Philip Morris

Philip Morris
3 25

Opinie o Philip Morris

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Znaczenie atmosfery w pracy jest coraz większe. Czy tak samo jest w Philip Morris? Napisz, co o tym myślisz, ułatwiając tym samym innym osobom podjęcie decyzji dotyczącej pracy w przedsiębiorstwie.

Wiktor

Skoro firma chce trzymać wysokie standardy to musi dobrze rekrutować i pewnie stąd taki egzamin.

Rolnik

Kreują się na najlepszego pracodawcę co roku. Ale taki tytuł kosztuje a jak wiadomo za pieniądze można wszystko i ytul magistrat kupić. Nikt nie mówi w statystykach o szanowaniu pracowników o ilości osób zatrudnionych przez firmy zewnętrzne . Opowiadają dyrdymały ze zauważyli ze nie wszyscy są szczęśliwi . Jak na takie firmę która kreuje się na top to są dnem mułu . Jak wiatr zawieje to zwalniają 10% pracowników następnie za pół roku już jest w ramach oszczędności 15% więcej i prawie wszyscy outsourcing. I tylko spotkania im w głowie wszyscy się spotykają i pierdoly gadają , managerów narobili setki co własnymi biurkami zarządzają i co jeden to durniejsze pomysły ma. A jak wymyśla procedurę to nawet papuga się nie kapnie co autor miał na myśli coś takiego wprowadzając . Tragedia

Rick
@Rolnik 08.02.2018 20:55

Cześć ! Byłem dzisiaj na rozmowie o pracę na stanowisko PH (oczywiście jako "specjalista" ale tak może się każdy tytułować ). Spotkanie miało miejsce w Sadach koło Poznania. Dostałem na nie zaproszenie po wstępnej rozmowie telefonicznej a następnie przez Skype. Na miejscu zastałem małe pomieszczenie z dwoma biurkami, krzesłem, ryzą papieru, długopisem i gotowym case'm do przejrzenia i przygotowania się. Miałem 45 minut na analizę i kolejne 25 na prezentacje. Case dotyczył defakto zupełnie innego stanowiska niż aplikowałem (wcielałem się w role Key Accout Menager'a) co było dla mnie lekkim zaskoczeniem. Miałem mianowicie wdrożyć produkt do sieci sklepów sportowych innowacyjny na rynku przedstawiając nowemu zarządowi spółki projekt wdrożenia, logistyki,wsparcia i marketingu. Wystarczyła umiejętność czytania ze zrozumieniem i w miarę logicznego myślenia aby podołać zadaniu i wyciągnąć najpotrzebniejsze informacje z 20 stron tekstu i wykresów. Cała rozmowa finalna trwała 15 minut a dopytanie mnie o szczegóły z życia zawodowego kolejne 15 minut. Jeżeli chodzi o warunki które mi zaproponowano to : Samochód, telefon,tablet, premie kwartalną jak również zatrudnienie bezpośrednio przez PMI a nie żaden outsorcing.

Możecie opisać nową sytuację Philip Morris? Przyda się to wielu osobom zainteresowanym pracą tam.

Opinie pracowników związane z pracą w Philip Morris okazują się być cennymi wskazówkami podczas podejmowania decyzji związanych z zatrudnieniem w przedsiębiorstwie. Wiesz jak wygląda poziom wynagrodzenia w firmie? Dysponujesz informacjami na temat benefitów pozapłacowych? Napisz o tym!

Prorok wieczorny

Są plusy dodatni i plusy ujemne jak mawiał jeden elektryk. Do plusów mogę zaliczyć miła atmosferę , do ujemnych zaliczę nie sanowanie pracowników i wyrzucanie wszystkiego na zewnątrz. Pytanie jest jedno zasadnicze kiedy zatrudnia szpiega przemysłowego . Hehe bo przy tej rotacji i tylu firmach pokroju roundstad i inne outsourcingi jest tylko kwestia czasu gwarancja jak w banku ze tak się stanie ino mig. A wtedy będzie połącz i zgrzytanie zębów jak to możliwe.

xxx

orientuje się ktoś ile płacą na rocznym stażu w Warszawie?

Anonim - PH

W jednym momencie poleciały 3 osoby z dnia na dzień, każda z nas była z innego regionu. "Michał przyjedź do biura za półtorej godzinki dobra ?" na tej zasadzie :) przyjeżdżam, dostaje papier i informacje że jednak chcą kogoś o innym profilu osobowościowym, mimo że targety zostały zrealizowane 3 kwartały wstecz, żaden klient się na mnie nie skarżył, Kierownik mówił na wspólnych treningach że wszystko jest fajnie, dobrze pracujesz, popracuj nad tym i nad tym, nie dostałem informacji ze ktoś jest niezadowolony z mojej pracy. 2400 netto podstawy. max 1500 netto prowizji za 3 miesiące łącznie na prawdę ciężkiej pracy. Dostajesz info że w tym miesiącu będziemy pracować nad tym i nad tym, Ty się nastawisz obdzwonisz klientów, a za dwa tygodnie. "zmieniamy cele na ten miesiąc, teraz będziemy się zajmować tym i tym" bez żadnych dyskusji. Typowa korporacja, częste rotacje przedstawicieli, przedstawiciel traktowany jak mięso armatnie. Spodziewałem się czegoś więcej po takiej firmie jak Philip Morris. W jednym tygodniu 12 wizyt dziennie, następnego raptem masz zrobić 25 i "Nikt nie wraca do domu jak nie zrobi 25 wizyt" Takie słowa padają z ust kierownika regionalnego, na sali gdzie obecnych jest 30 Handlowców, gdzie każdy robi target. Słabo.

Joanna

@Anonim - PH Mógłbyś napisać coś więcej na temat pracy na tym stanowisku? Czy byłeś zatrudniony bezpośrednio przez firmę, czy podobnie jak wspominał @DK było to za pośrednictwem agencji pracy?Czy oprócz kwestii finansowych, o których wspominasz, można było również liczyć na dodatkowe benefity? Piszesz też o zmieniających się ciągle targetach, ciągłej kontroli oraz zwolnieniach z dnia na dzień. Czy ktoś z osób, które również pracowały jako przedstawiciel handlowy mogą się do tego odnieść? Ciekawa jestem, czy te kwestie są zależne od rejonu w jakim się pracuje.

Anonim - PH

Pracowałem jako Przedstawiciel Handlowy, więc mogę napisać kilka zdań odnośnie tego stanowiska. Odpowiedzialny za kontakt ze sklepami, realizowanie zamówień, merchandising, organizowanie akcji promocyjnych różnych produktów firmy, focus nie tylko na papierosach tradycyjnych, social całkiem fajny auto do użytku prywatnego również. ALE ... max 2500 miesięcznie netto i najlepiej jakbyś pracował po 10 h dziennie za tą kase. Częste konferencje wyjazdowe, ciągła kontrola i wizytacje, sporo stresu, zmiany targetu i celu z miesiąca na miesiąc w trakcie trwania kwartału co skutecznie zabiera możliwość dania premii, za 3 miesiące ciężkiej pracy i zrobienia targetu na 100 % lub 120 % premia... 1400 netto. za całe 3 miesiące... Zwolnienia z pracy z dnia na dzień, bez okresu wypowiedzenia bez uprzednich uwag że coś robisz źle bądź się nie nadajesz.

Joanna

@DKfirmy obecnie często zlecają rekrutacje firmom zewnętrznym. Jeśli podczas Twojej rekrutacji wystąpiły nieprawidłowości warto to zgłosić do firmy.

DK

UWAGA - firma za pośrednictwem firmy Manpower - robi nabór na przedstawiciela nowego produktu - w Gdańsku robią to aktualnie - na spotkaniu jest wszystko pozytywnie i mówią ze będzie podpisana umowa w kilak dni po spotkaniu. A po kilku dniach jak już przeprowadzisz rozmowy i znajdziesz klientów - dzwonią do Ciebie i mówią że się firma nie zdecydowała na współpracę..... Totalny - brak profesjonalizmu!! - albo się mówi ze jesteśmy w fazie wstępnego wyboru i rekrutacji albo się ludziom głowy nie zawraca. ... Do tego sami nawet nie chcą porozmawiąć osobiście z kandydatem, który czas im poświęcił - tylko pośrednikiem się wysługują. Nie polecam korporacji - która już na wstępie traktuje ludzi przedmiotowo!!!!

Reda
@DK 11.04.2017 09:39

Manpower to go..o i pm tez wart tej współpracy. Poza tym w Gdańsku region syf. Kto jest, był wie o co chodzi z RC7 i jego swora lizusów Nie polecam

abadon

Odradzam odkąd Litwini przejęli wladzewładze liczy się tylko mamona w czlowiek słyszy a jak to udział w rynku urósł i jak jest super i ze będzie jeszcze lepiej. Oczywiście nie dla was tylko zarządu bo msseratt i się starzeje no i 911 zeszłoroczny w CA. A pracownicy to można m i EC w chwili w no sami wiecie gdzie.

banan

Nastawieni na recepcji plakietki top pracodawca 2013 14 15 16 a tak naprawdę to w tych rankingach nikt nie mówi ze połowę co najmniej pracowników to outsourcing ze premiera nie ma ze nawet deptak na fajki zabrali a i jeszcze jedno planują zwolnienia i redukcję z 420 do 200 hed ma odpaść i co tak fajnie?

tihu

Trza mieć mocne nerwy, tu jest jak na rodeo, jak sie nie utrzymasz to koń CIę ztratuje. Zatrudniają za chwile zwalniają normalnie to jest jakieś jak już wczesniej pisalem rodeo

qwerty

Byłem widziałem jak sprawia Ci przyjemność codzienne poniżenie. To wal śmiało i mikołaja za 5 zł dostaniesz na święta, ale żeby podwyżkę to nie. Pokolepia po ramieniu . Ale wara tylko dla wybranych nic szczególnego cie tu nie spotka poza opierdolem i pretensjami .

feeeeeee

Śmierdzi outsourcingiem na kilometry , zgadazm sie z poprzednikiem

Null

Rozpacz i zgrzytanie zebow , jak chcesz normalnej pracy to z daleka od FM . Nie polecam nikomu

3e4

faktycznie widze ze firma stawia na osoby ktore znaja dobrze jezyki obcne bo na prawde sporo jest ofert na stanowiska na kotrch wymagana włoskiegom francuskiego,czeskiego czy tez niemieckiego..wszystkie oferty w Krakowie

rOCCO

Cóz mogę powiedzieć o PMI firma w której jest na głowie postawione zarządzanie i procedury są tak poje..ne że aż strach. Ludzi ma się za nic jak wiatr zawieje to w ramach odszczędności 30 osób zwalniamy i zaraz po tym 50 za tudniamy ale telefonu nie dostaniesz bo nie kupią laptopa również bo nie ma a jak Ci dadzą starego ogryzka to bądź szczęśliwy. ROZPACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW NO CHYBA ŻE JESTEŚ W ZARZADZE ALBO NA WYSOKIM STOŁKU TO WTEDY BONUSY BENEFITY IPADY OCH ACH ECH W OGÓLE BEZ WAZELINY PO PALCU SAMI WCHODZĄ.

Exit

Najpierw zrobili czystki etniczne a teraz zatrudniają studentów.

fx

Tak pracują od la, owszem ci co pracują od lat to mają już stanowiska i dobre pensje. a tych co się teraz zatrudnia to przez firmy zewnętrzne , pijawki zjadające część pensji. Ja się wymiksowałem po roku współpracy chociaż opinie były ze jeszcze tak dobrej współpracy nie było jak za mojej kadencji. Cóż wiecie co mnie wkurw...ło to że za moją prace frajerzy z KRK dostawali premie a dla mnie już nie starczało. A jak już przyjechali z wizytą gospodarską to nawet nie mieli podstawowych informacji o biurze. Kołki nieociosane, a co do opinii to większość ludziw biuerze w Warszawie jest fajna i idzie się dogadać. Szef działu prawnego też wydaje się być ok . wiele razy z nim rozmawiałem i uważam go za fajnego faceta. Zarząd no ty powiem szczerze Litwini , cóż nic dodac nic ująć nie lubią Polaczków. Generalnie jak ktoś chce mieć w CV że pracował w PMI to na jakiś czas można się tam zakotwiczyć, ale na dłuższa metę to LIPA. Jak chcecie coś jeszcze wiedzieć to pytajcie, chętnie odpowiem. Pozdrawiam krewnych i znajomych królika. A jak liczysz na awanse to zapomnij bez PLECAKA to se nie powalczysz.

DMN

Witam. Niedługo mam spotkane w sprawie pracy w Philip Morris.Tutaj pytanie jak wygląda praca dla nich? Chodzi mi o zwykły opis obowiązków, zarobków itp bo z tego co jest tutaj można różne wnioski wyciągnąć. Od razu mówię, że pracy się nie boję a powyżej 8 h dziennie to też żadna ujma dla mojego ego. Czy po zapoznaniu się z terenem i klientami jest możliwość mieszczenia się w kilku godzinach pracy? Jak wyglądają zarobki (netto lub brutto) oraz czy po pierwszej umowie jest szansa na kolejną ( rózne słuchy chodzą ). Za hejty typu nie idź itp dziękuję serdecznie, jeśli się dostanę to sam ocenię. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Klavs
@DMN 12.07.2015 11:31

Tak na pewno jeżeli Twój przełożony zobaczy że mieścisz się w mniej niż 8 godzinach pracy, uściśnie Ci rękę i pogratuluje:) zarobki-bez szału, jedynie co jest spoko to narzędzia pracy, a właściwie to Ford Focus do korzystania aż do bólu. Wiesz, problemem PM nie jest to, że trzeba pracować po ponad 8 godzin bo to faktycznie wcale nie jest ujmaa, problem polega na tym, że wiecznie będzie źle i za mało. Ale idź, spróbuj, jak się dostaniesz to przeżyjesz niezłą szkołę pracy, korzystaj tylko z dostępnych narzędzi na własne potrzeby:)

lal

a co powiecie o pracy w dziale prawnym? była rekrutacja i jestem ciekaw jakie są opinie?

Wlkp

Zawsze mozna wiecej... Tylko mocno trzeba sie rozpychać z sharem na polce:) Plus przecież moze manager lub gość z HQ wpaść i bedzie gimela Szkoda slow jade juz na oparach Oby jutro bez audytu ... Pozdro dla normalnych

TEX
@Wlkp 03.03.2015 22:16

w punkt

Nocny ptak

"Co mogliście jeszcze zrobić lepiej na ostatniej wizycie??"; " Czego brakowało na ostatniej wizycie??"; "Czy jesteście zadowoleni ze swojej ostatniej wizyty??"; "Dlaczego dosprzedałeś tylko 20 pakietów na ostatnim punkcie? Nie dało się sprzedać 21??"; "Macie mnóstwo narzędzi do wsparcia sprzedaży!!" No, a że dzisiaj mamy poniedziałek, to może jakiś audycik z piątku??:) ojjj ciekawe czy merch się nie rozsypał albo daj Boże papierosy nie sprzedały bo raportowanie nie będzie się zgadzać...

Anna

To była genialna firma w latach 90, świetna w 2000. Niestety te czasy skończyły się bezpowrotnie. Branża pikuje w dół w zastraszającym tempie, nie jest tajemnicą że to już powolna agonia dla tytoniu. Lata inwestycji i wydawania pieniędzy (a wystarczało na wszystko: meetingi, drogie konferencje, premie, dodatki, podwyżki, był czas na pracę i zabawę po pracy, budowanie więzi - tak to wspominam) się skończyły. Od 3-4 lat jest czas szukania oszczędności, pozornych transformacji i utopijnych projektów z centrali. Coraz większa presja na wynik, udzielające się wszem i wobec pozorne ciśnienie, skutecznie zabijające fajną atmosferę. W dodatku z polskiego oddziału odeszli już wszyscy liderzy, którzy tworzyli tą firmę od początku i mimo rożnych charakterów, dbali jednak o zachowanie jako takiej atmosfery i kultury organizacyjnej. Od dwóch lat zarząd to prawie sami obcokrajowcy, głównie zza wschodniej granicy. Wiadomo jaka to mentalność. Sentymentów brak. Niestety mit amerykańskiej kultury tej firmy umarł wraz z mitem ostatniego kowboja :( Dziś polecam jedynie młodym juniorom, którzy przetrzymają 2 lata by wpisać sobie wciąż prestiżową firmę do CV. Doświadczonym menedżerom osobiście odradzam, wielkiej kariery tu nie zrobicie (beton średnio wyższego szczebla trzyma się mocno i za nic nie odda swoich pozycji, nie wiedzieć w jaki sposób utrzymanych przez te kilkanaście lat), samodzielność też niewielka. Zamiast wykorzystać czas na pomysły, innowacje, kreatywność w 70% będziecie przygotowywać nikomu nie potrzebne prezentacje na co tygodniowy zarząd :(

Tez Wawa

Biuro współczuje Teren( Przedstawiciel zwany Tex ) życzę powodzenia i tez współczuje. Rsm dramat. Walcz i ucz sie szybko, bo szybko trzeba bedzie uciekać

ale

witam od marca mam pracować w PMPLD w Warszawie,będę wdzięczna za informacje - jaka tam jest atmosfera itp.

AS3000

Osobiście miło wspominam czas w PMI pracowałem tam dwa lata , ludzie rzeczywiście wspaniali, oczywiście nie wszyscy szczególnie rządziciele okropni nie wszyscy miło Np. wpominam Anne O. Obiektywnie powiem że odszedłem z braku perspektyw , tym bardzie jeśli ludzie którzy uważają się za ekspertów robią błędy jak przedszkolaki ( i biorą premie za twoją pracę a ty nic z tego nie dostajesz) . Cóż nie bójcie się zmian zawsze wychodzą na dobre!!!! Pozdrawiam krewnych i znajomych królika!!!!

Zostaw opinię o Philip Morris - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Philip Morris