cała Polska

Opinie o Aviva - praca Agenta

pracodawca

Wynagrodzenie w strukturach sprzedaży oparte jest na systemie prowizyjnym. Zatem skala wynagrodzenia nie jest limitowana. Zainteresujemy się tą sprawą odnośnie przepływu informacji prosimy o kontakt mailowy z sekcja wsparcia rekrutacji w Biurze głównym na adres [email protected],pl

Maja

@Pozdrawiam czy firma w jakikolwiek sposób starała się wytłumaczyć, skąd taki poziom proponowanych zarobków? Może były to warunki obowiązujące tylko i wyłącznie przez okres próbny? Czy sama rozmowa kwalifikacyjna wyróżniała się czymś na tle standardowych?

Maja

Czy ktoś poszukuje aktualnych ofert pracy w tej firmie? Możecie zajrzeć na podaną stronę https://kariera.aviva.pl/?_ga=2.22563768.260637468.1523700358-677939610.1523700358 . Posiada ktoś wiedzę jak wygląda perspektywa awansu u tego pracodawcy w 2018 roku? Pamiętajcie o stosowaniu się do zasad regulaminu forum Gowork.

Dysponujecie jakimiś nowymi informacjami z życia firmy? Podzielcie się swoją opinią związaną z wynagrodzeniem, warunkami zatrudnienia czy benefitami pozapłacowymi.

Dariusz

Czytam wasze komentarze i stwierdzam w większości przypadków że jesteście leniwy , szukacie za wszelką cenę winny w innych nie u siebie .Karierę w branży ubezpieczeniowej rozpocząłem 7 lat temu i była to kompletna porażka , byłem młody ,chciałem od razu zarobić tu i teraz. Brakowało mi doświadczenia , zaplecza finansowego oraz mądrego menagera .Po 3 latach przerwy wróciłem do branzy ubezpieczeniowej , pracuje w niej po przerwie 4 lata . Placówka ubezpieczeń majątkowych która prowadzę w mieście gdzie biur ubezpieczeniowych jest więcej powinno rozwija się świetnie . Sam teraz chce otworzyć kolejną zajmującą się ubezpieczeniami życiowymi . Poświęciłem się tej pracy przez 4 lata dużym kosztem czasu wolnego.Ale było warto . Jeżeli ku.... uważacie że samo założenie placówki przyniesie wam profity to się grubo mylicie .Po 2 latach zamknięcie interes z długami i będziecie dalej wylewać swoje biadolenie na forach , psując opinie o tej pracy i odbierając chęci młodym ambitnym ludziom .Oby was nie słuchali .A ja wrócę tutaj za 2 lata i napiszę komentarz że i z ubezpieczeniami życiowymi mi się udało .A większość jak marudziła dalej będzie marudzić .Pozdrawia wszystkie ambitne osoby !!!

Tomasz

Jaki jest powód, że przestaliście pisać na forum?

Lutheran Hospital

Jestem przedstawicielem Iowa Luterańskiego Szpitala w Iowa City w USA. Doznałem, aby kierownictwo szpitala mogło reklamować w Internecie, jak pracujemy i że rozpoczęliśmy ponownie rok na zakup i sprzedaż ludzkich narządów, np. nerki, Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą, skontaktuj się z nami pod poniższym e-mailem: Zrekompensujemy naszym darczyńcom sporą sumę pieniędzy i jesteśmy specjalistami od organów Chirurgia i jako dawczyni nie ma ryzyka w to. A to jest nasz e-mail: [email protected] Możesz również zadzwonić lub skontaktować się z nami pod adresem whatsapp +1 929 281 1248

Marcin

Nie rozumiem takiego działania ze strony HR Avivy - osobiście odbieram to jako strzelanie sobie w kolano. Ktoś kto chce pracować jako specjalista ds. rekrutacji na etacie zwykle nie bedzie chciał pracować jako doradca czy manager na działalności gospodarczej. Ale jak sie ma klapki na oczach i pracuje zawsze wg określonych schematów to tak właśnie wychodzi.

Maja

@K.G. - czy wynik rekrutacji został Ci przedstawiony? Mogłabyś napisać nieco więcej o samej rozmowie kwalifikacyjnej? Jakich pytań można się na niej spodziewać? Na czym polegało otrzymane przez Ciebie zadanie? Każdy merytoryczny, rzetelny komentarz może być cenny dla potencjalnych osób zainteresowanych zatrudnieniem w Aviva.

