Opinie o Adecco Consulting (Adecco Poland) w Warszawa

Światowy lider wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adecco Poland w Warszawa

Anna P.

- Włoskie szefostwo jest oderwane od rzeczywistości polskiego rynku pracy, co skutkuje podejmowaniem decyzji niezgodnych z lokalnymi potrzebami. - Dział HR w firmie praktycznie nie istnieje, a dyrektor HR nie ma merytorycznego wykształcenia ani doświadczenia w tej dziedzinie. - Obserwuje się dużą rotację pracowników w Warszawie i innych miastach, co świadczy o problemach z kulturą organizacyjną i zarządzaniem personelem. - Rekruterzy i administratorzy, mimo posiadania wieloletniego doświadczenia i wykształcenia, często otrzymują pensje minimalne. - Firma dokonuje cięć na niższych szczeblach, ale nie ogranicza wydatków na luksusowe przywileje dla kierownictwa (loty do Włoch, luksusowe wyjścia do restauracji)

bylyKlient
@Anna P.

oni tu są tylko po to by małolaty (usunięte przez administratora) ich wypożyczaniem do pracy w firmach z włoskim kapitalem. współczesne (usunięte przez administratora) i kolonializm.. Typowi kombinatorzy. Moge takich firm opisać więcej. firm widmo, bez biura bez szyldu, które zmieniają często adresy,(usunięte przez administratora)

Koryt

Wiecie co tu jest najgorsze? To że gdy pracownik wyraża swoją opinie i mówi co mu się nie podoba, co by zmienił, czego by nie robił, daje jakieś pomysły, jest odrazu postrzegany jako negatywna osoba. Negatywna bo nie boi się mieć własnego zdania i potrafi zasygnalizować (oczywiście w uprzejmy i z należytym szacunkiem sposób) ze jest coś nie tak. Ze coś nie gra. Oni nie biorą nawet tego pod uwagę, tylko od razu twierdzą ze jego podejście jest nie na miejscu…

Xxx

Za wyrazanie opinii nikt nie zwalnia, bo niby jak to ma zostac merytorycznie obrnione. Takze to bzdura,najwyrazniej byly inne czynniki.

@Byłą @Adecco
@Xxx

Nie bzdura tylko prawda. Wyraziłam prawdę w ankiecie co czuje. Nikt mnie chciał słuchać. Szef Head traktował jak powietrze a obok odobę z biurka doceniał. Nie chciał nawet że mną rozmawiać. Jeżeli uważasz np słyszysz jakim jesteś świetnym pracownikiem od innych a po Nie całym miesiącu dowiadujesz się że jesteś bez pracy to raczej coś jest na rzeczy.

Zażenowana. Tonący statek.

