Opinie o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Alcatel Lucent. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Alcatel Lucent na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

Matt Nowy wpis

Interesuje mnie zatrudnienie jako Junior Network Engineer. Wiem że ogłoszenie jest już nieaktualne ale chciałbym wiedzieć kiedy teraz będą nowe rekrutacje. Ktoś wspomniał poniżej o zwolnieniach grupowych ale to chyba nie ma związku z firmą. Napiszcie jak jest.

bez-znaczenia Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Witam, Co ze zwolnieniami grupowymi w @Nokia w Bydgoszczy. Czy wiadomo ile osób i z jakich działów pójdzie do redukcji?

Jakiś rok temu pisaliście, że firma daje tylko symboliczne podwyżki, jakie to są to mniej więcej kwoty? Każdy pracownik dostaje tyle samo czy różni się to zależnie od stanowiska? Była mowa również o dokładaniu obowiązków tym ludziom, którzy pracują dłuższy czas. Czy obecnie coś się zmieniło? Może chociaż dokładają obowiązków, ale nieco więcej za nie płacą?

Zmotywowany Nowy wpis

Bardzo motywują do szukania innej pracy symbolicznymi podwyżkami. Polityka jest taka, że doświadczonych pracowników zastępuje się skończoną ilością studwntów i dokładaniem obowiązków po poprzednikach tym co zostali. Przykre.

Inżynier Oprogramowania

Zazwyczaj w rekrutacji biorą udział 2 lub 3 osoby (oprócz kandydata) - manager oraz 1 lub 2 inżynierów. Rozmowa jest prowadzona najpierw po polsku, a potem po angielsku, aby sprawdzić czy kandydat zna język. Czasami też dostaje się fragment technicznego tekstu do przetłumaczenia (np. o macierzach dyskowych, o serwerach, konfiguracji, etc). Pytania sprawdzające wiedzę ograniczają się do wyciągnięcia od kandydata informacji o sieciach IP, protokołach TCP, UDP, SNMP, o konkretnych językach programowania i ich funkcjonalnościach, dostępnych bibliotekach, itp. Generalnie sprawdzane jest to co kandydat napisał w CV. Jeśli napisał nieprawdę, to od razu jest skreślony (tak, bywają tacy co ściemniają w CV). Następnie przychodzi czas na rozwiązanie tzw. "problemu". Problem może być różny w zależności od stanowiska na które się aplikuje. Chodzi w nim o to aby sprawdzić czy kandydat potrafi myśleć i nawet jeśli nie zna rozwiązania, to czy potrafi iść w jego kierunku analizując różne warianty. Najgorsze co może być, to gdy kandydat powie "nie wiem" i dopuści temat. Wielkim plusem jest znajomość Linuxa (konsola). Kompletnie nie ma znaczenia czy ktoś zna się na hardware czy też nie. Mogłeś nigdy nie rozkręcać komputera, a będziesz przyjęty jeśli potrafisz dobrze programować.

Pytania są różne: - optymalizacja prostego algorytmu (są różne), - określenie jak dany kod zadziała, - naprawienie błędu w kodzie, - co się stanie gdy... i tutaj podany scenariusz, - obliczenie czasu odpowiedzi serwera, - co to jest DNS, do czego służy, - jak działa TCP/IP, - co to jest maska podsieci, jak się liczy, - protokoły TCP, UDP, jak działają, czym się różnią, - podany jest opis funkcjonalności i pytanie - jak byś to przetestował.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Bydg

w tym zakladzie są kryminalisci deportowany morderca krzysztof pedofil luty pedofil nekrofil kanibal z aids zlodziej organów z siatki handlarzy smiercią i pedofili morderca - sylwester kaczyk z tej samej siatki - aids - wspomaga ich michal kryminalista twarowski kryminalista miedzynarodowy siatka pedofili handlarze smiercią mordercy zlodzieje organów wandale internetowi gwalciciele dzieci

