Logowanie dla kandydatów/kursantów

Rejestracja | Zapomniałem hasła

Logowanie dla Pracodawców

Rejestracja pracodawcy | Zapomniałem hasła

Nowe zasady dotyczące cookies
Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

plus Dodaj ofertę pracy | Logowanie
zamknij[X]
akceptuję regulamin
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-06 21:25:37 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-06 14:37:13

- 2012-06-05 21:50:03

Potoczne gdybanie i mieszanie" pojec" pozostawiam dyletantom.
po raz 100 napisze,ze podmioty gosp z PL oddelegujace sie wg przepisow UE .... podlegaja pod prawo ,ubezpieczenia, podatki PL
Moje wyksztalcenie nikogo nie obchodzi w De...mam dokumenty uprawniajace mnie do tej pracy...i zadna kontrol niemiecka nie zakwestionuje moich uprawnien jako firmy z PL,umow i rachunkow
Opiekunki pracujace na Gewerbe czy minijob to zupelnie inna bajka,pracuja na zasadach niemieckich ,maja meldunek w De wiec sie nie oddelegowuja z PL! Gewerba to rozliczanie wg przepisow niemieckich,,jestes podmiotem, podatnikiem i platnikiem w DE..
Idz do pierwszego lepszego biura niem i zapytaj sie o klasyfikacje zawodow... moze wtedy dowiesz sie ze opieka nad czlowiekiem a pucowanie podlog to diametralnie dwa rozne zawody i ...Basta!

Kiedy podmiot niemiecki zatrudnia personel na zlecenie szpitali,domow starcow, prywatnych klinik,ambulatoriow-..tam wymaga sie uznanie kwalifikacji i uzyskanie prawa do wykonywania zawodu...mozna zaczac prace na tlumaczonym dyplomie i postarać się w miedzyczasie o nostryfikację. Procedura trwała max, kilka miesięcy. Bez problemu uznaje sie polski dyplom. Od 2004 r. obejmuje nas prawo unijne ułatwiające przenoszenie kwalifikacji między krajami UE.

Po raz 100 powtorze...opiekunka i pomoc domowa to dwa rozne zawody w klasyfikacji niemieckiej i polskiej...co to za nonsensownosci ze cos kryje sie w potocznosci?...ha ha... sie usmialam z interpretacji:)

Opiekunki majace doswiadczenie zawodowe wiedza jak sprawdzic posrednika pod katem uprawnien,certyfikatu marszalka,kapitalu zakladowego,nr KRS nr AZPP,etc, zglaszaj "uwagi" organom kontroli
Zmiana nazewnictwa zawodow w umowach to manipulacja firm! mozna wyciagnac konsekwencje prawne dla takich podmiotow gosp.
Niech sobia pisza pomoce domowe ale kiedy kobieta zajmuje sie chorym seniorem w jego prywatnym domu i posiada dowody na ta okolicznosc np. nagrywa filmiki z pielegnacji,spacerow,karmienia pacjenta,madralinska opiekunka podpuszcza niem,rodzinke i podpisuja jej oswiadczenie co dokladnie robi przy chorym.....duzo fotek z pielegnacji i wizyt u lekarza,etc,...z puentuje: srednich lotow prawnik zakwestionuje umowe! wyjda machlojki w klasyfikacji zawodow i oszukiwaniu na wynagrodzeniu...fajny scenarisz? ha ha...zamiast gosposiowac,...oj! myc okna,podlogi, i pichcic ...biedactwo wstawalo po nocach do chorego i 24 godz pracowala na 2 etatach w 2 zawodach..Kto za to zaplaci? jak myslicie? wygra opiekunka? jezeli ma mocne dowody tak:)) czy wywalczy duuuze odszkodowanie za utracone zdrowie? tak,tak, poturbuje prawnie niuczciwego posrednika:)
Zanim podpiszesz dokument zwany UMOWA...przeczytaj 10 razy ...i pamietaj, ze to opiekunki maja okreslona i zagwarantowana prawnie stawke minimalna w De .a gosposie domowe nie zajmuja sie chorymi!

Do zaawansowanej,opieki paliatywnej wymaga sie nostryfikacji dyplomu ( np,pielegniarki,rehabilitantki,opiekunki,laborantki,etc)
tak sie dzieje w rekrutacji do placowek niemieckich sluzb medycznych, leczniczych,labolatoryjnych, opiekunczych,..
Nostryfikacja dyplomu nie jest wymagana ani potrzebna przy opiece podstawowej- w domu prywatnym pacjenta/ seniora!!
Przy opiece podstawowej nie trzeba miec uprawnien...poszukaj sobie wypowiedz ministra pracy DE, wklejalam miesiac wstecz na forum.:))

Swietnie,ze to napisalas,bo tak to wlasnie wyglada!!!NIE TRZEBA MIEC UPRAWNIEN-przy opiece domowej!!!!!To ze firmy wysylaja opiekunki,ktore w Niemczech staja sie nagle pomocami domowymi,to perfidna manipulacja,tylko i wylacznie firm,aby placic opiekunkom jak najmniej.Zwykle podle oszustwo,a do tego karalne!
Karalne jest posługiwanie sie tytułem opiekunki osób starszych tzw.Altenpflege.Dokładnie wyjaśnione jest to n.p na Arbeitlandia.eu.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-06 21:39:32 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-06 00:09:13

- 2012-06-05 21:19:42

W Polsce nie ma takiego zawodu , a w Niemczech koncza ja prymitywy ze wsi po szkole podstawowej i takie pracuja w Pflegedienst,nie raz z takimi niemotami mialam do czynienia. szkoda ,ze Polska nie moze porozumiec sie w tym temacie z Niemcami i nasze panie po maturze ,plus kurs i doswiadzcenie sa o wiele lepsze , a na pewno inteligentniejsze. Kto nam Polkom ,kaze sie podporzadkowywac niemieckiemu porzadkowi w innych krajach gdzie pracuja dziewczyny jak we Wloszech czy Szwajcarii nie ma takich cyrkow
a co ma matura wspolnego z praca opiekunki?bzdury
No własnie.,oczywiscie,że bzdury.Polki po podstawówce,zawodówce też pracują i co z tego.I dużo ze wsi.No ale wiadomo,że takie bzdury napisała slynna wszechwiedząca,tylko ma nieaktualne informacje,bo w Polsce w każdym duzym miescie są policealne szkoły kształcące opiekunów osób starszych.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-06 21:48:04 odpowiedz | cytuj
mylisz sie,nie o to chodzi,kolezanki powyzej maja racje.Arbaitlandia nie wyjasnia tylko interpretuje.Po swojemu.Dziewczyny pracuja w domach prywatnych,faktycznie jako opiekunki.Opiekuja sie ludzmi,a nie sa pomocami domowymi.Firmy oszukuja.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-06 22:15:17 odpowiedz | cytuj
Arbeitlabdia wyjasnia ,dokładnie takie są przepisy,informacji na ten temat jest mnóstwo,interpretują chyba osoby,którym przeszkadza nazawa Haushalthilfe fur pflegebedurftige Person.Firmy okreslają to jako pomoc domowa z funkcją opiekuńczą i nie dlatego,że oszukują,tylko inaczej nie mogą.Zresztą ta dokładnie okresla obowiazki,bo każda wie,że wolno jej wykonywac tylko obowiącki pomocy domowej i proste czynnosci pielęgnacyjne,mycie,ubieranie itp.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-06 23:28:32 odpowiedz | cytuj

Jak oni wyliczyli te 5200 zł na rękę na działalność? Dlaczego nie w euro??? I umowa z firmą??

