4 Dodaj merytoryczną opinię
counter
4 191 329 5 1

Opinie o Mobica Limited Poland

Aktualność
Which steps should you be taking to successfully adopt AI in your business?

Unlike the rise of computers and digital technology as a whole, when we start to look at AI and data, we are no longer looking at a change that could take a generation. Instead, these changes are happening now and we will most likely start to see an impact within the next five years.

The Norwegian Cognitive Center is hosting an online webinar that will delve into Applied AI cases. Huw Parry and Technical Solutions Architect Przemyslaw Krokosz from Mobica will be speaking alongside gridd.ai & Aquabyte, sharing their insight into how AI can transform business outcomes.
If you require any further information about this event or how Mobica can develop the AI solutions you need for your business email our team hello@mobica.com
tudu

Jestem związany z Mobicą już kilka lat. Sama firma jak każda ma trochę wad, jak i trochę zalet, ale zdecydowanie więcej zalet :) Bylem w kilku ciekawych projektach i spędziłem też trochę czasu na ławce. Czuje, ze zdecydowanie rozwinąłem się technologicznie podczas tego czasu. Pieniądze w porównaniu do konkurencyjnych film są dobre, nie ma żadnego ciśnienia na taski i atmosfera jest super. Oczywiście znajdą się jakieś minusy jak np. problem z miejscami parkingowymi, czy zmiana procesów wewnątrz firmowych, ale można to jakoś przeboleć. Polecam szczególnie tym którzy mają ochotę się uczyć i rozwijać.

Tester

Pozytywne opinie tutaj to nie fake ani nie reklama, pracuję dłuższy czas w Mobice jako tester, tu właśnie zacząłem i powiem, że na tle innych firm (mam spore kręgi znajomych i rodziny w IT) Mobica wypada całkiem nieźle. Fakt, że sporo ludzi odeszło ostatnimi czasy, głównie przeważała kwestia niepewności i oczywiście pieniędzy. Czasem ludzie odchodzą gdy trafią do "gorszego" klienta. Niemniej jednak jestem zadowolony z przepracowanych tu kilku lat, niektóre szkolenia i certyfikaty w pełni finansuje Mobica, za inne - partycypuje z 50% wkładem. Przeżyłem w tej firmie z 5 solidnych zmian, za każdym razem to jakby zmienić pracę... Raz jest lepiej, raz gorzej ale faktem jest, że to ludzie tworzą firmę i - jak chyba wszędzie - od tego zależy jak dana firma jest postrzegana. Podsumowując od strony testera jak najbardziej polecam jeśli warunki finansowe dogadacie takie, jakie Was usatysfakcjonują.

software dev

Pracuję w Mobice 2 lata jako programista i z doświadczenia w paru projektach mogę stwierdzić, że wszystko zależy od ludzi do których akurat trafisz na projekt, szczególnie chodzi o managerów. Wiadomo, że nie każdy jest idealnym managerem i nie każdy klient jest jak kolega ale mając chociaż minimalne zdolności komunikacji zawsze można się dogadać. Jeśli projekt komuś nie odpowiada z różnych względów to istnieje możliwość zmiany na inny. Stawki są rynkowe w przypadku umowy o pracę a co roku można liczyć na podwyżkę w oparciu o ocenę roczną. Ponadto dużym plusem są projekty wyjazdowe na których otrzymuje się dietę, mieszkanie oraz budżet na powroty do kraju a wszystkie formalności załatwia firma. Przed Mobicą pracowałem w paru innych firmach i wbrew opiniom kilku kolegów cenię sobie podejście do pracownika i jakość pracy w tej firmie. Co do narzekania, że jest to outsourcing i co chwila jest się rzucanym na inny projekt - ponownie wszystko zależy gdzie się trafi. Zdarzają się projekty bardzo krótkie np 3 - miesięczne jak i takie trwające ponad 6 lat.

Łuki

Zachorowałem na nowotwór. Jestem z Bydgoszczy. Praktycznie natychmiast firma zaproponowała pomoc z dojazdem, zorganizowała mieszkanie dla rodziny na 2 końcu polski przy klinice w Lublinie. Stu procentowe wsparcie praktycznie w każdym znaczeniu tego słowa. Nie wiedziałem że tacy pracodawcy istnieją :) DZIĘKUJĘ!

