Zwolniony

Cóż mam powiedzieć. Zwalniają ludzi dyscyplinarnie nie podając żadnych, ale to żadnych DOWODÓW. NIE POLECAM.

Xdxd

Co krok są powtarzane informacje na temat tego jak mamy sprzedawać. Jeżeli ktoś kręci kasę na boku to nic dziwnego, że dostaję dyscyplinarkę.. I bardzo dobrze, bo mi osobie pracującej fair w takich sytuacjach właśnie motywacja do pracy wzrasta. A Pani Paulina K. jest najlepszym szefem w regionie

Pytajnik

Witam, czym jeżdżą przedstawiciele iqos ? Focusami? Jeśli tak to jakimi ? Dziękuje za odpowiedz

Kubeczek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Firma obecnie płonie i kto może to ucieka... Ciągły nacisk na zwiększenie sprzedaży, brak perspektyw na podwyżki czy nawet na zmianę nazwy stanowiska bo po co skoro i tak robisz głównie to co nie jest w twoim zakresie obowiązków? Nie podoba się to zawsze możesz odejść nowym damy 100 zł więcej niż tobie więc będą pracowali przez chwilę lepiej popracują 3 lata za taką samą stawkę i potem zdziwienie dlaczego zmieniają pracę O.o Ale spoko HR i zarząd ma rozwiązanie na wszystkie problemy! Wyślijmy ludziom kubki! Z napisem "Liczysz się TY"! A ty nie wiesz czy Bareja powstał z grobu czy po prostu ktoś u góry jest jego zbyt wielkim fanem.

Rekruter
Kandydat

Mam roczne doświadczenie w rekrutacji chciałabym się zatrudnić w ich biurze. Na jakie zarobki mogę liczyć jako rekruter w Adecco ? Czy jest system premiowy ?

Rekruter
@Rekruter

Niestety stawki są niskie ( 3500-4000 netto)

Nietak
@Rekruter

Raczej brutto ;) z tą firmą na pewno nie zarobisz!!!!!

Ela123
@Nietak

Widziałam ich ofertę jak specjalista ds. Rekrutacji czy warto wogole się w to bawić mam 3 lata doświadczenia w małej firmie

Nietak Nowy wpis
@Ela123

Nie warto, jako jedna z większych firm z branży HR na świecie Adecco ma wyjątkowo najniższe stawki na rynku. Dodatkowo nie wypłaca regulaminowych premii. Zastanów się dobrze

Ela123 Nowy wpis
@Nietak

Byłeś/as ich pracownikiem ? Znana marka owszem jednak zastanawiam się jak jest ze stabilnością zatrudnienia.

Nietak Nowy wpis
@Ela123

Owszem, jednak każdy szanujący się pracownik po kilku latach pracy na tym samym stanowisku mimo zapewnień o awansie i przekładaniu na kolejną ocenę półroczną, bo zawsze coś, ma już po prostu dosyć. Perspektywy rozwoju oczywiście są, jednak w ocenie Adecco wygląda to w ten sposób że bez zapytania przeniosą Cię do struktury sprzedażowej, nie zapewnią szkoleń, tym samym narzucą związane z tym KPI, aneks otrzymasz po pół roku ale zapomnij o jakiejkolwiek podwyżce z tytułu zmiany stanowiska, to woła o PIP i sąd pracy!! A dopiero po pół roku zrobią Ci test i badanie Twoich kompetencji sprzedażowych, wszystko nie z tej strony. Ciśnienie na realizację celów i sprzedaż, zrobisz i przekroczysz: nie wypłacą Ci bonusu, a nie daj Boże nie zrobisz: wpadasz w plan naprawczy. Obecnie ze starej ekipy wyjadaczy Adecco nie został już prawie nikt, aktualnie następuje wymiana całej załogi. Zatrudnienie? Pierwsza umowa na 3 miesiące, druga na rok, trzecia jest umowa na czas nieokreślony.

Nick
Kandydat

Znalazłam ogłoszenie przedstawiciela handlowego w swojej miejscowości do Addecco :) polecacie ta firmę ?

job
@Nick

tak

@Nick

Nie ryzykuj bo potem ci nie wypłacą prowizji czy premii!

