Mobica.Com (Mobica Limited Poland)

Opinie o Mobica Limited Poland

Lechu

Na razie sa zwolnienia brak projektow.

jah
@Lechu

Co za bzdura, projekty są, sam jestem w nowym od jakiegoś czasu.

Lechu
@jah

Są ale, nie dla wszystkich zatrudnionych. 23 czerwca 2016 zwolniono 13 osób w Lublinie.

NomenOmen

@Zn Każdego, kto się zadeklaruje, że zechce część swojego czasu poświęcić u klienta. Im więcej tym lepiej - zapewne najchętniej wysłaliby Cię gdzieś daleko na 100% czasu.

Jola

Świetne miejsce :-) Zapraszam przekonajcie się sami.

Wola

Sprzedawca Kasjer potrzebny do wielu miast i ja mam takie pytanie czy zarabia się tutaj więcej niż przysłowiowy kasjer w biedronce czy niestety te sumy są trochę mniejsze, jestem bardzo ciekawy

rafi

Ile % macie zwolnienia za prawa autorskie

Kuba
@rafi

mi licza do 75% za prawa autorskie, wiec jest bardzo przyzwoicie. Pzdr

z cala pewnoscia tak..powiem Wam ze mnie interesuje kwestia zarobkow tutaj ile onee wynosza tak ja wiem ze to zalezen od stanowiska no ale powiedzmy taki magazynier na przyklad jezeli ma doswiadczenie

javaSoft

@andżelo - zwolnienia podobno jakieś były, ale nie masowe - kilkanaście osób na ponad 1000 pracowników - niepotrzebna panika. A startować zawsze warto - ogłoszenia wiszą, więc szukają ludzi dalej z tego co widac w każdym z oddziałów.

andżelo

Czy to prawda, że Mobica masowo zwalnia ludzi i nie warto tam startować?

slim_shady

Fajnie, że wciąż wisi wywiad z Panem Krawczyńskim który ponad rok temu z firmą się rozstał... Dzisiaj z rana pozwalniano sporo (@Wawa). Co w innych biurach ?

Wojtek
@slim_shady

Wywiad jak wywiad, pewnie się lubią to i wywiad zostal. Podobno zwolniono kilkanaście osób, a jak widać po ogłoszeniach rekrutacja trwa nadal, więc to chyba naturalne?

znawca

Mam brata programistę, bo Ja nie pracuje jako programista...tylko na obrabiarkach CNC. I muszę z przykrością stwierdzić, że informatycy w ogóle dzisiaj się nie szanują. Sami zniszczyliście sobie rynek i traktuje siebie jak szma...aty .Nie Chcę obrażać was...tylko podnieść. Bo dla mnie jest to przykre. Mój brat sporo się uczy i uczył aby w ogóle pracować jako programista. Ma 4 lata doświadczenia jako programista C#. Zarobki słabe jak na to wiedzę. 4 tysiące netto podstawowej pensji (plus premie w zależności od projektów). Ja prawie taką samą pensje wyciągam na obrabiarkach CNC. Gdzie w ogóle nie muszę się uczyć i mieć żadnej wiedzy. Wracam do domu i mam wszystko gdzieś. Niestety uważam, że informatycy to grupa co się nie ceni i ma bardzo niskie poczucie wartości . Bo znam trochę takich. Nie chcę obrażać ale uważam , że informatycy to grupa naiwniaków, która się dała wrobić w balona. Wierzą, że płacą im dobrze ale prawda jest inna. Romecko a jeśli chodzi o kierwców to masz racje. 4-5 tysiąca netto to zarabia początkujący. Praca także odpowiedzialna i wymagająca wysiłku ale napewno nie wymagająca wiedzy takiej jaką musi posiadać specjalista IT.

do_Gosc

Koleś wyciąłeś mi to z mowy.... Ludzie w dzisiejszych czasach są bardzo naiwni. Niech nawet spojrzą chociaż te 7 lat temu jakie były zarobki w IT jako programista a teraz.... Zarobki za te same kwalifikacje były większe a to przecież było 7 lat temu...Pamiętam pracowałem wtedy jako programista PHP (tylko to ogarniałem)..Miałem większe zarobki niż teraz , gdzie potrafię PHP(ZEND FRAMEWORK,SYMFONY,JAVASCRIPT itd). Zarobki oczywiście, że w IT wzrosły ale jako programista zmalały, porównując umiejętności..

