Mobica.Com (Mobica Limited Poland)

Opinie o Mobica Limited Poland

Aktualność
Like most businesses, throughout the pandemic, the automotive sector has relied heavily on cloud and automation technologies to keep operations running remotely.

Going forward, a tech will be vital to automotive manufacturers. Machine learning can help detect issues, anomalies and patterns in data to improve reliability and business efficiency. It's already happening and shows no signs in slowing down.

We partner with the world's leading automotive OEM's and Tier 1 companies and have completed over 500 successful projects. Rather than relying solely on our deep knowledge expertise in this industry, we add real value by drawing on our insights and experience from across multiple sectors such as fintech, connected devices, telecoms, navigation and many more.

Looking ahead to the future? Let us help you develop the solutions you need and enable you to truly transform your product or service.

Aktualność
As the UK’s number one Smart Tech innovator, our teams are constantly striving to accelerate and transform existing technologies. We recently partnered with a well-known HMI framework provider to develop a next-gen concept for vehicles, expanding the use of a car, not just as a means to get us from one place to another, but upgrading it to become more.

This innovative HMI concept solution is based on highly personalised experiences; enhancing the UX design with augmented reality integration and holograms, allowing personal mobile device integration and also allows for additional HMI instances such as pillar displays, HuD and digital mirrors. The potential value of this system with gesture recognition and autonomous vehicle level 4 & 5 features, firmly moves the car into space where it is firmly connected to the consumer.

With automotive competence centres and deep knowledge expertise, covering silicon, IoT, fintech, telecoms, media, entertainment, and navigation, we can help you develop the solutions that are now transforming the sector.

Want to find out more? Get in touch directly with our automotive team here automotive@mobica.com
Zwolniony

Zwolnienia grupowe w sam środek epidemii, gdzie na rynku nikt nie zatrudnia, i to ludzi z ponad pięcioletnim stażem w firmie. 31 marca o 11.48 zaprosili na meeting zaplanowany na 12 a o 18 byłem już odcięty od wszystkich systemów firmy i zwolniony z obowiązku świadczenia usług. Ogólnie firmy nie polecam, w ostatnich latach brak jest kompletnie wizji zarządzania i przede wszystkim sprzedaży. Jest focus na jednego klienta (względnie jedną branżę), a pozostali programiści pracy nie mają lub mają ją większym lub mniejszym przypadkiem. Za styl rozstania, za złą kondycję firmy, do której sam zarząd i handlowcy doprowadzili - najniższa ocena.

J23
@Zwolniony

Ten kryzys był zapowiadany od dawna i teraz pod pretekstem niby wirusa zmienia się porządek świata (między innymi te czy inne zwolnienia) - Twój przykład niech będzie przestrogą dla tych naiwniaków, którzy myślą że pracodawcy zależy na pracowniku, To jest biznes i nie ma tu sentymentów. Nie bez powodu ktoś wymyślił żeby co 3 lata zmieniać firmę. A jak w Polsce wróci rynek pracodawcy to w IT nie na długo. Co do samej firmy Mobica - to ja ją oceniam pozytywnie i w sumie nawet polecam.

Zwolniony
@J23

Realia rynku czy światowej gospodarki rozumiem, za długo jestem w branży. Natomiast to nijak ma się do stylu zwolnienia oraz do wcześniejszej polityki firmy, w szczególności nieudolności sprzedażowej.

vim
@Zwolniony

Niestety muszę potwierdzić to co napisałeś @Zwolniony. Dodałbym tylko że wirus niewiele zmienił - przed pandemią było bardzo podobnie. Masz projekt i pracujesz - jest ok. Nie masz projektu, albo twój projek zaraz się kończy - żeganmy się. Brak sentymentów - zwolnienie poprzez email i 5min 'sync meeting' na Skype :o Nie polecam firmy na dłuższy okres.

Czy Mobica Limited Poland ma ściśle ustalone godziny pracy?

Odpowiedź

Zależy od projektu, ale godziny pracy są najczęściej elastyczne.

