Opinie o Pgnig Prąd I Ciepło (Pgnig Termika) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Pgnig Termika. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Pgnig Termika o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pgnig Termika w Warszawa

Na jakie benefity można liczyć w Pgnig Termika?

O.. F..K

Temat benefitów wałkowano tu kilka razy i wystarczy poszukać. Szukasz kokosów to źle trafiłeś , bo poziom płac i benefitów w PGNiG Termice jest podobny jak w Biedronce.

pastuch z krainy węgla

jakie benefity? Energie elektryczna zabrali dawno Nagrody jubileuszowe zabrali Dodatek stażowy zabrali Jest nędza a obowiązków przybywa. Sam myślę wyjechać za granice bo to co oferują to wstyd mówić ile się zarabia w energetyce.

Anonimowy

Pracowałem w biurze. Nie polecam, zła atmosfera, ludzie w większości są z polecenia, czyli nieważne co zrobią i tak zostaną. Pracownicy w większości techniczni są zero jedynkowi czyli coś robisz dobrze dla mnie to okej, coś zrobisz nie po mojej myśli - nienawidzę Cię. Nie wspominam już o elementarnym braku kultury, sporo osób w ogóle się nie wita. A niby uczyliśmy się w tej samej szkole. Oczywiście są i (nieliczni) w porządku ludzie, których pozdrawiam.

Kulturny
@Anonimowy

Ta wasza szkoła to słynny KUL Katolicki Uniwersytet Lubelski , który zrobił wam swego czasu specjalny kierunek do podniesienia waszego ego. Sami sobie urządziliście tą atmosferę , a dokładnie słynny WYŚCIG SZCZURÓW , WZAJEMNE KOPANIE DOŁKÓW POD SOBĄ i DONOSZENIE NA INNYCH. Bareja wiecznie żywy i jego " łubu dubu łubu dubu" z Misia.

Młyn kulowy

Obecnie z firmie jest bardzo nieciekawie u nas na Siekierkach poleciała osoba za (usunięte przez administratora) Na Żeraniu temat (usunięte przez administratora) wyciszyli czyli przenieśli gościa na inna zmianę który obiecał mocną poprawę. Chodzą słuchy ostatnio ,że inny mobingowany pracownik na Żeraniu tak się wkurzył ,że rzucił papierami i odchodzi. Zarobki to jakaś kpina sam jak zdam egzamin na uprawnienia w izbie inżynierów odchodzę. W tej firmie to zdobyć jakieś doświadczenie i trzasnąć drzwiami na do widzenia.

Komitet Strajkowy
@Młyn kulowy

To ja się zapytam gdzie są związki zawodowe ‽ Kiedy strajk ‽ Górnicy mają odwagę i potrafią walnąć pięścią w stół , a działacze związkowi energetyki warszawskiej jedynie potrafią pobierać pensyjki od prezesa za pozorowanie działań pro pracowniczych !!! Zapytam się wprost pAnowie przewodniczący związków zawodowych ( NSZZ "Solidarność" , ZZ PRC , OPZZ , ZZIiTE ) zrobicie coś , czy dalej będziecie pozorować obronę naszych pracowniczych interesów i przytakiwać prezesowi ‽

zdziwiony

Wszyscy pracownicy, tak narzekają że tylko wybrani mogą pracować na jedną zmianę, tylko jak jest rekrutacja wewnętrzna na specjalistę to chętnych nie ma i trzeba wypuszczać ogłoszenie na miasto. A chętnych nie ma bo nikt nie chce zarabiać mniej niż zarabia na zmianach. Nikt nie chce mieć o 12 dni urlopu mniej. Ale jak przyjdzie ktoś z zewnątrz to krzyk, że przyjmuje sie ludzi, którzy nigdy w EC nie pracowali, a nie docenia pracowników.

Niezdziwiony
@zdziwiony

Nie wiem o jakim stanowisku mówisz. Do wytwarzania się nikt normalny na specjalistę nie zgłosi. No chyba że nie zna swoich przyszłych przełożonych

Fakt
@Niezdziwiony

Fakt przełożeni w tej firmie to najgorszy sort mający jedynie wymagania , a jednocześnie niedający narzędzi do realizacji wyznaczonych zadań. Kadrę kierowniczą tej firmy można porównać do von Nogaya z CK Dezerterów . Doprowadzanie ludzi do ostateczności i wycieczenia psychicznego to specjalność kadry kierowniczej w tej firmie.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pgnig Termika. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Magazynier
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator projektów marketingowych
DOTCOM Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT
Mateusz

Hej, na produkcji jako maszynista zarobię na start te 4500 na rękę? Widzę komentarze, że kiedyś były bardzo słabe zarobki ale jednak dość stare, a jednak inflacja poszła do góry. Czy ktoś ostatnio był na rozmowie, bo się wybieram i nie wiem ile powiedzieć. Czy jak powiem 5000 na rękę to będzie ok? Chyba jak na stolice, dość mała kwota?

