Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
Mario - 2013-09-10 22:57:48 odpowiedz | cytuj
witam wybieram sie do francji 14 lub 15 wrzesnia moge abrac 2 osoby jesli ktos zainteresowany prosze pisac(usunięte przez administratora)startuje z sadnomierza jade w kierunku alp pozdrwiam
zdjecie uzytkownika
Ostrowiak - 2013-09-11 21:57:55 odpowiedz | cytuj
Jak masz coś dla mnie do roboty ,to chętnie pojadę z Tobą.
zdjecie uzytkownika
Frederico de Paolo - 2013-09-13 23:06:23 odpowiedz | cytuj
a gdzie jest Waldek z Bukowa?
zdjecie uzytkownika
Lechu - 2013-09-21 22:28:40 odpowiedz | cytuj
Mam pytanko do osób które z PQG pracowały w okresie letnim w hotelach: dostawaliście dietę 50E za dzień czy inną. Pracowałem z nimi w sezonie zimowy i nie narzekałem więc zamierzam wrócić na ten sezon. Widziałem że rekrutacje się zaczeły już. Będę wdzięczny za info.
zdjecie uzytkownika
emil - 2013-10-02 20:27:49 odpowiedz | cytuj
emil - 2013-10-02 20:26:40

siema, dostąłem wlasnie telefon od nich zeby stawic sie na rozmwoe 15 października. Jedno mnie martwi, mowa jest tu o 50 e, o których mówicie ze to minimum. Napewno tyle niedają bo Pan irpzez tel pwoiedziała mi ze całość wyplaty jest ok 4500 za 5 dn iw tyg. Mówiła, ze wtym jest 1200 zł pensji tak jakby w Polsce bo tu jest ZUS itd, może to ktoś rozjaśnić bądź wyprostować ? z tego co usłyszałem, mówiłą o jakiś 30 e...
4500 * za cały meisiac wychodzi
zdjecie uzytkownika
Lechu - 2013-10-04 13:39:55 odpowiedz | cytuj
Około 4500zł to dostajesz z samej diety ( tez po moim telefonie powiedziała że w dalszym ciągu płacą dietę 26 Euro za dzień) a do tego masz 1200zł netto z umowy o pracę, plus dodatki za nadgodziny i pracę zmianową. Ja w zeszłym sezonie wychodziłem ok. 6000-6500 zł. na miesiąc (bez nadgodzin). Niby jest ustawowo dieta 50E ale każdy będzie robił i tak po swojemu bo inaczej im się to nie opłaci. Hotele płacą firmie pewnie tzw SMIC czyli minimum socjalne które wynosi 1380E brutto, więc firma by musiała do nas dokładać. Zawsze jest możliwość pracowania na francuskiej umowie (nie przez PQG) ale na rękę dostaniesz 1100E.Tutaj akurat przez agencje jest lepiej.
zdjecie uzytkownika
Lechu - 2013-10-04 14:47:47 odpowiedz | cytuj
Jeszcze pragnę dodać że PQG płaci nam dietę 26E na rękę za każdy dzień pobytu przepracowany czy nie. Dodatkowo mamy zapewniony nocleg i wyżywienie. Ustawowo przysługuje dieta 50E (w przyp. Francji) co daje 1550E za miesiąc pobytu, ale w przypadku kiedy wyżywienie jest zagwarantowane (sniadanie,obiad,kolacja) a zawsze mamy je zagwarantowane pracując w hotelu, to przysługuje nam 1/3 diety czyli miesięcznie 378E.Więc nie ma co narzekać na PQG. Pewne jest zawsze co miesiąc 1200zł+780E (ok 3200zł) a do tego dochodzą dodatki za nadgodziny, pracę zmianową, święta itp.
zdjecie uzytkownika
Łukasz OLS - 2013-10-07 19:23:25 odpowiedz | cytuj
widoczny ale nie połączony z profilem - 2011-11-22 21:18:17