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 37 dni.

Czy pracownicy w Mobica Limited Poland dogadują się między sobą?

ciekawa Nowy wpis
Kandydat

Jakie benefity pozaplacowe oferuje pracodawca?

anonim Nowy wpis

Zbyt częste gruntowne zmiany dyrektorów, strategii, procesów... Firma się kurczy. Zaangażowanie, efektywność, inicjatywa, przekraczanie celów, itd., nie są doceniane.

Miriam

Mobica Limited Poland ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Praca w firmie jest spoko, jeśli do tego ktoś lubi to co robi to już jest super!!!!

Rumburak
@Miriam

Wynajęli Cię do pisania takich komentarzy? Czy to może ktoś z HRów pisze? ;)

@Rumburak

@Rumburak Dzięki za Twoje ostatnie komentarze. Jak widzisz, co człowiek to opinia:) Jeśli chciałbyś szczegłówo podzielić się uwagami na temat stylów zarządzania, czy zasugerować jaki w Mobica lepiej by się sprawdził, jesteśmy otwarci na Twoje sugestie. Do usłyszenia:)

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Mobica Limited Poland?

Rumburak
@Pytanie

Chaotyczny i nastawiony przede wszystkim na wyzysk.

@Rumburak

Jak w każdej organizacji, tak i w Mobica funkcjonuje kilka stylów zarządzania, często jest to mieszanka różnych stylów naraz. Wybór stylu zależy od menadżera i jest uzależniony od rodzaju biznesu w jakim funkcjonuje organizacja, doświadczenia współpracowników oraz od samego menadżera. Nawet w obrębie jednej firmy może dochodzić do olbrzymich różnic, ponieważ dział marketingu może się popisać zupełnie innym poziomem kreatywności niż dział podatkowy. Każdy ze znanych stylów posiada wady i zalety i jego odbiór będzie zawsze subiektywnie odbierany i oceniany.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Mobica Limited Poland. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Marcel
@Pytanie

Rozwój jako taki jest, niemniej nie zawsze trafiony. Mówię z poziomu osoby zachęcanej do rozwoju w technologii, przez którą de facto niedawno ujrzałem wypowiedzenie na biurku - oczywiście zdalnie :) Webinary, meetingi i wewnętrzne szkolenia w ramach knowledge sharing ale mam wrażenie, że jedynie pod kątem programistów a i to - wąskiego grona. Zdarzają się sytuacje gdzie można dostać budżet na konkretne upatrzone przez siebie szkolenie (cała opłata lub jej część na spółkę z pracownikiem). Cały czas pracownik ma też dostęp do platformy Business Udemy, inna sprawa czy coś się z tego da wyciągnąć. Z mojej perspektywy patrząc - rozwój leżał raczej w kwestii samego pracownika, co oznacza, że możesz robić sobie szkolenia i kursy ale o projekt w konkretnej technologii już ciężko. Przynajmniej tak było w moim przypadku ale wiem, że nie byłem w tym jedyny.

Programista
@Pytanie

Właśnie były zwolnienia, ok 20 osób wyleciało. Tyle w temacie rozwoju...

@Pytanie

Cześć, w Mobica współpracujemy z Udemy, wiodącą na świecie platformą szkoleniową online, aby zapewnić dostęp do globalnych programów szkoleniowych w dogodnym dla Ciebie czasie. Dostarczamy również coroczny pakiet akredytowanych i certyfikowanych programów edukacyjnych, a także finansujemy osoby uczestniczące w kluczowych konferencjach międzynarodowych.Dzięki zespołowi wysoce wyspecjalizowanych inżynierów znajdujemy również czas, aby uczyć się od siebie nawzajem. Wewnętrzne warsztaty i sesje szkoleniowe są zaprojektowane i prowadzone przez Mobicans, aby pokazać pracę, którą wykonujemy. Istnieje również możliwość zaangażowania się w działania napędzające innowacje w naszej firmie w dziale R&D.Nasi menedżerowie i liderzy otrzymują wsparcie, którego potrzebują, aby pomóc im tworzyć i utrzymywać wysoce zmotywowane zespoły, a nasze wewnętrzne procesy pozyskiwania zasobów i coroczny proces oceny mają na celu pomóc wszystkim w Mobica wskazać obszary ich rozwoju, w których Mobica może wspierać i inwestować.

