Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
megi - 2012-12-11 15:07:00 odpowiedz | cytuj
Regi - 2012-09-10 19:38:00

Cześć! Taka posucha w kraju, że po pracę wyruszam i ja- dostałam propozycję do hotelu Huis Ter Duin na wybrzeżu. Czy kroś tam bywał, jak z pracą, dużo pokoi do sprzątania? Bo się boję , że nie starczy dla mnie i będę na piechotę wracać do Polski?
mozesz mi napisac czy dotarlas do tego hotelu i jak ci sie tam pracuje?jakie warunki mieszkaniowe?? dzieki. na kaja1008@wp.pl
zdjecie uzytkownika
jedno - 2012-12-12 10:03:10 odpowiedz | cytuj
Musicie młodzi koledzy zrozumieć jedno! Zatrudnia się/i nie mówie tu tylko o Arbexie/ bardzo dużo osób, bo oni płaca za mieszkania i ubezpieczenia i żywność.....a pracy dla nich brakuje/dziewczyny biją się o godziny/.Firmy mają powykupywane całe domy-bo na tym zarabiają.Trzeba mysleć jak się bierze ofertę.Czasami myślą ludzie" jak coś nie wydzie-znajdę inną robote" .Otóż NIE-mają takie uklady,że nigdzie nie znajdziesz.Informacja przepływa.LEPIEJ SZUKAC NA WŁASNĄ RĘKĘ.
zdjecie uzytkownika
jestem tu - 2013-01-07 02:13:43 odpowiedz | cytuj
hej. jak kiedys (planuje w najblizszym czasie) wrocic do polski chetnie opisze calosc tej wyprawy
ba poczatek osoba z Arbexu ((usunięte przez administratora)i) bardzo kulturalny czowiek ktory tez zarabia na splate mieszkania w pl pracujac w arbex nikomu nie odbiera paszportu a wrecz przeciwnie przyjezdza do biura podpisuje umowe zawozi na mieszkanie, wrecza bilet mapke dojazdu do pracy itp.
sama praca houskipink jak pisze kobieta bezsens tu nie masz jedzenia w hotelu i albo kupujesz 9placisz w kantynie albo kupujesz na wlasny koszt wiec tak jak nie ma ruchu zarobisz moze ze 2500zl tyle ze bardzo ciezka praca zdarzaja sie omdlenia odejmij za jedzenie i pokuj wyjdze grosze pod warunkiem ze bron boze sobie czegos nie kupisz ponadto po porstu tylko odkladaasz taak akord kiedys napisze wiecej stawka jest od pokoju jesli sprzatasz w odpowiednim czasie wychodzi 8.40 brutto PRZEZ PIERWSZE POL ROKU PRACUJESZ BEZ SKLADEK EMERYTALNYCH bo tak podbno jest dla pracownikow sezonowych.
wypowiedz chazotyczna obiecuje ze kiedys napisze elaborat
zdjecie uzytkownika
limon - 2013-01-15 11:28:17 odpowiedz | cytuj
Teraz własnie trwa szeroko zakrojona rekrutacja....ale mówisz,że pracy nie ma?bo właśnie jestem w trakcie intensywnego kontaktu z tą firmą w sprawie wyjazdu:)a jak z urlopem?rzeczywiście pierwszy można po pół roku?a gdyby coś nie zagrało można jakoś kulturalnie, bez hocków odejść, czy dają kary?
zdjecie uzytkownika
anooto - 2013-01-16 19:25:48 odpowiedz | cytuj
Nie ubliżaj mi,podobnie jak Ty jestem osobą po studiach i pojechałam tam zarobić na leczenie kogoś bliskiego.Mam prawo ostrzegać innych bo naprawdę czasami są trudne sytuacje finansowe tych ludzi.PISAŁAM PRAWDĘ ,podobnie jak inni na tym forum.Ta firma to porażka.
zdjecie uzytkownika
mój niespodziewanie zakończony wyjazd - 2013-01-17 10:34:21 odpowiedz | cytuj
Teraz własnie trwa szeroko zakrojona rekrutacja....ale mówisz,że pracy nie ma?bo właśnie jestem w trakcie intensywnego kontaktu z tą firmą w sprawie wyjazdu:)a jak z urlopem?rzeczywiście pierwszy można po pół roku?a gdyby coś nie zagrało można jakoś kulturalnie, bez hocków odejść, czy dają kary?
Jeśli chodzi o mnie w dość niejasnych okolicznościach hotel zadzownił do Arbex,że nie chcą mojej kandydatury.Piszę w niejasnej bo jeśli wina była by po mojej stronie (wiem,że obijał bym się, robił byle jak itp) to nie musiał bym się głowić, w holandii działa to tak,że hotel rezygnuje z kogoś z dnia na dzień i nikomu się nie tłumaczy. Inna sprawa ,że mój supervaisor od początku obserwował moją pracę, dawał wskazówki notował błędy,mówił ,że od dwóch lat nie było takiego przypadku,że osoba taka jak ja (czyli m.in.zaangażowana w pracę) wyleciała tak nagle.....
Ale co Ciebie może Limon zainteresować, jak byłem na miekscu w holandii Arbex NIE był w stanie zapewnić mi innej pracy, bo mówili,że nie mają, że nawet nie przypuszczali,że będzie jej tak mało.W grę nie wchodziło nawet,żebym tydzień bezpłatnie czekał na pracę, bo nie są w stanie mi jej zagwarantować. Dzień przed odlotem (dzięki koledze z pokoju kupiłem tani lot do pl) zadzowniłem do Arbex,że wpuszczę ten samolot w koszta i nie polecę,gdyby robota się znalazła. Oni powiedzieli-nadal nie mamy.
Także nie wiem albo robota się pojawiła, bo ktoś zrezygnował/popierdolił,komuś skończył się kontrakt, kogoś wyrzucił hotel (niespodziewanie tak jak mnie,ale czy sprawiedliwie czy nie - nie wiem) nie mam pojęcia dlaczego chcą Cię zrekrutować. NA PEWNO szeroko rozumiany sezon rozpoczyna się w okolicach marca....
Co do rezygnacji masz miesięczny okres wypowiedzenia.Nie wierzę,że decydując się na wyjazd zagranicę nie masz tyle samozaparcia żeby nie wytrzymać dwóch miesięcy ( jeden miesiąc na rozruch t.j.poznanie realiów pracy,pokoju,współlokatorów ewent. drugi miesiąc na rozwiązanie). Jak nic nie będziesz sobe kupował i będziesz miał jedzenie w kantynie za free przywieziesz 7-8 tysięcy złotych...
Urlop kwestia dogadania, zaczniesz tam zarabiać, zaklimatyzujesz się (czego Ci życzę) to odpukać jakieś sprawy rodzinne, sądowe itp to po co Ci jakakolwiek wizyta w pl. Masz dziewczynę w pl? Mając 2-3 dni wolnego bukujesz tanie loty,za kilka godzin jesteś w Gdańsku, Warszawie lub Krakowie......
Ważne jak pisałem wyżej mieć końskie zdrowie, doświadczenie w pracach typu hardcore albo zajebiste samozapracie. Jeśli przeczytałeś całe forum (mam nadzieję) ludzie mdleją,dostają konkretnych urazów i to prawda.
A do jakiej pracy (stanowisko chcą Cię skierować? pozdro
zdjecie uzytkownika
limon - 2013-01-30 19:46:07 odpowiedz | cytuj
okazało się, że jadnak chyba do żadnej. ale dzięki wielkie. pracowałam już w Holandii, pytałam bo nie dam z siebie robić gniota, zwłaszcza,że firma chyba niczym szczególnym się nie wyróżnia...;)
zdjecie uzytkownika
i - 2013-03-07 08:29:36 odpowiedz | cytuj
anooto - 2013-01-16 19:25:48