Les Houches, Megeve to może i są miasteczka, ale trudno Chamonix tak nazwać
Ale dlaczego Chamonix trudno nazwać miastem skoro jet 2 razy większe od Megeve? Megeve to małe miasteczko ale Chamonix to juz całkiem normalne małe miasto!
zdjecie uzytkownika
Axellvak - 2013-10-08 17:03:57 odpowiedz | cytuj
A wyslali Ci maila z adresem na rozmowe?
zdjecie uzytkownika
Mysia86 - 2013-10-09 14:38:00 odpowiedz | cytuj
Hejka :) ja dostałam dzisiaj telefon i mam rozmowę 16.10 :D
Jest jeszcze ktoś kto ma w tym samym dniu rozmowe? :)
zdjecie uzytkownika
Axellvak - 2013-10-09 17:58:10 odpowiedz | cytuj
Ja jadę do wawy 15ego.
Moj mail
(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
uu - 2013-10-09 18:10:53 odpowiedz | cytuj
Ja też mam na 15-go, a dostaliście już od nich maile potwierdzające,co tam zabrać ,czy jakieś dokumenty będą potrzebne
zdjecie uzytkownika
Axellvakgmailcom - 2013-10-09 18:33:43 odpowiedz | cytuj
Tak maila juz mam. Wszystko jest opisane w nim co trza zabrać
zdjecie uzytkownika
Yoanna - 2013-10-09 18:54:20 odpowiedz | cytuj
Witam,
wraz z dwoma koleżankami mamy rozmowę 16.10.
Zastanawiam się jakie są Wasze odczucia po przeczytaniu komentarzy na forum.
Ja mam mieszane uczucia. Wiem, że każdy postrzega pracę inaczej, ale sporo tych negatywnych opinii.

Pozdrawiam,
(usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
Doswiadczony - 2013-10-09 19:12:35 odpowiedz | cytuj
Powiem tak: pracowałem we francji kilka razy, w danii i w angli. Mialem stycznosc z polakami i jedyne co moge powiedziec to polacy tylko chcieli sie bawic imprezowac malo robic i zeby najlepiej 10tys samo sie przelewalo na konto. Przykro mi ale to nie wakacje tylko praca. Bedziesz pracowac i robic swoje to bedzie git a jezeli jedziesz z nastawieniem (usunięte przez administratora) sie to sorry ale nic milego cie nie czeka. Polacy lubia duzo narzekac. Jechac do wawy na casting o wszystko sie wypytac i jak pasi to jechac do francji z dobrym nastawieniem i robic swoje nie patrzac na innych.
zdjecie uzytkownika
ubub - 2013-10-10 08:03:08 odpowiedz | cytuj
Ktos kto byl w Megeve.. jest tam w akademiku stały dostep do internetu? poprzez wifi zeby sobie z lapkiem wygodnie w pokoju siąść. ?
zdjecie uzytkownika
megeve - 2013-10-10 09:50:43 odpowiedz | cytuj
Internet jest, platny. A jakosc jest tragiczna, zwlaszcza zima kiedy przyjezdza wiecej ludzi.
zdjecie uzytkownika
magda87 - 2013-10-10 11:41:51 odpowiedz | cytuj
Też mam rozmowę 16.10 i także mam mieszane odczucia. Niektóre osoby napisały, że zarobiły 2500zł na miesiąc, mimo , że miały obiecane więcej. Sądzę , że za takie pieniądze się nie opłaca jechać, hmm
zdjecie uzytkownika
Yoanna - 2013-10-10 12:09:30 odpowiedz | cytuj
Za 2500zł to nie pojechałabym.
Ja pracowałam jako pokojówka nad Morzem Północnym i wiem jak to wygląda. Zapewne w Alpach będzie jeszcze "ciekawiej" bo to sam środek sezonu.
Nie boję się pracy ale tez wiem jak niektórzy potrafią wyeksploatować człowieka...bo niestety nie oszukujmy się jak jest obłożenie w hotelu to jest lekki hc.
Ja chciałabym pojechać żeby zarobić, ale też fajnie zobaczyć inne miejsce. No nic pomyślę jeszcze. Powodzenia na rozmowie :).
zdjecie uzytkownika
Meg - 2013-10-10 19:04:33 odpowiedz | cytuj
Teksty, że ktoś zarobił 2500zł to są totalne bzdury.Nie chcę tu wychwalać PQG, ale jezeli tak ktoś pisze, to może pracował tylko pół miesiąca, albo zbyt mocno imprezował.Bywali w Megeve i tacy, co wracali do kraju z długami.Pojedziecie, to zobaczycie jak jest
zdjecie uzytkownika
martamarek - 2013-10-12 18:12:11 odpowiedz | cytuj
Witam Wszystkich !
Chciałabym się z Wami podzielić dokładnie z informacjami uzyskanymi z (usunięte przez administratora). w odniesieniu do wyznaczonego terminu na rekrutację pracowników do pracy we Francji na dzień 15.10.2013, a mianowicie :
- umowa o pracę tymczasową,
- podstawową płacą jest 1600 zł brutto co w praktyce oznacza 1.181,38 zł netto ,
- 31,31 euro brutto za dzień pracy, a ile to jest "na rękę"?,
- praca 5 dni w tygodniu - w tym mogą być pracujące weekendy ),
- bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie,
- dojazd do Szwajcarii na własny koszt,
Podsumowując :
- koszty przejazdu Warszawa- Szwajcaria - Genewa = 1652 km = 817 zł ( szacowany koszt paliwa ),
- jakie jest opodatkowanie w Polsce ? , bo słyszałam , że od zarobionej sumy 1000 euro brutto jest około 150 euro brutto podatku ?
Pozdrawiam. (usunięte przez administratora)
zdjecie uzytkownika
Zofia - 2013-10-12 18:37:42 odpowiedz | cytuj
Hej,
przeszukałam internet i znalazłam takie informacje , ogólnie brutto/netto :
UMOWA O PRACĘ
dla pracownika, koszty uzyskania przychodu: standardowe
- 1 600 brutto to 1 181,38 netto,
- 2 000 brutto to 1 459,48 netto,
- 3 000 brutto to 2 156,72 netto,
- 4 000 brutto to 2 853,96 netto,
- 5 000 brutto to 3 550,19 netto..
Wszystko dokładnie jest ustalone , ale mam nadzieję , że pomogło :)
Pozdrawiam.
zdjecie uzytkownika
Mario - 2013-11-28 18:08:40 odpowiedz | cytuj
witam wybierm sie z okolic sandomierza do francji w Alpy( okolice Val Thorens, Courchevel) 3 lub 5 grudnia moge zabrac jedną osobe-50euro jak cos pisac 792769925
zdjecie uzytkownika
leon - 2013-12-13 08:02:18 odpowiedz | cytuj
Agencja ta nie jest warta niczego- beznadziejne warunki i nie szanują pracowników - nie polecam tego chłamu i tej beznadziejnej agencji za nic - pozdrawiam.
zdjecie uzytkownika
KK - 2014-06-17 15:21:39 odpowiedz | cytuj
Jeśli ktoś się wybiera do St Tropez przez PQG nie polecam, pracuję się w 1 osobę na zmianie, a powinny być minimum 3!