Ja byłem na testach dawno temu, wszystko rozgrywa się o pytanie "ile chce Pan zarabiać" 4.000 brutto to się daje dzisiaj świeżakowi po studiach zielonemu jak szczypiorek. Firma szuka po taniości, ale opowiada, że płaci dobrze. Piszę o Warszawie. Większość ludzi, których spotykałem z tej firmy, jadała ze mną u chińczyka w Wawie (na wysokości metro Mokotów, nie pamiętam stacji - bliżej Ursynowa.) Napiszę wprost - nie opłaca się już dzisiaj być programistą, uczyć w tym kierunku. Szkoda czasu, pieniędzy na kursy. Wszędzie wmawiają ludziom, że za mało umieją, ja nie raz umiem więcej niż kierownik, a mimo to zarabiam mniej a czasem mogę wylecieć, bo się sprzeciwie kierownikowi lub upomnę o swoje. Wszystko rozgrywa się nie o umiejętności tylko o pieniądze, uległość, gierki personalne, nie tylko w Warszawie. Nie dajcie sobie wmówić, że za mało umiecie, to oni nas chcą oszukać. PiS robi z nimi porządeczek - jak masz dzieci i musiałeś pracować, już nie musisz, dostaniesz 500 na dziecko. To dopiero początek. To nie komunizm, to obrona przed wyzyskiem tych cwaniaków, mam nadzieje, że po bankach i marketach przyjdzie czas na cwaniaków z IT i innych dużych firemek, gdzie biurowy mortal combat więcej znaczy niż realne kwalifikacje pracowników.

do_Marek

Gdzie 4-6 tys? chyba w Warszawie ale nie w BDG i to brutto. Może mówisz o Warszawie , bo w BDG o takich zarobkach to możesz pomarzyć. Ale zapewniam Ciebie, że w BDG jako typowy fachowiec zarobisz więcej. Dodam , że Junior ma doświadczenie w dużym Kopro. Posiada projekty aplikacji webowych JEE(JAVASCRIPT,HTML,JQUERY,MYSQL ..itp). Nie jestem programistą , bardziej webmasterem ,dlatego tutaj nie startuje. Mój brat pracuje jako fachowiec w BDG (fizyczny pracownik) i ma sporo większe zarobki niż mu tutaj zaproponowali i nawet większe niż ja jako webmaster. Rozumiem, że nikt nie dostanie na początku kokosów ale takie warunki ...nawet na staż słyszałem, że proponują tutaj gorsze stawki niż w innych branżach niż IT.

Chyba sobie żartujesz. Junior jusiał mieć naprawdę liche umiejętności i chaotyczne podejście. Chciałbym zobaczyć gdzie na fizycznym stanowisku dostaniesz te chociażby od 4-6 tys Gross. Taka firma nie potrzebuje byle kogo to logiczne że coś trzeba sobą reprezentować.

spc

Ja słyszałem, że tak kolorowo tutaj nie jest. Mój kumpel dzwonił do nich o pracę (JEE DEVELOPER). Zaproponowali mu śmieszne warunki (nie takie jak ponoć się ogłaszają). To w innych zawodach fizycznych masz podobne stawki. Kiedyś, gdy faktycznie tych ludzi sporo potrzebowali (2013 rok) na gwałt płacili dobrze. A teraz mogą przebierać w ludziach to już olewają sobie .

jh

Czy rozmowa kwalifikacyjna na staż też jest po angielsku? dzisiaj do mnie dzonili aby się umówic .

Wall-e
@jh

Rozmowa na staż jest po polsku, tylko chwile rozmawiają po angielsku, żeby sprawdzić ogólny poziom.

Olek

W teamie czesto rozmawiasz po polsku chyba że masz anglojęzyczny team co jest bardzo częste. Ogólnie bez angielskiego nic nie załatwisz. To ogólnie domyślny język korporacyjny. Rozmowa kwalifikacyjna też jest w języku angielskim. Powodzenia!

jh
@Olek

na staż też? :)

toni

Czy dostał już ktoś informację o przyjęciu na tegoroczny staż? Jak wyglądała rekrutacja po wysłaniu CV?

stażysta

A jak wygląda kwestia językowa? Czy w całym biurze językiem codziennym jest angielski, czy może rozmowy prowadzone po polsku? Pytam, bo dostałem info o stażu i chciałbym się wybrać, jednak wiem, że jak na pierwszą styczność z pracodawcą, to może być za dużo trochę , jeżeli będą wymagali od razu rozmowy w j. angielskim.

Ciekawski

Odnośnie programowania - czy w firmie programuje się w Javie (jeżeli tak to w jakiej wersji) oraz z jakich technologii korzysta się przy tworzeniu softu? Generalnie dążę do pytania: czy firma wdraża "nowości", czy raczej korzysta z jakiś przestarzałych technologii (również starych wersji danej technologii)?

Zostaw merytoryczną opinię o Mobica Limited Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobica Limited Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Mobica Limited Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobica Limited Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobica Limited Poland?

Kandydaci do pracy w Mobica Limited Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobica Limited Poland