Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja | Zapomniałem hasła

Logowanie dla Pracodawców

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
zdjecie uzytkownika
Gańdzia - 2008-04-10 20:33:41 odpowiedz | cytuj
Witam czy jest tu ktoś kto sie wybiera wlasnie tam na truskawki :) moze byśmy sie  zapoznalil:D potem lepiej bedzie sie zintegrowac a w ogole w kupie razniej:)Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
kani - 2008-04-10 20:36:28 odpowiedz | cytuj
spadaj z głupimy pytaniami    ofermo
zdjecie uzytkownika
Gańdzia - 2008-04-10 20:40:07 odpowiedz | cytuj
Kani ofermą to może Ty jestes:) każdy ma prawo pisać tutaj co chce i zadawać pytania jakie chce, byle byłyby oczywiście zgodne z regulaminem:)A jesli mój wpis jest nie zgodny to zpokojna głowa Admin sie tym zajmie;) a Ty daj sobie spokoj z takimi komentarzami:)
zdjecie uzytkownika
ja.. - 2008-04-11 11:33:44 odpowiedz | cytuj
hej,ja równiez chciałam wyjechac na truskawki ale do grafschaft. mogłabyś podać namiary do pracodawcy badz firmy twojego ogłoszenia?!
zdjecie uzytkownika
gańdzia - 2008-04-11 15:06:14 odpowiedz | cytuj
nuiestety ale rekrutacja juz sie skonczyla ale zawsze mozesz sprobowac moze ktos zrezygnuje www.erdbeerhof-osterloh.de
zdjecie uzytkownika
jaaaa - 2008-06-01 11:38:19 odpowiedz | cytuj
jaaaa
zdjecie uzytkownika
Ela - 2008-07-31 22:44:56 odpowiedz | cytuj
Bylem tam co widziałem jest nie do opisania !!! Tragedja warunki są tak jak napisali ale chamstwo rajkowych jest po prostu niepojetne im wolno wszystko i mimo prób gruźb nie da sie z tym nic zrobic jedyne co mozna zdzialac to tylko sobie pogorszyc była tam pewna para przyjechali zarobić na nowe życie i tylko na tym stracili jeżeli wiesz że nie jestes urodzonym zbieraczem nie jedz . Facet na koniec dostał o to że kuzyn kontrolerki chciał mu dziewczyne odbić chłopak niewytrzymał i wstawił się udeżył go kilka razy a za 10 minut zleciało się 4 chłopa i tak chłopaka sprało że zacząłem się o niego bać. Na następny dzień wyżucono go z pracy i musiał z dziewczyną wracać do Polski gdy tylko wysiadł z autokaru karetka zabrała go od szpitala ! A wracając do tematu wyobraźcie sobie jak polak polaka gnębi postaram się opisać jeden dzien z życia zwykłego zbieracza . Wiec wstaje rano o godzinie 3 by wyrobić się na 4 ubrać w przeciwdeszczowiec bo rano truskawka jest mokra i jest zimno zjeśc coś napić się zapalić i wyjść. Potem wciskają nas do autokarów po 120-170 osób i jedziemy tak na pole z rana nie jest to złe bo jest ciepło ale po południu ludzie mdleli w aurobusach a było tak ciasno że nawet nie mogli sie położyć dosłownie śledzie. Pracuje się w desz upał burze w każde warunki pogodowe. Gdy dojeżdzało się na miejsce brało sie taczki wózek skrzyki i szalki i szło się w pole rajkowy(kontroler((ka))) przydzielała nam rajke(rządek truskawek)i od tąd zaczynał się zbiór. Wszystko zależało od szczęścia jezeli trafiło sie na dobrą rajkę można było zebrać sporo truskawek i zarobić. Są ludzie nazywani kombajnami zbierają ponad przeciętnie i dla nich nie liczy się to czy jestes z ich stron kolega czy znajomy po prostu okradają cie z truskawek zbierając twoją częśc i zostawiając tylko małe i zgnite . Praca na godziny jest niemożliwa ponieważ wszystkie miejsca są obstawione rodzinką rajkowych i innych wyzej postawionych ludzi trzeba sobie zrobić krzyde lub na prawde ciezko zachorowac zeby zarabiać to 8 euro . Nie wieżcie ludziom którzy piszą jak tam nie jest wspaniale ponieważ albo pracują za godziny ( praca jest n prawde lekka) lub są kombajnami o któryh zapomniałem dodać ze są nie sprawdzani a rajkowi nie wracają ich gdy opuszczają truskawki. Szefowie są na prawde super i jestem pewny że gdyby niemcy sprawowali tm władze było by o wiele wiele lepiej i nie ma co tu mówić o nazekaniu bo wielu ludzi płakało że przyjechało a wyjazd jest niemożliwy bo albo Kaśka nie puśći albo rozliczy nas za poniesione koszt baraku tak że w polsce musieli byśmy pracować przez 3 miesiące za darmo żeby to odrobić człowiek jest zmuszony zostac zeby odrobić swoje i wracać . Pozdrawiam wszystkich i jeżeli macie większe ambicjie nie jedzcie na zbiory bo lepiej zrobić sobie kurs i wyjechać do pracy na godziny. Pozdrawiam. Wracając do pary chłopak jest przed skomplikowaną operacjią nosa a dziewczyna ma nogę w gipsie po tym jak jej zesztywniała od zbierania .
