Opinie o aegon.pl - Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. w Warszawa

Grupa kapitałowa Aegon w Polsce to cztery podmioty: Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. - ekspert w tworzeniu długoterminowych programów inwestycyjno-oszczędnościowych w ramach umowy ubezpieczenia na życie. Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. - zarządza otwartym funduszem emerytalnym w ramach filaru systemu ubezpieczeń społecznych. Aegon Ubezpieczenia Majątkowe (AEGON Magyarország Általános Biztosító Spółka Akcyjna Oddział w Polsce) - oferuje ubezpieczenia mienia. Aegon Services Sp. z o.o. - rozwija, wspiera i koordynuje sieć sprzedaży spółek Aegon w Polsce.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aegon w Warszawa

zastanawiam się nad pracą i jednoczesnie mam kilka innych ofert. Oplaca sie tu pracowac? Jak stawki?

@786

Jakie stanowisko?

UWAŻAJCIE jeżeli Wam zaproponują np 700o na rękę na etat mozna iść pracować nawet jako koserwator powierzchni płaskich, natomiast jeżeli mówią Ci że będziesz dyrektorem i masz sobie założyć własna firmę to ja Ci mówię możesz być nawet Prezesem Planety i Ja Ci mówię bedziesz zarabiał 20000 tysi i jak sobie zatrudnisz 1000 osób to bedziesz nimi zarządzał a i jeszcze jedno niech prześlą lub pokażą szablony umów do podpisania po założeniu działalności ;-). ŚCIEMA

zainteresowany

Hej, na jakie stanowisko aplikowałeś?

NIck
@zainteresowany

jest kilka ogłoszeń na pracuj.pl

Krzysztof
@NIck

Obecnie firma Aegon poszukuje pracownika na stanowisku opiekuna klienta. Chciałbym zasięgnąć nieco informacji na temat tego stanowiska. Mianowicie, czy przed podjęciem pracy pracodawca przeszkala odpowiednio nowo zatrudnionych pracowników? Osoby bez doświadczenia zawodowego również mogą z powodzeniem aplikować? Mam nadzieję, że ktoś z Was wyjaśni, jak to wygląda.

Pracujący

Dla mnie firma jest ok. wynagrodzenie jest ponad rynkowe, zarówno prowizje jak i premie. Benefity pozapłacowe podstawowe, pakiet medyczny, ubezpieczenie, karta do tel. Na minus brak karty multisport. Produkty dla klientów uważam że są po prostu rynkowe, nie ma czego się wstydzić na tle konkurencji. Biuro nowoczesne, w dobrej lokalizacji. Jeżeli chodzi o atmosferę to zależy na kogo trafimy, ja uważam że jest ok, natomiast to co daje sama firma jest na duży plus.

@Pracujący

Dziękuje za Twoją opinie. Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat warunków finansowych w firmie? Osoby, które planują podjąć zatrudnienie w danym miejscu często są ciekawe jaka stawka oferowana jest na tak zwany "start"? Czy można liczyć na premię gdy spełnimy ponad podstawowe obowiązki? Dla wielu osób to bardzo ważna informacja.

AegonOWCA!!!
@Weronika

Warunków finansowych? Sam ustalasz ile chcesz zarobić i sprzedajesz tyle aby zarobić z prowizji tyle ile sobie zaplanowałeś. To jest praca na działalności gospodarczej, jest pas startowy przez pierwsze 3 miesiące na rozruszanie biznesu a potem czysta prowizja. Albo sprzedajesz to co firma promuje i masz z tego korzyści albo sprzedajesz inne programy i nic z tego nie masz.

DeeJay

Witam, byłem właśnie na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko Dyrektor Struktur Sprzedaży, niestety okazała się zwykłym bublem, bo zaproponowano mi stanowisko Team Leader, ale bez zespołu, czyli zwykłego handlowca. Oczywiscie mogłem sobie zatrudniać nowe osoby i rozbudowywać dla nich sieć sprzedaży, ale na początku jako PH. Strata czasu i energii na to wszystko. Aplikowałem w Poznaniu, ale widziałem, że tego typu ogłoszenia są w każdym województwie. Więc jeśli ktoś nie chce sobie zawracać głowy, to lepiej po prostu odwołać spotkanie.