@Mateusz

Jako maszynista urządzeń pomocniczych możesz liczyć na niecałe 3 tys na rękę. Plus socjal.

MUP
@Mateusz

Obecnie na start jako MUP dostajesz brutto podstawy 3800 PLN + dodatki za noce soboty i święta średnio okolice 10% podstawy. Pierwsza umowa na 3 miesiące , następna na 9 miesięcy i dopiero trzecia umowa na stałe . Warunek otrzymania umowy na stałe to minimum jeden zdany pozytywnie egzamin kwalifikacyjny i oczywiście pozytywna opinie mistrza zmiany.

Młody MUP
@MUP

Czytam komentarze odnośnie wynagrodzenia na start i się zastanawiam... Aplikowałem dwa razy. Raz dostałem propozycję pracy ale z przyczyn niezależnych ode mnie zmuszony odrzuciłem. Za drugim pracuje. 3800? Ja bez żadnych negocjacji dostałem propozycję 4200 brutto na start plus jak to piszą koledzy ok 10-12 % dodatków. Wiadomość przyszła na maila. Tabelka w exelu z rozpisaniem wszystkich składników pensji. Podstawa wynagrodzenia 4200 brutto. Więc nie wiem skąd wszyscy podają 3800 brutto

@Młody MUP

W którym zakładzie zostałeś zatrudniony?

@MUP

Czy to jakieś żarty? Przecież to wychodzi 4200 brutto, czyli 3tys na rękę. Czy naprawdę nie można na tym forum uzyskać prawdziwych informacji? Już widzę jak ktoś pracuję za niemal minimalną krajową na 3 zmiany i jeszcze w tak dużym zakładzie. Czy pracownicy muszą pisać takie bzdury bo liczą, że zniechęcą młodych? Kto uwierzy w bajki, że ktoś zarabia 3tys na rękę.

@Mateusz

Przyjdź to zobaczysz jakie Kokosy na Ciebie czekają. Latem Czarnogóra zimą Białystok.

xxxxx xxx

3000 i nic więcej

@Mateusz

My starzy pracownicy czekamy z otwartymi rękami na młodych , ale niestety jak nowy pracownik po przyjęciu widzi jakie mamy tu niskie wynagrodzenia to sami odchodzą. Niestety stawki Biedronkowe , a wymagania egzaminacyjne jak na kosmonautę. Brak zmiennika na stanowisku operatorskim i nadgodziny to teraz chleb powszedni. Mamy potworne braki na stanowiskach operatorskich , ale jak przyjdziesz operator z papierami zrobionymi na zewnątrz to jesteś traktowany jak świeżak i musisz wszystkie egzaminy robić od odnowa. Nasze komisje egzaminacyjne to nie SEP gdzie wychodzisz z uprawnieniami po 3-4 godzinach pogadanki wychodzisz. Nasze komisje to 10-14 egzaminów wewnętrznym u zmanierowanych specjalistów , a potem komisja która oblewa za byle (usunięte przez administratora)wiele osób. Jeśli zdasz egzamin to podwyżka jak w mordę splunął 150 PLN.

Mateusz

Dziękuję za odpowiedź. Na takich opiniach mi zależy. Mam pytanie w takim razie do młodych pracowników. Jak żyjecie zarabiając tak niskie pieniądze? -Wynajem mieszkania 30m2 kosztuje 1700zł i to jeśli naprawdę się postaramy, bo obecnie ciężko coś znaleźć w tej cenie. -Jedzenie minimum 500zł, jeśli jemy byle jak. -Jakieś wyjście przynajmniej 2x w miesiącu do pubu ze znajomymi 200zł -Jakieś wyjście do kina, czy teatru 2x w miesiącu - 100zł -Bilet miesięczny - 100zł -Jakiś wyjazd w rodzinne strony raz w miesiącu - 50zł Razem wychodzi jakieś 2650zł. Pominąłem tutaj, że czasami trzeba kupić jakieś ciuchy, czasami człowiek zachoruje, więc leki. Już nie wspomnę, że każdy ma jakieś hobby, tańsze lub droższe. Wypada przynajmniej raz w roku pojechać na wakacje. Nie musi być Majorka, ale tydzień w Zakopanem też kosztuje. Telefon czy laptop, też trzeba od czasu do czasu wymienić. O takim komforcie jak własny samochód nawet nie wspominam. Zarabiając 3000zł nie da się godnie żyć. Co w takim razie kieruje ludźmi, którzy tutaj przychodzą? Przecież w budowlance, czy na magazynie w markecie nie trzeba żadnych kwalifikacji. W dodatku ma się święta wolne i zarabia dużo więcej. Stąd moje niedowierzanie, kto się zgadza na taką pensję?