Pracownik biura

Bardzo nie polecam! Po prawie 3 latach zostalam potraktowana jak smiec! Naobiecywali zlotych gor, ciagle spamuja „ze jestesmy mietowi” robia durne konkursy, pisza propagande, podaja swietne wyniki a jak przygodzi co do OBIECANYCH podwyzek to jednak wyniki sa tragiczne. Szkoda tylko, ze na podwyzki dla kadry zarzadzajacej spora kasa sie znalazla! Zenujace jest to, jak mowicie jak to zle wyniki finansowe, podjezdzajac nowym autem z salonu.... Adecco jest chyba najbardziej rozczarowujaca agencja z ktora pracowalam. Nie dziwie sie, ze wszyscy po kolei sie zwalniaja albo szukaja nowej pracy. Totalne nieporozumienie i brak szacunku!!!!! Oszukaliscie prawie 400 osob klamiac od pol roku o podwyzkach lub premiach.

@Pracownik biura

Wyniki były dobre! Premie wypłacone, kto miał dostać podwyżkę to dostał w odpowiednim momencie a reszta siedzieć cicho i nawet nie szukajcie innej pracy bo przecież u nas jest miętowo!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Beata

Osobiście mam bardzo mieszane uczucia względem tego pracodawcy. Wszystko na początku wydawało się bardzo przyjemne. Natomiast po paru latach pracy niestety wszystko zaczęło się rozpadać, szczególnie z wewnętrznymi relacjami, które są tak ważne, by razem działać i lepiej pracować, by po prostu móc pracować. Jest to bardzo smutne oglądać tak dużą rotację kolegów i koleżanek. Kończy się to tym, że zdecydowana większość osób tam pracujących to bardzo młode osoby, które dopiero muszą się nauczyć zawodu. Natomiast te osoby też same muszą się wszystkiego nauczyć, popełniając wiele poważnych błędów, ponieważ już nie ma za bardzo osób z dużym doświadczeniem, które mogłyby przekazać wiedzę nowym osobom. Te osoby sukcesywnie opuszczają tę firmę. Więc pod koniec dnia młode osoby uczą młode osoby zawodu, którego jeszcze same dobrze nie opanowały. Bardzo przykro też przeżyłam sytuację z komunikacją wewnętrzną, której no nie ma. Pierwsze dni wprowadzenia do firmy są rewelacyjne, pełne uśmiechów, żartów, dobrych słów, pozytywnych emocji, obietnic i marzeń, że razem zmienimy świat. Po pewnym czasie to co pozostaje, to więcej obowiązków, niż można zrealizować przez 2 etaty, samotna walka po godzinach i wieczorami, oraz pewność, że nikt nam nie pomoże. Natomiast to co mogę zaproponować osobom, które zastanawiają się nad wyborem adecco jako miejsca pracy, to ponowne przemyślenie sprawy. Wybór miejsca pracy tylko dla posiadania pracy to jest złe rozwiązanie. Jak też czytając inne negatywne komentarze, muszę się z nimi zgodzić. Ta firma zmienia życie ludzi i to bardzo intensywnie, ale niestety zmienia je w tę negatywną stronę. Proszę, zastanów się bardzo mocno, zanim wybierzesz pracę, gdzie chcesz spędzić parę lat, może dłużej, Twojego życia. W każdym dużym mieście w Polsce jest wiele wspaniałych firm, gdzie można się rozwijać, nawiązać znajomości, cieszyć się, że przychodzimy do pracy. Niestety to są elementy obce adecco.

minka
@Beata

Serio? To chyba certyfikat Great Place To Work po raz drugi z rzędu, który dostali - rok do roku spadł im z kosmosu. A jest to badanie przeprowadzane przez zewnętrzną firmę i głosują sami pracownicy, anonimowo.

Anonim
@Beata

Dzień dobry, Czy mogłaby Pani powiedzieć w jakin dziale Pani pracowała?

Byly
@minka

Według mnie te badanie nie jest anonimowe. Wiem z pewno źródła że przełożeni wiedzą jak głosujesz, a i pracownicy też o tym dokładnie wiedzą stąd takie wyniki a nie inne.