Nie ubliżaj mi,podobnie jak Ty jestem osobą po studiach i pojechałam tam zarobić na leczenie kogoś bliskiego.Mam prawo ostrzegać innych bo naprawdę czasami są trudne sytuacje finansowe tych ludzi.PISAŁAM PRAWDĘ ,podobnie jak inni na tym forum.Ta firma to porażka.
Możecie mi powiedzieć jak wyglądała wasza rozmowa w biurze jakie dokumenty przedstawialiście? Proszę o odpowiedz
zdjecie uzytkownika
Isia68 - 2013-03-08 10:07:54 odpowiedz | cytuj
W biurze pani sprawdza tylko znajomość języka angielskiego, nie przedstawiasz zadnych dokumentów. Potem Pani opowiada Ci bajeczke o tym jakie są wspaniałe warunki pracy i jak jeden hotel nie zapewni ci godzin pracy to kierują cię do innego co jest stekiem bzdur. Prawda jest taka że superwajzorzy sa zatrudnieni na kontrakt i pracują do godziny 15 a jak wyrobią się w czasie to ida do domu nawet o 12. Dlatego hotel sciąga inną firmę do sprzątania i jest was tak dużo, ze kończycie pracę po 4-5 godzinach. I tak jest ciągle, chyba że przyjedzie jakaś wycieczka to pracujecie dłużej. W sezonie jeszcze można popracować, ale od października zaczyna się kicha bo gości nie ma a firme Arbex nie obchodzi czy macie godziny czy nie
zdjecie uzytkownika
nie - 2013-03-12 08:01:36 odpowiedz | cytuj
do wypowiedzi powyżej.
W polsce w biurze dajesz ksero dokumentu toższamości oraz świadectwo niekaralności.
Fakt,zamiast opowieści o jeździe na rowerze do pracy, mogli by zrobić fiilm jak w sezonie się zapiepsza.
Co do kontraktu każdego z Was to czeka,co wiąże się z wynajęciem mieszkania na własną rękę.
Ogólnie,żeby wyjechać przez Arbex nie trzeba mieć żadnych znajomości, w sezonie czyli już niedługo czekasz na wyjazd max 7 dni...
zdjecie uzytkownika
GGG - 2013-03-13 16:34:20 odpowiedz | cytuj
Dzieci dogie! Te pieniadze zarobicie i w PL! To szkoda zdrowia i forsy na wyjazd! Angielski musisz znać bardzo dobrze, bo gość hotelowy w hotelu 5* to nie byle kto i musisz umieć z nim pogadać! A jak ktoś się lubi użerać z "betoniarami" to niech jedzie! Kto zna Arbex-wie o czym mowa!(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
cieakwy - 2013-03-14 19:03:19 odpowiedz | cytuj
Do GGG
Dzieciaczku drogi, w arbexie, w zależności czy masz jedzenie (bon w kantynie),w zależności od ilości godzin, stawki oraz indywidulanych wydatków (jedni zbierają, drudzy przepalają) zarobisz 2500-3000tyś złotych.miesięcznie tyle,że to PO ODLICZENIU MIESZKANIA,biletu (zależy na jakiej stawce jesteś) i po odliczeniu jedzenia. W Polsce nie wiem gdzie zarobisz 2500-3000zł miesięcznie netto za 160-186h ,ale z tych pieniędzy ,dzieciaczku drogi musisz zapłacić mieszkanie, media, jedzenie, dojazdy i inne no i ile zostanie? Jeszcze długo tak wp olsce nie będzie, no chyba,że autorka postu GGG zarabia 4-5tysięcy miesięcznie w polsce,bo wtedy rzeczywiście po odliczeniu kosztów życia, te 2500zł zostanie....
zdjecie uzytkownika
GGG - 2013-03-15 20:44:40 odpowiedz | cytuj
W Anglii robie to samo-wolniej-spokojnie-bez specjalnego wysilku-zarabiam 10 .000 zl/m-c. Po odliczeniu wszystkiego-i jak widzisz mozna! I nie uzeram sie z zadnymi Spadlami,Szpadlami , Betoniarami czy jak im tam....To bylo tylko ostrzezenie ! Bo teraz dzieciarnia ma klapki na oczach /jak Slazacy- zapierd....ja byle robic-bodaj za darmo/.No i Angole szanuja moja prace a nie wyzywaja sie jak wiatraki.(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
to wypowiedzi powyżej - 2013-03-16 15:54:08 odpowiedz | cytuj
W Anglii robie to samo-wolniej-spokojnie-bez specjalnego wysilku-zarabiam 10 .000 zl/m-c. Po odliczeniu wszystkiego-i jak widzisz mozna! I nie uzeram sie z zadnymi Spadlami,Szpadlami , Betoniarami czy jak im tam....To bylo tylko ostrzezenie ! Bo teraz dzieciarnia ma klapki na oczach /jak Slazacy- (usunięte przez administratora).ja byle robic-bodaj za darmo/.No i Angole szanuja moja prace a nie wyzywaja sie jak wiatraki.Ale jak ktos jedzie tylko (usunięte przez administratora)
GGG.
Po pierwsze przedostatni post piszesz, że pieniądze, jakie zarabia się w holandii z arbexem są takie jak w polsce. Teraz piszesz ,że zarabiasz w Anglii. Czyli ogólnie lepiej zostać w polsce, a Ty z Anglii przestrzegasz w wyjeździe do Holandii, czy tak?
Co ś dla wszystkich:...
Na chwilę obecną minimalne wynagrodzenie dla osoby dorosłej nie może wynosić mniej niż niższe niż kwota 6.08 GBP od 1 października stawka wzrosła do kwoty 6.19 GBP za godzinę pracy. Zatrudnianie pracownika w Wielkiej Brytanii za wynagrodzenie poniżej minimalnej stawki nie jest zgodne z prawem.
Po podwyżce minimalne wynagrodzenie jakie otrzyma pracownik będzie wynosiło 247.60 GBP brutto za 40 godzin pracy tygodniowo.
Licząc w dużym zaokrągleniu jeden funt równa się 5zł pln,to liczmy ,że na "polskie" zarobisz miesięcznie przy 160h jakieś 4,5 tyś pln.

