Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
anonim - 2009-02-27 16:51:41 odpowiedz | cytuj
byłem i widziałem jak tam jest jedziłem tam 2 lata i co niekturzy maja racje a co nie kturzy to musza miec pretesje sami do siebie firma nie toleruje alkocholikow i itp co cie interesuje kolego. na koniec ja wspominam miło ten czas i ta fireme jestem cały czas w kontakcie z tymi ludzmi i sa oki jesli i ty jestes oki
zdjecie uzytkownika
DORIAN - 2009-05-07 22:50:33 odpowiedz | cytuj
Panowie dzis bylem na tzw testach w tej firmie,oczywiscie siedzi tam specjalista od spawaczy i monterow,ktory pracowal kiedys w stoczni gdanskiej jako spawacz,moczymorda pierwsza klasa,FACHOWIEC,dobrze chyba cukrowal bo zlapal stala posadke,jestem monterem i uwierzcie ze gosc kazal zrobic faze i odtopic "pachwine" kilka minut i po sprawie,a gosc wystawia oceny jak w szkole:) Dostalem u niego 3 a pracuje juz kilka lat na kontraktach i wszedzie mam dobre opinie,na rysunku spytal o przekroje wzdluzne i o skosna sciane ale tylko tyle wie bo pytan unikal(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
gruberto - 2009-05-08 12:21:06 odpowiedz | cytuj
idzcie do pana(usunięte przez administratora) na testy :D
Pan jasiu kazal upalic kawal zlomu i "odtopic", pozniej sie przyczepil ze to troche nie tak, ze jak mowi odtopic to odtopic, generalnie beka z niego, za mapy dostalismy 5, za palenie i "odtapianie" 4.
pan (usunięte przez administratora) to jakis kretyn (gadal jakies bzdury ze goscia wyrzycili za to ze mu palnik trzy razy zgasl), a i firma nie wygladala za solidnie.
Powiedzcie szczerze jak to jest z ta kasa i warunkami?
Jak ktos ma zdjecia to bym z checia zobaczyl.
moj adres: gruberto@wp.pl
Pzdro
zdjecie uzytkownika
nowy na tym forum - 2009-05-12 16:56:46 odpowiedz | cytuj
(usunięte przez administratora). Kto nie zda testu niech zostanie rolnikiem, bo do stoczni już się nie nadaje.
zdjecie uzytkownika
andre - 2010-01-11 22:03:49 odpowiedz | cytuj
czy ktos wie czy aktualnie firma ma jakieś problemy lub czy jest niewypłacalna jak jest na kontrakcie w Anglii?
zdjecie uzytkownika
koleś - 2010-01-12 12:13:44 odpowiedz | cytuj
Jeśli ktoś może się wypowiedzieć obecnie o firmie to będę zobowiązany.
zdjecie uzytkownika
słyszałem - 2010-01-23 17:22:03 odpowiedz | cytuj
ze nie maja już tego warsztatu na probki co wcześniej i sa w innym miejscu, oraz mieli redukcje w biurze w gdansku. w uk przejeli czesc stoczni - takie jakby remonty, forma wspolpracy ta sama jak wczesniej
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-02-19 21:02:56 odpowiedz | cytuj
Witam mój mąż jeżdzi z tej firmy już jakiś czas warunki są różne zależy od projektu, praca oczywiście też ,ale co do wypłacalności nie było nigdy problemu.Wiadomo jeśli nie ma się pracy to dobre i to.A jeśli ktoś miał problemy i wracał na własny koszt musiał podpaść na wyjeżdzie nie toleruje się alkoholu
zdjecie uzytkownika
Mariusz K. - 2010-03-21 18:40:09 odpowiedz | cytuj
mialem przyjemnosc jechac z tej firmy dali umowe przeczytalem i wiem na czym stalem Wyplata na czas i jestem b. zadowolony z tej firmy Z chencia pojade jak bedzie taka mozliwosc I prosze nie narzekajcie bo jesli cos wam odciagneli z wyplaty to widocznie tylko wasza WINA
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-04-06 16:38:33 odpowiedz | cytuj
