cała Polska

Opinie o Aviva praca Agenta

ttt

Nie polecam zawierania umów z firmą Aviva. W moim przypadku miałem polisę ponad 10 lat i jak doznałem uszkodzenia łękotki i złożyłem dokumentację uszkodzenia ciała to nie przyznano mi odszkodowania. Radzę omijać dużym łukiem tą firmę bo nie gwarantuje wypłaty.

ttt

Nieprawdziwe ogłoszenia

Firmy powinny być karane za przedstawianie nieprawdziwych informacji w ogłoszeniach o pracę. Co rusz można się natknąć na dwa rodzaje propozycji: agent oraz menadżer zespołu. Aplikując na stanowisko menadżera zespołu musicie liczyć się ze stratą czasu, gdyż na rozmowie zostanie Wam zaproponowana praca agenta na własnej działalności. W Avivie nie zatrudniają menadżerów, tylko agenci się nimi stają. Obiecuje się więc 3-miesięczną pracę agenta, a później możliwość stanie się Junior Managerem. Twoim zadaniem będzie zatrudnienie sobie ludzi. Jak to zrobisz - będziesz managerem. Jak tego nie zrobisz - nie będziesz. Oczywiście wszystko na swojej działalności. Stanowczo odradzam aplikowanie, jeżeli ktoś ma doświadczenie menadżerskie i szanuje siebie i swój czas.

@Nieprawdziwe ogłoszenia 30.07.2018 16:09

Prosimy o bezpośredni kontakt na dosukcesu@aviva.pl, żebyśmy mogli sprawdzić, w którym oddziale pojawiła się taka sytuacja.

Zainteresowany

Każda firma wdrażająca pracownika szkoli go - czy okres szkoleniowy jest w Avivie płatny w ramach umowy czy trzeba mieć środki na przeżycie w tym czasie?

@Były agent 25.07.2018 13:31

Praca agenta polega na założeniu własnej działalności gospodarczej.

AViva

Byłam przez pewien czas w strukturach, Na początku wszystko pięknie, ładnie. Szkoleń mnóstwo, egzaminy. Nie było z tym problemu. Problemy zaczęły się pojawiać po podpisaniu umowy. Pracujesz na własnej działalności. Jak tylko podpisałam umowę pokazali swoje prawdziwe oblicze. Manager - filozof. Obiecanki cacanki, że będzie pomagał itd. Guzik prawda. Człowiek zdany tylko na siebie. a wymagania odnośnie umów non stop. Jak potrzebowałam pomocy to nigdy nie miał czasu bo miał inne obowiązki. Wymagania,że cały czas trzeba było być w biurze. Jak się zbuntowałam i zaczęłam szukać klientów i jeździć na spotkania, namawiać do podpisania umowy to wielka afera że się panoszę, że samowolka itd. Dałam sobie spokój. Jeśli tańczysz jak Tobie zagrają to jest ok ale jak zaczynasz działać na własną rękę to już jesteś be. Nie żałuję tylko czasu szkoleń bo było warto.

@AViva 17.07.2018 14:52

Prosimy o kontakt na adres mailowy dosukcesu@aviva.pl. Chętnie kontaktujemy się z Panią bezpośrednio.

Zainteresowany

Czy okres szkoleniowy objęty jest wynagrodzeniem?