Ty piszesz,że bez specjalnego wysiłku, po odliczeniu wszystkiego zarabiasz 10 tyś pln.
Kimkolwiek jesteś GGG, to uświadomię Cię ,że Arbex rekrutuje do prostych jednocześnie tytanicznie ciężkich prac fizycznych. To jest forum Arbexu, tutaj mówimy o pracy dla roboli za najniższą ustawową minimalną. GGG jeśli jesteś fachowcem,jesteś po studiach lub jesteś rzemieślnikiem z wieloletnim stażem to nie to forum..... A pieniądze o których piszesz,że rzekomo zarabiasz są większe niż dwukrotna wartość najniższego wynagrodzenia, skoro tak bez wysiłku Ci to jeszcze przychodzi, to tylko pozazdrościć, albo .....poprosić moderatora o zablokowanie IP takiego usera,bo szkoda zaśmiecać forum......
zdjecie uzytkownika
zwykładziewczyna - 2013-03-16 16:20:30 odpowiedz | cytuj
(usunięte przez administratora)
Czytam to forum od października, bo wtedy nosiłam się z zamiarem wyjechania do pracy za granicę. Przeglądałam różne oferty, trwało to jakieś 3 m-ce zanim właśnie z Arbexu odezwali się z ofertą pracy jako pokojówka w Amsterdamie. Wspólnie z koleżanką rozważałyśmy tę decyzję, mając wątpliwości i jednocześnie ciesząc się, że w ogóle ktoś się odezwał. Trafiłam na to forum, czytałam rzeczy, które nastawiały mnie negatywnie do wyjazdu,a przed samym wyjazdem nabawiłam się zapalenia ucha. Wszystko krzyczało, żeby nie jechać. Czytałam o myszach w domkach, o jaraniu i piciu, i w końcu o samej pracy: niewolniczej, ciężkiej, na akord, niewdzięcznej, kończącej się kontuzjami i zadrami w psychice. Jednak podjęłyśmy decyzję, żeby jechać i spróbować, bo inaczej nie można się przekonać o tym, czy dokonuje się właściwego wyboru czy przeciwnie.
Niestety, wszystkie te komentarze, opinie negatywne były prawdą, nawet absurdalne myszy okazały się prawdziwe. Przyjechałam tutaj z myślą zarobienia pieniędzy, pokazania się z jak najlepszej strony, a dostałam lekcję, której nie zapomnę do końca życia. To, jak traktuje się tutaj ludzi, zwłaszcza właśnie Polaków jest ciężkie do opisania i ktoś może skomentować mój wpis w ten sposób, że wiedziałam, w co się pakuję, że jestem głupia i wiecie co? ten ktoś ma rację. Wpakowałam się w niezłe szambo, poznałam fałsz i wykorzystywanie ludzi przez ludzi, a najsmutniejsze, a zarazem najbardziej tragiczne jest w tym to, że najgorszym dla Polaka za granicą jest drugi Polak/Polka, którzy zapomnieli chyba, skąd tutaj przyjechali. Szczerze pisząc odradzam tę drogę zarobkowania zwłaszcza ludziom, którzy chcą pracować uczciwie, są nastawieni na ciężką pracę, która okaże się niewdzięczna,a przełożeni będą szukać pretekstu do tego, (usunięte przez administratora), ewentualnie sprawdzić psychiczną wytrzymałość takiego pracownika. Co do dolegliwości fizycznych nie muszę za wiele pisać, bo ktoś napisał już o problemach z kręgosłupem, kolanami, nadgarstkami. Na temat firmy nie będę się wypowiadać, bo każda firma pośrednictwa pracy jest nastawiona na zarobek kosztem tych, których wysyła do pracy i wiadomo, że jest to podział nierówny. Po prostu przemyślcie 100 razy zanim podejmiecie tego typu decyzję, rozważcie wszystko i naprawdę zastanówcie się, czy to jedyne wyjście dla was. W kwestii pieniędzy jest tak, że jeśli jest praca, sprząta się pokoje,liczba jest uzależniona od hotelu, w jednym można posprzątać 14,a w innym 25, zależy jaki hotel, gdzie umiejscowiony i akurat jaka aktualnie jest pogoda.
Na koniec dodam jeszcze, że mam złe odczucia po tym doświadczeniu i więcej nie zdecydowałabym się przyjechać do Holandii do pracy w hotelu. Nigdy więcej. Pozdrawiam wszystkich, którzy stoją przed dylematem, przed jakim sama stałam.
zdjecie uzytkownika
do odpowiedzi powyżej - 2013-03-16 17:05:18 odpowiedz | cytuj