Opieka niemcy północne (rodewald)
OPIEKA NIEMCY PÓŁNOCNE (Rodewald). 31637 Rodewald (wioska ) - od 30 CZERWCA 2012 poszukujemy opiekunki do 85- letniego niewidomego, inteligentnego pana.
Podopieczny oprocz problemow ze wzrokiem, jest osoba zdrowa, poruszajaca sie o wlasnych silach (waga 80 kg/ wzrost 180 cm). Osoba ta mieszka w zadbanym bungalowie z malym ogrodem. Dobra atmosfera w pracy. Brak wstawania w nocy.

Do zadan opiekunki nelzezy: opieka, sprzatanie, gotowanie. Czas wolny do uzgodniania. Wymiany z opiekunka co 2 miesiace. Mozliwosc rozmowy telefonicznej ze zmienniczka.

WYMAGANIA:
- dobra znajomosc j. niemieckiego
- doswiadczenie w opiece

OFERUJEMY:
- umowe z osobamy posiadajacymi dzialalnosc gospodarcza w Polsce, wynagrodzenie: 5.200, 00 zl miesiecznie na reke
- mile widziane panie emerytki
- zwrot kosztow dojazdu
- opieka polskojezycznego koordynatora
- nie pobieramy prowizji

Kontakt:
Telefoniczny kontakt od poniedzialku do piatku w godz. 9:00 - 14:00.
Family Service
Ohmer Feld
D-31633 Leese
Tel: 0049 5761- 9211 44
lub
E-mail: ewelina.tegtmeier@rwg-leese.de
W razie kontaktu mailowego prosze o podanie numeru telefonu kontaktowego.

Doszkalający kurs języka niemieckiego 60h za DARMO
Zapisz się już dziś!

zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 08:03:59 odpowiedz | cytuj
Do tego zwrot tylko za dojazd a za powrot?to co sama mam zaplacic?W zlotowkach bo zarobia na przeliczeniu.Chociaz jak firma niemiecka to zzaplata powinna byc w euro.Milego dnia
zdjecie uzytkownika
to cwaniaki! - 2012-06-07 09:01:43 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-06 23:28:32

Jak oni wyliczyli te 5200 zł na rękę na działalność? Dlaczego nie w euro??? I umowa z firmą??

Opieka niemcy północne (rodewald)
OPIEKA NIEMCY PÓŁNOCNE (Rodewald). 31637 Rodewald (wioska ) - od 30 CZERWCA 2012 poszukujemy opiekunki do 85- letniego niewidomego, inteligentnego pana.
Podopieczny oprocz problemow ze wzrokiem, jest osoba zdrowa, poruszajaca sie o wlasnych silach (waga 80 kg/ wzrost 180 cm). Osoba ta mieszka w zadbanym bungalowie z malym ogrodem. Dobra atmosfera w pracy. Brak wstawania w nocy.

Do zadan opiekunki nelzezy: opieka, sprzatanie, gotowanie. Czas wolny do uzgodniania. Wymiany z opiekunka co 2 miesiace. Mozliwosc rozmowy telefonicznej ze zmienniczka.

WYMAGANIA:
- dobra znajomosc j. niemieckiego
- doswiadczenie w opiece

OFERUJEMY:
- umowe z osobamy posiadajacymi dzialalnosc gospodarcza w Polsce, wynagrodzenie: 5.200, 00 zl miesiecznie na reke
- mile widziane panie emerytki
- zwrot kosztow dojazdu
- opieka polskojezycznego koordynatora
- nie pobieramy prowizji

Kontakt:
Telefoniczny kontakt od poniedzialku do piatku w godz. 9:00 - 14:00.
Family Service
Ohmer Feld
D-31633 Leese
Tel: 0049 5761- 9211 44
lub
E-mail: ewelina.tegtmeier@rwg-leese.de
W razie kontaktu mailowego prosze o podanie numeru telefonu kontaktowego.
Mialam przyjemnosc/wątpliwą/sprobowac zmierzyc sie z jedna z ofert tejze firmy.Przypadek ciezki,dzwiganie,rehabilitacja,wstawanie nocne, dozor rodziny,pozostale prace domowe oprocz zakupów/wiadomo ,ze polka to nic nie potrafi kupic /jednym slowem TRAGEDIA.Szkoda,ze nie zazadalam 150 eur za podroz ,bo bym od razu wyjechala,praca bez umowy!kilka dni probowalam dogadac sie z synem ,ale bez skutku.Kazalam lekarza wezwac ,bo babcia miala wysokie cisnienie.I to byl dobry pomysl,gdy zobaczyl warunki/lazienka malutka,ubikacja bez poreczy itp/stwierdzil,ze nie ma warunkow na opieke w domu,a synowi kazal zrezygnowac z pracy i opiekowac sie/oj,synowa byla oburzona/pozegnalam towarzystwo z ulga.OCZYWISCIE FIREMKE TEZ....do reki rodzina mi zaplacila,gdyz nie bylo zadnej umowy
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 09:11:22 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-06 17:37:52

- 2012-06-06 16:49:12

Powiedzcie kolezanki jak bedzie po niemiecku , bitki wolowe.
Bo chce zrobic , a nie wiem jak nazwac
Ja bym powiedziala Rindfleischsteak/nie wiem czy poprawnie napisalam?/a najlepiej zrob roladki czyli Rinderrouladen:))
Ha, ha - mam zrobic cos innego - bo nie wiem jak nazwac bitki ;))))))))
Nie lubie rolad wolowych, a mam takie piekne plastry, ze szkoda na gulasz kroic. Zrobie jak powiedzialam, a w sobote po obiedzie juz bede wiedziala jak sie TO nazywa. A rciekawej rodzince powiem, ze robie niespodzianke z wolowiny ;)
Podobnie mialam z placuszkami z jablkami... ale sie PO dowiedzialam ;)
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 10:10:37 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-07 09:11:22

Ja bym powiedziala Rindfleischsteak/nie wiem czy poprawnie napisalam?/a najlepiej zrob roladki czyli Rinderrouladen:))
Nie lubie rolad wolowych, a mam takie piekne plastry, ze szkoda na gulasz kroic. Zrobie jak powiedzialam, a w sobote po obiedzie juz bede wiedziala jak sie TO nazywa. A rciekawej rodzince powiem, ze robie niespodzianke z wolowiny ;)
A czy ta ciekawska rodzinka zabiera Cie na obiady?Powinni jako rewanz.Tym bardziej,ze zamiast byc przy chorym rodzicu,to stoisz przy garnkach dluzej ,aby im dogodzic.Ja nie praktykuje czegos takiego.Owszem razem z corka gotowalysmy raz na miesiac/szparagi,kapuste z miesem mielonym jako Kuhlroulade:)/,torty i ciasta oni piekli dla nas ,zawsze usmiech i spokoj.Przyjechala nadgorliwa zmienniczka ,powiedzieli ze ja perfekt pracuje .Nie mogla zrozumiec,ze jest tu dla chorej ciezko osoby /czeste pojenie,karmienie,zmiana pozycji/a agencja ma nas i tak za nic.Juz szykuje umowe z rodzina i pozegnamy sie z tymi hienami:)))
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 10:13:02 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-06 21:39:32