fajnie bylo bardzo. przycielscy foremani i atmnosfera pracy. mieszkania super i kasa zawsze na czas. nie ma takich slow, zeby dalo sie opisac , jak dobrze w eaplu jest. bo jest super. to o podatkach i umowach to bzdety nieudacznikow (gejów) o ktorych sie teraz tyle pisze w gazetach. do zobaczenia w eaplu.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-05-03 17:03:52 odpowiedz | cytuj
czy wy jestescie normalni? zanim cos napiszecie to sie zastanowcie stawki sa male i jeszcze spadaja a oni sie tlumacza ze to przez kryzys bez komentarza (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-06-11 11:07:56 odpowiedz | cytuj
4 funty na czysto to dobra stawka w tych czasach. zycie. milego kolego.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie polaczony z profilem - 2010-08-01 23:31:09 odpowiedz | cytuj
franek - 2008-02-28 12:30:21

szukaja następnych 20 osób obiecują dobre zarobki zakwaterowanie oplacenie kosztow podrozy napisz cos wiecej o tej firmie

byłem z tej firmy w angli przez ponad miesiąc pracowałem jakieś osiem godzin a płacili za dwanaście,do jedzenia miejsce no to czasami ręką trzeba było zagarnąć aby można było postawić kubek,ale pokój prawie apartament, telewizji nie ogłądałem bo wolałem być w internecie a kasa mimo że po trzech tygodniach to się zgadzała
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2010-11-02 20:24:38 odpowiedz | cytuj
Pracowałem w tej firmie kilka miesięcy - bo nie miałem innego wyjścia.
Nic pozytywnego na temat T-S nie mogę napisać. Stawka godzinowa niska jak na pracę za granicą - pieniędzy nigdy nie było na czas i zawsze się coś nie zgadzało. Ciągłe nieporozumienia i trudności z ich wyjaśnieniem, bo Panie z biura ciągle zajęte czymś innym.
NIE POLECAM!!!
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie po����czony z profilem - 2010-12-09 13:20:43 odpowiedz | cytuj
kurna, ale sie zawiodelm tymi wpisami. prawie dalem sie nabrac paniom z biura.
zdjecie uzytkownika
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-04-10 01:39:47 odpowiedz | cytuj
dwa lata temu wyjechalem z (usunięte przez administratora) jako monter.bardzo sobie chwale choc na kase mnie przycieli niepowiem.ale bylo ok.znowu jade teraz.moze w stoczniach są inne warunki niż gdzie indziej.zawsze lepiej uwarzac.zjechac mozna za byle drobiazg niekoniecznie za picie.
zdjecie uzytkownika
GARY - 2011-04-27 13:51:22 odpowiedz | cytuj
koledzy macie racje ja pracowałem 3 lata i zerwałem umowe zabrali mi całą wypłate a mieszkania to pozal się boże kazda chałupa tak zagrzybiała że sam jedz i zobacz na własna ręke nieszanuja się znikim [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] niepolecam tej firmy zarobki to smiech na sali paranoja 4300zł wiecej niewyda zalezy jeszcze jak funt stoi to na tyle narka
zdjecie uzytkownika
Rodriguez - 2011-06-25 00:25:10 odpowiedz | cytuj
Byłem tam kiedyś na rozmowie. Było nas w sumie trzech na jedną godzinę. Jakaś kobieta pyta czy na rozmowę przyszliśmy. Mówimy, że tak. Ona na to, żebyśmy poczekali. A za chwilę facet wychodzi i niemal z pretensjami do nas, że dlaczego nie weszliśmy dalej... Rozmowa trwała dosłownie 2 minuty. Gość zerknął na CV, nawet nie wypytywał o miejsca pracy, wady i zalety, nie przeprowadzał testów na kreatywność. Zerknął na CV, a jak powiedziałem, że chciałbym pracować przy obsłudze klienta przez telefon, a nie być domokrążcą, to gość na to: zadzwonimy do pana. Jakiś czas później mijałem się z nim w Galerii Krakowskiej. Patrzył na mnie jakbym był jego koszmarem nocnym. Ja nie jestem specjalistą od rekrutacji, a lepiej bym taką rozmowę przeprowadził niż on. Gość jest kompletnym laikiem. Szkoda słów. Totalna fuszerka i kompromitacja. Zero konkretów.