@Pracodawca Kiedyś Adecco to była potęga… Już mnie w Adecco nie ma i moje wnioski są niestety bardzo przykre… W Adecco panuje: 1. (usunięte przez administratora) wynagrodzeń: ogromne nierówności między pracownikami na tych samych stanowiskach w organizacji i zupełny brak chęci do wyrównywania przepaści pomiędzy pracownikami. 2. Zupełny brak znajomości ( zagranicznego szefa )polskiej rzeczywistości biznesowej, wieczne cięcia kosztów, 3. Wrażenie że obecne osoby odpowiedzialne za zarządzanie firmą (głównie CEO) nie wiedzą na czym polega polskie prawo pracy i sama praca tymczasowa w Polsce co generuje brak zrozumienia i częste odejścia klientów przez „nasz brak profesjonalizmu” 4. Ciągłe ograniczanie narzędzi do pracy 3. Zatrudnianie osób które nie posiadają kompetencji na dane stanowiska 5. Centrala ( w szczególności działy odpowiedzialne za procesowanie nowych klientów, płatności i rozliczenia ) to Twoi wrogowie. Możesz być pewna że nie opłacą faktur na czas, utrudnią życie tobie i twoim klientom, ostatecznie zrzucą odpowiedzialność. O ujednoliconej polityce postępowania możesz zapomnieć. Co oddział to inna metoda. Prokliencka postawa? Nie w centrali. Choćbyś się ze…ała i płakała, na kolanach błagała - zdarza się że odpowiedzi na pytanie z centrali nie dostaniesz. 6. To nic że nie możesz przebadać pracowników w medycynie pracy przez zaległości w płatnościach. Najważniejsze żebyś zatrudniła, nieważne jak. Wysłanie pilnych dokumentów kurierem też poczeka… aż do odblokowania po opłaceniu faktury na czas. 7. Masz pomysł na zmiany ? Szef Adecco Pl Cię wysłucha i tyle… możesz zapomnieć o wdrożeniu pomysłów. 8. Podwyżka roczna? Oczywiście. 200 zł no może 300 zł brutto. 9. Premie? Są albo nie. Skomplikowana sprawa. 10. Starasz się ? To nic. Przy odejściu nawet nikt się za Tobą nie odwróci. Dla kogo praca w Adecco? 1. Dla osób bez doświadczenia - idealna opcja na pierwsze lata kariery w HR - przyjmą Cię, spodziewaj się braku procesu onboardingu i pomocy na dalszych etapach (chyba że trafisz na ogarnięty oddział). Jeśli masz silną motywację i silny charakter o wysokiej odporności na stres to się odnajdziesz. Jeśli nie masz tak silnej osobowości - uważaj, będzie potrzebna terapia. 2. Osoby które są masochistyczne i lubią obłudę. Powodzenia!

Keysa
@Zażenowana. Tonący statek.

chyba zaszło jakieś nieporozumienie , działy, o których piszesz są najbardziej responsywne w działaniach i informacji zwrotnej :księgowość , płace itd. po drugie Adecco nadal jest potęgą ,jeśli Cię JUŻ NIE MA jak piszesz to nie masz odpowiednich informacji w temacie, powodzenia w nowym miejscu pracy

AS
@Zażenowana. Tonący statek.

Jakbym słyszała o sobie. Adecco to dobra opcja na początek kariery. Niestety po ponad roku po wyrażeniu swojej opini nie przedłużono mi umowy. Próbowano wmówić że popełniłam mnóstwo błędów a osoba na wyższym stanowisku ma awans za lizustwo i (usunięte przez administratora) twierdziła że dąży mnie sympatią. Fałsz w czystej postaci. Nie jestem osobą konfliktową. W Adeccco brak dobrego wzdrozenia. Sama wiele rzeczy musiałam się nauczyć. Osiągałam bardzo dobre wyniki.Stad tez były Premie. Miałam świetny kontakt z klientem i pracownikami. Niestety jeżeli opiera się swoją opinię na opini jednej kierowniczki nic z tego nie będzie. Jeszcze żeby bezbłędnie wykonywała swoje obowiązki. Ale nie jestem typem czlowieka który donosi. Nie wszystkie biura są takie same ale niestety na wyższych stanowiskach znajdują się ludzie bez odpowiedniego przygotowania i kompetencji.

Gtg
@AS

Czym się zajmowałaś? Jaka to kategoria? Kadry, sprzedaż.?

Byłą @Adecco
@Keysa

Potwierdzam. Poto są te opinie aby Adecco Poland wyciągnęło wnioski. A nie pozostawialo ludzi z dnia na dzień bez pracy. Za to że powiedzieli co im nie odpowiada. Zostaje sporo tych którzy wogole nie mają swojego zdania (usunięte przez administratora) którzy dla kariery zrobią wszystko.

Były

Typowa korporacja. Przyjdziesz, wrzucą ci na głowę zadania dla 2-3 osób, zaczną wymuszać pracę w nadgodzinach a na koniec zwolnią bo przecież nie dajesz rady realizować pracy kilku osób. Trzeba znaleźć dobry moment aby wyjść ale zdobywając cenne doświadczenie. Zawsze można przejść do(usunięte przez administratora)bo tam zawsze witają uciekinierów z Adecco.