alex9920

Jeśli interesuje was praca agenta w tej firmie, a bynajmniej jako przedstawiciel biura Aviva w Rzeszowie musicie się przygotować na kłamstwa i wyzyskiwanie ludzi jak to było w przypadku mojej rodziny. Moja mama od paru ładnych lat miała konto w Avivie, lecz w związku z moimi problemami zdrowotnymi potrzebna nam była gotówka na operacje i to w trybie natychmiastowym. Aviva jako firma ubezpieczeniowa "dbająca o bezpieczeństwo innych" powinna się tym przejąć i zająć jak najszybciej nie mówiąc już, że jedyne co mieli zrobić to przyjąć dokument odnośnie rezygnacji, ale tak niestety nie było. Proces wyglądał znacznie bardziej skomplikowanie, niż powinien zwłaszcza, że bardzo zależało nam na czasie. Agentka mojej mamy została poinformowana, że ta chce zrezygnować, wybrać pieniądze oraz że jest to bardzo pilne ze względu na operacje. No i tu wchodzi w grę obłuda firmy oraz agenta. Podczas rozmowy telefonicznej zostałyśmy poinformowane, że do złożenia rezygnacji potrzebne są KONIECZNIE oryginalne dokumenty które mogą być dostarczone JEDYNIE do agenta, który później mógłby przesłać dokumenty dalej. Pytałyśmy się czy nie można by było przesłać potrzebnych nam dokumentów do rezygnacji na maila oraz czy nie mogłybyśmy same takiego pisma napisać zgodnie z instrukcjami agentki ,ale jej odpowiedź brzmiała: " to zbyt skomplikowane, to trzeba podpisywać tu tu..." . Pytałyśmy się również o spotkanie i załatwienie wszystkiego od razu ale agentka wymigiwała się tekstami typu "nie mam czasu, jestem zapracowana", "ale tak nie da rady,musi być listem". Rozmowa skończyła się na tym, iż oryginalne dokumenty rezygnacji gotowe do podpisu miałyby być wysłane priorytetem pocztą polską i dojść w ciągu 2 dni do nas, aby następnie znowu je wysłać do agenta, który wszystko zatwierdzi i wyśle do biura głównego. Byłyśmy przekonane oraz zapewnione, że to jedyny sposób i że agentka postara się zrobić wszystko by możliwie jak najbardziej przyspieszyć cały proces, więc na to przystałyśmy. Jednakże po tygodniu nadal nie otrzymałyśmy żadnego listu,wiec postanowiłyśmy porozmawiać z agentką na ten temat. Przekonywała nas że list został wysłany nie ma pojęcia dlaczego jeszcze nie doszedł i że musimy nadal czekać. Po naciskach ze strony mojej mamy wraz z agentką ustaliły one, iż spotkać się mogą osobiście i tak agentka da jej dokument do podpisania na miejscu by bez zbędnych ceregieli list mógł być wysłany dalej. A ponoć wcześniej nie miała czasu ani możliwości.... Dodatkowo agentka na informacje od mamy, że ta będzie w pracy w terminie proponowanym przez agentkę odpowiedziała: "no , ale co to za problem? to zajmie tylko chwilkę" . Nie przejmując się nijak tym, że będzie to przeszkadzać mojej mamie w pracy już nawet nie myśląc o zaproponowaniu innego terminu, który by pasował mojej mamie. Ale lepszego wyjścia nie było, czasu również nie miałyśmy więc przystałyśmy i na to. Ale to nie koniec historii. Agentka nie przyjechała w ogóle. W dniu spotkania zadzwoniła i powiedziała "miałam pilne spotkanie w Cmolasie nie miałam czasu się spotkać teraz wracam do biura w Rzeszowie wszystko pani podyktuje i napisze sobie pani sama. To nie takie trudne powiem pani wszystko" ..... Po pierwsze muszę zaznaczyć że mieszkamy w Tarnobrzegu, który jest blisko Cmolasa i zahaczenie po jeden podpis nie było by zbawieniem skoro "miało to zająć tylko chwilkę" Po drugie skoro agentka umówiła się na spotkanie i to jeszcze wtedy kiedy jej pasowało to jak może z niego zrezygnować i poinformować o tym tego nawet nie dzień wcześniej, ale tego samego dnia? I to już nawet nie chodzi o spóźnione poinformowanie, a o rezygnacje. Jeśli się umawia z klientem to na to spotkanie przyjść powinna,a nie zostawiać moją mamę do wiatru. Po trzecie ponoć wcześniej niemożliwe było wysłanie pisma na maila, a co dopiero napisanie go samemu. Ale teraz to już jednak jest możliwe? I to jednak nie jest takie trudne i damy sobie radę? Wcześniej słyszałyśmy coś innego. Koniec historii jest taki, że dostałyśmy pieniądze,ledwo zmieściwszy się w czasie z wpłatą za operacje. Agentka postarała się przyspieszyć pismo napisane przez nas....ale tylko dlatego, bo moja mama zadzwoniła do biura głównego ze skargą. Co więcej list w którym miało przyjść pismo dla nas od agentki (wspomniałam o nim na początku) nie był wysłany priorytetem, lecz był to zwykły list i dotarł po 2-wóch tygodniach zahaczając dodatkowo o inne miasto. Więc tak ochotnicy, lepiej zastanówcie się 2 razy czy aby na pewno ta praca do was przemawia.

@alex9920 13.07.2018 21:21

Bardzo przepraszamy za tę sytuację, która nie powinna mieć miejsca. Wyjaśniamy okoliczności tej sprawy, żeby wyciągnąć wnioski.

Ulka

Czasami wybieramy pracę zupełnie nie odpowiadającą nam a później są narzekania?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa istotną rolę. Czy tak samo jest w Aviva praca Agenta? Napiszcie, co sądzicie na ten temat!

pracodawca

Wynagrodzenie w strukturach sprzedaży oparte jest na systemie prowizyjnym. Zatem skala wynagrodzenia nie jest limitowana. Zainteresujemy się tą sprawą odnośnie przepływu informacji prosimy o kontakt mailowy z sekcja wsparcia rekrutacji w Biurze głównym na adres rekrutacja_struktry@aviva,pl

Maja

@Pozdrawiam czy firma w jakikolwiek sposób starała się wytłumaczyć, skąd taki poziom proponowanych zarobków? Może były to warunki obowiązujące tylko i wyłącznie przez okres próbny? Czy sama rozmowa kwalifikacyjna wyróżniała się czymś na tle standardowych?