Aktualność
Which steps should you be taking to successfully adopt AI in your business?

Mateusz

Moi Drodzy, co tam się dzieje? Nie pracuje już w Mobice od ładnych paru lat ale ilość aktualizowanych profili na LinkedIn przez znajomych którzy tam pracują oraz liczba znajomych zmieniających tą firmę jest zatrważająca. Proszę o jakieś szczegóły.

Uziemiony
@Mateusz

Mati, przesadzasz. Rotacja jest moze ciut większa (wedlug social mediow) niz u Twojego aktualnego pracodawcy na rondzie fordonskim, ale tutaj po 2 latach dzialanosci (zapewne pamietasz) na rynku bydgoskim bylo to prawie zerow odejsc, wiec sie tak nie ciesz. Jeszcze chwila i poznaja sie na twojej strategii pracy i wspolpracy z kolezankami z biura heheh. Takze ten.

Mateusz
@Uziemiony

xD, niestety pudło z Mateuszem ale widzę że sprawy między kolegami a koleżankami w Mobice cały czas są interesujące i to nie tylko w biurze w Łodzi (gdzie pracowałem) ale także w Bydgoszczy. No nic, tak czy inaczej życzę wszystkim powodzenia na rynku pracy w obecnej sytuacji. Sam szukam jakiegoś ogarniętego .Net Developera - jak ktoś jest zainteresowany to zostawcie swój kontakt w tym związku. Jeśli ktoś chciałby podzielić się tym jak wygląda obecna sytuacja w firmie - mimo wszystko czekam na odpowiedź.

Mati
@Uziemiony

Po pierwsze: jeżeli wydaje Ci się, że cieszy mnie jak ktoś ma problemy i mu nie idzie to znaczy, że zupełnie mnie nie znasz. Mając świadomość, że każdy patrzy na świat przez własny pryzmat bardzo Ci współczuję. Po drugie: moja strategia pracy? Pracowałem w tej firmie przez prawie 7 lat, poczynając od pierwszych dni istnienia Bydgoskiego oddziału. W tym okresie praktycznie nigdy nie byłem na ławce. Przez cały ten okres generowałem firmie zysk. Pracowałem w sumie dla 3 dużych klientów, przy czym każdy z projektów zaczynał się od małego 2-3 osobowego zespołu pracującego blisko z klientem... w rezultacie pracy tych małych zespołów (w których pełniłem również funkcję lidera) wszystkie 3 projekty zatrudniały potem 2 cyfrową liczbę ludzi. Brałem udział w dziesiątkach (jeżeli nie setkach) rozmów kwalifikacyjnych (tak doskonale pamiętam wczesny okres tego biura), zorganizowałem wiele szkoleń i angażowałem się w różne dodatkowe zadania. Dobrze się w Mobice pracowało... lecz z przykrością stwierdzam, że podobne do powyższej wypowiedzi dotykają wielu byłych pracowników tej firmy. Niech każdy oceni sam czy warto z takimi ludźmi współpracować.

Marcel
@Mati

Coś w tym jest, miałem całkiem podobnie, wiele lat i prawie nic na ławce, jednakże dzisiejsza Mobica nie jest tą sprzed lat, szef i zarząd zmieniał się kilkukrotnie. Niemniej większość ludzi tam pracujących to solidna ekipa, na to narzekać nie można. "Niech każdy oceni sam..." +1

Jan

Firma Mobica prezentuje totalny brak szacunku dla ludzi. Po długim procesie rekrutacyjnym nie zadaje sobie trudu, aby udzielić infformacji zwrotnej. To wiele mówi o ludziach, którzy tam pracują. Zdecydowanie nie polecam zarówno pracy w tej firmie, jak również angażowania się w procesy rekrutacyjne. To czas stracony.

@Jan

rozumiem ze nikt nie poinformował Cie że Cie nie zatrudniają?