Pracownik Produkcji

Bardzo miła obsługa, dostałam wybór działu na podejście przy rekrutacji nie mogę narzekać, zapomniano dodać że trzeba nosić pampersy i głodować 10 godzin bo liderka na dziale Buzek plastik nie puszcza wszystkich na przerwę nocną a gdy się upomnisz Adecco cię zwalnia z pracy!!! Tak jest w Nowym Dworze Mazowieckim woj.mazowieckie.

Czy wcześniej pracowałam na produkcji czy wiem co to za praca i z kąd się dowiedziałam o Adecco.

Zdecydowanie najgorszy pracodawca z jakim przyszło mi współpracować. - niskie płace - nierówności płacowe - bardzo duża rotacja - top management oderwany od rzeczywistości - brak podwyżek i awansów - nierealne cele - ciągły stres Z roku na rok jest coraz gorzej i nikt z tym nic nie robi. Omijać szerokim łukiem!

Rotacja

Dziwna to firma w której pracownicy uciekają tak szybko po zatrudnieniu się i nikt nic z tym nie robi. Ale warto zebrać to pierwsze doświadczenie w Adecco bo jest tyle otwartych pozycji, że dostanie się do nich nie jest problemem. Jak się za dwa miesiące będziecie zwalniać to i tak mało kto to zauważy.

@czas
@Rotacja

Wolą zatrudniać nowe osoby licząc ze przyjdą z pozytywną energią, niż zrobić coś żeby obecni pracownicy byli zadowoleni :/

odp.
@@czas

myślę, że obecni też są zadowoleni ,każdy sam decyduje o swoim miejscu pracy, znam osoby z dłuższym stażem i równie pozytywnej energii , staż nie ma tu znaczenia

Zapytanie Adecco Włocławek

Od czego zależy stawka godzinowa w agencji tymczasowej pracy? Że jedni mają w tym samym zakładzie pracy 28.10 na h a jedni 28.30H ? Ten sam dział każdy na umowie operator -montażysta. Czy tylko płeć? To wychodzi na dyskryminację gdyż to samo wykonujemy w tym samym zakładzie pracy ten sam dział itd....a godzinowa praca inna

aaa
@Zapytanie Adecco Włocławek

musisz sie zapytac przełożonego ze strony adecco a najlepiej w miejscu pracy

lucky
@Zapytanie Adecco Włocławek

polecam skontaktować się z przedstawicielem biura, z pewnością stawka uwarunkowana jest stażem pracy , po okresie x pracownicy otrzymują zmianę stawki z pewnością to również mogło być komunikowane w rozmowie rekrutacyjnej

Pati

Czy adecco sie likwiduje? zwolnili mase ludz ponoc

ciekawy
@Pati

ale gdzie? bezpośrednio w Adecco czy u klientów/pracodawców użytkowników?

Pracownicabiurowahq

Pracowałam w centrali Adecco na Daszyńskiego 5 lat. Przeżyłam przeprowadzke, reorganizację, przesadzania, zmiany personalne, konkursy, imprezy, cuda na kiju. Co jest ważne, to to, że jako jednostka nikt się nie liczy. Prawie "wszyscy" już odeszli. Premie roczne nie są wypłacane. Przynajmniej nie od 2017. Nie polecam.

