Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
J.J - 2010-08-19 02:28:30 odpowiedz | cytuj
This firm this thieves, all know this.
zdjecie uzytkownika
F.C.S.P - 2010-08-27 02:15:46 odpowiedz | cytuj
Przypomnijmy nieco faktów.
W związku z zaistniałą sytuacja w sektorze podatkowym na terenie Norwegii (rozliczenie podatku za rok 2006 i 2007) OŚWIADCZAMY że, sprawa jest wyjaśniana w(usunięte przez administratora ) Stavanger i nie ma jednoznacznej decyzji odnośnie płacenia podatku. Jednocześnie oświadczamy, że firma (usunięte przez administratora ) czuje się współodpowiedzialna za finansowe rozwiązanie tego problemu. Zgodnie z przepisami obowiązek podatkowy w takiej formie nie leży po stronie firmy więc do sprawy każdego byłego pracownika firmy(usunięte przez administratora )podejdziemy indywidualnie.

DYREKCJA (usunięte przez administratora )
Jestesmy w ciaglym kontakcie z(usunięte przez administratora )i wiemy co sie dzieje.To nie jest moja wina ,ze wielu z forumowiczow w ataku zlosci potrafi tylko narzekac.Za 2006 tez bylo wiele krzyku a jednak nikt nie dostal wiecej zadnego nakazu do zaplaty ( i wiem ,ze nie dostanie) tak samo jest z rokiem 2007 ale z tego co widze na tym forum to co niektorzy powsadzali juz (usunięte przez administratora ) do wiezienia???(usunięte przez administratora ) Zgadza sie ,moge miec wrogow- niektorzy zapominaja ,ze przyjezdzaja tu do pracy.Nikt nikogo na sile nie trzyma ale to nie jest powod do wywodow tego typu jak na tym forum.My jako firma wiemy co sie dzieje i czy ktos powinien placic czy nie. Wystarczy zasiegnac opini u zrodla ale sa tacy,ktorych osobiscie wylalem z roboty z roznych przyczyn a teraz udaja fachowcow I ligii i twierdza ze mam 250 "[usunięte przez admina]". Bez komentarz
zdjecie uzytkownika
A. - 2010-09-12 22:23:10 odpowiedz | cytuj
Jak się ma głowę na karku, a nie od parady, to się zarabia!!!!!!!!!!!
A jak ma się łeb w zwisie, to się ma straty.- NIESTETY.
zdjecie uzytkownika
były pracownik - 2010-09-16 08:47:26 odpowiedz | cytuj
ja zaplacilem i mam gleboko w du stemico/ norstec/polscan i radze wam to tez zrobic niewiem czy to prawda ale od 2011 ci co som zadurzeni w norwegi nie podejmom pracy w norwegi podobno
zdjecie uzytkownika
D.K - 2010-09-18 15:54:57 odpowiedz | cytuj
Ja też zapłaciłem zaległe podatki.
Ale z firmy nie zrezygnuję,nadal będę pracował,
dotąd aż mnie nie wyrzucą.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-10-14 19:15:44 odpowiedz | cytuj
Ja ćwoku dobrze wyszedłem na podatkach,bo w przeciwieństwie do was "dupowłazy" nie boje się zaciągnąć opini prawników.
A wy dalej ciągnijcie "(usunięte przez administratora ) "pracodawcy",I płaćcie jełopy>
zdjecie uzytkownika
D.K - 2010-10-15 17:07:03 odpowiedz | cytuj
Dla mnie jest ważne, ze nadal pracuję i nikomu nie będę wchodził w (usunięte przez administratora ) Zapłaciłem przez tego"" Skunksa (usunięte przez administratora ) wszystkie zaległości, co do mnie należało,wiem jedno ,że na jego BMW,już nie muszę zapieprzać,tylko na swoją rodzinę.Niech zapieprzają,, mu w (usunięte przez administratora )
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-10-15 22:01:30 odpowiedz | cytuj
Masz niby racje-----tylko wolałbym te pieniążki przeznaczyć na swoją rodzinę ,a nie na spłatę długów,za które mogę podziękować panu (usunięte przez administratora )
zdjecie uzytkownika
D.K - 2010-10-17 13:59:54 odpowiedz | cytuj
Obarczacie tylko winą tego "(usunięte przez administratora )ale działał on w imieniu i za zgodą M.S,a on na pewno chętnie przytulał kasę.
Jeżeli uważacie go za takiego uczciwego pracodawce,to gdzie ta pomoc,którą to tak szumnie zapowiadał.
Nie bądżcie naiwni.....
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-10-19 23:31:38 odpowiedz | cytuj
(usunięte przez administratora )był kiedyś na nk ale chyba skasował profil , na facebook nie sprawdzałem.
zdjecie uzytkownika
GRZEŚ - 2010-10-20 13:56:49 odpowiedz | cytuj
· 20 dollars 2 surf.
Innowacyjny sposób zarabiania pieniędzy!
Po 1 zarabiamy w dolarach! Sposobow na zarobek jest bardzo wiele.
Wystarczy sie zarejestrowac i zainstalowac baner z reklamami, będzie to cienki pasek
na monitorze na którym bedą wyświetlany reklamy. Nie musisz nic robić a
punkty sie same nabijają Są również na stronie po zalogowaniu płatne
banery za które dostajemy sporą liczbę punktów

Nastepny sposob to taki iz zostanie przydzielony tobie twoj wlasny
INDYWIDUALNY LINK wyslij go swoim znajomym i namow ich aby sie
zarejestrowali z twojego linku i zaczeli
zarabiac punkty. I ty tez bedziesz zarabial! Bedziesz pobieral ich
czesc zarobków, oni oczywiscie NIC NIE STRACĄ PRZY TYM, a ty tylko
mozesz zyskac.
Warto spróbować nic nie stracisz.

Oto link do serwisu:

(usunięte przez administratora )
zdjecie uzytkownika
GRZEŚ - 2010-10-20 13:56:49 odpowiedz | cytuj
· 20 dollars 2 surf.
Innowacyjny sposób zarabiania pieniędzy!
Po 1 zarabiamy w dolarach! Sposobow na zarobek jest bardzo wiele.
Wystarczy sie zarejestrowac i zainstalowac baner z reklamami, będzie to cienki pasek
na monitorze na którym bedą wyświetlany reklamy. Nie musisz nic robić a
punkty sie same nabijają Są również na stronie po zalogowaniu płatne
banery za które dostajemy sporą liczbę punktów

Nastepny sposob to taki iz zostanie przydzielony tobie twoj wlasny
INDYWIDUALNY LINK wyslij go swoim znajomym i namow ich aby sie
zarejestrowali z twojego linku i zaczeli
zarabiac punkty. I ty tez bedziesz zarabial! Bedziesz pobieral ich
czesc zarobków, oni oczywiscie NIC NIE STRACĄ PRZY TYM, a ty tylko
mozesz zyskac.
Warto spróbować nic nie stracisz.

Oto link do serwisu:
(usunięte przez administratora )
zdjecie uzytkownika
Pracownik - 2010-10-20 23:15:07 odpowiedz | cytuj
Miał profil na NK jak miał BMW, miał wstawionych kilka zdjęć,ale póżniej profil skasował.jak sprawdzisz na innym portalu daj znać
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-12-21 14:43:09 odpowiedz | cytuj
W związku z zaistniałą sytuacja w sektorze podatkowym na terenie Norwegii (rozliczenie
podatku za rok 2006 i 2007) OŚWIADCZAMY że, sprawa jest wyjaśniana w COFTA Stavanger i nie ma jednoznacznej decyzji odnośnie płacenia podatku. Jednocześnie oświadczamy, że firma Stemico czuje się współodpowiedzialna za finansowe rozwiązanie tego problemu. Zgodnie z przepisami obowiązek podatkowy w takiej formie nie leży po stronie firmy więc do sprawy każdego byłego pracownika firmy Stemico podejdziemy indywidualnie.

HAHA-to było dobre.....
zdjecie uzytkownika
J.W - 2011-01-17 02:03:49 odpowiedz | cytuj
Do byłych i obecnych pracowników tej (usunięte przez administratora ) firmy.
Czy jest ktoś kto załatwił w pozytywny sposób sprawę podatkową(mam na myśli uniknięcie podwójnego opodatkowania,za które można podziękować(usunięte przez administratora )
zdjecie uzytkownika
iNespewaype - 2011-01-17 04:18:10 odpowiedz | cytuj
iPhone Unlock
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-02-01 16:48:19 odpowiedz | cytuj
Czepiacie się firmy-a przecież prezes (usunięte przez administratora )zachowuje się w porządku,pomijając fakt że (usunięte przez administratora ) swoich pracowników na minę,stara się im pomóc........POTRĄCAJĄC ZALEGŁY PODATEK Z PENSJI.......
DZIĘKUJEMY ZA POMOC!!!!!! PANIE (usunięte przez administratora )
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-02-02 20:23:50 odpowiedz | cytuj
Jeśli zaliczka i składka na ubezpieczenie społeczne nie zostaną zapłacone w terminie, to rozważone zostanie
wszczęcie postępowania egzekucyjnego w celu nałożenia zastawu na majątek pracodawcy, w tym na należności
od zleceniodawcy. Norweskie władze współpracują także z władzami zagranicznymi przy egzekwowaniu
niezapłaconych kwot.
W przypadku, gdy pracodawca nie odprowadza należnych zaliczek na podatek i nie przesyła rozliczeń, może
zostać pociągnięty do odpowiedzialności ekonomicznej, patrz ustawa o płatnościach podatków, § 49. Oznacza to,
że pracodawca musi sam zapłacić zaliczki, które powinny być potrącone z wynagrodzeń pracowników. W
przypadku, gdy pracownik jest wynajmowany innym (wynajem siły roboczej), obowiązki i odpowiedzialność
wynikające z ustawy podatkowej mogą także obowiązywać w odniesieniu do osoby wynajmującej w Norwegii.
Oznacza to, że norweski najemca będzie odpowiadał za brak wpłat zaliczek na podatek i podatku pracodawcy
przez pracodawcę, por.
zdjecie uzytkownika
mo - 2011-04-05 10:04:04 odpowiedz | cytuj
szukam gruchy podobno załatwia prace
zdjecie uzytkownika
jurgen - 2011-04-08 11:59:17 odpowiedz | cytuj
anonim - 2009-01-12 19:42:41

mój mąż pracuje tam od roku i NIGDY ŻADNYCH PROBLEMÓW zjazdy 4tyg na 2tyg w domu a kasa tydz po powrocie,założę się że ci co tak narzekaja za chwilę będą błagać o pracę!młoty

ty masz męża -od kiedy związki (usunięte przez administratora ) w tym kraju mają prawo być legalizowane
zdjecie uzytkownika
zen - 2011-05-04 09:12:04 odpowiedz | cytuj
Witam,Panowie czy ktoś z was odzyskał już utraconą kasę?Mnie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na 45 tyś nok i chciałbym chociaż część odzyskać!!
zdjecie uzytkownika
zen - 2011-05-04 09:13:55 odpowiedz | cytuj
jurgen to ty(canada-seelaunch)
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-05-19 13:38:59 odpowiedz | cytuj
Jeśli jesteś zainteresowany-GG 305437
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-06-01 19:45:05 odpowiedz | cytuj
Posiadam dla zainteresowanych adres pana Baja moze ktos chce wyrównać rachunki jest to mała wioska 8 km od Chojnic miejscowosc Lichnowy
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-06-15 16:28:06 odpowiedz | cytuj
Prosze o kontakt

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
gdynia - 2011-08-01 00:49:32 odpowiedz | cytuj
dobrze mowisz
zdjecie uzytkownika
FCSP - 2011-09-29 22:20:40 odpowiedz | cytuj
Dumping socjalny jest w Norwegii wciąż powszechnym zjawiskiem. Postanowienia ustawy o środowisku pracy są łamane przede wszystkim względem cudzoziemców. W tym tygodniu wybuchła kolejna afera, tym razem z firmą Westcon w roli głównej. I gdy wszyscy oburzają się na niesprawiedliwości, niewielu zwraca uwagę na to, że nie ma naprawdę skutecznych metod na wyegzekwowanie zmian.