Filip

Zawsze można założyć swoją firmę i pokazać jak powinno się robić. Dla wielu osób to świetne miejsce do pracy i wiele można się przy okazji nauczyć.

huhu
@Filip

Zmień pracę, weź kredyt

Wirus

Czy to prawda, że obecnie zwalniają grupowo w Warszawie, a tym którzy zostają obcinają wynagrodzenia?

tomek
@Wirus

Tak to prawda, około 30 osób zostało zwolnionych.

Jaro

Kolejna fala madrych decyzji. Zmiotlo oddzialy w Lublinie i Poznaniu. 0% pewnosci zatrudnienia tutaj

Tosik

Chciałem się z Wami podzielić moim doświadczeniem rekrutacyjnym do firmy M. Otóż w roku 2019 - DWUKROTNIE kontaktowano się ze mną i proponowano stanowisko wyższego szczebla w Bydgoszczy (wprawdzie rekruterka była spoza PL, acz jest polką). Po kilku rozmowach telefonicznych, usłyszałem, że wstępnie pasuję na to stanowisko, zostanę umówiony na rozmowę z potencjalnym przełożonym. I nastąpiła kompletna cisza. Zero odzewu. Po pół roku jest ponowny kontakt - tym razem z lokalnego biura z propozycja spotkania (poproszono mnie o podanie dogodnych terminów) i znowu cisza - do teraz (4 miesiąc). Rozumiem, że mogę nie pasować do danej roli, bądź mam wygórowane oczekiwania, ale pozostawienie kandydata bez kontaktu, pomimo obietnic umówienia spotkania - jest - jakby to ująć delikatnie - słabe. A teraz wisienka - pracuje u największego pracodawcy IT w Bydgoszczy - rozmawiałem z paroma kolegami i przynajmniej 3 z nich ma z M w tym mieście dokładnie takie samo doświadczenie. Słabe to. Szkoda czasu. Całe szczęście - pojawiają się podobne firmy w mieście, którym faktycznie zależy na wzroście.

tudu

Jestem związany z Mobicą już kilka lat. Sama firma jak każda ma trochę wad, jak i trochę zalet, ale zdecydowanie więcej zalet :) Bylem w kilku ciekawych projektach i spędziłem też trochę czasu na ławce. Czuje, ze zdecydowanie rozwinąłem się technologicznie podczas tego czasu. Pieniądze w porównaniu do konkurencyjnych film są dobre, nie ma żadnego ciśnienia na taski i atmosfera jest super. Oczywiście znajdą się jakieś minusy jak np. problem z miejscami parkingowymi, czy zmiana procesów wewnątrz firmowych, ale można to jakoś przeboleć. Polecam szczególnie tym którzy mają ochotę się uczyć i rozwijać.

Tester

Pozytywne opinie tutaj to nie fake ani nie reklama, pracuję dłuższy czas w Mobice jako tester, tu właśnie zacząłem i powiem, że na tle innych firm (mam spore kręgi znajomych i rodziny w IT) Mobica wypada całkiem nieźle. Fakt, że sporo ludzi odeszło ostatnimi czasy, głównie przeważała kwestia niepewności i oczywiście pieniędzy. Czasem ludzie odchodzą gdy trafią do "gorszego" klienta. Niemniej jednak jestem zadowolony z przepracowanych tu kilku lat, niektóre szkolenia i certyfikaty w pełni finansuje Mobica, za inne - partycypuje z 50% wkładem. Przeżyłem w tej firmie z 5 solidnych zmian, za każdym razem to jakby zmienić pracę... Raz jest lepiej, raz gorzej ale faktem jest, że to ludzie tworzą firmę i - jak chyba wszędzie - od tego zależy jak dana firma jest postrzegana. Podsumowując od strony testera jak najbardziej polecam jeśli warunki finansowe dogadacie takie, jakie Was usatysfakcjonują.

