ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

Godziny pracy w działu produkcji zostały przytoczone a jak one wyglądają na innych stanowiskach? W ofercie dla Młodszego Specjalisty FPGA piszą o elastycznym czasie pracy. jak konkretnie można go sobie teraz rozłożyć?

Honorka Nowy wpis

Teraz już przypadkiem nie biorą tych juniorów na devopsa? Widzę, jedna Pani jeszcze w styczniu się pracą interesowała a teraz od paru dni jest oferta i widzę oznaczenie przyjęć osób na wszystkie poziomy. Można prosić o określenie jak w przypadku juniora może wyglądać teraz rozmowa rekrutacyjna?

Electronic Team Nowy wpis

I nie próbujcie podkopywac naszych umiejetnosci bo zalezy nam na firmie i na wizerunku. Jestesmy jednym zespołem i bardzo sie lubimy. Każdy jest z innej firmy ale wszyscy mamy wspólny cel. Checemy maksymalnie dobrze robic elektronikę jak za starych czasów. Albo robić dobrze albo wogóle. Ekipa jest świetna i będę z nimi współpracował bo są tego warci i mają bardzo cenne umiejetności.

Yorki

Witam w firmie panuje miła rodzinna atmosfera - pod warunkiem że jesteś z rodziny, prezesów wtedy auto służbowe od ręki i zero odpowiedzialności rodem z (usunięte przez administratora) ????????????. W siedzibie na Jutrzenki się pracuje . Na działkowej się (usunięte przez administratora)Albo idzie za karę . W zeszłym roku na święta dostałem firmowe skarpetki serio.Musi być kiepsko skoro odeszła połowa produkcji - i tu wypowiada się prezes z i jego znajomi????.Panie Pawle byle tak dalej może uda wam się dostarczyć świadectwo pracy w terminie. mieliście trzy miesiące i 7 dni . To chyba łamanie prawa pracy.

@Yorki

Dziękujemy za opinię. Serdeczna prośba o kontakt z HR w celu wyjaśnienia kwestii świadectwa pracy.

Zygi
@ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

Często zdarza się Państwu nie dostarczyć byłemu pracownikowi świadectwa pracy? Można wiedzieć, z czego to wynika i czy macie wystarczająco dużo osób do pracy, zarówno w kadrach, jak i na produkcji?

Electronic Team Nowy wpis
@Yorki

Ludzie którzy pracują ponad 10 lat chyba maja prawo do samochodu słuzbowego. Są bardzo zaangażowani w firmę i nie widze problemu żeby trochę ułatwić im życie...Wiem ile pracy wkładają aby wszystko działało dobrze.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Poszukuję kelnerki?
tomnot

Niestety, bardzo złe zdanie. Niskie wynagrodzenia, z szefami nie da się dogadać, projekty prowadzone kiepsko, firma nie wspiera pracowników, odmawia szkoleń, wręcz stosuje taktyke dociskania ile można, ludzie siedzą jak makiem zasiał i boja sie odzywać, moim zdaniem paranoja - w żadnej z firm, w których pracowałem nie było gorzej.

Łukasz
@tomnot

Pytałeś o możliwość obycia jakiegoś kursu, czy szkolenia i dostałeś odmowę? Co więc jest tu podstawą do uzyskania podwyżki i ile oni na teraz płacą? Wyjaśnij też proszę, a propos czego trudno wg. Ciebie dogadać się z szefami?

paweł
@tomnot

ciekawi mnie o jakim konkretnie zespole mówisz? wystawiasz ogólną opinię, a problem może być bardzo punktowy

Electronic Team
@tomnot

Wynagrodzenia są adekwatne do umiejetnosci. Szefów nie zmienisz bo maja bardzo duzą wiedze o firmie. Nikt sobie nie pozwoli na rozwalenie projektów i przetargów w trakcie. Wszytko da się poprawić ale nie zawsze jest na to czas. I tak sa u nas Grube koty które bardzo lubię;-) i z którymi będę współpracował.

Seno

Myślę iż twoje słowa odzwierciedlają prawdę. Byłem tam i wypadłem bardzo dobrze. Mieli się odezwać do mnie i cisza. No cóż zapewne zajechałem ich swoimi wymaganiami. Mój wniosek jest taki.Szukają frajera pracujacego za grosze. Przestrzegam wszystkich szukających pracy to miejsce ta firma to jest jakaś wielka ściema.......

@Seno

Dzień dobry, nie widzę niestety do czego Pan te wypowiedz odnosi a bardzo zastanawia mnie o które stanowisko może w niej chodzić, ponieważ obecnie firma ma wystawionych z 6 ogłoszeń. Jakie progi finansowe są nie do przeskoczenia?

Electronic Team
@Seno

Gdybyś wypadł bardzo dobrze to byś juz tutaj był. Ta firma nie jest ściemą tylko konkretną organizacją. jak się nie sprawdzisz to odpadasz. Normalne prawo rynku. To nie jest przedszkole...

witam, czy mógłby ktoś podzielić się proszę opinia z pracy jako monter / serwisant? Odszukało mi właśnie ofertę pracy na takie stanowisko, nie widzę by w ostatnim czasie o niej pisano. Aktualnie są potrzebne 3 osoby, zastanawiam się czy nowy zespół się tworzy ze względu na rozwój czy to może rotacja?

zainteresowana

Witam, proszę o informację w jakich godzinach pracuje się na dziale produkcji i czy jest tam przyjazna atmosfera pracy?

@zainteresowana

9-17. Jest spoko atmosfera.

Enigma jest najlepszą firmą w jakiej pracowałem. Dobry socjal i bardzo dobrzy specjaliści od których można się dużo nauczyć. Jak w każdej firmie są słabe punkty ale o tym nie napiszę bo chcę to zmienić. Nie polecam dla młodych bez doswiadczenia. To nie jest firma na pierwszą prace. Musisz już coś wiedzieć. Znać się na technologii i elektronice.

xlife

Dzień dobry. Czy oferty pracy również dotyczą osob spoza Unii, zwłaszcza czy obywatele Ukrainy mogą ubiegać się o prace w Państwa firmie?

Judyta

Czemu nie szukacie juniorów? :( widzę ofertę dla devopsa ale już w samym tytule jest wskazane, że to mid. w opisie znalazło się natomiast wsparcie od doświadczonych osób, na które bym liczyła. Kiedy będzie organizowany jakiś projekt, w którym również mogłabym się sprawdzić?

Tomcio
@Judyta

przecież > Wsparcie od doświadczonych osób jest potrzebne każdemu nowemu na początku niezależnie czy junior, mid czy senior

Czy w ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Ktoś tu wspominał o tym, że problemy w firmie mogą być punktowe. Skoro tak to dla pełnej jasności możecie proszę opisać sytuacje na dziale, w którym pracuje się jako młodszy specjalista FPGA? Jest teraz dostępna oferta na takie stanowisko, zastanawiam się czy byłby sens aplikować? rekrutacja jest trudna? Cos sprawdzają?

Ayo

Hej, szukam opinii o dziale sprzedaży. Zauważyłam na ich stronie, że poszukują młodszego specjalisty, jakie są potem możliwości rozwoju? Awans jest możliwy, a co za tym idzie - podwyżka? W ofercie nie widzę wzmianki i premiach, stanowisko związane ze sprzedażą, więc chyba jakieś są? Jak ten cały system wygląda? I czy ta stabilna forma zatrudnienia zakłada umowę o pracę? ;)

Company
@Ayo

Firma akceptuje preferowaną przez zainteresowaną osobę formę współpracy. Jeśli jednak obowiązki dotyczą działań w obszarze niejawnym, będzie to standardowo umowa o pracę. Niektórym z Pracowników zależy na umowie zlecenia czy b2b ze względów podatkowych i jest to szanowane. Wszelkie ustalenia obie strony akceptują podczas rozmowy/rozmów przed podjęciem współpracy. W działach sprzedaży jest konkretna ścieżka awansowa. Nie ma z góry ustalonych barier typu awans po roku czy dwóch. Zależy to od pomysłowości i skuteczności sprzedawcy. Jak wszędzie w handlu. Przed Młodszym Specjalistą ds. Sprzedaży stawiane są na początku cele inne niż finansowe. Trzeba poznać organizację, klientów, produkty, przepisy, aby móc ze śmiałością "iść w rynek". Doceniane jest zaangażowanie i tempo łapania informacji. Zawsze warto sięgać też po wiedzę i pomoc ludzi z firmy. Systemu prowizyjnego nie będziemy tu omawiać, jest on przedstawiany podczas rozmów z wybranymi Kandydat(k)ami. Podsumowując: jeśli jest kto zainteresowany umową o pracę to tak będzie, jeśli ktoś chce awansować to trzeba realizować cele (budżet, wzrost portfela klientów, cele rozwojowe), awanse związane są z podwyżkami, premie są naliczane i wypłacane zgodnie z zasadami obowiązującymi w spółce.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Marle

uwaga do "dziewczyn" zapomniałyście dodać do ogłoszeń w wymaganoiach wpis : kobietom dziękujemy

EnigmaSOI
@Marle

W naszych zespołach biznesowych (handel, backoffice) jak i technicznych (konstrukcja, embedded, dev) pracują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Do zweryfikowania na social media i stronie kariery. Do współpracy zapraszamy osoby, które doświadczeniem i kompetencjami najlepiej wpisują się w poszukiwany profil. Kryterium płci nie ma znaczenia. Tego typu uwagi są krzywdzące dla kierowniczek i specjalistek, które robią kawał dobrej roboty na każdym etapie projektów.

Siemka

W HR są dwie panie przy czym pani „kierownik” ma mniej doświadczenia niż pani „specjalistka” znana także jako baba z HRu. Firma znajduje się dość blisko dworca WKD i na tym plusy się kończą. Moim zdaniem to jest taka korporacja rodem z PRL, gdzie czas zatrzymał sie, pod pewnym względem zarówno pod względem technologicznym, płacowym jak i socjalnym. Firma w dużej mierze korzysta z technologii IT, a nie rozumie kompletnie tego rynku i tego, że on nieustannie rozwija sie i ewoluuje. Co do HR to zachowanie obu pań jest podobne - nieustanne fochy i dąsanie sie. Poniżej krytyki i bez komentarza. Niestety jest na to przyzwolenie z samej góry firmy. Dodatkowo, przed pandemią był nacisk na pracę w biurze ze względu na charakter pracy. Jeśli jesteś z IT, interesuje Cię C++, FPGA i low code to odpuść sobie Enigma SOI. Nie warto zawracać sobie tą firmą głowy.

@Siemka

Firma produktowa, która od lat robi własne rozwiązania zawsze będzie miała bazę technologiczną na której się opiera. Wszelkie zmiany muszą być rozważone pod kątem rentowności, funkcjonalności, sensu, technologia dopasowana do klienta czy zamówień. Startupem nie są, ale też takiego nie udają więc nie rozumiem skąd zdziwienie Kolegi.

@Siemka

Po prostu XD. Nie wiem gdzie firma, w której pracuje się zatrzymała. Wydaje mi się, że nawet w niektórych miejscach wyprzedzamy rynek (na pewno w Polsce, może nawet w Europie). Chyba komuś tu brakuje owocowych piątków (czwartki już są). W życiu nie widziałem focha u żaden z dziewczyn z HR-u, a szczególnie w kontakcie z przyszłym lub obecnym pracownikiem (może mnie po prostu lubią, albo się dobrze kryją). To, że nie zawsze można pracować zdalnie w firmie, która zajmuję się niejawnymi projektami jest raczej dość logiczne, ale widocznie nie dla wszystkich. Podsumowując jeżeli jesteś z IT, interesuje Cię C++, FPGA i low code to daj szansę Enigma SOI. Gwarantuje Ci, że nie ma takiej drugiej firmy w Polsce.

Maria
@@NaPewnoNiktZHR

Hmm nie poniosło Cię trochę jak pisałeś że firma wyprzedza rynek polski i europejski? :D Mógłbyś podać jakieś przykłady, w jakich kwestiach podejście firmy jest aż tak postępowe? Bo ciężko w to uwierzyć.

@@NaPewnoNiktZHR

Wyprzedza? Niby pod jakim względem? Nie rób sobie jaj proszę.

NaPewnoNiktZHR
@Siemka

Nie robię, spójrz na rynek krypto w Polsce i w Europie i sam sobie odpowiedz na to pytanie. W Polsce jedyne urządzenia dopuszczone przez SKW do użytkowania w państwowych sieciach Zastrzeżonych są produkcji Enigmy. Dodatkowo instytucje poza państwowe typu Orange, T-mobile itp. również wybierają rozwiązania naszej firmy. Kiedy jeździmy na targi kryptograficzne organizowana przez NATO, to jedynymi partnerami do rozmów merytorycznych są osoby z firm amerykańskich. W najnowszych rozwiązaniach na bieżąco wdrażamy najnowsze standardy.

Aneta
@NaPewnoNiktZHR

Czyli Ty jesteś zadowolony z pracy? A od ilu lat już pracujesz i co Ciebie przekonuje do tego aby tu być? Masz umowę na czas nieokreślony?

Siemka farmazon...
@Siemka

Totalna bzdura... nie zgadzam się z nią.

@Siemka farmazon...

No i?

@NaPewnoNiktZHR

Z tonu wypowiedzi wnioskuję że jesteś pracownikiem i to wieloletniego stażu, ciężko wiedzieć wszystko siedząc w środku. Układy się kończą, pojawili się konkurenci , rynek żąda profesionalizmu a nie improwizacji . Pracownicy także mają swoje oczekiwania . Zawodowo są leprze miejsca / gorsze też , Ale Enigma to strata czasu .

Sylwia

Hejka. Ktoś wie, czy jest szansa na prace zdalną lub chociaż hybrydowa na stanowisku Programista C++ / Python? Natrafiłam na taką ich ofertę internetową. Tylko zastanawiam się właśnie, czy wchodzi w grę jakiś inny tryb niż 100% stacjonarnie?

@Sylwia

odpowiedź jest w treści. (usunięte przez administratora)

Jak jest z awansem w ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.?

NaPewnoNiktZHR

Zależy od twojego zaangażowanie, jeżeli ktoś widzi, ze się udzielasz i masz wiedzę, to możesz szybko piąć się w górę, ale jeżeli robisz tylko swoje i się nie wychylasz, to nikt ci awansu nie wciska. Z drugiej strony nikt też ci nie wytyka tego, że robisz za mało, więc chyba spoko opcja.

Lidia
@NaPewnoNiktZHR

Po pierwsze dziękuję za ten wpis: bardzo pomocny i szczery @NaPewnoNiktZHR. Zdradziłbyś jakie stawki oferuje Enigma? Czy mogą konkurować z tymi na rynku pracy?

@Lidia

(usunięte przez administratora) nie widziałem, że miałaś jeszcze pytanie. Nie wiem czy po tylu miesiącach jeszcze jest ci to potrzebne, ale ja na swoimi stanowisku zarabiam lekko powyżej średniej rynkowej.

Jelen
@NaPewnoNiktZHR

Kolejne kłamstwo.. Jeśli starasz się i udzielasz to dopiero możliwe podwyżki po 3 latach - może z 200 zł :)

@Jelen

Tak mało i to po 3 latach? Myślałem że jednak można liczyć na więcej. A ta wypłata na poziomie średniej rynkowej to ile? Ze 3 tysi na rękę?

Tester
@Piotr

Patrząc na pokraczne pytania i kontrowersyjne/negatywne opinie zastanawiam się czy robią to boty portalu dla wzbudzenia ruchu na stronie czy konkurencja :D wygląd to zabawnie. Mam nadzieję, że te słabej jakości próby manipulacji nie sprawdzą się bo szkoda czasu na dyskusję z botem

Elżbieta
@Tester

Próby manipulacji? Gdzie Ty tu widzisz manipulację? :D Ktoś tylko próbuje się dowiedzieć coś na ten temat, no chyba że naiwna jestem

Kamil
@Piotr

Mniej więcej tyle.

@Kamil

A istnieją co do tego jakieś perspektywy może na wzrost? No bo inflacja... I podwyżka najniższej od stycznia może będzie mobilizująca dla innych stawek?

lol
@Beata

hahahaah a czemu pytasz o to randomowego Kamila? ???? (bez urazy dla kolegi). Zapytaj przypadkowego przechodnia na ulicy, odpowiedź będzie równie wartościowa.

Jelen
@Kamil

Zgadzam się w 100% :) Duża rotacja i niskie wynagrodzenie.

@lol

zawsze ktoś inny bardziej kompetentny do udzielenia odpowiedzi może by się zgłosił. Ty pytaniem się zainteresowałeś. ;p ostatecznie jak wyszło, podwyższyli coś każdemu?

Edzajl
@Jelen

Wypowiadasz się z taką pewnością, że chyba jesteś z zarzadu albo hr. Powiesz, który dział tak cię skrzywdził? Ja ofertę dostałem rynkową zgodną z podanymi widłami, jestem po okresie próbnym. Z tego co widzę podwyżkę/awans można dostać wg drabinki lub po osiągnięciu uzgodnionych celów co jak dla mnie wydaje się racjonalnym rozwiązaniem... Chyba jak wszędzie, wiele zależy od menedzera.

@Edzajl

A wiesz już coś więcej na temat tych celów właśnie? Można je do czegoś konkretnego przyrównać, żeby mieć wyobrażenie co do ich trudności w osiągnięciu?

acotam
@Edzajl

To chyba za krótko pracujesz w tej firmie i za mało wiesz XD

Edzajl
@acotam

Polecam zasadę - nie pasuje mi to szukam lepszego miejsca. Do tej pory, gdy firma nie była kompatybilna z moimi potrzebami wolałem się rozstać niż gnuśnieć w żalu do całego świata. Zmiana nicków na anonimowym portalu jest łatwiejsza niż zmiana pracy, ale długofalowa mało efektywna. Z fartem

Robiłem u nich kilka zleceń jako freelancer. Brak zastrzeżeń do współpracy po stronie firmy - przepływ informacji, lider zespołu i ogar merytoryczny ok. Reszta zespołu projektowego też daje radę. Co do klienta końcowego się nie wypowiem - całość tyrki komunikacyjnej brali na siebie. Ja dostawałem dokumentację do realizacji - też ok.

Beata

I jak oni za te zlecenia płacili tak właściwie? Godzinowo masz możliwość przeliczyć ile co zajęło?

Zostaw merytoryczną opinię o ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 12 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.