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego w zakresie opieki osób starszych.
KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kurs doszkalający

60 h 600 zł

Zapisz się >

Kurs od podstaw

168 h 1599 zł

Zapisz się >

Kurs wyjazdowy od podstaw

3 tygodnie 3490zł

Zapisz się >

BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy! Telefon: 22 622 13 09, 882 128 823

zdjecie uzytkownika
Si - 2014-06-17 16:17:40 odpowiedz | cytuj
Wszędzie cięcia, obniżki wypłat. Zamiast 3 osób na zmianie, pracuje jedna bo oszczędności, firma nie płaci na czas. Z tego co słyszałam to wiele osób ma jeszcze niezapłacone za kwiecień a mamy już czerwiec.
zdjecie uzytkownika
AUUUUUUDDDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII - 2014-06-28 18:39:03 odpowiedz | cytuj
Nowiutkie czerwone Audi. Takie piękne, lakier na lato idealny, stoi i błyszczy się w promieniach alpejskiego słoneczka. Duma mnie rozpiera że mogę czuć się też jego współwłaścicielem.
zdjecie uzytkownika
pepe - 2014-07-04 19:53:37 odpowiedz | cytuj
Podobno są nie wypłacał i? Zgłaszał ktoś to może do inspekcji pracy?
zdjecie uzytkownika
Aga - 2014-07-22 14:21:58 odpowiedz | cytuj
Witajcie,
Dostałam propozycję pracy w tej firmie. Czytałam komentarze zarówno pozytywne jak i negatywne. Czy to pośrednictwo jest aż takie złe? Mają opóźnienia w wypłatach, ale ostatecznie wypłacają wszystko? Jak wygląda zakwaterowanie - jakie warunki i czy daleko do hotelu? Bardzo duży zapierdziel i opieprz o wszystko, czy da się przeżyć?
Dlaczego ta firma ma 2 nazwy i dlaczego dojazd jest do Szwajcarii,a nie od razu na miejsce?

