Euler Hermes
2 93 73 5 1
Jeżuś Marian Nowy wpis
Nazwa działu: Windykacja

Pracuję w dziale windykacji. Zarobki w stosunku do konkurencji bardzo wysokie. Bogaty pakiet Luxmed, Benefit. Samochód bez limitu. Duża presja na wynik i raportowanie ale to normalne w korporacji. Minus to duży teren i godziny pracy, często wychodzi 10-12h, ale zarobki rekompensują to z nawiązką. Ps. Ostatnio zmienił się dyrektor działu, relacje na linii menagment-pracownicy znacznie się poprawiły.

Niezadowolony klient Nowy wpis
Nazwa działu: Finanse

Ja mam zle doswiadczenia z ta firma. mialem pilna sprawe do wyjasnienia w tamtym roku, dzwonie, dzwonie , nikt nie odbiera, potem pisze emaila i autoodpowiedz ze ta Pani jest na urlopie!!!!. zadnej ifnromacji kto ja zastepuje. NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak1Nie1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 70 dni.

Jak się pracuje z ludźmi z Euler Hermes?

klient Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Kiedys bylem klientem i ubezpieczalem kontrahentow, podaje jedenz przykladow nie wiem jak to nazwac. Klient nasz zgodzil sie na note 400 zl. wystawilismy fv 400+ vat. Ten klient nie placil, nie placil, Oddalismy do Hermesa do windykacji. po jakims czasie otryzmuje emaila by zmienic fakture na note bez vatu. Zrobilem tak, klient dalej nie zaplacil a tu po jakims czasie dostajemy fakture od hermesa za sciagniecie przez windykacje hermesa 23% vatu z tej faktury:-) po prostu myslalem ze spadne z krzesla. zaczalem rechotac. pozdrawiam klient rechoczacy

Ranking
Daria

@anonim o kim dokładnie mówisz ? O szefostwie ?

anomim

nie wiem jakie są warunki pracy ale mając do czynienia z panią z tej firmy to mogę powiedzieć tylko jedno- arogancja, tupeciarstwo i zero szacunku dla klineta

Klient
@anomim

Oj Brawo. Nie odbieranie telefonow od klienta czyli od nas, w tamtym roku moje pracownicy wydzwanialy na kilka numerow, zero odpowiedzi, dopieor po zalapaniu kierowniczki, ktos ruszy 4 litery. Szkod Slow. Wo ogole nie sluchaja nas, tylko daja wiare klientowi z holandi.

Tomasz

Wiecie czy firma aktualnie ma otwarte jakieś rekrutacje?

Wojciech
@Tomasz

Jeżeli wciąż wyrażasz zainteresowanie podjęciem pracy w Euler Hermes, to na stronie: https://pracodawcy.pracuj.pl/euler-hermes-collections-sp-z-o-o,4653 zamieszczono 3 aktywne oferty pracy, są to: specjalista ds. systemów operacyjnych i raportowania, młodszy specjalista ds. windykacji własnej oraz asystent/ka w biurze finansowo-księgowym. Zamierzasz aplikować? A może już złożyłeś dokumenty?

Marta

@Polcyzxs uśmiechanie się do siebie jest dla Ciebie brakiem szacunku? Czy Twoja opinia jest związana z decyzją rekrutacyjną? Była negatywna? @Zuza po co chodzi się od pokoju do pokoju w firmie Euler Hermes?

Polcyzxs
@Marta

Nie PANI Marto. Odpowiedz byla pozytywna.. tak dla jasnosci. Atmosfera w tej firmie jest straszna..zero pomocy, falszywosc ze strony wspolpracownikow. Usmiechanie sie ironiczne tak jest dla mnie brakiem szacunku... Pozdrawiam

Zuza
@Marta

czy Ty tak serio pytasz? ciekawe czego mogą szukać pijani panowie w środku nocy pukając do drzwi swoich kolezanek z pracy... i nie mowie tu o jednym przypadku tylko o kilku towarzyszach broni, ktorzy w Olsztynie szukali szczescia. swoja droga, nie wszystkie dziewczyny byly tym jakos zniesmaczone. Warszafka - patologia moralna

TakNie2

Stefanek
@Zuza

@Zuza, czuć kompleks mieszkania w mniejszej miejscowości.... CHociaż pewnie już jesteś z Warszawy bo mieszkam tam 3 lat....

