Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
obcy_język_polski - 2012-10-17 04:36:33 odpowiedz | cytuj
Vidmo - 2010-05-31 00:23:19

Vidmo - 2010-05-30 23:30:57

Witam was serdecznie i szczeze odradzam wyjazdu zwlaszcza z dziecmi bo jako studenci musicie płacić za dzieci 4000$ rocznie za szkole dodatkowo jedno z was musi chodzic do szkoly i mozecie przacowac tylko 20h tygodniowo twój mąż nic nie ma po tych studiach ty musisz zrobić translacje papierów moze cos znajdziesz ale warunek jest jeden musisz znac angielski kraj jest piekny ale tylko dla obywateli dla studenta piekło mieszkamy w Sydney moja żona jest w ciązy za wszystko musimy płacic o prace cięzko bo jestem studentem do praktycznie kazdej pracy potrzebujesz licencje (zeby ja otrzymac egzamin + doswiadczenie staz pracy minimum 6lat ) i wiele wiele wiecej my zastanawiamy sie nad powrotem ale to dopiero jak nam sie dzidzius urodzi jezeli macie wiecej pytań vidmo2001@gmail.com lub skype vidmo2000 czasami ciezko sie dogadac pozdrawiam

wiec tak od czego by tu zaczac Australia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to piekny kraj pelen wspanialych zaskakujacych i niesamowitych miejsc poczawszy od oceanu niesamowicie blekitnego i czystego tylko plywac ale trzeba uwazac na rekiny "lubia atakowac" wspanialy park narodowy z niezliczona iloscia gatunkow roslin i zwierzat oraz pamiatek odcisnietych tu i owdzie na skalach przez aborygenow w czasach epoki kamienia lupanego krajobraz powala na kolana za kazdym razem niesamowite ZOO samo Sydney niesamowity moloch który jest naprawde wielki (obszar Krakow , kielce katowice tarnów zakopane ) takie jest Sydney moze nawet troche wieksze oczywiscie trzeba uwazac w miescie na pajaki "redback" Smiercionosne dla dzieci bardzo powazne komlikacje dla doroslych pajak wielkosci 1cm "funnel-web"Smiercionosny dla kazdego masz 30 min na podanie serum zaskronce czyli male jaszczurki od groma biegajace dookola domu nigdy nie wchodza do srodka karaluchy tropikalne 4x takie jak nasze "okolo 4cm dlug. lubia lazic po domach jeden osobik zyje do 1 mies potem zdycha niesamowite nietoperze wielkosci sporego orla latajace po zmroku weze zdazaja sie ale poza miastem papugi zaczesienie okolo 330 gatnkow od malych falistych przez ary kolorowe tak nam znane po poterzne biale kakadu ktore lubia sie zaprzyjazniac kiedy masz cos do jedzenia hehehehe swietnie rozwiazana komunikacja dla ludzi ogulnie mila atmoswera wiekszosc spoleczenstwa przyjaznie nastawiona chociaz rodowici Australijczycy mimo ze w domach maja zony to zawsze na boku w... co popadnie ogolnie nikomu tutaj nigdzie sie nie spieszy POWAZNIE !!!!"co masz zrobic dzisiaj zrób jutro","nie martw sie jutro tez jest dzien" Australia jest obecnie 2 panstwem pod wzgledem wygody zycia i szacuja ze w przyszlym roku siegnie po korone czyli pierwsze miejsce na swiecie pod wzgledem wygody i jakosci zycia !!

Fajnie co ??