@Pracownicabiurowahq

A w jakim dziale pracowalas ? Jak się pracuje w dziale HR wewnętrznym ? Widzę że mają teraz ofertę pracy na specjalistę administracji personalnej i brzmi ciekawie ale nadal dość mocno kontrastuje z komentarzami tutaj... :)

sejsmiczny
@Nova

oferta może wyglądać ciekawie, ale to czego nie ma w ofercie to najwazniejszy fakt- przez ostatni rok odeszło stamtąd masę doświadczonych pracowników. Więc jest ogromna luka w zatrudnieniu, która powoduje ogromny nawał pracy. Spodziewaj się ogromnego ciśnienia na efektywność i niepłatnych nadgodzin (oczywiście o których nikt Cię nie poinformuje i nie będzie oficjalnie tego oczekiwał, ale ilość obowiązków jaka na Ciebie zostanie zrzucona de facto to wymusi)

@sejsmiczny

Dzięki za informację. Dopiero teraz odczytałam Twoj komentarz, ale podjęłam ta rękawicę. Niebawem zaczynam. Może uda się coś zmienić żeby i opinie tutaj jak i ilość rozgoryczonych pracowników była mniejsza :) A jeśli nie to wiadomo... na ADP świat się nie kończy hehe :)

Beata
@Nova

można liczyc ze napiszesz po jakims czasie swojej pracy komentarz jak jest w firmie, bardzo mnie to ciekawi ? :)

@Beata

Jasne :)

ExHR
@Nova

Trzymam kciuki, ale będzie ciężko, zwłaszcza z tak nieprzygotowaną na wyzwania HRM i kadrą managerską

@ExHR

Właśnie sama nie wiem. HRM pracuje parę lat ale HR Dyrektor ponoć jest od niedawna. HR z tego co tu czytam jest w sumie całkiem nowy... nie wiem... będzie co ma być heh :)

ojojoj
@Nova

NOVA czy nadal tam pracujesz? :)

@ojojoj

Tak ;)

Ojoj
@Nova

I jak tam Ci sie wiedzie?

Halina
@Nova

A jako kto konkretnie? Aktualnie oczywiście, może powiesz jak tam stawki się przedstawiają?

Ojoj
@Ojoj

Nowa i jak tam sytuacja? Jesteś nadal?

@Ojoj

Tak jestem nadal i raczej zostanę na dłużej :) Atmosfera fajna, bardzo dużo pracy ale lubię wyzwania. Mam nadzieję że całkowicie nowy zespół HR wplynie pozytywnie na nastroje wszystkich :)

ttoo

a to ciekawe, bo jakoś za 2020 i 2021 były wypłacone

Aleksander
@ttoo

Czyli jest szansa ze w tym roku też wypłacą? Ile było tej premii w poprzednich latach? Pamiętasz?

Nowy Hr
@Nova

Kto mi pomoże, który to już HR manager w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ?

Blablabla
@Nowy Hr

W ciągu ostatnich 12 miesięcy? To "dopiero" drugi. W przeciągu 24 miesięcy to już trzeci. Ale ogólnie nie polecam tej firmy. Na początku pracy można się wiele nauczyć ale po 3-4 miesiącach już widać, że lepiej pracować tutaj max rok a jak jest szansa to i mniej.

Księżniczka
@Pracownicabiurowahq

Więc nie wiele się zmieniło

łysy
@Pracownicabiurowahq

do 2024 bez zmian.. nadal nie ma rocznej premii (na którą jest pobierany procent z premii miesięcznej...)

Jak długo trwa proces awansu w Adecco Poland?

@depop

To jest dobre pytanie. Albo go nie dostaniesz wgl, albo dostaniesz po 2 latach pracy bez informowania Cię o tym. Oczywiście dostaniesz podwyżkę, ale taką samą jak tą którą byś dostał bez „awansu”.

Stracony czas i pieniądze

Na początku wszystko okej, cyrk zaczął się po przyjeździe do Niemiec. Niedociągnięcia i fałszywe informacje przez które samo załatwianie dokumentów trwało z tydzień. Telefon przez większość czasu bez odpowiedzi, także nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc. Rekruterka nie pomagała, podawała głupie rozwiązania, które nas tylko pakowały na minę, po czym z zarzutami, obracała kota ogonem, mówiąc, że to nasza wina. Straciliśmy pieniądze i czas. Nie udało nam się nawet zacząć pracy. Gdy zadecydowaliśmy o rezygnacji, bo dosłownie nie dało się nic zrobić, rekruterka, która nam nie pomogła prawie z niczym, tylko wprowadzała w błąd, uznała, że mieliśmy przecież czas i to tylko nasz wybór. Omijać tą agencję szerokim łukiem, jedyne co jest od niej zagwarantowane to utrata czasu, pieniędzy i nerwów. Nie pozdrawiam tych kmiotów????