zdjecie uzytkownika
piotro - 2013-01-02 14:52:56 odpowiedz | cytuj
mistrzu daj jakiś namiar do siebie mam zamiar wyjechać przez EAPL do angli i nie wiem co o nich sądzić na meila piotrasd1@gmail.com (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
;((( - 2013-03-02 00:53:28 odpowiedz | cytuj
Richie - 2012-02-20 20:32:53

No i tak to mniej więcej wygląda.Te pozytywne posty na tym forum są napisane albo przez pracowników firmy eapl ,albo przez masochistów,którzy bardzo sobie chwalą,chociaż ich na kasę przycięli.No cóż,niektórzy lubią jak się ich obraża i daje im się klapsy.
Więc jeśli jesteś w trudnej sytuacji materialnej,a przy tym lubisz towarzystwo ludzi wulgarnych( bo dużo takich typów tam jeżdzi),praca 12 godz. na dobę dzień w dzień nie jest tobie straszna to jedz.Głowę tobie nie urwą.Nie radzę jednak jechać w zimie,bo będziecie marznąć,no chyba,że chcecie dokładać dodatkowe pieniądze do ogrzewania.Warunki mieszkaniowe są marne.Wynajmują mieszkania w slumsach.Mówię tutaj o Tyne,bo tam byłem.Szatnia przy stoczni to taki mały chlewik.Nie ma dobrze czym pracować- brak narzędzi.Pieniądze raczej wypłacają.Jeśli jednak nie będziesz pracować tyle ile chcą,albo (usunięte przez administratora)możesz zjechać Polski i potrącą tobie za przejazd.
jest tak jak ten kolega pisze,
KASA - płacą w terminie ale zawsze będzie brakować za parę godzin,
ROBOTA - może być ale za to nie ma czym robić, 7/7 12h płacą 11,5h, oraz ile byś nie zrobił to wiecznie za mało, chyba ze nie ma roboty to siedzisz na chacie, a jak dłużnej to do polski wracasz
ŚRODKI BHP - niby coś tam dają ale wiecznie problem bo albo się skończyły albo przyjdź później ewentualnie jutro (buty papierowe po max 2tyg do wyrzucenia, kombinezon tez)
ZAKWATEROWANIE - musisz polubić GRZYBA bo jest wszędzie i to nie jakaś plamka w rogu tylko całe ściany, pokoje dwuosobowe często z jedynek wiec ciasno, częsty brak mebli (stolik szafa), wyposażenie kuchni pozostawia wiele do życzenia,
PODATKI I UBEZPIECZENIE - tak jak w umowie jedziesz jako podwykonawca i stawka 8GBP jest dla ciebie brutto (chyba że na czarno), radze wykupić na 3m-c ubezpieczenie w Polsce takie z możliwością pójścia do lekarza bo różnie bywa.
Umowę należy przeczytać ze zrozumieniem i się dobrze zastanowić.
Jakiekolwiek ustalenia z babkami z biura co do ewentualnego wcześniejszego zjazdu lub przerwy w kontrakcie brać na papierze bo się później wyprą.
Zatrudniają również Rumunów i lepiej niech tak zostanie.
Jak ktoś się zdecyduje to POWODZENIA...