Byly23
@Byly

Dziwnym przypadkiem od kiedy w firmie dzieje się nie najlepiej Adecco zrezygnowało z udziału w ów "konkursie" na zacny tytuł. Czyżby zostało to podyktowane innym wewnętrznym, cokwartalnym badaniem satysfakcji pracowników? Nie wiedzieć natomiast po co się odbywa skoro zacny zarząd ma ów uwagi za żadne i nie podejmuje żadnych kroków w kierunku zmiany no bo przecież głos pracowników jest dla nas najważniejszy i.....

@Byly23

Badanie Great Place To Work chyba tylko polega na zapłaceniu fakturyki i potem otrzymaniu certyfikatu. Badanie kwartalne, które już od długiego czasu spada jest mocno rozbieżne z tym certyfikatem. W tym roku chyba stwierdzili, że jak kolejny raz wyciulali ludzi na pieniądzach to warto zrezygnować bo może to wkurzyć ludzi mocniej.

Zło Adecco

Całkowicie nie polecam pracy w tej firmie. Zarząd wykorzysta a potem będzie zastanawiał się jak nie wypłacić bonusów czy marży. Chyba, że ktoś jest świeżo po studiach to warto zebrać 1 maksymalnie 2 lata doświadczenia i potem uciekać gdzieś indziej. Bez studiów też można się dostać ale to trzeba wystąpić w jakimś reality show czy innym śpiewaniu z gwiazdami a wtedy nie dość, że intratne stanowisko to i pensja dobra - wystarczy nie słuchać pracowników i uśmiechać się w momencie kiedy firma się pali. Perspektyw nie ma i nie będzie bo to kosztuje a jak wiadomo kosztów trzeba unikać. W sumie pracując w Adecco nauczysz się tego jak unikać kosztów więc udało się jest jakiś pozytywny aspekt tej pracy.

Oszukana

(usunięte przez administratora) Zostałam wybrana na pozycje Specjalista ds. Obsługi kandydata z językiem czeskim w Adecco Poland OPOLE. Obiecano mi rozpoczęcie pracy 21.06.2021. Zadowolona dałam wypowiedzenie u byłego pracodawcy, kiedy tydzień przed obiecanym rozpoczęciem, zadzwonił do mnie pracownik Adecco Poland OPOLE, z informacją o zmianie daty rozpoczęcia pracy na 05.07.2021 z powodu niedociągnięć organizacyjnych. Zgodziłam się, chociaż oznaczało to dla mnie 2 tygodnie bez zatrudnienia. Sytuacja powtórzyła się i znów ta sama historia. Kolejny tydzień albo 2 bez zatrudnienia. W końcu zadzwonili, że zdecydowali iż rozpoczęcie będzie na początku sierpnia a może w połowie sierpnia!!!!!!!! Kto tak robi????? Na pewno nie firma profesjonalna, szanująca pracownika. Ostrzegam przed podjęciem pracy w tej pseudo firmie.

@Oszukana

Za bardzo uwierzyłaś w adecco. Niestety ale pracownicy wyższego szczebla są tak oderwani, że potem każą tym z niższego robić właśnie takie głupoty.

Szukam p....
Kandydat

Czy znacie firmę podgrzewacze.pl też zatrudniają ph do sprzedaży iqosa. Kto wie jak płacą? Jest podstawą i samochod?

Bartek
@Szukam p....

A czy to jest firma związana z Adecco?

Xdxd

@Xdxd

Jak się ma układy z koordynatorem to wtedy jest spoko, co nie? ;)

Rzuć kamieniem
@Xdxd

Rzuć w nas wszystkich kamieniem, jeżeli nie zrobiłeś nic nie zgodnego z regulaminem pracy Iqos Coacha!

Gary
@Xdxd

Podstawiona osoba z biura, pracowałem przed adecco na xpo nieuwegein tydzień w tydzień ginęły mi godziny z pasków wypłat tu jedna tam dwie czasami nawet po 3-4 kontakt z księgowa adecco był specjalnie uniemożliwiały przez koordynatorow, padał tekst że nie możesz z nią rozmawiać jest zajęta. Lokacie miałem z pralka w pokoju będzie filmik na internecie tylko muszę poprosić kogoś ktoś się ja tym zna żeby wszystkie przekleństwa wyciszyć bo wątpię żeby ktoś chciał słuchać mojego kurwowania. Adecco to (usunięte przez administratora) dna nie polecam

Paweł
@Xdxd

Pani Paulina K. jest niestety niekompetentna i bardzo nieludzka, jej szydercze i lekceważące zachowanie wobec pracowników z tym jej uśmieszkiem budzi wstręt wśród większości IQOS coachów. Nie raz potrzebowałem konsultacji, zawsze byłem zbywany i nie uzyskiwałem konkretnej odpowiedzi.