Jakub
@kreslarka

Napisz, czy firma odzywa się tylko do kandydatów, którzy przeszli weryfikacje pozytywnie? Chętnie dowiem się też jaki jest stopień trudności rozmowy rekrutacyjnej i czy jest kilkuetapowa.

@Jakub

Tak rekrutacja jest kilkuetapowa (nie wiem jak wyglądają etapy ponieważ się tym nie zajmuję) i każdy otrzymuje wiadomość zwrotną, z tego co wiem czasami trwa kilka- kilkanaście dni ale zawsze jest wiadomość zwrotna.

Jakub
@kreslarka

Dzięki za informacje. We wcześniejszej swojej wypowiedzi wspomniałaś, że jest dofinansowanie do szkoleń. Czy pracodawca także współfinansuje studia zaoczne pracowników, żeby mogli uzyskać wykształcenie zgodne z kierunkiem zatrudnienia? Liczę, że się odezwiesz.

@Jakub

Tak, jest taka możliwość dofinansowania studiów ale musi to być rzeczywiście związane i uwarunkowane stanowiskiem. Nie mogą to być dowolne studia niezwiązane ze stanowiskiem. Podejście jest bardzo indywidualne ale co roku są pracownicy korzystający z dofinansowania lub finansowania studiów.

annuszka
Kandydat
@Jan

To prawda, zero informacji zwrotnej po przejściu całości procesu rekrutacyjnego. Żenuła.

@annuszka

Cześć , dziękujemy za Twoją wiadomość. Możesz powiedzieć jaki konkretnie proces rekrutacyjny masz na myśli? A także, dlaczego konkretnie nie polecasz współpracy z Mobica? zależy nam na konstruktywnej wypowiedzi, dzięki czemu możemy się do tego odnieść i zaimplementować zmiany. Zespół rekrutacyjny zawsze dokłada wszelkich starań, aby w sposób transarentny i możliwie jak najszybciej, przekazywać wszelkie informacje na temat procesu od osób decyzyjnych. Wykonywane jest to manualnie, w zależności od etapu na jakim jest kandydat, telefonicznie bądź e-mailowo. Pozdrawiamy!

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Mobica Limited Poland?

@Pytanie

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, wszystkie rozmowy rekrutacyjne prowadzone są poprzez wideokonferencję lub telefonicznie.

Mixer

Firma ma bardzo dobre opinie w serwisie i to skłoniło mnie żeby napisać tę opinię. 31 marca zostało zwolnionych około 30 osób, wiele z tych osób było z dużym stażem w firmie. Było to zwolnienie grupowe, które miało tylko jedną regułę, osoby bez projektu zostały zwolnione (osoby oczekujące na nowy projekt), nie liczyło się to jak długo ktoś był bez projektu, kilka znanych mi osób było bez klienta 4 dni, chyba każdy może ocenić uczciwość firmy która, w tak ciężkim momencie dla każdego, zwalnia osoby które nie zarabiają dla firmy od 4 dni. Firma w tym momencie nie potrafi zapewnić stabilności zatrudnienia i ciągłości projektów. Podobno w kwietniu będą dalsze zwolnienia, najprawdopodobniej znowu będzie dotyczyło to osób, którym skończą się projekty. Moim celem nie jest oczernianie firmy ale ostrzeżenie potencjalnych kandydatów, którzy oprócz zarobków (nie są to zarobki większe od rynkowych) wymagają od firmy wsparcia i stabilności zatrudnienia w tak kryzysowych momentach jak pandemia koronawirusa, bo nie wiemy przecież co nas czeka w przyszłości...