W Polsce nie ma takiego zawodu , a w Niemczech koncza ja prymitywy ze wsi po szkole podstawowej i takie pracuja w Pflegedienst,nie raz z takimi niemotami mialam do czynienia. szkoda ,ze Polska nie moze porozumiec sie w tym temacie z Niemcami i nasze panie po maturze ,plus kurs i doswiadzcenie sa o wiele lepsze , a na pewno inteligentniejsze. Kto nam Polkom ,kaze sie podporzadkowywac niemieckiemu porzadkowi w innych krajach gdzie pracuja dziewczyny jak we Wloszech czy Szwajcarii nie ma takich cyrkow
No własnie.,oczywiscie,że bzdury.Polki po podstawówce,zawodówce też pracują i co z tego.I dużo ze wsi.No ale wiadomo,że takie bzdury napisała slynna wszechwiedząca,tylko ma nieaktualne informacje,bo w Polsce w każdym duzym miescie są policealne szkoły kształcące opiekunów osób starszych.
Słynna wszystkowiedząca niestety nie wie, że często opiekunkami są osoby z wykształceniem wyższym, które są na emeryturze (nauczycielki, lekarki). Ale słynna wszystkowiedząca nie wie że porządne agencje sprawdzają opiekunkę dokładnie przed jej wysłaniem, więc te głupie baby ze wsi to chyba tylko pracują w agencji, którą poleca słynna wszystkowiedząca - przynajmniej to by wszystko tłumaczyło.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 10:48:53 odpowiedz | cytuj
Ale Niemcy bardzo lubia,a tak jak ty nazywasz bitki nie ma czegos takiego w kuchni niemieckiej,ja juz od dawna nie przyzwyczajam Niemcow do naszych potraw po co? jak babka jadla cos przez dobre 80 lat to niech je dalej. A Apfelkuchen sa w Niemczech znane wiec to zadna nowosc.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 11:00:59 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-07 10:13:02

Słynna wszystkowiedząca niestety nie wie, że często opiekunkami są osoby z wykształceniem wyższym, które są na emeryturze (nauczycielki, lekarki). Ale słynna wszystkowiedząca nie wie że porządne agencje sprawdzają opiekunkę dokładnie przed jej wysłaniem, więc te głupie baby ze wsi to chyba tylko pracują w agencji, którą poleca słynna wszystkowiedząca - przynajmniej to by wszystko tłumaczyło.
No to wymien chociaz dwie porzadne agencje, czemu nie, niech zatrudnia wiecej tych lepszych opiekunek.
Na czym to sprawdzanie wyglada? na wypelnieniu ankiety? ALbo na tym ze nie widza opiekunki na oczy? A to,ze opiekunkami jest wiele ludzi po studiach to jest ogolnie wiadomo, wiec twoj post jest niezrozumialy.A i to ,ze duzo pracuje po podstawowce to lez niestety prawda.,Niestety bo ,bo pozniej sa takie kwiatki,nie wezwie pogotowia bo nie wie jak,nie porozmawia z lekarzem bo nie zna dobrze jezyka ,,rodzina daleko przez telefon trzeba tez dobrze mowic..... i mowi Alles o.k.....A babka,czy dziadek schodza z tego swiata,czesto ku zadowoleniu rodziny . I wszyscy sa w porzadku i zadowoleni .,Opiekunka przywiezie,kase,rodzina ma problem z glowy,a agencja zainkasowala niemale pieniadze Tylko ta biedna babcia,czy dziadek patrzy z gory i kiwa glowa na to jedno wielkie dziadostwo
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 11:50:19 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-06 22:15:17

Arbeitlabdia wyjasnia ,dokładnie takie są przepisy,informacji na ten temat jest mnóstwo,interpretują chyba osoby,którym przeszkadza nazawa Haushalthilfe fur pflegebedurftige Person.Firmy okreslają to jako pomoc domowa z funkcją opiekuńczą i nie dlatego,że oszukują,tylko inaczej nie mogą.Zresztą ta dokładnie okresla obowiazki,bo każda wie,że wolno jej wykonywac tylko obowiącki pomocy domowej i proste czynnosci pielęgnacyjne,mycie,ubieranie itp.
Nie masz racji!Zdecydowana wiekszosc tzw.falszywie pomocy domowych,zajmuje sie ludzmi chorymi,z demencja(czesto ciezka),Alzheimerem i innymi chorobami,ludzmi nie mogacymi juz samodzielnie o sobie decydowac,czyli calkowicie NIESAMODZIELNYMI.Kobiety wykonuja prace opiekunki,przy okazji zajmujac sie tez gospodarstwem domowym.Jesli firmy nie moga inaczej,to niech sie tym nie zajmuja,a nie gmatwaja.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 12:33:25 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-07 11:50:19

Nie masz racji!Zdecydowana wiekszosc tzw.falszywie pomocy domowych,zajmuje sie ludzmi chorymi,z demencja(czesto ciezka),Alzheimerem i innymi chorobami,ludzmi nie mogacymi juz samodzielnie o sobie decydowac,czyli calkowicie NIESAMODZIELNYMI.Kobiety wykonuja prace opiekunki,przy okazji zajmujac sie tez gospodarstwem domowym.Jesli firmy nie moga inaczej,to niech sie tym nie zajmuja,a nie gmatwaja.
Powinno tobyc na szczeblu ministerialnym raz na zawsze rozwiazane. W POlsce nie ma szkol ksztalcacych masowo opiekunki osob starszych,czy takiego zawodu... podkreislam zawodu jak pomoc domowa. Nasze systemy szkolnictwa sa inne i to nalezaloby najpierw synchronizowac,ustalic wymagania i zakresy obowiazkow i dac moznosc tysiacom kobiet w Polsce zdobyc takie swiadectwo opiekunka osob starszych i po dyskusji. W innych krajach gdzie jezdza nasze dziewczyny nie ma takich dziwolagow i jalowych dyskusji,pracuja,zarabiaja i jest dobrze. A kto powiedzial,ze pomoc domowa nie moze zarobic i 3000 euro, to o czym piszecie to sa stawki minimalne ,a i to agencjom jest za duzo.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 13:22:59 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-07 12:33:25

Powinno tobyc na szczeblu ministerialnym raz na zawsze rozwiazane. W POlsce nie ma szkol ksztalcacych masowo opiekunki osob starszych,czy takiego zawodu... podkreislam zawodu jak pomoc domowa. Nasze systemy szkolnictwa sa inne i to nalezaloby najpierw synchronizowac,ustalic wymagania i zakresy obowiazkow i dac moznosc tysiacom kobiet w Polsce zdobyc takie swiadectwo opiekunka osob starszych i po dyskusji. W innych krajach gdzie jezdza nasze dziewczyny nie ma takich dziwolagow i jalowych dyskusji,pracuja,zarabiaja i jest dobrze. A kto powiedzial,ze pomoc domowa nie moze zarobic i 3000 euro, to o czym piszecie to sa stawki minimalne ,a i to agencjom jest za duzo.
szkopul w tym, ze w DE nie ma caly czas stawki minimalnej dla Auslanderow, trwaja rozmowy, a kombinuja tak aby jak najmniej placic.