zdjecie uzytkownika
fghg - 2013-04-15 11:05:36 odpowiedz | cytuj
Dobrze jest :D
zdjecie uzytkownika
- 2013-04-15 11:06:32 odpowiedz | cytuj
Właśnie
zdjecie uzytkownika
Piekny lolo - 2013-05-17 07:04:52 odpowiedz | cytuj
Wąski - 2013-05-15 21:33:27

Uwaga proszę nie jechać z tej firmy. Pokoje 3 i 4 osobowe brak pralek szafki małe ze buty cieżko schować. Uwaga na męża Pani koordynator ham prostak który daje do podpisania papiery a potem mowi ze nic nie rozumie. Zakwaterowanie straszne grzyb smród ubóstwo. Pieniadze robia wałki wielu miało konta w angielskim banku żeby przelewali na konto funty już nie można oszukują ale ja mam plan . Zarejesttruje działaność i wystawie im rachunek bo wszak to samozatrudnienie a na kontrakcie pisze waluta Pondy ciekawe co wtedy zrobią . I info do męża Pani koordynator jak dalej bedziesz sie panoszył i bedziesz chamski i nie bedziesz nas szanował to Ci spuscimy .........powietrze
Potwierdzam to co kolega napisał w poście wyżej. Z mojej strony chciałem dodać, że dochodzą jeszcze problemy z transportem w zależności gdzie mieszkasz to możesz być wożony do pracy na 45 minut przed jej rozpoczęciem i zabierany 45 minut po jej zakończeniu, oczywiście wszystko nie płatne. Warunki uragają ludziom. 3 toalety i 5 pisuarów na około 80 osób pracujące na hali. Brak organizacji. Uważajcie co podpisujecie po przjeździe proszę uważnie czytać i jeśli jest napisane ze macie coś dostać to nie podpisujcie póki nie dostaniecie, bo po podpisaniu to ma.ją was w garsci
zdjecie uzytkownika
Eryk - 2013-05-23 07:55:42 odpowiedz | cytuj
Odradzam wyjazd z tej firmy warunki lokalowe straszne brak dostepu do pralek brak możliwości gotowania wypłate przeliczaja po swoim dziwny kursie 4.50 lub mniej . I nikt nic nie wiem aby sztuka sie zgadzała
zdjecie uzytkownika
lolo - 2013-05-26 19:49:58 odpowiedz | cytuj
Self-Employment (Sole Trader) to jednoosobowa działalność gospodarcza. Samozatrudnienie jest najprostszą formą prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Wielkiej Brytanii (Anlglii). Do rejestracji samozatrudnienia wymagany jest numer ubezpieczenia społecznego (National Insurance Number). Rejestracji Self Employed należy dokonać w ciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia działalności. Sole Trader nie posiada osobowości prawnej. Osoba samozatrudniona odpowiada całym swoim majątkiem za działalność firmy. Podjęcie działalności w ramach Self-Employment nie wyklucza możliwości zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Osoby samozatrudnione objęte są podatkiem dochodowym od osób fizycznych (personal income tax) oraz są zobowiązane do odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne (National Insurance). Osoby Samozatrudnione mogą łączyć się w spółki partnerskie. Rejestracja Samozatrudnienia jest możliwa tylko dla osób będących rezydentami Wielkiej Brytanii (posiadającymi adres personalny w UK oraz numer ubezpieczenia społecznego National Insurance Number).

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
lolo - 2013-05-26 19:59:02 odpowiedz | cytuj
Skoro kolega wyżej jest tak mocny
to proszę co znalazłem na temat pracy na dziennej i nocnej zmianie
Praca w nocy

Osoby, które regularnie pracują w nocy, nie powinny pracować dłużej niż 8 godzin w każdym okresie 24 godzinnym. Przepisy Wymiaru Godzin Pracy pozwalają na pracę w nocy średnio w przyjętym 17-tygodniowym okresie obliczeniowym, w tym samym wymiarze, który dotyczy zwykłego tygodnia pracy. Osobom pracującym w nocy przysługuje prawo do bezpłatnych badań kontrolnych.