Zmianowi
@Mateusz

Odpowiadamy. - Czy każdy musi wynajmować mieszkanie ? Koszt mieszkania z rodzicami w ich M4 w Warszawie to 0 zł. - Moja mama gotuje smacznie i zdrowo. Więc koszt jedzenia to 0 zł. - Ze znajomymi spotykam się w bibliotece , a nie w pubie. Koszt spotkania 0 zł, - Kino i teatr mam za darmo w TVP . Koszt 0 zł. - Bilet 30 dniowy z kartą Warszawiaka to 98 zł , a ja wybieram 90 dniowy za 230 zł. - Mieszkam z rodzicami więc koszty ich odwiedzania to 0 zł. Drogi Mateuszku tobie wyszło 2650 zł miesięcznie , a mnie jedynie 77 zł za bilet na komunikacje miejską (230/3=76,6666 zł) Zarabiając 3000 zł nie da się może żyć tak godnie jak żyje sobie twój imiennik Mateusz Morawiecki , ale jakoś można powiązać koniec z końcem.

@Zmianowi

Wielki szacunek dla Twoich rodziców. Mając takiego darmozjada w domu, który nie tylko wykształcił się za pieniądze swoich rodzicieli, ale i z czystą premedytacją, będąc osobą dorosłą, dalej korzysta z benefitów bycia "synem", trudno o spokój. I trudno również o taką bezinteresowną miłość. Szczególnie, że facet oglądający sztuki teatralne w TVP, czy mający catering u swojej mamy, raczej nie rokuje, aby zmienić swój stan cywilny.

@Mateusz

Dlaczego kolega porównuje innych i obraża? To że ktoś mieszka z rodzicami bądź ma własne mieszkanie nie w kredycie, mieszka z żoną. Zwróć uwagę że nie każdy jest przyjezdny. Nie każdy żyje sam. Może druga połowa zarabia lepiej? Przecież nikt Tobie na siłę nie karze się zatrudniać w PGNiG. Stawki są takie jakie są. Praca na swoje plusy i minusy. Dużo wolnych dni, socjal, pewne zatrudnienie. Nikt na dzień dobry nie da Ci 4, 5 tys na rękę. Zamiast wylewać żale poszukaj innego pracodawcy i problem z głowy

CzymTyJestes?
@Mateusz

Twoje wypociny nie wnoszą nic do dyskusji o braku poszanowania dla człowieka pracy w PGNiG Termika , a jedynie wskazują , że jesteś płatnym trollem z HR. Żal mi twoich rodziców ,że stworzyli takie NIC.

KK123

Ile można dostać na stażu? Czy przedluzaja umowe, czy to tylko 3 miesiace i spadac?

SK
@KK123

3600 PLN Brutto ostatnio dawali. Przedłużenie umowy zależy od oceny pracownika przez jego bezpośredniego przełożonego.

Zdenerwowana
@KK123

Na stażu masz ponad 1000 zł jest tylko 3 miesiące i każą spadać a później nie ma już szansy tam powrotu ...

Emeryt

Ta firma to teraz jeden żart z energetyki. Tzw BP budowany na Żeraniu ile jest opóźniony i ile naprawdę kosztuje. Miał być oddany dwa lata temu. Mnie ni ma, ale i bloku nie ma. Kadra zachowuje się zgodnie z zaleceniem Kier Wydziału, czyli trzeba całować szefostwo w tyłem. Prezes to nad ludź, dyr pionu nad człowiek, dyr cudny. Rekrutacja jak do tajnej bazy NASA, albo do wytwórni broni atomowej. Najważniejszym struktura i nazwiska, to nic się nie zmieniło. Jak chcecie tam pracować to trzeba pamiętać o jednym, wieczna zgoda na wszystko.

Czy w Pgnig Termika odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Wewnętrzna rekrutacja to szumne słowo w PGNiG Termika , gdyż takie rekrutacje z reguły wygrywają wcześniej namaszczeni pracownicy z dobrymi plecami.

Jestem po rozmowie w EC Żerań i nikt mnie o tym nie poinformował, tam też nastąpiła zmiana grafiku jak na Siekierkach?.

Kolega
@Kandydat

Grafik zmieniono tylko na Siekierkach.

wodawoda
@Kolega

A o co chodzi z tą zmianą grafiki?

NiebójNiebój
@wodawoda

Albo masz słaby zapłon , albo robisz dla Bienia PROWOKATORZE.