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Berlin
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 13:56:08 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-07 13:22:59

- 2012-06-07 12:33:25

szkopul w tym, ze w DE nie ma caly czas stawki minimalnej dla Auslanderow, trwaja rozmowy, a kombinuja tak aby jak najmniej placic.
Bo nie ma i nie moze byc cos takiego,jak stawki dla obcokrajowcow.Prawo unijne mowi,ze wszyscy musza byc traktowani jednakowo.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 16:46:01 odpowiedz | cytuj

Czytam powyzej ze firma z De zatrudnic chce opiekunki z Pl ha ha...emerytki na swiadczeniach zus-owskich i placic w zlotowkach?
A dlaczego chce manipulowac wynagrodzeniem w euro ktore kontrahent niemiecki placi z gory ? ha ha...odp.jest prosta ZYSK

Przyklad:
Rodzina niemiecka nawiazuje wspolprace z firma opiekuncza z De
Ustala i wpala miesiecznie 2 000 euro na konto wskazane w umowie agentury za opieke 24. Agentura zatrudniajac opiekunke placi jej na koniec miesiaca w zlotowkach....
Ksiegowo wyglada to tak

2 000 e na koncie w niem.banku" pracuje"czyli jest oprocentowane
majac 20 opiekunek na zleceniach z PL - mamy sume 20 000,- E
Wg przepisow PL wynagrodzenie przewalutowuja wg kursu bankowego Euro w Pl.
Roznica w przewalutowaniu to czysty zysk dla firm i ONI o tym wiedza ze nawet 0,20 gr na 1e sprzedanym w kantorach daje kwote 4 tys zl zysku....Opiekunki nie wiedza ze firm nikt nie sprawdza pod wzgledem przewalutowan...US- w taryfikatorze sprawdzi na dzien wyplaty pracownika delegowanego jedynie kurs bankowy i ksiegowosc
Pracodawca wplaca na wskazane konto opiekunki wynagrodzenie przewalutowane po najnizszym kursie...przewaznie jest to 4,00 PLN

Obracajac wynagrodzeniem wielu pracownikow mozna wyliczyc jak posrednicy zarabiaja oprocz prowizji pobieranej od kontrahentow DE....

Dalam przyklad 0,20 gr na 1 E przy kwocie 2 tys E...kiedy roznica przewalutowania jest wieksza i wynosi np.0,50 gr na 1/E tym zysk jest wiekszy!
Prosty rachunek ksiegowy
10 opiekunek oddelegowanych do De dostaje wynagrodzenie miesieczne po 5,000 PLN...z kolei za te 10 oddelegowanych opiekunek od kontrahenta niemiieckiego dostaje za platew Euro
1 opiekunka przy opiece 24h - "wyceniona" jest na 2 tys E/Monat
Przyklad:

10 (pracownikow) X 2000 Euro = 20 tys Euro/miesiecznie
20 000 E x 4,50 PLN (najlepszy kurs kantorowy)= 90 000,- PLN
10 opiekunek X 5 000,- PLN(wynagrodzenie w zl)= 50 000,-PLN
Czysty zysk z manipulacji wynagrodzen przy
10 oddelegowanych opiekunkach daje - ZYSK 40 000 PLN

Przyklad manipulacji wynagrodzeniami byl na 10 opiekunkach...a teraz moje drogie Panie - przeliczcie sobie jakie czerpie sie zyski na przewalutowaniu nie 10 ...ale 100 oddelegowanych pracownikow
Zastanowcie sie dlaczego firma z De i PL chce placic w PLN
Juz wiecie co mozna zrobic z Waszymi pieniazkami? Juz wiecie dlaczego namnozylo sie agencji,posrednikow w dziedzinie opieki paliatywnej/socjalnej? Praca czysta ,latwa i przyjemna,prawda?:))
Pozdrawiam:))
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 17:13:39 odpowiedz | cytuj
Wlasnie powyzszy post byl potrzebny ,aby zdac sobie sprawe z tego jak jestesmy traktowane przez pseudofirmy,a jeszcze Pani nie uwzglednila KAR DLA PRACOWNIKOW!Te dzialania sa nie do przyjecia dla normalnego czlowieka ,wiec wole w szarej strefie pracowac lub u rodziny niemieckiej.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-07 18:18:04 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-06 18:07:36

mariolcia - 2012-06-06 17:04:11

mam pytanie odnośnie tej gewerby na biuro //pracowałam w niemieckiej firmie w Koloni szefowa obiecała nam gewerbe z wynajęciem kawałka jej biura .Potem się okazało ze tak nie idzie bo musi być zameldowanie Rodzina nie chciała zameldować bo miała umowę z firmą i reszta jej nie interesowała No jeszcze krótką prośba jak sprawdzić czy mam założoną gewerbe ,bo moja koleżanka ma niby gewerbe ale firma nie dał jej żadnych papierów ,ma tylko na rachunku wypłaty niby swój nr gewerby
jezeli masz gewerbe to sprawdzisz w miejscu zameldowania w ratuszu.Na rachunku powinien byc steuer numer.
jezeli masz gewerbe to powinnas dostac papier z urzedu gminy.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 08:46:37 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-07 10:10:37

- 2012-06-07 09:11:22

A czy ta ciekawska rodzinka zabiera Cie na obiady?Powinni jako rewanz.Tym bardziej,ze zamiast byc przy chorym rodzicu,to stoisz przy garnkach dluzej ,aby im dogodzic.Ja nie praktykuje czegos takiego.Owszem razem z corka gotowalysmy raz na miesiac/szparagi,kapuste z miesem mielonym jako Kuhlroulade:)/,torty i ciasta oni piekli dla nas ,zawsze usmiech i spokoj.Przyjechala nadgorliwa zmienniczka ,powiedzieli ze ja perfekt pracuje .Nie mogla zrozumiec,ze jest tu dla chorej ciezko osoby /czeste pojenie,karmienie,zmiana pozycji/a agencja ma nas i tak za nic.Juz szykuje umowe z rodzina i pozegnamy sie z tymi hienami:)))
Jest OK ;)
mam super Stelle - jestem raczej do towarzystwa starszej pani ktora wszystko kolo siebie robi . A w wekendy przyjezdza zawsze syn - i to on jest takim koneserem . Ja gotuje a on podziwia, dopytuje o skladniki - a ja ,,rosne,, - bo bardzo lubie gotowac.
Oczywiscie w restauracji bylismy kilka razy ;))
i przepraszal mnie , ze nie takie smaczne jak ja gotuje.
Dla mnie to byla super pochwala. A ciast nie pieke - kupuje pyszne, gotowe w Rewe . Pozdrawiam serdecznie
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 12:46:27 odpowiedz | cytuj
Trzeba czasem przy garnkach odreagowac ,jezeli oczywiscie sprawia to przyjemnosc:))Moja znajoma nawet gdyby chciala cos smacznego ugotowac,to 100euro na ....uwaga 3 tygodnie:(na jedzenie dla niej i babci jest stawka raczej mizerna.Co prawda ma kupione warzywa,owoce,cukier,jajka,make i srodki czystosci,ale nie narzeka!Dla mnie to nie do pomyslenia,bo rodzina bogata .A opiekunka sama sobie winna
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 13:35:44 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 12:46:27