Zwykła dziewczyno nie jesteś zwykła, ponieważ uczciwie i ku przestrodze innychnapisałaś co tam się święci. Większość polaków jak zauważyłaś zapomina z kąd przyjechali i na takim forum nie zamieścili by takiej wypowiedzi jak Twoja ponieważ życzyli by każdemu taakiej zabawy.
Wierzę Ci, po pierwsze też tam byłem, po drugie jak piszesz BYŁA TO JEDYNA propozycja pracy za granicą. WŁAŚNIE! Ja na swoim meilu mam subksrybcję praca za granicą,praca w anglii, itp., jest szereg ofert pracy do których się kwalifikuję, gdzie chcą ludzi od zaraz, wyjazd za 5 dni itp i NIGDY się do mnie nie odezwali, z wyjątkiem Arbexu..
Ja myszy w domku nie miałem, aczkolwiek może tak wyszło...
(usunięte przez administratora). Nikt pracując z arbexem nie może sobie pozwolić na większe imprezy bo nie wydolił by fizycznie..
Ja (jestem chłopakiem) zdecydował bym się na powtórny wyjazd ale końcem roku jest duuuuuużo mniejszy ruch, a w polsce za 2 miesiące pracy nie dołożysz 5-7 tysięcy złotych. pozdrawiam Cię serdecznie :-)
zdjecie uzytkownika
zwykładziewczyna - 2013-03-16 17:57:24 odpowiedz | cytuj
Witaj, masz rację z tym odkładaniem pieniedzy, których w Polsce raczej nie odłożyłoby się pracując w(usunięte przez administratora)czy gdziekolwiek indziej, jednak trzeba mieć na uwadze też to, że jak się wpadnie w ten pieniężny wir to można zapomnieć o sobie, całkiem się zatracić i później, za kilka miesięcy czy nawet lat ocknąć i stwierdzić, że w wieku 20 lub 30-kilku lat jest się fizycznie wyprutym, pozbawionym sił człowiekiem. Wiem po sobie,że pieniądze w pewien sposób wynagradzają to, co się wokół dzieje, to, co trzeba znosić ze strony innych ale nie są rekompensatą, ani nie zastąpią zdrowia. Cieszy mnie w tym wszystkim fakt, że mogłam pomóc rodzinie, właśnie dzięki tej ciężko zarobionej kasie, bo będę żyła ze świadomością, że jednak nie było to tak całkiem bez sensu. Co do ćpania, picia to odniosłam się jedynie do tego, co ludzie tutaj pisali chcąc przestrzec innych przed wyjazdem. Akurat u mnie nie było problemu takiego, wiadomo, że jak są w porządku ludzie to wspólnie można usiąść po pracy i wypić jakieś piwo, pośmiać się, pogadać i tak jak napisałeś, nie da rady imprezować pracując tutaj, bo to fizycznie niemożliwe, chyba że ktoś ma po kilka dni wolnego i zdąży się zregenerować. Nie mam zastrzeżeń do osób, z którymi mieszkalam, bo to fajni ludzie,a praca sama w sobie wiadomo, że ciężka, jednak nikt nie powinien pomiatać kimś dlatego, że ma nad nim władzę i może sobie na to pozwolić. Mogę porównać pobyt tutaj do gry psychologicznej, w której albo oni zniszczą ciebie, w sensie,że będziesz mieć dość i zrezygnujesz dając im do zrozumienia, że wygrali i wezmą się za kolejną osobę mobbingując ją, albo przetrwasz, licząc na to, że dadzą ci spokój. Póki co nie będę więcej pisać na ten temat, możliwe, że za jakiś czas znowu się wypowiem, jeśli poczuję znowu taką potrzebę. Pozdrawiam Cię, trzymaj się ciepło
zdjecie uzytkownika
do zwykłej dziewczyny - 2013-03-16 19:29:27 odpowiedz | cytuj

Rozumiem,że nie chcesz wracać do tego co widziałaś i przeszłaś nawet w myślach :-)
Patrząc obiektywnie w pl nie każdy ma ciekawe wykształcenie i szczęście w szukaniu pracy i też można się "wkopać" w dziwne prace typu praca na produkcji w systemie trzyzmianowym,czy jakiś dostawca/kurier /kierowca na nocne zmiany, gdzie nie dość że nie ma ciekawych pieniędzy to też jest niezły klops jeśli chodzi o cv, chyba,że ktoś chce to wykonywać całe życie....Zdrowie siada pieniędzy nie ma (góra do 2 tysięcy netto jak naprawdę dobrze pójdzie), więc może za granicą robić to samo i koło się zamyka...
Pozdrawiam również dzięki za wypowiedzi, są o tyle cenne ,że Arbex już zaczął zatrudniać ,a sezon już tuż tuż tuż/////
zdjecie uzytkownika
jezus - 2013-04-04 10:32:49 odpowiedz | cytuj
Nie będę wydawał opinii na ich temat,ale przytoczę moje spotkanie z tą firmą. Miałem możliwość podjęcia pracy w hotelu w Anglii,pojechałem na rozmowę w Krakowie,pominę fakt iż jechałem z Częstochowy,ale moja znajomość języka angielskiego dawała mi pewność,że pracę dostanę więc opłacało mi się to. Żadna praca nie jest mi straszna więc tym też się nie przejmowałem,wymagali też doświadczenia w pracy z klientem np.jako sprzedawca co też znajdowało się w moim dorobku pracowniczym. Rozmowa była przeprowadzona profesjonalnie,dużo mówienia po angielsku,przedstawiono mi ofertę,podpisałem też jakieś dokumenty wstępne,że chcę się podjąć tej pracy itd. Pani wydrukowała dla mnie informacje na temat pracy i żebym dał znać czy chcę się napewno podjąć tej pracy. I tak dzwoniłem kilka razy,za każdym razem mi mówiono,że nie ma pracy dla mężczyzn...aż w końcu odpuściłem. Praca niby była od razu,ale widocznie jak chce się od razu wyjechać to nagle tej pracy nie ma. Tak więc był to stracony czas jeśli o mnie chodzi.
zdjecie uzytkownika
do jezus - 2013-04-06 07:59:26 odpowiedz | cytuj
Praca dla Ciebie będzie. Może masz niefatr jak ja.
Ja czekałem 3 miesiące, natomiast jak byłem na miejscu w Holandii, to od ludzi zatrudnionych przeaz Arbex dowiedziałem się ,że czekali na wyjazd max 7 dni.
zdjecie uzytkownika
jestemciekawypomóżcienapiszcie - 2013-04-10 18:00:15 odpowiedz | cytuj
Witam.

Piszę z polski,dziś dostałem telefon ze staffline z gliwic.Praca w anglii.

Po wypowiedziach Rzeźnika muszę stwierdzić ,że na pewno jest to zdecydowany, twardy człowiek,który po pierwsze tam jest/był, po drugie uczciwie pracował i poznał realia z punktu widzenia osoby trzeźwomyślącej.

Co do mnie, też mogę się podzielić doświadczeniami ale w holandii przy myciu hotelowej kuchni w Amsterdamie.

Co do NH praca wykańczająca fizycznie i psychicznie. Biorą ludzi wyłącznie w wieku 25-35 lat. Nie znam nikogo kto byłby tam np. 5 lat, ludzie z 1,5-2 letnim stażem stają się koordynatorami innych polaków, uczciwie i ciężko i bez wyjątków pracują, mają jedynie możliwość układania grafików pracy, więc biorą sobie np. same dnióki (nigdy nocek).

Praca jest zabujcza, ludzie (kuchnia) po pewnym czasie wkładają ręce do wrzącej wody - bo tak jest szybciej pracować. Wysiadają nadgarstki i plecy.

Co do kobiet ( i nie tylko) zatrudnionych na houskeepeng (sprzątanie pokoi) sytuacja o tyle gorsza, że nie ma darmowego jedzenia i istnieje tzw. ukryty akord. To tyle w telegraficznym skrócie.

Najgorsze są jednak...pieniądze. Widzę NIESTETY (głównie w wypowiedzi rzeźnika, mój były, przeuczciwy koordynator z 1,5 l stażem pracy chodził do pracy 21 razy z rzędu.).bardzo wiele podobieństw za wyjątkiem pieniędzy.

W holandii (praca houskeppeing) po odliczeniu 75 E za mieszkanie,70E transport i jedzenie (pod warunkiem,że po pracy nie zaśniesz na fotelu tylko zaczniesz gotować obiad) przeliczając na polskie wyjdzie w zależnoąści od pokoi MIESIĘCZNIE 2;2,5 tyś miesięcznie polskich złotych!!!! ( z tą różnicą ,że ta kwota jest po odliczeniu wszystkich w/w kosztów) dodać ,że jest paragraf,że dla pracowników sezonowych pierwsze pół roku jest bez składek emerytalno rentowych.

Gdyby w głupiej polsce minium zarobków było 2 tysiące netto nikt by przynajmniej do holandii z firmą ARBEX nie wybierał się do pracy.

A jak to wygląda w UK? Czy wiesz coś, Szanowny Odbiorco tej wiadomości? Dziękuję Lech z Krakowa
mój adres leszekratata@wp.pl

zdjecie uzytkownika
ona - 2013-05-10 12:18:16 odpowiedz | cytuj
A cóż tu tak cicho? Czyżby Arbex nie ściągał już pracowników do Holandii?
zdjecie uzytkownika
no właśnie cisza - 2013-05-19 19:54:04 odpowiedz | cytuj
widzialem ostatnio ogłoszenie(usunięte przez administratora)w dziale praca w holandii.ja myślę że każdy te "wspomnienia" chce zostawić dla siebie życząc innym dobrej zabawy na miejscu. polska to taki naròd...
zdjecie uzytkownika
arbex suck dicks - 2013-06-22 18:48:44 odpowiedz | cytuj
(usunięte przez administratora) komletnie nie polecam. Maja nowych pracownikow w dupie w niczym Ci nie pomoga albo bedziesz czekac 2 tyg zanim cos zrobia. Praca jest na akord czasem 6 godzin czasem 10 I kazdy hotel placi inaczej. Za glupia praca na magazynie dostanie sie wiecej kady 300 albo I wiecej a nie 50 czy 200 euro. Mieszkania sa ok chiciaz 80 euro to za duzo za malutki pokoik ktory musisz z kims dzielic. Nie polecam jesli nigdy sie nie pracowalo w house keepingu
zdjecie uzytkownika
co tu robic help - 2013-07-12 21:38:06 odpowiedz | cytuj
Witam. wczoraj wysłałam cv aplikowałam na pokojówke z Arbex a dzis o dziwo juz zadzwonili co mnie zdziwiło bo codziennie siedze na necie i wysyłam, aplikuje na rózne oferty-stanowiska i cisza a tu nagle telefon z(usunięte przez administratora). Tak w duchu sie ucieszyłam, ze wrescie cos ruszyło do moment jak nie wpisałam w google "(usunięte przez administratora)x praca pokojówki opinie..." i mi się oczy otworzyły ;{ cięzkiem pracy sie nie boje bo juz pracowałam za granicą fizycznie ale wiedziałam za jakie pieniadze robie i praca była w kazdym tyg.miesiacu, ale tyrac jak wół byc ponizanym i martwic sie czy wyrobie norme i czy wogóle bedzie praca za tydz. miesiac to mi sie odechciewa.
Pozdrawiam