Na jakie benefity można liczyć w Mobica Limited Poland?

kreslarka

Dostępne benefity: - program multisport - program opieki zdrowotnej - ubezpieczenie grupowe - dla osób zaangazowanych w życie firmy bilety do kina - owoce dla pracowników w jeden dzień tygodnia - ciasto dla pracowników w jeden dzień tygodnia - spotkania integracyjne dla wszystkich chetnych pracowników - bezpłatne korzystanie z platformy szkoleniowej Udemy - dofinansowanie szkoleń - pakiety relokycjne dla nowych pracowników

software dev

Pracuję w Mobice 2 lata jako programista i z doświadczenia w paru projektach mogę stwierdzić, że wszystko zależy od ludzi do których akurat trafisz na projekt, szczególnie chodzi o managerów. Wiadomo, że nie każdy jest idealnym managerem i nie każdy klient jest jak kolega ale mając chociaż minimalne zdolności komunikacji zawsze można się dogadać. Jeśli projekt komuś nie odpowiada z różnych względów to istnieje możliwość zmiany na inny. Stawki są rynkowe w przypadku umowy o pracę a co roku można liczyć na podwyżkę w oparciu o ocenę roczną. Ponadto dużym plusem są projekty wyjazdowe na których otrzymuje się dietę, mieszkanie oraz budżet na powroty do kraju a wszystkie formalności załatwia firma. Przed Mobicą pracowałem w paru innych firmach i wbrew opiniom kilku kolegów cenię sobie podejście do pracownika i jakość pracy w tej firmie. Co do narzekania, że jest to outsourcing i co chwila jest się rzucanym na inny projekt - ponownie wszystko zależy gdzie się trafi. Zdarzają się projekty bardzo krótkie np 3 - miesięczne jak i takie trwające ponad 6 lat.

Jakub
@software dev

Piszesz, że pracujesz już jakiś czas. Czy firma przyjmuje pracowników także tylko na czas trwającego projektu i umowy są określone pewnym terminem, czy raczej jest to współpraca stała na czas nieokreślony?

@Jakub

Firma zatrudnia na stałe - okres próbny 3 mies, po tym na czas nieokreślony. Jeśli w danym momencie ktoś jest bez projektu (po skonczeniu poprzedniego lub zaraz po zatrudnieniu) to i tak dostaje normalną wypłatę. Mobica prowadzi też projekty wewnętrzne dla takich osób aby doszkolić je w jakiejś technologii do czasu aż pojawi się kolejny projekt komercyjny. Od niedawna mamy też dostep do szkoleń na platformie Udemy

do software dev
@software dev

Wybacz prosze, ale brzmi to jak reklama. Po tylu negatywnych wpidsaach - w koncu sie ktos zajal pisaniem pochlebnych opinii. Przy utracie - w ciagu ostatnich 12 miesiecy ponad polowy ludzi pracujacych dluzej niz 7 lat - cokolwiek napiszesz - ludzie, którzy są na miejscu wiedzą jaka jest prawda.

@do software dev

Rozumiem, że może to wyglądać na reklamę ale tak jak pisałem jest to moja subiektywna opinia po kilku latach doświadczenia w paru innych łódzkich firmach. Nie wiem na jakim stanowisku tu pracowałeś/-aś ale mnie jako programisty nie dotknęły żadne zmiany organizacyjne. Zmniejszyła się za to ilość managerów. W pozostałych kwestiach przedstawiłem rzeczywiste warunki, ale tak jak już pisałem wszystko zależy od ludzi na których się trafi na projekcie oraz GM-a.

W tej firmie jest więcej managerów niż developerów. Dostają stanowiska po znajomości co w ogóle nie idzie w parze z kompetencjami. Nie potrafią załatwić nowych projektów, swoich podwładnych oszukują na każdym kroku. Obecnie na rynku ta firma nie ma racji istnienia, a po Brexicie nie będzie nawet czego zbierać.

Twoje wioski wydają się jak dalekosiężne przypuszczenia, które niekoniecznie muszą dojść do skutku. Czy rzeczywiście nie widzisz jakichkolwiek pozytywów wynikających z pracy w Mobica Limited Poland? Jest to globalna firma, której technologie zmieniają wyniki biznesowe. Firma oferuje również bardzo rozbudowaną ścieżkę kariery. Postaraj się proszę napisać również plusy związane z pracą w tej firmie. Może praca tam czegoś Ciebie nauczyła?