@DeeJay

Czy możesz doprecyzować swoją wypowiedź? Poszedłeś na rozmowę kwalifikacyjną na konkretne stanowisko, a zaproponowano Ci inne? Być może było to jakieś nieporozumienie? Próbowałeś wyjaśnić tę kwestie z osobą prowadzącą rekrutację?

@Weronika

Co do doprecyzowania, to odpowiedziałem na ogłoszenie na Dyrektora Struktury Sprzedaży, na pierwszym spotkaniu, półgodzinnym (już mi to nie pasowało, na takie stanowiska nawet pierwsze rozmowy trwają godzinę, półtorej) opowiedziałem o sobie i tyle. O Firmie, stanowisku, warunkach zatrudnienia nic. Na drugim spotkaniu miałem przygotować mój plan na rekrutację, jak ja to widzę. Podczas drugiej rozmowy osoba, z którą rozmawiałem ewidentnie nie była zainteresowana tym co mówię, czekała tylko aż skończę żeby mogła przejść do prezentacji - warunki dla PH, gigantyczne premie, żadnych konkretów. Potem tylko przejście do informacji, że Firma oczekuje ode mnie zbudowania zespołu (to zrozumiałe), ale jednocześnie sprzedaży własnej. Czyli de facto mogłem sobie u nich sprzedawać i przy okazji budować zespół, a jak dobrze wyjdzie, to może zostanę team leaderem. To nie było żadne nieporozumienie, bo w mojej obecnej pracy jest taka sama praktyka, ogłoszenie na Regionalnego Dyrektora Sprzedaży (moje stanowisko), a ludzie są rekrutowani na PH, Team Leaderów, bo MOŻE ktoś się skusi i zostanie... Wiem też, że w wielu innych firmach jest podobnie, więc chyba warto najpierw zajrzeć na opinie o firmie, potem podczas rozmowy telefonicznej doprecyzować na jakie stanowisko będzie ta rozmowa. Generalnie jestem zniesmaczony takim podejściem, więc nie polecam pracy w tej Firmie.

@DeeJay

Dziękuje za informacje odnośnie firmy Aegon. Nie chcę byś mnie źle zrozumiał, ale jeśli czułeś, że coś jest nie tak, czemu nie zapytałeś o interesujące Cię kwestię na pierwszym spotkaniu? To ważne, by sytuacja była klarowna dla obu stron. Nawet, jeśli nikt nie opowiedział Ci o warunkach pracy i szczegółowych obowiązkach na danym stanowisku, to mogłeś o nie zapytać, prawda?

@Weronika

Spokojnie, nie zrozumiem źle :) Sam przeprowadzałem setki rekrutacji, więc wiem mniej więcej o co chodzi. Tutaj dostałem jasną informację, że pierwsze spotkanie jest tylko zapoznawcze, żebym zaprezentował się firmie, natomiast wszystkie najważniejsze kwestie zostaną omówione na drugim spotkaniu. Co firma, to obyczaj, więc na taką drogę rekrutacji się zgodziłem. Aplikowałem też na podobne stanowiska do innych firm i teraz już pytam przez telefon czy to na pewno rekrutacja na stanowisko, na które aplikowałem i... na 2 rozmowy już nie poszedłem. Nie wygląda to najlepiej.

@DeeJay

Rzeczywiście, w wielu firmach prowadzone są także wstępne spotkania rekrutacyjne, o charakterze prezentacji potencjalnego kandydata. Niektórzy użytkownicy mogą jednak nie wiedzieć, że tak jest i stąd nieścisłości związane z dwiema rozmowa rekrutacyjnymi. Warto zasugerować się Twoim rozwiązaniem i dopytać przez telefon, jak wyglądają szczegóły spotkania rekrutacyjnego. To zapewne potrafi zaoszczędzić wiele czasu. Dziękuje za Twój komentarz.

zniesmaczony
@DeeJay

Niestety to prawda, Aegon musi kusić stanowiskiem Dyrektor Struktur Sprzedaży, aby rekrutować team. Moje doświadczenia to 3 etapy, zero konkretów, wszystko sam od początku, no i zero stabilizacji na etapie startowym.

@zniesmaczony

Ale raczej nie w biurze w Warszawie;)

AegonOWCA!!!
@DeeJay

Witam, Czy zdradzi Pan, kto z Panem prowadził rozmowę? Imię chociaż? Ja pracuję od ponad 8 lat w Aegon na stanowisku Doradcy Klienta. Rekrutacja moja na to stanowisko trwał ponad godzinę. Obecnie trwa około 15 minut. Dobrze, że się Pan nie zdecydował bo umowa, którą Pan by otrzymał zawierałaby zapisy, na które się Pan nie umawiał. Poza tym rozmowy z Dyrektorem Struktury, Dyrektorem Regionalnym to mrzonki, które nie mają odzwierciedlenia w realu. Ponadto brak atmosfery, trudne warunki pozyskiwania Doradców, brak zabezpieczenia finansowego dla nowych osób, brak wsparcia dla nowy osób. Zasada: decydujesz się na współpracę z Aegon - musisz radzić sobie sam. Poza tym zarówno Managerowie jak i Dyrektorzy uwielbiają system pracy oparty na zamordyzmie. Także nie polecam i proszę o przesłanie tych informacji dalej aby nikt nie dał się namówić na piękne słowa osoby rekrutującej.

Brałeś udział w rekrutacji do Aegon. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Roland

Byłem na rozmowie w biurze w Warszawie i mam bardzo pozytywne odczucia. Czy się zdecyduję jeszcze nie wiem, ale jest to temat do przemyślenia.

@Roland

Jak rozumiem, chodzi Ci o rozmowę kwalifikacyjną? Podpowiesz proszę, jak przebiegała ta rozmowa w Aegonie? Czy jest tylko jeden etap rekrutacji, czy może jest ich kilka? Jakiego rodzaju pytań/zadań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej? Czekamy na Twój komentarz.

Roland
@Weronika

To była rozmowa z kierownikiem z którym miałbym ewentualnie bezpośrednio pracować, kolejnym etapem jest rozmowa z dyrektorem biura. Jeżeli chodzi o moje odczucia to są normalne, nie było jakiś wymyślnych pytań.

Lucky
@Roland

Proszę o opinie na temat rekrutacji na stanowisko: Kierownik ds. Zewnętrznych Kanałów Sprzedaży

@Lucky

Pracuje w jednym z oddziałów a praca na stanowisku Kierownik ds. Zewnętrznych Kanałów Sprzedaży, zakładam że jest w Centrali i jest to pojedyncze stanowisko, więc wątpię by ktoś miał na jego temat konkretne informacje. Znam sporo osób w Centrali i tą pracę bardzo sobie chwalą.

Stefcio

Na pracuj.pl cały czas oferta Dyrektora. Tymczasem to zwyczajna ściema. Byłem na rozmowie. Mówią do mnie prosze założyć działalność, proszę znaleźć 3 pracowników do zespołu, którzy będą na mnie pracować . Jak będę chciał być dyrektorem we własnej firmie to Was nie potrzebuję. Od jutra mogę być nawet prezesem. Odpuscie sobie składanie aplikacji. Szkoda czasu. Oszustwo jakich mało.

@Stefcio

Jeśli chodzi o biuro Warszawskie to Dyrektor już jest, więc w tej lokalizacji raczej jeśli chodzi o stanowisko Dyrektorskie to raczej budowanie nowej struktury (chyba że zarząd ma inne plany o których nam nie wspomniał). Firma daje duże możliwości rozwoju i przyzwoite wynagrodzenie na każdym stanowisku.

@Stefcio

Co dokładnie nazywasz oszustwem? Na podstawie tego co napisałeś można jedynie stwierdzić, że ogłoszenie było niekompletne i niedoprecyzowane jednak na rozmowie otrzymałeś wszelkie informacje i szczegóły. Pamiętaj także, że jeżeli coś według Ciebie nie jest atrakcyjną ofertą z której nie skorzystałeś, nie znaczy to, że nikt inny z niej nie skorzysta. Oczywiście dobrze, że doprecyzowałeś to konkretne ogłoszenie, jednak ogłoszenia się zmieniają i być może inne ogłoszenie o takim tytule będzie oferowała inne warunki pracy.

Weronika

@Doradca, czy jesteś pracownikiem Aegon? Jeśli tak, możesz powiedzieć nam coś na temat możliwości rozwoju w tym miejscu? @Pracownik, dziękuje za Twoją opinię. Czy możesz powiedzieć nam coś na temat warunków pracy w tym miejscu? Czy dla pracowników dostępne są benefity pozapłacowe? Jeśli tak to w jakiej formie?