dev
@Mixer

Firma trzyma "na ławce" wiele osób i to czasem po kilka miesięcy. W związku z kryzysem zwolniono tylko część osób nie mających projektu. Przeważnie zwolnienia inżynierów(programistów/testerów) dotyczą osób problematycznych (np. gdy klienci narzekają na trudną współpracę z daną osobą) lub osób bez perspektyw na znalezienie nowego projektu, np. ze względu na rzadko używane/mało popularne technologie. Obecna sytuacja jest trudna ponieważ wiele firm wstrzymuje się w tym okresie od dalszych inwestycji a co za tym idzie potencjalnych nowych projektów. Mając tak wiele osób "na ławce" od jakiegoś czasu oraz z perspektywą kolejnych miesięcy bezczynnych (może to być pół roku albo i więcej) redukcja "ławki" jest czymś normalnym. Trzeba zdawać sobie sprawę, że utrzymanie tak dużej ilości osób bez projektu jest znacznym kosztem dla firmy a więc ryzykiem utraty płynności = bankructwem = zwolnieniem całej załogi. To nie jest spółka państwowa, którą finansuje się ze środków publicznych i nawet nic nie robiąc ma się gwarancję utrzymania pracy. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że być zwolnionym w obecnej chwili jest bardzo ciężkie. Rozwiązanie powinno przyjść od państwa i wszelkie pensje postojowe powinny być, przynajmniej w dużym stopniu, finansowane w ramach pomocy rządowej. Wtedy każda firma mogłaby sobie pozwolić na utrzymanie wszystkich pracowników.

ex dev
@dev

Zapomniałeś dodać, że "ławka" jest wynikiem skrajnej niekompetencji ludzi zajmujących się resourcingiem, a jakimś dziwnym przypadkiem tych ludzi się nie pozbyliście :)

dev
@ex dev

Ciężko mi się odnieść do resourcingu bo nie mam z nimi zbyt dużej styczności. Tylko raz widziałem maila o nieudanym procesie zdobycia projektu. Nie wiem jakie tam są układy "na górze". Pisałem bardziej z mojej perspektywy programisty. Pewnie pracowałeś dłużej ode mnie i więcej słyszałeś. Fakt, duża ławka nie tworzy się sama, ale nie wiem czy to brak kompetencji w sprawie zdobywania nowych projektów czy zbyt optymistyczne zatrudnianie do poprzednich, albo jedno i drugie... Ale chyba to już taka specyfika outsourcingu i ogólnie biznesu. Raz jest za mało zasobów a raz za dużo. I nie oszukujmy się, w korpo jesteśmy tylko resourcami :) Wiele podobnych firm rekrutuje typowo pod konkretny projekt, do tego na zasadach b2b i po zakończeniu projektu kończy się również współpraca. Tutaj jednak w większości przypadków osoby czekają na kolejny. Może właśnie tu leży problem i podczas rekrutacji powinni jasno określić co się stanie gdy skończy się danej osobie projekt, jak długo będą szukać, czy po jakim czasie rozwiążą umowę.

@Mixer

@Mixer dziękujemy za tą opinię. Jak sam na pewno zauważyłeś, kryzys dotyczy większości gałęzi gospodarki w Polsce i Europie, w tym branży technologicznej. W wyniku administracyjnych nakazów ograniczeń w handlu i przemieszczaniu się, część naszych klientów zdecydowała się nie rozpoczynać nowych projektów i ostrożnie podchodzić do rozwijania tych trwających. Takie nastroje i decyzje mają bezpośrednie przełożenie na naszą firmę. Wiele z zaplanowanych projektów zostało przełożonych lub zawieszonych do odwołania. Pracownicy, którzy mieli pracować przy tych projektach, częściowo zostali dołączeni do innych zespołów, a z tymi dla których w dalszej perspektywie nie byliśmy w stanie zagwarantować projektu, zmuszeni byliśmy się rozstać. Zwolnienia o których piszesz, dotknęły 6 % osób w całej organizacji. Przeprowadzany proces nie jest łatwą decyzją, bo za każdym zwolnieniem kryją się bardzo trudne sytuacje osobiste i rodzinne. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić wsparcie w poszukiwaniu pracy osobom dotkniętym zwolnieniami. Równocześnie informujemy, że spółka zapewniła tym osobom odprawy zgodne z kodeksem pracy. Jesteśmy też w kontakcie z tymi, którzy wyrazili chęć powrotu, jeśli adekwatne do ich kompetencji projekty pojawią się u nas. Aktualnie, zarządzający Mobica Ltd., pracują nad przeprowadzeniem firmy przez trudny okres spowolnienia gospodarczego oraz nad przygotowaniem firmy na moment poprawy sytuacji ekonomicznej.

Aktualność
Like most businesses, throughout the pandemic, the automotive sector has relied heavily on cloud and automation technologies to keep operations running remotely.