Fajnie ale przyjezdzajac tu jestes zmuszony do wziecia wizy studenckiej za która slono placisz a w sklad tej wizy wchodzi ( wiza pobytu na czas okreslony 6mies 500$ szkola 4mies 2400$ 2 mies wakacji ) po tym czasie musisz sie starac o nowa wize i szkole chyba ze jestes gotowy do egzaminu na rezydenta musisz uzbierac 120 pkt jezyk zawód najlepiej poszukiwany w australii cale 60 pkt 20 pkt za skonczona szkole w australii prawo jazdy zdane w australii 10pkt egzamin z jezyka ang pisownia wymowa sluchanie czytanie i tu jest masakra tylko 3 pkt karne i odpadasz JEZELI ZDASZ zostajesz rezydentem kozystajac ze wszystkich dobr Australii darmowa opieka doplaty rodzinne zwroty podatków (w tym roku 11 stycznia 2010 rzad wyplacil kazdemu Australijczykowi 1200$ bo mieli nadwyszke ) Jako student w tym kraju NIE MASZ NIC i nic ci nie wolno nawet mieszkania nie mozesz kupic jedynie samochód mozesz tu miec na wlasnosc nic nie wezmiesz na raty nie podpiszesz kontraktu na tel wynajmujac mieszkanie musisz placic zastaw czasami nie maly malo tego legalnie wolno ci pracowac tylko 20h tygodnowo na wizie studenckiej (da sie obejsc)do szkoly musisz uczeszczac 5 razy w tyg nie radze sie spuniac bo kazda godzina sie liczy jezeli nie bedziesz mial 80% obecnosci w mies wylatujesz DO DOMU !!!bez prawa powrotu do Australii!! Srednie wyplaty tygodniowe miedzy 500$ a 800$ zdaza sie nawet ze niektuzy zarabiaja ponad 1000$ na tydzien chcialbym tak zarabiac !! za lekarzy placisz slono 100$ wizyta nie wspomne o badaniach w jeden dzien w szpitalu mozesz zostawic nawet 1000$ mimo ze jestes ubezpieczony JEST BARDZO CIEZKO!!!!!!!!!!!!!!!! jest to bardzo gleboka woda i troche sie z moja zona Marta przeliczylismy ale jakos dajemy sobie rade jak narazie zobaczymy co bedzie dalej pozadrawiam wszystkich Vidmo
Zajrzyj człowieku z łaski swojej do słownika ortograficznegozanim zatwierdzisz swój post! czytać się nie da tych dziwolągów ortograficznych :/
zdjecie uzytkownika
Tuhajbej - 2012-10-31 15:27:05 odpowiedz | cytuj
Witam Pani Aleksandro.
Mam nadzieję, że Pani jeszcze czyta te posty choć to już sporo czasu upłynęło od jej publikacji. Na imię mam Robert 39 lat i już od dawna myślę o kraju Oz i desperacko pragnę tam wyemigrować na stałe.
Trochę podróżowałem po Świecie i imałem się już różnych zawodów, od prostych prac po stanowiska związane z obsługą i utrzymywaniem kontaktów z czołowymi klientami, handel oraz inne. Nie boję się niczego i podejmę każde wyzwanie. W obecnej chwili pełnię obowiązki jako Manager w Centrum Aktywnej Odnowy gdzie zajmujemy się dietą i promowaniem zdrowego trybu życia. Jeśli to wciąż możliwe, gorąco proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Robert
rzeka73@wp.pl
zdjecie uzytkownika
extrime - 2012-11-09 00:17:36 odpowiedz | cytuj
Górnik z uprawnieniami, dyplomami i co to tam nie trzeba, 24lata, gotowy do wyjazdu od zaraz, 3 lata doswiadczenia, angielski b. dobry.