K.G.

Odpowiadając na ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds. rekrutacji umówiłam się na rozmowę kwalifikacyjną. W trakcie rozmowy Pani wyraźnie sugerowała, że w razie gdyby się nie udało zaproponują mi stanowisko sprzedawcy ubezpieczeń (czy nie byłam zainteresowana). Dostałam do wykonania zadanie, zapewniano mnie, że otrzymam odpowiedź: pozytywną bądź negatywną. Kompletna cisza. Brak szacunku do potencjalnego pracownika.

Maja

@AvivaDŚ pracujesz w firmie już ponad pół roku. Mogłabyś powiedzieć coś więcej o tym jak wyglądały wyglądały pierwsze miesiące Twojej pracy? Piszesz, że masz stale możliwość uczestniczenia w szkoleniach. Czy w takim razie mogłaś liczyć również na szkolenie wprowadzające do pracy na nowym stanowisku?

AvivaDŚ

Witam, pracuję w Avivie od 11.2016 czytałam już wcześniej komentarze na temat Avivy, jednak się nie zraziłam i NIE ŻAŁUJE! A wręcz przeciwnie ! Przez pierwsze 3 miesiące miałam po 3tys, później do każdej sprzedaży +1000, max 5 tysięcy - jeśli zarobiłam więcej, jest okres karencyjny - odkłada mi się w "zamrażarce" dostanę wszystko w listopadzie. Bardzo się cieszę, że tu trafiłam ! Szkolenia non stop! Wiedza do wchłonięcia - ogromna! ale coś za coś :) Jeśli chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej - zapraszam ! [email protected]

Admin2323

a ile miesiecznie na poczatku ?

Maja

@KA rozumiem, że firma nawiązuje współpracę tylko z osobami, które posiadają działalność gospodarczą. A co więcej możesz powiedzieć o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej?

KA

Byłam właśnie dziś na rozmowie, pan bardzo miły, sympatyczny, zarobki też fajne ale jedno jest do kitu nie chcę otwierać działalności gospodarczej.

Kandydat

Czy orientuje się ktoś jak wygląda praca na stanowisku Specjalista ds. Obsługi i Administracji Ubezpieczeń Grupowych??

Oszuści

Również składałam CV na stanowiska Menagera zespołu sprzedaży i odbyłam rekrutację w sprawie pośrednika ubezpieczeniowego. Uprzedzę: -gdybym chciała zostać pośrednikiem, składałabym na pośrednika -gdybym nie miała doświadczenia, składałabym na pośrednika a nie na menagera zespołu -gdyby chciało mi się jeździć po Warszawie w sprawie rozmowy na pośrednika ubezpieczeniowego, aplikowałabym na pośrednika ubezpieczeniowego

michael

Witam, Niech mi ktoś opisze stanowisko w AVIV-ie Menadżer ds. Sprzedaży. Jak ta praca wygląda, jakie zarobki na początku, jaka umowa, czy wgl warto jechać na rozmowę ? Mam kawał drogi.

Agent

Pracuje w Avivie praca nie jest latwa ale dajaca mozliwosci duzych zarobkow. Trzeba lubuc jonrakt z ludzmi i byc odpornym na slowo nie bo gdy na 30 telefonow umawia sie 1 spotkanie to mozna sie zniechecic ale dzieki temu jednemu spotkaniu mozna zarobic ;) jak ktos sprzedaje okolo 4 polis w mc to zarobi spokojnie na zus podatek i zostanie na zycie wazne jest ze nie ma gornej granicy. Szkolenia sa dobre trzeba im oddac dbaja o rozwoj

Zdzisław

Przestrzegam przed tą Oszustką (usunięte przez administratora) ! Okradła mnie na pare tysięcy złotych. Poza tym jest pod opieka psychiatryczną jak poinformował mnie znajomy od wielu lat . Jestem zrozpaczony bo zaufałem i zostałem okradziony

Zdzisław

Przestrzegam przed tą Oszustką Hanna Kołodziejczyk-Susła ! Okradła mnie na pare tysięcy złotych. Poza tym jest pod opieka psychiatryczną jak poinformował mnie znajomy od wielu lat . Jestem zrozpaczony bo zaufałem i zostałem okradziony