Going forward, a tech will be vital to automotive manufacturers. Machine learning can help detect issues, anomalies and patterns in data to improve reliability and business efficiency. It's already happening and shows no signs in slowing down.

We partner with the world's leading automotive OEM's and Tier 1 companies and have completed over 500 successful projects. Rather than relying solely on our deep knowledge expertise in this industry, we add real value by drawing on our insights and experience from across multiple sectors such as fintech, connected devices, telecoms, navigation and many more.

Looking ahead to the future? Let us help you develop the solutions you need and enable you to truly transform your product or service.

Aktualność
As the UK’s number one Smart Tech innovator, our teams are constantly striving to accelerate and transform existing technologies. We recently partnered with a well-known HMI framework provider to develop a next-gen concept for vehicles, expanding the use of a car, not just as a means to get us from one place to another, but upgrading it to become more.

This innovative HMI concept solution is based on highly personalised experiences; enhancing the UX design with augmented reality integration and holograms, allowing personal mobile device integration and also allows for additional HMI instances such as pillar displays, HuD and digital mirrors. The potential value of this system with gesture recognition and autonomous vehicle level 4 & 5 features, firmly moves the car into space where it is firmly connected to the consumer.

With automotive competence centres and deep knowledge expertise, covering silicon, IoT, fintech, telecoms, media, entertainment, and navigation, we can help you develop the solutions that are now transforming the sector.

Want to find out more? Get in touch directly with our automotive team here automotive@mobica.com

Cześć anonimowy użytkowniku!

zapewne Twoja obecność tutaj spowodowana jest tym, że chciałbyś się wypowiedzieć na nasz temat lub dowiedzieć się więcej o nas, bo rozważasz dołączenie do naszego zespołu. Cieszymy się, że odwiedziłeś nasz profil.

Chcemy być wszędzie tam, gdzie poruszane są kwestie ważne z punktu widzenia naszej firmy. Twoja obecność w tym miejscu jest dla nas sygnałem do rozpoczęcia dialogu, podjęcia próby odpowiedzi na pytania, które Ciebie nurtują, interakcji z Tobą.

Na rynku technologicznych istniejemy od 2004. Zajmujemy się rozwojem oprogramowania dla wielu światowych koncernów. Istniejemy nie tylko w sektorze Silicon, ale także Automotive i Connected Devices. Dzięki pracy dla różnorodnych klientów nasi inżynierowie specjalizują się w szerokim wachlarzu stosu technologicznego od programowania niskopoziomowego po aplikacje webowe i BigData.
W sektorze Silicon skupiamy się na oprogramowaniu leżącym najbliżej sprzętu, jak firmware, sterowniki dla Linuxa lub Windowsa, systemy wbudowane i pokrewne technologie wykorzystywane w programowaniu niskopoziomowym.

Nasze sukcesy projektowe zawdzięczamy naszym pracownikom- utalentowanym ludziom, których wiedza i umiejętności sprawiają, że tworzymy rozwiązania, które zmieniają świat. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Efekty naszej pracy zostały dostrzeżone i wyróżnione przez London Stock Exchange, Sunday Times Tech track top 100, Królową Brytyjską otrzymując nagrodę w kategorii International Trade.

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą u nas zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z działem rekrutacji recruitment_team@mobica.com

Możesz też śledzić nasze konto firmowe na LinkedIn lub Facebook.

Natomiast jeśli potrzebujesz podzielić się komentarzem lub swoją opinią na temat naszej organizacji, zrób to tutaj.

Pamiętaj, że wszelkie komentarze, które są obraźliwe, nieprawdziwe i łamiące regulamin GO WORK.pl będą usuwane przez administratora.

Każdy człowiek ma prawo do własnej opinii, nie każdy umie opiniować z klasą.

Pozdrawiamy!

Zespół Mobica

Aktualność
The concept of Product-as-a-Service has excited many who have been looking at the potential opportunities for brands over the last few years. But, while talk around the topic continues, examples of where this alternative business model is being rolled out are limited.

We recently co-hosted a roundtable with Arm that brought together technology providers and household consumer brands to discuss the opportunities and challenges in this space. We were seeking to understand how manufacturers can utilise #IoT to turn their products into a service.

