Zniesmaczona

Pracownicy Biura Głównego to też administracja rozproszona w terenie w placówkach w całym kraju. Tak zwani specjaliści I koordynatorzy wsparcia sprzedaży, którzy każdego dnia zapewniają ciągłość procesów sprzedazy, procesów komunikacji, obsługi Klientów indywidualnych, procesów administracyjnych placówek. I oprócz tego że wymaga się od nich zaangażowania w zwiększenie aktywności sprzedaży w procesy rekrutacji Agentów, w realizację planów jednostek jak również motywacji pracowników, pracy stacjonarnej w czasach obostrzeń I pandemii to nic za tym nie idzie. A już na pewno nie pensja.w wielu przypadkach w Polsce te stanowiska są wynagradzanie prawie najniższą krajową, A wymagania które się stawia I oczekiwania..kreatywnosci innowacyjności są niewspolmierne do zarobków. Oczywiście są załączniki premiowe, dzięki którym możesz dostać premie kwartalna, Ale poziom sprzedaży jednosykimusi być na poziomie 90%. W czasach plandeki nie do osiągnięcia. Poza tym ciągle nowe konkursu dla agentów, który za niewielki nakład pracy może zdobyć dodatkowe 500 czy 1000 zl pokazuje że jedynym dobrze wynagradzanym pracownikiem jest Agent. Nie wspomnę o menadzerach czy dyrektorze. Od dwóch lat obiecuje się podwyżki, zmiany stanowisk od zeszłego roku, zmiany zakresu obowiązków też od zeszłego roku, wyceny stanowisk I nikt nie robi nic! Jak było tak jest. W innych firmach ubezpieczeniowych to stanowisko wynagradzanie jest ponad 1000 lepiej. Motywacja i premie też działają dużo lepiej bo są 13 pensje I czy jednostka wykona plan czy nie bonus wpływa na konto. Myślę że jeszcze długo nic się nie zmieni I jeśli masz doświadczenie, jesteś osobom kreatywną z pomysłami, najważniejsza jest dla Ciebie atmosfera, chcesz się rozwijać i chcesz dac wartość dodatnia Firmie to nie tutaj! Bo jak widać można być po studiach, mieć doświadczenie wspierać procesy sprzedaży, motywować, zachęcać Agentów I zarabiać na rękę 2250! Żenada w tych czasach.

Ania

Cześć, jako że jestem bardzo zdziwiona liczbą negatywnych opinii dodam coś od siebie. W Avivie pracuję od 1,5 roku na stanowisku specjalisty. Nie zdarzyło mi się otrzymać wynagrodzenia z opóźnieniem, mam znajomych w różnych działach i nikt nigdy o takiej sytuacji nie wspominał. Dział HR uważam za najsprawniej działający na tle moich dotychczasowych doświadczeń. Dziewczyny są zaangażowane, wymyślają nowe projekty, są bardzo pomocne a rekrutacja.. - wspominam jako sprawnie i poprawnie przeprowadzony proces, bez zastrzeżeń. Zarobki w moim przypadku są adekwatne do wiedzy i umiejętności. Znajomi z zespołów Direct są wynagradzani na zasadzie podstawa+prowizje. Jeżeli ktoś rzeczywiście ma gadane, to potrafi zarobić naprawdę satysfakcjonujące pieniądze i znam kilka osób, które pracują tam po kilka ładnych lat. Ja nie narzekam na atmosferę, mam dostęp do wszystkich interesujacych mnie benefitów, pracę zdalną, nadgodziny nawet jeśli się zdarzą (a dzieje to się rzadko), to bez problemu je potem odbieram.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Aviva - praca w Biurze Głównym?

Annn
@Pytanie

Atmosfera? Teraz atmosfera daje się we znaki wszystkim. Za tydzień dowiemy się kto nas kupił. Zapewne wprowadzi swój zarząd, odsunie od podejmowania decyzji większość menagerów. W ciągu roku zacznie wygaszanie sprzedaży itp. Zapewne Włosi nie przejmą wszystkich pracowników i agentów. Zarząd dostanie odprawy w setkach tysięcy, natomiast call centre? By by by ....

Jaaak34 Nowy wpis
@Pytanie

Atmosfera w Biurze Głównym jest fatalna.

KANDYDAT
Kandydat

Na zarobki można liczyć w Avivie.