Mija

Nie polecam pracy w projektach Adecco. Po pół roku podziękowałam za współpracę z uwagi na bałagan jaki panuje w firmie. Kadra zarządzająca na każdym szczeblu porażka, począwszy od dyrektorka Pawełka - (usunięte przez administratora) Nowej pani Manager która pojęcia nie ma o zarządzaniu i kończąc na dwóch (usunięte przez administratora). Nie polecam, szkoda czasu, wynagrodzenie uwłaczające.

Żyją?

Czy ta firma nadal żyje? Bo widać na Internecie mnóstwo ogłoszeń a nikt na nie nie odpowiada. Próba dodzwonienia się do jakiegokolwiek biura nie jest możliwa.

Czy w Adecco Poland zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Waldi

Tak, ludzie stracili resztki nadziei, że może być lepiej :) No prośba, opieka zdrowotna dla zwierząt jako benefit - dalibyście ludziom rynkowe stawki, to może przestaliby odchodzić. Kto pracował w Adecco w cyrku się nie śmieje

www.ee.ee.ee.

Witam, chciałem zapytać czy warto uderzyć przez Adecco do Jumbo w NL Byłem wcześniej przez OTTO w Albercie ale dramat znajomy polecił mi właśnie Adecco ale jakoś mało info dał był ktoś wie jak tam jest?

Iga
@www.ee.ee.ee.

@ciz spodziewać się od korporacji,koordynatorzy dbają o siebie i swój interes nie ten to inny pracownik .Pracownik trybik bo musi się kręcić. Zajmują się prawie wszystkim .Może chwała Ci ,którzy muszą, ja osobiście na nazwę firmy dostaje gęsiej skórki. Jak w każdej korporacji nie liczy się trybik bo on ma się kręcić-pracować I nie gadać.Ten co ma zarządzać patrzy żeby jemu stołek nie odjechał. Nie liczcie ze ktoś w korporacji będzie dbał o ten trybik.Powodzenia

Rozgoryczona

Adecco.. kiedyś to była potęga, kiedyś to proces wyglądał jak należy i zatrudnienie w firmie oznaczał prestiż. To jakbyś złapał Pana Boga za nogi, duma (usunięte przez administratora), mimo że kokosów nie oferowali. Wiele się zmieniało na przestrzeni lat, od momentu odsunięcia Anny W niestety tylko na gorsze. Po tym jak 3/4 firmy awansowała zewnętrznie rekrutacja wygląda jak łapanka. Nie wiem czy ktoś jest jeszcze w stanie uratować ten tonący od lat statek. Czuję ogromne rozczarowanie i rozgoryczenie gdy wspomnę lata świetności i poczucie jedności z wartościami firmy w zestawieniu do tego co działo się na końcu mojej przygody w firmie. Przez lata nie można było doprosić się awansu, podwyżki były minimalne i zawsze z opóźnieniem - to tylko nieliczne kwestie, które zapewne dzieją się w wielu firmach. Kierownik nigdy nie podjął nawet próby zatrzymania osób z zespołu, które chciały zmienić pracę, ze mną nie było inaczej. Zespół był najlepszy pod słońcem, na management brak słów.