Zmianowy

Kadra menadżerska dała kolejny popis swojej nieudolnej polityce kadrowo-płacowej i braki kadrowe łatają zmianami grafików pracowników zmianowych. Taka zmiana grafiku nastąpiła kilka dni temu na EC Siekierki i odbyła się bez konsultacji z załogą praktycznie z dnia na dzień i oczywiście z brakiem poszanowania do życia prywatnego (RODZINEGO) załogi. W zmienionym grafiku ludzie pracują 8 nawet 9 dni bez dnia wolnego. Zamiast zachęcać nowych pracowników godnymi stawkami zaszeregowanie , warunkami szkolenia , oraz przyjaznymi egzaminowania Wolą zmieniać grafik starym pracownikom.

Kolega
@Zmianowy

Zapomniałeś kolego wspomnieć że grafik posiada sporo błędów i ułożony jest w myśl zasady Sztuka To Sztuka.

Jerzy

Ostatnie komentarze dotyczące zarobków na produkcji są stare. Przez ostatnie 2 lata wszyscy zarabiamy dużo więcej. Czy dziś można liczyć na 5tys na rękę po zdaniu egzaminu?

Lutek
@Jerzy

Na dzień dobry dostaniesz 4200 brutto,plus dodatki za pracę w systemie brygadowym, szkodliwe, praca w święta, niedzielę. Na rękę ok 3400netto za pierwszy egzamin 100 brutto do podstawy. Kolejny to 100-150 brutto. Po zdaniu 3-4 egzaminów większą podwyżka. Dużo nauki. Dobry socjal

@Lutek

Lutek 4200 PLN to chyba dostajesz od prezesa za pisanie tych głupot. Obecnie nowo przyjęty pracownik otrzymuję podstawę w wysokości 3800 PLN brutto, a taki dodatek jak szkodliwe znikł kilka lat temu.

@Jerzy

To źle patrzysz , bo ja widzę wpis z czerwca 2021 z podstawą 3600 PLN brutto. Pozdrawiam.

Tadek

A ja zapytam. Znajdują się chętni do pracy za takie głodowe stawki? Bo z tego co czytałem komentarze to nawet po jakimś czasie dużo więcej się nie zarobi.

@Tadek

Nieświadomi widełek płacowych aplikują do tego bałaganu. Z aplikujących 30% rezygnuje z podpisania umowy widząc stawki niższe niż w Biedronce. Na zatrudnienie decydują się osoby po 40 roku życia i młodzież zaraz po szkole. Młodzi widząc brak perspektyw na konkretne podwyżki zwalniają się jeszcze w okresie próbnym , a ci starsi po czterdziestce pracują za marketowe stawki.

Wojtek

Głupoty piszesz albo nie jesteś pracownikiem Termiki. Już od dobrych 2 lat stawka na start powyżej 4000 brutto. Pewnie są widełki negocjacyjne po rozmowie kwalifikacyjnej. Pomyśl trochę 3600 brutto... Serio za pracę w systemie 3 brygadowym.

Głupoty to piszesz ty młody człowieku ! Zapewne siedzisz sobie w domu na pracy zdalnej jak cała uprzywilejowana kasta z biura. My pracownicy zmianowi niestety jesteśmy gorsi i musimy na R-kach chodzić na urlopy lub przychodzić do pracy , bo pracy zdalnej już nie dostaniemy. Co do stawek to fakt są wyższe ale w biurowcu , bo na zmiany to 3600 PLN podstawy teraz dają , a z dodatkami to max 4100 PLN brutto.

@Wojtek

Głupoty to piszesz ty młody człowieku ! Zapewne siedzisz sobie w domu na pracy zdalnej jak cała uprzywilejowana kasta z biura. My pracownicy zmianowi niestety jesteśmy gorsi i musimy na R-kach chodzić na urlopy lub przychodzić do pracy. Nam praca zdalna się już nie należy ! Co do stawek to fakt są wyższe ale w biurowcu , bo na zmiany to 3600 PLN podstawy teraz dają , a z dodatkami to możę

@Wojtek

Zmieniliście pracownikom zmianowym regulamin pracy pod pretekstem COVID możecie teraz zmieniać nam grafik i przenosić pomiędzy zmianami jak się wam tylko podoba. To taka legalna szykana niepokornych pracowników zmianowych.

Wojtek

Nie jestem z biurowa, pracuje na produkcji. Fakt jestem młody???? R-ki skończyły się kółko/dwa temu. Powtórzę jeszcze raz... 3600 brutto! Proponuję się zwolnić i zatrudnić po nowych stawkach...( oczywiście nie ma takiej opcji).