Click here to read more:

Aktualność
After being nominated by Enigma pattern to partake in the ITchallenge, It was no surprise to see the Mobicans accept and support the cause for little Maja. Maja has been diagnosed with SMA (Spinal Muscle Atrophy). This deadly disease robs people of physical strength by affecting the motor nerve cells in the spinal cord, taking away the ability to walk, eat, or breathe.

The challenge consisted of people doing push-ups and posting it out to raise awareness and fund for the treatment that little Maja needs. It is always great to see the Mobicans use what we have for the greater good and we want to thank all Mobicans who took part in supporting the cause.
Maja's donating page is still running so if you can, please donate!!

Aktualność
Last month, we held our first embedded webinar. The event had 147 people register with 98 attendees, an impressive 67% attendee rate. This is a great result for our first virtual meetup event.

The Embedded Meetups are a Mobica tradition, consisting of 3 lectures on widely understood embedded systems conducted by real enthusiasts and experts. This year it was held online, Łukasz Dawiduk started the event with his overview of the silicon sector followed by Michał Paszta discussing the “Selection of operating systems for embedded devices in a diverse IoT environment.” Przemysław Krokosz then proceeded with “New secure IoT solutions” finishing it off with Marcin Bis providing a “Practical introduction to the Yocto Project.”

We want to thank everyone who attended the event as well as Łukasz Dawiduk, Michał Paszta, Przemek Krokosz and Marcin Bis for speaking at the event. Also, thanks to Michał Cibor for his technical support as well as Katarzyna Wnuk (host), Izabela Wiatrowska, Magdalena Gołębiewska and Karol Dubas for organising the whole webinar.

Thinking of attending the next Mobica Meetup? be sure to follow us on Facebook for updates on when the next event will be.

Zwolniony

Zwolnienia grupowe w sam środek epidemii, gdzie na rynku nikt nie zatrudnia, i to ludzi z ponad pięcioletnim stażem w firmie. 31 marca o 11.48 zaprosili na meeting zaplanowany na 12 a o 18 byłem już odcięty od wszystkich systemów firmy i zwolniony z obowiązku świadczenia usług. Ogólnie firmy nie polecam, w ostatnich latach brak jest kompletnie wizji zarządzania i przede wszystkim sprzedaży. Jest focus na jednego klienta (względnie jedną branżę), a pozostali programiści pracy nie mają lub mają ją większym lub mniejszym przypadkiem. Za styl rozstania, za złą kondycję firmy, do której sam zarząd i handlowcy doprowadzili - najniższa ocena.

J23
@Zwolniony

Ten kryzys był zapowiadany od dawna i teraz pod pretekstem niby wirusa zmienia się porządek świata (między innymi te czy inne zwolnienia) - Twój przykład niech będzie przestrogą dla tych naiwniaków, którzy myślą że pracodawcy zależy na pracowniku, To jest biznes i nie ma tu sentymentów. Nie bez powodu ktoś wymyślił żeby co 3 lata zmieniać firmę. A jak w Polsce wróci rynek pracodawcy to w IT nie na długo. Co do samej firmy Mobica - to ja ją oceniam pozytywnie i w sumie nawet polecam.

Zwolniony
@J23

Realia rynku czy światowej gospodarki rozumiem, za długo jestem w branży. Natomiast to nijak ma się do stylu zwolnienia oraz do wcześniejszej polityki firmy, w szczególności nieudolności sprzedażowej.

vim
@Zwolniony

Niestety muszę potwierdzić to co napisałeś @Zwolniony. Dodałbym tylko że wirus niewiele zmienił - przed pandemią było bardzo podobnie. Masz projekt i pracujesz - jest ok. Nie masz projektu, albo twój projek zaraz się kończy - żeganmy się. Brak sentymentów - zwolnienie poprzez email i 5min 'sync meeting' na Skype :o Nie polecam firmy na dłuższy okres.

Czy Mobica Limited Poland ma ściśle ustalone godziny pracy?

Odpowiedź
@Pytanie

Zależy od projektu, ale godziny pracy są najczęściej elastyczne.

Filip

Zawsze można założyć swoją firmę i pokazać jak powinno się robić. Dla wielu osób to świetne miejsce do pracy i wiele można się przy okazji nauczyć.

huhu
@Filip