Będę wdzięczna za odpowiedź, bo juz jutro jadę do Warszawy..a nie chcę wtopić...
zdjecie uzytkownika
ZygmuntdelCristoGonzalez - 2014-07-22 18:09:14 odpowiedz | cytuj
Firma do pewnego czasu by
zdjecie uzytkownika
Zyga - 2014-07-22 18:11:09 odpowiedz | cytuj
Firma do pewnego czasu była OK. Wszystko zaczęło się psuć od czasu kiedy pazerność stała się dla właścicieli najważniejsza. To że nie szanuje się pracowników to jest chleb powszedni. Guwernantki często wręcz poniewierają Polkami, mimo że te pracują kilka razy wydajniej niż Francuzki na tym samym stanowisku. Wynagrodzenia coraz gorsze. Firma jest wypłacalna ale dla nas tych pieniędzy jest coraz mniej. Niedługo nie będzie chętnych żeby z nimi wyjeżdżać do Francji z prostego powodu - wszędzie dookoła można już zarobić więcej niż z PQG w dodatku będąc traktowanym jak człowiek a nie jak śmieć. Mieszkanie bo bardziej taki wiecznie imprezujący akademik a nie miejsce gdzie wypoczniesz po pracy. Francuzi imprezują czasami nawet do 5 rano ale rzadko kiedy spotykają ich konsekwencje. Natomiast gdy Polacy zrobią raz na jakiś czas imprezę urodzinową itp. to zaraz jest donos i otrzymujesz telefon z ostrzeżeniem. Do Genewy przyjeżdża się z tego względu iż jest to najlepsze połączenie z Polski. Do Genewy zawsze przyjeżdża ktoś kto zawozi do Francji na miejsce. W biurze w Warszawie oczywiście nie usłyszysz żadnego negatywu. Oceń sama. Wiadomo pracować trzeba wszędzie ale jeśli Cię nie szanują ani Francuzi ani "Twoja" firma to pracuje się niezbyt fajnie. Są oczywiście gorsze firmy. Jeśli potrzebujesz kasy to jedź, jeśli nie masz ciśnienia to poszukaj innej firmy a najlepiej pracy bezpośrednio u Francuzów. Powiem jeszcze raz firmę zgubi pazerność właścicieli, wszyscy zastanawiamy się czy oni sami naprawdę tego nie widzą.
zdjecie uzytkownika
Aga - 2014-07-22 22:07:17 odpowiedz | cytuj
Dzięki wielkie za odpowiedź. W takim razie przemyslę sprawę i w razie czego napiszę komentarz. To polska mentalność, Polacy zamiast szanować swoich to traktują jak śmieci, straszne...
zdjecie uzytkownika
Czarna - 2014-07-29 15:31:10 odpowiedz | cytuj
Jakie są zarobki? Czy możesz podać stawkę?
zdjecie uzytkownika
Aga - 2014-07-29 16:12:34 odpowiedz | cytuj
popieram w 100%.Jeszcze kilka lat temu warto bylo wyjechac do pracy przez ta agencje.Zarobki były naaprawde Ok.Ciężko się pracowało ale wiadomo bylo za co.To co jest teraz to jakaś porazka.Marne 4000 tys ponad,dojazd na wlasny koszy(sic!), warunki mieszkaniowe ponizej jakiejkolwiek krytyki.Mieszkanie na 15 osob do tego jedna obskurna , smierdzaca toaleta i 2 zagrzybione prysznice, a o braku kuchni nie wspomne.Nie ma nawet w czymzrobic kawy czy herbaty, brak czajnika.Do wygladajacy jak stodola , zreszta pewnie kiedys tam była.Stara smierdzaca posciel...Zygac sie chce na sama mysl.Mieszkanie rzekomo mialo byc 20 min od hotelu okazalo sie godzine od hotelu.Musisz isc piechota do pracy godz wracac godz piechota, a za to nikt nie zaplaci proste,za godziny przestojowe rowniez nie placa.W glowie sie nie miesci ze sa dziewczyny ktore tak pracuja,pewnie sa bardzo zdesperowane.W hotelu guwernantka traktuje cie jak gowno. pomiata toba, rozkazuje.Mimo ze konczy sie prace o okreslonej godzinie to nic nie znaczy to guwernantka decyduje czy mozesz isc czy nie.Mialy byc 3 posilki dziennie, byl 1 ( trudno nazwac to posilkiem)buleczka i resztki czegos np marchewki, o 2 pozostalych posilkach zapomnij.Wysylaja cie do pracy i nikt soe toba juz nie interesuje.Agencja nie szanuje swoich pracownikow, nie obchodzi ich czy jest ci dobrze itd.dla nich liczy sie kazdy grosz a pracownika maja w dupie.Pazernosc PQG nie zna granic!!!!Chwciwosc.chciwosc i jecsze raz chwciwosc.Jesli ktos choc troche zna swoja wartosc i nie da soba pomiatac to nie skorzysta z ich uslug.Ja zrezygnowalam i nigdy wiecej.ODRADZAM tym, bardziej ze jest coraz wiecej fajnych agencji.Wybor jest wiekszy.Agencja dla desperatow.VCbD
zdjecie uzytkownika
Monsieur ekwiwalent - 2014-08-11 19:33:59 odpowiedz | cytuj
Skok na kase, zostalismy oszukani i smieja sie nam prosto w twarz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Omijac z daleka!!!!!! Jest duzo innych uczciwych firm!!!!!!
zdjecie uzytkownika
Nicki - 2014-08-21 12:21:12 odpowiedz | cytuj
PIP jest juz w drodze.
zdjecie uzytkownika
Laura - 2014-08-30 19:01:55 odpowiedz | cytuj
Niezmiernie się cieszę, że natrafiłam się tą wypowiedź zanim bym się wpakowała do takiej pracy. A już chciałam im wysyłać CV. Na szczęście ja desperatką nie jestem ;)
zdjecie uzytkownika
Maciej - 2014-10-07 09:46:15 odpowiedz | cytuj
Witam, czy ktoś na sezon zimowy się wybiera z tą firmą do pracy w Alpy ??? Dzwonili Mi, że rozmowa jest 20.10.2014 r. ale po przeczytaniu tych komentarzy nie wiem co robić.
zdjecie uzytkownika
lu - 2014-10-08 08:40:26 odpowiedz | cytuj
Witajcie, też chciałbym się dowiedzieć czegoś o tej firmie...