@Xdxd

Zgadzam się z Tobą. Jest dużo lepsza atmosfera i jak ktoś pracuje uczciwie może spać spokojnie. Co do Pani Pauliny K. to ten kto pracuje od początku projektu doskonale wie ile dla nas zrobiła i docenia. Kto nie wie to podpowiem że posklejała w całość to co było w rozsypce od samego początku a było tego sporo. W tej chwili stara się żeby było nam łatwiej pracować zapewniając odpowiednie narzędzia. Można do niej w każdej chwili zadzwonić w każdej sprawie i to się ceni. Myślę że określenie Najlepsza Szefowa jest centralnie w punkt.

Zwolniony

Vw
@Zwolniony

Jeśli Cie zwolnili dyscyplinarnie to musieli podac powod na "papierze"ktory dostałeś...

@Vw

Te powody na wypowiedzeniach to jakis absurd, sa idiotycznie napisane i zwyczajnie nie są prawdą. Ci wszyscy „uczciwi” co są na każdym kroku chwaleni i dostają nagrody, są naczelnymi wałkarzami w firmie, więc niech się nie wybielają na forach tylko siedzą cicho. Zastanawia mnie tylko jak to jest, że takie osoby od lat bezkarnie okradają firmę pod nosem swoich szefów i nikt nic z tym nie robi, a zwalnia się prawie 100 osób w całym kraju dyscyplinarnie żeby nie płacić odpraw za zwolnienie masowe podając jakieś idiotyczne zarzuty

Były IC
@SB

Ponieważ jest przyzwolenie na pewne działania od SV, tylko jak złapią to poleci IC, a nie SV z PMI. Ogólnie mocno też zastanawiające, że mają zwolnić 70% osób, zawsze na olx było pełno ofert na IC,a teraz cisza, jedynie oferty na wyspy. Zwolnienia i taka zmiana zapotrzebowania - przypadek ????

@Były IC

Po prostu nie jest im potrzebna taka ilość IC, są drodzy w utrzymaniu i teraz jest pd cholery punktow gdzie mozna kupic Iqosa, teraz prawcownicy zabek zostali wyszkoleni, projekt rozkrecony, a teraz podobno maja wychodzic z czyms nowym. Tylko, ze jak sie redukuje ilosc etatow, to trzeba sie liczyc z tym, ze ludziom trzeba bedzie zaplacic. A Adecco nie chce placic, wiec daje dyscyplinarki. To jest zalosne i nieetyczne.

Były IC
@SB

Zgadzam się z Tobą, pierwsze świństwo ze strony "sradecco" był aneks odnośnie promocji. Dodatkowo ponoć ma wejść akcyza na HEETSy, więc oferta nie będzie już tak atrakcyjna

Xyz
@Zwolniony

Do dyscyplinstki to muszą mieć dowody inaczej by jej nie dali

Duo
@Xyz

Dowodem jest to, że konsument poproszony o podanie nr podgrzewacza, go nie podał bo był w pracy i nie miał Iqosa przy sobie ???? podeszli do tematu jak PRL-owski prokurator (usunięte przez administratora).. " Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"

@Były IC

@Były IC @ SB @Duo to nie jest forum poświęcone pracy w PM (nawet jeśli Adecco jest pośrednikiem - nie jedynym zresztą - to i tak pracujecie / pracowaliście dla PMI a nie dla Adecco Poland Sp.z.o.o.). Wymieniajcie uwagi dot. pracy w PMI na forum poświęconym PMI Polska a nie tutaj !!! Ostatnio o pracowników Adecco Poland czy pracują jeszcze w oddziałach i czy oddział w Gdańsku będzie nadal czynny. Nadal nie uzyskałem odpowiedzi. A propos PMI powstał parę lat temu film pt. "I love you PM". Kto nie oglądał niech obejrzy (na (usunięte przez administratora) dostępny jest zdaje się).

kier
@Zwolniony

możesz isc do sądu pracy

MP
@Zwolniony

Nie mozna zwolnic kogos dyscyplinarnie ot, tak. Jesli juz ibczujesz sie niewinny to klania sie Sad pracy.

@Zwolniony

Czytając odnoszę wrażenie że musiałeś dobre wały kręcić skoro piszesz takie rzeczy. Jeżeli nie ma dowodów to sąd stanie po twojej stronie i będzie Pan zadowolony. Natomiast w tym przypadku chcesz się wybielić jaki to byłeś uczciwy. Nikt za darmo nie został zwolniony. Firma zwalniając dyscyplinarnie musi mieć bardzo twardy dowód i z pewnością ma. Myślę że każdej firmie w której pracowałeś wystawiasz taką samą opinie.

@Pytajnik

@Pytajnik "Przedstawiciele ds. sprzedaży produktu premium" jak określa to agencja pracy Adecco w swoich ogłoszeniach produkty IQOS jeżdżą chyba marką Hyundai model i20 (parę lat temu widziałem takie zaparkowane na parkingach paru Galerii Handlowych w Gdańsku m.in. Alfa Centrum, GB i Galerii Morena). Z rok temu (na początku roku) widziałem model i30. Na wyższy standard auta niż model i30 nie liczyłbym raczej. Wszystkie auta, które widziałem zaparkowane b. mało zadbane (brudne oczywiście, obtarte z każdej str. - rysy, małe wgniotki, przebarwienia lakieru, mikropęknięcia przedniej szyby, ślady uderzeń wózka zakupowego na listwach itp.). Śladów rdzy czy przegniłych progów nie zaobserwowałem aczkolwiek auta te musiały mieć już wysokie przebiegi (w handlu to norma akurat). W jednym z Hyundai i20 przedni zderzak wisiał na paru śrubach (zapewne po świeżej stłuczce) Odpowiedzi czy warto aplikować na to stanowisko musisz sobie sam udzielić.

@Januzi

A w ogłoszeniu piszą ze focusy

hama
@Januzi

nie wiesz, to nie przypuszczaj, bo cały wywód z i30 możesz między bajki wsadzić. vw golf jest w tej pracy a nie i30.

@hama

A jaka generacja tego VW Golfa ? Tylko nie mów, że IV / V (ze wstydu możesz wtedy spalić się). Powinna być przynajmniej VI / VII. Przedwczoraj w programie motoryzacyjnym widziałem omówienie premiery elektrycznego (chyba w części) Golfa VIII. Ładny ma wygląd zewnętrzny.

Samochód
@Januzi

Czy naprawdę ktoś zwraca uwagę na to, jakim samochodem będzie woził się za pół darmo? Żeby pochwalić się przed znajomymi? Rozumiem, ze jak jeździlibyśmy Aygo to już wstyd.. Jak już tak bardzo ktoś musi wiedzieć to wydawane są zazwyczaj Golfy VII 2019/2020 1.0 TSI

@Samochód

Tak @Samochód niektórzy jeszcze cenią komfort jazdy brak awaryjności przede wszystkim aut, którymi jeżdżą nieraz po kilkaset km w ciągu m-ca. Dlatego tak ważne jest czy PH jeżdżą np. Fiatem 126 p lub zużytym Daewoo Tico (przesada zamierzona) czy właśnie Golfem VII generacji sprzed 2 lat, Passatem kombi z silnikiem TDI czy nawet 5 letnią Skodą Fabią w wersji kombi z obowiązkową czynną klimatyzacją. Twój przykład Toyota Aygo akurat to wg. mnie żaden wstyd. Po prostu jest za mała z praktycznych przyczyn. I nie (cyt. za pół darmo) bo w wielu firmach to PH płacą za naprawy firmowych aut i regularne serwisy. I to z własnej kieszeni (tak robi "oszczędności" firma) !! Wiem co mówię, bo do niedawna mój serdeczny znajomy był PH. Po pandemii ma zamiar rozkręcić własną firmę (teraz jest najgorszy czas wg. niego).