JESZCZE PRACOWNIK

Aviva była dobrym pracodawcą do końca 2016 r. Obecnie firma robi oszczędności oczywiście na pracownikach. Pracuję tam już ponad 6 lat i nigdy nie było tak źle. Na chwilę obecną nie ma co szukać pracy w Avivie, chyba że dorywczo

ByłyAgentAviva
@JESZCZE PRACOWNIK 01.09.2016 01:52

Witam, były agent do końca 2016r. Owszem w Avivie można (było do końca 2016) zarobić ogromne pieniądze. Niestety im jesteś lepszy, im więcej sprzedajesz, tym większej podlegasz kontroli niestety do zmęczenia klienta, któremu nie wolno się nawet poskarżyć na zbyt częste i nachalne telefony. Dział jakości nie zważa na agenta i jego prace a szuka w agencie przestępcy. Będąc jednym z najlepszych agentów można doczekać się dużych wypłat przez 2 kwartały by już za 3 w nagrodę mieć kontrolę, ponownie obdzwonke, tłumaczenie się za wpłaty klientów na poczcie, ba nawet wysyłają kontrolę terenowe ...wynagrodzenie wstrzymują a jak nic nie znajdą to jeszcze pomęczą klienta prywatnym detektywem. Klient na Avive patrzeć nie może i wkoncu rozwiązuje umowę na co oczywiście można wnioskować Aviva czekała. Co roku Aviva zmienia regulamin wynagradzania. Nie chcielibyście słyszeć co myślą o tej chorej kontroli klienci, którzy śpiewająco muszą pamiętać o wys.składki, umowach dodatkowych, czy inwestycji. W Avivie możesz pracować-polecam, ale jako przeciętny, nie wyróżniający się, z przeciętna sprzedażą i składka miesięczna na pułapie max 300 zł . Wtedy pozwolą Ci żyć.

Marcin__

Na stanowisko Menedżera Zespołu Sprzedaży wymagane jest kilkuletnie doświadczenie w sprzedaży w branży ubezpieczeniowej. Ludzie o tym nie wiedzą. Stąd potem opinie typu "oszukali mnie", "oszuści", "aplikowałem/am na stanowisko managera, a zaproponowali bym został/a agentem". Dla ludzi z doświadczeniem w zarządzaniu zespołem, ale bez doświadczenia w branży, polecam staż menedżerski lub stanowisko Junior Managera zespołu sprzedaży.

Agent z lodzi

Nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam te opinie. Właśnie przez takie słowa bałam sie spróbować tej pracy. Długo zwlekałam aż wkońcu doszłam do wniosku, że najwyżej się przejadę. Teraz żałuję, że tak późno się zdecydowałam. Szkolenie zaczełam w styczniu na umowie szkoleniowej bylsm do kwietnia teraz jestem na umowie agrncyjnej. Prawda jest, że dużo zależy od managera czy jeździ z Wami na pierwsze spotkania czy odpowiada na wasze pytania. Praca jest trudna bo wymaga samodyscypliny, i łatwości w rozmowie z obcymi ludźmi o ważnucj sprawach. Zasady wynagrodzenia sa proste, nie ma limitu górnego zarobisz tyle ile sprzedasz. Jak jest aktywność jest sprzedaż są pieniądze i to nie małe. Denerwuje się gdy słyszę o wynagrodzeniu 4000zl na rok bo taki dochód ma osoba która siedzi w domu i czeka aż klient sam do niej przyjdzie. Niestety Polska jeszcze nie dokońca rozumie idee ubezpieczenia i tutaj pojawia się kolejna trudność, ale to agenta.zadaniem jest spptkać się z.człowiekiem i go uświadomić co będzie.z jego rodziną gdy go zabraknie. Cześć osób się nie zgadza część zaczyna rozumieć a część wróci gdy w jego otoczeniu coś się stanie. Jeżeli chodzi o Avive szkoli doskonale dodatkowo jest masa konkursów z nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi. Ja jestem mega zadowolona z pracy nie musze wdtawac o 5 rano i nie pracuje 160 godz z myślą, że zarobie 1600zł. W Avivie praca 160 godzin = wyplata na poziomie 5,6 tys. Ale fakt to nie jest praca dla każdego,,, Przede wszystkim musimy byc dla ludzi mowić im tylko prawde tłumaczyć tak aby klient wiedział co ma i po co ma wtedy my mamy spokój ducha a klient nas poleci dalej, i biznes się kręci. Ja pracuje w Avivie w lodzi polecam dla mlodych pełnych energii.

