Reklama

Rejestratorka medyczna – czym się zajmuje, ile zarabia, jakie są wymagania na tym stanowisku?

Rejestratorka medyczna odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie przychodni – umawianie pacjentów na wizyty, wydawanie kart i numerków oraz przyjmowanie płatności, sprawowanie pieczy nad dokumentacją medyczną, odbieranie telefonów, a więc w kilku słowy, szeroko pojęta obsługa pacjenta. Niemniej, brew nazwie, powinności osoby zatrudnionej, nie ograniczają się wyłącznie do rejestracji pacjentów. Co jeszcze należy do obowiązków osoby na tym stanowisku? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, po prostu przeczytaj ten artykuł!

rejestratorka-medyczna-w-pracy

Jeśli marzy Ci się praca w branży medycznej, ale jednocześnie z jakiegoś powodu nie posiadasz odpowiedniego wykształcenia medycznego, to jest na to rozwiązanie. Po zjawieniu się w przychodni bądź szpitalu pierwszą osobą, którą zobaczysz i która udzieli Ci wsparcia, jest rejestratorka medyczna. To właśnie ona zapisze Cię na wizytę do odpowiedniego specjalisty, wskaże Ci drogę czy będzie pośrednikiem między pacjentem a personelem medycznym. Jakie kompetencje oraz wykształcenie musi mieć osoba pracująca na tym stanowisku? Jak napisać CV i list motywacyjny, aby wyróżnić się spośród innych kandydatów i tym samym dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Sprawdź, czy praca rejestratorki medycznej to zajęcie właśnie dla Ciebie.

Czym zajmuje się rejestratorka medyczna?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czym zajmuje się rejestratorka medyczna. Zakres obowiązków na tym stanowisku jest naprawdę szeroki. To dzięki rejestratorce cała przychodnia funkcjonuje prawidłowo – lekarze i pielęgniarki mają zorganizowaną pracę, zaś pacjenci są zadowoleni z oferowanych przez placówkę usług medycznych. Można by wręcz zaryzykować stwierdzenie, że w jej pracy, trzeba nierzadko funkcjonować na kilku stanowiskach. Obsługa pacjenta rozumiana jako umawianie wizyty lekarskie czy polecania usług świadczonych przez specjalistów w placówce to tylko wierzchołek góry lodowej. W zawodzie rejestratorki medycznej codzienne obowiązki to znacznie więcej.

Ciekawostka! 25 stycznia obchodzony jest Dzień Rejestratorki Medycznej.

Co robi rejestratorka medyczna? Obowiązki

Rejestratorka medyczna (lub rejestrator medyczny) zmaga się w codziennej pracy z wieloma zadaniami. Obowiązki rejestratorki medycznej obejmują:

  • rozliczanie świadczonych usług, przyjmowanie płatności i wystawianie faktur,
  • prowadzenie dokumentacji medycznej,
  • archiwizacja dokumentacji medycznej pacjentów,
  • nadzorowanie statusów ubezpieczeń przyjmowanych pacjentów i kontrola uprawnień z nich wynikających,
  • obsługa pacjentów, polegająca przede wszystkim na rejestracji wizyt,
  • przekazywanie pacjentom informacji na temat dostępności wyników badań (czasami wydaje także wyniki badań),
  • obsługa urządzeń biurowych,
  • uzupełnianie dokumentacji medycznej i baz danych,
  • udzielanie informacji dotyczących zakresu świadczenia usług medycznych pacjentom zgłaszającym się do placówki osobiście lub telefonicznie,
  • nadzorowanie wydawania dokumentacji medycznej,
  • przyjmowanie zgłoszeń pacjentów,
  • prowadzenie kalendarza wizyt (zapisywanie, przekładanie, odwoływanie wizyt),
  • kompleksowe wspieranie lekarzy w codziennych kontaktach z pacjentami.