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
ja - 2013-07-26 21:54:07 odpowiedz | cytuj
wlasnie, odechciewa się. tyrac jak wol, i nie być pewnym czy cie nie zwolnią albo nie wymysla czegos durnego zebys sama odeszla. bo ile można wytrzymać.
i co pojechalas już? czy zrezygnowalas?
zdjecie uzytkownika
zAnglii - 2013-08-02 17:36:15 odpowiedz | cytuj
Ło matko! Tu w Anglii nikt by sobie nie pozwolił na takie traktowanie....Masz na czysto ok.9tys zł,żadnych(usunięte przez administratora) nadzorców z biura,żadnych (usunięte przez administratora)dziwie się,że uwierzyliście w(usunięte przez administratora) -to porażka! Wsiada się w autokar do Londynu i szuka roboty-w pierwszym dniu znajdziesz.Powodzenia .
zdjecie uzytkownika
byłem tam - 2013-08-06 20:50:56 odpowiedz | cytuj
Ja akurat pracowałem jako pomywacz.
Co do postu ..."z Anglii.
Po pierwsze z dobrych źródeł wiem,że w anglii też istenieje ukryty akord lub odpowiednia ilość czasu na dany pokój jak kto woli. To nie tak działa,że mając najniższą krakową w PL można si ę opiepeszać to tak samo w Anglii ( jedynie prywatnie sprzątając można sobie stawki inne wymyśleć niż najnisza krajowa).
Co do 9 tysięcy na czysto. Ale czego funtów? Bo jeśli złotówek, to ciekawe który polak będący DŁUGO poza granicami nadal przelicza funty/euro na złotówki... Po drugie co to za troska, będąc w anglii śledzić skromne aczklolwiek bardzo pożyteczne forum go - work i uświadamiać ludiz jak jest w anglii. Żal ci czegoś? A może masz jakiś interes w tym???
Co do poniżania prace z(usunięte przez administratora) to przynieś podaj pozamiataj....
I kolejny raz się potwierdziło setki wysłanych cv do pracy za granicą, zero odzewu a (usunięte przez administratora) od razu...
Paamiętaj, wybierając się z(usunięte przez administratora) jako pokojówka nie masz darmowego jedzenia,co znacząco wpływa na wynagrodzenie. Nie zdziw się ,że miesięcznie bedziesz zarabiać NA POLSKIE 2,500zł, tyle ,że to Twoje pieniądze, które możesz wysłać np. do polski.Już po odliczeniu pokoju, biletu, jedzenia.... Więc jak za wyprawę do Amsterdamu i tytanicznie ciężką pracę, moim zdaniem lepiej iść na budowę ( kobieta może np. malować czy kłaść kafelki). Jak tam będziesz nie zapomnij o tym forum i napisz. pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
UK - 2013-08-09 19:04:07 odpowiedz | cytuj
Do "byłem tam"- 9 tys zł za 4 tyg to fajny zarobek! /licze funta po 5 zł.Tyle zarobisz spokojnie w Anglii.Olałbym ten cały ARBEX.Ludzie- w Anglii nikt nie pogania, nie masz akordu! A wiadomo-Holender gorszy od Niemca.A jeszcze pod polskim nadzorem......szkoda kręgosłupa! Pozdrawiam z UK./jestem tu 4 miesiące-odłożyłem na czysto 32 tys zł/macie porównanie.Przyjechalem w ciemno,robote znalazłem po 4 dniach.
zdjecie uzytkownika
Auraya - 2013-08-13 21:17:07 odpowiedz | cytuj
Witam mam pytanie, poprawiło się coś w Arbexie? dostałam ofertę pracy w Holandii okolice Amsterdamu jednak czytając opinie to mam dość, bardzo mi zależy na wyjeździe. Czy w razie rezygnacji faktycznie płaci się taką karę? Mam pytanie czy jest mozliwość dorobienia se napiwkami jakie goście zostawiają w pokojach czasami czy Supervisorzy wczesniej penetruja pokoje? bardzo ważnie jest dla mnie to
zdjecie uzytkownika
odpowiedź - 2013-09-01 13:59:10 odpowiedz | cytuj