IOTVH

Nie będe mówił w jakim dziale EH pracowałem, jednak w przeciagu mojej kilkuletniej kariery w EH dalo się zauważyć że dział ten jest piątym kołem u wozu w tej firmie. Nie bede mówił o braku podwyżek bo tam od przelozonego cięzko bylo uslyszeć dobre slowo/pochwale za dobrze wykonaną pracę badź jakieś poswięcenie dla firmy. W zasadzie pracownicy podchodzili do tej firmy tak jak ona do nich - nie dawali czegoś więcej od siebie. Po co mieli się starać skoro to i tak nie zostaloby zauwazone? Wiadomo ze pracuje się dla pieniedzy - tu odkąd pracowalem ciągle słyszałem ze pracownicy nie są wynagradzani adekwatnie do wlozonej pracy. ile bylo w tym prawdy-nie wiem ale poza szefami działów to kazdy pracownik byl tego zdania. W dodatku dalo się zauwazyc ze gdyby nie jakies zobowiązania kredytowe czy rodzina na utrzymaniu to z tej firmy w ciagu tygodnia odeszloby 90% ludzi

Kazimierz
@IOTVH

Bardzo serdecznie dziękuję Ci za Twój komentarz. Uważam jednak, że mógłbyś nam zdradzić, w jakim dziale firmy Euler Hermes pracowałeś. Jak widać - nie masz dobrego mniemania o tym pracodawcy. Nadmieniłeś o tym, że nie dostawaliście tam podwyżek. A jak dokładnie oceniłbyś poziom wynagrodzenia w tym przedsiębiorstwie?

Woal
@Kazimierz

Pracowałem w kancelarii. Opinie o wynagrodzeniach były różne ale przeważnie ze są za małe. Jednak nasz dział miał wiele plusów np. Work well tj ze można było przyjść do pracy w godzinach 7-10 na dalsze 8h. Firma organizowała różne wyjazdy czy eventy, nie było ich sporo ale np wigilia, wyjazd integracyjny w lato, ostatnio 25 lecie firmy czy tam 20 lecie. Z opinii długoletnich pracowników dało się słyszeć ze winę ponosi szefostwo które jest skąpe. I ludzie po prostu nie dawali nic więcej od siebie w pracy ponieważ wiedzieli ze i tak nie dostaną za to nawet pochwały nie mówiąc o pieniądzach. Wiem to na własnym przykładzie gdzie jednego dnia musiałem zostać w pracy 16h w celu ogarniania firmy zewnętrznej. Nie uszylszalem nawet podziękowań. Ogolnie firma aktualnie nie powiedziałbym ze się rozrasta bo uszczuplają działy czy to kancelarii czy np sprzedaż gdzie chyba 90% osób wyrzucili.

Marta

Zdania co do atrakcyjności firmy Euler Hermes jako pracodawcy są bardzo podzielone i zróżnicowane w zależności od miejsca zatrudnienia, ale jest to typowe dla tak dużych firm. Dlatego byłabym wdzięczna za informację, jaka jest Waszym zdaniem największa zaleta pracy w tej firmie i przeciwnie, co sprawia, że co jakiś czas pojawia się myśl o potrzebie zmiany środowiska pracy? Myślę, że dla osób rozważających aplikowanie do tej firmy byłyby to bezcenne informacje.

Tak20Nie

PR

dlugo tam pracowałaś ?

Tak5Nie

Filip

Powiem tyle, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma!!

Tak2Nie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz istotniejszą rolę. Czy tak samo jest w Euler Hermes? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

exsio
@Administrator

hermes to (usunięte przez administratora) kazdy z kazdym

Norbert

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje?

TakNie

Atmosfera w Hermesie w dużej mierze zależy od działu do którego się trafi. Ja po kilku latach pracy w dziale informacji odeszłam. Na początku było całkiem w porządku, lecz z czasem wszystko się zmieniało na gorsze. Jeden z przełożonych wprowadza bardzo niemiłą stresującą atmosferę, nic mu się nie podoba i ma wiecznie pretensję do wszystkich o niewiadomo co. Natomiast jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia, nie wiem do czego to podobne i czemu przymyka się na to oko, ale np. uderzenie przez parę minut w biurko myszką, podczas gdy wszyscy pracownicy to słyszą i nie mogą skupić na pracy nie jest w mojej ocenie normalnym zachowaniem... Nie mówiąc już o niedotrzymywaniu słowa, chociażby obiecaniu podwyżki, o której jak się później okazuje nikt nie wie i wcale się jej nie otrzymuje. Ogólnie z Hermesu raczej wszyscy teraz uciekają, gdyż zdaje się że jego czas gdy był liderem przemija, sporo pracowników przeniosło się w ciągu ostatniego roku do konkurencji, ponoć oferują lepsze zarobki i warunki pracy. W Hermesie nie szanuje się ludzi, można powiedzieć, że wręcz wykorzystuje. Jedna osoba wykonuje pracę co najmniej dla trzech, nie wiele otrzymując w zamian. A awans jest możliwy w 90 % tylko dzięki znajomością.

Tak10Nie
Luidzi

Jest dobrze tu pracować i nie chce się wam pisać?

Zuza

Pracuje aktualnie w EH. Roboty jest na 10-12 godz, na socjal nie mogę narzekać. Jest jedna rzecz, która jest słaba w Hermesie... dział handlowy to straszne ohleje, każde spotkanie firmowe jest mocno zakrapiane, a panowie zachowuja się... co najmniej dwuznacznie. Hamulce puszczają. Chodzenie od pokoju do pokoju po hotelu to standard. Dlatego ostrzegam kobiety, które chcą tu pracować... bądzie przygotowane na takie widoki!