Zofia

A można zwięźlej i bardziej merytorycznie?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Alcatel Lucent?

były_pracownik

Poprzez politykę finansową firmy i braku podwyżek raczej ciężko tam o dobrą atmosferę ostatnio ;)

Zofia
@były_pracownik

A rozwiniesz tę całą politykę finansową?

i_tak_nikogo_to_nie_obchodzi

Powiem tak: przybyłem zaraz po studiach inżynierskich, całkiem sporo się nauczyłem, dostałem nawet podwyżkę, po czym zwolniłem się, popracowałem w kilku innych bydgoskich firmach i zmieniłem całkowicie miejsce pracy oraz zamieszkania. Niczego z powyższej listy nie żałuję, za różne rzeczy bardzo dziękuję, ale trzeba jednak wiedzieć, kiedy odejść, żeby nie zatracić kontaktu z rzeczywistością i otaczającym nas światem... Osoby, które same się zwalniają, mają roczną "banicję", więc jeżeli ciągnie wilka do lasu, to trzeba minimum ten rok poczekać. Osobiście wyznaję zasadę, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ba - nawet zbyt długie stanie w jednej rzece bywa szkodliwe, bo można nabawić się reumatyzmu. Można się sporo nauczyć, poznać różne technologie. Część projektów to zwykła utrzymaniówka, rzadko kiedy trafia się coś innowacyjnego, a jeżeli już, to tylko dla "wybranych". Niższe wynagrodzenia dla lojalnych pracowników to fakt - ludzie potrafią siedzieć tam 10, 15, a nawet 20 i więcej lat, nie widząc tego, co się dzieje dookoła. To smutne, że ludzie, którzy wypruwają sobie żyły dla tak nisko płatnych stanowisk nie są w żaden sposób motywowani - pomijam tu "wczasy pod gruszą", Dinner For Two (którego już chyba nawet nie ma), czy wsparcie z ZFŚS na wakacje/święta. Wiele osób narzeka, że zarabiają za mało, ale nie mają takiej siły przebicia, żeby złożyć wypowiedzenie - bo gdy to pracodawca ich zwolni, to dostaną odprawę w wysokości kilku(nastu) miesięcznych wynagrodzeń. Ok, czaję, ale nie lepiej jest się zwolnić, poszukać lepiej płatnej pracy i samemu sobie wypracować równowartość odprawy, a nie koczować przez lata w nadziei, że będą masowe zwolnienia? Swoją drogą, Bydgoszcz to specyficzne miasto - tu nie ma firm, tu są ZAKŁADY PRACY, co wiąże się z historią tego miasta. Wiele osób traktowanych jest nie jak specjaliści w swojej dziedzinie (programiści, testerzy, administratorzy - wpisz, co uważasz za stosowne), tylko jak ludzie pracujący przy taśmie, którzy są tylko malutkim trybikiem w całej machinie i nie mają nic do powiedzenia. Jedną zębatkę można wymienić - dziesięć, pewnie też da radę. Co jednak zrobić, gdy po wymianie jednego elementu siada kolejny, co powoduje przestoje w pracy całej maszyny? Mam nadzieję, że firma nie dojdzie do takiej ostateczności (chociaż może się mylę i teraz tak jest, a nikt tego nie dostrzega). Jedno jest pewne - Nokia Bydgoszcz / Alcatel-Lucent Bydgoszcz / Lucent Technologies potrzebuje tego, żeby za rządzenie wziął się mądry człowiek, który dostrzeże całe kolesiostwo, które jest tam obecne i który będzie w stanie zastanowić się, co należy zmienić, żeby było lepiej. Jeżeli potrzebowali kilku lat żeby zdiagnozować gościa, który mocno ludziom obcinał podwyżki i doliczał ten hajs do konta firmy, to jestem pewien, że nie będzie łatwo odkręcić to wszystko do normalnego stanu. Jeżeli ktoś podjąłby się tego zadania, to zostawiam pewien adekwatny cytat: "zapewne wielu z Was zginie, ale jest to poświęcenie, na które jestem gotów [dla dobra firmy]". Z tą myślą zostawiam Was, drodzy GoWorkowicze i życzę Wam umiejętności podejmowania trafnych decyzji, a marudom z ALU siły, żeby wyjść ze swojej "strefy komfortu" i w końcu podjąć męską decyzję (wbrew pozorom niektóre kobiety mają większe jaja, niż faceci, więc kobiet również się to tyczy). Hasta la vista :) "Nieważna szpada, lecz jak się nią włada"