Jak jest z pakietem medycznym w Pgnig Termika? Można dołączyć rodzinę?

Zima stulecia

Możesz wykupić dodatkowy pakiet grupy Lux-Med dla członka rodziny. Podstawowe mocno okrojone (np: bez stomatologii) startują od 100 złotych , za członka rodziny.

P.K.

Zacząłem prace w EC Zeran w 1968 z pensją 1600zl netto.Pracowalem do roku 1987.Zarobki były super.

Zima stulecia
@P.K.

Faktycznie w PRL pracownicy energetyki mieli ciut lepiej. Za PRL budowano mieszkania dla pracowników , ośrodki wczasowe i przyzakładowe sklepy z "luksusowymi" towarami nazywane żartobliwie przez pracowników PEWEX-ami. Do kasy biegało się co tydzień , bo oprócz pensji była: pyłówka , mułówka, węglówka , megawatówka , mistrzowskie i wiele innych dziwnych funduszy. Za PRL w elektrowni mogłeś odpracować wojsko. Pracownik energetyki za prąd płacił tylko 20% , dostawał 2t węgla lub jego równowartość , że o mleku nie wspomnę. Obecnie mamy demokracje która zabrała pracownikom energetycznym praktycznie wszystkie bonus z PRL.

Portfelik

Przesadziliście z narzekaniem, wysokość zarobków to bardzo indywidualna część umowy i ich wysokość zależy od wielu elementów!!

Grosik
@Portfelik

Twoja wypowiedz wskazuje , że jesteś pracownikiem HR PGNiG Termika . AAA prawda o zarobkach w PGNiG Termika jest taka ,że jak na warunki Warszawskie to na start dostaniesz więcej w Lidlu , czy Biedronce.

Zniesmaczony
@Grosik

Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? Na start podstawa to 4100-4200 brutto plus dodatki za noce, święta, weekendy. Na rękę wychodzi 3100-3300 zależy od miesiąca. Gdzie na start dostaniesz tyle? To wszystko przed egzaminami. Później co egzamin to mała podwyżka. Patrząc na perspektywę kilku lat uzbiera się ładna sumka.

@Zniesmaczony

Jeśli na rękę wychodzi nawet 3300zł, to wszędzie się dostanie więcej, nawet w markecie na kasie zarabiają 3000-3500 na start. W magazynie pracując fizycznie to nawet 4tys. I są to ludzie bez wykształcenia, a tutaj chyba byle kogo nie powinni przyjmować (może się mylę). Wynajem malutkiego mieszkania to kwoty około 1800zł gdzieś na obrzeżach. Zostaje 1500 na życie, powodzenia.

Zniesmaczony
@Grzesiek

Pokaż mi sklep/dyskont gdzie na start dostaniesz ponad 3 tysiące na rękę.

@Zniesmaczony

Lidl 4550zł brutto po roku pracy, co daje 3300 na rękę, biedronka też coś około tego. Już pomijam, że to prace, które może wykonywać osoba wzięta z ulicy. W dodatku bez pracujących świat i niedziele wolne. Zresztą cóż my tu porównujemy? Doszło do tego, że odpowiedzialna praca operatora bloku, często z dyplomem inżyniera zrównała stawką i prestiżem do prac, które wykonują ludzie bez żadnego wykształcenia. Bo z tego co ktoś tutaj pisał, nawet po tych kilku latach, gdy ktoś zostanie operatorem, to stawka operatorska nie różni się wiele od młodego obchodowego. Chyba, że wszyscy jak jeden mąż tutaj kłamią i operator nie zarabia 4tys, a 2x więcej.

Grzegorz
@Grzesiek

Nie wiem jakie są stawki na start...ale jako pracownik z 8-9 letnim stażem i zdaniu 4-5 egz mam pensji ok 7500 brutto... czy to duzo czy mało to zależy od indywidualnej oceny, kto jakie ma potrzeby itp. Generalnie na prace w lidlu i biedronce bym się nie zmienił

@Grzegorz

Taka pensja dla osób z doświadczeniem, wykształceniem technicznym i po zdaniu egzaminów? Moim zdaniem to mało. 7500 złotych brutto to dostałam w mojej drugiej pracy: a pracuję w dziale obsługi klienta, praca z językiem niemieckim. I skończyłam germanistykę.

@Grzegorz

Dziękuję w końcu za szczerą odpowiedź. Pewnie Ci wszyscy co mówią, że zarabiają 3tys na rękę to pracują gdzieś na nawęglaniu całe życie. W końcu jakaś rzetelna opinia. Nie dało mi to spokoju, jak ktokolwiek po szkole, będąc operatorem się zgadza na pracę za 4tys na rękę. Musiałby być niespełna rozumu. 4tys to takie minimum, gdzie zarabia się wszędzie w Warszawie.