agent aviva staż 21 lat

I jeszcze jedno na temat menedżerów. Faktycznie mają nadprowizję z agenta ale tak jest we wszystkich Firmach ubezpieczeniowych. Aby zostać menedżerem trzeba przejść ścieżkę kariery od podstaw tzn sprzedać kilka polis jako agent. Przecież w końcu będzie uczył sprzedaży młodych agentów, sama teoria nie wystarczy. Zarobki mają uzależnione od sprzedaży grupę, którą zarządzają. Osobiście jetem agentem samodzielnym i nie mam nad sobą menedżera. Jeżeli ktoś nie chce być "pod menedżerem" może pracować u "agenta mentora" z wieloletnim stażem ze 100% prowizją dla siebie. Jeżeli chcecie wysłuchać prawdziwych opinii na temat tej pracy lub pracować bez kierownika grupy, podaję swój telefon 602183057. Jestem z Wrocławia. Pozdrawiam młodych agentów.

Marcin__

Zacznijmy od tego, że manager managerowi nierówny (a szkoda) i większość faktycznie tylko wspomina, że jest "możliwość" ścieżki managerskiej. Powiem tak: widzę więcej plusów niż minusów (inaczej nigdy nie zdecydowałbym się na pracę w tej firmie), potwierdzam gruntowne przygotowanie do wykonywania pracy poprzez szkolenia, prowadzone zarówno na platformie e-learningowej, jak i poprzez dedykowane osoby, zarówno w siedzibie głównej, jak i w poszczególnych oddziałach. Na pewno wartością dodaną są liczne testy, które sprawdzają predyspozycje kandydata do pracy, a także ewentualne umiejętności managerskie i zarządcze. Dwa dość istotne minusy to (jak dla mnie): umowa agencyjna jako jedyna możliwość współpracy (jestem w stanie to zrozumieć, regulacji ustawy nie da się przeskoczyć) i niestety brak jakichkolwiek narzędzi do pracy oferowanych przyszłym agentom przez Avivę, może z wyjątkiem udostępnienia baz potencjalnych klientów. Jednak mając pomysł na pracę w tej branży da się osiągnąć bardzo dużo.

kandydat

Zostałam zaproszona na rozmowę na stanowisko managera zespołu. W trakcie spotkania okazało się, że szukają agentów....( chodzenie po domach, spotkania itp) Moim zdaniem jest to brak szacunku do osób szukających pracy. Czyżby mieli aż tak mało chętnych na agentów, że muszą mijać się z prawdą w ogłoszeniu. Przy okazji najlepiej, żeby się w Avivie ubezpieczyć. Rozmowa przebiegała nieprofesjonalnie. Jak ktoś ma za dużo czasu to może pójść ja żaluje, że poszłam.

Karolina

Ja stawiam im minusta bardzo dużego, po całodziennej rekrutacji brak informacji zwrotnej. Panie z HR bardzo mało profesjonalne jak na taką dużą firmę.

Ab
@gość 11.05.2016 18:10

Miałam to samo, po dwóch tygodniach cisza, sama zadzwoniłam, to pani z hr odrzucała moje połączenia, po kilku minutach okazało się, że wysłała mi meila, że nie niestety nie dostałam się. Wstyd...

Marcin__

Nie ma jednej rozmowy, to cały proces rekrutacyjny. Na początek - rozmowa z Twoim przyszłym managerem, później musisz wypełnić online kilka testów, które badają Twoje predyspozycje, m. in. sprzedażowe i ogólnie predyspozycje do pracy w szeroko pojętej obsłudze klienta. Jeśli wyniki ww. testów są pozytywne, spotykasz się z managerem, omawiacie razem testy, pokazane są Twoje mocne strony i nad czym trzeba popracować. Następnie - umowa z dyrektorem struktury (po prostu dyrektorem oddziału). Po akceptacji Twojej osoby przez dyrektora podpisujesz umowę szkoleniową (3 tygodnie), po której zdajesz państwowy egzamin uprawniający do wykonywania zawodu, po otrzymaniu informacji z pozytywnym wynikiem, możesz podpisać umowę agencyjną (warunkiem koniecznym do jej podpisania jest posiadanie działalności gospodarczej) i rozpocząć pracę.

Olo

Hej, a jak wyglada w Aviva praca w dziale likwidacji szkód? Na jakie można liczyć zarobki?

Zostaw opinię o Aviva - praca Agenta - cała Polska

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Aviva - praca Agenta