Trzeba czasem przy garnkach odreagowac ,jezeli oczywiscie sprawia to przyjemnosc:))Moja znajoma nawet gdyby chciala cos smacznego ugotowac,to 100euro na ....uwaga 3 tygodnie:(na jedzenie dla niej i babci jest stawka raczej mizerna.Co prawda ma kupione warzywa,owoce,cukier,jajka,make i srodki czystosci,ale nie narzeka!Dla mnie to nie do pomyslenia,bo rodzina bogata .A opiekunka sama sobie winna
Około 6 euro kosztuje kurczak, około 2 euro wątróbka drobiowa, około 5 euro 6 duzych udek, 4 duze kotlety karkówki około 6 euro, dodajmy do tego wędlina, serek i masło, jogurty, smietana, chleb - to koszt około 12 euro, czyli w przybliżeniu 30-35 euro na tydzień. Czy przy takiej ilosci produktów ktoś może głodować, skoro warzywa i owoce , mąka , cukier itd, jest poza tą stawką????
No chyba, że komuś potrzeba pół świniaka na tydzień, to wtedy owszem!!!!

Ciekawa jestem, czy będąc w domu też niektóre panie wydają krocie na wyzywienie????

Z pewnością nie, tyle, że wieczne narzekanie jest nasza cechą narodową!!!
Smacznego!
zdjecie uzytkownika
Ola54 - 2012-06-08 14:16:08 odpowiedz | cytuj
Do Loli, Lori i innych wspierających mnie dziewczyn!
Dostałam przed chwilką wiadomość, że w materiale pobranym z guzka w tarczycy "podejrzanych komórek nie znaleziono"
Boże, siedzę przed wyłączonym już skypem i beczę, nic już nie widzę - kończę więc. Od jutra Kasia będzie na badaniach w szpitalu, ale mam nadzieję, że już niczego złego nie powinnam się spodziewać. Ola
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 14:19:14 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 13:35:44

Około 6 euro kosztuje kurczak, około 2 euro wątróbka drobiowa, około 5 euro 6 duzych udek, 4 duze kotlety karkówki około 6 euro, dodajmy do tego wędlina, serek i masło, jogurty, smietana, chleb - to koszt około 12 euro, czyli w przybliżeniu 30-35 euro na tydzień. Czy przy takiej ilosci produktów ktoś może głodować, skoro warzywa i owoce , mąka , cukier itd, jest poza tą stawką????

Ciekawa jestem, czy będąc w domu też niektóre panie wydają krocie na wyzywienie????

Smacznego!
Jak na bogata rodzine to ta kwota jest smieszna !Opiekunka plus podopieczna musza wyzywic sie za 130 eur przez 3 tyg/maka,cukier itp z najnizszej połki ,bo zapomnialam dodac/.Skromniutko i oszczednie ,ciasta tez nie mozna piec bo jajka 10 szt na 3 tyg:(nie wazne ,a Ty nie wiem czy bys byla zachwycona ,moze nie masz tej polskiej cechy?Niemcy smieja sie z takich i to jest ok?
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 15:13:09 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 14:19:14

Smacznego!
Jak na bogata rodzine to ta kwota jest smieszna !Opiekunka plus podopieczna musza wyzywic sie za 130 eur przez 3 tyg/maka,cukier itp z najnizszej połki ,bo zapomnialam dodac/.Skromniutko i oszczednie ,ciasta tez nie mozna piec bo jajka 10 szt na 3 tyg:(nie wazne ,a Ty nie wiem czy bys byla zachwycona ,moze nie masz tej polskiej cechy?Niemcy smieja sie z takich i to jest ok?
Niemcy dlatego między innymi są bogaci, ponieważ są oszczędni.
Niektórzy jedzą po to żeby żyć, a inni zyją po to zeby jeść! Ja dostaję na wyżywienie około 70 euro tygodniowo i musze kupić wszystko oprócz wody mineralnej, piwa, soku! Starcza w zupełności, a na obiad codziennie jest mięso, codziennie sa owoce, warzywa, jogurty, lody! Bez przesady droga kolezanko, bez przesady!
A propos jajek to 10 sztuk kosztuje niecałe 2 euro, więc jak ktoś ma ochote na ciasto, to niech sobie te jajka kupi i upiecze!

Ciekawa jestem jaka to jest mąka i cukier z najniższej półki, bo jakoś nie ogarniam tego. Rozumiem, ze Ty w Polsce robisz zakupy w Almie, a nie w Biedronce????

Uwaga! Mamy ofertę pracy dla Ciebie - Praca dla Opiekunek Osób Starszych w Köln
Zarobki 1500€ , od zaraz! Skontaktuj się z nami...

zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 15:37:06 odpowiedz | cytuj
Nie przesadzajcie z tym oszczedzaniem na jedzeniu!Jesli Niemcy chca,to niech sobie oszczedzaja,ale na sobie,a nie na ciezko pracujacych dziewczynach!Nie uwazacie,ze nie dosc,ze maja tania sile robocza/24 godzinna/,to ograniczanie jedzenia do niezbednego minimum,najprostszych produktow,ktore tu panie wymieniaja/madrujac przy tym/-to prawie podlosc.To uwladcza godnosci ludzkiej i nie wolno sie na to godzic.Nie rozumiem,dlaczego niektore kobiety,maja tak niskie poczucie wlasnej wartosci,i sporzadzaja jeszcze powyzej kalkulacje,jak to tanio mozna wyzyc i dogodzic tym samym Niemcom.
zdjecie uzytkownika
Lorie - 2012-06-08 15:47:46 odpowiedz | cytuj
Ola54 - 2012-06-08 14:16:08

Do Loli, Lori i innych wspierających mnie dziewczyn!
Dostałam przed chwilką wiadomość, że w materiale pobranym z guzka w tarczycy "podejrzanych komórek nie znaleziono"
Boże, siedzę przed wyłączonym już skypem i beczę, nic już nie widzę - kończę więc. Od jutra Kasia będzie na badaniach w szpitalu, ale mam nadzieję, że już niczego złego nie powinnam się spodziewać. Ola
do Ola54
Bardzo,bardzo sie ciesze,gratuluje pomyslnych wiadomosci!!!!
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoja corcie!
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 16:00:31 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 15:13:09

Smacznego!
Niektórzy jedzą po to żeby żyć, a inni zyją po to zeby jeść! Ja dostaję na wyżywienie około 70 euro tygodniowo i musze kupić wszystko oprócz wody mineralnej, piwa, soku! Starcza w zupełności, a na obiad codziennie jest mięso, codziennie sa owoce, warzywa, jogurty, lody! Bez przesady droga kolezanko, bez przesady!
A propos jajek to 10 sztuk kosztuje niecałe 2 euro, więc jak ktoś ma ochote na ciasto, to niech sobie te jajka kupi i upiecze!