06vhyf67dfhzgyu
@i_tak_nikogo_to_nie_obchodzi

Szczery opis.Smutna prawda o Bydgoszczy,dzięki za analizę,nigdy tak nie ogarnąłem tego. Mądry z Ciebie inżynier.Smutna prawda o alcatelu.

@06vhyf67dfhzgyu

@06vhyf67dfhzgyu, to jest po prostu szczera i prawdziwa opinia, napisana z perspektywy kilku lat po odejściu z ALU. Bardzo brakuje szczerości i uczciwego podejścia w różnych kwestiach. Jeżeli coś się zmieniło, to dajcie proszę znać, jak sytuacja wygląda obecnie.

.wp
@i_tak_nikogo_to_nie_obchodzi

A czy ten obcinacz to Hru...??

@.wp

Nie, to akurat nie ten - HH nie jest od HR-ów, ale wiem, do czego się odnosisz :) Tamtego gościa wywalili z hukiem, jak różne ciekawostki wyszły na jaw

Franz
@i_tak_nikogo_to_nie_obchodzi

Co ma do tego miasto Bydgoszcz? Jest firma, kadra kierownicza i to oni tworzą warunki i klimat.

@i_tak_nikogo_to_nie_obchodzi

Po 3 latach sytuacja tutaj w firmie jest nadal taka sama jak opisujesz. Brak innowacyjnych projektów, ciągle to samo, i tak w kółko. Bardzo ograniczone dzielenie się wiedzą, czyli jak przychodzi nowy projekt, ciągle te same osoby zajmują się ich wdrażaniem, a reszta niech klepie wszystko co oni przygotują w MOP'ach i najlepiej nie mieć żadnych pytań bo są ciągle zajęci. Poziom zarządzania ludźmi to porażka, bo kto to widział, żeby prosić się całego zespołu o to, czy można wziąć parę dni urlopu. Takie pojęcie jak podwyżka jest tutaj obce dla normalnych inżynierów. One są tylko dla wybranych. A jak już dostaniesz podwyżkę to po 2/3 latach w wysokości do 5/6%. Co jest kpiną z człowieka, przy inflacji wynoszącej ponad 15 procent. Z firmy zaczyna odchodzić coraz więcej inżynierów, ponieważ u konkurencji mogą dostać znacznie większe pieniądze i mają większe szanse rozwoju. Ludzie też mieli dość tego, że jak weszło coś nowego, to był kompletny brak szkoleń w tym temacie, jest się rzucanym na głęboką wodą i radź sobie sam. Też było coraz częściej praktykowane, że PM zrzucał swoje obowiązki na inżyniera albo godził się na wszystko to co klient chce a w razie problemów obarczano i tak inżyniera za całą sytuację. Kolesiostwo nadal tutaj istnieje, tak jak wspomniałem, wdrażanie projektów ogarniają cały czas te same osoby, a reszta jedynie klepie excele albo kopiuje komendy z przygotowanej dokumentacji. Podwyżki też dostają zazwyczaj te same osoby, bo na resztę nie starcza niestety. Także, jak ktoś chce zacząć pracę w IT i móc studiować to jest to fajna firma, ale nie warto zapuszczać korzeni. Też nie warto słuchać gadania, że w firmie panuje fajna atmosfera. Fajna atmosfera już jest w prawie każdej firmie. Popracować z rok albo dwa i przejść gdzie indziej.