Jak więc widać na podstawie powyższego, dzień pracy rejestratorki medycznej jest bardzo urozmaicony i wiążę się z wieloma odpowiedzialnymi zadaniami. Pamiętaj jednak, że bezpośrednia obsługa pacjentów to tylko część zadań w tym zawodzie. Równie ważna jest dbałość o komunikację miedzy personelem medycznym, a pacjentem, natomiast rzeczą istotną szczególnie w prywatnych przychodniach, będzie budowanie relacji z pacjentami. W tym wypadku warto zaznaczyć także, że zawód rejestratorki medycznej zobowiązuje do utrzymania tajemnicy zawodowej oraz przestrzegania przepisów związanych z ochroną danych osobowych. Na tym stanowisku ma się do czynienia z danymi wrazliwymi, dlatego tak istotne jest, aby rejestratorki lub rejestratorzy byli osobami przepisowymi i godnymi zaufania.

Kto może zostać rejestratorką medyczną?

Aby zostać rejestratorką medyczną nie trzeba mieć skończonych studiów, ale będzie to mile widziane. Zazwyczaj zatrudniane są osoby z wykształceniem średnim po liceum ogólnokształcącym lub po technikum ekonomicznym. Żeby podnieść swoje kwalifikacje dobrym pomysłem jest ukończenie szkoły policealnej o odpowiedniej specjalności lub kursu rejestratorki medycznej. Osoba na tym stanowisku powinna przede wszystkim wyróżniać się spośród kandydatów odpowiednią osobowością i cechami charakteru. Kompetencje miękkie są w tej profesji jednymi z ważniejszych wymagań. Jaka powinna być zatem rejestratorka medyczna? Rejestratorkę medyczną, w dużym stopniu powinny wyróżniać następujące kompetencje miękkie:

  • asertywność,
  • pomocność i życzliwość,
  • konsekwencja w swoich decyzjach (pacjenci potrafią być uciążliwi),
  • cierpliwość i opanowanie,
  • odpowiedzialność,
  • dokładność,
  • wielozadaniowość (w przychodni wiele się dzieje, dlatego ważna jest umiejętność wykonywania kilku zadań jednocześnie).

Do kompetencji specjalistycznych można zaliczyć obsługę kasy fiskalnej i terminala płatniczego, obsługę biurowych urządzeń (np.: obsługa komputera), czy znajomość programów komputerowych, na których prowadzony jest kalendarz wizyt czy systemów rejestrowo-księgowych. Zazwyczaj jednak już po kilku dniach szkolenia wstępnego można zdobyć odpowiednią wiedzę.

Tak jak w każdym zawodzie, mile widziane jest doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Mowa tu np. o takich zawodach jak: obsługa klienta, pracownik biurowy czy recepcjonistka. Jeśli jednak zamiast odpowiedniego doświadczenia zawodowego masz chęci i zapał do pracy, to jak najbardziej możesz z powodzeniem starać się o posadę.

Rejestratorka medyczna – wymagania

Jak można się spodziewać, zawód ten wiąże się z odpowiednim dress codem i higieną pracy. W prywatnych placówkach można zauważyć, że rejestratorki medyczne mają na sobie firmowe koszule z logo firmy, a czasami nawet apaszki z odpowiednim printem i barwami marki. W przypadku państwowych przychodni trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią garderobę. Dodatkowo należy:

  • obciąć na krótko paznokcie (często zakazane są jaskrawe kolory, jak w przypadku pracy sekretarki),
  • mieć czyste i zadbane włosy, najlepiej związane, by nie przeszkadzały w pracy,
  • nie można mieć kolczyków w miejscach innych niż uszy (mowa tu o brwiach, nosie, wargach),
  • jakiekolwiek tatuaże powinny być zakryte, by były niewidoczne.

Niezbędne do pracy są również badania sanitarno-epidemiologiczne, czyli tzw. książeczka sanepidowską.

Kurs rejestratorka medyczna – czy warto?