zdjecie uzytkownika
aga - 2009-01-11 19:10:52 odpowiedz | cytuj
Ja tez jezdze na zbiory truskawek ale do innego gospodarza i nie mam takich odczuc jak ty.Ja jestem bardzo zadowolona chociaz nie jestem kombajnem.To prawda ze sie szybko wstaje i pracuje sie w deszcz i slonce,ale jezeli jedzie sie po to zeby zarobic,to sie zarobi.Tutaj co roku tez jst kilka osob ktore przyjezdzaja na wakacje a nie do pracy.Nie zarabiaja one nic po co uzbieraja szalke to ida palic.No sory ale jest to ciezka praca ,przyznaje ,ale jezeli przyjechales do pracy a nie na wakacje to bedziesz zadowolona bo zarobisz duzo wiecej niz w polsce.Ja zawsze polecam ta prace moim znajomym,oczywiscie nie wszyscy sie nadaja,ale prawie kazdy kto tutaj przyjedzie jest zadowolony.Oczywiscie zdazaja sie wyjatki jak wszedzie.Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
czarnula - 2009-01-12 20:24:36 odpowiedz | cytuj
aga jeżeli mogłabyś mi dać namiary na tą farme truskawek to byłabym ci wdzieczna ja znam pare takich ale nie wiem gdzie jest najlepiej napisz mi ile można tam zarobić to bedzie mój pierwszy wyjazd i nie wiem którą farme wybrać mój adres czarnula371@wp.pl
zdjecie uzytkownika
ewcia - 2009-03-31 18:46:17 odpowiedz | cytuj
Hej. W tym roku też tam ktoś jedzie? Jakoś nie mogę znależć osób które na sezon w 2009 mają jechać.
zdjecie uzytkownika
karo - 2009-04-02 13:34:21 odpowiedz | cytuj
Ja jade w tym sezonie.I jakos nie mam obaw bo wiem ze zapierd.... trzeba wszedzie.
zdjecie uzytkownika
rarr - 2009-04-18 19:17:59 odpowiedz | cytuj
ja mam jechac ale samemu to chyba kijowato...
zdjecie uzytkownika
Ewelka111 - 2009-04-18 19:36:04 odpowiedz | cytuj
Ja się wybieram w tym sezonie do halter:) Wiec jest nas wiecej:)
I tez jadę pierwszy raz...
zdjecie uzytkownika
zuziek66 - 2009-04-19 16:19:19 odpowiedz | cytuj
Ja byłam w zeszłym roku i w tym tez jadę. Wiem, że zap.....l od świtu do nocy i warunki spartańskie ale gdzie w Polsce zarobie w parę tygodni kilka tysięcy. Kto chce zarobić to zarobi a kto chce poleżeć to niech zostanie w domu i nie blokuje miejsca innym. Co do rajkowych to prawda, że chamscy ale mam ich w d...Wierzcie mi pracowałam na wielu farmach w Niemczech i w porównaniu w Halter jest po prostu bosko. Do zobaczenia w rajkach:))))
zdjecie uzytkownika
Guti - 2009-04-20 07:21:32 odpowiedz | cytuj
Cześć. Chciałbym w tym roku pojechać do Halter. Jak wygląda kwestia załapania się tam? Czy nie jest jeszcze za poźno? Jeśli nie, to czy ewentualne zatrudnienie się tam odbywa się za pośrednictwem strony? Proszę kogoś kto robił już to o jakieś informacje i z góry dziękuję.
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-20 09:01:09 odpowiedz | cytuj
Guti postaram się pomoc. A wiec tak: ja wyjazd załatwiałam jakies dwa tygodnie temu, rowniez za posrednictwem strony internetowej i kontaktu mailowego z panią kasią. Kwestionariusz z kwotą 50E wysłalam juz w opoprzednim tygodniu poniewaz pani kasia prosila aby się bardzo spieszyc, wiec obawiam sie ze moze juz byc za pozno. Ale nie zaszkodzi uzupelnic ankiety ze strony: http://www.erdbeerhof-osterloh.de/kontakt_pl.php Wpisz dane i czekaj na maila:) Jesli pani Kasia odpisze ze są jeszcze jakies wolne miejsca to zalatwiaj szybko i widzimy sie w halter heheheheh :)
zdjecie uzytkownika
Guti - 2009-04-20 10:41:39 odpowiedz | cytuj
Tzn jeśli dobrze zrozumiałem, to jeśli pani Kasia mi odpisze to bede musial wyslac kwestionariusz + 50Euro, tak? Dziekuje bardzo i zaraz wysylam ;)
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-20 13:29:26 odpowiedz | cytuj
Taaa.. zgadza się:) Tzn Pani Kasia Ci odpisze napewno.. czy beda wolne miejsca czy nie;p Ale jesli jeszcze nie jest za pozno na zalatwienie tego to w mailu bedziesz mial wszystko wyjasnione.
Ale 50E na przejazd niestety trzeba wyslac juz teraz z kwestionariuszem. Acha.. ale gdybys dostal sie do halter we wlasnym zakresie to pieniadze po przyjezdzie zostana Ci zwrocone:)