Barbara
@były_pracownik

A dużo jest tam osób studiujących? Właśnie zależy mi na stażu/praktyce. Chociaż nieciekawie to wygląda, tzn ze te same osoby non stop mają projekty, i nie dopuszczają do nich innych ;/

@Barbara

Tak, studentów jest coraz więcej, jest to spowodowane odejściami z pracy i trzeba jakoś projekty obsadzić. Generalnie firma na start fajna, pozwoli zapoznać się z tym jak działa korporacja. Jak wygląda pracy na projektach, itd. Ale radził bym po roku poszukać czegoś innego, żeby się rozwijać. Ważne też jest, aby przy rozmowie jasno się określili, czy zatrudnionym się będzie jako Working Student przez Nokię, czy przez firmę podwykonawczą. Z firmy podwykonawczej jest ciężko potem przejść do właściwej Nokii.

Wiktor

Co byście tu nie napisali to wiadome jest jedno, że mamy dobrego pracodawcę i szanujmy to bo czas jest tak niespokojny , że nikt nie czuje się bezpieczny

DziewczynyLubiąBrąz
@Wiktor

Łubu-dubu. Nieprawda że dach przeciekał, szczególnie że prawie nie padało.

ex nokia
@Wiktor

Żartujesz, prawda? Świat już dawno odjechał bydgoskiej Nokii, teraz ta firma to skansen. Stare technologie, wynagrodzenia o połowę niższe niż rynkowe. Polecam zmianę pracy, by zobaczyć jak wygląda świat. Obecnie możesz pracować zdalnie, za stawki warszawskie czy krakowskie, bez zmiany miejsca zamieszkania.

Maria
@DziewczynyLubiąBrąz

Hah, czyli nie zgadzasz się? To może ty mi właśnie udzielisz bardziej „krytycznych” informacji - czy warto? Jak nie to czemu? Konkrety pls

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Alcatel Lucent?

Byly pracownik

kazdy dzial to jakby odrebne panstwo, wszystko zalezy kto jest przelozonym za granica bo polacy nie maja nic do powiedzienia.

@Byly pracownik

Wszystko zależy od wielkości zespołu. Ale takze i małe zespoły moga zostać zauważone, szczególnie jak wprowadzą coś co drastycznie zwiększy produktywność pracowików.

Rozczarowana

Masz robić I już, co roku straszą masowymi zwolnieniami, a później śmieszne podwyżki "wyrównania". Czas pracy nienormowany, dzien, noc masz robić... Możesz wybrać to jako nadgodziny tylko nigdy nie ma kiedy. Bierzesz wolne? - to najpierw zasuwasz nockę (oczywiście ponad program), zebys mógł następnego dnia wziąć urlop a wieczorem zasuwasz znowu, bo gdafik napięty a swoją peace trzeba zrobić

prog

Jak tutaj wygląda ten język angielski dla programisty? Niestety angielski to moja słaba strona. Oczywiście, że z pisania dużo rzeczy rozumiem ale z mówienia niestety zbytnio nie. Po prostu dosyć słaby poziom. Zarobki tutaj są na dość dobrym poziomie. Jeśli ktoś inaczej uważa to niech idzie pracować na budowie albo na produkcje za prawie najniższą krajową . Nawet na budowach są dziś nędzne zarobki ...

@prog

niektorzy tutaj tak dukaja po angielsku ze az uszy wiedna, zreszta hindusi ani niektorzy amerykanie nie sa lepsi wiec tego bym sie nie obawial, podciagniesz sie z czasem, duzo musisz pisac po angielsku, mowic niewiele bo technicznych rzadko ktos o cos pyta, maja odwalac robote i sie nie udzielac albo przytakiwac.