Jeżeli nie dysponujesz wykształceniem, które akcentowałoby Twoją zdolność do kompleksowej obsługi pacjenta, możesz zwiększyć swoje szanse i ubogacić swoje CV. Najprostszym i najszybszym sposobem na to, by zdobyć zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN, jest udanie się na kurs zawodowy. Nierzadko są one bezpłatne, a w przeważającej mierze odbywają się zaocznie – dzięki temu, bez trudu połączysz naukę i obowiązki zawodowe.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że otrzymasz zatrudnienie w branży, możesz pokusić się o przebycie dodatkowego kursu, np. jako opiekun medyczny. W takiej sytuacji, Twoja zdolność do rozumienia potrzeb pacjenta, będzie absolutnie niepodważalna, a co za tym idzie, znacznie łatwiej będzie Ci znaleźć pracę w obsłudze pacjentów – a kto wie? Być może odnajdziesz w ten sposób inne, właściwsze dla siebie kierunki rozwoju?

Gdzie może pracować rejestratorka medyczna?

Rejestratorka medyczna może pracować tak naprawdę w każdej placówce medycznej, która ma rejestrację. Wynika zatem z tego, że niemal wszędzie, gdzie konieczna jest wstępna, pozamedyczna obsługa pacjentów. Może to być:

  • przychodnia,
  • szpital,
  • przychodnia stomatologiczna,
  • ośrodek psychoterapii,
  • centrum rehabilitacyjne.

Wszystko zależy od preferencji, rodzaju pacjentów oraz od czasu pracy. Należy wziąć pod uwagę, że w placówkach całodobowych zmiany mogą odbywać się również w godzinach nocnych. Wybór odpowiedniego miejsca jest zatem szczególnie ważny.

Perspektywy pracy w zawodzie – umowa zlecenie czy umowa o pracę?

Obsługa pacjentów, choćby polegała wyłącznie na rejestracji pacjentów do odpowiednich lekarzy, kierowaniu ich na badania specjalistyczne, czy dbaniu o przestrzeganie terminów wizyty, wcale nie może być uznana za najprostszą. Jak natomiast wiemy z powyższych akapitów, rejestratorka medyczna to niezwykle odpowiedzialna praca – natomiast kontakt z nią będzie pierwszym kryterium, na podstawie którego wielu pacjentów określi jakość usług świadczonych w placówce.

Mogłoby się więc wydawać, że umowa o pracę zostanie nam zaproponowana w trakcie każdej rekrutacji. Niestety, jak pokazuje praktyka, bardzo często będzie to jedynie umowa zlecenie, co wiąże się często z nieregularnym czasem pracy i możliwością zwolnienia bez okresu wypowiedzenia. Szczęśliwie, nawet umowa zlecenie w wielu przychodniach jest zamieniana na umowę o pracę, po przepracowaniu w niej określonego czasu – lub szybciej, jeżeli realizujemy cele wyznaczone dla obsługi pacjenta.

Ile godzin pracuje rejestratorka medyczna?

Ile zatem wynosi wymiar czasu pracy osoby na tym stanowisku? Czas pracy rejestratorki medycznej nie jest dokładnie ustalony. Wynika to z tego, że nie zostało prawnie uzgodnione, czy rejestratorka stanowi personel medyczny, czy też nie. Zgodnie z ustawą, personel medyczny nie może pracować dłużej niż przez 7 godzin i 35 minut dziennie. Ponieważ prawo w tej kwestii nie jest zbyt szczegółowe, to pracodawca sam może ustalić, jakie stanowiska zakwalifikuje do konkretnych grup. Z tego też powodu rejestratorki medyczne mogą w niektórych placówkach pracować po maksymalnie 7 godzin 35 minut, a w niektórych nawet po 12 godzin dziennie. W tym ostatnim przypadku zazwyczaj następny dzień pracy jest dniem wolnym.

Obsługa pacjenta. Ile zarabia rejestratorka medyczna?

Na wysokość wynagrodzenia jak zawsze ma wpływ wiele czynników. Aby dowiedzieć się, ile zarabia rejestratorka medyczna, należy wziąć pod uwagę to, czy pracuje ona w jednej z placówek służby zdrowia, czy w prywatnej przychodni. Na wyższą pensję można także liczyć w popularnych, dużych przychodniach jak LUX MED czy Medicover. Z pewnością zarząd będzie w stanie zapłacić więcej niż właściciel niewielkiej przychodni w małym mieście. Ważne jest także doświadczenie oraz wykształcenie.