zdjecie uzytkownika
extrime - 2012-11-09 00:19:38 odpowiedz | cytuj
No i mail: matiz_matek@wp.pl
zdjecie uzytkownika
joanna - 2012-11-10 22:43:05 odpowiedz | cytuj
Witam,
pragniemy z mężem wyemigrować do Australii, szukamy pracy, mieszkania od 02 - 03.2013. Angielski słaby. mój e-mail joannag11@op.pl
zdjecie uzytkownika
spqr - 2012-11-13 12:14:12 odpowiedz | cytuj
Witam.Mam na imię Krzysztof,mam 45 lat i mieszkam w Polsce,w Szczecinie.Z zawodu jestem ekonomista/manager po Uniwersytecie Szczecińskim,ale prowadzę swoją firmę /auto-handel/. W zimie w Polsce w handlu samochodami niewiele się dzieje,dlatego chciałbym w tym czasie wyjechać do Australii.Poszukuję pracy na ok.3 m-ce w okresie mniej więcej grudzień 2012 - marzec 2013. Chętnie przyjadę w tym okresie do Australii i mogę podjąć pracę jakąkolwiek.Zarobić pieniędzy do Polski nie muszę,ale chciałbym,żeby zwróciły mi się koszty podróży,pobytu i wydatki na inne rzeczy /atrakcje,pamiątki,zwiedzanie w wolnym czasie...itp./ Bilet lotniczy,zakwaterowanie i wyżywienie na pierwszy m-c jestem w stanie sam opłacić. Potrzebowałbym także pomocy w wynajęciu jakiegoś lokum /pokoju/ na okres pobytu. Jestem rzetelny i uczciwy.Znam dobrze język angielski.Wszystkie dodatkowe informacje o sobie i zdjęcie,mogę wysłać e-mailem. Czekam na jakiekolwiek wiadomości. Mój adres e-mail spqr43@yahoo.pl Pozdrawiam Krzysztof
zdjecie uzytkownika
ja - 2013-01-06 14:58:43 odpowiedz | cytuj
Witam...Mysle o wyjezdzie do Australii wraz z rodzina...mam 32 lata posiadam prawo jazdy kat B,T,C,E...angielski w stopniu komunikatywnym...ostatnie kilka lat zajmowalem sie remontami...mieszkan,restauracji,dyskotek itp...prosze o kontakt..alldeco@wp.pl
zdjecie uzytkownika
Piotr - 2013-01-07 09:58:22 odpowiedz | cytuj
Witam, jestem hydraulikiem, mam lat doświadczenia zawod. przez 5lat pracowałem w ie w swoim zawodzie. szukam stałej pracy w australi. Pozdrawiam
kont: bochynskabargiel@interia.eu
zdjecie uzytkownika
Thomas900224 - 2013-01-12 10:54:55 odpowiedz | cytuj
Witam! Czy oferta jest nadal aktualna? Proszę o jakieś szczegóły Twojej oferty ALEKsANDRA, jestem bardzo zainteresowany. Praca i życie w Australii było od zawsze moim marzeniem. Nazywam się Tomasz, mam 23 lata. W obecnej chwili pracuję w Anglii, dzięki czemu szybko potrafię się dostosować do nowych warunków. Szybko se uczę nowych obowiązków i staram się je wykonywać jak najlepiej potrafię, jeśli to aktualne to napisz (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
ania180 - 2013-01-18 14:59:50 odpowiedz | cytuj
Aleksandro! Czy możesz mi pomóc w znalezieniu pracy? Obecnie przebywam na terenie Australii, znam doskonale j.francuski i j.angielski. Najchętniej podjęłabym pracę w turystyce. Pozdrawiam. ania180ost@o2.pl
zdjecie uzytkownika
Iz - 2013-01-27 14:37:59 odpowiedz | cytuj