Polcyzxs

Odradzam aplikowanie do tej firmy.. Podczas rozmowy Panie wzajemnie się uśmiechają do siebie na każda twoja wypowiedz brak szacunku kolesiostwo i tupeciarstwo. Ja podziękowałam już za prace w tej firmie. Mowia co innego na rozmowie a potem rzeczywistość jest inna ..Nie polecam.

Marta

@robert jest też ważne, ale jednak bardziej na forum liczy się perspektywa pracownika o pracodawcy, a nie klienta o pracowniku, bo to forum pracy. @Wiktor rozumiem, że Ty pracujesz w firmie Euler Hermes? Możesz coś powiedzieć na ten temat?

Wiktor

Jak człowieku nie pracujesz w firmie to nie wystawiaj opinii ponieważ nie wiesz o czym piszesz!!

robert
@Wiktor

ale podejście do klienta też chyba jest ważne- świadczy to o tym jacy ludzie są tam zatrudniani....

Marta

Widzę, że w Euler Hermes istnieje możliwość zrobienia kariery międzynarodowej, ale gdyby ktoś jednak chciał zostać i pracować w Polsce to są dwie oferty pracy: International Collection Junior Specialist i Payrol and HR Administration https://jobs.allianz.com/sap/bc/bsp/sap/zhcmx_erc_ui_ex/desktop.html?company=43&hideHeader=true#/SEARCH/RESULTS/ Czyli jest to praca dla specjalistów z HR-u i windykacji.

Marta

@greg W swoich ogłoszeniach z ofertami pracy, firma proponuje pracownikom możliwość rozwoju zawodowego, jak ocenisz tą kwestię w Euler Hermes?

monika

hej - mam pytanie o zarobki w biurze - na stanowisku specjalisty ds. analiz ( nie handlowym) - jaki jest mniej wiecej przekroj płac? czy opłaca sie aplikować ?

asystent

pracowalem pare miesiecy, awans jest mozliwy tylko po odejsciu jakiegos pracownika z czego wiekszosc pracuje nawet ponad 10 lat wiec trzeba miec szczescie. zarobki asystenta 18 zl brutto, robota pierwsze 2 miesiace moze ciekawa pozniej to juz monotonnia, nadgodzin nigdy nie robilem, rowno z zegarkiem po 8 h mozna rzucic wszystk i wyjsc, kuchnie dobrze wygladaja, owoce co wtorek, express do kawy i herbata tez jest, ogolnie jezeli ktos lubi monotonna bezstresowa prace to polecam ale w przeciwnym razie to ewentualnie na pare miesiecy

Pill

Niby wszystko ładnie, ale... atmosfera zależna od pracowników i jak wszędzie wyścig szczurów, po za tym kreatywne raportowanie, żeby podobało się Francuzom. Pracownikom podaje się inne informacje dotyczące zwolnienia jakiegoś pracownika, niż prawdziwe powody jego zwolnienia. Kolesiostwo na całego - dyrektor jest również handlowcem i dzięki temu ma dwie prowizje: handlowca i dyrektora! Marne szanse na awans, bo stanowiska obsadzone od lat i trzymają się ich kurczowo. Nie wiem czy dobre zaplecze socjalne (luxmed, benefit, nauka języków) może zrekompensować bardzo dużą ilość obowiązków i raportowanie na każdym kroku: każdego dnia, tygodnia i miesiąca - a są to dane, które można zaciągnąć z systemów.

Tak9Nie

greg
@Pill

tylko poziome awanse

Zainteresowana

Do @Pracownik Jestem z Wawy i aplikuję na Doradcę ds. Kluczowych Klientów w Biurze Oceny Ryzyka. Pisałeś o stanowisku asystenta w tym dziale. Jak z Doradcą? Duże ciśnienie? Zarobki ponad średnią krajową? Warto się tam pakować?

Tak10Nie1

Jezeli jestes studentem i aplikujesz na asystenta to okolo 15 brutto, umowa zlecenie. Odradzam stanowisko asystenta w Biurze Oceny Ryzyka. Brak szansy na podwyzke,o awansie nie ma mowy. Bardzo duzo pracy, brak wsparcia. Ogolnie panuje tam teraz bardzo zla atmosfera.

Tak4Nie

Ada

witam, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? jakie są przeciętne zarobki w firmie?

Tak35Nie1

Nimoanon

"Towarzystwo wzajemnej adoracji" pierwszy komentarz z 2004 roku nadal aktualny.

Tak15Nie
rob

Mogło się komuś pomylić @Nick bo ubezpieczenia i windykacji chyba coś miesiąc się nie kupuje :)

Zostaw opinię o Euler Hermes - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie