Pytanie Nowy wpis

Czy zdarzają się nadgodziny w Aegon?

ab Nowy wpis
Klient

Nie polecamy współpracy, osoba na najwyższym szczeblu informuje swoich "partnerów" o "donosach" do urzędów. Wstyd.

Multiagent

Po przeczytaniu komentarzy i opinii na temat firmy Aegon oraz w szczegolnosci z uwagi na sytuacje ktora mnie osobiscie spotkala, za namowa corki, nie jestem juz najmlodzsza osoba zdecydowalam sie opisac Panstwu to co mnie spotkalo. Od wielu lat prowadze w Wielkopolsce multiagencje oraz posrednictwo kredytowe. Jakis czas temu skontaktowal sie ze mna manager Aegona z mojego regionu. Zostalam poinformowana ze Aegon przygotowal specjalna wyjatkowa oferte wspolpracy dla multiagentow. Nie mialam Aegona w ofercie zdecydowalam sie wiec spotkac. Spotkanie odbylo sie w mojej agencji. Ow manager przedstawil mi warunki wspolpracy, informujac ze jako jedyni na rynku ubezpieczeniowym placa multiagentom poza prowizja ze sprzedazy, stale wynagrodzenie. Na moje pytanie jak to moze sie firmie oplacac otrzymalam odpowiedz ze multiagenci podpisuja z Aegon umowe agencyjna, czyli umowe agenta a nie umowe multiagencyjna. Wedlug mnie umowy agencyjne podpisuje sie z Towarzystwami na wylacznosc. Bylam tym wiec kompletnie zdziwiona ale manager poinformwal mnie ze Aegon znalazl sposob "jak to obejsc", mial podobno dokument gdzie mialam wskazac z kim obecnie wspolpracuje (nazwy Towarzystw) i to mialo wystarczyc (nadmienie ze nigdy wiecej po tej rozmowie nie ujrzalam tego dokumentu, ani go nie podpisywalam). Nastepnie poinformowal mnie ze moge dostac nawet 6000 zł miesiecznie wynagrodzenia stalego dla multiagenta oraz prowizje ze sprzedazy. Powiedzial ze jezeli bede robic umowy majatkowe to ich wartosc bedzie liczyc sie podwojnie, ze to najbardziej sie "oplaca".Do tego mialy byc jakies kupony do SPA,wycieczki dla multiagentow itp. Do tego wizja ogromnego doswiadczenia wspolpracy z multiagentami i najlepsze wyniki sprzedazowe w kraju. Przekonal mnie... ...dzis odbieram kolejne wezwania od firmy windykacyjnych w kwestii zwrotu pieniedzy na rzecz Aegon!!!! Niczym nie uzasadnione, nieuprawnione, jednak oznaczone w umowie, gdzie po glebszej analizie znalazlam zapis o ktorym nikt wczesniej oczywiscie nie mowil o odpowiedzialnosci finansowej przez okres trzech lat od daty podpisania umowy...Zaznacze ze zdecydowana wiekszosc moich klientow nadal jest w Aegon.Mnie juz na szczescie tam nie ma. Nigdy przez te kilkanascie lat wykonywania zawodu nie spotkalam sie z czyms takim. Obecnie podejmuje szereg krokow wyjasniajacych ta sprawe, co odbija sie rowniez na moim zdrowiu, plujac sobie w brode jak moglam byc tak naiwna. A manager, z ktorym mialam kontakt dostal awans... Czytajcie Panstwo umowy.

Wiktoria
@Multiagent

@Multiagent Szanuję to, że chcesz się podzielić opinią na temat współpracy z Aegon. Ale na forum GoWork.pl, istotne są wypowiedzi osób zatrudnionych w tej firmie. Szukam aktualnych ofert pracy w tym miejscu, lecz nieudolnie. Na ich stronie internetowej nie widzę żadnej zakładki na ten temat. Jesteście w stanie mi pomóc?

babe Nowy wpis
@Multiagent

Uważam, że takie opinie są bardzo istotne, nie tylko dla klientów, ale także dla osób, które rozważałyby pracę, ponieważ pokazuje z jakimi ludźmi ewentualnie przyszłoby współpracować. My także mamy bardzo złe doświadczenie odnośnie personelu tej firmy, i to nie była osoba tak zwana "szeregowa"? Zupełnie przeciwnie. Osobiście uważam, za bardzo słuszne, że opisała Pani tę sprawę.

Nick

Oceniamy tego Pana z ww. firmy jako osobę o bardzo niskiej kulturze osobistej, posługującą się wulgaryzmami, obelgami. Uważamy, że jest Pan osobą niewiarygodną, między innymi z uwagi na „zastraszanie donosami do urzędu skarbowego.” Zupełnie jest nam to obojętne, jednakże uznaliśmy, że Klienci tej firmy powinni wiedzieć o Pana postawie. Bardzo przykre doświadczenie. Pozdrawiamy

Mental Nowy wpis
@Nick

Co za mentalność. Donosić na innych? To raczej powinno się agentowi móc ufać, ale w takich okolicznościach trudno mieć zaufanie.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Bax

kryteria bardzo wysokie ,programy oszczędnościowo -ochronne nie konkurencyjne ( bardzo drogie w stosunku do innych tow ubezp na życie) bałagan ,chaos zwłaszcza gdy dyrektor ( świeżo upieczony Warszawa) MAŁO co wie w temacie tej branży ... rolowanie klienta na porządku dziennym -niczego ta firma się nie uczy ...zwłaszcza po taki smrodzie i ogromnych karach nałożonych na tę firmę

@Bax

O jakich kryteriach i karach wspominasz? Rozwiń bardziej swój komentarz.

Krzysiek
@Krzysztof

Wystarczy wpisać w google i zobaczysz ile spraw przegrali w sądzie i ile milionów KARY musieli spłacać. Te dane są jawne, wystarczy poszukać.

Jakie kary?
@Bax

A jakie kary nałożono na tę firmę? Za co? Prawdę mówiąc, w chwili obecnej nas to nawet nie dziwi.

To jest forum dotyczące pracy i opinii na ten temat, więc Pana wypowiedź jest w nieodpowiednim miejscu. Agegon udostępnia narzędzia, tak jak giełda a to że ktoś nie potrafi ich wykorzystać to już zupełnie inna kwestia.

Odp.

Bardzo przydatna opinia. Postawa Personelu firmy bardzo dużo mówi o tym, na jaki poziom usług i produktów można liczyć.

pokrzywdzony przez aegon

Pracowałem w Aegon kilkanaście lat!!!! Najgorszy i najbardziej BEZWZGLĘDNY pracodawca jakiego poznałem w Polsce. Lojalności, rzetelności i uczciwości domagają się ale WYŁĄCZNIE od pracowników i współpracowników, natomiast ze strony zarządu i kierownictwa średniego i niższego szczebla zarządzania nie można się niczego dobrego spodziewać. Zniszczyć i wykorzystać ludzi, którzy dla nich pracują to DEWIZA Aegon. Zatrudniają najbardziej bezwzględnych i perfidnych prawników, aby móc jak najbardziej wykorzystać ludzi i niszczyć in życie. Zero przyzwoitości, ZETO ETYKI !!!!!!!!

Szok
@pokrzywdzony przez aegon

Pracowałeś kilkanaście lat...to chyba nie było tak źle ????

Montezjusz
@pokrzywdzony przez aegon

Aha, czyli kilkanaście lat byłeś pchany w oko i dopiero po takim czasie to zauważyłeś?

Aga Zgaga

Czy teraz, w okresie epidemii, ludzie chętnie podpisują nowe polisy?

@Aga Zgaga

Branża ubezpieczeniowa raczej nie ucierpiała. Ogólnie sprzedaż idzie;)

Dla mnie firma jest ok. Jak chodziłem na rozmowy po różnych firmach to premie dla nowego pracownika są na najwyższym poziomie na rynku ( do 6000 zł miesięcznie przy realnym targecie). Co do oferty to również uważam że jest rynkowa (pracowałem też w innych towarzystwach). Liderzy z tego co widzę są pomocni,jak ktoś chce to jeżdżą na spotkania i pomagają. Biuro w dobrej lokalizacji blisko centrum, jedynie problem czasem z parkowaniem jest. Z dodatków to Lux med, ubezpieczenie grupowe i karta do tel. Jak ktoś chce to również laptop służbowy. Moja rekrutacja była dwuetapowa spotkanie z menedżerem i drugie z dyrektorem.

Ciekawa.
@Pracownik

Zaproponowali umowę o pracę czy B2B?

@Ciekawa.

B2B

Alan

Ja się jeszcze zastanawiam, ale firma zrobiła na mnie dobre wrażenie. Szeroka paleta produktowa, dobre warunki finansowe, tylko nie jestem pewny czy odnajdę się w sprzedaży:)

Ryszard
@Alan

Jeśli firma zrobiła na Tobie dobre wrażenie to oczywiście warto spróbować! Daj znać jaką podjąłeś ostatecznie decyzję, liczę na Twoją odpowiedź.

pokrzywdzony przez aegon
@Ryszard

nigdy w takiej firmie!!!!!! tą firmą zarządzają HIENY

Wiktoria

Jesteśmy na forum publicznym, więc nazywanie kogoś oszustem zupełnie bez podstaw jest nieco nie na miejscu. Pracowałaś może w Aegon, czy brałaś tylko udział w rekrutacji? Praca z wynagrodzeniem prowizyjnym nie zawsze musi być nieopłacalna.

Krzysiek
@Wiktoria

Dlatego właśnie że jesteśmy na forum publicznym można nazywać rzeczy po imieniu ;) Skoro (usunięte przez administratora)poczuła się oszukana bo rozmowa nie pokrywała się z treścią ogłoszenia to opisała to. Praca tylko na prowizji ma same minusy. No chyba że nigdy nie chorujesz, nie masz wypadków, a wakacje Cię nie interesują;) To tylko kilka przykładów, bo nie poruszam kwestii prawno - ubezpieczeniowych, których nie ma, kiedy nie mamy umowy o pracę.

A to chyba opinie o rekrutacji w Warszawie a nie Poznaniu?:)

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Aegon?

@Pytanie

Hej, najlepiej spotkać się z menedżerem i porozmawiać to wszystkiego się dowiesz. Jak chcesz mogę Ci podesłać namiary na @ do menedżerów z Warszawy.

solidny

@Patrycja Myślę, że ktoś zainspirował do takiego wpisu. Jeśli komuś zarzucamy coś to warto być samemu w porządku. Firma dobra i dobrze, że rekrutacja jest taka ,a nie inna.

Krzysztof

Proszę o informacje na jakie stanowiska rekrutują w Aegon ponieważ nie mogę znaleźć w internecie.

@Krzysztof

W sprzedaży, specjaliści i menedżerowie. A w centrali to musisz na pracu.pl sprawdzać

zastanawiam się nad pracą i jednoczesnie mam kilka innych ofert. Oplaca sie tu pracowac? Jak stawki?

@786

Jakie stanowisko?

Nick

UWAŻAJCIE jeżeli Wam zaproponują np 700o na rękę na etat mozna iść pracować nawet jako koserwator powierzchni płaskich, natomiast jeżeli mówią Ci że będziesz dyrektorem i masz sobie założyć własna firmę to ja Ci mówię możesz być nawet Prezesem Planety i Ja Ci mówię bedziesz zarabiał 20000 tysi i jak sobie zatrudnisz 1000 osób to bedziesz nimi zarządzał a i jeszcze jedno niech prześlą lub pokażą szablony umów do podpisania po założeniu działalności ;-). ŚCIEMA

zainteresowany
@Nick

Hej, na jakie stanowisko aplikowałeś?

NIck
@zainteresowany

jest kilka ogłoszeń na pracuj.pl

@NIck

Obecnie firma Aegon poszukuje pracownika na stanowisku opiekuna klienta. Chciałbym zasięgnąć nieco informacji na temat tego stanowiska. Mianowicie, czy przed podjęciem pracy pracodawca przeszkala odpowiednio nowo zatrudnionych pracowników? Osoby bez doświadczenia zawodowego również mogą z powodzeniem aplikować? Mam nadzieję, że ktoś z Was wyjaśni, jak to wygląda.

Pracujący

Dla mnie firma jest ok. wynagrodzenie jest ponad rynkowe, zarówno prowizje jak i premie. Benefity pozapłacowe podstawowe, pakiet medyczny, ubezpieczenie, karta do tel. Na minus brak karty multisport. Produkty dla klientów uważam że są po prostu rynkowe, nie ma czego się wstydzić na tle konkurencji. Biuro nowoczesne, w dobrej lokalizacji. Jeżeli chodzi o atmosferę to zależy na kogo trafimy, ja uważam że jest ok, natomiast to co daje sama firma jest na duży plus.

@Pracujący

Dziękuje za Twoją opinie. Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat warunków finansowych w firmie? Osoby, które planują podjąć zatrudnienie w danym miejscu często są ciekawe jaka stawka oferowana jest na tak zwany "start"? Czy można liczyć na premię gdy spełnimy ponad podstawowe obowiązki? Dla wielu osób to bardzo ważna informacja.

AegonOWCA!!!
@Weronika

Warunków finansowych? Sam ustalasz ile chcesz zarobić i sprzedajesz tyle aby zarobić z prowizji tyle ile sobie zaplanowałeś. To jest praca na działalności gospodarczej, jest pas startowy przez pierwsze 3 miesiące na rozruszanie biznesu a potem czysta prowizja. Albo sprzedajesz to co firma promuje i masz z tego korzyści albo sprzedajesz inne programy i nic z tego nie masz.

DeeJay

Witam, byłem właśnie na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko Dyrektor Struktur Sprzedaży, niestety okazała się zwykłym bublem, bo zaproponowano mi stanowisko Team Leader, ale bez zespołu, czyli zwykłego handlowca. Oczywiscie mogłem sobie zatrudniać nowe osoby i rozbudowywać dla nich sieć sprzedaży, ale na początku jako PH. Strata czasu i energii na to wszystko. Aplikowałem w Poznaniu, ale widziałem, że tego typu ogłoszenia są w każdym województwie. Więc jeśli ktoś nie chce sobie zawracać głowy, to lepiej po prostu odwołać spotkanie.

@DeeJay

Czy możesz doprecyzować swoją wypowiedź? Poszedłeś na rozmowę kwalifikacyjną na konkretne stanowisko, a zaproponowano Ci inne? Być może było to jakieś nieporozumienie? Próbowałeś wyjaśnić tę kwestie z osobą prowadzącą rekrutację?

@Weronika

Co do doprecyzowania, to odpowiedziałem na ogłoszenie na Dyrektora Struktury Sprzedaży, na pierwszym spotkaniu, półgodzinnym (już mi to nie pasowało, na takie stanowiska nawet pierwsze rozmowy trwają godzinę, półtorej) opowiedziałem o sobie i tyle. O Firmie, stanowisku, warunkach zatrudnienia nic. Na drugim spotkaniu miałem przygotować mój plan na rekrutację, jak ja to widzę. Podczas drugiej rozmowy osoba, z którą rozmawiałem ewidentnie nie była zainteresowana tym co mówię, czekała tylko aż skończę żeby mogła przejść do prezentacji - warunki dla PH, gigantyczne premie, żadnych konkretów. Potem tylko przejście do informacji, że Firma oczekuje ode mnie zbudowania zespołu (to zrozumiałe), ale jednocześnie sprzedaży własnej. Czyli de facto mogłem sobie u nich sprzedawać i przy okazji budować zespół, a jak dobrze wyjdzie, to może zostanę team leaderem. To nie było żadne nieporozumienie, bo w mojej obecnej pracy jest taka sama praktyka, ogłoszenie na Regionalnego Dyrektora Sprzedaży (moje stanowisko), a ludzie są rekrutowani na PH, Team Leaderów, bo MOŻE ktoś się skusi i zostanie... Wiem też, że w wielu innych firmach jest podobnie, więc chyba warto najpierw zajrzeć na opinie o firmie, potem podczas rozmowy telefonicznej doprecyzować na jakie stanowisko będzie ta rozmowa. Generalnie jestem zniesmaczony takim podejściem, więc nie polecam pracy w tej Firmie.

@DeeJay

Dziękuje za informacje odnośnie firmy Aegon. Nie chcę byś mnie źle zrozumiał, ale jeśli czułeś, że coś jest nie tak, czemu nie zapytałeś o interesujące Cię kwestię na pierwszym spotkaniu? To ważne, by sytuacja była klarowna dla obu stron. Nawet, jeśli nikt nie opowiedział Ci o warunkach pracy i szczegółowych obowiązkach na danym stanowisku, to mogłeś o nie zapytać, prawda?

@Weronika

Spokojnie, nie zrozumiem źle :) Sam przeprowadzałem setki rekrutacji, więc wiem mniej więcej o co chodzi. Tutaj dostałem jasną informację, że pierwsze spotkanie jest tylko zapoznawcze, żebym zaprezentował się firmie, natomiast wszystkie najważniejsze kwestie zostaną omówione na drugim spotkaniu. Co firma, to obyczaj, więc na taką drogę rekrutacji się zgodziłem. Aplikowałem też na podobne stanowiska do innych firm i teraz już pytam przez telefon czy to na pewno rekrutacja na stanowisko, na które aplikowałem i... na 2 rozmowy już nie poszedłem. Nie wygląda to najlepiej.

@DeeJay

Rzeczywiście, w wielu firmach prowadzone są także wstępne spotkania rekrutacyjne, o charakterze prezentacji potencjalnego kandydata. Niektórzy użytkownicy mogą jednak nie wiedzieć, że tak jest i stąd nieścisłości związane z dwiema rozmowa rekrutacyjnymi. Warto zasugerować się Twoim rozwiązaniem i dopytać przez telefon, jak wyglądają szczegóły spotkania rekrutacyjnego. To zapewne potrafi zaoszczędzić wiele czasu. Dziękuje za Twój komentarz.

zniesmaczony
@DeeJay

Niestety to prawda, Aegon musi kusić stanowiskiem Dyrektor Struktur Sprzedaży, aby rekrutować team. Moje doświadczenia to 3 etapy, zero konkretów, wszystko sam od początku, no i zero stabilizacji na etapie startowym.

@zniesmaczony

Ale raczej nie w biurze w Warszawie;)

AegonOWCA!!!
@DeeJay

Witam, Czy zdradzi Pan, kto z Panem prowadził rozmowę? Imię chociaż? Ja pracuję od ponad 8 lat w Aegon na stanowisku Doradcy Klienta. Rekrutacja moja na to stanowisko trwał ponad godzinę. Obecnie trwa około 15 minut. Dobrze, że się Pan nie zdecydował bo umowa, którą Pan by otrzymał zawierałaby zapisy, na które się Pan nie umawiał. Poza tym rozmowy z Dyrektorem Struktury, Dyrektorem Regionalnym to mrzonki, które nie mają odzwierciedlenia w realu. Ponadto brak atmosfery, trudne warunki pozyskiwania Doradców, brak zabezpieczenia finansowego dla nowych osób, brak wsparcia dla nowy osób. Zasada: decydujesz się na współpracę z Aegon - musisz radzić sobie sam. Poza tym zarówno Managerowie jak i Dyrektorzy uwielbiają system pracy oparty na zamordyzmie. Także nie polecam i proszę o przesłanie tych informacji dalej aby nikt nie dał się namówić na piękne słowa osoby rekrutującej.

Roland

Byłem na rozmowie w biurze w Warszawie i mam bardzo pozytywne odczucia. Czy się zdecyduję jeszcze nie wiem, ale jest to temat do przemyślenia.

@Roland

Jak rozumiem, chodzi Ci o rozmowę kwalifikacyjną? Podpowiesz proszę, jak przebiegała ta rozmowa w Aegonie? Czy jest tylko jeden etap rekrutacji, czy może jest ich kilka? Jakiego rodzaju pytań/zadań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej? Czekamy na Twój komentarz.

Roland
@Weronika

To była rozmowa z kierownikiem z którym miałbym ewentualnie bezpośrednio pracować, kolejnym etapem jest rozmowa z dyrektorem biura. Jeżeli chodzi o moje odczucia to są normalne, nie było jakiś wymyślnych pytań.

Lucky
@Roland

Proszę o opinie na temat rekrutacji na stanowisko: Kierownik ds. Zewnętrznych Kanałów Sprzedaży

@Lucky

Pracuje w jednym z oddziałów a praca na stanowisku Kierownik ds. Zewnętrznych Kanałów Sprzedaży, zakładam że jest w Centrali i jest to pojedyncze stanowisko, więc wątpię by ktoś miał na jego temat konkretne informacje. Znam sporo osób w Centrali i tą pracę bardzo sobie chwalą.

Stefcio

Na pracuj.pl cały czas oferta Dyrektora. Tymczasem to zwyczajna ściema. Byłem na rozmowie. Mówią do mnie prosze założyć działalność, proszę znaleźć 3 pracowników do zespołu, którzy będą na mnie pracować . Jak będę chciał być dyrektorem we własnej firmie to Was nie potrzebuję. Od jutra mogę być nawet prezesem. Odpuscie sobie składanie aplikacji. Szkoda czasu. Oszustwo jakich mało.

@Stefcio

Jeśli chodzi o biuro Warszawskie to Dyrektor już jest, więc w tej lokalizacji raczej jeśli chodzi o stanowisko Dyrektorskie to raczej budowanie nowej struktury (chyba że zarząd ma inne plany o których nam nie wspomniał). Firma daje duże możliwości rozwoju i przyzwoite wynagrodzenie na każdym stanowisku.

@Stefcio

Co dokładnie nazywasz oszustwem? Na podstawie tego co napisałeś można jedynie stwierdzić, że ogłoszenie było niekompletne i niedoprecyzowane jednak na rozmowie otrzymałeś wszelkie informacje i szczegóły. Pamiętaj także, że jeżeli coś według Ciebie nie jest atrakcyjną ofertą z której nie skorzystałeś, nie znaczy to, że nikt inny z niej nie skorzysta. Oczywiście dobrze, że doprecyzowałeś to konkretne ogłoszenie, jednak ogłoszenia się zmieniają i być może inne ogłoszenie o takim tytule będzie oferowała inne warunki pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Aegon - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.