@Januzi

Jak się wykazujesz to i Passata dostaniesz. Tylko patrząc po Twoich priorytetach to raczej się do pracy nie dostaniesz. PH w innych firmach jeżdżą dwupakiem z kratą lub mocno zjeżdzonymi autami kilku letnimi z przebiegiem powyzej 250tys km i jakoś wstydu nie ma. Proponuję zejść na ziemię.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Adecco Poland?

Aron
Klient

Jeśli chcecie być wykorzystani na miesiąc/ dwa , a następnie zwolnieni bez żadnego ważniejszego powodu to polecam Adecco.

Marek
Kandydat

Nie polecam. Obiecują, każą czekać na telefon a później nie dzwonią. Poczta głosowa. Mają w (usunięte przez administratora) klienta. Amatorka.

Aleksander
@Marek

O jakich pieniądzach piszesz? Bo Twoja wypowiedź sugeruje jakoby firma Adecco Poland miała jakieś problemy z płatnościami na rzecz pracowników bądź klientów. Niepokojące są to informacje, dlatego dobrze by było, abyś je Marku sprecyzował. Mogę na Ciebie liczyć?

M

Agencja nielegalnie zwalnia pracowników przebywających na zwolnieniu chorobowym

Zażenowany

Zatrudniony przez adecco już prawie od 2 lat przy projekcie iqos. Prawda jest taka, że to co było na początku a to co jest teraz to niebo i ziemia. Kto pracował albo jeszcze ma tą watpliwą przyjemność na pewno wie o czym mówię. Nie mnie oceniać czyja to wina (PMI czy adecco), mnie zatrudnia adecco i to przez nich czuję się ogromnie zawiedziony. Od zawsze dawałem z siebie wszystko. Zresztą moi zespołowi koledzy i koleżanki również. Jak pojawiał się pracownik, któremu nie zależało to i tak szybko znikał. Realizowaliśmy targety po 50 sztuk sprzedanych i więcej. Były osoby, które potrafily sprzedać i po 100. Rok temu pojawiła się nawet możliwość rozwoju i dodatkowe możliwości, obowiązki. Mikroeventy w sklepach detalicznych, każdy dostał swoje sklepy pod opiekę, również Żabki. Najeździliśmy się, nagadaliśmy, namęczyliśmy bo ludzie w małych miejscowościach nie mieli pojęcia o takim czymś jak iqos i heets. Nawet rozdaliśmy im darmowe urządzenia żeby mogli sami zacząć z nich korzystać i pokazywać rodzinie i znajomym. I co wraz z początkiem roku powiedzieli nam krótko, koniec z tym. Teraz oni będą kupować i polecać dla firmy, z pominięciem was. Nic już z tego mieć nie będziecie. Zgłoszenia internetowe też nie są już dla nas. Jakby tego było mało ograniczono nam dostęp do systemów, które podpowiadały nam czy klient w ogóle wyraża zgodę na nasz kontakt. A więc sprzedawaj, ale nie wiadomo komu. Dzwoń, ale nie wiadomo do kogo. Najlepiej spakuj iqosy w torbę i biegaj po mieście zaczepiając ludzi jak cyganie z perfumami zajumanymi z drogerii. Jako marchewkę motywującą narzucili niższy target, który jest tylko złudną troską o nasze portfele, bo premia jest prawie 3 razy niższa niż była rok temu. A możliwości dotarcia do klienta 3 razy mniejsze. Myślą, że my jesteśmy głupi i nie wiemy co się święci. Może pandemia pokrzyżowała im szyki i może ludzie wolą kupować w sklepach i na www. A może firma zapomniała o tym, że PH w większości firm zawsze ma najlepszą ofertę dla klienta, a nie najgorszą tak jak my. Mini Sisy, www, tam zawsze lepsze rzeczy niż u PH. Infolinia morduje naszych klientów smsami, telefonami, e-mailami. Nikt już nie odbiera od nas telefonów. Firmie nie po drodze byłoby zwolnić wszystkich a jeszcze odprawę trzeba by było zapłacić. Więc obrali sobie taki sposób żeby pozabierać nam co się da i możliwie utrudnić pracę, aż sami się pozwalniamy i problem z głowy. Każdy kogo znam szuka już pracy albo ma drugą. Ale sami nie odejdziemy, bo to byłaby przysługa dla firmy, mogliby powiedzieć, że śmieci się same wyniosły. Przykre bo kiedyś broniłem firmy jak lew opowiadając wszystkim jaką mam super robotę. Teraz mi wstyd się przyznać, bo wycackali nas bez mydła. Kto bardziej zdesperowany i dysponujący czasem całodobowo to ledwo sprzeda 20-30 iqosów a większość kończy na kilku. Rozłączyli nas z kadrą PMI, bo za dobrze było za dużo się sprzedawało, za bardzo się lubiliśmy a za mało wpływało negatywów z ust naszych supervisorów na nasz temat. Teraz celem nadrzędnym są kontrole, audyty, tajemniczy klient, oby tylko kogoś złapać na czymś za co można by było walnąć dyscyplinarkę. Czuję, że marnuję tu swój czas i swoje nerwy, ale sam nie odejdę choćby nie wiem co, bo przecież to byłby powód do wypicia szampana przez moich kochanych przełożonych.

victoir
Klient

Zadzwoniła do mnie rekruterka z tej firmy przekazując informację o ofercie pracy zdalnej w Krakowie jako Administrator bazy danych. Podobno szukali dla swojego klienta 15 pracowników do natychmiastowego podjęcia pracy na okres 3 miesięcy za 3500 zł brutto. Po dosłaniu przeze mnie CV po angielsku, bo CV po polsku już mieli, cisza i brak odpowiedzi na moje maile... Mówiąc wprost: wyraz (usunięte przez administratora) i braku kultury. Nie wiem co to za firma, ale nie raczą nawet odpowiedzieć osobom, od których wyciągnęli dane osobowe.

Ja
@victoir

Bralam również udział w tej rekrutacji. Stawki nigdy nie podali. A z odpowiedzią zwlekali i finalnie nigdy jej nie dostałam.

Pracownik w Iqos Warszawa

Żałosne to jest, że PMI nie zatrudnia nas u siebie tylko jesteśmy pionkami w agencji pracy która daje nam śmieciowe umowy i traktuje w ten właśnie sposób odpowiadający nazwie umowy na której jesteśmy zatrudnieni. Będąc na lockdownie nie przysługuje nam żadna tarcza a firma stwierdziła, że będzie nam płacić tylko 50% stawki co daje jakieś 1000-1300 zł wypłaty :)))) Każdy dzień w tej pracy to stres

job
@Pracownik w Iqos Warszawa

Dzień dobry, a ile chciałby Szanowny Pan zarabiać za siedzenie w domu i nic nie robienie podczas lockdownu?

J
@Pracownik w Iqos Warszawa

Nie rozumiem do końca wypowiedzi. Pracownik decydujący się na podpisanie Umowy Zlecenia musi liczyć się z tym, że w takiej sytuacji jak teraz zostanie bez pieniędzy, to że firma płaci 50 % to w sumie jej dobra wola.

Nietak

Czasy świetności Adecco przeminęły wraz z wymianą "góry". Zwalnianie doświadczonych pracowników, dla których Adecco było drugim domem i zatrudnianie droższych z konkurencji, dla których zawsze znalazły się wyższe zarobki - nie to co dla wewnętrznych bo to istny kosmos i śmiech na sali. Awans? Może doprosisz się po kilku latach albo i wcale. Przekładane deadliny, obiecanki aż w końcu informacja o braku podwyżek do końca roku bo Covid, mimo zapewnień o świetnej sytuacji firmy. Brak komunikacji, mieszane zeznania. Miały być szyszki na wierzbie, nowa strategia ale coś ewidentnie poszło nie tak.

Przeszczęśliwy

Po co podwyżka, skoro można dostać miętowy leżak warty 35 zł na aliexpress.

Januzzi
@Przeszczęśliwy

Leżak w kolorze mięty ??! Blee...zbiera mi się na wymioty. Kiedyś leżaki były w normalnych kolorach (bez pastelowych). A podwyżki nie dostałeś ponieważ: pandemia; "są długi w oddziale" (cyt. z Grupy Progres); nie wyrobiłeś 'targetu' itp. Lista powodów na 'nie' coraz dłuższa robi się.

Zostaw merytoryczną opinię o Adecco Poland - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Adecco Poland