Kitajec
@Grzesiek

Sprawa prosta... Panowie tak zwani leśne dziadki, PRL-owe dzieci tzw. Stara gwardia zawsze będą narzekać. Oni pracują 20-30 lat pod kominem, nie wiedzą jak się zmienił rynek pracy i płacy. Przyjdziesz do zakładu i usłyszysz... Kiedyś to było a teraz!! Weź pod uwagę że taka osoba z wieloletnim stażem nie zarania 3 tys. Przez x lat były mniejsze/większe podwyżki. Po prostu oni nie znają obecnego rynku pracy.. Ale co trzeba przyznać to fakt że doświadczenie i lata praktyki czyni z nich profesorów w swoim fachu. Na emeryturę się należy. A młody... Uczyć się i czekać cierpliwie.. Tyle w temacie

Kitajec
@Kitajec

Fakt na start dostajesz 3 tys na rękę Weź pod uwagę że przychodząc z ulicy nie znasz tematu, nie masz uprawnień bez których nie możesz być maszynistą. Przez tydzień, dwa nie poznasz nawet obszaru na którym jesteś. Więc podstawa to... Nauka, egzaminy i doświadczenie... A za tym idą większe pieniądze.

Lukasz
@Kitajec

Zgadzam się. Jednak zapomniałeś o jednej rzeczy. Ci 50-60latkowie, którzy dziś są doświadczeni, jak zaczynali 30 lat wcześniej, to praca w energetyce to był jakiś minimalny prestiż. Zarabiało się na start dużo więcej niż ekspedientka w sklepie, czy magazynier. Dzisiaj oferując nowym stawki 3tys netto, tak naprawdę oferujemy płacę minimalną, bo nie da się mniej w Warszawie zarobić. Trzeba po prostu nie pracować. I żeby to się poprawiło po 5 latach, ale z tego co widzę, to po takim okresie, co najwyżej można liczyć na 500zł więcej. Nawet oferując nowym 4tys zł, jak na warunki nie tylko Warszawskie, ale ogólnokrajowe, w byle jakiej fabryce pracownik fizyczny tyle zarobi. I to niekoniecznie pracując w święta.

Wytrwały

A gdzie to Panowie pracują? Siekierki Żerań? Tak narzekacie, tak Wam źle. Jak to tu wszystko po znajomości i kiepskie warunki. To ja się pytam... Dlaczego maruderzy nie szukacie pracy w innym zawodzie skoro w pod kominem tak źle???

biuro
@Wytrwały

A Pan to chyba z biura skoro zadowolony? ;)

Zorientowany
@Wytrwały

Odpowiedź jest bardzo prosta... Nawet nie ciężko się samemu domyślić... Powodów kilka: nie szukają bo np. dorabiają gdzie indziej... Drugi możliwy powód to kilka lat do emerytury i chcą tylko dociągnąć do tego czasu w tej "firmie"... Trzeci możliwy powód to poprostu brak odwagi - boją się zmienić prace (nie słusznie ale tak jest)... Ale żaden z tych powodów NIE WYKLUCZA tego, że powinny być w tej firmie wyższe zarobki i lepsze zarządzanie majątkiem... Bo zmiana pracy to nie rozwiązanie, rozwiązaniem powinna być zmiana mentalności decydentów aby ta "firma" działała prawidłowo.

My pracujemy! Żerań !
@Wytrwały

A WY! Pamiętacie o naszym Koledze który Zginął Dusząc Się W Windzie podczas pożaru galerii nawęglania EC Żerań w 2012? Ukaraliście Dyrektora ! Daliście mu przycupnąć w Stalowej Woli , a Następnie dostał stołek w EC.Siekierki i w 2020 roku przeszedł na emeryturę.

Janusz
@Wytrwały

Chyba dział wybitnie inteligentnych dział inżynieryjne techniczny się odezwał lub sam kierowniczek. Żenada. Zarobki żenująco niskie. Brak rozwojów i awansów. Tylko swoi i ustawione. Rozmowa w rekrutacji wew to żenada i pić na wode Rozwoju nie ma bo etetyzacja.

fox
@My pracujemy! Żerań !

Czysta prawda.

Krzysiek

Czy ktoś tak naprawdę mógłby szczerze napisać, ile się zarabia na stanowisku obchodowego/operatora? Naprawdę, czy musicie tak kłamać i pisać, że ktoś pracując w systemie 5-brygadowym i mając tak odpowiedzialną pracę, zarabia 3tys na rękę? Błagam, napiszcie ile może liczyć realnie nowy pracownik? 3-tys na rękę to w Warszawie, zarabia Pani w mięsnym w osiedlowym sklepie na Targówku.

@Krzysiek

Na start wszystko zależy ile sobie wynegocjujesz , ale o 4 z przodu zapomnij. Tak z mojej wiedzy to jest różnie od 2800-3800 PLN brutto podstawy. Podstawowa stawka brutto po egzaminie : - obchodowego na wsparciu ( maszynista urządzeń pomocniczych ) to 3170 PLN - obchodowego na kotłowni lub maszynowni ( maszynista urządzeń ciepłowniczych ) to 3700 PLN - operator kotła ma 4300 PLN . Dodatkowo co miesiąc masz średnio 15 % dodatek za prace na noce , święta (liczony od podstawy brutto). Stawki podane są oczywiście po zdanym pozytywnie egzaminie wewnętrznym i komisyjnym. - egzamin wewnętrzny to zdanie 10 - 15 egzaminów u specjalistów z różnych wydziałów . - egzamin komisyjny przed 5-7 osobową komisją zakładową. Po zdanym pozytywnie egzaminie dostajesz 150 PLN podwyżki.

@RoBoTny

Czyli dobrze rozumiem, że operator z iluś letnim stażem (podejrzewam, że nie mniej niż 4 lata), ma 4300 brutto podstawy + 645zł dodatku + 150zł za zdany egzamin, co daje około 5100brutto (około 3700 na rękę) ? Nic prócz tego nie dochodzi do pensji? Dziwie się o tyle, że o ile może 5 lat temu to były jakieś pieniądze, o tyle teraz 4000 na rękę zarabia każdy w Warszawie, nawet bez szkoły, a sam zakład uchodzi za dobre miejsce zatrudnienia. Przynajmniej takie są legendy na mieście. Stawka podana przez Pana, przy zatrudnieniu to już w ogóle jakiś kosmos. Nawet na kawalerkę na obrzeżach miasta by kogoś nie było stać za takie pieniądze. Czy ktoś nowy w ogóle pojawia się w firmie i zgadza na takie warunki? Czy po prostu EC bazuje na przybyszach z Ukrainy? Dziękuję swoją drogą za odpowiedź. Przepraszam za wątpliwości, ale jestem w szoku.

@Krzysiek

Niestety już nic !!! Wysługę lat zabrano wiele lat temu ,a sięgała nawet 30%. Dodatki zmianowe zmniejszono. Kiedyś za noc płacono 100% dodatku , a dziś już tylko 20% Starzy operatorzy którzy pracują ponad 20 lat mają wyższe podstawy 5700-6500 PLN brutto , ale to zasługa dawnej polityki płacowej , która już nie powróci. Mamy chętnych do pracy albo młodzi ludzie zaraz po szkole średniej , albo ludzie przed 50. Co do Ukraińców to pracują podnajęci od firm zewnętrznych na wydziałach wsparcia.

@RoBoTny

Ok, dziękuję Ci za odpowiedź i poświęcony czas. Czyli komentarze się sprawdziły. Myślałem, że duży państwowy zakład, to przynajmniej 4tys na rękę na początek i po paru latach 5000 się dostaje. Niemniej z tego co piszesz, zarobki takie same jak starsza Pani w osiedlowym warzywniaku. Szczerze, to przy tak odpowiedzialnej pracy i w dodatku "świątek-piątek", dziwie się, że ktoś w ogóle jest chętny.

@Krzysiek

Część tych chętnych ma plecy i pracują jakiś czas w produkcji. Dziwnym trafem szybko awansują i trzepie kasę na stanowiskach menedżerskich. Reszta chętnych pracuje z nadzieją na kokosy , ale gdy kokosy nie spadają ODCHODZĄ Z FIRMY po "roku".

zorientowany
@Krzysiek

Szkoda zachodu dla nowych na TERMIKE.. Nic się nie zmieniło i nie zmieni... Dlaczego? Na przykład akcja z ostatniego roku: przyjęty został facet z stawką kilka stów powyżej 4 tys., a dir- kierownikowi zmiany sie to nie podobało bo ta stawką psuje mu " porządek " na zmianie bo za wysoka i ludzie się upominają o więcej... Wiec jaki manewr został zrobiony? Gość dostał na koniec umowy okresowej ultimatum albo sie zgadza na obniżenie stawki i zostaje albo dostaje negatywną ocenę i nie bedzie umowa przedłużona... Dodam, że opinie wśród kolegow ma dobra i taka ocena końcowa od DIR mu się nie należała...

