Opinie o Aviva (Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska Spółka Akcyjna) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Warszawa

baner wywiady
Nelka Nowy wpis

Dalej tak jest jak pisano, że to zarząd zajmuje się analizą wynagrodzeń? Zauważyłam także, że firma ma status wykreślenia z rejestru przypadający na listopad zeszłego roku, gdzie ostatnie opinie pojawiały się dwa miesiące wcześniej odnośnie tego okresu. To całkowite zamknięcie działalności czy została ona jednak przerejestrowana czy coś? Co z osobami, które wtedy jeszcze pracowały?

Byop
Pracownik

Masowe odejścia, coraz więcej zadań dla tych co jeszcze zostali. Nacisk na powrót do pracy w biurze, brak jakiejkolwiek nadziei na podwyżki inflacyjne. No i jeszcze pewnie za moment szukanie winnych bo proces integracji z Allianz się przeciąga. Poza tym bardzo dużo korporacyjnej nowomowy.

Marta
@Byop

A czemu tak wiele odejść? Wiesz z jakiego powodu ludzie odchodzą z tej firmy?

P
Były pracownik
@Marta

Fuzja z Allianz, przejęcie klientów nie oznacza przejęcia pracowników, a na pewno nie wszystkich, będzie redukcja więc kto ma możliwość ten szuka pewniejszej ścieżki kariery poza strukturami Avivy

.
Pracownik
@Byop

Super jak wy traktowaliscie innych tak Allianz potraktuje was. Tfu

Beata
@P

Czy do dziś się już w miarę ustabilizowało?

exPikuś Nowy wpis
Były pracownik
@Beata

Kolejni pracownicy odchodzą - firma nie próbuje zatrzymywać doświadczonych ludzi, podwyżki - może w przyszłym roku (analiza trwa), całość puszczona "na żywioł"

Beata Nowy wpis
@exPikuś

Analiza? A kto ją tutaj przeprowadza? Jakie były efekty wdrożenia wcześniejszych działań z tego typu analiz?

exPikuś Nowy wpis
Były pracownik
@Beata

Analizy wysokości wynagrodzeń prowadzi zarząd - znaczy mówi, że analizuje .... Efektów poprzednich analiz nie doświadczyłem ...

Praca
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry. Mam pytanie do osób pracujących w firmie czy mogą mi odpowiedzieć na kilka pytań... otóż słyszałem, że istnieje możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca, nie trzeba jeździć do biura w Warszawie, pracę biurową można wykonywać zdalnie np w miejscy zamieszkania w drugim końcu Polski. Czy to prawda? Jeśli tak to na jakich warunkach to się odbywa, w ogóle czy są godziny pracy ustalone czy w ciągu dnia każdy wg swojego planu dnia wykonuje pracę jaką ma przydzieloną? Czy istnieje możliwość szkolenia wdrażającego dla osoby bez doświadczenia przez Internet/zdalnie? Przyznaję że nie interesuje mnie przeniesienie się do Warszawy nawet na ten czas. A może są jakieś regionalne oddziały w których takie szkolenie mogłoby być przeprowadzone? Ogólnie czy to umowa zlecenie/umowa o pracę?

Pytanie
 Pytanie

Czy rozmowa rekrutacyjna w Aviva - praca w Biurze Głównym odbywa się również w języku angielskim?

Adam
Były pracownik
@Pytanie

Avive przejmuje teraz Allianz. Nikt w Avivie nie jest pewny swojej przyszłości. Nastroje są tu okropne. Lepiej odpuść sobie to miejsce. Nie warto.

1
Aviva
Pracownik
@Adam

W marcu 2021 r. Allianz podpisał umowę o zakupie polskich spółek Avivy. Teraz zabiega o zgody organów nadzoru, w tym KNF, na tę transakcję, Gdy je uzyska, umowa zostanie zrealizowana, czyli Allianz zostanie nowym właścicielem polskiej Avivy. Następnie, wspólnie z zespołem Avivy, będzie kształtował wspólną przyszłość na polskim rynku. Jest to więc zmiana ewolucyjna. Allianz to największa grupa ubezpieczeniowa w Europie, co dam nam poczucie stabilności. Będziemy dużym i prężnym graczem w Polsce, wspólnymi siłami będziemy mogli więcej zdziałać. Transakcja nie oznacza zmian dla klientów. Wszystkie nasze dotychczasowe produkty pozostają w sprzedaży. Nasze kanały dystrybucji są otwarte dla klientów. Pracujemy bez zmian, kontynuujemy normalnie rekrutacje. Warto poznać rzetelne informacje na ten temat, aby rozwiać wątpliwości.

2
Hit
Pracownik
@Aviva

Tak z perspektywy czasu...tak z ręką na sercu...To było wróżenie z fusów.. rzeczywistość okazała się brutalna..

1
asdasd
Kandydat
 Pytanie
@Aviva

Adamie jakie zajmujesz stanowisko jeśli znasz tak dalekosiężne i całkiem szczegółowe informacje co przyniesie przyszłość? Wpis bardzo cukierkowy, uspokajający ale na ile realnie oddający sytuację w firmie? Na forach raczej pracownicy są pełni obaw więc jakiś powód do tego mają. Abstrahując od tego, czy jest możliwość pracy zdalnej dla nowych pracowników spoza Warszawy tak żeby nie musieli dojeżdżać z drugiego końca Polski, czy jest możliwość szkolenia zdalnego itp.?

brak
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa składa się z 3 etapów. I etap ok 20 minutowa rozmowa z rekruterem. Pytania o doświadczenia zawodowe, dlaczego chce zmienić pracę, mocne i słabe strony. Czas oczekiwania na odpowiedź po I etapie-1,5 tygodnia. II etap rozmowa z menadżerem. Bardzo swobodna, od razu przejście na „Ty”. Menadżer opisuje jak wygląda praca, organizacja, system premiowy itp. Ostatni etap dział HR wymaga referencji od poprzedniego pracodawcy. Jeśli rozstałeś się w negatywnej atmosferze z poprzednim pracodawcą nie aplikuj Tu! Jestem bardzo rozczarowana odrzuceniem kandydatury pomimo dobrego feedbacku na drugim etapie rozmowy. Dział HR tłumaczył, że woleli wybrać osobę z wewnętrznej rekrutacji bo zna dobrze procesy jakie zachodzą w firmie. Zapytałam wprost rekrutera, dlaczego te same ogłoszenie wisi na portalu pracuj.pl on na to, że szukają na zastępstwo, ale nadal nie wiadomo czy może na stałe. Totalny strzał w kolano! Stracony czas i nerwy na aplikacje! Nie polecam.

Pytania

Opis i pytania powyżej

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy
logo firmy Sprzedawca w sklepiku szkolnym/pomoc kuchenna.
Bydgoszcz
Invest Piotr Piotr Nowowiejski
Wyślij CV
logo firmy Asystent/ka działu Sprzedaży i Obsługi Klienta
Poznań
Opengift.Pl Szymon Frieske Paweł Frieske sp.j.
(32 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Ambasador Marki Tytoniowej JTI
Warszawa
Modus Agencja Wsparcia Sprzedaży
(167 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Nick
Kandydat
 Pytanie

Piszą z ofertami na LinkedIn. Nie podają widełek - są niejawne. To po co w ogóle piszecie? To nie te czasy, że ludzie robią za ile im dacie!!!!!

Beata
@Nick

A to nie po to, żeby właśnie przyjść na rozmowę i indywidualnie się dogadać? Może stawki nie odbiegają zbytnio od rynkowych czy coś?

KANDYDAT
Kandydat
 Pytanie

Na zarobki można liczyć w Avivie.

Marcin
Były pracownik
@KANDYDAT

Gdybym w Avivie można było dobrze zarobić to pracownicy by się tak nie zwalniali.

Monika z Avivy
Pracownik
@Marcin

Nie ma pracodawcy bez rotacji. To normalne zjawisko, a w Avivie jest ona niższa od rynkowej w tej branży. Mamy bardzo wiele pracowników, którzy pracują u nas już 10, 20 lub więcej lat. Co roku organizujemy Jubileusze, w których uczestniczy ponad 100 osób!

Marcin
Były pracownik
@Monika z Avivy

Moniko z Avivy - Kandydat pytał o zarobki a nie o rotację i Jubileusze. Zarobki jak na Warszawę są małe, ale zaraz odpiszecie, że najniższa krajowa plus śmieszna premia, albo 3 tyś jako specjalista to spełnienie marzeń, bo to super firma z możliwość rozwoju. Co innego zresztą macie pisać. Aviva się zwija, pieniędzy nie ma, rozwoju nie ma i za chwilę przychodzi Allianz. Polecam poczekać aż dojdzie już do oficjalnego przejęcia... może coś się poprawi...

1
Do Moniki z Avivy
Były pracownik
@Monika z Avivy

I jak tam atmosfera w firmie ;) rotacja ostatnio chyba nieco wyższa niż zwykle a raczej nawet brak rotacji i sporo wakatów :)

Hit
Pracownik
@KANDYDAT

Słabe

Do Monika z Avivy
Pracownik
@Monika z Avivy

To już minęło. Aviva się skończyła. Ludzie masowo odchodzą, a udawanie, że jest inaczej to chyba żart. I to właśnie Ci co pracowali 10, 20 lat.

Pytanie
 Pytanie

Co jaki czas w Aviva - praca w Biurze Głównym można ubiegać się o podwyżkę?

Hit
Pracownik
@Pytanie

Nigdy

Beata
@Hit

Jest zakaz czy po prostu nie dają indywidualnych? ;p Bo te coroczne są normalnie?

Pan Pikuś
Pracownik

Eksodus trwa ...

Monika
@Pan Pikuś

Nie rozumiem... Wyjaśnisz o co chodzi? Co to jest?

Pan Pikuś
Pracownik
@Monika

eksodus - masowa migracja - w tym przypadku do innych firm - z części zespołów do końca wakacji zostanie może z połowa obsady ....

Hit
Pracownik
@Pan Pikuś

Wcale się nie dziwię, przy takich zarobkach i fuzji. Bardzo dobrze..Powiadają, że nie ma ludzi niezastapialnych...zobaczymy jak sobie poradzią...juz jest moment krytyczny..

Hit
Pracownik

Uważam że przy obecnej inflacji za chwilę pensje osiągną poziom najniższej krajowej. Na podwyżki nie ma co liczyć ! Nikogo nie obchodzi staż pracy ani umiejętności. Pracownicy są nierówno traktowani..jedni mają szansę na premie inni nie..w zależności od działu. Jedni mogą nadużywać pracy zdalnej inni nie..generalnie w obecnej sytuacji kiedy przyszłość niepewna...bo fuzja..bo zmiana zarzadu..nie polecam..kto się mial "nachapac" juz to zrobił.. reszta to tania siła robocza.

Anonim
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji jak wygląda praca na stanowisku bohater obsługi klienta? Pani dość ciekawie przedstawiła możliwości rozwoju w tej firmie u zarobki. Jestem zainteresowana jednak opinie na temat pracy w tej firmie są różne.

mariusz
Pracownik
 Pytanie
@Anonim

Rozwój w firmie z której wszyscy się zwalniają? Jeśli lubisz mało zarabiać i lubisz złą atmosferę w pracy to praca dla Ciebie.

Qwerty
Pracownik
@Anonim

Lepiej odpuść sobie i poszukaj pracy gdzie indziej, bo naprawdę szkoda Twojego czasu.

Annia
Kandydat

Naprawdę ciężko znaleźć jakieś nowe opinie, dużo starych i nic nie wnoszących. Wypowiem się z perspektywy kandydata, proces rekrutacji bardzo dobrze przeprowadzony, spotkałam się z konkretnymi informacjami już na pierwszej rozmowie. Dostałam propozycje pracy na którą się nie zdecydowałam, ponieważ trafiło się coś lepszego, wynagrodzenie dużo powyżej minimalnej więc jak na początek i na pierwszą umowę o pracę warunki dobre. Nie oceniam pracy w samej firmie bo tak jak pisałam nie zdecydowałam się, gdyby nie lepsza propozycja dałabym szanse mimo tych nic niewnoszących opini.

Pracownik
Pracownik

Mam mieszane uczucia związane z fuzją firmy Allianz nie jest w stanie zapewnić nikomu zatrudnienia i taka informacja została nam oficjalnie przekazana. Odszedł od nas dyrektor IT i wydaje mi się, że może być coś na rzeczy dlatego jestem zaniepokojona swoją przyszłością w firmie. Słyszałam że w zespołach utrzymania aplikacji panują spore zmiany zespołowe a w zespole bezpieczeństwa IT panują dziwne relacje że panuje wielkie "kolesiostwo" i menedżerowie zatrudniają za wysokie wynagrodzenia kolegów bez kompetencji i doświadczenia.

anonim
Pracownik

(usunięte przez administratora)

Odpowiedź
Pracownik

Mam taką nadzieję! Choć nie wydaje mi się żeby ci krętacze nadawali się nawet do odgarniania śniegu.

Do pracowników Aviva
Inne
 Pytanie

Jak się czujecie wiedząc o fuzji z Allianz?

Pracownik
Pracownik
@Do pracowników Aviva

Kto mógł to już zmienił pracę, bądź jest już w trakcie zmiany pracy, reszta rozsyła CV czekając jeszcze na ewentualne odprawy ???? W skrócie - w firmie panuje wspaniała atmosfera ????

Do Moniki z Avivy
Były pracownik
 Pytanie
@Do pracowników Aviva

Droga Moniko z Avivy, ostatnio jakoś ucichłaś... Przestałaś bronić niczym Rejtan swojej korporacji... Chyba że jednak to co pisałaś okazało się nieprawdą i zdążyłaś już zmienić pracę? ;)

Pytanie
 Pytanie

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Aviva - praca w Biurze Głównym?

Odpowiedź
Były pracownik
@Pytanie

Kadry zarządzające w biurze głównym w avivie nie dostrzegały i nie dostrzegają tego aspektu w odniesieniu do swoich pracowników. Niestety.

Piotr
Kandydat

Poszedłem na rozmowę rekrutacyjną w Luinie na stanowiska junior managera, niestety a drugim spotkaniu okazało się, ze to rozmowa na stanowisko agenta, na zapytanie o stanowisko na które aplikuję usłyszałem, że muszę zostać agentem, żeby awansować....(usunięte przez administratora)

Pytanie
 Pytanie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Aviva - praca w Biurze Głównym?

Annn
Pracownik
 Pytanie
@Pytanie

Atmosfera? Teraz atmosfera daje się we znaki wszystkim. Za tydzień dowiemy się kto nas kupił. Zapewne wprowadzi swój zarząd, odsunie od podejmowania decyzji większość menagerów. W ciągu roku zacznie wygaszanie sprzedaży itp. Zapewne Włosi nie przejmą wszystkich pracowników i agentów. Zarząd dostanie odprawy w setkach tysięcy, natomiast call centre? By by by ....

1
Jaaak34
Pracownik
@Pytanie

Atmosfera w Biurze Głównym jest fatalna.

Nowy
Kandydat
 Pytanie

Witam Chciałbym złożyć CV na młodszego testera. Ile można zarobić na tym stanowisku?

Pracownik Avivy
Pracownik
@Nowy

To zależy od Twojego doświadczenia, spytaj rekrutera.

Ania

Cześć, jako że jestem bardzo zdziwiona liczbą negatywnych opinii dodam coś od siebie. W Avivie pracuję od 1,5 roku na stanowisku specjalisty. Nie zdarzyło mi się otrzymać wynagrodzenia z opóźnieniem, mam znajomych w różnych działach i nikt nigdy o takiej sytuacji nie wspominał. Dział HR uważam za najsprawniej działający na tle moich dotychczasowych doświadczeń. Dziewczyny są zaangażowane, wymyślają nowe projekty, są bardzo pomocne a rekrutacja.. - wspominam jako sprawnie i poprawnie przeprowadzony proces, bez zastrzeżeń. Zarobki w moim przypadku są adekwatne do wiedzy i umiejętności. Znajomi z zespołów Direct są wynagradzani na zasadzie podstawa+prowizje. Jeżeli ktoś rzeczywiście ma gadane, to potrafi zarobić naprawdę satysfakcjonujące pieniądze i znam kilka osób, które pracują tam po kilka ładnych lat. Ja nie narzekam na atmosferę, mam dostęp do wszystkich interesujacych mnie benefitów, pracę zdalną, nadgodziny nawet jeśli się zdarzą (a dzieje to się rzadko), to bez problemu je potem odbieram.

nowy
@Ania

Mam pytanie a wiesz jak pracuje się jako Asystent/ka ds. Obsługi Korespondencji? czy jest tam dobra atmosfera/

agi
@Ania

a ile dostaje specjalista ds. ubezpieczeń po prawie na początek?

Klient
@agi

Firma Aviva jest niewiarygodna i nie wypłaca odszkodowań. Nie korzystajcie z usług tej firmy i ubezpieczcie się gdzie indziej!!!

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Z tego co jest głośno w internecie firmę kupił inny ubezpieczyciel jak to wpływa na rekrutację do biura obsługi klienta, rozumiem że to nie osoby rekrutujące z Avivy podejmują decyzję a Allianz w sprawie zatrudnienia nowych osób?

Zostaw merytoryczną opinię o TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

  Zobacz opinie na temat firmy TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

  Kandydaci do pracy w TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 684 366
 2. pracuj.pl 3 489 318
 3. olx.pl - praca 2 904 336
 4. Jooble 1 942 704
TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ALLIANZ ŻYCIE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
Przejdź do nowych opinii