Maja

Czy ktoś poszukuje aktualnych ofert pracy w tej firmie? Możecie zajrzeć na podaną stronę https://kariera.aviva.pl/?_ga=2.22563768.260637468.1523700358-677939610.1523700358 . Posiada ktoś wiedzę jak wygląda perspektywa awansu u tego pracodawcy w 2018 roku? Pamiętajcie o stosowaniu się do zasad regulaminu forum Gowork.

Dysponujecie jakimiś nowymi informacjami z życia firmy? Podzielcie się swoją opinią związaną z wynagrodzeniem, warunkami zatrudnienia czy benefitami pozapłacowymi.

Dariusz

Czytam wasze komentarze i stwierdzam w większości przypadków że jesteście leniwy , szukacie za wszelką cenę winny w innych nie u siebie .Karierę w branży ubezpieczeniowej rozpocząłem 7 lat temu i była to kompletna porażka , byłem młody ,chciałem od razu zarobić tu i teraz. Brakowało mi doświadczenia , zaplecza finansowego oraz mądrego menagera .Po 3 latach przerwy wróciłem do branzy ubezpieczeniowej , pracuje w niej po przerwie 4 lata . Placówka ubezpieczeń majątkowych która prowadzę w mieście gdzie biur ubezpieczeniowych jest więcej powinno rozwija się świetnie . Sam teraz chce otworzyć kolejną zajmującą się ubezpieczeniami życiowymi . Poświęciłem się tej pracy przez 4 lata dużym kosztem czasu wolnego.Ale było warto . Jeżeli ku.... uważacie że samo założenie placówki przyniesie wam profity to się grubo mylicie .Po 2 latach zamknięcie interes z długami i będziecie dalej wylewać swoje biadolenie na forach , psując opinie o tej pracy i odbierając chęci młodym ambitnym ludziom .Oby was nie słuchali .A ja wrócę tutaj za 2 lata i napiszę komentarz że i z ubezpieczeniami życiowymi mi się udało .A większość jak marudziła dalej będzie marudzić .Pozdrawia wszystkie ambitne osoby !!!

Tomasz

Jaki jest powód, że przestaliście pisać na forum?

Marcin

Nie rozumiem takiego działania ze strony HR Avivy - osobiście odbieram to jako strzelanie sobie w kolano. Ktoś kto chce pracować jako specjalista ds. rekrutacji na etacie zwykle nie bedzie chciał pracować jako doradca czy manager na działalności gospodarczej. Ale jak sie ma klapki na oczach i pracuje zawsze wg określonych schematów to tak właśnie wychodzi.

Maja

@K.G. - czy wynik rekrutacji został Ci przedstawiony? Mogłabyś napisać nieco więcej o samej rozmowie kwalifikacyjnej? Jakich pytań można się na niej spodziewać? Na czym polegało otrzymane przez Ciebie zadanie? Każdy merytoryczny, rzetelny komentarz może być cenny dla potencjalnych osób zainteresowanych zatrudnieniem w Aviva.

K.G.

Odpowiadając na ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds. rekrutacji umówiłam się na rozmowę kwalifikacyjną. W trakcie rozmowy Pani wyraźnie sugerowała, że w razie gdyby się nie udało zaproponują mi stanowisko sprzedawcy ubezpieczeń (czy nie byłam zainteresowana). Dostałam do wykonania zadanie, zapewniano mnie, że otrzymam odpowiedź: pozytywną bądź negatywną. Kompletna cisza. Brak szacunku do potencjalnego pracownika.

Maja

@AvivaDŚ pracujesz w firmie już ponad pół roku. Mogłabyś powiedzieć coś więcej o tym jak wyglądały wyglądały pierwsze miesiące Twojej pracy? Piszesz, że masz stale możliwość uczestniczenia w szkoleniach. Czy w takim razie mogłaś liczyć również na szkolenie wprowadzające do pracy na nowym stanowisku?

AvivaDŚ

Witam, pracuję w Avivie od 11.2016 czytałam już wcześniej komentarze na temat Avivy, jednak się nie zraziłam i NIE ŻAŁUJE! A wręcz przeciwnie ! Przez pierwsze 3 miesiące miałam po 3tys, później do każdej sprzedaży +1000, max 5 tysięcy - jeśli zarobiłam więcej, jest okres karencyjny - odkłada mi się w "zamrażarce" dostanę wszystko w listopadzie. Bardzo się cieszę, że tu trafiłam ! Szkolenia non stop! Wiedza do wchłonięcia - ogromna! ale coś za coś :) Jeśli chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej - zapraszam ! karont@op.pl

Admin2323

a ile miesiecznie na poczatku ?