A jednak są nowi na produkcji
@Krzysiek

Mimo narzekania na niskie zarobki na start ok. 4 tys. Brutto, niskich podwyżek za zdanie uciążliwego egzaminu 100-150 zł brutto. Za pracę na 3 zmiany w weekendy i święta. Obsługę urządzeń i sieci wartych miliony złotych, pojawiają się nowi pracownicy. Co nimi kieruje? Chęć zobaczenia poznania świata elektrowni, pakiet socjalny, praca w spółce skarbu państwa?

Grosik
@zorientowany

Generalnie 95% DiR (kierownicy zmiany) to przestraszone myszki. Kolego jaki to DIR powiedział ? Podaj jedynie nazwę zakładu i zmianę, bo mamy RODO i jeszcze ten szczur cię pozwie o nadepniecie na jego mały sflaczały ogonek.

Hajat

Cześć, ile realnie można dostać na start na stanowisku maszynista urządzeń pomocniczych obszar chemiczny z wyższym wykształceniem?

Kam
@Hajat

Ok.4300zl brutto.

Pit
@Kam

Chyba chodziło o kwotę na rękę? A to netto wtedy. 4300 brutto to 3100 na rękę więc mało prawdopodobne. Nikt by nie przyszedł za tyle do pracy.

Aleksandra
@Pit

E my w parze wyciągamy cała firmę !!! A was jest 8 na zmianie i co jest zrobione ?

Ka-miśka z 1 piętra
@Kam

4300 zł brutto z bardzo szerokimi plecami wrrr...

zorientowany
@Hajat

Jak widać po wpisie "Aleksandra" atmosferka też się robi "primasort"... A będzie jeszcze lepiej bo skłóconymi łatwiej manipulować...

koledzy macie jakieś informacje czy będzie jakaś premia na święta. Bo rozmów na temat podwyżek jak na razie nie widać choć może ktoś ma jakieś informacje i je uchyli np .... związkowcy ?

@pracownik

Już zapewne wiesz ile było premii , kart podarunkowych i paczek na Święta. Podwyżki mają być wynegocjowane do marca 2021.

potencjalny kandydat
@RoBoTny

Może napiszecie jakie były premie/ bonifikaty na święta dla pracowników, złożyłem aplikacje na elektryka i jestem ciekaw o pensji wcześniej tutaj co nieco znalazłem więc mam rozeznanie. Piszecie też że są planowane podwyżki jak to wygląda też u was wiem że pewnie na tą już się bym i tak nie załapał ale miał bym już rozeznanie na co można liczyć w przyszłości . Z góry dziękuje za przydatne info

Dociekliwy
@potencjalny kandydat

Bonifikaty ? Kiedyś była zniżka na energie elektryczna , ale to już historia !!!

potencjalny kandydat
@Dociekliwy

Ok ale mi chodziło o ewentualne premie / benefity które były w te święta oraz w jakiej kwocie są podwyżki oczywiście standardowe dla wszystkich negocjowane przez związki. Z góry dziękuje za przydatne informacje

Dociekliwy
@potencjalny kandydat

W te święta dostaliśmy 1500 PLN brutto , a na Wielkanoc była jedna wielka figa czyli 0 PLN . Co roku jest uroczysta firmowa Wigilia ,ale tego roku zamiast firmowej wigilii otrzymaliśmy paczki z słodyczami ,oraz karty upominkowe po 520-560 PLN. Od 2010 roku podwyżki dla wszystkich pracowników były w 2017 , 2020 w okolicach 300 PLN. Pozostałe lata to były podwyżki dla wybrańców w okolicy 150 PLN. Propagandowy biuletyn twierdzi , że takie podwyżki otrzymało 60% załogi w co śmie wątpić.

MuC
@Dociekliwy

Tak to prawda.

Majka

@RoBoTny a o ile te podwyżki mają być?

@Majka

Pewnie jak zawsze średnio 150 PLN i to tylko dla wybranych.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Pgnig Termika? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Były starzysta Sz....Mgr.Inż

Teoretycznie: 1.Publikacja ogłoszenia. 2.Selekcja nadesłanych aplikacji. 3.Kontakt telefoniczny z wybranymi kandydatami. 4.Rozmowa kwalifikacyjna. 5.Decyzja o wyborze kandydata. 6. Kontakt telefoniczny z wybranymi kandydatami ( maksymalnie 14 dni od pkt. 4) . Praktycznie to inna bajka: Wysoko płatne stanowiska tylko dla znajomych lub lojalnych i potulnych pracowników firmy. Nisko płatne stanowiska robotnicze (5 brygad 24h) dla wszystkich od 3600 - 3900 POLSKICH złotych Brutto!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Pgnig Termika - Warszawa

• Jak się pracuje w Pgnig Termika?

Zobacz opinie na temat firmy Pgnig Termika tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 121.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pgnig Termika?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 8 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pgnig Termika