Według serwisu Wynagrodzenia.pl mediana zarobków rejestratorek medycznych wynosi 3860 zł brutto (początek roku 2023). 25% ankietowanych zarabia poniżej 3450 zł brutto, z kolei 1/4 pracowników na tym stanowisku zarabia powyżej 4480 zł brutto. Zarobki netto rejestratorki medycznej nie są wyjątkowo wysokie. Mediana wynagrodzeń nie przekracza 3 tys. zł. W badaniu wzięło udział 579 osób.

Możliwości rozwoju rejestratorki medycznej

Czy w przypadku tego zawodu istnieje szansa na awans lub podwyżkę? Jak najbardziej, ale niestety niezbyt wysoko. W obrębie samej recepcji bywa możliwy awans na stanowisko koordynatora recepcji. Wtedy praca wiąże się dodatkowo z kontrolowaniem rozliczeń oraz układaniem grafiku. Jeśli zaś rejestratorka medyczna ma wykształcenie związane z rachunkowością czy ekonomią, to może zostać przekierowana bezpośrednio do biura, do na przykład działu rozliczeń, kompletnie pomijając aspekt bezpośredniej obsługi pacjentów. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku dużych i popularnych przychodni oraz szpitali.

Praca: rejestratorka medyczna – obsługa pacjentów

Praca w rejestracji medycznej jest dostępna w wielu miejscach. Pracodawcy poszukują właściwych pracowników głównie w sieci. Możesz posprawdzać oferty pracy na popularnych serwisach ogłoszeniowych, jak na przykład GoWork.pl. Z pewnością powinno udać się znaleźć ogłoszenia do placówek prywatnych i państwowych. Możesz także wejść na stronę internetową wybranej przychodni w zakładkę „Kariera”, „Praca” lub „Centralna baza ofert pracy”. Być może właśnie prowadzą rekrutację na interesujące Cię stanowisko. W ostateczności możesz także pozostawić w przychodni dokumenty aplikacyjne. Być może odezwie się do Ciebie rekruter, gdy tylko rozpocznie poszukiwania nowej rejestratorki.

List motywacyjny i CV dla rejestratorki medycznej

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko rejestratorki medycznej, należy w pierwszej kolejności znaleźć interesujące Cię ogłoszenia o pracę, a następnie przygotować profesjonalne CV oraz list motywacyjny (również bez doświadczenia). Ważne jest, aby podczas tworzenia dokumentów aplikacyjnych skupić się nie tylko na swoim doświadczeniu, wykształceniu i mocnych stronach, ale też na wymaganiach zawartych w ogłoszeniu o pracę. Umawianie pacjentów i kontakt z lekarzem to nie wszystkie zadania rejestratorki medycznej – warto mieć to na uwadze, przygotowując swoje CV.

CV: rejestratorka medyczna

Postaraj się, aby treść w Twoim CV była czytelna, przejrzysta i rzeczowa. Dzięki temu pracodawca w mgnieniu oka znajdzie interesujące go informacje. Najlepiej, jeśli dokument nie zajmie więcej niż jedna strona A4. W tym celu wypisz najważniejsze informacje odnośnie swojego wykształcenia i życiorysu zawodowego (uwzględnij również wymagania opisane w ofercie pracy na dane stanowisko).

W CV rejestratorki medycznej powinny znaleźć się przede wszystkim takie informacje, jak:

  • imię i nazwisko,
  • stanowisko pracy,
  • miejsce zamieszkania,
  • numer telefonu,
  • adres e-mail,
  • podsumowanie zawodowe,
  • umiejętności specjalistyczne,
  • umiejętności miękkie,
  • doświadczenie zawodowe wraz z opisanymi obowiązkami na danym stanowisku i osiągnięciami,
  • wykształcenie,
  • odbyte kursy i szkolenia,
  • zainteresowania (zwłaszcza te, które są powiązane ze zdrowiem),
  • klauzula ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych RODO.

Co zatem dokładniej powinna zawierać każda z sekcji CV?

  1. W podsumowaniu zawodowym należy napisać, jakie było Twoje poprzednie stanowisko pracy, jakie umiejętności praktyczne zdobyłaś oraz czemu twierdzisz, że jesteś idealną kandydatką na stanowisko rejestratorki medycznej. Warto też dodać, czemu zależy Ci na pracy w tym konkretnym miejscu.
  2. Opisując swoje kompetencje, warto zastosować podział na umiejętności miękkie i twarde lub specjalistyczne. Zdecydowanie poprawi to czytelność tekstu. Podczas wymieniania, skup się przede wszystkim na wymaganiach zawartych w ogłoszeniu o pracę, a także na wszystkim tym, co według Ciebie będzie przydatne w pracy.
  3. W przypadku doświadczenia zawodowego, warto opisać dokładniej swoją ostatnią posadę. Napisz nie tylko, w jakim okresie pracowałaś i w jakiej firmie, ale wymień także swoje obowiązki. Jeśli możesz pochwalić się jakimś osiągnięciem zawodowym, to nie zapomnij o nim wspomnieć. Pracodawca na pewno to zauważy.
  4. W sekcji „wykształcenie” wystarczy wpisać ostatnie miejsce nauki. Jeśli ukończyłaś kursy bądź szkolenia, które przydadzą Ci się podczas pracy, jak najbardziej warto o nich wspomnieć.
  5. Zainteresowania w CV są jedynym miejscem w całym dokumencie, dzięki któremu pracodawca będzie mógł poznać Cię nie jako pracownika medycznego, ale zwykłego człowieka. Jeśli Twoje pasje pokrywają się z zawodem, a w tym przypadku ze zdrowiem, aktywnością fizyczną i medycyną, to obowiązkowo umieść to w CV.
  6. Nie zapomnij dodać aktualnej klauzuli na przetwarzanie danych osobowych RODO. Bez niej pracodawca nie będzie miał prawa skontaktować się z Tobą w sprawie procesu rekrutacyjnego.

Przygotowaliśmy przykładowy wzór CV dla rejestratorki medycznej. Dzięki temu zobaczysz, w jaki sposób przygotować swój dokument aplikacyjny, żeby przekonać pracodawcę do swojej kandydatury.

Darmowy wzór CV rejestratorki medycznej do pobrania w formacie PDF

Sylwia Kowalska

Rejestratorka medyczna

Numer telefonu ………………..

Adres e-mail …………………..

 

Podsumowanie i cele zawodowe

Jestem w trakcie odbywania kursu „Sekretarka/Rejestratorka medyczna” w Szkole Policealnej Wiedza. Od 1,5 roku pracuję w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej OptiMED na stanowisku rejestratorki medycznej. Na co dzień obsługuję pacjentówprowadzę ich rejestrację w systemie komputerowym oraz zapisuję w kalendarzu wizyt. W Państwa centrum medycznym chciałabym lepiej poznać specyfikę branży stomatologicznej oraz wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie i wiedzę.

 

Umiejętności specjalistyczne

  • bardzo dobra znajomość programów pakietu MS Office (Excel, Word, PowerPoint)
  • znajomość systemu rejestracji medycznej Optimed24 i MedFile
  • obsługa kasy fiskalnej oraz terminala płatniczego
  • znajomość systemów komputerowych KS-PPS i KS-SOMED
  • wystawianie faktur
  • podstawowa znajomość systemu eWUŚ
  • prawo jazdy kat. B (czynne)
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • zaświadczenie o niekaralności

Umiejętności miękkie

  • pozytywne nastawienie do pracy i chęć rozwoju
  • życzliwość i łatwość w nawiązywaniu przyjacielskich relacji z pacjentami
  • zdolność szybkiego uczenia się
  • umiejętność pracy w zespole
  • zaangażowanie w wykonywane obowiązki
  • reagowanie na zastrzeżenia pacjentów i pomoc
  • odpowiedzialność

 