@prog

zarobki jak na kujawsko pomorskie sa srednie, a jak na polske i branze sa zenujace

@Byly pracownik

No ja nie wiem czy jak dostajesz na dzie dobry wiecej niż średnia krajowa to tak średnio. Dodam że jest to minimalna stawka. Co jest najistotniejsze to fakt że duże ludzi jest zatrudnianych przez podwykonawców i dlatego maja niższe pensje. Jak sie ktos godzi pracować za mniej to niech nie narzeka.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Alcatel Lucent? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Jacub

Telefon sluzbowy mozesz otrzymac (wiem, bo Sam dostalem jako manager IT). Auto tylko dla nielicznych, waznych pracowników. Dostaniesz laptopa w IT i monitor, myszke, klawiature. Tak bylo kiedyś, tersz jak przyszla Nokia to mozesz dostac nawet 2 monitory. Powodzenia w procesie rekrutacyjnym i wynegocjowania samochodu służbowego.

@Jacub

Trzeba przyznać, że firma Alcatel Lucent faktycznie oferuje pracownikom wszystkie niezbędne narzędzia pracy - to się ceni. Widziałam na kilku stronach oferty pracy od tej firmy, więc na pewno sporo osób rozważa aplikowanie do niej. A czy istnieje tam możliwość całkowitej pracy zdalnej? Jak to wygląda?

Byly pracownik

samochodu nie dostaniesz bo musisz miec odpowiedni level ktorego z marszu nie bedziesz mial, laptop jakis biedny dostaniesz aczkolwiek podobny kupisz na allegro za niecale 2 tysie, napewno nie sprzet dla programisy, do tego bedzie tak zarzucony softem firmowym ze zeby jakos pracowac bedziesz musial polowe wyciac na dzien dobry. na monitor pozadny czasem trzeba czekac, programy do pracy kupuja nie powiem ale jak widze firme telekomunikacyjna pracujaca na windowsach to mi sie smiac chce - niestety management nie zna nic innego

@Byly pracownik

Mijasz się trochę z prawdą. Co do samochodu to potwierdzam. Laptopy sa jakie sa ale nie takie za 2000 zł (koszt tego laptopa to ponad 4tyś w wersji podstawowej). Aktulanie do dyspozycji jest nowy sprzęt do którego mozna odrazu zamówic dodatkowe podzespoły. Zgadzam sie że komputery maja duzo oprogramowania firmowego (przez co mogą smigac troche wolnej, ale jest to nieodczuwalne przy tym sprzęcie), ale nie możesz go usuwać ze wzgledów czysto funkcjonalnych dla pracownika, ale również bezpieczeństwa. Standardem jest Win10 ale masz też mozliwość zainstalowania innych systemów operacyjnych. Bazowo każdy dostaje standardowy sprzęt i dostosowuje go do swoich potrzeb.

On

Jak poprawnie nazywa się ta firma obecnie?

Harry
@On

Nokia

yhtjt

Firma niesprawiedliwie traktuje długoletnich pracowników (dyskryminuje je jeżeli chodzi o poziom wynagrodzenia) w stosunku do nowych osób.

@yhtjt

Cześć! Czy to oznacza, że nowy pracownik może obecnie liczyć na większe pieniądze niż pracownik ze stażem? Czy chodzi Ci o brak podwyżek lub innych benefitów, takich jak premie? Jeżeli masz aktualne informacje o wysokości stawek w firmie Alcatel Lucent to fajnie, gdybyś się nimi podzielił.

@Gabriela

premie sa albo ich nie ma, sa albo dobre albo kiepskie, loteria, podwyzki to jest smiech na sali, nie nadazaja za inflacja nawet.tak nowi dostaja lepsze pieniadze bo wymaga tego rynek, starzy musza odejsc i wrocic zeby dostac podwyzke, innego sposobu nie ma.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Alcatel Lucent?

Alcatel-Lucent jako firma już nie istnieje.