@Weronika

Możliwości rozwoju są duże dla osób które realnie pracują i się angażują. Są to możliwości awansu poziomego jak i też jako specjalista gdzie możemy dostać np. znaczny portfel klientów do obsługi. Benefity pozapłacowe dla każdego to ubezpieczenie grupowe, karta lux med, karta sim do tel. służbowego. Benefity pozapłacowe za wyniki: wyjazdy integracyjne, wycieczki indywidualne, nagrody pieniężne i dużo innych

Aegon firma niesolidna -nie wypłaca należnych premii -po mimo zapisów w umowie. Wprowadza zasady blokujące wypłaty zarobionych pieniędzy , w formie maila a nie stosownego zapisu w umowie. Zasady dotyczą okresu przeszłego czyli mają działać wstecz. Warunki umowy były realizowane , więc uruchomiłam procedurę prawną.Szczerze odradzam pracę w tej firmie , a forum jest sądząc po wpisach prowadzone przez płatną firmę mającą "ocieplić" wizerunek.Lepiej się dobrze zastanowić z kim się chce współpracować .Ja podpisując umowę nie czytałam opinii a szkoda!

Obecny pracownik

Firma blokuje wynagrodzenie premiowe tylko w przypadku gdy ponad 20% umów które zawarł agent zostało rozwiązane, lub w przypadku gdy masz znaczne opóźnienia na polisach plus zachodzą inne przesłanki które mogą świadczyć o słabej jakości sprzedaży. W przypadku poprawienia wskaźników premia jest odblokowywana tego samego dnia. Ja osobiście co do wypłat nigdy nie miałem żadnego problemu.

Weronika

@Były pracownik, czy udało Ci się wyjaśnić kwestie związane z premiami w firmie? Powiesz nam także, które wpisy wzbudzają u Ciebie opisane podejrzenia i dlaczego? Zachęcam Cię do zapoznania się z poniższymi linkami, które mogą pomóc Ci zrozumieć intencje i ogólne działanie forum https://www.gowork.pl/faq_pracodawcy oraz https://www.gowork.pl/faq_uzytkownicy.

Weronika

@Wiki, co w Twoich oczach, sprawia, że Aegon jest dobrym pracodawcą? Jak długo już współpracujesz z nim i na jakim stanowisku? Wszystkie pozostawione przez Ciebie spostrzeżenia na ten temat będą cennym punktem odniesienia dla osób poszukujących informacji o tej firmie przed złożeniem CV do niej.

Leszek
@Weronika

Czy orintujecie się na jaką podstawę może liczyc Dyrektor? Jest to umowa o współpracę (musze otworzyć działalność).

Doradca
@Leszek

Działalność otworzyć musisz to fakt. Jeżeli chodzi o podstawę to jest prawdopodobnie zależna od biznesplanu jaki przygotujesz (również różnicę stanowi czy budujesz oddział, czy przejmujesz i masz zwiększyć sprzedaż). Realnie myślę że 10 wzwyż (ewentualnie przy budowie oddziału rosnąca wraz z planem).

Kuba

Podpowiedzcie jak się pracuje? Czy warto starać się o pracę?

@Kuba

Mi osobiście pracuje się bardzo dobrze, pracuję od stycznia. Zarobki sporo powyżej średniej w tej branży (tz. pasy startowe), produkty ok, jeżeli chodzi o podejście firmy do pracownika to też nie mogę narzekać.

w trakcie rekrutacji

Przyznaję że bardzo dziwią mnie niektóre opinie. Osobiście jestem w trakcie procesu rekrutacji, natomiast samą firmę miałem już okazje poznać przed laty. Jeżeli chodzi o warunki pracy dla agentów to uważam że są na dobrym poziomie. Znam systemy Metlife, Aviva, Compensa, Prudencial, Nationale Nederlanden, Pramerica - w Aegon są przyzwoite. Jeżeli chodzi o produkty to też firma ma dosyć szeroką ofertę produktową w tym też ubezpieczenia majątkowe. Ogólnie jeśli ktoś czuje się dobrze w sprzedaży mogę tą firmę śmiało polecić.

@w trakcie rekrutacji

JAK TO COS MOŻNA NAZWAC PRODUKTEM PRZESTANCIE SIE OSMIESZAC PRODUKT TO COS CO KTO COS ZROBIŁ A NIE NACIĄGNOŁ KOGOS NA COS TO JA CI OPYLE 100 ZŁ ZA 500 ZŁ I NAZWE TO PRODUKTEM

Mirek
@anonymous

Gratuluję elokwencji;)

Wiki

Może czas docenić , że pracujecie w dobrej firmie?