Ciekawa jestem jaka to jest mąka i cukier z najniższej półki, bo jakoś nie ogarniam tego. Rozumiem, ze Ty w Polsce robisz zakupy w Almie, a nie w Biedronce????
Mam dobra idee dla takich tanich opiekunek!Rano sucharek,na obiad nalesniki /w roznych wydaniach,potem kawka plus odmrozona strucla z Aldi,na kolacje pietka chleba z twarozkiem.A tak na serio wstyd ,ze tak krytykujesz rodaczke ,a rodzine podopiecznej uwazasz za dobroczyncow,nie tedy droga!Tu nie Polska i zyje sie wlasnie po to aby jesc jak czlowiek pracujacy ,a chory tez ma prawo do GODNEJ egzystencji.Po to pracowal cale lata !
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 16:04:13 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 15:37:06

Nie przesadzajcie z tym oszczedzaniem na jedzeniu!Jesli Niemcy chca,to niech sobie oszczedzaja,ale na sobie,a nie na ciezko pracujacych dziewczynach!Nie uwazacie,ze nie dosc,ze maja tania sile robocza/24 godzinna/,to ograniczanie jedzenia do niezbednego minimum,najprostszych produktow,ktore tu panie wymieniaja/madrujac przy tym/-to prawie podlosc.To uwladcza godnosci ludzkiej i nie wolno sie na to godzic.Nie rozumiem,dlaczego niektore kobiety,maja tak niskie poczucie wlasnej wartosci,i sporzadzaja jeszcze powyzej kalkulacje,jak to tanio mozna wyzyc i dogodzic tym samym Niemcom.
No chyba zaraz sie rozpłacze. To ty nie przesadzaj. Co to znaczy najprostsze produkty? Ty sie odzywiasz owocami morza, a na deser trufle spozywasz???
Jak ,,głodująca,, ma język w gębie i za mało jedzenia to niech sie o nie upomni, a jak nie poskutkuje to niech zmieni stelle! Jakie 24 godziny pracy kobieto? Jakie niskie poczucie własnej wartości? Boże, co za roszczeniowa postawa! Proponuje Ci zrobic paczkę zywnosciowa i tej niby głodujacej biedulce wysłac, oczywiście na koszt podopiecznego, niech wstretne szwaby se nie myslą!
Oprócz patologii o której słyszałam w temacie głodzenia opiekunek, to ja się jeszcze z czyms takim nie spotkałam, a jesli nawet probowano na mnie oszczędzać to szybko ich sprowadzałam na ziemię!
O niskim poczuciu własnej wartości swiadczy własnie fakt godzenia sie z takim stanem rzeczy i żalenie się wszem i wobec!
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 16:18:45 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 16:00:31

- 2012-06-08 15:13:09

Smacznego!

Mam dobra idee dla takich tanich opiekunek!Rano sucharek,na obiad nalesniki /w roznych wydaniach,potem kawka plus odmrozona strucla z Aldi,na kolacje pietka chleba z twarozkiem.A tak na serio wstyd ,ze tak krytykujesz rodaczke ,a rodzine podopiecznej uwazasz za dobroczyncow,nie tedy droga!Tu nie Polska i zyje sie wlasnie po to aby jesc jak czlowiek pracujacy ,a chory tez ma prawo do GODNEJ egzystencji.Po to pracowal cale lata !
Nie chce mi się juz na ten temat gadac, bo jak widze to orka na ugorze. Kup sobie swiniaka, pół cielaka, zrób szyneczke , kaszaneczkę, zjedź to w tydzień i bedziesz najedzona i szczęsliwa. Poodchudzasz sie w Polsce!
zdjecie uzytkownika
Anna - 2012-06-08 16:19:03 odpowiedz | cytuj
Bez przesady, naprawde nie jest tak tragicznie skoro prawie wszystko kupuja.Ja nigdy nie gloduje, jemy duzo miesa,ryb,warzyw,ale generalnie kupuje wszystko na co mam ochote i naprawde nieduzo mi wychodzi.Nie wiem ile teraz kosztuje wyzywienie, bo rodzina mi robi zakupy,ale naprawde rok temu mialam z Babcia 300 euro na mc na wszystko,lacznie z chemia.woda mineralna,sokami.Babcia jedzaca duzo i na prawde wystarczylo!Zakupy robilam w Rewe i Kauflandzie.Byly owoce,warzywa, mieso, ryby-nawet losos.
Nie przasadzajmy!Ja nie oszczedzalam Niemcow,po prostu tyle wychodzilo, rozliczalam sie z paragonow, ciasta nie pieklam-kupowalam gotowe.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 16:51:19 odpowiedz | cytuj
Anna - 2012-06-08 16:19:03

Bez przesady, naprawde nie jest tak tragicznie skoro prawie wszystko kupuja.Ja nigdy nie gloduje, jemy duzo miesa,ryb,warzyw,ale generalnie kupuje wszystko na co mam ochote i naprawde nieduzo mi wychodzi.Nie wiem ile teraz kosztuje wyzywienie, bo rodzina mi robi zakupy,ale naprawde rok temu mialam z Babcia 300 euro na mc na wszystko,lacznie z chemia.woda mineralna,sokami.Babcia jedzaca duzo i na prawde wystarczylo!Zakupy robilam w Rewe i Kauflandzie.Byly owoce,warzywa, mieso, ryby-nawet losos.
Nie przasadzajmy!Ja nie oszczedzalam Niemcow,po prostu tyle wychodzilo, rozliczalam sie z paragonow, ciasta nie pieklam-kupowalam gotowe.
Ja mam 400 euro na miesiac. Moja podopieczna nie je drobiu,ktory jest w Niemczech najtanszy glownie wolowine i malo wieprzowiny Lubi dobre sery, swieze ryby,ktore sa drogie.. Syn przywozi owoce raz w tygodniu. Rodzina zyczy sobie ,aby mieso i wedliny kupowac w sklepach miesnych,gdzie jest b. drogo. To o czym piszecie to wystarczy jak robi sie zakupy w Lidl. Kauflandzie czy Rewe. Tez tak mialam i 300 euro jakos starczalo. Ale wezcie pod uwage fakt,ze Niemcy ci zamozni nie kupuja miesa i wedlin w wyzej wymienionych sklepach,Nie kupuja,zadnego dania rowniez w popularnych chinskich restauracjach.. to wszystko zalezy od przyzwyczajen i czasami regionu Niemiec,oraz od kultury jedzenia
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 17:11:15 odpowiedz | cytuj
wiem ze to strach o dziecko, ale kilka lat temu sama to przechodzilam, bylo tak samo.
skonczylo sie na wycieciu 1 plata tarczycy, po badaniu histopatologicznym okazalo sie ze była to wieloguzkowatosc , bez zmian nowotworowych.

na pocieszenie powiem tez ze drugi plat przejał prace wycietego plata i jest ok, nawet nie biore zadnych lekow.
a wiec glowa do gory, to sie zdarza czesto
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 17:22:10 odpowiedz | cytuj

Święta racja Aniu.
Szkoda tylko, ze niektóre panie tak chętnie zaglądają do cudzego portfela i lekką ręką chciałaby wydawać nie swoje pieniądze. W swoim domu na pewno tak nie robią.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 17:53:39 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 16:04:13