Doświadczenie

10.2019–obecnie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej OptiMED

Stanowisko: Rejestratorka medyczna

Obowiązki:

  • udzielanie informacji dotyczących zakresu świadczenia usług medycznych pacjentom zgłaszającym się do placówki telefonicznie
  • zapisywanie pacjentów na wizyty w systemie rejestrowo-księgowym (KS-PPS i KS-SOMED)
  • przyjmowanie płatności i wystawianie faktur
  • prowadzenie kalendarza wizyt (zapisywanie, przekładanie, odwoływanie wizyt)
  • rejestracja pacjentów (telefoniczna i osobista)

Dodatkowe obowiązki:

  • dbanie o zaopatrzenie rejestracji
  • bieżąca obsługa klientów (np. przyjmowanie reklamacji)
  • dbanie o pozytywny wizerunek firmy

Osiągnięcia:

  • ocena 9,7/10 systemu rejestracji w co miesięcznej ankiecie satysfakcji pacjentów

 

Wykształcenie

2015–2019

Profil: biologiczno-chemiczny

IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sochaczewie

Uzyskane świadectwo ukończenia szkoły średniej

2021-obecnie

Profil: Sekretarka/Rejestratorka medyczna

Szkoła Policealna Wiedza

Kursy i szkolenia

08.2019 – Dyplom potwierdzający ukończenie kursu z obsługi programów Optimed24 i MedFile

 

Zainteresowania

Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu – długie spacery, jazdę na rowerze i rolkach. Od kilku lat dbam również o zdrową i zbilansowaną dietę. W tym celu czytam dużo poradników. Bardzo lubię dobrze zjeść, w związku z czym od niedawna łączę pasję do zdrowia z gotowaniem.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

 

List motywacyjny: rejestratorka medyczna

Jeśli naprawdę zależy Ci, aby wyróżnić się na tle wszystkich kandydatów i przekonać pracodawcę do zatrudnienia właśnie Ciebie, to warto napisać list motywacyjny. Będzie on szczególnie przydatny, jeśli nie masz doświadczenia zawodowego. Jeśli zaś wysyłasz list motywacyjny bez ogłoszenia, to pamiętaj, aby w podaniu o pracę dokładnie wytłumaczyć, że przesłanie dokumentów nie nastąpiło przez przypadek. Co powinno znaleźć się w piśmie?

Klasyczny list motywacyjny dla rejestratorki medycznej powinien zawierać:

  • miejscowość i datę,
  • dane kandydata (imię i nazwisko, adres, nr telefonu i adres e-mail),
  • dane adresata (imię i nazwisko, stanowisko),
  • dane firmy (nazwa i adres siedziby),
  • zwrot grzecznościowy,
  • informacja o stanowisku, na które rekrutuje kandydat,
  • zdobyte wykształcenie oraz ewentualne doświadczenie,
  • dowody, które potwierdzą, że kandydat będzie idealnym pracownikiem na aplikowane stanowisko,
  • można dołączyć informacje o uzyskanych certyfikatach, dyplomach oraz zdobytych umiejętnościach, które zostaną wykorzystane w nowej pracy,
  • wyrażenie gotowości do spotkania,
  • zwrot grzecznościowy i czytelny, własnoręczny podpis kandydata.

Jak napisać list motywacyjny rejestratorki medycznej?