Maja

@KA rozumiem, że firma nawiązuje współpracę tylko z osobami, które posiadają działalność gospodarczą. A co więcej możesz powiedzieć o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej?

KA

Byłam właśnie dziś na rozmowie, pan bardzo miły, sympatyczny, zarobki też fajne ale jedno jest do kitu nie chcę otwierać działalności gospodarczej.

Kandydat

Czy orientuje się ktoś jak wygląda praca na stanowisku Specjalista ds. Obsługi i Administracji Ubezpieczeń Grupowych??

Oszuści

Również składałam CV na stanowiska Menagera zespołu sprzedaży i odbyłam rekrutację w sprawie pośrednika ubezpieczeniowego. Uprzedzę: -gdybym chciała zostać pośrednikiem, składałabym na pośrednika -gdybym nie miała doświadczenia, składałabym na pośrednika a nie na menagera zespołu -gdyby chciało mi się jeździć po Warszawie w sprawie rozmowy na pośrednika ubezpieczeniowego, aplikowałabym na pośrednika ubezpieczeniowego

michael

Witam, Niech mi ktoś opisze stanowisko w AVIV-ie Menadżer ds. Sprzedaży. Jak ta praca wygląda, jakie zarobki na początku, jaka umowa, czy wgl warto jechać na rozmowę ? Mam kawał drogi.

Agent

Pracuje w Avivie praca nie jest latwa ale dajaca mozliwosci duzych zarobkow. Trzeba lubuc jonrakt z ludzmi i byc odpornym na slowo nie bo gdy na 30 telefonow umawia sie 1 spotkanie to mozna sie zniechecic ale dzieki temu jednemu spotkaniu mozna zarobic ;) jak ktos sprzedaje okolo 4 polis w mc to zarobi spokojnie na zus podatek i zostanie na zycie wazne jest ze nie ma gornej granicy. Szkolenia sa dobre trzeba im oddac dbaja o rozwoj

Zdzisław

Przestrzegam przed tą Oszustką (usunięte przez administratora) ! Okradła mnie na pare tysięcy złotych. Poza tym jest pod opieka psychiatryczną jak poinformował mnie znajomy od wielu lat . Jestem zrozpaczony bo zaufałem i zostałem okradziony

Zdzisław

Przestrzegam przed tą Oszustką Hanna Kołodziejczyk-Susła ! Okradła mnie na pare tysięcy złotych. Poza tym jest pod opieka psychiatryczną jak poinformował mnie znajomy od wielu lat . Jestem zrozpaczony bo zaufałem i zostałem okradziony

JESZCZE PRACOWNIK

Aviva była dobrym pracodawcą do końca 2016 r. Obecnie firma robi oszczędności oczywiście na pracownikach. Pracuję tam już ponad 6 lat i nigdy nie było tak źle. Na chwilę obecną nie ma co szukać pracy w Avivie, chyba że dorywczo

ByłyAgentAviva
@JESZCZE PRACOWNIK 01.09.2016 01:52

Witam, były agent do końca 2016r. Owszem w Avivie można (było do końca 2016) zarobić ogromne pieniądze. Niestety im jesteś lepszy, im więcej sprzedajesz, tym większej podlegasz kontroli niestety do zmęczenia klienta, któremu nie wolno się nawet poskarżyć na zbyt częste i nachalne telefony. Dział jakości nie zważa na agenta i jego prace a szuka w agencie przestępcy. Będąc jednym z najlepszych agentów można doczekać się dużych wypłat przez 2 kwartały by już za 3 w nagrodę mieć kontrolę, ponownie obdzwonke, tłumaczenie się za wpłaty klientów na poczcie, ba nawet wysyłają kontrolę terenowe ...wynagrodzenie wstrzymują a jak nic nie znajdą to jeszcze pomęczą klienta prywatnym detektywem. Klient na Avive patrzeć nie może i wkoncu rozwiązuje umowę na co oczywiście można wnioskować Aviva czekała. Co roku Aviva zmienia regulamin wynagradzania. Nie chcielibyście słyszeć co myślą o tej chorej kontroli klienci, którzy śpiewająco muszą pamiętać o wys.składki, umowach dodatkowych, czy inwestycji. W Avivie możesz pracować-polecam, ale jako przeciętny, nie wyróżniający się, z przeciętna sprzedażą i składka miesięczna na pułapie max 300 zł . Wtedy pozwolą Ci żyć.

Zostaw opinię o Aviva praca Agenta - cała Polska

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Aviva praca Agenta