Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja | Zapomniałem hasła

Logowanie dla Pracodawców

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
zdjecie uzytkownika
mala8989 - 2010-08-23 00:26:12 odpowiedz | cytuj
szanujcie sie. Otto to tak jak ktos wspomnial jedna wielka loteria. po co wiec ryzkowac ze trafimy na la brusch czy na czarną dzielnice rotterdamu. po co inwestowac w bilet i koszty wyjazdowe skoro nie mamy pewnosci ze bedziemy miec prace i tym samym kaske. bylam tam 6 miesiecy. nie bede wychwalac sie ile upokorzen mnie tam spotkalo, chcesz wiedziec to zapraszam na mail. odpowiem a kazde pytanie(usunięte przez administratora) w kazdym razie na rynku działa duzo bardziej rzetelnych i wiarygodych firm ze naprawde mozna sobie darowac otto. pozdrowienia dla najwiekszego frajera otto pana (usunięte przez administratora). zastępcy szefa ochrony na LUteren i Udel.(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
work - 2010-11-15 20:33:10 odpowiedz | cytuj
Witam. Mam pare pytan odnosnie pracy w holandi. Mam 18 lat i planuje w wakacje(juz bede mial 19) wyjechac do pracy sezonowej(na jakies 3 miesiace od czerwca lub od lipca) do holandi za posrednictwem firmy otto. Czytalem i slyszalem rozne opinie na temat tej firmy( zle i dobre) i juz sam niewiem co o nich myslec. Jedni mowia ze to oszosci, inni zas ze to sie zmienilo i ze teraz mozna im zaufac. Byl bym wdzieczny za porady czy oplaca sie wyjezdzac do holandi czy tez lepiej poszukac czegos innego. Mam tez pytanie co do zarobkow jakie bym mogl uzyskac majac 19 lat?( moze i jestem mlody ale juz zdazylem czesciowo przekonac sie o pracy w polsce, o wykorzystywaniu pracownikow.. 16 godz pracy dziennie.. a zarobki...???.. ) Jesli ktos zna jakies inne firmy lub dobre polecane miejsca pracy za granica do ktorych mozna by sie dostac prosze o informacje.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-11-18 16:14:42 odpowiedz | cytuj
work - 2010-11-15 20:33:10

Witam. Mam pare pytan odnosnie pracy w holandi. Mam 18 lat i planuje w wakacje(juz bede mial 19) wyjechac do pracy sezonowej(na jakies 3 miesiace od czerwca lub od lipca) do holandi za posrednictwem firmy otto. Czytalem i slyszalem rozne opinie na temat tej firmy( zle i dobre) i juz sam niewiem co o nich myslec. Jedni mowia ze to oszosci, inni zas ze to sie zmienilo i ze teraz mozna im zaufac. Byl bym wdzieczny za porady czy oplaca sie wyjezdzac do holandi czy tez lepiej poszukac czegos innego. Mam tez pytanie co do zarobkow jakie bym mogl uzyskac majac 19 lat?( moze i jestem mlody ale juz zdazylem czesciowo przekonac sie o pracy w polsce, o wykorzystywaniu pracownikow.. 16 godz pracy dziennie.. a zarobki...???.. ) Jesli ktos zna jakies inne firmy lub dobre polecane miejsca pracy za granica do ktorych mozna by sie dostac prosze o informacje.