Marcin Nowy wpis
@KANDYDAT

Gdybym w Avivie można było dobrze zarobić to pracownicy by się tak nie zwalniali.

Monika z Avivy Nowy wpis
@Marcin

Nie ma pracodawcy bez rotacji. To normalne zjawisko, a w Avivie jest ona niższa od rynkowej w tej branży. Mamy bardzo wiele pracowników, którzy pracują u nas już 10, 20 lub więcej lat. Co roku organizujemy Jubileusze, w których uczestniczy ponad 100 osób!

Marcin Nowy wpis
@Monika z Avivy

Moniko z Avivy - Kandydat pytał o zarobki a nie o rotację i Jubileusze. Zarobki jak na Warszawę są małe, ale zaraz odpiszecie, że najniższa krajowa plus śmieszna premia, albo 3 tyś jako specjalista to spełnienie marzeń, bo to super firma z możliwość rozwoju. Co innego zresztą macie pisać. Aviva się zwija, pieniędzy nie ma, rozwoju nie ma i za chwilę przychodzi Allianz. Polecam poczekać aż dojdzie już do oficjalnego przejęcia... może coś się poprawi...

Czy rozmowa rekrutacyjna w Aviva - praca w Biurze Głównym odbywa się również w języku angielskim?

Adam
@Pytanie

Avive przejmuje teraz Allianz. Nikt w Avivie nie jest pewny swojej przyszłości. Nastroje są tu okropne. Lepiej odpuść sobie to miejsce. Nie warto.

Aviva
@Adam

W marcu 2021 r. Allianz podpisał umowę o zakupie polskich spółek Avivy. Teraz zabiega o zgody organów nadzoru, w tym KNF, na tę transakcję, Gdy je uzyska, umowa zostanie zrealizowana, czyli Allianz zostanie nowym właścicielem polskiej Avivy. Następnie, wspólnie z zespołem Avivy, będzie kształtował wspólną przyszłość na polskim rynku. Jest to więc zmiana ewolucyjna. Allianz to największa grupa ubezpieczeniowa w Europie, co dam nam poczucie stabilności. Będziemy dużym i prężnym graczem w Polsce, wspólnymi siłami będziemy mogli więcej zdziałać. Transakcja nie oznacza zmian dla klientów. Wszystkie nasze dotychczasowe produkty pozostają w sprzedaży. Nasze kanały dystrybucji są otwarte dla klientów. Pracujemy bez zmian, kontynuujemy normalnie rekrutacje. Warto poznać rzetelne informacje na ten temat, aby rozwiać wątpliwości.

Nowy
Kandydat

Witam Chciałbym złożyć CV na młodszego testera. Ile można zarobić na tym stanowisku?

Pracownik Avivy
@Nowy

To zależy od Twojego doświadczenia, spytaj rekrutera.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ania

nowy
@Ania

Mam pytanie a wiesz jak pracuje się jako Asystent/ka ds. Obsługi Korespondencji? czy jest tam dobra atmosfera/

agi
@Ania

a ile dostaje specjalista ds. ubezpieczeń po prawie na początek?

@agi

Firma Aviva jest niewiarygodna i nie wypłaca odszkodowań. Nie korzystajcie z usług tej firmy i ubezpieczcie się gdzie indziej!!!

Kandydat

Z tego co jest głośno w internecie firmę kupił inny ubezpieczyciel jak to wpływa na rekrutację do biura obsługi klienta, rozumiem że to nie osoby rekrutujące z Avivy podejmują decyzję a Allianz w sprawie zatrudnienia nowych osób?

Zniesmaczona

Iks
@Zniesmaczona

To aż strach pomyśleć na jaką pensję może liczyć Bohater Obsługi Klienta ;) Aktualnie jest takie ogłoszenie.

Kandydat

Cześć, Na jaką stawkę może liczyć analityk II?

asdf

O ile opinia o współpracownikach i komunikacji jest pozytywna, o tyle twardy HR jest archaiczny i ma w poważaniu pracownika. W moim przypadku zostały naruszone postanowienia zapisane w liście intencyjnym. Informacja o zmianie warunków dalszej współpracy była na dwa dni przed zakończeniem okresu umowy, więc było to stawianie pod ścianą bez wyboru i możliwości negocjacji. Pomimo świetnych wyników, firma oczywiście tnie wydatki i zamraża podwyżki z powodu koronawirusa. Nie ma ekwiwalentów za przymusową pracę zdalną i utracone w zwiazku z tym benefity. Wynagrodzenia i benefity to średnia rynkowa.

