:Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o.

:Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o.

Opinie o :Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o.

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Karolina

Są różne zdania na temat firmy. Wiem, że to dobry pracodawca. Pewnie opinia zależy od tego jak się pracuje?

Fou

Pracuje w ACP (stosunkowo krótko) i muszę przyznac, że jestem pozytywnie zaskoczona firma, bo po opiniach tutaj byłam przerażona. Normalna zdrowa korpa, ale zdecydowanie bardzo ludzka (bez jakichś chorych podziałów na managerów i plebs) /. Ludzie pracują tam po 18-20 lat co świadczy o tym, że warunki są naprawdę spoko, a nie ukrywajmy z takim stażem znajdą pracę wszędzie u konkurencji. Bardzo dobre benefitoe, pensja ok, Randstad ma zniknąć, każdy pomoze. Polecam

Dominika

@pravon na jakim stanowisku pracowałeś w firmie Avon Cosmetics, że aż tak źle wspominasz doświadczenie z tą firmą? Z twojej wypowiedzi niewiele wynika, oprócz tego, że nie polecasz pracy u tego pracodawcy. Forumowicze tego forum z chęcią się dowiedzą, jak wyglądają warunki pracy na podstawie merytorycznych treści.

Zuzia

Czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje?

pravon

Chyba sobie żartujecie. By dostać się do DOK nie trzeba mieć zbyt wielkiego doświadczenia, a tym bardziej znajomości. Tym bardziej, że ciągle im brakuje pracowników. Wiele osób szybko zwalnia się bo nie wytrzymuje tego co tam się dzieje. Mam wrażenie, że powyższe posty pisały jaśnie, szanowne kierowniczki bo od współpracowników nie słyszałam ani jednej, podobnej opinii.

już mnie tam nie ma

Miałam tę wątpliwą przyjemność pracować przez długi czas w Avon w Warszawie. Nie polecam szczególnie pracy w obsłudze klienta. To co tam się dzieje, to przekracza wszelkie granice. Tak jak ktoś wcześniej napisał "wszechobecny mobbing" to jest 100% prawda. Człowiek jest traktowany jak niewolnik, a kierownicy są bezkarni i wyżywają się na pracownikach. System ocen pracy to jest absurd, w każdym aspekcie można przyczepić się by pracownikowi obciąć premię i go terroryzować. Ten tak zwany "rozwój " nie istnieje, chyba że masz mocne plecy (albo inną część ciała). Z moich obserwacji wynika, że nie ma osoby(a znam ich wiele), która żałowałaby zmiany pracy- to chyba najlepiej oddaje panujące tam warunki.

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak samo jest w :Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o.? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Stefan

Niektórym najlepiej wychodzi narzekanie!!

Piotr

Idealnych firm nie ma, zawsze można znaleźć cos do poprawki.

Iza

Niestety osoby, którym nie udało się utrzymać lub dostać tu do pracy to piszą!!!

AVON NigdyWięcej
@Iza 08.04.2018 11:14

Pani Izo, pracowałem w tej firmie i mogę potwierdzić, że większość wypowiedzi na forum jest prawdziwa.

AVON NigdyWięcej

Ponieważ pracowałem w biurze AVON niecałe dwa lata postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem z innymi osobami, a raczej je ostrzec. Ogólnie nie polecam nikomu tej firmy, a szczególnie osobom młodym z zapałem do pracy i rozwoju. Manager pracujący od X lat będzie was wykorzystywał w 100% i wmawiał, że musicie się wykazać. Obecnie połowa biura pracuję na umowach zewnętrznych Randstad. Żeby było jasno, to ludzie pracują na takich umowach po 2,3,5 lat! Znałem również przypadki, gdy dziewczyny na pozycji Junior Brand Managera pracowały ponad rok na śmieciowej umowie. Ogólnie jeśli zaczniesz ze swoim przełożonym rozmowę na temat zmiany umowy, to otrzymacie następującą odpowiedź:” To nie jest tak że wam (tzn. młodemu pokoleniu) się należy umowa o pracę, ją trzeba zasłużyć. Jesteście przyzwyczajeni, że wszystko dostajecie od razu”. Generalnie atmosfera w firmie jest chora. Zbudujesz karierę tylko wtedy jeśli będziesz się podlizywał do managera, głośno wytykał błędy innych osób na spotkaniu bądź open space albo obgadywał innych za plecami. Jeśli chodzi o rozwój, to brak słów… Firma zupełnie nie nastawiona na rozwój pracowników, dlatego że managerowie potrzebują ludzi tylko do wykonywania swoich celów i targetów. Nikt nigdy nie będzie z wami rozmawiać o rozwoju, o wszystkim musisz pytać się i martwić się sam. Jeśli już będziesz na tyle śmiały i powiesz, że chciałby awansować czy przejść do innego działu, to rozmowa będzie skończona natychmiast. I na sam koniec – Pani Andżelika z działu HR. Zgadzam się ze wszystkimi opiniami poniżej. Jeszcze pracując w Avon i próbując przejść do innego działu Pani Andżelika nie wracała do mnie z żadną informacją, a jak ustawiała spotkanie to nie przychodziła…Ogólnie była słabo pomocna w procesie rekrutacji nawet dla osób z firmy...

Novicjusz

Czy ktoś wie jakie są warunki pracy w dziale obsługi klienta w Warszawie?

Pokilkulatach
@Novicjusz 30.03.2017 17:41

Zenujace...wiecej mozna zarobic na kasie w supermarkecie a buta i mobbing nie pozwalaja normalnie funkcjonowac

Ponieważ spotykam się z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami związanymi z procesem rekrutacji, poczułam wdzięczność do firmy Avon w której pracuję od 2 lat i postanowiłam opisać swoje doświadczenia. Pracuję w dziale digital i tylko na temat tego działu mogę się wypowiadać. Atmosfera jest bez zarzutu. Ludzie są bardzo mili, otwarci i wyluzowani. Pełni szacunku do drugiej osoby. Gotowi pomóc, zrozumieć. Nikt nie ma zapędów do kontrolowania kogokolwiek. Współpraca odbywa się w pełnym zaufaniu do drugiej osoby. Mówię tu o większości sytuacji. Wiadomo, nic nie jest tylko czarne lub białe ale z reguły jest na codzień tak jak opisuję. Rekrutacje wspominam bardzo miło. Wspomniana Angelika dobiera nam świetnych ludzi do zespołu, jest bardzo otwartą, profesjonalną i życzliwą osobą. Jeśli chodzi o wady, są to umowy na randstad, niska świadomość menagerów wartości pracownika na rynku pracy i czasem kulejąca organizacja pracy.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo istotną rolę. Czy tak samo jest w :Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o.? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Marta

Avon zatrudnia ludzi faktycznie, tak jak padły już tu głosy - tylko po układzie kolesiowskim (wiem, ponieważ znam prywatnie kilku ludzi pracujących w tej firmie i słyszę od nich co się tam dzieje), czyli bez żadnego doświadczenia, bez wiedzy i bez wykształcenia. Szkoda czasu i energi, chyba że ktoś chce pracować i obcować z (przepraszam za wyrażenie) "burakami, które wyżej strają niż głowę mają..."

nigdypracawavon

Oceniam rozmowę rekrutacyjną w formie AVON do działu marketingu w Warszawie. Pani Andżelika, która prowadzi te rozmowy, to jakiś żart. To opinia nie tylko ode mnie, ale od kilku osób, które też uczestniczyły w tej farsie. Obcina człowieka wzrokiem z góry do dołu, ogląda jak małpkę, sama sobie przeczy w zadawanych pytaniach, jest nie miła, wręcz bezczelna. Kto ją zatrudnił? Jesli taki jest cały Avon, to podziękuję.

Pracuję bo chcę
@nigdypracawavon 09.03.2017 18:43

Tak ,to właśnie oblicze Avonu ????

Mira

Czy jesteście pewni, że nie da się napisać cos pozytywnego o firmie? Ja nie spotkałam się z tym żeby firma dawała odpowiedź po rozmowie, sama się interesowałam. Nikomu korona z głowy nie spadnie a to jest nasz interes!!

Pracuję bo chcę
@Mira 16.11.2017 18:08

A wyobraź sobie że ja się spotkałam. Tak duża firma powinna być profesjonalna. Ale tam ludzi mają za nic więc na rozmowie kwalifikacyjnej juz jest przedsmak traktowania

Marek

Miałem przyjemność pracować parę lat w siedzibie Avon w Warszawie, na początku firma idealna po zmianie dyrektorki zaczęły się cięcia optymalizacja i powszechny mobing. Gdzie Menager wyznacza Ci przerwy, zmusza do nadgodzin, jeśli odmówisz to wróci to z rykoszetem. Oceny PMP pracowników gdzie szukają jak zrobić z Ciebie debila i zabrać premie.

Po rozmowie

Potwierdzam, że nie odzywają się mimo, iż młoda pani nauczona prowadzenia rozmów z szablonu obiecuje, że się odezwie nie zależnie od wyniku rozmowy. Mogłaby nie obiecywać i oszczędziłaby ludziom niesmaku. Co do samej rozmowy to atmosfera sztucznego uśmiechu powinna już zapalić czerwoną lampkę. A reakcja na realne oczekiwania finansowe grymasem na twarzy mówi więcej niż słowa. Nie polecam.

Mala

Kłamią na rozmowie kwalifikacyjnej, że dadzą odpowiedź mailową lub telefoniczną - nawet jeśli będzie negatywna. A tu cisza... Wasza postawa świadczy o was. Zresztą jak widać po komentarzach nie jest to tylko moje zdanie.

placek wiśniowy

Primo, brak szacunku i niepoważne traktowanie kandydatów do pracy. Brak odpowiedzi zwrotnej po rozmowie i teście kwalifikacyjnym. Secundo, zatrudnianie przez agencję pośrednictwa świadczy o kombinatorstwie i wątpliwej etyce firmy w podejściu do pracowników.

nice
@placek wiśniowy 25.03.2014 01:28

Ws informacji zwrotnej - zgoda, mogliby się przyłożyć i choćby maila wysłać. Co do pkt drugiego, czasem zatrudnia się na początku przez pośredników, dot. to głównie osób z niewielkim dośw. i rekrutowanych z tzw. ulicy Bezpośrednio dopiero gdy kandydat przypasuje. Pozdr

Karol

Miałem tę (nie)przyjemność współpracy z tą firmą. Pierwsze co mnie uderzyło, to to jak pracownicy początkowo są bardzo mili, a po chwili potrafią stać się wręcz (usunięte przez administratora). Nieprzyjemnie wspominam czas spędzony z pracownikami firmy, którzy wyżywali się na innych i dla których każdy niewielki problem był kryzysem nie do zażegnania-brak jakiejkolwiek chęci pomocy czy rozwiązania problemu! Ponadto wszyscy chodzą bardzo dumni, z głowami zadartymi wysoko, no a powiedzmy sobie szczerze, że sprzedaż tanich chińskich kosmetyków ludziom(a raczej wciskanie) to nie jest jakiś wielki wyczyn. Jeszcze raz nie polecam, zniechęciłem się przez nich nie tylko do AVON jako pracodawcy ale ich kosmetyków i zamierzam przekonać moich znajomych do zaprzestania korzystania z ich usług.

Marzena

Przebrnęłam przez dwuetapowy proces rekrutacyjny w AVON do biura w Warszawie. Pierwsza rozmowa ze wspomnianą tutaj Panią. Jest to bardzo młoda osoba, wyuczona podręcznikowo fachu, co widać w jej zachowaniu od zdecydowanego uścisku dłoni do pytań opierających się o NLP. Na szczęście nie musiałam opisywać jakim chcę być zwierzęciem, ale musiałam odpowiadać na wiele pytań nie mówiących tak naprawdę nic o mojej osobie, a jedynie dających świadectwo jak bardzo potrafię lawirować. Po drugim etapie, po poświęceniu mnóstwa czasu i energii otrzymałam odpowiedź odmowną - zwrotkę z e-recruitera, gdzie nawet nie wypełniono mojego nazwiska, tylko Dear 'name&surname'. Nie jest to lament odrzuconej osoby, ale na rozmowach organizacja przedstawiana jest tak pozytywnie, że aż chce się być jej częścią. Mogliby napisać chociaż odmowę zaadresowaną do mnie jako do człowieka. Chyba, że to była metoda, żebym nie aplikowała do nich więcej. W takim razie się udało - nie będę.

rafal

Czy ktoś wie czy dywizyjna ze slaska wreszcie zwolnili ?

kut
@rafal 05.04.2017 09:18

podobno tak

Anna

Omijać szerokim łukiem. Mobbing, mobbing i jeszcze raz mobbing. OMS zastraszają pracowników, bo same są zastraszane przez DMS. Procent jaki otrzymuje się z sprzedaży jest żałośnie smieszny. Cała idea jest taka, aby nowi Liderzy, którzy zbudują grupę KK najlepiej żeby sami odeszli, tak aby firma nie musiała wypłacać wynagrodzenia, a sama czerpała zyski z KK. Komentarze o kosztach, które znajdują się powyżej są w 100% prawdą. Albo zakłada się własną działalność gospodarczą ( na którą nie jest się w stanie zarobić), albo 40% wynagrodzenia odciąga firma Randstad. Doświadczenie w tej firmie miałam wieloletnie, i wiem jedno gorzej już na pewno nie trafie. Nie polecam !

Kasia

Ja swojego czasu bardzo dużo zamawiałam z tej firmy, nie tylko perfumy ale i kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Jeżeli chodzi o mnie klientkę to szczerze mogę polecić właśnie perfumy ponieważ są trwałe, niektóre ich produkty mnie uczulają co od razu zostało zgłoszone przez konsultantki i towar został zwrócony także to tez plus ich działaności.

sarmatkowa

Od kilku lat zajmuję się sprzedażą kosmetyków firmy Avon, przez pewien czas byłam nawet Liderem Zespołu, ale z powodu zaangażowania nową pracą, musiałam "kosmetyczne obowiązki" odłożyć na bok i czasem wciąż robię zamówienia, ale już tylko z pozycji Konsultantki. Zdarzyła mi się jednak przykra sytuacja. Jest mi przykro i smutno, że firma, w którą włożyłam naprawdę dużo pracy, czasu i pieniędzy jeżdżąc do potencjalnych/aktualnych konsultantek - jeszcze wtedy nie miałam dotychczasowej pracy, więc wydatki na paliwo naprawdę mnie obciążały - robi wszystko aby nie wypłacić mi moich zarobionych pieniędzy. Rozumiem, że są pewne zasady podczas podpisywania umów aby nie przekazywać wszystkich ważnych informacji, aby nie zniechęcać nowych Konsultantek czy Liderów i niestety "skarbonka", którą mi narzucono do wpłacania pieniążków na konto firmy Randstat na pewno nie tylko w moim przypadku się nie sprawdziła - Avon z pewnością zarobił mnóstwo pieniążków na takich osobach jak ja, które w pewnym momencie się pogubiły, chwilowo nie dopilnowały spraw i tym samym utraciły znaczną kwotę dochodu. Przykro mi, że firma Avon potrafiła konsekwentnie przypominać o ewentualnych terminach płatności, ale nie chce "pozostawić po sobie" dobrego zdania jeśli chodzi o wypłatę należnych, naprawdę ciężko zarobionych pieniędzy. Bycie Liderem Zespołu nie opiera się na siedzeniu, piciu kawy i ładnym wyglądaniu - to poświęcony czas i paliwo aby dostać się do konsultantek, godziny spędzone przy telefonie na tłumaczeniu nowych rzeczy nowym konsultantkom czy wysyłanie katalogów na własny koszt. Przykro mi, że Okręgowy Menadżer Sprzedaży nie ma za zadanie prócz ścigania za za mało mianowań (czyli werbowanie nowych Konsultantek) lub za małe zamówienia, poinformować również "o czasie" o tym, by zadbać by Lider, który już nie daje rady szybciutko wysłał dokumenty lub zadziałał by móc otrzymać te 60% wynagrodzenia (40% "zabiera" Randstat). Zastanawiam się jaki cel mają OMS, które informują o niebotycznych zarobkach i "namawianiu na początek" na odkładanie wynagrodzenia do "skarbonki" - przeczuwam, że nie jestem jedyną tak rozgoryczoną osobą. Szukam osób, którym też nie zostały wypłacone pieniążki. Odezwijcie się na maila: marta.frieske@gmail.com

sarmatowa

Zzzz

A jakie niby oferty pracy sa dostępne ? Hmm kolego ? Przyznaj sie ile Ci płaca aby takie bzdury pisać ? Którym dywizyjnym jestes ?? Nudzisz sie ?

Fgtu

Nom a skąd niby wiesz ?? Jestes wynajęty do wpisywania pozytywnych komentarzy ??

Zostaw opinię o :Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie :Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o.