No chyba zaraz sie rozpłacze. To ty nie przesadzaj. Co to znaczy najprostsze produkty? Ty sie odzywiasz owocami morza, a na deser trufle spozywasz???
Jak ,,głodująca,, ma język w gębie i za mało jedzenia to niech sie o nie upomni, a jak nie poskutkuje to niech zmieni stelle! Jakie 24 godziny pracy kobieto? Jakie niskie poczucie własnej wartości? Boże, co za roszczeniowa postawa! Proponuje Ci zrobic paczkę zywnosciowa i tej niby głodujacej biedulce wysłac, oczywiście na koszt podopiecznego, niech wstretne szwaby se nie myslą!
Oprócz patologii o której słyszałam w temacie głodzenia opiekunek, to ja się jeszcze z czyms takim nie spotkałam, a jesli nawet probowano na mnie oszczędzać to szybko ich sprowadzałam na ziemię!
O niskim poczuciu własnej wartości swiadczy własnie fakt godzenia sie z takim stanem rzeczy i żalenie się wszem i wobec!
Nie dosc ze jestes zlosliwa,to bardzo wyraznie jestes nie po stronie rodaczek,ale niestety po tej drugiej.Pytanie tylko,firmowej czy niemieckiej?
zdjecie uzytkownika
Anna - 2012-06-08 18:02:27 odpowiedz | cytuj
Ja nie jestem po niczyjej stronie, po prostu staram sie normalnie zyc,zeby mnie i podopiecznej bylo dobrze i nie patrzylam, zeby bylo najtaniej,po prostu tyle wydawalam.Oczywiscie moja Babcia nie zyczyla sobie piwa,czy innego alkoholu jak slyszalam nieraz bywa-nie podlizywalam sie tez nikomu! Nie wprowadzajcie zadnej polityki!
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 18:15:13 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 17:22:10

Święta racja Aniu.
Szkoda tylko, ze niektóre panie tak chętnie zaglądają do cudzego portfela i lekką ręką chciałaby wydawać nie swoje pieniądze. W swoim domu na pewno tak nie robią.
Podałam przykład znajomej ,gdzie naprawde jest przesadna oszczednosc!Wiem,ze nie mnie oceniac ,lecz az mdli mnie kiedy widze te rodzine opalona w luksusowych autach i matke w 3 fazie demencji potrzebujacej calkowitej opieki i opiekunke liczaca kazde euro!pisze ,nie po to by sie zalic i narzekac!Same sobie winne jestesmy i to napisalam tez.
zdjecie uzytkownika
Lola - 2012-06-08 18:50:32 odpowiedz | cytuj
Olu 54 bardzo sie ciesze,ze wszystko z tarczyca ok.Reszta tez bedzie ok,tylko pomalutku.Wszystko potrzebuje czasu i cierpliwosci.Razem z dziewczynami trzymamy kciuki za pomyslne wyniki.Caluski i usmiechnij sie.Bedzie lepiej.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 19:15:47 odpowiedz | cytuj
Anna - 2012-06-08 18:02:27

Ja nie jestem po niczyjej stronie, po prostu staram sie normalnie zyc,zeby mnie i podopiecznej bylo dobrze i nie patrzylam, zeby bylo najtaniej,po prostu tyle wydawalam.Oczywiscie moja Babcia nie zyczyla sobie piwa,czy innego alkoholu jak slyszalam nieraz bywa-nie podlizywalam sie tez nikomu! Nie wprowadzajcie zadnej polityki!
ja bym jednak powiedziała ze ty \"zalatujesz\"jednak \"AGENCJA\"która patrzy aby tylko sobie przysporzyc dochód a ze opiekunka nie ma pieniedzy na zycie to cie drazni i krytykujesz za ile to niby ty bys wyżyła przez miesiac lepiej sie nie wypowiadaj na takie tematy jak się nie znasz!!
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 19:17:03 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 17:53:39

Nie dosc ze jestes zlosliwa,to bardzo wyraznie jestes nie po stronie rodaczek,ale niestety po tej drugiej.Pytanie tylko,firmowej czy niemieckiej?
Jestem po stronie zdrowego rozsądku, a jesli chodzi o rodaczki, to wielokrotnie niestety musiałam sie za nie wstydzić!
Jesli kolezanka ma źle na swojej szteli to niech sobie innej , lepszej poszuka i koniec pieśni!
No i oczywiście, jak ktos pisze prawdę, to pada natychmiast podejrzenie o to ze jest się ze znienawidzonej agencji,badź włazi się w dupe Niemcom.
Oj żałosne to twoje myslenie!
zdjecie uzytkownika
Anna - 2012-06-08 19:17:17 odpowiedz | cytuj
Oczywiscie,ze roznie bywa,ale ci najbogatsi sa najczesciej bardziej skapi niz ci biedni.Ja tylko odpowiedzialam na uzalanie sie,wyrazilam swoje zdanie.I powtarzam, wszystko tez zalezy od gospodarnosci,mozna duzo kupowac i nie zuzywac racjonalnie.Mnie tyle na dobre zycie wystarczylo.Z mies kupowalam paczkowane rzeczy, udka, piersi,watrobke,kotlety schabowe,to chyba wszystko
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 19:24:28 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 19:17:03

Jestem po stronie zdrowego rozsądku, a jesli chodzi o rodaczki, to wielokrotnie niestety musiałam sie za nie wstydzić!
Jesli kolezanka ma źle na swojej szteli to niech sobie innej , lepszej poszuka i koniec pieśni!
No i oczywiście, jak ktos pisze prawdę, to pada natychmiast podejrzenie o to ze jest się ze znienawidzonej agencji,badź włazi się w dupe Niemcom.
jesli ktos jest zalosny,to najbardziej ty z twoimi zlosliwosciami,i nieuzasadninym poczuciem madrosci.Ego ci sie za bardzo rozroslo,wnioskujac ze stylu wypowiedzi.zalosnie to wyglada.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 19:33:59 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-08 19:17:03

Powtarzam moj post bo ten powyzej twojego jest od innej opiekunki 2012-06-08 12:46:27
Trzeba czasem przy garnkach odreagowac ,jezeli oczywiscie sprawia to przyjemnosc:))Moja znajoma nawet gdyby chciala cos smacznego ugotowac,to 100euro na ....uwaga 3 tygodnie:(na jedzenie dla niej i babci jest stawka raczej mizerna.Co prawda ma kupione warzywa,owoce,cukier,jajka,make i srodki czystosci,ale nie narzeka!Dla mnie to nie do pomyslenia,bo rodzina bogata .A opiekunka sama sobie winna."//////po prostu chcialam naswietlic sytuacje Polek ,ktore godza sie na gorsze warunki i cicho siedza .p.s.raczej nie wtracam sie do pracy innych ,po co?zwrocilam jej uwage,ze mozna zmienic to ,ale nie ma takiej opcji:))))Podziwiam ja i zmienniczke bo maja ciezko/3 mies dzwigania/
zdjecie uzytkownika
Anna - 2012-06-08 19:38:41 odpowiedz | cytuj
Na samym poczatku swojej pracy 3 lata temu ,po 2 mcach pracy trafilam na zastepstwo w jedno miejsce.Tam jedzenie bylo fatalne, raz o 18 cala rodzina i ja jedlismy normalny posilek, a tak to mialam do dyspozycji cos w rodzaju mortadeli i zolty ser, wytrzymalam tam tylko tydzien,nie z powodu jedzenia,chociaz bylam glodna,ale warunki przdstawione przez polska zmienniczke odbiegaly zupelnie od tych, ktore mialy byc,ale mniejsza o to.Dlatego zdecydowanie wole sama kupowac i wydawalam tyle ile napisalam,albo rodzina kupuje to co ja napisze,tak jak teraz.I nie jestem zadna przedstawicielka agencji, przestancie sie ich wszedzie doszukiwac.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 21:40:47 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-07 11:00:59