Anka
@asdf

A jakie benefit utraciłeś podczas pracy zdalnej? Zaoszczędzony czas na dojazdach? A może zaoszczędzone pieniądze na paliwo/na bilet czy na wynajem mieszkania? Ale to chyba więcej plusów jak minusów..? Wskaż firmę, która płaci jakiekolwiek ekwiwalenty za pracę zdalną? Hmm jestem bardzo ciekawa. Wolałbyś w trakcie epidemii jeździć do biura w zatłoczonych autobusach i takie rozwiązanie byłoby dla Ciebie lepsze? A może pracować na własnym komputerze? Z tego co wiem, wiele firm właśnie tak zrobiło.. Czy zgłosiłeś gdzieś, że naruszono postanowienia i obietnice z listu intencyjnego? Jeśli warunki Ci nie pasują zawsze możesz zmienić pracę. Zawsze znajdą się plusy i minusy w każdej firmie. Pytanie czy na prawdę tak bardzo Cie skrzywdzili tym, że wysłali Cie na pracę zdalną? Podejrzewam, że nie pracowaleś w zbyt wielu firmach i nie wiesz jaka na prawdę jest rzeczywistość. Uwierz mi - zawsze może być gorzej. Powodzenia! Czego by nie dali będzie źle. Może warto pójść do innej firmy, skoro ta Cie nie zadawala

Bv
@Anka

Ty w czasie epidemii o Skoczylas już wiele firm?

Kandydat

Rekrutacja to porażka. Obiecują kontakt w przeciągu max kilku dni po rozmowie ( przechwalając się, że taka polityka firmy, że wszyscy kandydaci otrzymują informację zwrotną) a cisza przez 2 miesiące. Nie wygląda to profesjonalnie na tle konkurencji ????

Wojt
@Kandydat

Zgadzam się. Ta sama śpiewka, damy znać za max 2- 3 dni bo szanujemy kandytatów, jesteśmy super i takie tam bla bla bla a kontakt nastąpił po prawie 2 miesiącach. Słabe. Szanująca się firma dała by chociaż informację, że rekrutacja się przedłuży.

Chrabąszcz
Kandydat

Jak długo po wysłaniu CV na staż/asystenta trzeba oczekiwać na jakąkolwiek odpowiedź? Z tego co widziałem, to nie ma nigdzie podanej daty do której oferty są ważne, stąd pytanie.

Monika z Avivy
@Chrabąszcz

Myślę, że nie podajemy terminu zakończenia rekrutacji, bo szukamy tak długo/krótko, aż znajdziemy odpowiednią osobę – aplikuj śmiało.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Aviva - praca w Biurze Głównym?

Ligotka
@Pytanie

Zależy na jakie stanowisko aplikujesz! Napisz dokładniej!

RA
Klient

Hej, Jaka opinia o pracy w likwidacji? Na jaką "pracę i płace" może liczyć pracownik Aviva? ;) Pozdrawiam

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w Aviva - praca w Biurze Głównym?

Monika z Avivy
@Pytanie

Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko aplikujesz. Na stronie kariera.aviva.pl znajdziesz więcej informacji o pracy w Avivie, a także ogłoszenia.

KandydatAV

Odpowiedziałem na ofertę wystawioną przez Avivę. Na wstępnej rozmowie telefonicznej z HR zostałem umówiony za parę dni na rozmowę telefoczniną z pracownikiem technicznym, który miał sprawdzić moją wiedzę techniczną. O uzgodnionej wcześniej godzinie nikt do mnie nie zadzwonił, nikt także nie poinformował mnie, że spotkanie zostało anulowane.

Janek11

Przechowalnia kobiet w ciąży/ na wychowawczym. Podwyżki uzależnione od humoru przełożonego w kwocie 200 PLN. Bonus to samo- lwia czesc zbiera dyrektor i menedżer a reszta dla plebsu.

jack

Byłem na 2 rozm. kwalif. a właściwie na 1 bo na 2 czekałem 45 min na portierni i zrezygnowałem. Całkowity brak profesjonalizmu.