wygląda to wszystko źle, nie mają strony internetowej, cała ta historia z dietami, umową na najniższą krajową to jakaś lipa..;/
zdjecie uzytkownika
Antoś - 2014-10-09 11:39:11 odpowiedz | cytuj
Witam
Agencja staje się nie wypłacalna. Problemy z wynagrodzeniem to norma. Pracowałem z osobami które czekały na pieniądze po 2, 3 tygodnie, co najgorsze przepracowane godziny również się nie zgadzały. To jest taka loteria Ty dostajesz pieniądze na czas a TY nie. Jeśli chodzi o wyżywienie, kolega pracujący w innym hotelu miał limity no posiłki. Nie mógł nałożyć sobie dwóch kawałków ryby na talerz. Co do samych obiadów dla przykładu podaje danie dnia ( kostka ryby taka biedronkowa wysuszona bez przypraw bez panierki do tego fasolka szparagowa z bułka tarta i masełkiem nieee :)) sama bez niczego i bagietka ) i tak co 2, 3 dzień. Jeśli chodzi o warunki mieszkalne 1 prysznic na piętro. Najlepiej brać prysznic jak najwcześniej wtedy nie czuć zapachu moczu w kabinie do tego również dochodzi brak ciepłej wody ale spokojnie tylko raz w tygodniu. Prawie zapomniałem kaloryfery, sezon zimowy -10 na dworze a tu puk nie ma ogrzewania.
Pozdrawiam
zdjecie uzytkownika
Pokojówka - 2014-10-09 13:31:34 odpowiedz | cytuj
Pracuje z PQG juz od kilku sezonow i jestem zaskoczona negatywnymi opiniami jakie tu znajduje. Przede wszystkim pensja jest na prawde w porzadku - 4500 netto miesiecznie, a w grudniu i styczniu mozna nawet zarobic 6000 na reke. Zakwaterowanie jest ok, wyzywienie tez. Na miejscu sa koordynatorki, ktore zawsze sa pomocne jesli cos sie dzieje. Praca jest ciezka, ale wynagradzaja ja zarobki.
Opoznienia w pensjach pare razy sie zdarzyly - ale tylko kilkudniowe, natomiast rzeczywiscie jedno paromiesieczne opoznienie bylo z wyplatem ekwiwalentu za urlop - tyle ze na biezaca dostawalam informacje ze bedzie on wyplacony z opoznieniem za co PQG przepraszala.

Pozdrawiam,
zdjecie uzytkownika
Jajajaja - 2014-10-09 15:01:00 odpowiedz | cytuj
Opóźnienia z ekwiwalentem powiadasz?! Dla wielu wielu pracowników ekwiwalent został jeszcze niewypłacony, tylko jakaś pierwsza rata bo trudno nazwać ekwiwalentem kwotę 1300zł kiedy należało się 6tys. zł. Firma wciska nam ze to cala kwota i ze wiecej nie dostaniemy.
W ten oto sposób firma odpłaciła się pracownikom którzy ciężko zasuwają.
zdjecie uzytkownika
ciekawy - 2014-10-10 01:39:31 odpowiedz | cytuj
też mam mieć rozmowę 20.10.. i po przeczytaniu komentarzy zacząłem się wahać.. jest aż tak źle, czy niektóre osoby przesadzają? pracował ktoś niedawno z tą firmą?
zdjecie uzytkownika
Busted - 2014-10-10 13:32:41 odpowiedz | cytuj
Komentarz osoby o nicku Pokojówka to chyba wyszedł od kogoś z biura w Warszawie....
zdjecie uzytkownika
Nissan - 2014-10-10 18:37:17 odpowiedz | cytuj
Nie ma co wieszać psów na firmie, Po prostu mają taką politykę i nikt tego nie zmieni. To czy taka strategia przyniesie efekty ocenimy za jakiś czas. Firma ma wiele minusów ale ma też kilkanaście super mocnych plusów. Tymi plusami są ludzie, może z kilkanaście osób które tę firmę swoją pracą reprezentują na miejscu we Francji robiąc jej dobrą reklamę. Z tego miejsca pozdrawiam koordynatorkę Panią Magdę i kilkunastoosobową grupę która jest trzonem tej firmy.Każda z tych osób wie że o niej mowa. Trzymajcie się i życzę Wam wytrwałości bo mi tej wytrwałości zabrakło. Robicie zaj.... robotę i aby firma doceniała Was chociaż w połowie tak jak doceniają Was Francuzi na miejscu. Pozdrawiam.
zdjecie uzytkownika
Fc Porto - 2014-10-13 16:23:36 odpowiedz | cytuj
Witam. Dostałem ofertę pracy we Francuskich Alpach od PQG. Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną na 20.10 do Warszawy. Przeczytałem powyższe komentarze i oczywiście jak większość z Państwa mam wątpliwości-głownie chodzi o płacę. Czy ktoś może mnie poinformować, czy wypłaty-podstawa 4500 zł. za przepracowany miesiąc, są regularnie przelewane na konto? czy jednak z opóznieniem ? Czy ewentualne nadgodziny, także są wypłacane regularnie? Proszę o informację, gdyż wolał bym wiedzieć, czy warto wyjechać, tym bardziej że jestem w takiej sytuacji, że potrzebuję podjąć prace w firmie, która będzie regularnie wypłacała pieniądze.
zdjecie uzytkownika
pain - 2014-10-13 18:40:28 odpowiedz | cytuj
Słuchaj Fc Porto, ja uważam, że powinieneś jechać i sam się przekonać. Przecież podczas rozmowy zawsze możesz zrezygnować.Ja wyjeżdżam z PQG już któryś sezon i w tym roku również planuję z nimi wyjazd. Jeśli chodzi o kasę, to są opóźnienia 2-3-4 dniowe, a nadgodziny są płacone razem z pensją podstawową.
A tak w ogóle, to ja was wszystkich nie rozumiem?! Skoro tak bardzo nie podoba się wam ta firma, to po co wyjeżdżacie z nią tyle razy?
Owszem, firma nie jest idealna, ale nie najgorsza, jak tu piszecie..Podejrzewam też, że część osób, które tak tu narzekają, myślą, że jadą na wakacje, a prawda jest taka, że praca jest cieżka. Ale nic nie ma za darmo. A w szczycie sezonu możesz zarobić dużo więcej. Jak potrzebujesz pieniędzy i nie boisz się ciężkiej pracy, to jedź.
zdjecie uzytkownika
pain - 2014-10-13 18:49:19 odpowiedz | cytuj