A więc tak : Nie polecam Ci wyjazdu do Holandii w tym wieku bo będziesz na stawce wiekowej czyli nie całe 4 z kawałkiem euro zarobisz . Jeśli chodzi o wykorzystywanie to Czy to w otto czy w jakieś innej firmie będziesz tanim robolem i nie spodziewaj się że będziesz pracował mniej jak 9 godzin dziennie za psi grosz . Na stawce wiekowej przeważnie ludzie mają pracę bo prawie nic nie zarabiają a firma ma krocieza takiego pracownika i sie nie spodziewaj na jakieś ulgi . Otto omijaj szerokim łukiem ja tam byłem też na wiekówce i wiem co za koszmar przeżyłem ( ledwo starczyło na powrót do domu a co do warunków mieszkalnych to szkoda gadać ) tyrałem jak osioł na kogoś mój superwizer czyli po polsku majster nosił mi kwitki że dostałem premię a tu lipa nic nie dostałem wszystko za inkasowała firma otto . Powiem tak jak chcesz gdzieś zarobić to jedz do francji szwecji norwegi omijaj holandie i i wszystkich pośredników typu otto Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-11-18 17:19:38 odpowiedz | cytuj
ja pracuje w holandii i jestem na wiekówce i zarabiam 1200 e na miesiac az tak duzej roznicy to nie ma na normalnej stawce maja ok 1500-1700
pozdro
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-11-21 17:41:30 odpowiedz | cytuj
Tak to ciekawe ... podaj nazwę firmy chętnie się tam przyjmę skoro aż tyle zarabiasz
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie po����czony z profilem - 2011-01-05 16:34:39 odpowiedz | cytuj
witam. W otto niczego sie nie dorobisz chyba tylko nerwicy zoladka, bo pracy nie ma siedzisz tylko na domku na fleksie albo na fraju dwa dni do pracy zeby im sie za domki wrocilo a tak tylko mlodych biora bo im placa tyle co nic .Posciagali ludzi z Polski bez sensu chodz pracy nie ma nawet dla tych ktorzy tu sa juz od dawna, tylko ich na koszty narazaja.Dwoniac na planing z samymi polglowkami sie rozmawia co dorwali sie do stolka i innych maja za smieci rzucaja sluchawkami zamiast normlnie z czlowiekiem porozmawiac zero kultury
zdjecie uzytkownika
Kuba - 2011-01-30 18:23:00 odpowiedz | cytuj
A ja miło wspominam współprace z Otto. Wyjechałem z nimi do Holandii już 3 razy w wakacje i w tym roku chyba też się zdecyduje. Można sobie fajnie dorobić jak się jeszcze uczy czy studiuje. Zapewniają transport busami i zakwaterowanie. Warunki noclegowe mogły by być trochę lepsze, bo trochę ciasno w tych ich domkach, ale ogólnie jest ok. Szczególnie jak się jedzie z ekipą i nie trzeba myśleć tylko o pracy, bo na inne przyjemniejsze rzeczy też zawsze znajdzie się czas
zdjecie uzytkownika
Russ - 2011-02-15 19:06:39 odpowiedz | cytuj
Czołem ;)

Siedzę w Weeze 1.5 miesiąca i jakoś źle tu nie mam. Fakt- padła firma, do której jeździło najwięcej ludzi (zwolnili całe rzesze pracowników), ale przyjeżdżając tu liczyłam się także z niepowodzeniami.

Co do Park Managerów, czy jak kto woli Location Managerów- nie mam co marudzic. U nas jest ich 3. Zanim poszłam do biura sporo się nasłuchałam o nich, że wredni, nic nie pomogą załatwic, itd. Prawda czy nie, nie mnie to oceniac. Mam z nimi dobry kontakt, zawsze mogę liczyc na pomoc. Ośrodka nie zmieniłabym za nic w świecie, chocby przez(usunięte przez administratora). Ludzie w ośrodku też spoko, wiadomo można spotkac sporo (usunięte przez administratora), ale trafiłam na domek 8-osobowy, gdzie poznałam wspaniałych ludzi.

Na wiekówce też się da coś zarobic- mniejsze koszta zakwaterowania, podatku, itp. Także tragedii nie ma. Tylko pracujesz tak samo ciężko jak pracownicy z "normalną" stawką. Niestety okres zimowy to nie jest najlepszy wybór na pracę w tej okolicy. Flex stoi, Geodis też... A moim zdaniem to główne "motory" Otto.

Podsumowując- narazie nie marudzę, padł Geodis, więc wiadomo, że Otto w dzień nie rozsieje po innych firmach wszystkich tych, którzy stracili tam pracę. Życie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości ;)
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-03-18 18:45:19 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-04-19 16:26:05

Ragnar - 2010-04-16 02:07:51

Witam. A może mi ktoś podać adresy tych hoteli z Otto? W ile osob sie mieszka w takim jednym hotelu? Ma ktos jakies adresy do hoteli?