Witaj. Twoja wypowiedź jest długa,aczkolwiek piszesz tylko o kilku faktach.
1.Po roku są małe szanse ,że jeszcze pracujesz dla Arbexu,raczej zostaniesz (każdy) przymuszony do kontraktu.Co się wiążae zkontraktem - to już będzie napisane w instrukcji dla przyszłych pracowników Arbex.....
2>Co do pieniędzy, nadgodzin, podatku - jeśli tam pracowałaś to napewno wiesz o zeszycie. Dla niewtajemniczonych firma Arbex używa zeszytu i dzięki temu w twoim (pracownika) najlepszym interesie nie pozwoli na przekroczenie limitu godzin,wejściu na inny podatek i tym samym obinżeniu wynagrodzenia. Oni tego bardzi pilnują! Co do ilości przepracowanych godzin, należy je notować, porównywać z solarisem i niezwłocznie reklamować.....
3.Tak,usterki wady trzeba się prosić i prosić i końca rozwiązania problemu nie widać
4.Co do nadmiaru ludzi, z jakich funduszy UE ściągają bo szczerze nie rozumiem.......
5.Zastanawia mnie czemu po roku zjechałaś do pl? Po pierwsze jak wytrzymałaś przez rok jesteś twarda. Po drugie raczej się zaklimatyzowałaś. Po trzecie istnieje wiele agencji pracy, gdzie można było sobie inną robotę znaleźć.To tyle
zdjecie uzytkownika
- 2013-09-04 07:25:53 odpowiedz | cytuj
Śmieszne jest to piszesz;) Naprawdę wiem , że jak się czyta to nie wydaję się to możliwe a jednak piszę co przeżyłam i lekko nie było i to za ile?;/ nawet najniższej krajowej nie miałam;/ nawet połowy z najniższej krajowej;/ Wiem co pisze a nie klamie bo nie mam po co. Chcem tylko ostrzec tych ludzi którzy mają zamiar tam pojechać bo jest nie warto;/ Zapie.... za groszę nadgodziny i wogóle;/ i użerać się z ludźmi na domkach;/ g(usunięte przez administratora)/ Ciekawe piszesz mi że trzeba było zapisywać godziny i sprawdzić;) ja zapisywałam i sprawdzałam i co ?;/ jakoś nic nie mogłam zdziałać ale nie tylko ja ponieważ nie jedna osoba mi mówiła że jej się nie zgadza wypłata i co też dzwonili do arbexu i nic nie zdziałali;/ Ta z góry jest powiedziane kto i ile ma tam zarabiać tylko tacy ludzie z ulicy zarabiają groszę;/ A jak już pisałam wcześniej znajomi Pani (usunięte przez administratora)i i przyjaciele jakoś nigdy nie narzekali na hotel i na zarobki ponieważ oni pracują tylko w 5* hotelach;/ Nie ma sensu ta dyskusja;/ Ale dla tych którzy czytają włsąnie Naprawdę nie polecam tej firmy;/ Ja też wcześniej czytałam opinie tu ale nie wzięłam sobie ich do serca;/ i żałuję naprawde;/ Zastanówcie się porządnie zanim podejmiecie taką decyzję;/ Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
dowypowiedzipowyżej - 2013-09-08 09:11:42 odpowiedz | cytuj