i zgadzam się z Nissanem. Na miejscu opieka jest bardzo dobra. Zawsze masz kontakt z koordynatorem. nie olewają cię, jeśli naprawdę potrzebujesz pomocy.
zdjecie uzytkownika
AC - 2014-10-13 22:35:03 odpowiedz | cytuj
Fc Porto. Jeśli bardzo potrzebujesz kasy to jedź. Firma jest wypłacalna i co miesiąc są pieniądze, Czasami jest to 2-3-4 dniowe opóźnienie czasami ponad tygodniowe. Jeśli jedziesz pierwszy raz to nie jest to 4500zł tylko około 4100zł. Czy warto zdecyduj sam. Odnośnie komentarza powyżej to nikt poważny nie liczy na wakacje. Każdy liczy się z ciężką pracą, na wakacje liczą tylko małolaty które chcą dorobić gorsza a niekoniecznie się napracować i takich będzie niestety coraz więcej bo kto normalny będzie chciał opuszczać rodzinę za 4100?. Potwierdzam to co pisze Nissan są tam osoby które pracują 5-6-7 sezonów i to są prawdziwi weterani, których powinno się odpowiednio szanować i wynagradzać. Każdy widzi że w PQG dzieje się coraz gorzej, tylko kierownictwo zaklina rzeczywistość. Za niedługo nowi przyjadą za 3500zł i tacy też się znajdą. Niech mądrzy wyciągną wnioski....
zdjecie uzytkownika
FcPorto - 2014-10-14 01:58:13 odpowiedz | cytuj
Dziękuje Wam Pain i AC za odpowiedz i udzielenie informacji dotyczącej wynagrodzenia. Oczywiście że nie boję się ciężko pracować. Gdybym się bał, nawet nie miał bym zamiaru rozważać tego wyjazdu i jechać na rozmowę kwalifikacyjną. Jestem z tych, którzy wiedzą, że pieniędzy nikt za darmo nam nie da. Ciężka praca nie jest mi obca. Czy za 4100 zł się opłaca jechać? Oczywiście że się opłaca! W naszym kraju maksymalnie za ciężką fizyczną pracę w zależności też w jakiej branży, można ledwo 1500-1800 zarobić, lub nawet dużo mniej. Więc tym bardzie,j że nie odciągają za mieszkanie, które za granicą jest drogie jeśli trzeba było by samemu sobie płacić, to jak najbardziej warto wyjechać. Tym bardziej, że jeśli będzie możliwość pracować w nadgodzinach.
Miałem tylko obawy odnośnie
wynagrodzenia- tym bardziej po przeczytanych tutaj komentarzach (że ktoś tam niby nie otrzymał do kilku miesięcy ekwiwalentu urlopowego) Macie rację, wiele osób bardzo negatywnie opisuje sytuację w firmie z wielkim wyolbrzymieniem faktycznego stanu rzeczy. Może piszą tak dlatego, że nie sprostali obowiązkom w pracy, lub nie odpowiadała im taka ciężka praca albo jeszcze inne kwestie, jak już wspomnieliście i stąd te złośliwe komentarze dotyczące wynagrodzenia i innych rzeczy. Dlatego tak dociekliwie pytam o kwestię finansową, gdyż miałem już okazję się przekonać jak to jest, gdy z niecierpliwością oczekuje się wypracowanego wynagrodzenia, którego nie ma terminowo lub ten czas wynagrodzenia jest przeciągany. Wtedy naprawdę nie pracuje się komfortowo, gdyż nie można skupić się w pełni na swoich zadaniach. Myślę jednak także, że nie ma idealnych firm, w których na nic nikt na pewno by nie narzekał. Taka prawda, że tam gdzie ludzie, tam są i problemy. Wszędzie dobrze,tam gdzie nas nie ma. Taka prawda. Dzięki jeszcze raz za odpowiedz i fachową radę, która na pewno upewniła mnie co do kwestii wynagrodzenia, czy firma jest naprawdę wypłacalna, gdyż jest to sprawa najważniejsza.
Pozdrawiam ;)
alert