spoko. jak cos to pytaj jeszcze, chetnie pomoge:)
zdjecie uzytkownika
anonim - 2009-04-20 22:36:30 odpowiedz | cytuj
Z góry dziękuję Ci Evelka za pomoc. Ale mam jeszcze pytanie... Wysłałem zgłoszenie i otrzymałem od "nich" maila z jakimś załącznikiem,a dokładniej chyba ze zgłoszeniem do pracy ale po ściągnięciu plik wygląda na niekompletny. Czy to jakiś błąd?
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-20 23:54:38 odpowiedz | cytuj
Niekompletny? aa to dziwne.. ja otrzylam od nich wiadomosc ze szczegolowymi informacjami ale nie podanymi w załączniku tylko normalnie w tresci wiadomosci;p wiec jak mail Ci sie otwiera to i to powinno.. moge Ci anwet przeslac do dokaldnie p. Kasia mi odpisała:

Serdecznie dziękujemy za przesłanie danych osobowych po czym informujemy że:

W związku z faktem, że praca sezonowa przy zbiorze truskawek jest bardzo ciężką pracą, prosimy dobrze przemyśleć czy jesteście w stanie zbierać truskawki przez prawie 2 miesiące. Pragniemy Państwa zapoznać z zakresem obowiązków jakie będą na Was spoczywać. Prosimy również o przemyślenie wyjazdu, gdyż ze względu na ciężka pracę fizyczną oczekujemy od naszych pracowników bardzo dobrego stanu zdrowia. Ze względu na fakt, iż w sezonie pracuje u nas około 1000 pracowników, zwracamy również uwagę na następujące cechy osoby ubiegającej się o pracę: zdyscyplinowanie, umiejętność pracy w grupie, życzliwość w stosunku do współlokatorów.

Aby zapewnić ciągłość i wydajność pracy przy zbiorze truskawek, ważny jest również okres na jaki się Państwo zadeklarujecie u nas pracować (umowy wystawiane są na 2 miesiące). Ma to wpływ również na opłaty jakie Państwo poniesiecie z tytułu: ubiezpiecznia, opłaty za obiady, opłaty za czynsz.

Ze względu na przepisy dotyczące zatrudniania obcokrajowców na terenie Niemiec zwracamy uwagę, że zatrudniamy jedynie: studentów, gospodynie domowe oraz rencistów lub też osoby na utrzymaniu rodziców nigdzie nie pracujących i nie zarejestrowanych jako osoby bezrobotne. W innym przypadku podlega pracownik opodatkowaniu na zasadach przepisów prawa niemieckiego również wtedy, kiedy pracuje w Niemczech dłużej jak 2 miesiące. Zatem jeśli ktoś z Państwa podejmie pracę wcześniej u innego pracodawcy niemieckiego nie będzie mógł podjąć pracy w naszej firmie.

Dokumenty potrzebne do zatrudnienia to formularz pdf. Który wczesniej dosylalismy pocztą, teraz trzeba wydrukować go sobie z naszej strony internetowej co mam ze sobą zabrać w ten sposób będzie szybciej na droge pocztowa nie mamy juz czasu. Konieczna będzie również wpłata 50 za przejazd autokarem do naszej firmy, kto z autokaru nie będzie korzystał otrzyma tą kwotę spowrotem jak tylko stawi się do pracy. Uzupełnione i podstemplowane dokumeny wraz z kwotą 50,-Euro prosimy jak najszybciej odesłać na adres naszej firmy listem wartościowym w ciągu 4 dni- to jest warunkiem zatrudnienia. Prosimy również o przesłlanie zdjecia twarzy E-mailem w formacie jpg. które będzie konieczne do wyrobienia idetyfikatora. Prosze również podać od kiedy możecie przyjechać do pracy? Pierwszy termin 10.06, 15.06 itd. zawsze na 2 miesiące jednak nie dłużej jak do 15 sierpnia wystawiane są umowy prosimy wiec jak najszybciej podać mailem termin jaki Wam odpowiada. Bardzo ważne, jeśli piszecie Państwo do nas maila to prosimy podpisywać sie nazwiskiem i imieniem.

Ankietę www.erdbeerhof-osterloh.de/fragebogen.pdf" rel="nofollow">http://www.erdbeerhof-osterloh.de/fragebogen.pdf (kwestionariusz pdf.), należy drukowanymi literami bez żadnych poprawek uzupełnić. Po wypełnieniu, ankietę potwierdzić stemplem. Renciści potwierdzają ankietę aktualnym odcinkiem renty lub stemplem kasy rentalnej 5. Studenci oraz uczniowie okazują stempel szkoły lub uczelni oraz kopię ważnej na cały rok szkolny 2009 legitymacji szkolnej-rubrykę 4 dokładnie wypełnić; od kiedy do kiedy trwa nauka (rok ukończenia) oraz wpisać okres wakacji (zwolnienia ze szkoły). Gospodynie domowe (mężatki) muszą również pod 6podstemplować w urzędzie gminy lub u sołtysa lub notarialnie potwierdzić zgodnosć podpisu, proszę uzupełnić nazwisko rodowe (panieńskie). Osoby zarejestrowane jako bezrobotne, oraz osoby zatrudnione w Polsce nie mogą u nas pracować. Osoby, które są na utrzymaniu rodziców piszą to w punkcie 7 (Jestem na utrzymaniu rodzicow i nie pobieram zadnych zasiłków)oraz również potwierdzają zgodność podpisu u notariusza. Osób bezrobotnych oraz pracujących na ZUS ie nie możemy zatrudnić.

Wszelkie informacje na temat zakwaterowania, zarobków itp. uzyskacie Państwo na naszej stronie internetowej www.erdbeerhof-osterloh.de lub E-Mailem erdbeerhof.osterloh@t-online.de albo telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 12:00.