Czy oferta jest nadal aktualna?Bardzo proszę o kontakt stachura.kinga@gmail.com
zdjecie uzytkownika
Kriss - 2013-02-02 16:54:34 odpowiedz | cytuj
Jestem zdecydowany na 100% wyjazdem do Australii w celach zarobkowych. Mam średnie wykształcenie Technik i Mechanizator Rolnictwa. Obecnie pracuje jako kierowca ciężarówki, mam kurs na wózki widłowe. wiek 31 lat. Mój e-mail driver15@op.pl
zdjecie uzytkownika
karol - 2013-02-04 22:07:59 odpowiedz | cytuj
Znacie firmy które robią takie wyjazdy ?
zdjecie uzytkownika
sloneczko - 2013-02-04 23:42:31 odpowiedz | cytuj
Jak widzicie to ogloszenie pojawilo sie 2008-07-21 a ludzie dalej pisza nawet w 2013. Ja wam powiem jak jest w Australii. Wrocilam z tamtad tak szybko jak tam pojechalam. Wszyscy przyjezdni laduja w hostelu bo trudno wynajac cos przed przyjazdem. Niektorzy mieszkaja w takim hostelu wiele miesiecy i pracuja. Hostele sa bardzo drogie od 18 do 25 $ to minimum i zalezy od miasta. Sa niesamowicie brudne, ochydne, wstretne i okolo 6 osob w pokoju. W lazience czasem nie ma drzwi do prysznica tylko zaslona, a glownych drzwi nie mozna zamknac, bo kolo prysznicow sa toalety. Czasem taka lazienka jest wspolna dla kobiet i mezczyzn, wiec panowie sobie zagladaja jak kobieta bierze prysznic. C(usunięte przez administratora) Brak slow jaki horror. Wynajecie pokoju u kogos w domu zabiera duzo czasu i pokoje srednio kosztuja okolo 1000$ za miesiac. Wiec pracuje sie tylko po to zeby mieszkac jak w wiezieniu albo z pierwotniakami w hostelu albo w czyims domu w malym pokoju za straszne pieniadze. Ja rozwialam moje zyciowe marzenia o zyciu w Australii. Nie chce tam juz wracac.
zdjecie uzytkownika
Karolina - 2013-02-07 17:31:17 odpowiedz | cytuj
Czesc Aleksandra! Jestem zainteresowana wyjazdem, czy jest mozliwosc jakiegos kontaktu z Toba? Karolina moj adres karolina1903@hotmail.com
zdjecie uzytkownika
marcin - 2013-02-08 20:10:10 odpowiedz | cytuj
Cześć, pozwól ze tak luzno sobie napisze.
Mam 33 lata i chcialbym wyjechac do australi, poprostu marzy mi sie to ... jesli istnieje mozliwosc jakiejkolwiek pomocy z twojej strony zeby wyjechac z PL do Australi to napisz do mnie na mail badz GG
mail : kiscorpion@hotmail.com
GG: 19871293
so.. take care , cya ;)
zdjecie uzytkownika
Kris - 2013-02-20 19:02:17 odpowiedz | cytuj
Student prawa w Krakowie, gotów wyjechać zarobkowo. Doświadczenie w pracach fizycznych.
kontakt: (usunięte przez administratora) gg: 9775567
zdjecie uzytkownika
Kati - 2013-03-28 13:44:17 odpowiedz | cytuj
Witaj, Czy Twoja oferta jest aktualna? Jeśli tak, to proszę Cię o kontakt: j-kati@wp.pl
Jestem zainteresowana stałym wyjazdem, więcej szczegółów mailem.
pozdrawiam
Kati
zdjecie uzytkownika
Przemo86 - 2013-03-31 12:29:07 odpowiedz | cytuj
Witam, jestem zainteresowany praca w Australii mam 27lat średnie wykształcenie prawo jazdy kat b, od 4 lat pracuje w niemieckiej firmie produkującej meble i urządzenia gastronomiczne ze stali nierdzewnej, pracuje na stanowisku slusarz-szlifierz. najchętniej podjąłbym prace właśnie w tym zawodzie prosze o kontaktSiemek576@wp.pl
zdjecie uzytkownika
Krzyś - 2013-04-13 12:52:16 odpowiedz | cytuj
Witam serdecznie
Nazywam sie (usunięte przez administratora) jestem technikiem reparacji lopat turbin wiatrowych od 3lat, aktualnie mieszkam i pracuje w Francji dl firmy Reetec France, ktora jest czescia firmy (usunięte przez administratora) Niestety wyzej wymieniona firma nie spelnia moich oczekiwan w zwiaku z tym poszukuje pracy na turbinach wiatrowych i pomyslalem o Australii, tam wciaz ten biznes rozwija sie po malu, przynajmniej nie tak szybko jak w Europie i pomyslalem ze moje doswiadczenie moze sie okazac przydatne i docenione w tym kraju.
Jesli beda panstwo uwazali, ze jest szansa na znalezienie stalej pracy dla mnie, to prosze o kontak telefoniczny badz mailowy.
Z gory dziekuje i licze na udana wspolprace.
K(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
- 2013-04-15 15:36:05 odpowiedz | cytuj
Witam.Jestem zainteresowana praca w Australii obecnie mieszkam w Irlandii od paru lat i chce cos zmienic.To moja poczta angela280@vp.pl
zdjecie uzytkownika
ania - 2013-05-01 17:18:37 odpowiedz | cytuj
Witam Aleksandra. Wiem że upłynęło trochę czasu od twojego postu. Chcemy wyjechać do Australii na stałe. Mamy 2 dzieci 3 i 7 lat. Mąz od 2 lat poszukuje tam pracy przez internet z marnym skutkiem. Jakiś czas temu przeszedł rekrutację na doświadczonego górnika do Australii w poważnej firmie. niestety firma wycofała się z kontraktu i nie udało się :(
Wiemy , zdajemy sobie sprawę że to tak daleko ale jesteśmy zdecydowani na wyjazd jeżeli nadarzy się okazja. Ja i mój mąz nie boimy się pracy, jesteśmy osobami odpowiedzialnymi i i dobrze zorganizowanymi. Marzymy o Australii i lepszym życiu. Jeśli jesteś w stanie nam pomóc proszę o kontakt
ania1981@poczta.onet.eu
zdjecie uzytkownika
jolkakolka - 2013-05-16 13:20:05 odpowiedz | cytuj
Witam , ,mam na imie Jola, 25 lat i jestem zaintersowa wyjazdem do australii w celu zarobkowym .Jestem z zawodu stomatologiem a maz informatyk programista.Prosimy o kontakt jolkakolka1@gmail.com
zdjecie uzytkownika
przemek - 2013-06-06 14:50:04 odpowiedz | cytuj
Czesc mam na imie Przemek chciał bym wyjechac do pracy w Australi z zawodu jestem mechanikem samochodów osobowych jezdzilem tez ciezarówka pracowałem na budowie ogolnie robilem wiele rzeczy mam prawo jazdy na A,B,C oraz uprawnienia na przewóz rzeczy mowie komuniaktywnie po angielsku jezyków ucze sie bardzo szybko nr kontaktowy(usunięte przez administratora) meil siwek1486@spoko.pl mam nadzieje ze sie odezwiesz i mi pomozesz
zdjecie uzytkownika
grzegorz77@poczta.onet.pl - 2014-01-15 19:26:28 odpowiedz | cytuj
Witam też chcemy wraz z żoną wyjechać na stałe do Austrai,obecnie jesteśmy w Uk proszę o kontakt.

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
Alicja - 2014-02-03 10:33:53 odpowiedz | cytuj
ania - 2013-05-01 17:18:37

Witam Aleksandra. Wiem że upłynęło trochę czasu od twojego postu. Chcemy wyjechać do Australii na stałe. Mamy 2 dzieci 3 i 7 lat. Mąz od 2 lat poszukuje tam pracy przez internet z marnym skutkiem. Jakiś czas temu przeszedł rekrutację na doświadczonego górnika do Australii w poważnej firmie. niestety firma wycofała się z kontraktu i nie udało się :(
Wiemy , zdajemy sobie sprawę że to tak daleko ale jesteśmy zdecydowani na wyjazd jeżeli nadarzy się okazja. Ja i mój mąz nie boimy się pracy, jesteśmy osobami odpowiedzialnymi i i dobrze zorganizowanymi. Marzymy o Australii i lepszym życiu. Jeśli jesteś w stanie nam pomóc proszę o kontakt
ania1981@poczta.onet.eu
Jesteśmy z mężem w Australi 3miesiące i muszę potwierdzić że na wizie
studenckiej jest bardzo ciężko szczególnie z rodziną .Mamy dzieci w wieku 9 i 12lat i tu w Perth szkoła dla moich dzieci kosztuje na wizie studenckiej 20tysięcy dolarów za rok szkola męża kosztuje miesięcznie wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym dla całej rodziny 1270$ płacone co miesiąc [3 miesiące szkoły + miesiąc wolnego można wtedy pracować ile się chce] z pracą jest tak że jak masz fach w w ręku malowanie czy układasz kafelki albo jesteś elektrykiem to znajdziesz prace bez problemu warunek musisz się dogadać po angielsku chociaż na podstawowym poziomie zarobki 25-30dolarów.Maż zarabia 1200$ tygodniowo ja siedzę w domu nieznalazłam pracy bo mòj angielski jest za słaby żeby dogadać się z pracodawcą i nieszukałam żadnej wymagającej pracy zwykłe sprzątanie nic niepomogło mi to że rozmawiam biegle po francusku.Mimo niezłych zarobków męża niejest lekko wylicze koszt utrzymania naszej rodziny za tydzień: 320 szkoła z
ubezpieczeniem , 450 dom z opłatami , 300 zakupy , 100 paliwo do samochodu , 110 internet , tefony +- 50$ i jeszcze różne duperele o których niepamiętam jak łatwo oblczyć mąż zarabia 1200$ tygodniowo a wydajemy minimum 1330 tygodniowo czyli miesięcznie musimy dokładać jeszcze +- 500$ pewnie zauważyliście że niepisałam o szkole dla dzieci to +- 500$ tygodniowo niestety musiałam dzieci zapisać na homschooling czyli na domowe nauczanie bo inaczej poprostu niedalibyśmy rady finansowo.Dla tych co lubią słońce Australia napewno się spodoba ale jak niemacie sporo kasy na wydatki radze się dobże zastanowić nad przyjazdem tu z całą rodziną oczywiście mówie tu cały czas o wizie studenckiej bo np na wizie 457 sponsorowanej jest
dużo łatwiej np nietrzeba płacić dzieciom i sobie za szkołe tutaj w Perth WA.W innych stanach może być inaczej więc proszę niesugerujcie się tym co piszą agencje załatwiające szkoły bo one koloryzują bo mają z tego niezłą kasę.Jeżeli komuś będzie potrzebna pomoc w znalezieniu lokum to mogę dać namiar na osobę ktòra wynajmòje pokoje mòj maż na początku tam mieszkał lokalizacja w dobrym miejscu ale pokoje niesą tanie za 1osobowy pokój 200$ tygodniowo ale to i tak dużo taniej niż hostele w Perth.Mam nadzieje że coś z tego co napisałam wam się przyda.

Pozdrawiam Alicja

zdjecie uzytkownika
Tomek - 2014-03-28 19:40:54 odpowiedz | cytuj
Witaj Alicjo , mam takie pytanie odnośnie wiz , czy mozna sie tam dostać w jakiś inny sposób niż na wizie studenckiej . Dodam ze tak jak u Twojego meza mój fach to budowlanka i chcialbym legalnie pracować . Dzis weszla ustawa ze mozna pracować na wizie turystycznej przez okres pobytu , czyli te 3 miesiące nieograniczona ilosc godzin . I tak myślę czy przez te 3 miesiące udaloby sie cos zalatwic by przedluzyc pobyt ??
zdjecie uzytkownika
Maestro - 2014-03-30 20:10:09 odpowiedz | cytuj
(Working Holiday visa (subclass 417).

Requirements:

You might be able to get this visa if you:
- are at least 18 but not yet 31 years of age
- do not have a dependent child accompanying you at any time during your stay in Australia
- have a passport from an eligible country.

Więcej na: http://www.immi.gov.au/Visas/Pages/417.aspx
zdjecie uzytkownika
Tomek - 2014-03-31 11:30:06 odpowiedz | cytuj
Up . Dzięki za odp , ale nie jestem pewien czy to jest WH , dlatego ze niema nas na liście państw które moga brać udzial w WH , moze to tylko brak aktualizacji listy . Jedna z zasad jest wiek od 18 do 31 jak sie nie myle , wiec to raczej musi byc Working holiday.
zdjecie uzytkownika
Maestro - 2014-04-01 00:45:45 odpowiedz | cytuj
Raczej na pewno nie zaktualizowali a ciężko znaleźć coś konkretnego na ten temat w necie, o polsko języcznych stronach nie wspominając. Tutaj jest info z września 2013 że takie rozmowy były prowadzone i odnosi się to do wizy 417 czyli WH. http://www.workpermit.com/news/2013-09-02/australia-issues-more-working-holiday-visas Teraz tylko zbierać gotówkę na sezonie i można mykać. Tylko niepokojące, gdzieś rzuciło mi się w oczy, że po wygaśnięciu tych max 2 lat wizy nikłe szanse na zostanie tam. Szkoda
zdjecie uzytkownika
Tomek - 2014-04-01 10:21:52 odpowiedz | cytuj
Szkoda , to chyba wole powalczyć o wize 190 . Tak na marginesie , w jaki sposób na WH chcialbys przedluzyc pobyt na stale , ja nawet nie wiem co tam mozna by bylo zalatwic by sie o taki pobyt starac.
zdjecie uzytkownika
Mae - 2014-04-02 00:33:10 odpowiedz | cytuj
Rzecz jasna, nie od razu na stałe. Żeby zostać to należy spełnić wymagane progi punktowe dla odpowiedniej wizy, tyle że na 2 letniej WH raczej na pewno tych punktów nie podbijesz, więc na logikę co zostaje? Przy końcu WH przejście na studencką, z limitem pracy do 20h tygodniowo i koniecznością uczęszczania do wybranej szkoły. Nie wygląda to na łatwą opcję, choć byli ludziska, co przez to przechodzili od początku pobytu: http://careerbreak.pl/2010/12/06/praca-w-australii-na-poczatek-wiza/
Ja to widzę generalnie tak, że WH daje większy luz (poza tymi trzema miechami Specified work in Regional Austalia) niż kombinowanie od początku na mocno ograniczającej wizie studenckiej. Potem, zostajesz na tej studenckiej i ukierunkowujesz się tak by te progi osiągnąć.
zdjecie uzytkownika
Marzyciel - 2014-04-02 13:52:27 odpowiedz | cytuj
Na wizie W&H możesz zdobyć Australian Experience - to się liczy. Dane szczegółowe odnośnie tej wizy mają być w okolicach czerwca. Wiek wyjeżdżających do 31 lat, wykształcenie wyższe i środki na ten cel konkretne. To nie wiza 417 "Working Holiday" tylko 462 "Work & Holiday". Podobna do wizy "Work & Travel" w USA. 417 ogranicza pobyt do roku z mozliwoscia przedluzenia, nie wymaga IELTS ale trzeba zmiescic sie przed 31 rokiem zycia i udokumentowac na koncie bankowym minimum 5 tys $. Cena wizy to 420$ plus jakies kieszonkowe. Dodatkowo trzeba wykupić ubezpieczenie zdrowotne.
zdjecie uzytkownika
Marzyciel - 2014-04-02 13:54:45 odpowiedz | cytuj
Zapomniałam o tym, że tych wiz będzie na rok tylko 200 słownie dwieście - zasada kto pierwszy ten lepszy.
zdjecie uzytkownika
Ronin - 2014-04-02 13:59:27 odpowiedz | cytuj
zrodlo: http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/wizyta_szefowej_dyplomacji_australii_w_warszawie

Tekst porozumienia w j. polskim http://www.traktaty.msz.gov.pl/fd.aspx?f=P0000021253.pdf

Tekst porozumienia w j. angielskim http://www.traktaty.msz.gov.pl/fd.aspx?f=P0000021252.pdf

Zgodnie z porozumieniem Art 1 pkt.1 bedzie tylko 200 wiz na rok :!:

Wejscie w zycie umowy: nie jest jeszcze znane. Zgodnie z Art 8 porozumienia " (...)Niniejsze Porozumienie wchodzi w zycie w pierwszym dniu miesiaca nastepujacego po miesiacu, w ktorym Strony powiadamiaja sie wzajemnie, na pismie, droga dyplomatyczna o zakonczeniu ich krajowych procedur, dotyczacych wejscia w zycie Porozumienia.(...)"
Zainteresowanym ta wiza pozostaje uzbroic sie w cierpliwosc, zbierac pieniadze i miec nadzieje, ze ustawa wejdzie w zycie zanim ukoncza 31 lat.
zdjecie uzytkownika
Mae - 2014-04-02 21:52:45 odpowiedz | cytuj
A jednak Work and Holiday (subcalss 462). Niestety brak przy niej opcji uzyskania tego samego rodzaju wizy po roku pobytu, więc dla przedłużenia trzeba będzie starać się o inny rodzaj wizy. I teraz pytanie czy są jakieś opcje poza studencką. Przy aplikowaniu o 462 pojawiają się także wymogi edukacyjne (tertiary qualification), o których nie wspominają przy 417, tj wyższe wykształcenie (albo ukończone 2 albo 3 lata studiów - zależy od kraju) lub posiadanie "a diploma or degree qualification from the specified list of eligible qualifications (…)". Zobaczymy co ustalą dla nas.

BTW - jedyne prawilne źródło dla tej dyskusji: http://www.immi.gov.au/Visas/Pages/462.aspx
zdjecie uzytkownika
immigrant-family-brisbane - 2015-06-23 07:05:23 odpowiedz | cytuj
Dziwie sie zae tylko $4000 za szkole dziecka, w Brisbane (QLD) jest prawie $12,000, sami mieszkamy juz ponad 2 lata I szukamy sponora na vise 457, posiadamy wysokie kwalifikacje I chyba w tym problem ? :(
zdjecie uzytkownika
immigran-family-brisbane - 2015-06-23 07:10:48 odpowiedz | cytuj
jezeli chodzi o Work and Holiday - bardzo nie polecam, chyba ze masz juz podpisany kontrakt na prace, jezeli nie to zapomnij o pracy I pieniadzach. Zauwazylismy I nie tylko my ale I kilka tysiecy polskich emigrantow, ze Australia to system wyciagania pieniedzy od immigrantow, a jak sie skoncza to s///...alaj do - gdzie kolwiek, to tylko ściemy o Życiu w luksusach et, znam to od srodka I poznalismy z zona tutaj prawdziwych zatwardzialych australiczykow I ponad to przezylismy wszystko jak nam powiedzna ze tak bedzie, no I jest czyli Australia to fikcja , powaznie
zdjecie uzytkownika
Dodo - 2016-04-27 07:55:57 odpowiedz | cytuj
Do Australii nie jedzie sie aby zarobic i wracac. Jak chcesz tu przyjechac - to ustaw sie tak, aby twoje zycie tutaj mialo sens - na stale.

1) A wiec - angielski. Jak nie umiesz sie dogadac - to nie masz czego tu szukac.

2) Kwalifikacje. Malowanie scian czu ukladanie kafelkow to NIE SA kwalifikacje - chyba ze chcesz wegetowac. Dyplom wyzszych studiow - ale nie Administracji i Zarzadzania czy podobnego badziewia...Inzynier znajdzie tu prace (choc moze to potrwac) - szczegolnie jesli ma doswiadczenie i praktyke - i zna sie na tym co robi. Innymi slowy - jak jestes dobry, to nie ma problemu, choc poczatki moga byc trudne.

3) Nie podniecac sie zarobkami prosze...Australia to jeden z najdrozszych krajow na swiecie. papierosy (50 szt) to $40, chleb to $5, kilo przyzwoitego miecha to $40+. Dom (zalezy gdzie) to od $500 000 w gore.

Przyjazd czasowy aby sie dorobic - to raczej chybiony pomysl. Ale jak ktos chce sie tu osiedlic - to przemyslec dokladnie, podsumowac wiedze i wiadomosci, zweryfikowac dyplom - PRZED przyjazdem.

A potem mozna myslec.

Wiem bo tu jestem od lat 25.

alert