Gabriela

@Nick A możesz napisać, czy ta firma zakończyła swoją działalność, czy zmieniła nazwę? W sieci nie widzę żadnej informacji na ten temat. Odpowiedz proszę.

robot
@Gabriela

pierwsze zdanie z wikipedii: "Alcatel-Lucent – spółka globalna, wcześniej z siedzibą główną w Paryżu, a od stycznia 2016 roku jest częścią Nokii" Ostatnio mam wrażenie, że tzw. moderatorzy z goworka to jakaś słabo wyszkolona AI

@robot

@robot Czyli rozumiem, że firma zmieniła tylko nazwę, a dalej prowadzi swoją działalność http://nokiabydgoszcz.pl/. Na jaką umowę zatrudnia ta firma?

Byly pracownik

zalezy na kogo trafisz i do jakiego dzialu. czesc jest naprawde fajna a czesc ma podejscie jak nasz rzad, przytakuj i nie chciej nic, wszelkie problemy rozwiaz sam.

Bartosz

Może mi ktoś podpowie czy firma potrzebuje pracowników i jaką umowę proponują na początek?

Józek

Jak dzisiaj atmosfera w ex-Alu na Pilickiej? Bo ja odszedlem 2 lata temu.

Bartomelo

Cześć. Czeka mnie rozmowa w Nokii. Aplikuję na stanowisko Inżyniera Transmisji (może uda się Senior IT). Chciałem zapytać, czego mogę się spodziewać, jeśli chodzi o zarobki. Mam 2 letnie doświadczenie z transmisją i całą działką z tym związaną. Myślicie, że widełki 5000 - 7000 netto będą okej, czy raczej to przegięcie? Ma ktoś jakieś doświadczenie? Proszę o poradę.

@Bartomelo

jak poszło? :)

piotrek
@Bartomelo

Niska wycena jak an seniora w IT w 2019 roku.

wojtuchna
@piotrek

2 lata doswiadczenia to nie senior

piotrek
@wojtuchna

Na nie seniora też niska.

Czy Nokia będzie jeszcze szukała ludzi od chmur, bo aktualnie nie ma już ofert pracy na te stanowiska?

@Tomek

Oni tam wszyscy są wybitnymi specjalistami od chmur. A dokładnie od bujania w obłokach :D

Unix W o W
@Były Pracownik

Komentarz typowego Tomeczka, chyba nie tego dużego od chmur :). Akurat, kto jak kto, ale Unix mistrzowie, zawstydzili by Cię u podstaw. :)

@Unix W o W

Zawstydzić to by się oni mogli pensji, przez ostatnią dekadę podwyższoną o 3%. I o połowę mniejszą niż cała branża wokoło.

cheniu
@Były Pracownik

jeszcze wrucisz synu marnotrawny jak juz cie z mobiki (usunięte przez administratora) :D

thgth

Firma stosuje dyskryminację zarobkową. Swoim wieloletnim pracownikom nie podnosi pensji, a nowe osoby zatrudnia za nawet dwukrotność pensji osoby, która pracuje na identycznym stanowisku. To tak samo jak operatorzy telefonii komórkowych. Owszem są promocje, ale tylko dla nowych abonentów.

@thgth

Uważasz, że wynagrodzenie jest niższe od tego, jakie dostają nowo przyjęci pracownicy? Rozmawiałeś może na ten temat z pracodawcą? Jeżeli masz doświadczenie i staż pracy, spróbuj wyjść z inicjatywą i wystąpić o podwyżkę. Na stronie pracodawcy jest sporo ofert pracy, a także jest opisany proces rekrutacyjny. Ponadto firma szuka studentów kierunków technicznych do udziału w praktykach. Takie staże to doskonała propozycja dla osób uczących się, które chcą nabrać doświadczenia. Może kogoś z użytkowników forum zainteresuje ta oferta.

Zostaw merytoryczną opinię o Alcatel Lucent - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Alcatel Lucent?

Zobacz opinie na temat firmy Alcatel Lucent tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alcatel Lucent?

Kandydaci do pracy w Alcatel Lucent napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alcatel Lucent