Nie uczciwa nie słowna brak jakich kolejek kompetencji oferuję pracę i na tym się temat kończy nie polecam

Tyszanin

Adecco to porażka, pośrednicy ciągle się zmieniają i nie liczy się jednostka. Ciągle źle rozliczona wypłata i dodzwonienie się do centrali to cud nad Wisłą. Brak profesjonalizmu i jakichkolwiek działań z personelu. Jak wchodzę to szanowaną koordynatorkę trzeba poprosić żeby (usunięte przez administratora) podeszła i się zainteresowała osobą. jaki (usunięte przez administratora) ja w ogóle wszedłem. Tak to bym mógł stać i czekać aż by w końcu zauważyli że wszedłem... Ja (usunięte przez administratora) no i wisienką na torcie jest to że czekasz na wypłatę i dowiadujesz się że masz zadzwonić za tydzień bo koleżanka na urlopie... A ty czekaj na wypłatę....

Zleceniobiorca student

Uważajcie na nich. Jesli jstescie studentami zgłaszają was do zusu i nie jestescie ubezpieczeni (legitymacja wyslana w terminie)

Żenująco

Praca w tej firmie to nieporozumienie. Ciągły brak projektów (chyba, że trafiło się na ogarniętego lidera), góra totalnie odklejona, nieznająca realiów rynku. W ciągu trwania współpracy nie mogę powiedzieć, żeby dało się czegoś wartościowego nauczyć lub rozwinąć, bo i przełożony nie dawał na to szansy. Nie polecam, jeśli ktoś planuje przyszłość w HR, to lepiej szukać innej firmy, tutaj jedyne na co można liczyć, to stratę czasu, bo góra ewidentnie robi wszystko, żeby zniknąć z polskiego rynku.

Pol
@Żenująco

Uwielbiam jak ludzie zawsze szukaja winy wszedzie tylko nie u siebie. A ty co robisz ze swojej strony zeby bylo lepiej? Pewnie, latwo zalozyc rece i mowic "nie moja sprawa", trudniej cos wiecej dac od siebie. Nieporozumienie to ludzie, ktorzy pozoruja na profesjonalistow a sa tylko pozerami. HR oczywiscie powinien takich odsiewac, ale to inny watek.

Brzydula
@Żenująco

Całkowicie się zgadzam! Praca w Adecco stała się żenująca. Atmosfera dramat. HR to jakaś parodia działu personalnego. Brak kompetentnych osób, nie są wyszkoleni nie mają pojęcia o przepisach . Wiecznie błędy w wynagrodzeniach i urlopach. Notorycznie brak odpowiedzi na maile. Zero szacunku dla pracownika. Nie liczy się twoje doswidcznie, wkład lub zaangażowanie. Jeżeli jeżeli jesteś niewygodny to usunął cię bez mrugnięcia oka. Brak wyników, klienci odchodzą na potęgę. Administracja leży, klienci skarżą się na obsluge. Rotacja I tak można wymienić cały dzień. Nie polecam absolutnie, pracowałem wiem...

Żenująco
@Pol

Chwila, co? Na jakiej podstawie zakładasz, że nie było z mojej strony żadnych prób poprawienia sytuacji? Komentarz zamieszczony chyba tylko po to, żeby jakkolwiek poprawić wizerunek, niestety prawda nie jest dla adecco zbyt korzystna. Mam prawo wyrazić swoją opinię, a jest ona właśnie taka, i jeśli uda mi się kogoś przestrzec przed pracą w Adecco to super, jeśli nie to oczywiście droga wolna. Jeśli jest się blokowanym na każdym kroku przez słabe zarządzanie, to do kogo mam mieć pretensje za stracony czas w tej firmie? Dodam tylko, że po większości ocen tutaj widać, że nie tylko ja mam raczej negatywne doświadczenia ;) P.S. Na szczęście ze swojej strony nie robię już nic, bo po pierwsze ani razu moje propozycje nie poskutkowały jakąkolwiek zmianą, a po drugie w porę udało mi się wyrwać z tego tonącego statku :)

Zostaw merytoryczną opinię o Adecco Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Adecco Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Adecco Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 150.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adecco Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 113, z czego 6 to opinie pozytywne, 87 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adecco Poland?

Kandydaci do pracy w Adecco Poland napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adecco Poland