Opinie o Westin (Marriott) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie hotel Westin. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie hotel Westin na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o hotel Westin w Warszawa

Jak szefostwo w hotel Westin traktuje ludzi?

Hotelarz Nowy wpis

Zwróćcie uwagę na to że pracownik na stanowisko recepcjonista poszukiwany jest bez przerwy mniej więcej od kwietnia tego roku. Jest to aż nadto wymowne. Z wiedzy własnej wiem że chętni są, ale znikają tak szybko jak się pojawiają. Szkoda, hotel z ambicjami ale nie z możliwościami.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w hotel Westin?

slayuwa Nowy wpis

Pracowałam krótko, ale kilka wniosków wyciągnąć mogę. Zaczynając od plusów, hotel jest w super lokalizacji i łatwo jest dojechać komunikacją miejską (mówię o tym w Warszawie), goście w większości mega mili. Trzeba się przygotować na to, że większość gości mówi tylko po angielsku, więc jeśli ktoś ma blokadę językową albo nie mówi biegle po angielsku to sobie najzwyczajniej na świecie nie poradzi, u mnie to nie był problem. Jeżeli chodzi o atmosferę w pracy to zależy z kim się jest na zmianie, ale różnie to bywa - raczej oceniam pozytywnie (z wyjątkami). Wynagrodzenie jak najbardziej w porządku, ja byłam zadowolona, pensja wypłacana na czas. Jeśli ktoś czuję się dobrze w tej branży to mogę polecić to miejsce, szczególnie jeśli się zna Operę. Ja jednak nie miałam wcześniej doświadczenia z tym systemem. Bardzo zadziwiająco nie ma szkolenia jeśli chodzi o jego obsługę. Na początku dostaje się informację, że system jest "intuicyjny", wcale tak nie uważam. Cała "nauka" polega na obserwacji współpracowników. Bywa tak, że ktoś pokazuje coś jeden raz i spodziewa się tego, że odrazu informacje się utrwalą w głowie. Później krzywe spojrzenia (szczególnie od dwóch osób, z racji na RODO nie będę wymieniać), że jak można tego nie umieć. Bywa też tak, że jeśli coś nie idzie to są liczne skargi i trzeba iść na dywanik do menadżerki. Mieszane mam uczucia jeśli chodzi o nią, z reguły bardzo profesjonalna, ale jeśli się zdenerwuje to realnie można się przerazić. Supervisorzy w większości super, zawsze pomogą jeśli mają czas na to. Minusem jest głównie brak wyrozumiałości jeśli chodzi o nieobecności, nawet jeśli ktoś się bardzo źle czuje. Brakuję pracowników na recepcji więc z jednej strony jest to wyrozumiałe, ale mimo wszystko, pozostaje niesmak jak ktoś z tego powodu robi duży problem i sugeruje, że jeśli to się nie zmieni to zostaniesz wywalonym z pracy. Bywa tak, że zostaje się samym za recepcją, nie powinno tak być jeśli ktoś się dopiero uczy. Kolejna kwestia jest taka, że nie można mieć kolczyków oprócz tych w uszach oraz nienaturalnego koloru włosów, tatuaże też w 100% odpadają jeśli są widoczne. Na recepcji bywa bardzo gorąco, a uniform wcale nie pomaga. Cieszę się, że nie będę pracować tam w lato. Podsumowując, jeśli ktoś wiąże przyszłość z branżą to polecam spróbować. Tyle z mojej strony. @Pracodawca

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie hotel Westin, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Serwisant rowerowy
Elżbieta

Hej. Trwa teraz rekrutacja dla Recepcjonistki. W ogłoszeniu w necie jest napisane że mile widziana jest znajomość Opery. Co to znaczy, to jakiś program hotelowy? I jeszcze czy na rekrutacji jest zadanie które ma sprawdzić te znajomość?

Rysiek Rynkowski
@Elżbieta

Tak, dobrze znać wszystkich artystów operowych od roku 1924 do 1998. Mogą też zapytać o występy w Operze Leśnej a dodatkowo w tym hotelu na komputerze jest używana przeglądarka Opera Browser. Dobrze być oblatanym w tych wszystkich operach...

West
@Elżbieta

Tak. Operat to system do obsługi hotelu. Jest bardzo prosty i można się go nauki w zasadzie jedno popołudnie. Zasadniczo, nie ma żadnego pytania ani możliwości żeby zweryfikować znajomość systemu jakikolwiek sposób

Iks

Na jaką pensję netto może liczyć Koordynator ds. Obsługi Gościa - WSE Agent? (doświadczenie w hotelarstwie)

Westinek
@Iks

Netto 2500zł. Na napiwki nie masz co liczyc, siedzisz na back'u recepcji, odbierasz telefony, przełączasz rozmowy i sluchasz (usunięte przez administratora)gosci.

Raffles
@Westinek

Super, bez kitu.... XXI wiek, europejski kraj, światowa sieć i takie zarobki dla doświadczonego hotelarza. Przykre. Pracownik ochrony na biurowcu dużo więcej dostaje i nie użera się z niezadowolonymi gośćmi. To widać śmiech na sali nie hotel.

Anna i Michał Płock

Zwracam się z prośbą do osób które miały taki sam problem z Hotelem Westin jak ja: - dwukrotnie zostały pobrane pieniądze za pobyt do którego nigdy nie doszło, Pani z księgowości przesłała potwierdzenie z którego wynika że pieniądze zostały zwrócone, jak się szybko okazało nigdy nie nie zostały wysłane, jak mogę odzyskać pieniądze, ktoś już miał taki problem???, proszę o pomoc

info z poprzedniego miesiaca

za prace na recepci oferuja 3500 brutto .. wiec bez szalu. jak na ceny w Warszawie i miejsce pracy to troche kiepsko.

(na szczęście) były pracownik

Nie polecam pracy w tym hotelu. W większości działów napięta atmosfera poprzez brak ludzi do pracy. Częste zmiany grafików, mnóstwo nowych pracowników, którzy prawdopodobnie również nie zabawią tu na długo. Pensjom bliżej do minimalnej niż do średniej krajowej. Niestety, muszę się zgodzić z większością poniższych komentarzy.

@(na szczęście) były pracownik

Nie jesteś zadowolony z pracy w hotel Westin, może jednak znajdą się też jakieś plusy? Możesz mi powiedzieć jaka umowa podpisywana jest tutaj na samym początku i czy można liczyć na umowę o pracę od pierwszego dnia? Czekam na Twoją odpowiedź.

Al Pacino

Witam. Czy ktoś pracował w ochronie Westin? Zauważyłem, że prowadzony jest nabór ostatnio i jestem zainteresowany. Uważam, że z moimi kwalifikacjami i językiem mam szansę. Pracowałem w ochronie dobrego hotelu i zauważyłem również, że trochę zbyt często jak na pięciogwiazdkowy hotel Westin poszukuje pracowników ochrony. Trochę to zastanawiające bo ogólnie uważa się nie od dziś, że dobry pracodawca raczej niezbyt często poszukuje nowych pracowników i zależy mu aby mieć w miarę stały team. Jakieś opinie w tej kwestii?

Czytając poniższe wpisy dochodzę do wniosku, ze nie wiele się zmieniło. Nie polecam pracy w tym miejscu. Ludzie się zmieniają częściej niż pory roku.

Krystyna

Z uwagi na to, że hotel Westin szuka nowych pracowników, chciałabym zapytać Was o jedną rzecz. Chodzi mi mianowicie o to, czy nowy pracownik jest wysyłany na jakieś obowiązkowe szkolenia wdrażające. Orientujecie się może w tym temacie? Tu znajdziecie aktualne oferty pracy: https://www.hotelcareer.pl/praca/the-westin-warsaw-21355

Ryszard

Od dawna nikt nie zaglądał na forum bo jak dobrze się pracuje to nie chętnych.

@Ryszard

Prawda! Ludzie z natury nie chętnie dzielą się, pozytywnymi opiniami. Udało Ci się, może znaleźć pracę u pracodawcy hotel Westin ? Jeżeli tak to z chęcią usłyszę co dobrego słychać. Jakie proponują warunki pracy?

gość

Witam, czy ktoś może opowiedzieć więcej o pracy na recepcji? Czy dla osoby z doświadczeniem w hotelarstwie jest ciężko, czy faktycznie są problemy z premiami? Jak wygląda stosunek przełożonych do pracowników? Pozdrawiam

Honorata

Czy ktoś z Was obecnie szuka pracy w hotelu Westin? Jeśli tak, to możecie zapoznać się aktualnymi ofertami zatrudnienia na oficjalnej stronie hotelu. Dla wszystkich zainteresowanych przesyłam link: https://www.hotelcareer.pl/praca/the-westin-warsaw-21355 Jeśli zdecydujecie się na aplikowanie, koniecznie zdradźcie nam, na jakim stanowisku chcecie podjąć zatrudnienie.

Nie tak dawno

Nie polecam pracy na recepcji. Bardzo niska podstawa. Premie nie są wypłacane od 3 miesięcy, ciężko byłoby przeżyć nadal tam pracując (po 3 miesiącach nie wyplacili pieniądzy za premie). W ciągu pół roku odeszelo 3/4 zespołu a z tego co mi wiadomo to nie koniec. Ogólnie rzecz biorąc każdy ma 3 razy więcej pracy na głowie a zarabia polowe tego co powinien (brak premii). Również zmiany grafiku po 2-4 razy w tygodniu kolidują z życiem prywatnym. Gdy wrócisz ze zwolnienia lekarskiego/urlopu w podziękowaniu dostaniesz tydzień nocnych zmian. Praca dla kogoś kto może poświecić dla niej 100% swojego czasu, zdrowia i nie nastawia się na rozwój kariery w ciągu następnych kilku lat. Nie polecam

Honorata

Pamiętaj, że wypowiadasz się na forum publicznym. Oskarżenie oszustwa, zawierające dane umożliwiające identyfikacje osób trzecich może mieć swoje konsekwencje prawne. Jeśli w hotelu dochodziło do sytuacji niezgodnych z prawem czy poinformowałeś o tym fakcie kierownictwo?

Honorata

@anonymous , biorąc pod uwagę Twoje pytania kierowane do użytkowników @Ania i @Gosia zakładam, że jesteś zainteresowany/zainteresowana procesem rekrutacji w firmie? A może jesteś już pracownikiem hotelu? @Martyna, czy zdecydowałaś się na złożenie swojego CV do firmy? A może Twoja kariera zawodowa potoczyła się inaczej? Czy planujesz w najbliższym czasie podjąć zatrudnienie w hotelu Westin?

Honorata

@Gosia a skąd dostałaś zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną? Rozumiem, że od hotelu Westin, ale czy wcześniej wysyłałaś swoje CV w odpowiedzi na konkretne ogłoszenie o pracę? W sieci ciężko jest znaleźć wieści o aktualnie prowadzonym naborze. Wszelkie informacje będą przydatne dla innych osób, które poszukują pracy w tej lokalizacji.

@Honorata

Ja tez dostałam , mieli ogłoszenie na pracuj.pl

@Ania

Tez dostałem :)

@Ania

jak przebiegła rozmowa, dostałaś pracę?

Gosia

dostalam zaproszenie na rozmowe na stanowisko asystentka ksiegowosci , ktos moze sie cos wypowiedziec na temat tego stanowiska wiecej ?

@Gosia

jak przebiegła rozmowa, dostałaś pracę?

Zostaw merytoryczną opinię o hotel Westin - Warszawa

• Jak się pracuje w hotel Westin?

Zobacz opinie na temat firmy hotel Westin tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

hotel Westin
2.7/5 Na podstawie 21 ocen.

hotel Westin