Hejka,
Ja polecam osrodek w Rijen, mieszkalem pol roku i zero problemow. pokoje 2, 3 os z lazienka to duzy plus,blisko do centrum, w skali do 5 oceniam na 4+
Pozdro

Do jakiego centrum jest tam blisko?Na piechote to tam jest do tego centrum jakies dwadzieścia minut...wracając z zakupami czas sie wydłuża hehehe..Jeśli chodzi o pokoje w hotelu to też chłopie przesadziłeś...do jednoosobowego pokoju wstawione jest drugie łózko...hehehe...faktycznie zasługuje to na 4+,do tego dochodzi wspólna kuchnia na parterze...hehehe...to jest kolejny powód do dania plusa :)...dobrze to się mieszka w budynku obok...czyli w motelu...duży pokój dwuosobowy,aneks kuchenny,łazienka zkiblem wanną i umywalką,ogólnie jest ok.A NA NAJWIĘKSZEGO PLUSA TO ZASŁUGUJE PARK MENAGER...hehehe...(usunięte przez administratora) Pozdro...:)
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-07-21 14:04:12 odpowiedz | cytuj
hej :( ja mam info z pierwszej reki : nie zarobisz !! poza tym: wiekszosc menadzerow traktuje ludzi jak gówno, jak sie im narazisz to masz w miesiacu wiecej flexpoli (wolny dzien) niz pracy. jak dzwonisz do planingu i sie pozalisz ze siedzisz a nie prracjesz to odrazu zalatwiajja przeprowadzke na inny park(osrodek) i tam prace masz na dzien , dwa a potem znowu flexpole. PRACUJESZ NA OTTO I JEDZENIE!! jak wchodzisz w (usunięte przez administratora) menadzerom to nie jest najgozej, ale i tak kasa zadna.. CALA PRAWDA O OTTO
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-09-16 14:50:32 odpowiedz | cytuj
a ja sie pytam? ten syf to sam sie zrobił czy zrobiła to banda syfiarzy którzy tam mieszkaja,jest na to sposób wyczyscic,to nic trudnego ,co mamusia nie nauczyła,a to kiepska mamusia.
zdjecie uzytkownika
Max - 2011-10-15 12:20:14 odpowiedz | cytuj
Jakie Ty masz wykształcenie ? Gdybyś miał min wyższe to byś sie nie pchał w te bagno
Zarobki nie masz się czym chwalić 1100e to jest obraza człowieka za granicą więc ściśnij japę bo nie jest tak jak napisałeś nie ma tam czegoś takiego że jak chcesz to jedziesz w sobotę jak nie ma pracy to nie ma i sam dobrze wiesz zarobiłeś tyle bo jestes kierowcą i masz jakiś dodatek
Mam nadzieję że jeszcze tam pracujesz za te marne 1100e ja pracuje 6 h dziennie i tylko sobie siedzę za 2000e barani flaku
Ludzie nie dajcie sie nabierac tym(usunięte przez administratora) bo to są ludzie którzy pracują w otto jako manager itp i oni muszą wypisywać pozytywne opinie
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-15 13:37:23 odpowiedz | cytuj
Witam
Właśnie mam plan wyjechać przez ta agencje do pracy?Mozecie mi powiedziec jakie teraz maja warunki pracy itp czy maja ciezki test z angielskiego?
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-18 15:14:22 odpowiedz | cytuj
Cześć kolego ja przez ta firmę jeżdżę z cala rodzina i nie żałujemy tego jedz śmiało przez ta firmę nie będziesz żałował tego.
zdjecie uzytkownika
ja_88 - 2012-06-23 20:38:50 odpowiedz | cytuj
hej, wybiera się ktoś do Holandii w lipcu z okolic krakowa, do pracy przy produkcji podręczników itp. Proszę o kontakt: ja_88@o2.pl
zdjecie uzytkownika
gabi - 2012-07-10 17:03:32 odpowiedz | cytuj
byłam niedawno w Niemczech na urlopie, na imprezie pewien Niemiec mówił że od czasu do czasu w ich pracy zatrudniają pracowników z Otto, czasami na kilka godzin a czasami na kilka dni. Mówił że niedaleko na terenie gdzie wcześniej stacjonowały amerykańskie wojsko jest dużo pracowników m.in. z Polski, których firma Otto tam ściągnęła, mówił jeszcze że jak jest praca to część idzie do pracy a jak niema to czasami siedzą w domu całe tygodnie i jeszcze muszą za to płacić. Bylam zbulwersowana, że w XXI wieku dzieją się takie rzeczy i ludzie się na to godzą.
Moim zdaniem firma, która zapewnia pracę a później jej nie znajduje powinna zapłacić każdemu za zmarnowany czas, i to taką stawkę za jaką by człowiek pracował i jeszcze Otto powinno im zapłacić za rozłąkę oraz nie rzadko skandaliczne warunki w jakich muszą przebywać. Mam nadzieję że mój post przeczyta jakiś prawnik i zajmie się tą sprawą, a może (usunięte przez administratora)życzę powodzenia
zdjecie uzytkownika
sonia - 2012-08-01 16:03:11 odpowiedz | cytuj
cześć. zostałam (usunięte przez administratora) przez tą firmę, czy ktoś może mi pomóc ? na pasku z wypłaty mam jakieś bzdury i nie zgadza mi się wynagrodzenie, czy ktoś ma jakieś paski z wypłaty i może mi pomóc ?
nie znam się na tym i chciałabym porówać mój pasek z paskiem innej osoby, czy możesz przesłać mi jakieś informacje na maila??
zdjecie uzytkownika
tomek - 2012-08-30 09:17:58 odpowiedz | cytuj
Podaj mi swojego maila to coś wymyślimy
zdjecie uzytkownika
tomek - 2012-08-30 09:23:31 odpowiedz | cytuj
sonia - 2012-08-01 16:03:11

cześć. zostałam oszukana przez tą firmę, czy ktoś może mi pomóc ? na pasku z wypłaty mam jakieś bzdury i nie zgadza mi się wynagrodzenie, czy ktoś ma jakieś paski z wypłaty i może mi pomóc ?
nie znam się na tym i chciałabym porówać mój pasek z paskiem innej osoby, czy możesz przesłać mi jakieś informacje na maila??
Podaj mi swojego maila to coś wymyślimy
zdjecie uzytkownika
Grażyna - 2012-09-03 21:35:27 odpowiedz | cytuj
Witam. Chcialabym sie dowiedziec jak teraz wyglada praca z tej agencji w niemczech w magazynach? Niedlugo mam wyjechac z chlopakiem i chcemy sie upewnic czy to wszystko co pisza to prawda? Z gory dziekuje za szczere odpowiedzi. pozdr.
zdjecie uzytkownika
Piotr Karasinski - 2013-01-27 16:13:50 odpowiedz | cytuj
Jestem elektykiem, wyrzuconym przez firme Otto,i pania (usunięte przez administratora),Nie polecam , mieszkania syf grzyb na scianach.Pani (usunięte przez administratora) nie ma zielonego pojecia o zasobach ludzkich i HR.
Powodzenia w szukaniu pracy zagranicą.Dobra rada-unikajcie Polaków jak ognia
zdjecie uzytkownika
Ja - 2013-02-01 17:45:23 odpowiedz | cytuj
Ja byłam w Holandii przez Otto chyba w 2007 roku, nie pamiętam dokładnie i jak czytam co poniektóre posty to chce mi się śmiać. Ewidentnie wszystkie te negatywy wypisują osoby które nie wiedza co to jest praca i w przerwie wakacyjnej chciały sobie za granicę pojechać(usunięte przez administratora) a jeszcze grubą kasę za to zgarniać.A no i w 5-cio gwiazdkowym hotelu mieszkać. A prawda jest taka że za granicę jedzie się po to żeby tyrac i odłożyc jakiś grosz czego w Polsce zrobić się nie da. Oto pokrótce moje doświadczenia z otto. Kiedy wyjeżdżałam nie wiedziałam o tej firmie nic, jedynie koleżanka zadzwoniła do mnie że sprawdziła i same złe opinie, że pracy nie ma a ludzi do lasu wyworzą do baraków (litości), no i pieniędzy nie wypłacają. Mnie jakoś do lasu nie wywieźli, praca była normalnie tak jak miała być, nigdy mi się jie zdarzyło żebym siedziała po kilka tygodni w domu, to niedorzeczne, a Ci co tak pisza faktycznie musieli nie przestrzegac regulaminu albo przychodzić wstawieni do pracy, kasa też zawsze na czas wypłacana, a co do warunków mieszkaniowych, ja trafiłam do almere (wszyscy straszyli że to ośrodek poprawczy dla holendrów) bałam się jak nie wiem co ale okazało się że to zwykłe drewniane domki a'la baraki ale piętrowe jednak warunki w środku dobre, to były takie jakby mieszkanka 4-ro pokojowe z łazienką i kuchnią i takim niby salonem, ze wszystkimi sprzetami pralka lodówka suszarka do prania. Wróciłam cała i zdrowa, zarobiłam 2 tys € za 6 tygodni, zwiedziłam troche Holandii. Więc naprawde Ci co wypisują te brednie że kasy nie wypłacaja a mieszka sie w lesie i tyra jak wół to sa osoby które powtarzam jeszcze raz chciały jechac na wakacje a nie do pracy, to tyle z mojej strony.
zdjecie uzytkownika
Kasia - 2013-02-15 15:17:51 odpowiedz | cytuj
Mogłabyś podać namiary na tą pracę(usunięte przez administratora) będę wdzięczna :)
zdjecie uzytkownika
kropka - 2013-02-21 20:26:06 odpowiedz | cytuj
Witam
Chciałabym się dołączyć do tematu OTTO.
Jeśli ktoś decyduję się na wyjazd z OTTO to powinien posiadać dużą cierpliwość,ale ja uważam iż jest dobrym początkiem dla zdecydowanych wyjechać poraz pierwszy do Holandii.
Wszystkie opinie się zgadzają, wiele sytuacji przeżyłam osobiście lecz wszystko zależy tylko i wyłącznie od osób które się tam spotyka czy w firmie czy na parkach.Bo tak naprawdę OTTO nie jest winne takiej sytuacji lecz sami ludzie którzy tam pracują (pracownicy, menadżerowi parków).
Przepracowałam w OTTO 3,5 roku(mieszkałam na parkach) i jest to dla mnie naprawdę miłe doświadczenie.Dzięki temu udało mi się przenieść na swoje mieszkanie i wiem,że już na stałe chcę tu zostać.Poznałam dzięki temu życie i ludzi w Holandii i nabywam doświadczenia.
Ale nie chcę chwalić za bardzo OTTO ponieważ wszystko ma swoje plusy i minusy oczywiście.Doznałam szoku kiedy poraz pierwszy przyjechałam Sindbadem na Lbruch.Te budynki wyglądały koszmarnie, chciałam już wracać kiedy postanowiłam dać sobie szansę i udało się trafiłam na stałą pracę i nie żałowałam.
Mieszkałam w kilku miejscach naprawdę strasznych, zaniedbanych ale są i miejsca naprawdę czyste.Wszystko zależy od nas samych i to gdzie chcemy mieszkać.Zdarzyło mi się kilka incydentów, niemiłych sytuacji ale na nie nie miała żadnego wypływu i najlepszym rozwiązaniem było po prostu olać.Co do managerów na parkach niektórzy są w porządku a sytuacje styczności z nimi ograniczałam do minimum.
Zaznaczam iż wbrew niektórym opiniom żeby dostać pracę trzeba się z kimś tam wyżej przespać.Ja nie musiałam.Choć jest tam naprawdę wiele dziewczyn tak myślących.
Ja osobiście polecam dla początkujących.Wszystko załatwiają tam za ciebie i to też jest ważne.Wcale nie mają dużych wymagań co do języka.
Pozdrawiam

zdjecie uzytkownika
MUSTANG - 2013-04-07 12:26:39 odpowiedz | cytuj
SZANOWNI PAŃSTWO ,
PRZECZYTAŁEM WIELE OPINII DOTYCZĄCYCH PRACY , ZAKWATEROWANIA ORAZ WYNAGRODZENIA W TEJ FIRMIE. CZY KTOŚ MOŻE MI JASNO NAPISAĆ JAK JEST TERAZ W FIRMIE OTTO ?
OBECNIE PRACUJĘ W JEDNEJ FIRMIE I ZAROBKI NA HOLANDII PO ODLICZENIU DOMKU MAM 900 EURO NA MIESIĄC. CZY W FIRMIE OTTO MOGĘ OBECNIE SPODZIEWAĆ SIĘ WIĘCEJ PRZY NORMIE 160 GODZINOWEJ ?
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ .
POZDRAWIAM
zdjecie uzytkownika
Grzegorz1111 - 2013-05-06 17:44:07 odpowiedz | cytuj
sam planuję wyjechać na wakacje z OTTO do pracy jedzie ktoś jeszcze? Jeśli tak to proszę o kontakt (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
takitam - 2013-06-24 01:37:55 odpowiedz | cytuj
Wyjeżdża ktoś 1.07?
zdjecie uzytkownika
Light - 2013-08-02 07:09:50 odpowiedz | cytuj
Ja aktualnie chcę wrócić do otto po 5 letniej przerwie:)
zdjecie uzytkownika
LAARBRUGER - 2013-09-03 14:27:16 odpowiedz | cytuj
Jestem właśnie od kilku tygodni w OTTO w Weeze na Laarbruge. Mieszkamy w Weeze, ale agencja wysyla nas do pracy w Holandii. Niestety... czeste dni wolne to codzienność. Miszkamy na terenie byłej bazy wojskowej w koszarach. Pokoje są pełnych pająków i innego robactwa. Za miejsce w "domku" trzeba płacić nawet jak nie ma pracy, a tej czesto brak. Otto wciąż sprowadza nowych ludzi, mimo że dla ludzi którzy są tu dłużej brakuje pracy. Dlaczego? Agencja OTTO dostaje od kazdego sprowadzonego unijna dotacje w wysokosci 1500 euro, A to ze pracy nie ma to nikogo z Otto nie obchodzi. W Polsce w biurze piekna rozmowa i zapewnienie o pracy w Hollandii. Na miejscu okazuje sie ze jest inaczej. I te codzienne obiecanki i cacanki ze niedlugo ruszy praca!!
zdjecie uzytkownika
- 2014-01-12 23:10:14 odpowiedz | cytuj
Witam dzis zakonczyli ze mna wspólpracę, wole mieszkac i mamusi na vsi niz pracowac przez OTTO, traktuja ludzi jak kartofle, przezucaja po mieszkaniach i po pracach, pojechałem jako lakiernik samochodowy z doswiaczeniem a codzienie mialem inna prace, swinie dynie ryby opony ciuchy, blachy, coddziennie zmiana miejsca i pracy, mieszkania z 15m2 na 6 osob 100Euro/tydzień opłat, wynagrodzenie niby 150/tygodniowo i wyrównanie jak im się zechce to na poczatku miecha albo puzniej, 1000 w porywach za miesiąc, niewiesz gdzie robisz i za ile, koordynator wpada Ci do pokoju i budzi Cię bo "robota" jest nieważne czy żle czujesz czy co, a jak Ci się nie chce to nara z dnia na dzień, wytrzymalem 2 miesiące i pracowałem ponad 200h miesięcznie, odłozyłem 586EURO :(
zdjecie uzytkownika
gosc, - 2014-01-20 21:29:29 odpowiedz | cytuj
witam,gdzie pracowles w niemczech,tam sie wyieram,powiedz mi czy tak naprawde zle?jaka jest stawka?pozdr D
zdjecie uzytkownika
lucy - 2014-03-29 12:02:58 odpowiedz | cytuj
haloo jest tam teraz jakaś robota ???
x