Tydzień pracy

Masz prawo nie przekroczyć średnio 48 godzin pracy na tydzień. To ograniczenie dotyczy średniego 17-tygodniowego okresu obliczeniowego. Możesz zrzec się tego prawa, ale nikt nie może tego na tobie wymusić. Możesz również ponownie uzyskać to prawo w dowolnym momencie, jakkolwiek okres po którym uzyskasz ochronę praw, może potrwać do trzech miesięcy

(usunięte przez administratora) jak widać w dzień można nas (usunięte przez administratora) zgodnie z prawem ale w nocy nie możemy pracować wiecej niż 8 godzin i tego nawet nasza zgoda na piśmie nie przeskoczy
ale chyba trzeba tu i ówdzie zadzwonić i wysłąc maila z prośbą o kontrol na stoczni i firmy EAP
zdjecie uzytkownika
ok - 2013-06-12 15:15:08 odpowiedz | cytuj
w sumie chodzi o to, że na tej umowie nie mozna zostać samozartudnionym wg prawa w uk, bo kazdy urząd to podważy i stwierdzi zatrudnienie, co oznacza ze wszystkie otrzymane srodki pienieżne beda traktowane jako netto, a za podatki i ubezpiecznie odpowiada eapl, jako pracodawca. tak samo za czas pracy i nadgodziny, oraz za niezgodne z prawem potrącenia. Każdy kto był tam dłużej niż meisiąc moze dostać niezłe odszkodowanie. Ale wiadomo, starczy tylko dla tych co się zgloszą jako pierwsi.
zdjecie uzytkownika
majster - 2013-10-09 09:38:26 odpowiedz | cytuj
Po pierwsze, nie ma kontraktów, gdzie Polacy pracują z innymi narodowościami, a tym bardziej mieszkają, abstrahując od ilości osób w pokoju - nie umieszcza się więcej niż dwóch osób w jednym.
Warunki pracy zarówno w Anglii jak i w Holandii SA jasno określone - w Anglii jest to umowa kontraktowa, natomiast w Holandiii umowa o pracę, a więc wszystkie świadczenia są opłacane przez pracodawce holenderskiego.
Niestety, nie każdy się nadaje do pracy , prawda jest taka, że niezadowoleni to osoby, które zamiast pracować, nadużywają alkoholu, albo najzwyczajniej w świecie nie znają się na robocie. Wymagania ogromne, a brak fachu
zdjecie uzytkownika
spawacz 141 - 2014-02-21 09:56:08 odpowiedz | cytuj
Ze taki twór jeszcze istnieje to wina ludzi .Osoby nadużywające alkoholu zwyczajnie wyp.......la się na ryj a nie trzyma 6 miesięcy ,a później nie wypłaca się pieniędzy bo pijak , nierób nie fachman itp..Po ostatnie do tej firmy na takich warunkach i za takie pieniądze mogą robić tylko te wypisane powyżej !!!!!!!!Nie wiem jak inne profesje ale rasowy spawacz olewa takie firmy i warunki w niej panujące !
zdjecie uzytkownika
weld - 2014-02-22 10:20:58 odpowiedz | cytuj
Ja napisze prawde o takich firmach ;
-umawa chlam totalny i wrazie problemow (a bedziesz je mial napewno),mozesz isc sie poskarzyc do klasztoru np. SHOWLIN
- godziny i kasa to zawsze udreka !
-kwatery moglbym rozpisac referat ,ale jak w kryminale przezyles to jest to dla Ciebie !
-zjazdy do domu tez jak w mamrze !
-opryskliwosc biurowj sub stancji jest nie do opisania
Ogolnie jak masz cos z masochisty to praca dla Ciebie .
Ludzie wiedza ludzie powiedz tylko szkoda ,ze nie chca sie dzielic na tematy takich na....................
zdjecie uzytkownika
- 2014-03-22 15:33:21 odpowiedz | cytuj
W zimę 10 stopniu w pokoju i jak deszcz padał to w pokoju powódź, na każdym przelewie cię okradają prawie 1000 zł, administratorki w portchester niedosc ze nic nie wiedzą na niczym się nie znają i bez wykształcenia to jeszcze mają cię głęboko w dupie a na dodatek z obcym facetem nie związanym z firmą buszuja po domach strach się bać zostawić coś na wierzchu, nawet biletu do domu nie potrafią załatwić, banda zlodziei. ODRADZAM I OSTRZEGAM WSZYSTKIM
zdjecie uzytkownika
karol - 2015-01-20 13:02:37 odpowiedz | cytuj
to tam jest takie dziadostwo szok
alert