Pozdrawiamy

Erdbeerhof Osterloh

Prosimy o odpowiedź czy decydujecie się na prace w naszym gospodarstwie!!! I czy mamy dosyłać kwestionariusz pocztą czy możecie go sami wydrukować?

Uwaga !!!

Informujemy, że firma ERDBEERHOF OSTERLOH przy rekrutacji osób do pracy nie korzysta z usług żadnej osoby czy też firmy pośredniczącej i nie pobiera żadnych kosztów rekrutacji.

We wszystkich sprawach dotyczących zatrundnienia należy się osobiście kontaktować z naszą firmą.

W przypadku pojawienia się osoby pośredniczącej, prosimy o natychmiastowe powiadomienie, gdyż tego rodzaju nadużycie będzie przez nas natychmiast zgłaszane stosowynym organom policji lub prokuratury.

Jeśli ktoś z Państwa spotkał się z taką osobą lub też firmą pośredniczącą w załatwieniu pracy prosimy o podanie nazwiska i adresu tej osoby, zapewniamy Państwa że nasza firma nie wyraziła nigdy na to zgody, a osoby które ewentualnie pobierają od Państwa jakieś opłaty robią to bezprawnie.

jesli Ci sie nie otwiera to, to proponuję wysłac do nich maila z prosbą o ponowne wysłanie;p tu masz adres: erdbeerhof.osterloh@t-online.de Wyjasnij jaki masz problem i napewno wyslą jeszcze raz:)
zdjecie uzytkownika
Guti - 2009-04-21 08:33:11 odpowiedz | cytuj
Dziękuję Ci bardzo, po prostu w tym lamailu od nich nie było żadnej treści a jedynie właśnie jakiś "felerny załącznik". I nie było też żadnego podpisu ze strony pasni Kasi o której wspokminałaś. Tak więc zrobię, wyślę do nich maila;)...och jak ja Ci się odwdzięczę ;)
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-21 12:23:21 odpowiedz | cytuj
Na razie nie dziękuj bo nie ma za co;p Oby się udało jeszcze załatwic prace.. to wtedy pomyslę jak sie mozesz odwdzięczyć:P heheh
Napisz jak dostaniesz odpowiedz:D
zdjecie uzytkownika
Karolina - 2009-04-21 15:05:42 odpowiedz | cytuj
Przed chwila dostałam meila od Pani Kasi z tymi wszystkimi informacjami które są wymienione wyżej. Moje pytanie brzmi jednak w jaki sposób potwierdzić zgodność podpisu? czy wystarczy takie coś uzyskać od sołtysa ponieważ jestem z małej miejscowosci koło Wrocławia.
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-21 16:25:49 odpowiedz | cytuj
Karolina a uczysz sie może gdzies albo studiujesZ? Bo jesli tak to nie bedzie Ci potrzebna pieczatka sołtysa, to jest wymagane w przypadku tzw "gosposi domowych" z tego co sie orientuje:) Ja tez jestem z raczej malej miejscowosci, ale u sołtysa nie byłam;p Pobiłam tylko kwestionariusz na uczelni i wysałam:)
zdjecie uzytkownika
Guti - 2009-04-21 23:10:31 odpowiedz | cytuj
Dostałem te informacje, wszystko jest okej. W zasadzie to jestem zdecydowany, mam tylko pewne wątpliwości co do wysłanie tych 50 Euro? Czy to jest bezpieczne... bo trochębyłoby mi szkoda... Ty je wysłałaś? Od razu dostałaś pozytywną odpowiedź? No i po jakim czasie w ogóle odpowiedzieli? I jeśli mogę spytać to w jakim terminie i na jak długo się tam wybierasz? Pozdrawiam;)
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-21 23:32:30 odpowiedz | cytuj
Wiesz coo.. tez mialam pewne wątpliwości co do wysyłania kasy wczesniej, bo równiez jadę pierwszy raz.. ale gadałam ze znajomymi.. kazdy tak robi i jeszcze nikogo w balona nie zrobili wiecc mysle ze bez obaw mozna wysłac:) Taaa.. ja je wysłałam w piątek (listem wartosciowym koniecznie.. bo znajac nasza poczte polską to zwykly priorytet zaginie albo bedzie szedł miesiąc;p), odpowiedzi jeszcze nie dostałam bo pewnie jutro dopiero do halter dotrze, wiec pod koniec tygodnia wysle maila z zapytaniem czy dostali;p Alee zanim wyślesz. .to napisz tamm do p. kasi maila ze sie ostatecznie zdecydowales i wyslesz listemm kwestionariusz zeby wiedziala wczesniej:)

Z tymi terminami to tez roznie jest.. boo pisala mi tam p.Kaska zee pod koniec kwietnia dostane informacje z dokaldnymi terminami wyjazdów.. bo to ze pierwszy jest 10-tego to tylko tak teoretycznie;p Jesli bedzie ladna pogoda i truskwy dojrzeja wczesniej to nawet i koncem maja mozemy jechac z tego co opowiadali znajomi;p Ja sie wybieram w tym pierwszym terminie napewno:)
A na jak dlugo.. ciezko stwierdzic.. to zalezy jak dlugo wytrzymam :O jade pierwszy razz wiec moze byc ciezko:) Ale fajnie by było posiedzieć tam do sierpnia:)

łłoo.. sie rozpisałam;p
zdjecie uzytkownika
ERDBEERHOF OSTERLOH - 2009-04-22 11:16:58 odpowiedz | cytuj
Informujemy, ze przyjecia na sezon letni 2009 juz sie zakonczyly, osoby ktore pozalatwialy wszystkie formalnosci otrzymaja od nas poczte z terminami wyjazdow pod koniec nastepnego tygodnia.
zdjecie uzytkownika
Pawel - 2009-04-23 17:17:17 odpowiedz | cytuj
Evelka do konca sierpnia to tam nie posiedisz, max do 15 ;d, apropo wyjadzu, jedzie ktos z wroclawia??
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-23 18:03:40 odpowiedz | cytuj
A wiem wiem:D NIe pisałam ze do końca sierpnia a do sierpnia;p heh
Zresztaa i tak musze na poczatku sierpnia byc w PL bo pasuje egzaminy pozaliczac na uczelni;pp

ojj z wrocławia to nie ja;p A jest koś z małopolski? :D Konkretnie powiat tarnowskiii:D
zdjecie uzytkownika
mancia - 2009-04-23 21:00:31 odpowiedz | cytuj
wie moze ktos jak dlugo mozna tam maksymalnie pracowac?
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-23 22:30:05 odpowiedz | cytuj
Z tego co się orientuje to od początku czerwca, najdłuzej do połowy sierpnia:)
zdjecie uzytkownika
wandal007 - 2009-04-24 22:05:44 odpowiedz | cytuj
Trzeba jednak dodać, że o wiele lepiej by się pracowało w Halter, gdyby można było się jakoś rozerwać. Trzy stoły do tenisa stołowego i wypad do Visbeku? "na plusa" to marna rozrywka. No chyba, że ktoś 12/dobę upija się, ale gdzie miejsce dla normalnych? Albo po prostu innych ludzi? Może trochę irytować fakt, że "rajkowi" są skorumpowani - mogą ucierpieć niewinni ;) Poza tymi nieudogodnieniami, człowiek, który przyjechał z wolą zarobienia, za 2 miesiące kręci sumkę 12000 zł.
P.S. Mają powstać domki :)!!, takie kempingowe czy coś w tym rodzaju na sezon 2009. Jednak w myśl sceptyka nie liczyłbym na to, chociaż to nie nasza RP.

Pozdrawiam dyrekcje i kierownictwo oraz niezniszczalnego pana Elka:)
zdjecie uzytkownika
kecajekk - 2009-04-24 22:09:13 odpowiedz | cytuj
tez tam chciałem jechać.... widzę, że z twojej wypowiedzi wybrałem dobrą odpowiedz czyli "nie":P:D co to za praca tam gdzie mówiłaś?? masz jakieś namiary?? coś dokładniej??
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-24 22:45:34 odpowiedz | cytuj
kacajekk jakbys zerknął stronę wczesniej to byś widział posta o nastepującej treści:
ERDBEERHOF OSTERLOH - przedwczoraj o 11:16
Informujemy, ze przyjecia na sezon letni 2009 juz sie zakonczyly, osoby ktore pozalatwialy wszystkie formalnosci otrzymaja od nas poczte z terminami wyjazdow pod koniec nastepnego tygodnia.

A w next roku to propouję wczesniej załatwiac wyjazd :PP
zdjecie uzytkownika
mancia - 2009-04-24 23:25:47 odpowiedz | cytuj
dzieki Evelka:)
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-24 23:53:01 odpowiedz | cytuj
A ja mam takie pytanie do tych którzy mają większe doświadczenie ze zbiorami niz ja.. bo tego roku wybieram sie dopiero pierwszy raz:P

Co trzeba zabrać na taki wyjazd?
Oprócz oczywistych rzeczy jakimi są ubranie przeciw deszczowe, buty robocze, ubrania letnie i ciepłe, ręczniki.. osobiste środki higieny.. w co jeszcze powinnam sie zaopatrzec?? :)

aacha.. aa jakk smakowały obiady w halter? :D
pzdr

zdjecie uzytkownika
wandal007 - 2009-04-25 08:50:12 odpowiedz | cytuj
Większość obiadów naprawdę smakuje, może są trochę "sztuczne". Na twoim miejscu wzialbym jeszcze coś do czytania i odtwarzacz mp3, podkoniec sezonu w polu jest sie tylko kilka godzin, czasem nawet dwie.
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-26 10:07:19 odpowiedz | cytuj
Napewno zabiorę:) Dzięki:)
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-26 10:16:04 odpowiedz | cytuj
Napewno zabiorę:) Dzięki:)
zdjecie uzytkownika
karolina - 2009-04-27 15:03:28 odpowiedz | cytuj
evelka to moj gg 1284013 jak mozesz to sie odezwij bo ja tez tam jade
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-27 19:27:42 odpowiedz | cytuj
ok:)
zdjecie uzytkownika
gandzia - 2009-04-28 17:02:58 odpowiedz | cytuj
ochraniacze na kolana najlepiej takie w obi jak dla robotników,czapka z daszkiem,duzo ciepłych ubran,bo tam pogoda zmienna jest ale przewaznie dość zimno.ZATYCZKI DO USZU-bo tam cięzko zasnąć,klapki pod prysznic,ketonal-lek maść,i jeszcze jakies przeciwbolowe tabletki,i jakieś witaminy na wzmocnienie,proszek do prania,dobre przeciwdeszczowe ubranie podkreslam dobre a nie takie za 15 zł bo ono po 2 razach się rozwala.Jakies 20-50 euro na początek.Śpiwór,poduszke,prześcieradło.Ubrań takich wyjsciowych nie bierzcie dużo,bo tam ciuchy są tanie,i zobaczycie ile ich na kupicie:D:DJedzenia nie ma co dużo brać bo wszystko jest dość tanie.Ważne nie ma tam zupek chińskich:D:D więc bierzcie z polski:D bo zup na obiad nie ma.Fajnie jest też mieć termos.I brać sobie na pole ciepłą herbatkę-bardzo się przydaje.No i to chyba wszystko

DOmki mają być w 2010 dopiero,w tym roku bedą jescze kontenery,stodoła i hotel:D:D
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-28 18:09:29 odpowiedz | cytuj
ooojej:D Dziękuję gandzia:D Nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłas:) Znając mnie to pół rzeczy z tego co wymieniłas bym nie zabrała:) Dzieki piekne jeszcze raz:)