Problem na ogromną skalę

Z 3000 przeprowadzonych w 2010 roku kontroli w zakładach pracy przez Arbeidtilsynet aż w 1958 przypadkach okazało się, że firma łamie postanowienia ustawy o środowisku pracy. I jest to jedynie wierzchołek góry lodowej.

Najczęstsze wykroczenia pracodawców dotyczą dumpingu socjalnego, przestrzegania przepisów dotyczących bezpieczeństwa oraz czasu pracy.

Kontrole przeprowadzane przez Inspekcję Pracy nie są mimo to skuteczną metodą, bowiem wiele z nich nie jest rejestrowanych. Innym problemem jest słaba możliwość egzekwowania postanowień inspektorów.

Poprawa sytuacji - przykłady

W maju bieżącego roku Arbeidstilsynet sprawdziło warunki w polsko-norweskiej firmie Norstec. Okazało się, że postanowienia ustawy o środowisku pracy były w niej wielokrotnie łamane.

30. września minie termin na poprawę sytuacji w zakładzie pracy, zgodnie z punktami wyznaczonymi w raporcie przez inspekcję. Właściciel Norstec mówił dla NRK, że udało się już wypełnić najważniejsze punkty nakazane przez Arbeidstilsynet (80%).

Co się jednak dzieje, kiedy firma nie zdąży wprowadzić wymaganych zmian w odpowiednim terminie? Płacą kary, wysokość podawana jest każdorazowo.

W ten sposób np. Adecco, za niedopełnienie obowiązku wprowadzenia zmian płaci 3000 koron dziennie. Najwidoczniej nie jest to odstraszająca kwota, gdyż łącznie firma zapłaciła już ponad 350 000 grzywny.
zdjecie uzytkownika
miko1 - 2011-12-15 22:01:20 odpowiedz | cytuj
Kochani.
Jestem zainteresowany pracą w Norwegii. Również przez firmę STEMICO.
Czytając wasze wypowiedzi mam istotnie dylemat czy wysłac swoje CV czy nie.
Wynika on jednak nie z kwestii formalno prawnej, lecz z kwestii atmosfery pracy i stosunków międzyludzkich. Dobra atmosfera pracy w tamtejszych klimatach jest bardzo ważna.
Bardzo współczuję osobom, które mają problemy z rozliczeniem z fiskusem. Nie zazdroszczę wam. Myślę jednak, że z zasadami rozliczenia się z fiskusem trzeba zapoznac się przed wyjazdem.
Dla pocieszenia powiem, że nie ma obowiązku płacenia podwójnego podatku. Podatek trzeba zapłacic tylko w Norwegii.
W Polsce podajemy tylko informację na temat wysokości dochodów osiągniętych za granicą w celu ustalenia progu podatkowego. Na podstawie tak ustalonego progu płacimy podatek od dochodów osiągniętych w Polsce.
Zainteresowanych odsyłam do strony internetowej : http://www.podwojneopodatkowanie.pl/jak-rozliczyc-dochody-z-norwegii-i/
Na tej stronie świetnie tłumaczą kwestie rozliczenia się z fiskusem.
Drodzy pracownicy nie traktujcie pracodawcy jak wroga a pracodawcy udowodnijcie pracownikom że zależy wam na ich losie. Nie patrzcie na nas z góry.

Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
- 2011-12-18 11:00:53 odpowiedz | cytuj
Śmiało koleżko wal do tej firmy a do twoich obowiązków będzie należeć prócz oczywiście 12 godz orki - 7 dni w tygodniu: mycie samochodów, malowanie domków, sprzątanie posesji i oczywiście (usunięte przez administratora ). Znajdż inną firmę i nie pchaj się w (usunięte przez administratora )
zdjecie uzytkownika
Walduś - 2012-01-02 08:37:36 odpowiedz | cytuj
Posiadając Polską działalność gospodarczą-jesteś zobowiązany do płacenia podatku w Polsce,DZIAŁALNOŚĆ---inne formy zatrudnienia są rozliczane w innwj formie.
Co do pracy w firmie-atmosfera jest cudowna,jak na pikniku,jeden drugiego (usunięte przez administratora ),za byle co będziesz posunięty,wara odezwać się do tego(usunięte przez administratora )co ma gębe jakby mu walec przejechał,ale ogólnie jest \"bosko\"
alert