@Anna

Jakie technologie? To jest czysty outsourcing, tu sie niczego innowacyjnego nie tworzy, nie projektuje. Firma celuje w slabe projekty, ktore mozna wyoutsourcowac do Azji. Jaka rozbudowana sciezka kariery? Mozesz byc jedynie devem za stawke ponizej rynkowego poziomu. Na managerskie stanowisko nigdy sie nie dostaniesz, chyba ze wiesz z kim wodke pic. Twoje wnioski wydaja sie jak dalekosiezne przypuszczenia. Ta praca mnie jedynie nauczyla, ze jak ktos raz cie wydyma, to bedzie robil to regularnie.

Szymon

Firmy bardzo często prowadzą rekrutacje wewnętrzną na stanowiska wyższego szczebla, żeby wybrać osobę, której kompetencje już znają i wiedzą, że poradzi sobie na menadżerskim stanowisku. Jednak Ty twierdzisz, ze w Mobica Limited raczej tak się nie dzieje. A szkolenia, które pozwolą Ci się rozwinąć i nabyć nowe umiejętności. Czy firma je oferuje?

Nie

Wanda

W takim razie szkoda, że pracownicy firmy Mobica Limited Poland nie są wysyłani na szkolenia, które miałyby na celu podniesienie ich kwalifikacji zawodowych. Przejrzałam Twoje wcześniejsze wypowiedzi i nie da się już zaprzeczyć, że chyba nie jesteś w stanie wymienić nam jakiejś pozytywnej strony tego pracodawcy. A co powiedziałbyś na temat dodatków pozapłacowych? Czy są tam jakieś oferowane?

sdfaaa

Na początku w Mobice było super, pracownik był stawiany zawsze na pierwszym miejscu, po kilku latach się to zmieniło, osoby, które lądowały na wysokich stanowiskach w ogóle się na nie nie nadawały (nie miały doświadczenia, wykształcenia ani podejścia do KOLEGÓW - nie służących, bo chyba o tym zapomnieli), w końcu firma zaczęła podupadać przez złe decyzje, słabą ilość i jakość umów ze zleceniodawcami oraz wspomniane osoby na zbyt wysokich stanowiskach. W pewnym momencie zaczęto oskarżać pracowników o to, co schrzanił klient, w trakcie niektórych projektów wysyłano pracowników w miejsca niebezpieczne (Londyn, Calais, Frankfurt, Paryż, Birmingham, Berlin), w których było w tym czasie dużo zamachów, nieważne, że gazety i telewizja ostrzegały o ryzyku - pracownik miał jechać i już, bo tak chciał klient. W końcu zaczęto zwalniać bardzo dobrych pracowników, podejście zmieniło się o 180 stopni, bo pojawił się nowy inwestor, który miał wesprzeć firmę i pomóc w rozwoju, ostatecznie w firmie z ponad 1000 pracowników została około połowa. Kiedyś polecałem wszystkim dobrym znajomym, dzisiaj nie polecam nikomu. Tak jak to mawiają - im wyżej się wzbijesz, tylko głośniejszy upadek będzie.

Pwriisjsa
@sdfaaa

Zgadzam sie z tym co piszesz... ale z tym miejscami niebezpiecznymi to po bandzie poleciales. Za duzo telewizji i gazet.

Chyba znowu idzie fala z%%%%ń - tylu wypowiedzeń dawno nie było. Możliwe, że ludzie znowu się przestraszyli. Mam nadzieje, że ten rok będzie odmienny od poprzednich paru.

@Michał

Czy zwolnienia są z jakiegoś konkretnego powodu? Mimo tego co piszesz pracodawca cały czas szuka nowych pracowników. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/mobica-limited-sp-z-o-o-oddzial-w-polsce,13104 jest kilkanaście aktualnych ogłoszeń rekrutacyjnych. Napisz więcej o sytuacji w firmie tak, żeby osoby zainteresowane pracą mogła dowiedzieć się więcej o obecnej kondycji pracodawcy.

iOS
@Szymon

Wydaje mi się, ze poprzednia wypowiedz miała na myśli - obawy przed coroczna akcja „czyszczenie ławki”, czyli pozbywanie się ludzi których nieudolny zespół sprzedawców nie ulokował w projektach. Sytuacja powtarza się od 2016 roku - pomimo kazdorazowego zapewnienia przez management - ze to „ostatni raz”

@iOS

Osoby do zwolnienia są wybierane losowo, czy są to pracownicy z najkrótszym stażem lub nie wykazujący dobrych wyników? Od czego to zależy? Jak dużo osób może odejść i czy na ich miejsce będą przyjmowane nowe osoby. Napisz więcej informacji jeśli możesz.