aaa.. co do tych pomieszczeń mieszkalnych.. to sami sobie wybieramy gdzie chcemy pomieszkiwać czy to jakos z góry ustalone? Gdzie najlepsze warunki? ;>
zdjecie uzytkownika
wandal007 - 2009-04-28 20:28:10 odpowiedz | cytuj
"(...)sami sobie wybieramy..." - fajnie by było ;), ale różnią sie gwiazdkami wymienione pomieszczenia i jeśli będziesz mieszkać w stodole lub hotelu to będziesz mieć szczęście. Są raczej zarezerwowane, dosłownie, dla stałych bywalcow i ich kolegów :/
zdjecie uzytkownika
gandzia - 2009-04-28 20:30:47 odpowiedz | cytuj
powiem tak jak przyjezdzasz na poczatku to masz szanse jeszcze cos wybrac znaczy kontenery.Jak masz troche szczęscia i dobrą gadkę tak jak ja to dostaniesz sie na stodole gdzie jest o niebo lepiej.Dlatego najlepiej odrazu wal na stodołe.Ja tam mieszkałam a przyjechałam 13 czerwca,i do końca sezonu były jeszcze miejsca na stodole.Nie wiele osób o tym wiedziało.Więc tak jak mówie odrazu wkołuj się na stodole a nie pożalujesz.Są tam ludzie spokojniejsi i w ogle wieksze pokoje:D więcej szafek:D i ludzie się znają dlatego tam nie kradną,bo każdy wiedział kto mieszka obok siebie.A na kontenerach jest tak tłum,że nie wiesz tak na prawde obok kogo mieszkasz bo nie jestes w stanie wszystkich zapamiętać.Pozdrawiam:)))

Ps.jak jeszcze mi się przypomni coś co warto zabrać to napisze.
zdjecie uzytkownika
gandzia - 2009-04-28 20:32:12 odpowiedz | cytuj
wandal,ja i moi znajomi byłam pierwszy raz i mieszkalismy na stodole,i tak jak wspomniałam do konca sezonu wolne miejsca byly.Ale ludzie po prostu nie myślą i boją się zapytać.
zdjecie uzytkownika
Evelka - 2009-04-29 14:49:44 odpowiedz | cytuj
yhm.. przy moim szczęsciu o stodole zapomniec mogę.. wiec zostają kontenery.. a powiedzcie mi.. czy pokoje w kontenerach są zamykane na klucz?? Bo niechciłabym na przykład zeby mi ktos grzebał po szfkach jak będe w pracy;p Acha.. aa lodówka jest w każdym pokoju?? :)
zdjecie uzytkownika
gandzia - 2009-04-29 21:25:38 odpowiedz | cytuj
wandla uwierz ja przyjechałam coś koło 13 czerwca,mieszkałam w pokoju nr1:D a w 7 było do końca 5 wolnych miejsc,nie mówiąc o innych pokojach gdzie ciagle byly wolne po 1-3 miejsca.U nas do końca było 1 wolne,u sasiadów z 2 i 3 też.w 4-5 to chyba po 2-3 wolne byly a 7 to juz masakra jedna osoba tam mieszkała:DPoprosstu woleli ludzi dawać na kontenery bo spokojniej na stodole bylo ale jesli bys ktoś przyszedl z jakimś problemem to by go spokojnie dali na stodole ja tak mialam:).Na hotel jest się trudno wbić ale na stodole nie.Ja i wiele moich znajomych ze stodoły jest tego przykładem:)).Jeżeli już idziecie na kontenery to lepiej na dole bynajmniej po tych schodach nie musicie.Szafki są na kluczyk.U nas na stodole akurat było duzo i duzo wieksze szafy więc miejsca mieliśmy.Ale na kontenerach jest masakra mało miejsce.Kłódka to podstawa,ale z lodówek tez podobno kradną,a jej już nie zamkniesz.
zdjecie uzytkownika
wandal007 - 2009-04-29 23:22:45 odpowiedz | cytuj
hmmm... Wnioskuje więc zatem, ze rozmawiałem z nieodpowiednimi ludźmi. Ciekawi mnie tylko czy jesli zapytal bym o wolne miejsca kogos innego to czy uslyszalbym prawdę, lepiej w końcu dzielić pokój we dwójkę niż w piątkę :/
Ty gandzia napisałaś o sytuacji z poprzedniego roku?
zdjecie uzytkownika
gandzia - 2009-04-30 10:54:37 odpowiedz | cytuj
wandal tak z zeszłego roku.A kogo się pytałeś? jeśli można wiedziec
x
Konkurs fryzjerski