  1. Zaadresuj list do konkretnej osoby – do pracodawcy bądź osoby, która zajmuje się rekrutacją. Z pewnością zostanie to pozytywnie przyjęte, jak również wzrosną Twoje szanse na zatrudnienie.
  2. Postaraj się stworzyć nietuzinkowy wstęp, w którym wspomnisz, na jakie stanowisko rekrutujesz (tutaj mowa o stanowisku rejestratorki medycznej). Jeśli nie masz pomysłu i nasuwa Ci się tylko „z ogromną radością aplikuję na stanowisko rejestratorki medycznej”, to możesz skorzystać z naszego wzoru.
  3. Krótko opisz swoje wykształcenie oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Tym samym pokaż, że jesteś osobą kompetentną na upragnioną posadę.
  4. W kilku punktach udowodnij, dlaczego to właśnie Ciebie należy zatrudnić. Warto w tym celu wykorzystać nie tylko swoje kwalifikacje oraz osiągnięcia, ale też wymagania z ogłoszenia o pracę. Dzięki takiemu zabiegowi pracodawca dostrzeże, że szukał właśnie kogoś takiego jak Ty.
  5. Pamiętaj o zwrotach grzecznościowych: „Szanowni Państwo”, „Szanowna Pani/Szanowny Panie” oraz „Z poważaniem”, „Z wyrazami szacunku”. Możesz też sprawdzić, jak ciekawie napisać zakończenie listu motywacyjnego. Bez względu na to, czy planujesz pismo wysłać pocztą elektroniczną czy dostarczyć osobiście, zawsze musisz złożyć własnoręczny, czytelny podpis na dokumencie.

Rejestratorka medyczna: list motywacyjny (wzór)

Poniżej przygotowaliśmy przykładowy list motywacyjny do pobrania w formacie PDF lub skopiowania. Pamiętaj, aby nigdy nie powielać w całości treści znalezionych w Internecie, ale zawsze nieco je zmodyfikować. Dzięki temu Twoje dokumenty aplikacyjne będą unikatowe.

Darmowy wzór listu motywacyjnego rejestratorki medycznej do pobrania w formacie PDF

………………………………

(miejscowość i data)

……………………………

(imię i nazwisko kandydata)

……………………………

……………………………

(adres korespondencyjny)

……………………………

(numer kontaktowy)

……………………………

(adres e-mail)

………………………………

(imię i nazwisko adresata)

………………………………

(stanowisko adresata)

………………………………

(nazwa firmy)

.……………………………..

….…………………………..

(adres firmy)

Szanowni Państwo,

chciałabym móc zaoferować swoją wiedzę oraz 1,5-letnie doświadczenie podczas pracy na stanowisku rejestratorki medycznej w Państwa centrum medycznym.

Wykształcenie średnie otrzymałam kończąc IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sochaczewie o profilu biologiczno-chemicznym. Jestem również uczennicą w Szkole Policealnej  Wiedza na kursie „Sekretarka/Rejestratorka medyczna”. Doświadczenie miałam możliwość zdobywać na stanowisku rejestratorki medycznej w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej OptiMED, w którym pracuję już blisko 1,5 roku. Jestem odpowiedzialna, zaangażowana w powierzone obowiązki oraz szybkę się uczę.

Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku rejestratorki medycznej w Państwa centrum medycznym?

  1. Podczas pracy w poprzedniej firmie jako rejestratorka medyczna miałam możliwość zdobyć niezbędne doświadczenie i umiejętności konieczne na tym stanowisku, w związku z czym proces wdrażania będzie znacznie krótszy i będę mogła szybciej zająć się obowiązkami.
  2. Obsługuję w stopniu zaawansowanym wszelkie potrzebne programy i systemy do pracy na stanowisku rejestratorki medycznej. Mowa tu m.in. o takich programach jak: Excel, KS-PPS, KS-SOMED czy eWUŚ. W 2019 roku ukończyłam kurs obsługi programów Optimed24 i MedFile. Stale się rozwijam oraz doskonalę swoje umiejętności, by z każdym dniem być coraz lepszym pracownikiem.
  3. Jestem osobą zaangażowaną, sumienną oraz ambitną. Do każdego pacjenta podchodzę z ogromnym szacunkiem oraz współczuciem. Jestem pewna, że wpłynie to na pozytywne recenzje Państwa pacjentów w Internecie.

 

Bardzo chciałabym mieć możliwość spotkania się z Państwem na rozmowie kwalifikacyjnej. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z moją kandydaturą oraz planami zawodowymi. Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź oraz za uwzględnienie mojej kandydatury.

 

Z wyrazami szacunku

…………..……………………

(czytelne imię i nazwisko kandydata)

Załączniki:

  1. Dyplom potwierdzający ukończenie kursu Optimed24 i MedFile
Oceń artykuł
3.2/5 (5)