Chcem ostrzec? Jest nie warto.? Czytając to jest śmiesznie, musiał bym się nieźle postarać,żeby tak niechlujnie pisać wypowiedzi.
Po drugie, owszem każdy ma inne doświadczenia(usunięte przez administratora) W jakich domkach? W amsterdamie są domki? Tak zapisywać godziny.Jak się pracuje w różnych godzinach to należy to notować. Wiadomo kto z góry i ile zarabia? Czyli wiadomo kto ile dostanie godzin i podpisuje inne umowy? To już jest śmieszne i nie warto przedłużać tej dyskusji. Nie chcem :-)
P.S.
Hotele obstawiane przez polski personel są właśnie wszystkie 4,5 gwiazdkowe...
zdjecie uzytkownika
ola - 2013-09-08 18:21:54 odpowiedz | cytuj
hej,
dostalas oferte w sierpniu???? (do kogos kilka pięter wyżej)..
czytałam ze na jesieni a to już w sumie wrzesień nie ma za specjalnie dużo roboty.....dla pokojowek. mało gości. malo pracy.
ale w sumie to nie wiem bo nie bylam tam. tylko czytalam gdzies na forum.
zdjecie uzytkownika
anka - 2013-09-24 18:06:31 odpowiedz | cytuj
I po co ta agencja pracy pisze ze jest praca w Holandii, skoro jej nie ma?????
zdjecie uzytkownika
anka - 2013-10-28 16:44:52 odpowiedz | cytuj
gdzie te wszystkie posty z zapytaniami dot. tej firmy i pracy przez nia zalatwianej???? czy pytania tez były obraźliwe????
proste pytanie do gowork.
zdjecie uzytkownika
co tu tak cicho - 2014-05-20 12:45:37 odpowiedz | cytuj
witam.od kiedy skończyła się moja przygoda z Axell minęło już prawie 2 lata,weszłem na to forum po około pół rocznej przerwie i nie widzę żadnych wpisów uwag itp.
Wiem ,że firma nadal rekrutuje więc jak?
zdjecie uzytkownika
xxx - 2014-08-03 22:23:37 odpowiedz | cytuj
Witam...w Arbexsie pracowałam 4 lata , było różnie ...ale skłamała bym że było super , wiadomo początki są trudne :( i też zależy w jakim hotelu pracujesz ...sa hotele gdzie są polki supervaizoki M,M i o zgrozo ostrzegam przed nimi gorsze niż ...........na domek nie mogę narzekać mieszkałam w Hoofddorpie , dziewczyny w domku były super , dogadywałyśmy się (mysz nie było ):) . Praca w hotelach jest bardzo ciężka , dla ludzi psychicznie i fizycznie wytrzymałych . Płace były w zalezności ile godzin przepracowałam (akort) , nie było problemów z wypłatami , z Barbarą też sie dogadywałam , Chciałam wrócić do Arbexsu , ale wiem od znajomych że NH odmówiło wsółpracy z firmą :(
zdjecie uzytkownika
Monika - 2014-08-14 15:00:54 odpowiedz | cytuj
Arbex to jedna wielka pomylka i totalni oszusci-wyzyskiwacze i naciagacze.Nie liczy sie czlowiek jako pracownik a jedynie pieniadze zarabianie z niego przez ta firme z podlymi ludzmi pracujacymi w biurze w Amsterdamie.Tylko pierwszego dnia-max do pierwszego tygodnia wszystko wydaje sie ok.Potem zaczyna sie brak pracy,nekania psychiczne i wykorzystywania w hotelach a zero oddzwieku na te rzeczy ze strony pracowniczek biura.Totalne lekcewazenie pan B i A z biura pracownikow,wyplaty ciagle z brakami,niepelne,opoznione lub ich brak totalny,trzeba liczyc kazda godzine a to i tak nic nie daje bo zawsze-ale to zawsze oszukuja na godzinach pracy na swoja korzysc!.Koordynatorzy to dwoch niekompetentnych chlopcow nie majacych pojecia o niczym i majacych wszystko gdzies.Ogolnie bardzo polecam jesli ktos chce sie uzerac,zarabiac po 100e jak dobrze pojdzie,wydzwaniac co tydzien po inne prace typu zmywak i fabryka ciasta do pizzy lub jakies budowy zeby miec 5 czy 6 dni pracy w tygodniu gdzie umowe podpisujesz o prace w hotelu,dojazd na swoj wlasny koszt-minimum 80 euro miesiecznie ale w praktyce wychodzi 150e.Praca niepwena,nieprzyjemna,agencja koszmarna,przyjmuje ludzi z ulicy i kazdego jak zlomiarzy czy pania pracujaca w agencji towarzyskiej lub po wyjsciu ze szpitala psychiatrycznego.Biora kazdego bo maja zapotrzebowanie na pare dni-zapotrzebowanie sie konczy-"zadzwonimy do ciebie" i maja wszystko gdzies.Jestes nikim dla nich.Maja pozakladane sprawy w sadach.Polecam serdecznie sadomasochistom.
zdjecie uzytkownika
staranowa - 2014-09-05 08:35:38 odpowiedz | cytuj
Co to jest NH ? i co to oznacza że odmówiło współpracy a Arbexem? Pytam bo zastanawiam się nad wyjazdem przez tę firmę ale posty nie zachęcają ale skoro mówisz ze pracowałas 4 lata to chyba nie jest aż tak zle? Proszę o info
zdjecie uzytkownika
zawiedziona - 2014-10-22 10:15:48 odpowiedz | cytuj
Podobnie jest z firma POL-NED zglosilam sie do szycia a tymczasem wyladowalam na recyklingu a przez tel .w Polsce nie bylo mowy o rzadnej tasmie tak samo nie mozna godzin nalapac bo 4 dni pracujesz a reszte wolne podpisujesz umowe i nie mozesz zrezygnowac bo ci zabiora tygodniowke chyba ze dobrze nasciemniasz ze w domu cos tam nie bardzo moze ktos chory albo cos w tym stylu duzo ludzi tak wpada niektorzy maja zaledwie po 22 lub 29 godzin ciezko z praca duzo ludzi a nie ma tyle roboty dla chlopakow to wiecej pracy np.duzo jest spawaczy ale tez maja po dwa dni wolnego albo jeden bo w soboty maja praca gdzies tak do 15-ej a tak na codzien to do 18-ej ale na tasmie to trzy dni wolnego a jak nie maroboty na tasmie to pojdziesz na sprzatanie a na sprzataniu to mozna byc i dwie godziny i szesc nie wiecej bo z praca w Holandii krucho.
zdjecie uzytkownika
adegam - 2014-10-24 22:20:31 odpowiedz | cytuj
NH to jest skrot od sieci hoteli Navara Hoteles.W tych hotelach,a jest ich kilka w Amsterdamie i okolicach,pracowali pracownicy z Arbexu.A odnosnie tematu Arbexu,to lepiej sobie odpusc prace dla nich-dlugo by pisac,ale generalnie jest sie kiwanym na kazdym kroku.Jesli jestes odporna fizycznie i psychicznie,potrafisz zacisnac zeby i przymknac oko na sprawy ktore bezposrednio Ciebie dotycza,to poradzisz sobie.Jesli nie spelniasz ktoregos warunku-nie probuj.Aha-mobbing tez jest tam bardzo powszechny.
zdjecie uzytkownika
vic - 2014-12-05 08:25:04 odpowiedz | cytuj
ta firma to dno,dno i dwa metry mulu!!! oszusci i wyzyskiwacze ,nikt tam miejsca dluzej nie zagrzal chyba ze pojedyncze jednostki-niedojdy zyciowe bo praca w arbex gdzie jest sie oszukiwanym na kazdym kroku i pomiatanym przez "pracownikow" biura jest dla niledorozwinietych lub uposledzonych!
zdjecie uzytkownika
bezwzglednyeksploratormurzynskichodbytow - 2015-03-30 19:17:00 odpowiedz | cytuj
Bardzo dobry posrednik.Koniec kropka.
zdjecie uzytkownika
byla pracownica - 2015-05-16 20:53:45 odpowiedz | cytuj
Zgadzam sie z Toba
zdjecie uzytkownika
Zainteresowana - 2015-06-18 17:18:08 odpowiedz | cytuj
W końcu jakieś dobre opinie, byliście jakoś na czasie? Bo ja dostałam ofertę żeby jechać i się boje
zdjecie uzytkownika
karina - 2015-06-25 14:02:21 odpowiedz | cytuj
NH to ogromna siec-firma z ktora wiekszosc hoteli w Holandii,glownie Amsterdamie korzysta z logo(jak Marriott,Victoria itp) bo to prestiz byc w NH.Arbex stracil NH i to wszystko mowi samo za siebie o poziomie tej agencji,podejsciu do pracownikow,etc.Jednym slowem-omijac z daleka!
zdjecie uzytkownika
christine - 2015-09-15 12:14:52 odpowiedz | cytuj
niebardzo rozumiem o co ten cały hałas. byłam tam i byłam w angli takie same zasady w hotelach. nikt nie płaci z przesiedziane godziny w pracy, trzeba wyrobic się w czasie i tyle. znam arbex płacili na czas, pomagali. na prawde nie rozumiem.
zdjecie uzytkownika
Bananowy Song - 2015-11-01 22:21:11 odpowiedz | cytuj
Jeśli jesteś pełnoletnim obywatelem Polski i chcesz zarabiać pieniądze przez internet to zachęcam do skorzystania ze strony https://www.qassa.pl/366691
Jak możesz zarobić prawdziwe pieniądze?
-robiąc zakupy przez internet,
-klikając w reklamy,
-wypełniając ankiety,
-grając w gry,
-oraz polecając innym tę stronę, dzięki unikalnemu linkowi, który otrzymuje każdy użytkownik.
Aby zarabiać musisz aktywnie korzystać ze strony.
zdjecie uzytkownika
zakrzewska kwiatkowska - 2016-01-02 10:18:01 odpowiedz | cytuj
szukam roboty, zakrzewska kwiatkowska, daj namiary, może się dogadamy. ściągnę każdą kase...każdą
alert