No to wymien chociaz dwie porzadne agencje, czemu nie, niech zatrudnia wiecej tych lepszych opiekunek.
Na czym to sprawdzanie wyglada? na wypelnieniu ankiety? ALbo na tym ze nie widza opiekunki na oczy? A to,ze opiekunkami jest wiele ludzi po studiach to jest ogolnie wiadomo, wiec twoj post jest niezrozumialy.A i to ,ze duzo pracuje po podstawowce to lez niestety prawda.,Niestety bo ,bo pozniej sa takie kwiatki,nie wezwie pogotowia bo nie wie jak,nie porozmawia z lekarzem bo nie zna dobrze jezyka ,,rodzina daleko przez telefon trzeba tez dobrze mowic..... i mowi Alles o.k.....A babka,czy dziadek schodza z tego swiata,czesto ku zadowoleniu rodziny . I wszyscy sa w porzadku i zadowoleni .,Opiekunka przywiezie,kase,rodzina ma problem z glowy,a agencja zainkasowala niemale pieniadze Tylko ta biedna babcia,czy dziadek patrzy z gory i kiwa glowa na to jedno wielkie dziadostwo
Duzo pracuje po podstawówce ,bo na przykład znają dobrze niemiecki i mają doswiadczenie,wiele z tych kobiet pracowało wczesniej na czarno.Jezeli sz uczciwe,mają dobre referencje,to dlaczego nie.Po co rodzinie do opieki pani n.p po historii,czy jakims studium rachunkowosci rolnej,jak jeszcze do tego kiepsko zna jezyk.Wykształcenie jw tej branży się liczy,jezeli ma cos wspólnego z medycyną.Znam tez opiekunką,która ma skonczyła technikum gastronomiczne,zawsze ma oferty,niemiecki komunikatywny.Nie raz widziałam oferty różnych agencji,które proponowały rodzinom niemieckim opiekunki i oferując pomoc jak sprzątanie ,pranie,prasowanie,gotowanie,dbanie o higienę pacjenta,spacery,opiekę nad zwirzętami domowymi ,prace w ogrodzie.,chociaz niektóre panie oburzają się na to Nic tam nie ma o wymaganym wykształceniu,chociaz pielęgniarka,rehabilitantka na pewno ma większe szanse..Jesli chodzi o jązyk nie prawda,że trzeba zawsze znac dobrze,bo agencje,niemieckie szczególnie te ,które współpracują z polskimi oferują opiekunki z trzema poziomami znajomosci niemieckiego i od tego zalezy opłata za taką opiekunkę.Ktos wczesniej napisał,że do demencji ,to wystarczy i miał rację.Opiekunka z podstawowa znajomością,nie koniecznie po podstawówce nie musi umiec rozmawiac z lekarzem,rodzina to wie i agencja,która przecież sprawdza język przed wyjazdem.Wszyscy nie mają problemu,tylko ty jak widac,a trup sciele się gęsto,bo powiedziała ci to z zaswiatów babcia.,patrzy z góry i kwa głową ....oj tak,tak.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-08 22:07:14 odpowiedz | cytuj
Agencje wolą zatrudniac z dobrym niemieckim,bo mogą więcej zarobic,ale opiekunka juz niekoniecznie.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-09 10:58:25 odpowiedz | cytuj
- 2012-06-07 11:00:59

W każdej profesjonalnej agencji rekrutacja nie odbywa się tylko na podstawie formularza i ankiety! Zejdź na ziemię kobieto! Gdzie Ty całe życie pracowałaś? W jednoosobowych firmach byłych opiekunek, co kopiują czyjeś umowy i ankiety, a używają ich jako swoje własne? Dobre agencje zatrudniają specjalistów od rekrutacji, w tym psychologów, by nie wysłac do starszej, schorowanej osoby alkoholiczki, czy lekomanki. I to jest oczywiste chyba.
zdjecie uzytkownika
lola - 2012-06-09 11:30:14 odpowiedz | cytuj
''W każdej profesjonalnej agencji rekrutacja nie odbywa się tylko na podstawie formularza i ankiety! Zejdź na ziemię kobieto! Gdzie Ty całe życie pracowałaś? W jednoosobowych firmach byłych opiekunek, co kopiują czyjeś umowy i ankiety, a używają ich jako swoje własne? Dobre agencje zatrudniają specjalistów od rekrutacji, w tym psychologów, by nie wysłac do starszej, schorowanej osoby alkoholiczki, czy lekomanki. I to jest oczywiste chyba. '' Nie do konca sie z Toba zgodze,Ze profesjonalna rekrutacja"wylapie wszystkie wady i nalogi ubiegajacej sie o prace.Powszechnie wiadomo,ze alkoholicy i lekomani potrafia swietnie ukrywac swoj nalog,dlatego jedna rozmowa jest za malo.Praktykujacy psycholog potwierdzi moje zdanie-Trzeba "troche"czasu,zeby "wychwycic"nalogowca i drugie tyle,zeby go uswiadomic,ze nim jest.Czasmi firmy /niewazne czy duze czy male/robia szybka rekrutacje.Szkodza tym tylko sobie,bo "nieodpowiedzialna"opiekunka psuje im renome a co za tym idzie traca klientow.Powszechnie wiadomo,ze "poczta pantoflowa"bardzo skutecznie dziala w niemieckim spoleczenstwie.Jezeli opiekunki sie "sprawdzaja"to rodzina poleca firme innym potrzebujacym i firma zyskuje klientow.Ot,cala filozofia.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-09 11:40:27 odpowiedz | cytuj
Oczywiscie,ze tak.Pisze bzdury,nie mając pojecia nie tylko o rekrutacji ,ale nawet o tej pracy.Kto wymaga od opiekunki z podstawową znajomoscią niemieckiego rozmów z lekarzem?Czasami faktycznie pojedzie nieodpowiednia osoba,często po prostu nie zaakceptowana ,sama też żle czuje się w tym miejscu,ale nie patologia,kazdej zależy na pracy,Jesli przyjedzie do chorego n.p na cukrzycę powinna byc poinformowana o diecie,miec wskazówki co powinien jesc a co nie.I kazda się do tego stosuje,cóz to za problem.przeciez zawsze w nowym miejscu poprzednia piekunka lub rodzina przekazuje nowej ,co lubi,co gotowac,co na sniadanie itp.Skąd te wymysły o usmiercaniu chorych przez opiekunki.Jesli podopieczny umrze opiekunka nie ma powodów do zadowolenia,bo traci pracę i zarobek,,co za głupoty.
zdjecie uzytkownika
- 2012-06-09 11:43:27 odpowiedz | cytuj
To do postu wyzej
x