Weronika

@aegon tylko dla naiwnych, a jak do tego wszystkiego ma się umowa? Pracodawca może żądać zwrotów za prowizje tylko w wypadku kiedy pracownik wcześniej sam zgodził się na takie warunki pracy. @Obecny pracownik, wątek dotyczy Aegon w Warszawie. Inne oddziały mają własne wątki na forum.

Stella

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

@Stella

Stella a z jakiego miasta jesteś?

aegon tylko dla naiwnych

Do pracy w żadnym wypadku pracowałem 6 miesięcy do dzisiaj naliczane mi są jakieś zwroty na koniec roku było 3500 (8 miesiecy u nich nie pracuje , nie mam działalności ,a oni mi faktury korygujące przysyłają co chwilę na inną kwotę i kasy żądają )do zwrotu teraz zapewne 5tyś . Nie dajcie sie nabrać na tą pracę jako agent lub osoba współpracująca - naobiecują a później zwrot kasy w ciągu 7 dni i straszenie sądem i wpisaniem w rejestr dłużników !!! Tylko dla idiotów - właśnie ze mnie takiego tam zrobiono - taraz nie mam z czego kasy oddawać - a ich to nie obchodzi - kasę oddawać - a co najlepsze co tydzień nowy list i nowa kasa do zwrotu - na Dyrektora , Regionalnego to co innego stała kasa , ale jeszcze raz powiem na agenta kazdemu odradzam chyba ,że macie nie lubianego szwagra , działalność

@aegon tylko dla naiwnych

Pracuję w ubezpieczeniach wiele lat i jeżeli ktoś ma po pół roku tyle do oddania tz. że te polisy nie były zrobione uczciwie a na sztukę na np. rodzinę. Aegon wypłaca prowizje w formie zaliczki za pół roku z góry i w siódmym miesiącu za kolejne pół. Natomiast jeśli klient w tym czasie zrezygnuje to oddajemy proporcjonalnie część prowizji. Znaczna część naszego wynagrodzenia to premie i uważam że można tu naprawdę dobrze zarobić.

Maciek

Osobiście uważam że Aegon ma dobre warunki finansowe dla nowych doradców, pas startowy jest jednym z wyższych jakie widziałem w różnych firmach ubezpieczeniowych i targety są realne. Osobiście polecam, aczkolwiek uważam że najważniejszy jest czynnik ludzki więc pytanie na jakiego kierownika trafimy;)

Weronika

@Nickname czyli nie ma żadnej podstawy? Jakie są premie? Czy można awansować w krótkim czasie? Obecnie szukają na stanowisko Młodszy Specjalista lub Specjalista aktuarialny. W ofercie napisali, że zapewniają pracę pełną ambitnych i ciekawych zadań w międzynarodowej korporacji ubezpieczeniowej, możliwość szerokiego rozwoju zawodowego i zdobywania nowej wiedzy z różnych obszarów aktuarialnych, aktywną współpracę z wieloma działami w spółce. Ktoś zainteresowany taką ofertą?

andrew
@Weronika

nawet w ogłoszeniu jest napisana informacja o podstawie, rozmowa podobnie przebiega, ( jak wybierzesz umowę zlecenie to i tak cie nie zatrudnią ) dopiero przy podpisaniu umowy okazuje się, że to nie podstawa ale premia- NIE POLECAM

Nastazja

Słyszałam, że w lipcu wprowadziliście na rynek jakiś nowy produkt , ubezpieczenie spłaty? Czy mógłby ktoś wyjaśnić o co chodzi? Chcę aplikować i własnie cos usłyszałam o tym. Dobrze jest dowiedzieć się coś więcej o firmie. Może się przydać na rozmowie?

Nickname

Podstawa to samozatrudnienie ile wyrobisz tyle zarobisz, stwarzają wrażenie profesjonalistów, ale niestety, ale ekspert, team leader obojętnie na co aplikujesz i tak będziesz dzwonić jak w call center po klientach i wciskać SŁABY produkt. Smutna prawda.

Zostaw merytoryczną opinię o Aegon - Warszawa

• Jak się pracuje w Aegon?

Zobacz opinie na temat firmy Aegon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Aegon