Android
@Szymon

W tym problem, ze zasady nie sa jasne. Obserwujac to pare lat - odnosze wrazenie, ze sa to osoby ktore sprzeciwiaja sie "wejscia" w projekt ktory jest kopalnia archeologiczna - jesli chodzi o technologie. Krotka pilka - odmawiasz ? masz swoje zdanie? dziekujemy za wspolprace

@Android

Skoro zasady nie są jasne można tylko spekulować, że jest tak jak mówisz. Czy na miejsce zwolnionych osób będą nowe przyjęcia? Znalazłem na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/mobica-limited-sp-z-o-o-oddzial-w-polsce,13104 sporo ofert rekrutacyjnych, więc są poszukiwani pracownicy. Podziel się swoim doświadczeniem i napisz jakie umowy o pracę firma proponuje nowym pracownikom. Długość kontraktu jest bardzo ważna.

ponownie ja

słabo firma usuwa nieprzychylne komentarze na swój temat weszłem tutaj po kilku m-cach i okazało się żę moj komentarz został wymoderowany @work.pl niestety, ale wiarygodności waszemu portalowi to nie przysparza

pani od polskiego
@ponownie ja

"weszłeś" tutaj... No, gratuluję...

@pani od polskiego

to wszystko? gratuluję merytorycznego komentarza. Twoja tendencja do używania wielokropków też jest dyskusyjna

Wojtas
@ponownie ja

To jest normalne. Na tym ten portal zarabia. Podobnie robi strona z „dobrymi” lekarzami czy portale z ocenami produktów.

@Wojtas

Trochę tendencyjny jest Twój komentarz. Proszę, żebyś skupił się na kwestiach, które są tu najważniejsze, tj, na wyrażaniu swojej opinii na temat warunków pracy w Mobica Limited Poland. Dawno już nikt o tym nie pisał, a więc bylibyśmy szczególnie wdzięczni, jakbyś zdradził nam jakieś szczegóły dotyczące tego przedsiębiorstwa. Zacznij może od atmosfery, która panuje między jego pracownikami? Czy można uznać ją za dobrą?

Konrad

Mobica ma bardzo dobrą opinię jako pracodawca. Interesuje mnie praca w firmie. Potrzebujecie ludzi?

@Konrad

Tak bardzo boli zajrzenie na stronę firmy i sprawdzenie?

Wojtas
@ja

To jest bot. Chodzi o to aby sztucznie tworzyć ruch. Zachęca do dzielenia się. Widać mu się udało.

Eng

Ciekawe i rozwijające projekty, możliwość zmiany projektu, zarobki adekwatne do rynku płac w danym mieście, atmosfera ok i dużo wyjść socjalnych, dofinansowanie szkoleń, praca w nowych technologiach i duża możliwośc rozwoju.

Były Pracownik
@Eng

Niestety zarobki już dość dawno przestały być atrakcyjne, przynajmniej jeśli chodzi o Bydgoszcz. Mobica zupełnie przegapiła moment, gdy do Bydgoszczy wkroczyła konkurencja.

Mary
@Eng

Chyba sobie jaja robisz ? Dokładnie wszystko jest na odwrót

JUNIOR IT SUPPORT ENGINEER Na jakie zarobki można liczyć w Bydgoszczy?

exmobicanin

Niegdyś jedna z najlepszych firm w kraju. Żal patrzeć co się obecnie dzieje w niej. Wszystko zaczęło się psuć jesienią w 2017 roku. Krąży pogłoska że wszyscy dobrzy pracownicy już przeszli do konkurencji. Jak będzie dalej tego nikt nie wie? Miejmy nadzieję, że firma stanie jeszcze na nogi i będzie jak dawniej.

Zostaw merytoryczną opinię o Mobica Limited Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobica Limited Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Mobica Limited Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobica Limited Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobica Limited Poland?

Kandydaci do pracy w Mobica Limited Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobica Limited Poland