Ola

Pracuję w Avivie od ponad roku. Z początku byłam zachwycona. Firma i praca nie miały żadnych wad, za to mnóstwo zalet i naprawdę dobrze się tam czułam. Niestety odkąd zaczął się globalny plan oszczędności trochę się popsuło, część ludzi pozwalniano, część sama odeszła. Cięcia kosztów są dziwne - nie ma pieniędzy na zatrudnianie potrzebnych osób, ale na wielką coroczną imprezę jakoś są. Trudno przewidzieć, jak to będzie dalej wyglądało...

@Ola

Najgorsze za Tobą. Dziwna atmosfera przez pół roku po zwolnieniach i powrót do normalności. Podobna akcja była w 2015

canis majoris
@Były pracownik

akcja zwolnień była też w 2011/2012 także widać nic nowego.

piekarz

Jakość kompetencji Działu People (nowomowa w Aviva, =Kadry, =HR), trudno ocenić tylko po rekrutacji. Miarą rzetelności jest spełnianie roli serwisu pracownika, a tu: 3 dni szukasz osoby kompetentnej do twojej sprawy, bo informacje na stronie Internetowej nieaktualne, a kiedy znajdziesz - zaczyna się: spychologia stosowana. I tak np. przez tydzień procesujesz dopisanie członka rodziny do pakietu opieki medycznej. Realnie ponad miesiąc, bo minął wymagany termin. Inne - dłużej :-) Projekty? - owszem, prześcigają się koleżanki pomysłami. Najciekawszy był cykl szkoleń feedback, naprawdę ciekawe warsztaty! Obligatoryjnie musiał w nim uczestniczyć każdy pracownik niżej managera, co kosztowało firmę co najmniej ich dniówkę i obiad ;-) Byliśmy coachowani, jak przyjmować feedback i zbierano nasze oczekiwania, co do jego jakości, formy i treści. 2,5 roku i ujrzałem światełko - może wreszcie usłyszę coś innego niż punktowanie zdarzających się błędów, bo (chyba)pozytywne efekty pracy, jakby trafiały w czarną dziurę. Albo wracają do ciebie z imieniem innego autora. Generalnie nie wiesz, czy dobrze, czy użytecznie, czy zmieniać coś na przyszłość... Bo jak już pisaliście - premii i nagród nikt tu nie uznaje, korpo ich nie przewiduje, ale NAWET na pozytywne słowo nie możesz liczyć. System motywacyjny - hasło nieznwne. Z innymi pionami tylko współpracuję, więc nie wiem, jak w nich jest. W Finansach kultura i szacunek, to słowa spoza słownika kadry zarządzającej, niżej też różnie. Efekt?: rotacja, że nie ma miesiąca bez czyjegoś wypowiedzenia, czy dwóch. Przechowalnia kobiet planujących ciążę, w ciąży, przed kolejną ciążą (niektórych nie widziałem już 3 lata). Opisywać dalej? - szkoda naszego czasu ;-)

Paula

A ja nie zgadzam się z opiniami, że Panie z HR-u olewają ludzi. Po odpowiedzi na ogłoszenie Avivy dotyczące pracy-odebrałam telefon od Pani z HR. Umówiłyśmy się na pierwszy etap rozmowy rekrutacyjnej przez telefon. Po rozmowie rekrutacyjnej miałam spotkanie z Dyrektorem Oddziału, a następnie spotkanie z Dyrektorwm Regionalnym. Każda z osób, które mnie rekrutawały ,była dla mnie miła ,dzięki temu mniej stresowałam się tymi rozmowami. Pracę dostałam bez żadnych znajomości, po prostu dobrze wypadłam na rozmowach i tyle. Z obecnej pracy jestem zadowolona, atmosfera w firmie jest ok. Zaznaczam, że to nie BG w Warszawie, a Oddział.

Witold
@Paula

Super że Twoim zdaniem dział HR spełnia Twoje oczekiwania i że dostałaś pracę w Aviva. Daj znać co sądzisz o firmie jeśli już przepracujesz jakiś czas, na razie widzę że jesteś zadowolona i oby tak zostało!

@Paula

! Uwaga. Są dwa zespoły rekrutacji. Jeden dla centrali, drugi dla biura głównego.

Zostaw merytoryczną opinię o Aviva - praca w Biurze Głównym - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Aviva - praca w Biurze Głównym