejmie obowiązki Prezesa Zarządu trzech spółek: Generali T.U. S.A., Generali Życie T.U. S.A. i Generali Finance Sp. z o.o.. W spółce życiowej i majątkowej objęcie stanowiska Prezesa Zarządu wymaga zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Maciej Fedyna jest także Prezesem Zarządu Concordii Polska T.U. S.A.

Andrea Simoncelli, nowy Przewodniczący Rady Nadzorczej Generali w Polsce, podkreśla:
„Bardzo się cieszę, że tę funkcję powierzono osobie  związanej z Generali Polska od 10 lat. Jestem pewien, że Maciej, wspierany przez innych członków zarządu, poradzi sobie z nową rolą i będzie kontynuował wzrost Generali w Polsce. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować akcjonariuszom, szczególnie Luciano Cirinà, członkom EXCO i wszystkim pracownikom Generali Polska za zaufanie w ciągu tych latach, na kontynuację którego liczę w nowej roli”.

Maciej Fedyna, nowy Prezes Zarządu spółek Generali Polska, dodał:
„Bardzo doceniam zaufanie jakim obdarzyła mnie Rada Nadzorcza i akcjonariusze Generali Polska, powierzając mi tę odpowiedzialną funkcję. Liczę na dalsze zaangażowanie wszystkich pracowników Generali Polska w kontynuację wzrostu naszej firmy. ”

Maciej Fedyna jest związany z Generali Polska od marca 2011 r. Zaczynał pracę  jako Dyrektor Departamentu Controllingu, a w 2014 r. objął stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar finansów. W listopadzie 2018 r. został jednocześnie Prezesem Zarządu Concordia Capital S.A. i Concordia Polska TUW - obecnie Concordia Polska T.U. S.A. Od tego czasu Concordia Polska stale się rozwija i osiąga bardzo dobre wyniki w swojej działalności, jednocześnie koncentrując się na integracji z Generali Polska. Efektem tego jest pełne prawne połączenie operacyjne Concordia Życie z Generali Życie, które zostało zakończone w ciągu jedenastu miesięcy od przejęcia oraz pierwsza w historii demutualizacja na polskim rynku, czyli przekształcenie Concordia Polska TUW w Concordia Polska T.U. S.A.

W związku z powołaniem Macieja Fedyny na stanowisko Prezesa Zarządu, Rada Nadzorcza postanowiła powołać z dniem 1 lipca 2020 r. Roberta Sagałę, Dyrektora Departamentu Aktuariatu Finansowego i Reasekuracji w Generali, na nowego Członka Zarządu, odpowiedzialnego za finanse w spółkach Generali Polska. Robert Sagała pracuje w Grupie Generali w Polsce od października 2008 roku i od samego początku jego kariera zawodowa rozwijała się w obszarze aktuarialnym. W listopadzie 2014 r. objął funkcję Głównego Aktuariusza w Generali T.U. S.A. i Generali Życie T.U. S.A. nadzorującego funkcję aktuarialną. Jego doświadczenie aktuarialne jest ważne dla zapewnienia lepszego zrozumienia rosnącej złożoności działalności ubezpieczeniowej.

Z dniem 1 lipca 2020 r. Rada Nadzorcza powołała Rajmunda Rusieckiego na członka zarządu Generali T.U. S.A. w celu nadzorowania przez niego integracji sieci sprzedaży Concordia Polska T.U. S.A. i Generali T.U. S.A., a także kanału bancassurance. Rajmund Rusiecki jest związany z Grupą Generali w Polsce od września 2011 r., a od kwietnia 2014 r. pełni funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż w Generali Życie T.U. S.A. Od listopada 2018 r. jest również członkiem zarządu odpowiedzialnym za sprzedaż w Concordii.

Jednocześnie Gregor Pilgram odchodzi z Rady Nadzorczej Generali Polska.

Składy Rad Nadzorczych i Zarządów Generali PTE S.A. i Generali Investments TFI S.A. pozostają bez zmian.

Generali Polska